Plaster antykoncepcyjny Evra

Plastry antykoncepcyjne Evra należą do hormonalnych metod zapobiegania ciąży. Są to plasterki z tworzywa koloru beżowego które sukcesywnie uwalniają hormony norelgestromin i etynyloestradiol w czasie trwania cyklu miesiączkowego.

Stosowanie plastrów jest banalnie proste i mało inwazyjne. Po zdjęciu przezroczystej warstwy ochronnej, plaster przykleja się pokrytą klejem stroną na skórę. Plaster ma rozmiary 45 mm na 45 mm. Przykleja się go na pośladku, podbrzuszu, na zewnętrznych powierzchniach ramion lub na barkach. Większość kobiet woli przyklejać plaster w miejscu gdzie nie będzie on eksponowany nawet przy skąpym ubiorze np. koszulka na ramiączkach. Preparat Evra jest dostępny w saszetkach, zapakowanych w tekturowe pudełko. Jedno pudełko zawiera 3 lub 9 osobnych plasterków.

Bardzo dużą zaletą plastrów jest fakt, że wystarczy o nich pamiętać 3 razy w miesiącu (w celu zachowania działania antykoncepcyjnego konieczna jest cotygodniowa zmiana plastra). Ich stosowanie jest bardzo proste. Pierwszy plaster nakleja się na skórę w pierwszym dniu miesiączki. Należy go bardzo dokładnie przykleić upewniając się, czy przylega całą powierzchnią. Nakleja się go na suchą, czystą i pozbawioną włosów skórę. Plastry nakleja się raz w tygodniu, przez 3 tygodnie. Później następuje 7-dniowa przerwa kiedy nie nosi się plastra (krwawienie miesiączkowe). W ostatnim, 28 dniu cyklu nakleja się kolejny plaster z nowego opakowania, oczywiście pod warunkiem, że nadal chce się utrzymać działanie antykoncepcji. W tym samym czasie można mieć naklejony tylko jeden plaster antykoncepcyjny.

 • dzień 01 - naklejenie pierwszego plastra.
 • dzień 08 - usunięcie pierwszego plastra i bezzwłoczne naklejenie drugiego plastra.
 • dzień 15 - usunięcie drugiego plastra i bezzwłoczne naklejenie trzeciego plastra.
 • dzień 22 - usunięcie trzeciego plastra (bez naklejania plastra od 22. do 28. dnia).

Zdecydowana przewaga plastrów nad pigułkami jest taka, że nie ma potrzeby pamiętania o codziennym połknięciu pigułki oraz że hormony trafiają bezpośrednio do krążenia krwi (pomijając układ pokarmowy).

Przykłady umiejscowienia plastra Evra

Plaster należy naklejać na czystą, suchą, nieuszkodzoną, zdrową i nieowłosioną skórę.

Normalne czynności jak kąpiel, prysznic, sauna, intensywne ćwiczenia fizyczne, pływanie, opalanie nie wpływają na działanie plastra i nie zmniejszają skuteczności antykoncepcyjnej. Plaster został tak zaprojektowany, by pozostawał na swoim miejscu podczas praktycznie każdego rodzaju czynności. Zaleca się jedynie sprawdzenie, czy plaster po uczestniczeniu w wymienionych wyżej czynnościach nie odkleił się.

Pokrewne artykuły:

Co zrobić gdy zapomnisz o zmianie plastra

Jeżeli zapomniałaś o zmianie plastra w odpowiednim czasie, to policz ile godzin minęło od czasu, w którym powinnaś zmienić plaster (plastry należy zmieniać co tydzień, zawsze w tym samym dniu tygodnia i o tej samej porze).

 • Jeżeli było to przy zmianie pierwszego plastra na drugi, to należy odkleić pierwszy plaster i przykleić kolejny plaster najszybciej jak możesz, a przez następne 7 dni trzeba dodatkowo stosować antykoncepcję wspomagającą.
 • Jeżeli było to przy zmianie drugiego, na trzeci plaster a opóźnienie wynosiło mniej niż 48 godzin, to jak najszybciej należy przykleić następny plaster. W takich przypadkach zachowana jest pełna skuteczność antykoncepcyjna.
 • Jeżeli spóźniłaś się z przyklejeniem pierwszego plastra z kolejnego opakowania i przerwa wynosiła więcej niż siedem dni, to w ciągu pierwszych siedmiu dni całego następnego cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia antykoncepcyjnego.

Co zrobić gdy plaster odkleił się

Jeżeli plaster był odklejony całkowicie lub częściowo przez czas krótszy niż 24 godziny, to należy spróbować ponownie go przykleić lub zmienić plaster na nowy. W takim przypadku nie ma konieczności stosowania antykoncepcji wspomagającej, a dzień zmiany plastra pozostaje bez zmian.

Jeżeli plaster był odklejony całkowicie lub częściowo przez czas dłuższy niż 24 godziny, lub gdy kobieta nie jest pewna od jak dawna plaster jest odklejony, należy natychmiast założyć nowy plaster by zapobiec zajściu w ciążę. Powinno się rozpocząć nowy 4-tygodniowy cykl. Zaczyna się wtedy nowy dzień zmiany plastra, dodatkowo powinno się również stosować antykoncepcję wspomagającą przez pierwszy tydzień nowego cyklu.

Przeciwwskazania do stosowania plastrów

 • ciąża
 • choroby układu krążenia np. choroba zakrzepowa, zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przebyty udar mózgu
 • choroby wątroby
 • długotrwałe unieruchomienie
 • palenie papierosów przez kobiety w wieku powyżej 35 lat
 • duża otyłość - powyżej 90 kg

Działania niepożądane:

Działania niepożądane występują rzadko, i w wielu przypadkach przemijają bez żadnego leczenia. Do możliwych objawów należą:

 • obrzmienie i bolesność piersi
 • nudności, wymioty, wzdęcia
 • przyrost masy ciała w wyniku zatrzymania płynów w organizmie lub nadmiernego apetytu
 • zmniejszenie libido
 • suchość pochwy
 • obniżenie nastroju
 • bóle głowy,

Evra cena w aptekach

Cena plastrów Evra w zależności od dystrybucji w aptekach waha się:

 • minimalna cena: 44 zł za Evra plastry 3 szt.
 • maksymalna cena: 56 zł za Evra plastry 3 szt.

(średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)

Evra ulotka (informacje dla pacjenta)


Ulotka dla pacjenta

 • format: PDF
 • ilość stron: 13
 • rozmiar pliku: 342 kB

Ulotkę Evra PDF pobrano razy


Ulotka w formacie PNG 13 stron, łącznie 13 plików PNG, 747 kB

Wady i zalety

Wady:

 • Niektóre kobiety, stosujące antykoncepcję hormonalną mogą tracić ochotę na seks. Dotyczy to wszystkich hormonalnych metod antykoncepcyjnych. Ale nie trzeba jej odczytywać jako dotyczącą tylko plastrów.
 • Plastry antykoncepcyjne mogą, w niewielkim stopniu, wywoływać skórne reakcje miejscowe (jeśli skóra jest wrażliwa plaster może ją podrażniać).

Zalety:

 • Bardzo dobra i pewna antykoncepcja. Po zaprzestaniu stosowania plastrów płodność powraca najczęściej już w następnym cyklu.
 • Zmniejszenie lub niewystępowanie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego
 • Zmniejszenie dolegliwości związanych z krwawieniami miesiączkowymi
 • Zmniejszenie ryzyka występowania raka macicy i raka jajnika oraz zmian w piersiach (torbieli).
 • Plastry antykoncepcyjne, w porównaniu z pigułkami, są łatwiejsze w stosowaniu

Skuteczność

Skuteczność tej metody jest bardzo wysoka. Wskaźnik Pearla jest mniejszy niż 1,0. Czyli, że na 100 kobiet stosujących tę metodę przez pełnych dziesięć lat, możliwe jest dojście tylko do kilku niepożądanych ciąż. Jest bardzo ważne, że praktyczne ryzyko dojścia do niepożądanej ciąży podczas stosowania plastrów jest bardzo małe. Wynika to z łatwiejszego sposobu stosowania plastrów antykoncepcyjnych.

Tematy z forum:

Ograniczona skuteczność

Skuteczność plastrów Evra może być zmniejszona między innymi w następujących przypadkach:

 • Opóźnienie nałożenia plastra zgodnie z planem.
 • Odklejenie się plastra.
 • Pominięcie wymiany plastra.
 • Stosowanie z innymi lekami.

Podczas stosowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych może wystąpić nieregularne krwawienie (plamienie lub krwawienie w środku cyklu), szczególnie podczas pierwszego miesiąca stosowania. W takim przypadku należy kontynuować stosowanie preparatu. Ocena wszelkich nieregularnych krwawień jest miarodajna dopiero po okresie adaptacji obejmującym ok. 3 cykle stosowania. Jeżeli nieregularne krwawienia utrzymują się lub występują po regularnych cyklach stosowania preparatu, należy uwzględnić przyczyny niehormonalne.

Efekty uboczne

Stosując Evra może wystąpić reakcja w miejscu naklejenia plastra (wysypka, świąd, podrażnienie, rumień i nadwrażliwość). Do innych efektów ubocznych należą: zmiany nastroju, migrena, nudności, krwawienie z dróg rodnych, ból piersi, depresja, nastrój depresyjny, zmniejszenie i utrata libido, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe tętnic i żył.

Tematy z forum:

Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%.

Zdjęcia Evra

Odpowiedzi:

Moja dziewczyna często chce seksu, kiedy ma miesiączkę, a ja jestem pewien, że nie jest to zdrowe. Czy mam rację?

Jednym słowem nie. Oczywiście zakładając, że twoja dziewczyna dba o higienę w czasie miesiączki, nie ma powodu żebyście nie mogli przeżywać pełnego stosunku. U wielu kobiet współżycie usuwa napięcie i skurcze jakie mogą odczuwać w tym czasie.

Krwawienie miesiączkowe z pewnością nie jest samo w sobie szkodliwe - ale oboje partnerzy powinni wziąć pod uwagę umycie się po zbliżeniu. Podobnie dobrym pomysłem jest kochanie się na ręczniku (dzięki temu można uniknąć plam na prześcieradle).


wpisów: 260 na 2 stronach
<<< poprzednia -   1  2   - następna >>>

Aniela • mikroskop.99@wp.pl
Witam, stosowałam plastry evra rok. Miesiąc temu skończyłam całe opkawanie i później był tydzień kiedy mam mieć miesiączkę, dostałam miesiączkę i w dzień kiedy miałam nakleic pierwszy plaster z nowego opakowania nie zrobilam tego Teraz jest 1 sierpnia, a powinnam dostać okres 29 czy to normalne, że przez przerwanie antykoncepcji miesiączka może się opóźnić?
Agaffka
Hej, mam pytanie. W piątek (20.07) nakleiłam pierwszy plaster . Dzisiaj (23.07) odkleił mi się całkowicie i nie byłam wstanie ponownie przykleić go na tyle by nie spadał. Zmieniłam go na nowy. I stąd moje pytanie. W piątek normalnie zmieniam plaster na nowy i w kolejny piątek (03.08) robię przerwę ??
Cześć ;) znalazłam jedno niedopatrzenie we wpisie. Mianowicie na temat przypadkowego ominięcia przyklejenia plastra. Wg ulotki zarówno w drugim jak i trzecim tygodniu (czyli przy zmianie na drugi i na trzeci plaster) w przypadku przyklejenia nowego plastra w ciągu 48h niepotrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie. Pozdrawiam
Ewelina
Do Tosia: Nie musisz zabezpieczać się dodatkowo, pod warunkiem prawidłowego stosowania. Zgodnie z instrukcją dla użytkownika 1 plaster powinnaś założyć w 1 dniu krwawienia miesiączkowego, a później kontynuować cykle 3 tygodnie z plasterkami + 1 tydzień bez plastra (czas na miesiączkę)
Witam, mam pytanie zaczynam stosować plastry moje pytanie brzmi czy w pierszym tygodniu stosowania plastrów,powinam stosowac z moim partner dodatkowa antykoncepcje(prezerwatywy)?
Justyna_W
Marlena: myślę że powinnaś sobie odpuścicć w tym cyklu i przykleić krążek dopiero w pierwszym dniu następnej miesiączki.
Marlena • Marlena22-1992@wp.pl • Ostróda
Mam pytanie, czy w 5 dniu miesiaczkowania mogę przykleić plaster, ponieważ kompletnie zapomniałam o przyklejeniu a to pierwszy raz będę używać
kaaa • kamila_bafia@wp.pl • Wałbrzych
Witam! mam pytanie: ostatnio odkleily mi się 2 plastry ale w ciągu godziny wymieniłam je na nowe. wczoraj - we wtorek-przykleiłam nowy plaster, dziś -środa- wypada mój dzien zmiany plastra. I chciałabym wiedziec czy musze go zmienić dziś, czy mogę np w sobotę, i tamten trzymać do środy? dzien zmainy plastra na stale to środa, ale nie chcę dzien w dzien zmieniać plastra, skoro jest calkiem nowy a plastry uwalniają hormony 7 dni, a po dłuższym czasie noszenia brudzą się brzegi i wygląda nieestetycznie, ewentualnie znów moze się odlepić. Dniem zmiany na stałe zostałaby środa, ale teraz miałabym plasterek 5 i 4 dni zamiast 2 i 7. Dziś przyklejałabym 3 ostatni plasterek, w środe za tydzien sciągała i robiła tydzien przerwy
Krwawniczka
Cześć wszystkim! :) Rozpoczęłam stosowanie plastrów równo 8 dni temu, w dniu pierwszej miesiączki. Trzeciego dnia gdy już kończył mi się okres, współżyłam z moim facetem, co doprowadziło do wznowienia dość silnego krwawienia (co jest w pełni normalne) Martwi mnie jednak fakt, że miesiączka trwa już 8 dni oraz nie zapowiada się by miała się szybko skończyć. Wczoraj oczywiście zmieniłam plaster lecz krwawienie wciąż występuje. Ryzyko wszelkich zapaleń jest bliskie zeru gdyż dodatkowo stosowaliśmy prezerwatywe. Czy takie przedłużone krwawienie przy I opakowaniu jest normalne? I ile ono może trwać? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. <3
Instruktorka • PL
Do czarna: W czasie 7-dniowej przerwy na krwawienie miesiaczkowe jest sie nadal zabezpieczonym przed zajsciem w niechciana ciaze. Dodatkowe zabezpieczenie w tym czasie nie jest konieczne. Ta sama zasada dotyczy krążka nuvaring i pigulek anty.
czrna • lidkawawa@wp.pl
Urzywam plastrow zaczelam 7 dniowy cykl przerwy powinnam dostac okres ale uprawialam sex i nie zabespieczylam sie.Czy plsdterek dziala?
Aga • L.p
Witam, mam takie pytanie dopiero zaczęłam swoją przygodę z plastrami Evra a mianowicie 1 plaster przykleilam do 8h od rozpoczęcia miesiączki czyli 6.05 (piatek) później zmieniłam. Następny piątek 13.05 a 16 .05 dostałam znowu okres 20 .05 nakleilam ostatni plaster 27.05 zdjelam 3 plaster i do tej pory mam dni bez plastra . okres się nie pojawił czy to normalne podczas rozpoczęcia platrow? Dodam że nowe opakowanie Nowy plaster przykleja 03.06. Dziękuję za odpowiedz
Magda
Dziewczyny mam problem. Z natłoku spraw pomyliłam się w liczeniu i zamiast w czwartym tyg go nie naklejać, zrobiłam to. Czy wiecie, co powinnam teraz zrobić? Zdjąć go i odczekać ileś czasu, jak tak to ile? Czy zostawić do końca tyg i zrobić normalnie tydzień przerwy? Proszę o pomoc
J.
Plaster odkleił się dwa razy w ciągu pierwszego tygodnia, więc przez kąpiele muszę zużyć tyle plastrów, ile powinno mi starczyć na miesiąc. Ktoś wie, jak temu zaradzić?
martel
Cześć dziewczyny, pomóżcie ! Od 7 miesięcy stosuje plastry i systematycznie przyklejałam je w poniedziałek wieczorem, niestety wczoraj zapomniałam. Powinnam przykleić pierwszy plaster a przykleiłam go we wtorek rano. Czy wpłynie to negatywnie na antykoncepcje w tym miesiącu ?
Instruktorka • PL
do Matablue: Najlepiej zacząć antykoncepcję hormonalną w 1 dniu cyklu czyli 1 dniu miesiączki. Można też rozpocząć w dowolnym czasie cyklu miesięcznego(tak jak zaproponował ci lekarz) , ale wtedy należy przez pierwszy tydzień nie uprawiać seksu lub zabezpieczyć się dodatkowo np. prezerwatywą. W sytuacji gdy przyklei się plaster w środku cyklu, krwawienie nastąpi nie po 28 dniach (lub podobnie) ale dopiero po zużyciu wszystkich 3 plastrów + około 3 dni na wywołanie krwawienia po odklejeniu ostatniego plastra. Tak więc twój najbliższy okres nie będzie po około 28 dniach od poprzedniego.
Matablue • UK
witam, dziewczyny potadzcie. Zalozylan pierwszy plaster kilka dni, po okresie tak mi powiedzial lekarz ze moge zalozyc. Powinnam dostac okres 30 kwietnia, ale wtedy mialam zalozony 3 plaster, wczoraj go odkleilam. Po jakim czasie powinien pokawic sie okres? Pod brzuchem boli mnie juz tak na okres od 28 kwietnia... Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
elva • angelika8881@onet.eu • Corby
Jestem w Anglii i lekarz powiedział mi, że mam nakleić plaster od razu po wizycie. Okres mi się skończył 2 kwietnia, a plaster przykleiłam 14 kwietnia. Teraz mam problem bo pojawiło się krwawienie, a nie wspomnę o sporych bólach jakie się pojawiają na podbrzuszu. Jakieś rady?
sisi
sluchajcie, przechodzilam w tym miesiacu z plastrow evra na lisvy. moj ginekolog powiedzial mi, ze nalezy zrobic tygodniowa przerwe i zaczac brac nowe plastry, a ich dzialanie jest takie samo jak poprzednich wiec zadna dodatkowa metoda antykoncepcyjna nie bedzie potrzebna. Moim dniem naklejenia plastra jest niedziela. Ja naklelilam go z nieuwagi DOKLADNIE 11 MINUT PO POLNOCY. Czy to ma jakieś wielkie znaczenie?
Mady
W 3 tyg zamiast odkleić plaster w sobotę rano to odkleiłam go w czwartek wieczorem czyli prawie 2dni wczesniej. Co teraz? Naklejać nowy po dobie odstawienia czy juz czekać na okres?
Ania05
Naklejając nowy plaster totalnie zapomniałam o starym. Po ok. 1 do 1,5 godZiny zorientowałam sie ze mam dwa plastry i stary od razu zerwalam... Nic szczególnego nie ma w ulotce... Czy przytrafiło sie to którejś w was ? Możecie cos poradzić ?
Ciekawa
Mam problem. Pierwszy raz stosuje metodę antykoncepcyjna i trochę sie zamieszalam, pogubiłam.. Zrozumiałam, ze mam nakleić plaster 1 dzien po miesiączce. Nakleilam plaster w 5,6dniu cyklu, dokładnie okres mi sie zaczął 4 lutego. Nakleilam plaster 9 lutego pierwszy, kiedy zacznie działać?
Ala • Wa-Wa
Karmelcia: nic się złego nie stanie jeśli 1 czy 2 dni przed czasem odkleisz ostatni plaster i dostaniesz troszkę szybciej miesiączkę. Teraz dolicz sobie +7 dni od czasu odklejenia ostatniego plasterka i załóż nowy z nowego opakowania (na kolejny cykl)
Karmelcia • Sylwiapetka90@gmail.com
Hej. Jestem nowa posiadaczką plastrów. Niestety popełniłem błąd. Nakleilam plaster bo myślałam że to już miesiączka a to dopiero lekkie plamienie przedmiesiaczkowe. Powiedzcie mi czy to coś zmienia? Co powinnam teraz zrobić? ??
karola
Dla mnie najważniejsze przy wyborze metody planowania rodziny jest jej sposób działania. Zawsze pytam o to ginekologa, zresztą zgodnie z KEL lekarz ma obowiązek przedstawić pacjentce działanie wybranej przez nią metody. takie, które potencjalnie utrudniają implantację zarodka są dla mnie niedopuszczalne.
Anna_wawa • Wa-wa
Katrin: To może zrób teraz sobie miesięczną przerwę od plasterków antykoncepcyjnych? A nowy plaster naklej dopiero kiedy dostaniesz okres za jakieś 3-4 tygodnie. Tylko w tym czasie nie uprawiaj seksu.
katrin • wodnicka.karina@gmail.com • Zielona Góra
Hej. :) Pisze z dosyć ważnym dla mnie problemem.. W sobotę 2 stycznia miałam założyć 3 plaster, ale niestety byłam tak roztrzepana, że zupełnie o nim zapomniałam i dopiero we wtorek go nakleiłam. Dodam, że 2 plaster dalej był naklejony i odklejony dopiero we wtorek gdy naklejalam ten 3. Problem jest taki, że z tego wszystkiego ten 3 odkleiłam w sobote, tak jak normalnie zmieniam plaster, ale okresu dalej nie dostalam i nie wiem kiedy teraz znowu mam przykleić plaster skoro tego 3 przykleilam dopiero we wtorek, a podobno jeżeli opozni sie o 48h lub wiecej zmiane plastra to rozpoczyna sie nowy cykl.. Zawsze odklejałam plaster w sobote, okres dostawalam w srode, w sobote naklejalam znowu 1 plaster. co robić?? pomocy !! :(
Karola
Dzięki;)
Arleta • Tarnów
Karola: Jeśli przykleisz go w prawidłowym czasie, czyli w 1 dniu nowego cyklu, a więc w 1 dniu krwawienia miesiączkowego, to jego działanie zaczyna sie od początku tego cyklu.
Karola
Jeśli przykleję pierwszy plaster, to po jakim czasie już ona działa?
Anastazja • PL
Kinga - w 7 dniu cyklu to bez sensu, teraz musisz poczekać do następnej miesiączki i zacząć stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta. Uprawianie seksu w tym miesiącu bez dodatkowego zabezpieczenia jest wysoce ryzykowne.
kinga • kingunia1986@wp.pl • bialystok
witam,zaczelam stosowanie plastrow ale nie w pierwszym dniu miesiaczki ale dopiero 7 dnia... ile czasu nie bedzie dzialal??? czy moze powinnam poczekac dopiero na kolejny cykl???
Kropka • paulka6@poczta.onet.pl • Krakow
Witam, mam taki problem: stosuje plastry Evra juz 4 lata, do tej pory wszystko było ok, natomiast w trakcie ostatniego cyklu przykleiłem nowy plaster normalnie, tak jak powinnam, za tydzień niestety zapomniałam przekleić plastra na nowy w rezultacie chodziłam z tym pierwszym 2 tygodnie. W trakcie trzeciego tygodnia cyklu w dzien zmiany plastra czyli we wtorek przykleiłem nowy, ale juz w poniedziałek wieczorem wystapiło plamienie (zdaje sobie sprawę ze pewnie plaster przestał działac) postąpilam w tym przypadku zgodnie z ulotka i zaczęłam nowy cykl, natomiast mimo przyklejenia juz 2 plastra w cyklu krwawienie nie ustępuje. Wiecie moze czy to normalne i jak długo ono moze trwać?
Marysiaaa
Witam. Dopiero zaczęłam stosować plastry. W sobotę 16 maja dostałam okres i od razu nakleiłam 1 plaster. Dzisiaj 23 maja odkleiłam 1 plaster i nakleiłam 2. Okres skończył mi się wczoraj. Czy już mogę współżyć bez zabezpieczenia dodatkowego?
anja • warszawa
Dziewczyny poradźcie!! Mam przed okresem gwałtownym krwawieniem delikatne plamienia krawe, bardzo małe, czy już mam wtedy nakleic plater antykoncepcyjny czy czekac na konkretne krawawienie?
Nel
Witam Panie! Czytam i czytam wszystkie wypowiedzi m.in także te gdzie wypowiadają sie Panie o cenie plastrów Evra w PL!!! Jestem obecnie w UK i tutaj wszelka antykoncepcja jest za .........darmo również plastry evra. własnie z nimi zaczynam i w dodatku nie dostałam 3 a 9 plastry bez problemu...... troche niesprawiedliwość :I pozdrawiam
Monka
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie plastrów Evra. Chodzi o to, że przykleiłam pierwszy plaster z jednego opakowania, po czym wyjechałam na urlop i nie wiem jakim cudem zapomniałam wziąć ze sobą plasterków, dlatego wykupiłam nowe opakowanie. W sobotę rano przykleiłam drugi plasterek z nowo otwartego opakowania. Wczoraj (wtorek) pojawiło się krwawienie i ból brzucha, lekki, jak przy miesiączce. Czy to, że nakleiłam plasterek z innego opakowania ma jakieś znaczenie? Proszę o odpowiedź
Ania • Wrocław
Magda przejdź na krążki NuvaRing i nie będziesz się martwiła o odklejanie i o widok plasterka na twoim ciele np w saunie czy na basenie.
magda • magdagx@gmail.com
witam! ponownie zaczynam zabawę z EVRA - wyłącznie z powodu mega bolesnych miesiączek. nie zależy mi na antykoncepcji.moim problemem jest intensywny ruch: dużo basenu, orbitrek prawie codziennie , kije niestety koszmarnie się pocę nawet po najmiejszym wysiłku i muszę z powodów zdrowotnych 1xtydz korzystać z sauny - macie pomysł jak zabezpieczyć plastry przed odklejaniem ???
Ulka • Szczecin
Aga: Rozpoczęcie stosowania każdej metody hormonalnej, czy to plastrów, czy pigułek albo krążków NuvaRing, zaczyna się w 1 dniu cyklu, czyli w 1 dniu miesiączki. Nie można zacząć ich stosować w połowie cyklu bo nie będą skuteczne, a także rozregulują twój miesiączkowy system hormonalny.
agaaa • aga.kazik@poczta.pl • Poznań
hej , jestem przed wizytą u ginekologa i zasanawia mnie fak czy plastry można zacząć stosować tylko w 1 dniu cyklu czy też np 15 dni po krwawieniu
Gośka • Warszawa
Ollcia: dokladnie po tygodniu przyklej pierwszy plaster z nowego opakowania czyli tak jak napisalas 8 stycznia. Bez znaczenia czy bedziesz miala skape krwawienie czy tylko uplawy, czy juz okres sie zakonczy do 8-01 czy tez nie. Przyklejasz nowy plaster i juz :P
Gośka • Warszawa
Natka: Bardzo trudno bedzie okreslic, jak zachowal sie twoj cykl miesiaczkowy po tym jak go w ten sposob zabutrzylas. Prawie niemozliwe jest okreslenie kiedy mialas jajeczkowanie i czy w ogole ono wystapilo. Zle zrobilas ze nie nakleilas 3-go plastra, a jeszcze gorzej ze wspolzylas w tym czasie. Jest prawdopodobienstwo ze jestes w ciazy, ale nie jest to przesadzone bo tak jak napisalam wyzej, moglas w ogole nie jajeczkowac w tym cyklu. Kup w aptece albo w superfarmie test ciazowy za okolo 10 -15 zl i rozwiazesz swoje watpliwosci. Natomiast w przyszlosci stosuj plastry zgodnie z instrukcja dla pacjentki. Hormonalny rozstroj organizmu to nei jest nic dobrego.
Natka • ruda9@poczta.fm • Wrocław
Witam totalnie się pomyliłam i nie nakleiłam 3 plastra, okres przyszedł tydzień wcześniej czyli po 2 plastrze. Po odklejeniu plastra współżyłam .W dniu naklejenia 1 plastra czyli po okresie miałam mdłości ale nie wiem czy to przez to że chorowałam troszkę czy przez rozstrojenie organizmu i poziomu hormonów. Kiedyś miałam problem z krwotokami i silne bóle podbrzusza ponad rok temu, które wystąpiły nagle, nie wiadomego pochodzenia, przypuszczali (*w szpitalu)właśnie nieunormowane hormony. Dziś czyli dzień po naklejeniu plastra 1 szego delikatne upławy i delikatne swędzeniue pochwy. I moje pytanie jest takie kiedy miałam dni płodne, a kiedy nie skoro tak pomieszałam i czy mogę być w ciąży?????
Ollcia
Witam mam do was pytanie ponieważ dopiero zaczęłam stosować plastry i jutro zdejmuję swój ostatni ... kiedy mam przykleić kolejny po tygodniowej przerwie czy kiedy zacznie mi się kolejna miesiączka ? Tydzień wypadnie 8 , a wg kalendarzyka okres będę miała dopiero koło 14 ... prosze o informacje :)
Gosia • gosiaczek90@op.pl
Do Weniezzzisss: bez obaw, jeśli minimalnie odklejają Ci się boki plastra, to wystarczy troche docisnąć i nie wplywa to na zajście w ciąze. Ja zanim nakleje plaster przemywam te część ciała spirytusem salicylowym zeby troche wysuszyć skóre i by po prostu sie mocniej plaster trzymał przez tydzień. Pozdrawiam
Weniezzzisss • czekollada@amorki.pl
Hej mam pytanie .Dopiero zaczęłam stosować plastry i po 2 -3 dniach zaczynają mi się odklejać rogi plastra ,cały plaster sie trzyma tylko troszkę te rogi się odklejają ...czy to zmniejsza % zabezpieczenia czy mam się nie przejmować
Agata_Krakow • Krakow
Do Anka90: To nieprawda, Przy zmianie plastra jestes caly czas chroniona przed niechcianym zaplodnieniem. Zachowaj jedynie czas od usuniecia starego plastra do naklejenia nowego nie wiekszy niz 3 godziny, a najlepiej nowy naklej od razu po zdjeciu starego.
anka_90 • agataduda95@gmail.com • łódź
Witam mam nietypowe pytanie, ale dla mnie bardzo ważne. Od niedawna użwyam plastrów evera. Kolezanka powiedziala mi ze w dniu zmiany plastra partner nie moze zakonczyc stosunku we mnie. Czy to prawda?
ona1989
2 miesiące temu przerwałam stosowanie plastrów po 1 plastrze z opakowania. Od tej pory nie dostałam jeszcze okresu, czy tak bywa jak się nagle przerwie stosowanie?
Jolka • Lublin
Ja używam plasterki od prawie roku i nie zauważyłam zarówno złych jak i dobrych skutków pod kątem zmiany cery. Dla mnie plastry Evra są dla cery neutralne :)
Oliwia0110 • kiiniia22@wp.pl
Czy zauwazylyscie poprawe cery po stosowaniu plastrów ? 8-/
Lena • Katowice
Jezeli juz doszlo do zaplodnienia wczesniej, i zaplodniona komorka zaczela sie mnozyc tworzac tzw morule, to nie bedzie zadnych negatywnych konsekwencji dla plodu.
LENA • Wrocław
Nie wiedziałam ze jestem w ciąży (6tydz) i przykleiłam plaster evra, jakie mogą być tego konsekwencje?
Jolka • Gdańsk
Elka: ja stosuję krążki Nuvaring od przeszło 2 lat i uważam je za najlepszy wynalazek hormonalny. Nad plastrami Evra maja taką przewagę, że się nie odklejaja :-) i nie widać ich - no chyba że partner bardzo się postara :-)
Elka • elka3052@wp.pl • kujawy
Stosuję plastry ok 7 lat nie mam zadnych skutków ubocznych jedynie waga !!az 5 kg w tym czasie poszła mi do góry ale i piersi powiększyły sie o 2 rozmiary, mojemu facetowi to odpowiada jak najbardziej nie jestem otyła tylko dobrałam kg tam gdzie faceci lubią najbardziej...Mam 175 wzrostu i wazę 68 kg.czasami odlkeił mi sie plaster ale po chwili przytrzymania przykleił si,e jak powinien, mimo to nigdy nie zaliczyłam wpadki.Kiedys zmieniłam je na tabletki na 2 miesiące na lato i szok zołądek nie wyrabiał byłam nerwowa i wyszły mi włosy do dzisiaj leczę skórę głowy po tabletkach.Polecam plastry! :)
Monika • monia_fer@onet.eu • Widawa
W przypadku częściowego lub całkowitego odklejenia się plastra, może nie przenikać do krwi wystarczająca ilość hormonów. Jeśli czas odklejenia był krótszy niż 24 godziny, należy przykleić go ponownie w tym samym miejscu lub zastosować nowy. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana.
Jasnowłossa • Kraków
Olcia, powinnas przykleic plaster w 1 dniu miesiaczki, ale w tym przypadku jedna doba przesuniecia nie bedzie miala zadnego wplywu na antykoncepcje. Wymien plaster na nowy tzn. kolejny przyklej dokladnie po tygodniu (7 dniach)
olcia • olcia.ch@vp.pl • Kraków
dopiero zaczęłam brać plastry czy jak go przykleiłam w drugi dzień miesiączki to coś się stało? I ile powinnam odczekać?
olix
Jeśli przykleisz plaster w pierwszym dniu miesiączki, to działa on od razu
Jagoda
Jestem nowa osoba uzywajaca plastrów i chciałabym zapytac po jakim czasie one zaczynaja działac?
Instruktorka • PL
do Ika88: W kazdym plasterku jest zasób hormonu do uwolnienia w przeciągu 7 dni z dodatkowym zapasem o 1 dzień (24 godz) Jeśli zamieniłaś plasterek na nowy dopiero po 9 dniach to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeżeli w tym czasie miałaś stosunki seksualne. Zrób test ciążowy dostępny w każdej aptece - rozwiejesz swoje wątpliwości.
ika88 • ulmonek82@wp.pl.pl • koszalin
Cześć, mam pytanie, chodzi o drugi tydzien plastra ktory mialam przez 9 dni i w ostatnich dwoch dniach byly stosunki, pytanie : czy powinnam sie stresowac ???
Dziewczyny czy wy tez macie wokół plastra klej? Da sie cos zrobić żeby to estetycznej wyglądało?
marta
Nie. daje gwarancje do 24 godzin
ola
Spoznilam sie z naklejeniem drugiego plastra ok.3godz . Czy musze sie dodatkowo zabezpieczac przez kolejne 7dni?
Kamilka • frycia468@wp.pl • Inowroclaw
witam:) mam pytanie,juz kiedys uzywalam plastrow evra i bylo wszystko dobrze,nic mi sie nie dzialo. Pozniej mialam mala przerwe,i teraz znow zalozylam plaster, ale caly cza mnie mdli,wymiotuje czy jest to mozliwe ze wczeniej bylo wszystko ok a teraz sie zle czuje?
oleńka76 • Wrocław
Witam, używam plastrów od kilku lat i teraz zdarzyło mi się zapomnieć nakleić pierwszy z nowej paczki :( Powinnam była to zrobić w środę wieczorem a zrobiłam w sobotę rano (dziś). Rozumiem, że muszę się zabezpieczać dodatkowo (przez tydzień czy dwa?). Poza tym, po skończeniu tego cyklu chciałabym zmienić plastry na tabletki ponieważ wyjeżdżam na urlop a plastry nie trzymają mi się w upale i w wodzie. Czy są jakieś pigułki szczególnie wskazane przy takiej zmianie i kiedy powinnam zacząć je stosować? Czy po tygodniu od odklejenia plastra czy od razu w ten sam dzień?
karo88
Witam. W zeszły piątek (popołudniu) dostałam miesiączkę i przykleiłam mój pierwszy plaster Evra. Jak się okazało-źle-dlatego w sobotę rano przykleiłam go we właściwy sposób. Chciałam teraz zapytać w który dzień mam naklejać kolejne plastry?
Eleonora • Kamienna Góra
Do Sonik: Oczywiscie, że będziesz całkowicie zabezpieczona przed niechcianą ciążą. Plastry różnią się od pigułek antykoncepcyjnych jedynie sposobem wchłaniania do organizmu czyli przez skórę a nie przez przewód pokarmowy. Poza tym działanie hormonów jest takie samo przy obu metodach.
Witam, mam dosc nietypowe pytanie. Zaczelam jakis czas temu uzywac plastrow poniewaz po tabletkach nie czulam sie dobrze. Glownie chodzi o to czy partner moze konczyc stosunek we mnie majac tylko plastry, robilismy tak z tabletkami i nie bylo zadnej wpadki, a to jest cos nowego i wolalbym dowiedziec sie jakie wy macie z tym doswiadczenia? Mozna konczyc w srodku? Oczywiscie wiem ze nie daje to 100% gwarancji , ale tak jest przy kazdej antykoncepcji. Pozdrawiam :)
p • t
Witam ja tez zrobilam sobie dluzszy cykl 5tyg bez przerwy. jednak ze czuje sie jakos dziwnie. czy miala ktora z was taki problem? tzn czuje sie slaba i taka osowiala mam bole brzucha itp
p • t
Witam ja tez zrobilam sobie dluzszy cykl 5tyg bez przerwy. jednak ze czuje sie jakos dziwnie. czy miala ktora z was taki problem? tzn czuje sie slaba i taka osowiala mam bole brzucha itp
Ania
El - dokładnie tak jak myślisz, możesz wziać kolejny plaster od razu po zdjeciu poprzedniego i pominiesz wtedy miesiączkę. To tak samo jak z pigułkami albo krążkami NuvaRing
Mam pytanko. Dzisiaj zakładam nowy plaster i za 3 tygodnie kończy mi się paczka ( też w poniedziałek) a okres dostaje w czwartek . Ale gdy akurat będę ściągać ostatni plaster będę na wakacjach i czy coś sie stanie jak nie zrobie przerwy na okres , tylko wezmę kolejne opakowanie . Czy to jest tak jak z tabletkami ? :)
Instruktorka
Aniu: Duracef zwalcza bakterie drog oddechowych, stosowany jest takze do zwalczania zapalen drog moczowych. Nie zaburza gospodarki hormonalnej w organizmie kobiety. Dlatego tez nie ma zadnego wplywu na dzialanie antykoncepcji hormonalnej, np. plasterkow Evra. Jesli stosujesz plastry zgodnie z zaleceniami to jestes w pelni zabezpieczona przed niechciana ciaza. Niemniej jednak, jesli czujesz sie niepewnie i chcesz miec spokojne mysli i zero stresu - to uzycie przez Twojego partnera prezerwatywy przez najblizsze, dni chyba nie sprawi problemu :P
ania752 • ania752@poczta.fm
Czy jak stosowalam antybiotyk Duracef przez tydzien to czy po skonczonej kuracji tym antybiotykiem przy stosowaniu plastrow Evra musze przez kolejne 7 dni stosowac dodatkowe zabezpieczenie?
Judyta
Marto - weź plaster (jeśli masz) z innego opakowania i kontynuuj cykl. Będziesz w pełni zabezpieczona przed ciążą i długość cyklu utrzymasz taki sam. Jedyny minus jest taki, że będzie Ci później brakowało 1 plastra.
Judyta • Tarnów
Do Ani: możesz nakleić kolejny (drugi) plaster kilka godzin wcześniej, pamiętając, że trzeci plaster też powinnaś przykleić po 7 dniach i o tej samej porze dnia co ten drugi plasterek. Nie musisz się dodatkowo zabezpieczać. Gorzej by było gdybyś kolejny plaster chciała nakleić później niż 7 dni od pierwszego, ale w Twoim przypadku będziesz przez cały cykl, w pełni zabezpieczona przed niechcianą ciążą.
ania520 • ania752@poczta.fm
Witam Mam takie pytanko, pierwszy plaster nakleiłam w 1 dniu miesiączki ( niedziela) o godz. 10 rano i drugi powinnam nakleić w kolejną niedziele też o 10 rano ale idę w góry i raczej nie będę mieć takiej możliwości . Czy mogę drugi plaster nakleić kilka godzin wcześniej w niedzielę , czy muszę się dodatkowo zabezpieczać ?
marta • bydgoszcz
hej, mam pytanie bo odkleil mi sie plaster i przykleilam nowy.. dzien zmiany plastra sie nie zmienia ale wtedy cykl 4tyg bedzie skrocony do 3 czy tylko po prostu wziac kolejny plaster z innego opakowania?
Dorota • Lipnica Wlk.
do Mon i Ciekawej: postepujcie z plastrami tak samo jak z krazkami, czyli jesli bezposrednio z cyklu na cykl przechodzicie na druga metode to nalezy zrobic 7 dniowa przerwa w czasie ktorej bedzie miesiaczkowanie. Samo dostarczanie do organizmu hormonow i ich wchlanianie jest inne przy plastrach i krazkach, natomiast dzialanie jest takie samo wiec i przerwa na okres powinna byc standardowa.
Monika Kika • Warszawa
Natalio, wszystkie srodki antykoncepcyjne hormonalne sa wylacznie na recepte lekarska. Plastry Evra takze.
Natalia • celinskanatalia@op.pl • Warszawa
czy plastry są na receptę?
Mon • mosiek1986@o2.pl • Jelenia Góra
Ciekawa-mam taki sam problem i nie wiem czy mam odczekać te 7 dni po wyciągnięciu krążka, czy przykleić pierwszy plaster w dniu kiedy dostanę miesiączkę ? :/
ciekawa
Cześć dziewczyny, mam pytanie zmieniam metodę antykoncepcji z Nuvaringu na plastry Evra. Aktualnie mam 7-dniową przerwę, dziś dostałam miesiączki, zastanawiam się, w którym dniu należy nakleić plaster? Czy zachować 7 dniową przerwę i nakleić plaster w dniu, w którym zazwyczaj zakładałam Nuvaring, czy tak jak w ulotce plastrów - 1 dzień miesiączki. Oczywiście moja ginekolog tłumaczyła, ale no jak widać bezskutecznie.
agnieszka • k-n
moja corka odkleila mi w polowie plaster zauwazylam to na drugi dzien lecz nie nakleilam nowego ...a w tym czasie od odklejenia do zauwazneia uprawialam sex i prawdopodobnie partner spuscil sie do srodka. istnieje mozliwosc zajscia w ciaze?>
agnieszka • k-n
moja corka odkleila mi w polowie plaster zauwazylam to na drugi dzien lecz nie nakleilam nowego ...a w tym czasie od odklejenia do zauwazneia uprawialam sex i prawdopodobnie partner spuscil sie do srodka. istnieje mozliwosc zajscia w ciaze?>
Klaudia • Kmisice
Cześć Oleczka, ja na Twoim miejscu nie robiłabym z tego paniki. Jajeczkowanie jest mniej więcej 12-14 dnia od rozpoczęcia cyklu czyli od początku miesiączki. Myślę, że nie jesteś w ciąży.
Oleczka • Wrocław
Cześć, dziewczyny mam pytanie. W poniedziałek (10/III) przykleiłam swój pierwszy plaster. Co prawda w drugim dniu okresu, ale tak zalecił mi endokrynolog. Przy tym ostrzegł mnie, abym przez miesiąc stosowała dodatkową anty, ponieważ nie przykleiłam plastra w pierwszym dniu okresu. Wczoraj (15/III) pękła gumka. Myślicie, że powinnam iść po 72tab.? Proszę, podzielcie się opinią...
Ola • Kraków Płaszów
do J22: Plastry Evra wcaler nie są takie fajne, ja nie mam dobrych wspomnień o nich. teraz używam krążków NuvaRing i uważam że są najlepsze. Zdecydowanie praktyczniejsze niż plastry i pigułki. Jak jest w tą wagą to dokładnie nie wiem, ulotka mówi że nie zaleca się dla kobiet ważących powyżej 90 kilogramów. Dość logiczne jest to, że im większa waga ciała tym więcej potrzeba hormonalnego środka aktywnego. Tak mi się wydaje.
j22 • justysia004@poczta.onet.pl • zg
hej, mam takie pytanie, czy waga jest faktycznie, aż takim czynnikiem wykluczającym? uważam, że plastry to bardzo dobra metoda antykoncepcji, ale czy naprawdę nie dla mnie? dzięki.
dobra znajoma
Justyna, odpowiedź masz w tekście: ,,Jeżeli spóźniłaś się z przyklejeniem pierwszego plastra z kolejnego opakowania i przerwa wynosiła więcej niż siedem dni, to w ciągu pierwszych siedmiu dni całego następnego cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia antykoncepcyjnego.\" Pozdrawiam i czytajcie zawsze uważnie te ulotki, trąbią o tym na prawo i lewo
Justyna
Mam pytanie... skończyłam pierwsze opakowanie plastrów i wczoraj powinnam nakleić nowy plaster, ale tego nie zrobiłam i nie wiem, co dalej. Czy mogę zacząć nowy cykl w obojętnie danym dniu, przykleić nowy plaster z drugiego opakowania czy mam czekać do następnej miesiączki, by rozpocząć od nowa cykl?
Justyna
Mam pytanie... skończyłam pierwsze opakowanie plastrów i wczoraj powinnam nakleić nowy plaster, ale tego nie zrobiłam i nie wiem, co dalej. Czy mogę zacząć nowy cykl w obojętnie danym dniu, przykleić nowy plaster z drugiego opakowania czy mam czekać do następnej miesiączki, by rozpocząć od nowa cykl?
Oleńka • Działoszyn k. Częstochowy
Ja kiedyś miałam podobny problem jak Ty \"Zmartwiona\" i zrobiłam tak: drugi i trzeci plasterek wykorzystałam a następnie nakleiłam pierwszy plasterek z kolejnego opakowania ...i kolejne drugi i trzeci z tego opakowania. Bez żadnej przerwy miałam w sumie naklejone 5 plastrów przez 5 tygodni. Dopiero po tym czasie zrobiłam sobie przerwe z plasterkami i dostałąm okres. Mówiąc w skrócie, zamiast 4-tygodniowy cykl miesiączkowy, miałam 6-tygodniowy.
zmartwiona • wiola_u@o2.pl • ww
nie wiem co robić? to moje drugie opakowanie , wczoraj założyłam 1 plaster i dziś się budzę a o w nocy przylepił się do koca na którym śpię, więc pośpiesznie dałam 2 plaster i teraz zostałam tylko z dwoma plastrami na cykl,,nie wiem jak temu teraz zaradzić;/
zuzg • zuzgie@gmail.com
Czy kosmetyk do włosów w formie płynu wcieranego w skórę głowy z dziurawcem w składzie : \"Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Aqua, Hypericum Perforatum Extract,(...) \" może obniżyć skuteczność plastrów Evra ? Zakładam że jakaś część może być wchłaniana do krwioobiegu przez skórę głowy...
Instruktorka • PL
Sylwunia: nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac, zakladajac ze plasterek nakleilas w odpowiednim czasie i wymieniasz na kolejne tak jak sugeruje instrukcja. Biorac antykoncepcje hormonalna jest sie zabezpieczonym kompleksowo przed nieplanowana ciaza :-)
sylwunia • syja54862@interia.pl
mam pytanie właśnie zaczynam nosić plastry i nie wiem czy trzeba się jeszcze zabezpieczać na wszelki wypadek żeby nie zajść w ciąże. :-? :-? :-?
OLKA
Witam! Własnie zaczynam stosowac plastry evra, wiem, ze powinno pierwszy nakleic sie 1 dnia miesiaczki ale niestety nie mialam możliwości, i jest napisane na ulotce, że mozna zacząc po 1 dniu ale trzeba dodatkowo przez 7 dni się zabezpieczac. Ale moje pytanie to, czy jak najkeleje pierwszy plaster 2 dnia miesiączki mam zmienić go normanie za 7 dni, czy za 6 jako, że rozpaczęlam w 2 dniu miesiaczki ?
ja • W-wa
Czy mogę przedłużyć cykl cykl i nakleić 4 plaster a potem zdjąć na tydzień to wynika z wakacji nad morzem chicałabym się kąpać ??
ups
wczoraj kochałam się z mężem a dzisiaj rano musiałam zdjąć ostatni plasterek, patrząc na to, ze plemniki zyją od 24 h do 48 h czy jest mozliwe, ze \"zaciążyliśmy\"?
ups
wczoraj kochałam się z mężem a dzisiaj rano musiałam zdjąć ostatni plasterek, patrząc na to, ze plemniki zyją od 24 h do 48 h czy jest mozliwe, ze \"zaciążyliśmy\"?
agusia441 • agusia44441@interia.pl • Lublin
Plastry Evra stosuję 1 tydzień ale niepokoi mnie to że ten klej się bardzo brudzi. Wokół plaster nie przylega tak jak powinien przez ten brudny klej około 0,5 cm jest odklejony. Boję się że nie jest skuteczny a tego kleju brudnego nie mogę niczym zmyć. Niech mi ktoś coś poradzi proszę. Jestem zdesperowana :-# :-? :(
renia
Chcę zacząć używać Plastry antykoncepcyjne Evra ale przegapiłam bo okresu dostałam wczoraj. Czy mogę nakleić plaster dziś ?
madzia
Czy gdy nakleje go po raz pierwszy tak jak jest napisane w 1 dzień okresu to bede go miała czy nie?
Aleksandra • Tarnów
Moniu, to nienaturalna sutuacja zeby podczas prawidlowego przyklejania plasterkow w trakcie cyklu dostac krwawienie. Jesli nie ustapilo to proponuje przejsc sie po fachowa porade lekarska do ginekologa.
mońka • moni_1977@wp.pl
Mam pytanie, czy może któraś z Pań podczas noszenia 3 plastra dostała krwawienie, zmieniam w środy, a dzisiaj jest piątek???? nie wiem czy go zdjąć czy nie????? :-#
Anastazja • PL
Do Beaty: Przesun caly cykl o 2 dni, nic z tego powodu sie nie stanie. Czyli jesli dzis odkleilas ostatni plasterek, to powinnas za 2-3 dni dostac okres. Natomiast pierwszy plaster z nowej paczki przyklej po 7 dniach od odklejenia trzeciego plastra z poprzedniej paczki (czyli tego ktory odkleilas dzisiaj) W ten sposob rozpoczniesz nowy cykl miesiaczkowy, na normalnej zasadzie.
Beata • zubelew@wp.pl • Łódź
Używam plastrów już kilka lat. Zawsze bałam się, że zapomnę przykleić, a tymczasem zapomniałam odkleić 8-/ Powinnam ostatni, 3, plaster zdjąć w poniedziałek. Dziś środa i dopiero go zdjęłam. Nie wiem jak teraz dostanę miesiączkę. Tak to w pon odklejałam, w czwartek już przychodziła @. Więc teoretycznie jak dziś odkleiłam to @ powinna przyjść w sobotę. Ale co dalej ? Normalnie w poniedziałek kleić nowy ??
Maluutka17a • Maluutka17a@interia.pl • Reda
do Studentka dziękuję Ci bardzo za rade:) pozdrawiam
Studentka • Warszawa
Do Malutkiej: przyklej kolejny plaster, a pozniej drugi i trzeci, tak jakbys bez miesiaczki zaczela kolejny cykl. Postepuj teraz tak jakbys chciala pominac jedna miesiaczke (tą majową) A wiec naklejaj plastry zeby w sumie wyszlo 6 plasterkow i wtedy zrob sobie przerwe bez plastra na miesiaczkę. Temat \"pominiecie miesiączki\" jest opisany w ulotce dla pacjenta ktora dostajesz wraz z z plasterkami w opakowaniu.
Maluutka17 • Maluutka17a@interia.pl • Reda
Witam mam problem i wielki dylemat co zrobić stosuje plastry od kwietnia i w kazdy czwartek zmieniałam plastry jak trzeba tylko w maju miałam problem z córeczka była w szpitalu i mi sie coś pomieszało nakleiłam ostatni plaster \"3\"- 16.05.2013 i powinnam była go zdiąć i zrobić przerwę a ja otworzyłam kolejną paczkę i nakleiłam zdjęłam plaster w czwartek 23.05.2013 i nie dostałam okresu nie wiem co robić czy przykleić następny czy czekać do czwartku 30.05.2013 co z okresem?pomóżcie mi proszę bo to dla mnie nowość nie używałam przedtem żadnych środków antykoncepcji i nie chcę na razie kolejnej ciąży :-?
marta
Witam! Ja własnie kończe 2 opakowanie plastrów Evra. Czy jestem zadowolona? napewno jest to bardzo ułatwiony sposób antykoncepcji o którym musisz pamiętać raz na tydzień a nie codziennie jak z tabletkami i jest bardziej praktyczny,wygodny. Jeśli chodzi o skutki- pierwszy miesiąc okropne bóle głowy, do tego urosły mi piersi o 2 rozmiary z czego niezbyt jestem zadwolona ...ale teraz sie w sumie troche unormowało , tylko wydaje mi się że dalej rosną i wciąż troche bolą. także jak któraś nie jest zadwolona ze swojego rozmiaru biustu polecam :D ja na ten moment przetrzymam jeszcze i zobaczymy jak dalej będę sie czuć.
Aga
Binka obwódkę z kleju zmyjesz wacikiem z tonikiem do twarzy lub mleczkiem do demakijażu ale dopiero na drugi dzień gdy cały zbędny klej wydostanie się na zewnątrz
Aga
Kaska ja raz tak zrobiłam okres się przesunął bez problemu
Aga
Aniu ja naklejałam zawsze na podbrzusze bo miałam go pod kontrolą i nie był widoczny latem (tak jak na ramieniu), pierwszy np. z lewej strony, drugi z prawej, potem trzeci z lewej i tak na zmianę, lepiej zmieniać miejsce żeby skóra wróciła do siebie
Aga
Ja plasterki stosowałam ponad trzy lata (teraz chcę odstawić bo mam w planach dzidziusia) i była strasznie zadowolona, z dwa albo trzy razy z powodu zbyt długiej leniwej kąpieli w wannie się odkleił ale bez problemu przykleił się z powrotem i trzymał się jeszcze mocniej ;) zawsze dwa pierwsze dni miesiączki cierpiałam z powodu bólów brzucha ale od chwili stosowania plasterków było spokojnie, zawsze okres w tym samym dniu się zaczynał i po 4 dnia się kończył (punktualnie jak w zegarku ;) ) raz przykleiłam go dzień później bo mi się zapomniało nie wiem jakim cudem ale w ulotce pisało że dzień opóźnienia nic nie zmienia i to była prawda :) polecam każdej plasterki i nikt mi się jeszcze nie żalił że są kiepskie.
Ania
witam :) Mam takie pytanie, używam plastrów evra od pół roku i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Jednak ostatnio zdarzyło mi się, że podczas kąpieli odkleił mi się plasterek który miałam naklejony na brzuchu, nakleiłam więc od razu nowy, nie w to samo miejsce, ale po drugiej stronie brzucha,..teraz przeczytałam, gdzieś na necie(na jakimś forum) że powinien on być naklejony w tym samym miejscu, czy ktoś wie coś na ten temat? Pozdrawiam
Kaska
Dziewczyny próbowałyście nakleić plaster w 4 tygodniu? Jade na majówkę i bardzo nie chciałabym dostać okresu ;) I zastanawiam się czy w ogóle można tak robić i czy to opóźni okres? Z góry dzięki za odpowiedź :)
aga • agata30126@wp.pl • Piątek
jestem zadowolona z plastrów no może troche się brudzą ale piersi urosły mi z b no duże c i poprawiła mi sie cera. polecam.Aga.
Stefanella • nad Odra
Do Binki: Plaster ma prawidlowa skutecznosc jesli przylega do powierzchni skory minimum w 80 - 85% - tak powiedzial mi kiedys lekarz ginekolog. Wydaje mi sie ze ta czarna otoczka u Ciebie powstala od kleju ktory pozostal gdy plaster sie odrobine skurczyl podczas rochow reka. Tez tak czasem mam i nie ma na to rady. Pomysl o przyklejeniu kolejnego w innym mniej widocznym miejscu na ciele.
Binka • pawcio_cezar@op.pl
Witam, wczoraj przykleil‚am na ramieniu swoj pierwszy plaster, zrobil‚am wszystko zgodnie z ulotkÄa i wskazaniami... Dzis› wokol‚ plastra jest nieestetyczna czarna obwodka od kleju i na brzegach pe™cherzyki powietrza. Co zrobic by plaster wygla…dal‚ estetycznie i czy mimo tych pecherzykow plaster ma taka sama skutecznosc, bo nie chce dodatkowo sie zabezpieczac. Dzie™kuje™ za odpowiedz.
Mariola • Dmowkie
Do Loli: Tak, jesli po okresie nie wznowilas antykoncepcji hormonalnej a wspolzylas bez zabezpieczenia z wytryskiem partnera \"wewnatrz\" pochwy, to mozliwe jest ze zaszlas w ciaze. Chociaz od 1 dnia okresu do wspolzycia minelo w twoim przypadku 9 dni + ok 2-3 dni mozliwosc przezycia plemnikow w twoich wewn. narzadach plciowych, daje to 11 - 12 dzien cyklu (najczesiej dni plodne sa w okolicach 12 - 15 dni od rozpoczenia miesiaczki). Nie rob domyslow tylko kup w aptece test ciazowy (za ok 20 zl) i rozwiejesz swoje watpliwosci. Albo po prostu idz do ginekologa na badanie, konsultacje i potwierdzenie badz wykluczenie ciazy. W takich okolicznosciach nie ma sensu tej wizyty przeciagac. Powodzenia!
lola
Czekam na odp?
lola • fuksiaki@wp.pl
Proszę o pomoc !!!!!! 11.03 odstawiłam ostatni plaster 13.03 dostałam miesiączkę miałam sześć dni do 18.03.Więcej plastrów już nie używałam 22.03 współżyłam z mężem do końca.Miesiąc póżniej nie dostałam miesiączki.Czy możliwe jest żebym była w ciąży?
Anastazja • instruktorka@g.pl • PL
Do Zaklopotanej: Nie ma obawy, mialas bardzo krotki czas przetrzymania plastra bo tylko kilka godzin. W ulotce dla pacjenta Evra jest taki zapis: ------ \"W środku cyklu (Tydzień 2 lub 3): Jeżeli nastąpi pominięcie zmiany plastraw ciągu jednego do dwóch dni (do 48 godzin): Należy przykleić nowy plaster zaraz po uświadomieniu sobie pominięcia. Nowy plaster należy przykleić w normalnie przypadającym dniu zmiany plastra. Nie jest konieczna dodatkowa, zabezpieczająca metoda antykoncepcji.\" ------ Tak wiec nie ma obawy o to ze jestes niezabezpieczona, wymien plaster wieczorem i kochaj sie bezpiecznie ze swoim partnerem.
juz nie zaklopotana ;)
Bardzo dziekuje za jakze mila odpowiedz Pani \'\'Rozwazna\'\' ;) Jak dobrze, ze sa jeszcze takie rozwazne osoby jak Pani \'\' plastry należy zmieniać co tydzień, zawsze w tym samym dniu tygodnia i O TEJ SAMEJ PORZE \'\' Stad wzielo sie moje pytanie, poniewaz pare komentarzy nizej byly rozne pytania na temat uplywu jakis 12h od \'stalej\' godz \'zmiany\' plastra i slowa pelne paniki wiec sie troszke zmieszalam. A ulotki nie nosze ze soba codziennie, nie wiem jak Pani ;) Wiec dlatego napisalam tutaj. Nie trzeba byc zaraz takim nie uprzejmym. ;)
do zaklopotanej
czytaj lepiej uwaznie ulotke, masz dzien zmiany plastra, czy godzine.. dla takich jak ty antykoncepcja nie powinna byc dostepna bo ejstes nierozwazna
zaklopotana
Witam, mam maly problem. Dzisiaj jest moj dzien zmiany plastra, zawsze robilam to rano przed wyjsciem do pracy, dzis niestety tak sie spieszylam, ze kompletnie o tym zapomnialam. Czy jezeli zmienie plaster wieczorem bedzie to miala wplyw na ochrone plastra? Czy jezeli doszloby do stosunku z partnerem jeszcze tego samego dnia (dzien zmiany czyli dzis) jest koniecznosc uzywania dodatkowego srodka antykoncepcji? Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam :)
Gosia • Dobrzenice
Na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej czesto dziewczyny skarżą sie ze boli je glowa, co po pierwszym cyklu najczesciej mija. Jezeli u Ciebie te bole sa bardzo czeste i intensywne to moze po prostu Twoj organizm nie akceptuje takiej formy antykoncepcji. Mysle ze kontakt i porada u lekarza ginekologa byla by dobrym posunieciem. Pomysl o tym.
Patty • patrycjas2008@wp.pl • bjugvhj
Ludzie zaczelam stosowac plastry. I mam strasznme bole glowy. Przeczytalam ze ta sa dzialania niepozadane. Czy to znaczy ze plaster nie dziala?? Czy to jest normalne?? Ma ktos podobny problem??? :-#
mona • agusiap@wp.pl • kielce
stosuje plastry od 5 miesięcy i pomału zaczynam im ufać ,że działają chociaż wygładają okropnie i uboczne skutki tez bywają ale niestety zadne tabletki mi nie odpowiadają bo krwawie strasznie.mam zamiar chodzic na aqua aerobik czyli moczyc je kilka godzin w tygodniu i tu wpadam w panikę czy sie nie odkleją i czy beda działac, a może ktoś wie gdzie je przyklejać będąc w kostiumie kąpielowym.pozdrawiam i prosze podzielcie się jakimis spostrzeżeniami
kamka
Witam Mam pytanie. Stosuje plastry od dwoch tygodni. Niestety oba plastry odklejaly mi sie na obrzeżach. Czy powinnam zmienic plaster jak najszybciej? Czy 1cm odklejenie plastra sprawia ze jestem mniej zabespieczona?
kamka
Witam Mam pytanie. Stosuje plastry od dwoch tygodni. Niestety oba plastry odklejaly mi sie na obrzeżach. Czy powinnam zmienic plaster jak najszybciej? Czy 1cm odklejenie plastra sprawia ze jestem mniej zabespieczona?
RundiRiddim
To mi Malwinka powiedz , jeszcze jak mój dzien zmiany przypada na wtorek a okres się jeszcze nie skonczył to i tak przyklejam plaster bo tak zrobiłam?
Malwina • Krotoszyn
No widzisz RundiRiddim jak to czasem dobrze jest posłuchac starszych i bardziej doświadczonych :-P 21 lutego wpadalas w panike a 22 dostalas okres. Prawidlowo stosowana antykoncepcja hormonalna typu plastry evra, pigułki albo krążki Nuvaring są bardzo pewną metodą zapobiegania niechcianej ciąży. Ja nigdy się nie zawiodłam z ich stosowania.
RundiRiddim
dostałam okres ale mój jest obfity jak zwykle...
RundiRiddim
nie mam okresu...
RundiRiddim
do Malwina : strasznie Ci dziękuję , że napisałas bede spokojniejsza czyli przyjdzie pewnie dzis bądz jutro martwie się żeby ze zdrowiem było ok ale poczekam jeszcze...
Malwina • Krotoszyn
Do RundiRiddim: Dwa dni to troszke za szybko, ja zawsze dostaje trzeciego dnia i to po poludniu lub wieczorem. Czas dostania okresu mam bardzo regularny. Poczekaj jeszcze dzis i jutro i nie wpadaj w panike, ze juz jestes w ciazy, jestes inna, chora itp. Poza tym pierwszy cykl miesiaczkowy po rozpoczeciu antykoncepcji hormonalnej, jest zawsze troche zaburzony. Przykladem sa chocby te plamienia przez pierwszy miesiac u wiekszosci dziewczyn. Pozniej wszystko wraca do normy.
RundiRiddim • ania1@wp.pl
a ja mam problem - pierwsze opakowanie plastrów ( pierwszy raz antykoncepcja hormonalna) - trzeci plasterek odkleiłam we wtorek o 9 rano a dzis czwartek a ja nie mam okresu - wiem ze moze jeszcze przyjdzie ale juz sie trochę niepokoje!!! jedna dziewczyna tu się wypowiadała ze w ogóle nie dostała okresu i musiała leczyc sie hormonalnie zeby go przywrócic obawiam sie kiedy u Was dziewczyny okres przychodzi powinien byc w ciągu dwóch trezch dni mam rację???
Monika • Opole miasto
Aniu: oczywiscie ze ochrona antykoncepcyjna bedzie zachowana, gdyby tak nie bylo to przyklejanie kolejnego plastra nie mialo by sensu. W ulotce dla pacjenta jest to dokladnie opisane jak pominac miesiaczke przy uzyciu plastrow antykoncepcyjnych.
Ania • Warszawa
Właśnie jestem w momencie stosowania drugiego opakowania plastrów Evra. Chciałabym przesunąć termin krwawienia, o tydzień albo dwa. Wiem, że jest taka możliwość, zaczynając stosować kolejne opakowanie bez tygodnia przerwy, ale ważne jest dla mnie czy wtedy zostaje zachowana ochrona antykoncepcyjna? czy trzeba wtedy stoswać jakieś dodatkowe zabezpieczenie? czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? dziekuję za odpowiedź.
magda
do grazyna :)dziekuje za pomoc pozdrawiam
Grażyna • Biała Podlaska
Do Magdy: 6 dni to zbyt długo na kontynuację tego cyklu. Musisz więc poczekać do miesiączki, a następnie rozpocząć nowy cykl miesięczny z nowym opakowaniem plasterków Evra zaczynając od 1 plastra (później po tygodniu 2 i po dwóch tygdniach 3) teraz do czasu dostania okresu jeśli chcesz uprawiać seks to stosuj inne zabezpieczenie przed ciążą, np prezerwatywa.
magda • madziulek489@wp.pl
Witam. Mam pytanie do was kobietki. Uzywam 7 lat plastrow i wyjechalam za granice, mam na sobie drugi plaster nalepiony i niestety poszlam do lekarza i mam wizyte za 6 dni a plaster powinnam trzeci nakleic już. Czy ktoras moze miala taka sytuacje bo odkleje drugi i musze 6 dni miec przerwe i nie wiem czy mam zaczynac cykl od nowa? POZDRAWIAM
Anastazja • PL
@ Do Aksa91: Ulotka informacyjna ktora mozesz pobrac powyzej (na tej stronie www) mowi tak: \"Jeżeli nastąpi pominięcie zmiany plastra w czasie dłuższym niż 2 dni (48 godzin lub dłużej): Istnieje ryzyko zajścia w ciążę\" Na pyanie czy Twoj drugi plaster byl nieprzyklejony 48godz czy krocej - odpowiedz siobie sama :D Jezeli to Twoj pierwszy cykl z plastrami to plamienia sa jak najbardziej mozliwe i taka sytuacja wystepuje u wielu kobiet rozpoczynajacych antykoncepcje hormonalna.
Aksa91 • lemcia_16@wp.pl
Witajcie dziewczyny. Mam do was pytanie czy ktoras miala takie objawy .jesli tak to jak sobie z nimi poradzila...? Wczoraj zdjelam plaster zapomnialam nakleic nastepny a odbylam pelny stosunek czy jest mozliwosc zajscia w ciaze? No i przez te dwa tygodnie(2plastry) caly czas mam conajmniej raz dziennie brudne oplawy czesto z krwia.... Co mozecie poradzic?
jedwabna
zapomniałąm dopisaż że plaster został odklejony 21 stycznia o godz.9:00
Jedwabna
Cd,, I teraz zaczyna sięę .... W poniedzialek (28styczeń) w godz. 22-24 doszło do stosunku z moim partnerem i byl to stosunek do końća. I tu moje pytanie czy w tym czasie byłam chroniona nadal czy zaistnialo duze ryzyko zajścia w ciążę? Nadmienie,że krwawienie skończyło się właśnie w poniedziałek(28stycznia). 2opakowanie rozpoczęłam od wtorku(29styczeń) i 1 plaster został przyklejony o godz.9.35. Niestety nie miałam mozliwości aby wcześniej przykleic plaster :( I kolejne pytanie.. czy teraz moim dniem zmiany plastra jest wtorek czy nadal poniedzialek?? Pozdrawiam serdecznie i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. :(
Jedwabna
Witam serdecznie, jestem w kropce... :/ a mianowicie sprawa wygląda tak: 1 opakowanie (1 plaster) został przyklejony z niedzieli na poniedziałek(30/31grudnia) o godzinie 3 (w nocy). 2 plaster przyklejony został kilka godzin szybciej.tzn w niedziele(6styczeń) o godz 23. Natomiast 3 plaster przykleiłam w poniedziałek(14styczeń) o godz.8.30. 3 plaster został odklejony w poniedziałek(21styczeń) . Godziny sa nieregularne ponieważ myslalam,że tak mozna gdyz z tego co wyczytałam w ulotce nie jest napisane ,że zmiana ma odbywac się o tej samej godzinie tylko tego samego dnia.
RunDirridim • ariel1@wp.pl • Kraina szczęśliwości
Ja również zdecydowałam się na plastry Evra - jeżeli chodzi o skutki uboczne to nie mam żadnych - piersi trochę urosły ale nie bardzo - nastrój mam czasami zły ale nie wiąze tego z działaniem plastrów - lecz z tym , ze nie ma przy mnie mojego zajebistego faceta ale to sytuacja przejściowa:(
Ola
Do Liszki: Odpowiedz za kolejne 100punktow jest taka ze po skonczonym okresie zacznie Ci sie normalny cykl miesieczny gdzie mniej wiecej po 14 dniach od rozpoczecia miesiaczki bedziesz miala owulacje.
Wera • weruhaha@vp.pl • szczecin
właśnie przykleiłam 2 plaster i powiem wam,ze ładnie sie odkleił, śladów nie zostawił, troszkę sie odkleił ale po przytrzymaniu nie odklejał się ponownie, no i troche sie pobrudził,ale przeciez to nie problem aż taki wielki,zeby od razu plastry zmieniać ;)
Liszka
A ja mam pytanie...za 100pkt. Jeśli odkeljam dziś ostatni (3-ci) plaster, mam 7 dniowa przerwę i nie zaczynam nowego opakowania do kiedy mogę współżyc bez zabezpieczenia. Do jakiego momentu chronia plastry ?
Małgorzata
Witam Panie. Ja też uważam, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej różnie wpływa na organizm. Ja stosowałam plastry evra od maja 2012 i ogólnie byłam zadowolona. Ale teraz z nich rezygnuję. Niech mój organizm odpocznie. Waga mi lekko wzrosła jakieś 2kg i piersi z B do C tak więc staniki do wymiany. I zmniejszone libido.Komfort w tej metodzie jest taki, że zmieniasz plaster raz na tydzień. Ale metoda bardzo skuteczna jeśli ktoś dobrze się czuje to polecam:)
pestka17 • Gliwice
cześć! ;) używam evry od roku i nie zamieniłabym jej na pigułki. oprócz tego, że wokół plastra powstaje obwódka z kleju i łapią się do niej kłaczki z ubrań nie widzę żadnych wad tej metody ;) nie przytyłam, czuję się dobrze, libido nie spadło, żołądek nie wariuje jak po tabletkach, nie bolą piersi, nie trzeba pamiętać o codziennym braniu tabletek ;) jeżeli ktoś boi się, że plaster się odklei to powiem, że spędziłam w wakacje tydzień na gorących źródłach, moczyłam się codziennie po ok 7h i plaster trzymał się dalej świetnie ;) tylko uwaga, trzeba je dobrze przechowywać i nie narażać na przetarcia! (więc nosimy w całym pudełku a nie pojedynczo jak prezerwatywy ;p) wiadomo, że każdy reaguje inaczej, mi odechciewało się żyć po tabletkach a evra okazała się wybawieniem ;) moja przyjaciółka po evrze chodziła po ścianach z bólu piersi a po tebletkach nic jej nie ma.. wszystko kwestia organizmu ;)
Nina • myszus205@wp.pl • Gdańsk
Witam, na mnie niestety nie działają plastry Evra, dlatego musiałam zrezygnować z kuracji. Mam w domu 5 opakowań, których nie będę używać. Termin ważności kończy się dopiero we wrześniu 2013 roku. Jeśli jest ktoś chętny mogę je odsprzedać oczywiście taniej. Informacja na e-mailu myszus205@wp.pl
gosia • marcineusz3@wp.pl
Witam używam plastrów bardzo długo i wszystko ok tylko pamiętajcie dziewczyny trzeba pamiętać o zmianie plastra zawsze tego samego dnia :-/ ważne jest że nie przechodzą przez układ pokarmowy tylko prosto do krwi,i dlatego nie mam problemów z żołądkiem.Polecam plastry Evra.
monika • monikka69@wp.pl • Chorzów
Witam plastry stosuje miesiac i nie jestem zadowolona oprocz tego ze plaster sie brudzi nie wyglada to estetycznie,piersi bola moja waga wzrosła,ogólnie nie polecam!
Marta
Witam, mam pytanie przez pomyłkę odkleiłam plaster w sobotę po 2 tygodniach stosowania (coś mi się poprzestawiało, że to już trzeci plaster i powinna być przerwa) dzisiaj dostałam okres i nie wiem co mam robić zacząć nowe opakowanie z dniem dzisiejszym czy odczekać siedem dni do następnej soboty :-?
Kociarra
Kilka słów o plasterkowym koszmarku: +zapobiega niechcianej ciąży (mam nadzieję) i nie trzeba o nim pamiętać -podrażnia skórę -wciąż wylatujący klej brudzi ciało i ubrania i nie sposób nad nim zapanować -skutki uboczne jak: nieziemskie bóle jajników, problemy z pęcherzem (bieganie do toalety co 15 minut plus uczucie ucisku), ogólne rozbicie jak przy grypie, mdłości, bóle głowy, skoki nastrojów jak na bungee -cena -sam proces przyklejania plastra potrafi doprowadzić do furii, kiedy zamiast plaster się przykleić, odlepia się razem z ochronnym papierkiem Nie polecam, nie polecam i jeszcze raz nie polecam.
Oliwia • Poronin
Natalko, ja bym jeszcze poczekala, co prawda skoro 3 dni pozniej przykleilas plaster to 3 dni pozniej powinnas dostac okres, moze cos Ci sie \"rozregulowalo\" Jezeli wciaz nie masz okresu, to kup dzis w aptece test ciazowy (cena ok 20 zl) - przynajmniej nie bedziesz juz w takim stresie.
natalka1077 • natalka1077@wp.pl
Witam, dziewczyny mam pytanie, w ubiegłym miesiacu nie wykupiłam w terminie plastrów, powinnam pierwszy plaster przykleic w piatek rano, lecz przykleilam dopiiero w poniedziałek wieczorem, juz od pieciu dni powinnam dostac okres, lecz nie dostaje, ani nie czuje ze go dostane, nie mam rzadnych obiawow, czy mozlwe,że prze te male podtkniecie z plastrami zaszlam w ciaze??? w piatek powinnam znowu nakleic plaster i nie wiem co robic??pomozcie:)
Marta • Łódź
Kupiłam plastry Evra, nawet zajrzałam do opakowania (byłam ciekawa co piszą w ulotce) i okazało się, że nie mogę ich brać ze względu na poważne migreny :( Ehh..Jeżeli ktoś chce to mogę odsprzedać te plastry razem z receptami na następne opakowania (bez wpisanej daty)... Szkoda mi wydanych pieniędzy :( Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę na gg: 28444500
Monia • Łódź
Aniu, jeśli decydujesz się na zakup plastrów, pigułek czy krążków antykoncepcyjnych w innym miejscu niż apteka to licz się z oszustwem lub złym przeterminowanym albo wycofanym ze sprzedaży towarem. Przecież sprzedaż i zakup poza apteką jest zabroniony!
ania
UWAGA!!!!!!!!! uważajcie dziewczyny na gościa który \"sprzedaje\" tanio plastry!!! za 31 zł, robi nawet jakies promocje jak sie kupi wiecej, a tak naprawde to jeden wielki oszust!!!!! Niestety dałam się nabrać... :( Nie moglam sie dostac do lekarza a kończyly mi sie plasty wiec stwierdziłam ze co mi tam... Nie dajcie sie zwiesc!!!!
goga40
Mam do odsprzedania dwa, oryginalnie zapakowane, opakowania evry. Jest również paragon z ich zakupu. Kupiłam kilka dni przed tym, jak dowiedziałam się o potrzebie pilnej operacji. Nie mogę ich już stosować. Zainteresowane panie proszę o kontakt mailowy: margo43@op.pl
zaga
KOMPLETNA BZDURA JAKAS Z TYMI INFORMACJAMI O ZAPOMNIENIU PLASTRA !!! oto tekst z ulotki i tego sie trzeba trzymac a niejakiejs luznej interpretacji w środku cyklu (tydzień drugi lub trzeci): Jeżeli kobieta zapomniała zmienić swój plaster w ciągu jednego do dwóch dni (do 48 godzin), powinna przykleić nowy plaster jak tylko sobie o tym przypomni. Nowy plaster należy przykleić w normalnie przypadającym u danej kobiety „Dniu Zmiany Plastra”. Nie jest konieczna dodatkowa zabezpieczająca metoda antykoncepcji.
Kasia
Witam. Jak do tej pory użyłam 3 opakowań plastrów Evra. 5.11 powinnam odkleić 3 plaster 3-ciego (ostatniego) opakowania. Jednakże 4.11 uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Czy jest możliwość zajścia w ciąże?? Pytam ponieważ chwilowo nie zamierzam dalej się zabezpieczać hormonalnie, a więc nie będzie kolejnego plastra za tydzień. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
kasia
Witam ma takie pytanie: po trzecim tygodniu tzn początek czwartego odklejam plaster czyli od 22-28 dnia cyklu powinnam być bez plastra i czekać na miesiączkę, dostałam ją 24dnia cyklu i tu też rozpoczęłam kolejny cykl,czy przez to że przykleiłam wcześniej i rozpoczęłam nowy cykl jestem chroniona czy to że zrobiłam to szybciej oznacza że nie jestem chroniona?bo dostałam lekkiego plamienia i martwie się ze to że szybciej przykleiłam było błędem i chroniona nie byłam a spałam z chłopakiem w tym czasie
Anastazja • PL
Kachula: no prosze Cię - nie dramatyzuj, zarówno Ty jak i Twój partner chyba wytrzymacie ze sobą przez 2 tygodnie zachowując wstrzemięźliwość płciową, a jeśli nie wytrzymacie to stosujcie prezerwatywy. Nie zaczynaj cyklu w połowie miesiąca bo rozregulujesz sobie system hormonalny. Lepiej poczekaj do kolejnej miesiączki.

Pokrewne artykuły