Pierścień antykoncepcyjny krążek NuvaRing

Nowoczesna antykoncepcja krążek NuvaRing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania niepożądanym ciążom i ich przerywaniu. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa dotycząca sposobów planowania rodziny. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania niepożądanej ciąży jest pierścień hormonalny NuvaRing.

Poważnym problemem w stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej czyli popularnej pigułki, są niepowodzenia w wyniku błędów jej stosowania. Aż 47% kobiet zapomina o przyjęciu jednej lub więcej tabletek w ciągu jednego cyklu. Zaś 22% nie pamięta o przyjęciu dwóch lub więcej tabletek na cykl. PTG podaje szacunki, według których co piąta niepożądana ciąża jest wynikiem błędu w stosowaniu doustnej metody antykoncepcyjnej.

Na polskim rynku dostępny jest hormonalny środek antykoncepcyjny: NuvaRing stosowany dopochwowo w sposób ciągły przez 3 tygodnie. Jest to elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i bezbarwny pierścień o średnicy niewiele większej niż 5 cm i przekroju 4 mm.

Kobieta sama umieszcza w pochwie pierścień w pierwszym dniu cyklu i po upływie 3 tygodni sama go także usuwa. Innowacyjność dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing (vaginal contraceptive ring - VCR) polega na tym, że po umieszczeniu w pochwie przez cały czas uwalnia on hormony progestagen (etonogestrel) i estrogen (etynyloestradiol), które przenikają do krwioobiegu. Po 7 dniach przerwy, w czasie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, po czym znów następuje 7 dniowa przerwa.

Zakładanie Nuvaring

W zależności od tego, jaka pozycja jest najbardziej wygodna dla kobiety, NuvaRing® może być wprowadzony przy pozycji stojącej, klęczącej lub leżącej.

Działanie NuvaRing jest takie samo, jak w przypadku doustnych tabletek antykoncepcyjnych (DTA) - czyli popularnych pigułek - i polega na zahamowaniu owulacji. W przeciągu trzytygodniowego okresu, w którym pierścień powinien znajdować się w pochwie, dopuszcza się jego wyjęcie lecz nie na dłużej niż 3 godziny.

Specjaliści zalecają NuvaRing wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, w szczególności zaś tym, u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. To doskonała metoda dla kobiet, które nie są zdyscyplinowane w codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, a przyklejony na skórze plaster i jego eksponowanie nie jest dla nich akceptowalne.

Dzięki stosowaniu pierścienia raz w miesiącu, kobieta nie musi codziennie pamiętać o przyjmowaniu antykoncepcji, jak ma to miejsce w przypadku tabletek doustnych. Zakładanie pierścienia NuvaRing raz w miesiącu uwalnia kobiety od powtarzalnego, codziennego hasła: "Weź pigułkę". Pierścień jest dobrze tolerowany przez kobiety, a sam środek łączy łatwość stosowania i wysoka skuteczność, współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0,25 do 1,75. Precyzja położenia pierścienia w pochwie nie wpływa na jego skuteczność, a zakładanie i usuwanie pierścienia jest proste i nie stanowi problemu. Ponadto pierścień nie jest odczuwalny w pochwie ani przez samą kobietę, ani przez partnera, co nie zmienia odczuć seksualnych.

NuvaRing cena w aptekach

Cena Nuvaring w zależności od dystrybucji w aptekach waha się:

  • minimalna cena: 41 zł za krążek NuvaRing 1 szt.
  • maksymalna cena: 58 zł za krążek NuvaRing 1 szt.

(średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)

Nuvaring ulotka (informacje dla pacjenta)


Ulotka dla pacjenta

  • format: PDF
  • ilość stron: 29
  • rozmiar pliku: 1.30 MB

Ulotkę Nuvaring PDF pobrano razy


Ulotka w formacie JPG 24 strony (po dwie strony), łącznie 13 plików JPG, 1.45 MB

Kobieta planując ciążę sama może zadecydować o zaprzestaniu jego stosowania, gdyż jest to metoda w pełni odwracalna. NuvaRing jest pierwszym środkiem antykoncepcyjnym na rynku polskim zawierającym najmniejszą ilość estrogenów (15 ľg, a inne dostępne preparaty antykoncepcyjne zawierają od 20 do 50 ľg). Dzięki tak małej dawce estrogenów zawartej w pierścieniu NuvaRing kobiety stosujące ten środek nie cierpią z powodu bólu głowy, nudności, bolesnych piersi i nie tyją. Mimo tak niskiej dawki estrogenów nieprawidłowe krwawienia i plamienia są niezmiernie rzadkie.

Porównanie satysfakcji ze stosowania NuvaRing i tabletki antykoncepcyjnej.

Tematy z forum:

Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%.

Filmy instruktażowe

Opakowanie i wygląd krążka

Zakładanie krążka NuvaRing

Jak używać NuvaRing

Rozpoczęcie antykoncepcji przy użyciu pierścienia

Schematycznie:

Umieść go w pochwie pomiędzy pierwszym a piątym dniem twojego cyklu miesiączkowego. Dzień 1 cyklu to pierwszy dzień krwawienia (okresu). Pierścień należy umieścić najpóźniej w piątym dniu cyklu, nawet jeśli nadal masz okres.

Używaj NuvaRing cykliczne, tzn. (3 tygodnie wewnątrz Twojego ciała, a po wyjęciu 1 tydzień przerwy). Po włożeniu pierścienia, powinnaś go pozostawić w pochwie przez 3 tygodnie z rzędu. Po 3 pełnych tygodniach usuń pierścień na 1 tydzień przed rozpoczęciem następnego cyklu. W tym czasie najprawdopodobniej dostaniesz okres. Jest to 7 dniowa przerwa, gdy nie masz w sobie pierścienia. Okres zwykle dostaniesz 2-3 dni po usunięciu pierścienia.

Możliwe jest również używanie pierścienia Nuvaring w cyklu ciągłym (nie dopuszczając do miesiączkowania). Może zaproponować to lekarz ginekolog np. w celu leczenia na niektóre schorzenia, takie jak bolesne miesiączki lub endometrioza. W takim przypadku możesz czuć się najlepiej, kiedy będziesz używała pierścienia w sposób ciągły, ale oznacza to, że nie będziesz miała okresu. Po upływie 3 pełnych tygodni wyjmuje się NuvaRing z pochwy i wymienia go na nowy pierścień (bez żadnej przerwy). Niektóre kobiety mogą mieć w tym czasie drobne plamienia.

Schemat używania pierścienia cykliczne:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Schemat używania pierścienia w sposób ciągły:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Zdjęcia krążka


wpisów: 781 na 4 stronach
- 1 2 3 4 -

Malwcia • cieslakmalwina@wp.pl • Warszawa -czwartek, 08 września 2022 22:36:38
Hej dziś pierwszy raz aplikowałam krążek i czuje stres bo nie wiem czy dobrze go włożyłam..każdy pisze ze ma być niewyczuwalny ale nie wiem jak interpretować te słowa.. czy ma być niewyczuwalny jak chodzę czy nie wyczuwalny pod palcami jak sprawdzam? Jak głęboko ma być włożony?
nik • magdalenajurgas@gmail.com • małopolska -środa, 17 marca 2021 14:34:14
zaczynam stosowanie krążka i mam pytanie bo właśnie się zorientowałam że miałam włożyć go pierwszy raz w piątym dniu cylu a już jestem w siódmym (bo tak wcześniej lekaż mi mówił) co teraz? czy ma to duże znaczenie??
Karolina • karolina8714@wp.pl -środa, 01 kwietnia 2020 13:02:14
Witam. Używam krążków juz od prawie 4 lat i nigdy nie zapomniałam go wyjąć ani zaaplikowac nowego, aż do wczoraj niestety. Zamiast włożyć nowy krążek o 22 we wtorek to wlozylam o 1 w nocy już w środę, czyli 3h później. Moje pytanie brzmi: kiedy powinnam teraz wyjąć krążek? O 22 we wtorek czy o 1 w nocy w środę? Nie ukrywam, ze 1 w nocy zupełnie mi nie odpowiada. Czy moge wrócić do godziny 22? Dziękuję za odpowiedź.
Noname0000 • angelcia.b@gmail.com • Warszawa -niedziela, 15 grudnia 2019 20:03:48
Hej, potrzebuję waszej pomocy. Stosuje krążek drugi miesiąc... Ostatnio gdy kochałam się z moim chłopakiem wyjelam krążek i zapomniałam go włożyć. Zrobiłam to dopiero na drugi dzień. Był to pierwszy tydzień stosowania. Na ulotce jest napisane aby umieścić krążek jak najszybciej i przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Ale teraz moje pytanie jak duże może być teraz prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Strasznie mnie to stresuje. Nie wiem jak mogłam o tym zapomnieć. Proszę o pomoc
Instruktorka • PL -sobota, 23 listopada 2019 09:35:09
Malgosiu: krążek Nuvaring nie został wycofany i jest w ciągłej sprzedaży. Od jakiegoś czasu lekarze przepisuje też bliźniaczy ale tańszy produkt o nazwie PolaRing. Skutki uboczne - no cóż, jak mówi znane powiedzenie, najbezpieczniejsze jest wypić szklankę wody zamiast seksu.
Malgosia • krywko83@Onet.pl • Grodzisk Wielkopolski -czwartek, 07 listopada 2019 17:27:17
Witam po 7 latach brania tabletek przeszłam na krążki Nuvaring Mam 36 lat Przeraża mnie opinia tych krążków Ze był wycofany bo szkodzi Zwaszcza w moim wieku moze wystapic rak Boję się co brać Ulotka przeraża A kobiety widzę że się tym nie przejmują Jak to w końcu jest on jest wycofany ?
Anka • Wawa -czwartek, 07 listopada 2019 07:47:31
Olkaaa: 4.5 roku bez pauzy to długo. Zaleca się robić przynajmniej miesięczna (na 1 cykl) przerwę raz na dwa lata.
Olaaa x2 • olka12562@wp.pl • Elblag -niedziela, 08 września 2019 19:19:32
Witam czy wie któraś z Pań jaki jest maksymalny okres czasu korzystania bez przerwy z antykoncepcji Nuva Ring ? Używam 4 lata i pół roku cały czas i tylko wyjmuje na okres miesiączki .
Anna • agnieszka_sadowska9@wp.pl • Warszawa -środa, 14 sierpnia 2019 12:45:23
Używam krążka NuvaRing prawie dwa lata i jestem bardzo zadowolona. Na początku były bóle, promieniowania od dołu ale to wszystko da się przeżyć i troszeczkę przemęczyć.
Anna • agnieszka_sadowska9@wp.pl • Warszawa -środa, 14 sierpnia 2019 12:44:33
Używam krążka NuvaRing prawie dwa lata i jestem bardzo zadowolona. Na początku były bóle, promieniowania od dołu ale to wszystko da się przeżyć i troszeczkę przemęczyć.
Julita -wtorek, 16 lipca 2019 10:08:22
Włóż nowy krążek także o 1 dzień wcześniej. Poza tym postępuj tak samo jak robiłaś to w poprzednich cyklach.
Siwka • Siwka.sw85@gmail.com -czwartek, 27 czerwca 2019 19:37:13
Hej dziewczyny ostatnio miałam dużo na głowie i o 1 dzień za wcześnie wyjęłam krążek 22.06 A powinnam 23.06 teraz nie wiem czy włożyć go 29.06 czy 30.06 tak jak powinno być? :-?
Dzastina • jgawlik@onet.eu -środa, 26 czerwca 2019 16:47:51
Hej. Proszę o pomoc, wiem iż należy umieścić krążek w pierwszy dzień cyklu ale po przerwie w stosowaniu źle sobie trochę to obliczyłam i stąd moje pytanie czy po 6 dniach od rozpoczęcia cyklu mogę założyć krążek? Co jeśli bym go założyła teraz? Czy oprócz stosowania prezerwatywy dla pewności, coś mi się może zaburzyć? Dziękuję za pomoc!
Maria_Wroclaw -sobota, 25 maja 2019 21:15:42
Przerwany krążek nie stracił swoich właściwości antykoncepcyjnych. To nie działa tak, że coś się z niego wylało po przerwaniu, a jedynie z pewnością przeszkadzał w ułożeniu się w pochwie. Nowy krążek po wymianie (bardzo dobrze że tak właśnie zrobilas) wyjmij po tygodniu. Zachowasz w ten sposób normalny cykl 28 dyniowy.
Linuch • paulinka1910-95@o2.pl -piątek, 17 maja 2019 23:44:33
Witam, bardzo proszę o poradę. Przez ostatnie 3-4 dni miałam straszne problemy z krążkiem, wysuwał się i przeszkadzał. Dzisiaj postanowiłam go wyciągnąć i sprawdzić co nie gra, i okazało się ze krążek był przerwany ! Natychmiast założyłam nowy system. Niestety nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć kiedy doszło do przerwania krążka, ale czy jest szansa ze stracił działanie ? Czy jeśli zaaplikowałam nowy system w trzecim tygodniu, to po tygodniu muszę go wyciągnąć i czekać na miesiączkę ? Czy jeśli krążek był przerwany to nadal chronił ? Bardzo proszę o pomoc.
Martyna • Wroclaw -środa, 20 marca 2019 19:48:54
Zana ja też 1 raz słyszę o tym że nuvaring może mieć coś wspólnego z rakiem piersi. Używam go ponad 3 lata i bardzo sobie chwalę tą metodę antykoncepcji. Nigdy nie spotkałam się z opinią wiążąca ten krążek z rakiem.
Zana -wtorek, 19 marca 2019 23:52:59
Przepraszam za błędy....mam problem z klawiaturą:(
Zana • zanasu@tlen.pl -wtorek, 19 marca 2019 23:46:17
Witam.Używam ringów od dłuższego czasu z uwagi na brak czasu poprosiłam koleżankę żeby jak będzie u ginekologa poprosiłao recepte na 3 opakowania. Ginekolog powiedział, że w jej wieku nie poleca ringu ponieważ mkże dostać raka piersi. Pierwszy raz z słyszałam coś takiego. Jesteśmy zkoleżanką w jednym wieku 46 l. Moja lekarka nigdy mi tego nie powiedział a! Czy to prawda? I na jakiej podstawie takie stwierdzenie. Na ulotce nie ma słowa o takim zagrożeniu, ktoś może mi to stytłumaczyć? :-?
Natalia -sobota, 09 marca 2019 21:55:02
Hej, mam pytanie bo mnie to dalej zastanawia - z dwa tygodnie temu w niedzielę dostałam plamienia ok. godz. 13. Sądziłam, że przyszła miesiączka. Ok. godziny 19 założyłam po raz pierwszy krążek (pierwszy raz stosuję antykoncepcję hormonalną) mimo tego, że plamienie było bardzo słabe, właściwie tylko śluz był zabarwiony na brązowo. Miesiączka treściwa przyszła dopiero około 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek. I teraz pytanie za sto punktów - pewnie w niedzielę rozpoczął się okres i jestem zabezpieczona od tamtego czasu, po prostu dość długo schodził, ale co w przypadku, gdyby przypadkiem założyło się krążek w ostatnim dniu cyklu? Jakieś pomysły? I ogólnie co gdyby właśnie była taka opcja i upłynęły te 3 tygodnie, zrobiło się tydzień przerwy na krwawienie i założyło kolejny krążek? Wtedy od drugiego miesiąca już wszystko by było ok? Głupie pytanie ale zastanawiam się czy założyłam krążek tuż przed miesiączką bo mnie zmyliło jakieś plamienie (a wcześniej nałykałam się aspiryny bo miesiączka się spóźniała tydzień, a potrzebowałam jak najszybciej rozpocząć antykoncepcję z przyczyn ode mnie niezależnych (wymaganie anty przez lekarza przy rozpoczęciu leczenia choroby autoimmunologicznej), więc zakładam, że jest jakaś opcja, że minimalne krwawienie, które spowodowało plamienie to wina aspiryny, a nie de facto 1 dnia miesiączki), czy jednak w pierwszy dzień. Jeśli założyłam w pierwszy dzien to wiem, że jest wszystko ok z cyklem i jestem zabezpieczona, jeśli natomiast jest szansa, że nie był to pierwszy dzień cyklu, tylko ostatni, to zastanawiam się jak to odbierać i czy przy drugim miesiącu już wszystko będzie tak, jak należy, czyli będę zabezpieczona tak, jakby wpadki z krążkiem w pierwszym miesiącu nie było żadnej? Dzięki komukolwiek, kto postanowił połamać sobie głowę nad tym głupim problemem. :)
Instruktorka • PL -poniedziałek, 04 marca 2019 21:39:23
Aniu - dla mnie jest dosc dziwne zalecenie pani doktor. Rozpoczynajac stosowanie krazka lub jakiejkolwiek innej metody hormonalnej, pierwsza aplikacja powinna nastapic w pierwszym dniu cyklu, a wiec w pierwszym dniu krwawienia miesiaczkowego. Tak tez informuje instrukcja stosowania w ulotce dla pacjenta. Dlaczego otrzymalas zalecenie wlozenia krazka w trzecim dniu cyklu - tego nie wiem lecz dla mnie jest to niezrozumiale. Odpowiadajac na twoje pytanie: Tak, krazek jest skuteczny i spelnia swoja role antykoncepcyjna. W trakcie pierwszego cyklu mozesz dostawac plamienia a nawet moga sie one utrzymywac przez caly cykl az do nastepnej miesiaczki. Nie zapomnij o wyjeciu krazka dokladnie w 21 dniu po wlozeniu. Powodzenia.
Anka • daria0112@interia.pl • Częstochowa -wtorek, 26 lutego 2019 14:37:51
Stosuje krążek po raz pierwszy.Założyłam go w trzecim dniu plamienia tak jak zaleciła pani doktor, plamienia ustały a okresu nie dostałam.Czy krążek w takim przypadku jest skuteczny i czy powinnam się dodatkowo zabezpieczyć.Co powinnam teraz zrobić?
Ania -piątek, 15 lutego 2019 20:20:14
Julianna: O dodatkowym zabezpieczeniu myślałam już dawno żeby później w kolejnym miesiącu porównać. No właśnie o to mi chodziło że nie jest jak woda. Chyba nawet na niektórych zdjęciach w tym wpisie widać że nie jest klarowny. Dziękuję za pomoc. Po przeczytaniu ulotki gdzie jest napisane że jest przezroczysty myślałam, że będzie jak woda.
Julianna • Rabka Z. -piątek, 15 lutego 2019 20:11:22
Aniu, krążek nie jest 100% przeźroczysty np. tak jak czysta woda, jest taki jak plastikowa butelka czyli widać przez nią ale jest niezupełnie taka jak np szklana. Ja proponuję ci żeby zamiast dochodzić tego na ile twój krążek jest przeźroczysty, to zastosuj oprócz krążka w tym miesiącu dodatkowo prezerwatywę podczas seksu. Zobaczysz jaki będzie kolejny krążek w nowym opakowaniu który otworzysz za miesiąc.
Ania -piątek, 15 lutego 2019 07:16:19
Julianna: Jeszcze jedno pytanie zawsze były klarowne ( jak woda)?
Ania -piątek, 15 lutego 2019 07:14:21
Julianna: Dzwoniłam do apteki i przechowują go w lodówce, data ważności ok. Wg mojego ginekologa wszystko z nim jest w porządku. Gdzieś na forum znalazłam informację że nowe sa pokryte matową powłoką, a nie klarowne i mają ok 1 cm klarowny zgrzew. Nawet tutaj na forum padło pytanie o wytartą w niektórych miejscach matową powłokę przy nowym krażku. Już trochę zgłupiałam z jego wyglądem.
Julianna • Rabka Z. -czwartek, 14 lutego 2019 22:52:13
Aniu - w takim razie źle cię zrozumiałam, przepraszam. Byłam pewna że chodzi ci o krążek po wyjęciu po 21 dniach aplikacji. Jeżeli chodzi o nowe to ja zużyłam kilkadziesiąt i nigdy po wyjęciu z opakowania nie był matowy. Bardzo możliwe że był niewłaściwie przechowywany w transporcie lub aptece. Czy data ważności jest dobra? Powinna znajdować się na kartonikowym niebieskim opakowaniu.
Ania -środa, 13 lutego 2019 22:08:05
Do Julianna nie wiem czy dobrze się zrozumiałyśmy chodzi mi o nowy krążek wyjęty z opakowania przed założeniem. Czytając ulotkę i sprawdzając jak wyglada w internecie byłam przekonana że jest przezroczysty dlaczego otwierając pierwsze opakowanie trochę się zdziwiłam.
Julianna • Rabka Z. -środa, 13 lutego 2019 20:04:12
Aniu jeżeli twój krążek po wyjęciu nie jest przejrzysty a matowy, to nie znaczy że jego działąnie było nieprawidłowe. To nie ma znaczenia na zabezpieczenie antykoncepcyjne. Nie masz się co martwić.
Ania -niedziela, 10 lutego 2019 22:46:44
Jaki powinien być krążek Nuvaring po wyjęciu z opakowania? Mój jest matowy z ok 1 cm przezroczystym miejscem. To jest moje pierwsze opakowanie w ulotce jest informacja że powinien być przezroczysty.
Edyta • Warszawa -piątek, 08 lutego 2019 22:28:45
Do AGA. Ja jestem Tą szczęśliwą 40-stką która używa krążka od 3 lat i przez ten okres nie zauważyłam skutków ubocznych oraz to że wyniki z co kilku miesięcznych badań są bez zarzutów.
Aga -piątek, 08 lutego 2019 14:42:22
Witam, mam 40 lat nie jestem obciążona zakrzepicą itp.. Moja ginekolog zaproponowała mi NR, wcześniej brałam Elin. Po przeczytaniu artykułu o tym jak kobiety w USA pozywają producenta NR,za występowanie skutków w postaci zakrzepicy, zatoru płuc, udaru jestem przerażona. Czy są na forum 40stki które używają NR. Jestem ciekawa opini co do skutków ubocznych, sama antykoncepcja z NR bardzo fajna alternatywa.
Zaniepokojona -poniedziałek, 04 lutego 2019 13:53:22
W grudniu stosowałam antybiotyk z powodu problemów z górnymi drogami oddechowymi. W styczniu krwawienie z odstawienia nastąpiło o czasie, ale w trzecim tygodniu stosowania krążka pojawiło się plamienie, a następnie lekkie krwawienie z bólami, czy to może być konsekwencja antybiotyku? Nuvaring stosuję od prawie roku i nigdy nie miałam żadnych problemów.
Agnieszka • Gdańsk -poniedziałek, 14 stycznia 2019 07:38:46
Witam od piątku stosuję globulki Betadine oraz antybiotyk Unidox Solutab na 10 dni (zapalenie szyjki macicy) i tu moje pytanie czy obniża on skuteczność krążka ponieważ w ulotce pisze tylko o antykoncepcji doustnej z powodu składu doksycyliny natomiast ulotka nuvaring informuje, że doksycylina nie wpływa na obniżenie jego działania, lekarz natomiast kazał się dodatkowo zabezpieczać i powiem szczerze zwariowałam. Od trzech lat stosowania nuvaringa to moja pierwsza przygoda z antybiotykami dlatego wolę być pewna gdzie jest wkoncu prawda. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Aneta • Wrocław -środa, 09 stycznia 2019 10:45:21
Do Poczatkująca: Może tak być że krwawienie miesiączkowe po użyciu krążka będzie miało zmienny przebieg, szczególnie jeśli zaczynasz dopiero stosować po raz pierwszy hormonalną metodą antykoncepcji. Mogą także występować plamienia przez cały pierwszy cykl miesiączkowy. Później wszystko się ureguluje.
Początkująca -niedziela, 23 grudnia 2018 17:52:24
Witam dzis tak jak kazano na ulotce uzylam pierscienia Nuvaring bo zaczelo sie krwawienie minelo parenascie godzin a miesiaczka jakby sie zatrzymała czy to normalne? Pozdrawiam
MAŁGO • redmargaret@interia.pl -wtorek, 18 grudnia 2018 00:44:31
Dzień dobry, Od czerwca stosuje Nuva ring, dzisiaj wypada przedostatni dzień przerwy miedzy krążkami, ze względu na problemy z górnym drogami oddechowymi lekarz przepisał mi antybiotyk Amoksiklav, czy należy w takim przypadku stosować dodatkową metodę antykoncepcji?
Instruktorka • PL -środa, 07 listopada 2018 09:38:35
Kasiu przechowywanie krążka w lodówce wydłuża czas jego przydatności do użycia. Jeśli zamierzasz go użyć w ciągu najbliższych kilku tygodni, nie ma znaczenia czy Nuvaring będzie przechowywany w lodówce czy też w temperaturze pokojowej.
Kasia29 • arturszwajlyk1988@wp.pl • Domisław -czwartek, 25 października 2018 19:13:50
Witam wszystkich potrzebuje rady kupilam we wtorek nuvaring zanim go użyje myślę że minie jakieś 2 tygodnie pytanie moje trzymam go w pokoju w szafce staram się trzymać temp pokojowa jakieś 20st. Czy powinnam odrazu wsadzić do lodówki z góry dziękuję za pomoc 8-/
Kasia29 • arturszwajlyk1988@wp.pl • Domisław -czwartek, 25 października 2018 19:12:53
Witam wszystkich potrzebuje rady kupilam we wtorek nuvaring zanim go użyje myślę że minie jakieś 2 tygodnie pytanie moje trzymam go w pokoju w szafce staram się trzymać temp pokojowa jakieś 20st. Czy powinnam odrazu wsadzić do lodówki z góry dziękuję za pomoc 8-/
Julita • julcitta277@onet.eu • Sandomierz -środa, 24 października 2018 21:17:17
Olu - w 2 dniu miesiaczki (krwawienia) nie możesz zajść w ciążę nawet bez Nuvaringa czy jakiejkolwiek metody antykoncepcji. Obecny cykl miesiączkowy po aplikacji krążka jest już aktywny i nie może dojść do zapłodnienia.
Ola • Pola1915@wp.pl • Kraków -piątek, 19 października 2018 14:28:40
Dzisiaj rano zaaplikowalam ring (2 dzien miesiaczki). Czy wieczorem bede juz zabezpieczona przed zajsciem w ciaze?
Instruktorka • PL -niedziela, 07 października 2018 17:52:32
Do Wiktorii: Substancje hormonalne uwalniają się z krążka całą jego powierzchnią. Nie ma więc wpływu na jego skuteczność to, że ma na swojej powierzchni częściowo zdartą powłokę.
Julia_W • Wrocław -sobota, 29 września 2018 15:47:41
Do Elvie: Twój krążek nie nadaje się do ponownego wykorzystania. Poza tym kto by chciał ryzykować w tak istotnej sprawie.
Wiktoria -wtorek, 25 września 2018 21:40:31
Witam, dzisiaj założyłam drugi swój krążek i po wyciągnięciu z opakowania zauważyłam lekko zdarta matowa powłokę. Moje pytanie czy ma jakiś wpływ to do jego skuteczności ? Z góry dziekuje
Elvie • Elwira.m@interia.pl -czwartek, 06 września 2018 08:45:24
Witam, zrobiłam sobie ciągłość w uzywaniu krążka, by przesunąć miesiączkę, ale plamilam i stąd postanowiłam, że wyjme go już po tygodniu stosowania, by wywołać okres. Może mi ktoś podpowiedzieć czy po tygodniu stosowania krążka i wyjęciu go na tydzień mogę włożyć ten sam krążek na dwa tygodnie, skoro tydzień został już wykorzystany? Ciekawa jestem czy wciąż podtrzymuje swoje działanie...
Olaa -wtorek, 28 sierpnia 2018 01:55:20
Dziewczyny mam problem. Pierwszy raz stosuje krążek założyłam go w pierwszym dniu miesiączki i następnego dnia nawet nie wiem kiedy wypadł mi nie wiem nawet ile godzin go nie miałam wieczorem założyłam nowy i nie wiem czy mam liczyć te 21 dni od 2 dnia cyklu czy 1.
Olaa -wtorek, 28 sierpnia 2018 01:53:05
Dziewczyny mam problem. Pierwszy raz stosuje krążek założyłam go w pierwszym dniu miesiączki i następnego dnia nawet nie wiem kiedy wypadł mi nie wiem nawet ile godzin go nie miałam wieczorem założyłam nowy i nie wiem czy mam liczyć te 21 dni od 2 dnia cyklu czy 1.
Nati84 • Opole -sobota, 21 lipca 2018 22:29:10
Witam od 1.5 roku stosuje nuvaring, do dzisiaj wszystko ok. Stosuje go książkowo włożenie i wyjecia też. W 14 dniu cyklu doszło do stosunku wiem że owulacja i dni płodne są zablokowane w między czasie brałam zastrzyki olfen na problemy z kręgosłupem czy istnieje szansa że mógł y obniżyć jego skuteczność.? Za tydzień wyjmuje a mam lekkie budzenie. Bardzo proszę o poradę eksperta
Jessa -czwartek, 19 lipca 2018 18:49:23
Witam, po raz pierwszy stosuje krążek i w ogóle go nie czuję, co jest super, ale zaczęłam myśleć, że może wypadł mi, a ja się nie zorientowalam? Nie mogę go w żaden sposób zlokalizować, a nie mogę za głęboko włożyć palca, bo mam bardzo długie paznokcie... czy jest możliwość że jest on wygodnie i głęboko ułożony i mam się dopiero zacząć martwić jak będzie trzeba go wyjąć? Czy mogłam go przeoczyć, zawsze patrzę jak korzystam z toalety albo coś, on jest przecież duży i widoczny i nic nie widziałam, ale naprawdę nie mogę go znaleźć ani poczuć.
Karolka -czwartek, 05 lipca 2018 07:16:42
Mam problem...juz kiedys stosowalam nuvaring a teraz od kilku miesiecy adaring i zawsze bylo wszystko ok i na 4 dzien od wyjecia pojawial sie okres teraz jednak wyjelam krazek zamiart w czwartek yo w sobote jest czwartek a okresu nadal nie ma;( czy jedynym wytlumaczeniem jest ciaza?
Agnieszka -poniedziałek, 02 lipca 2018 21:53:52
Pomocy moje drogie Panie. Stosuję krążek Nuvaring już od 1,5 roku i pierwszy raz jestem w takiej sytuacji stąd lęk,strach i brak wiedzy na ten temat. A więc dzisiaj o godzinie 20 powinnam założyć krążek i tak też zrobiłam jednak wyjatkowo ciężko było mi go włożyć i ułożył sie strasznie nie wygodnie bo w ósemke wiec go wyjęłam i chcialam włożyć ponownie, a że wczoraj skończyła mi sie miesiączka krążek po wyjeciu był trochę w jednym miejscu przybrudzony dlatego chciałam go opłukać pod wodą w tym miejscu i okazało się ze poleciała mi gorąca woda czy krążek nuvaring mógł zmniejszyć swoje działanie trwało to dosłownie z dwie sekundy i nie zamoczylam go całego a tylko ten przybrudzony kawałek. Proszę o odpowiedzieć denerwuje sie strasznie ponieważ wiem, ze należy go płukać w zimnej lub letniej wodzie.
Agnieszka -poniedziałek, 02 lipca 2018 21:53:03
Pomocy moje drogie Panie. Stosuję krążek Nuvaring już od 1,5 roku i pierwszy raz jestem w takiej sytuacji stąd lęk,strach i brak wiedzy na ten temat. A więc dzisiaj o godzinie 20 powinnam założyć krążek i tak też zrobiłam jednak wyjatkowo ciężko było mi go włożyć i ułożył sie strasznie nie wygodnie bo w ósemke wiec go wyjęłam i chcialam włożyć ponownie, a że wczoraj skończyła mi sie miesiączka krążek po wyjeciu był trochę w jednym miejscu przybrudzony dlatego chciałam go opłukać pod wodą w tym miejscu i okazało się ze poleciała mi gorąca woda czy krążek nuvaring mógł zmniejszyć swoje działanie trwało to dosłownie z dwie sekundy i nie zamoczylam go całego a tylko ten przybrudzony kawałek. Proszę o odpowiedzieć denerwuje sie strasznie ponieważ wiem, ze należy go płukać w zimnej lub letniej wodzie.
Zuzka • Opole -sobota, 16 czerwca 2018 18:32:23
Up moje cykle są 28 dniowe, ale jakoś ostatnio mam wrażenie że krążek może nabroic i nie zadziała jak powinien
Zuzka • Opole -sobota, 16 czerwca 2018 18:17:00
Witam wszystkie forumowiczki, czy przy regularnym stosowaniu krążka w 2 dniu po zaaplikowaniu i oczywiście regularnych odstawieniach na okres są jakieś szanse że może stracić moc, i dojść do zapłodnienia był to 8 dzień cyklu.
Instruktorka • PL -środa, 13 czerwca 2018 16:51:55
Do Ola34: Nie ma powodu do obaw. Krążek może być wyjęty max do 3 godzin na dobę, nie wpływając na ilość dostarczanych hormonów. Dlatego 20 lub 30 minuy nie ma tutaj żadnego wpływu na twoje zabezpieczenie przed zajściem w ciążę.
Em -wtorek, 12 czerwca 2018 14:07:26
Witajcie, zaczynam się niepokoić, więc uciekam się do czegoś, co zwykle mi się nie zdarza, szukania "wsparcia" w sieci. Otóż, krążek stosuję od lutego. W tym czasie zaszło sporo zmian w moim cyklu m.in. bardzo skąpe krwawienia z odstawienia, podczas gdy regularne okresy miałam bardzo obfite. Sprawa jednak dotyczy ostatnich dwóch miesięcy. Krążek wyjmowałam i wkładałam regularnie, z przerwą na 7 dni, podczas której krwawiłam. W tym miesiącu, ze względu na różnego rodzaju eventy postanowiłam nie robić 7-dniowej przerwy i 29 maja, po wyjęciu 4 krążka od razu zaaplikowałam 5 krążek. Wszyto było w porządku do ostatniego piątku (8.06). Zaczęły się brunatne, dość obfite (choć wystarczy wkładka) plamienia, które od wczoraj (11.06) przeszły w zwykłą, jasnoczerwoną krew. Trochę nie wiem, o co chodzi. Krążek powinnam wyciągnąć w przyszły wtorek (19.06). Co może się dziać?
Ola34 • karolinakucharuk84@gmail.com • Kraków -poniedziałek, 11 czerwca 2018 22:04:53
Witam serdecznie od 1,5 roku stosuje nuvaring regularnie co do minuty jednak ostatnio wkrecilam sobie że może przestaje działać. Po 7 dniowej przerwie włożyłam i 2 dni później był stosunek, krążek wyjęty na max 20_30 min. Czy mam się martwić. Może ktoś pocieszyć. Wiem że nie ma dni plodnych Ale ogarnal mnie strach że może coś nie działa.
Instruktorka • PL -niedziela, 06 maja 2018 17:37:41
Moniko: zaleca się wywoływanie miesiączki przynajmniej raz na 3 miesiące. Takie działanie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.
Monika • monia9528_1995@o2.pl • zamość -piątek, 04 maja 2018 17:29:10
Witam na jak długo można opuzniac okres stosując krążki bez tygodniowej przerwy i jakiś jakie sa tego skutki uboczne
Instruktorka • PL -piątek, 20 kwietnia 2018 18:18:19
Do Linuch: Krążek działa prawidłowo. Około 30% kobiet nie ma żadnych dziwnych ani negatywnych objawów przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonalnej. Jest to całkowicie normalne. Nie denerwuj się - wszystko jest w porządku :)
Linuch • paulinka1910-95@o2.pl • Szczecin -wtorek, 17 kwietnia 2018 07:22:43
Witam. Zaczęłam stosowanie PolaRing zgodnie z zaleceniami ginekologa i ulotki 2 tygodnie temu. Przez 5 dni miałam krwawienie miesiączkowe, a teraz nic, kompletnie nic zero objawów. Żadnego plamienia, nudności, bólów. Teraz pytanie: czy możliwe ze tak dobrze znoszę antykoncepcję ( moja pierwsza) czy krążek nie działa prawidłowo ? Bardzo proszę o poradę.
Lola • nasti882buziaczek@onet.pl • Rzeszów -poniedziałek, 16 kwietnia 2018 09:17:08
Ratunku. Stosuję krążek 5 miesiąc dostałam nie planowanego krwawienia, możliwe to jest bo skrocilam cykl o dwa dni, czy możliwe że jestem w ciąży robiłam test negatywny, a tu okres same skrzepy pomocy. Czy która z was tak miała, krążki przypisal lekarz mi na cysty na jajniku które się zmniejszyły. Panikuje okropnie nie wiem co robić wyjąć krążek czy co?
Agnieszka • Warszawa -niedziela, 15 kwietnia 2018 19:02:26
Witajcie Kilka lat temu dość długo stosowałam NuvaRing, do którego - po przerwie - wróciłam ponownie. Otwierając nowe opakowanie rzucił mi się w oczy nieco niechlujny wygląd w miejscu łączenia krążka. Przyznam, że spanikowałam i udałam się do ginekologa po receptę na nowe opakowanie. Pamiętam, że krążki kiedyś stosowane przeze mnie miały w miejscu łączenia dwa maleńkie wgłębienia, ale niemal niewidoczne. Powłoka była ładna, prawie równomierna. Ten obecny ma aż trzy wgłębienia: dwa na obwodzie wewnętrznym i jeden na obwodzie zewnętrznym. Owe wgłębienia oglądane pod światło dają oczywiście wrażenie większych, jakby zatopionych wewnątrz gumy pęcherzyków powietrza. Pisałam do MSD Polska - miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję NR, ale nie uzyskałam żadnych konkretnych informacji, jakie zmiany wizualne są dopuszczalne. Poradzili, aby przysłać zdjęcie (nie wierzę, że uda mi się zrobić zdjęcie makro doskonałej jakości). Mój ginekolog też nie potrafił odpowiedzieć, tłumacząc się, że w zasadzie nie ma porównania. Pani w aptece wyraziła to samo. Być może niepotrzebnie spanikowałam. Być może w przeciągu kilku lat krążki straciły na swojej estetyce. Niemniej nie potrafię nigdzie znaleźć informacji, jakiego typu uszkodzenia, o których mówi lakonicznie ulotka, są przyczyną obniżenia skuteczności krążka. Proszę, powiedzcie mi, jak zazwyczaj wyglądają Wasze krążki? Czy ja przesadzam? Czy mają delikatne wgłębienia? Dodam, że kupiłam opakowanie z nowej recepty specjalnie z innej serii niż ta felerna. Miejsce łączenia jest nieco ładniejsze, jedynie dwa wgłębienia. Ale i tak większe, niż te, które zapamiętałam z dawnych lat. Niemniej to nowe opakowanie mnie nieco uspokoiło. Pozdrawiam
Jolanta • Dania -sobota, 14 kwietnia 2018 16:57:42
Paweł nie wierzę w to co piszesz. Ja stosuję Nuvaring od przeszło 4 lat. Nigdy żadnych problemów a nic podejrzanego. Mamy już dziecko więc bezpłodność moja lub mojego męża jest wykluczona. Pomyśl i spójrz prawdzie w oczy czy czasem nie popełniliście jakiegoś błędu w stosowaniu, pilnowaniu terminów itp.
Paweł • nordyk@o2.pl • Środa Śląska -wtorek, 03 kwietnia 2018 17:47:57
NIE jest dobrze... właśnie na nuvaringu moja dziewczyna zaszła w ciążę. Jest w 2 miesiącu... Pozwać producenta? Co robić? Przyznaję, że przez 7 miesięcy mieliśmy spokój, ale dzisiaj problem...
Instruktorka • PL -środa, 21 marca 2018 21:34:07
Do Martaa: W czasie 7 dniowej przerwy w stosowaniu krążka jest się także zabezpieczonym przed niechcianym zajściem w ciążę. Krążek nie jest wyczuwalny w pochwie podczas normalnych czynności, można biegać, pływać, ćwiczyć itp - nie wypadnie :D Podczas seksu także na ogół nie jest wyczuwalny, a już na pewno nie przeszkadza. Gdyby jednak powodował u ciebie jakikolwiek dyskomfort, możesz wyjąć go na czas uprawiania seksu (do 3 godzin na dobę)
Martaa • raspberrry.cat@gmail.com -czwartek, 15 marca 2018 01:24:31
Zaczynam swoją przygodę z antykoncepcja hormonalna i mam kilka pytań Czy w ciągu siedmiodniowej przerwy na okres można zajść w ciąże? Czy jestem chroniona nawet w te 7 dni pomiędzy? I czy krążek jest wyczuwalny? Zarówno na codzień jak i w trakcie stosunku przeze mnie lub partnera?
Paulina • paulinas20@op.pl • Zamość -wtorek, 13 marca 2018 15:51:54
Ważne Pytanie! Ostatnio chcąc przesunąć okres o dwa dni,wlozylam nowy krążek który po tych dwóch dniach usunęłam,wrócił do opakowania... czy teraz mogę po 7 dniowej przerwie włożyć go znów, czy dalej będzie skuteczny biorąc pod uwagę że 2 dni już był zaaplikowany. Niestety nie Bende mogla w tym miesiącu kupic nowego więc to dla mnie ważne pytanie. :-?
romeczka • romanamaka@wp.pl • Jenin -środa, 28 lutego 2018 13:57:26
Hej. Zamieniłam NouvaRing na PolaRing - Pani w aptece mi tak doradziła, bo podobno to samo a dużo tańsze. Okazuje się, że jednak nie.....na początku stosowania NouvaRing moja waga podskoczyła do góry o jakieś 2 kg ale dość szybko się unormowała i było ok....w przypadku stosowania PolaRing waga również podskoczyła, mija trzeci mc i nie chce zejść nogi i brzuch spuchnięty. Jestem dość aktywną osoba i robię co drugi dzień treningi, nie przejadam się, ogólnie zawsze byłam bardzo szczupłą osobą więc przypuszczam, że to efekt stosowania PolaRingu. Czy któraś z Was miała podobnie ? Może wrócić do NouvaRingu ?
Empire • Małopolska -wtorek, 27 lutego 2018 19:00:16
Hej dziewczyny! Dopiero zaczelam stosowac Nuvaring i mam kilka pytań. Jesli włożyłam krążek 23.o2 w piatek kolo godziny19 to kiedy mam go wyciagnac i kiedy wlozyc nastepny? Po wlozeniu pierwszego krążka przrez 3 dni mialam biegunke, czy moze ona zmiejszyc jego dzialanie? Dzis tj 27.02 zaobserwowalam skrzepy, miesiaczka trwa u mnie przewaznie 7 dni. Czy moga byc one skutkiem ubocznym? I czy powinnam go wyjac? I ostatnie pytanie.. jesli chodzi o współżycie, to musze odczekac te siedem dni od wlozeniu krazka i pozniej moge upawiac seks bez dodatkowego zabezpieczenia? Czy powinnismy jednak uzywac prezerwatywy do wlozenoa nastepnego krazka? :-?
Ivona • ivonka1212@wp.pl • Wa-wa -środa, 14 lutego 2018 21:08:13
Do KAŚ: Suche gardło, pragnienie, zapalenie dróg moczowych - to wszystko nie jest podobne do jakichkolwiek skutków ubocznych krążka Nuvaring. Czy czasem twoje objawy chorobowe nie są wywołąne czymś innym, albo po prostu zbiegły się w czasie z założeniem krążka? Jeżeli objawy nie są uciążliwe to ja bym nie wyjmowała krążek, ale pamiętaj że lekarz zawsze ma racje ...no prawie zawsze :( Jeśli uprawiałaś seks 3 dni temu to wstrzymaj się chociaż jeszcze 1 do 2 dni z wyjęciam krążka. Trzy dni to udowodniona możliwość przeżywalności plemników w drogach rodnych kobiety.
Kaś • Katewigda@yahoo.co.uk -środa, 14 lutego 2018 00:40:33
Witam. Krążek po raz pierwszy włożyłam w zeszły poniedziałek. We wtorek przez cały dzień miałam silna migrenę a leki przeciwbólowe nie pomagały. Kolejne dni wcale nie były lepsze jak nie ból głowy to ból podbrzusza na zmianę. Dodatkowo od wtorku non stop chce mi sie pić, cały czas mam suche gardło i język. Żeby było mało 8 dnia dostałam zapalenie pęcherza i dróg moczowych. Rozmawiałam z ginekologiem i zaproponował żebym usunęła krążek wcześniej niż jest zalecane. Z partnerem uprawiałam sex 3 dni temu. Czy mogę w tym wypadku usunąć krążek? Czy ktoś jeszcze miał podobne objawy? Nadmienię ze po raz pierwszy stosuje antykoncepcję. Z góry dziękuje za informacje
Aneta • Aneta7781@wp.pl -sobota, 27 stycznia 2018 14:30:40
Hej, dzisiaj zaskoczyła mnie pani w aptece, bo okazało się że jest już zamiennik, skald ten sam, działanie i wszystko to samo, tylko cena 34 zł za opakowanie , nazywa się Pola Ring z Polfarmy 😁
Aneta • Aneta7781@wp.pl -czwartek, 25 stycznia 2018 11:50:27
Dzięki Ewelina za radę, myślę, że tak zrobię i nic nie nabroję😉, w moim wieku i z dwójką w domu nie wyobrażam sobie ganiać znowu za maluszkiem 😋 Ogólnie chwalę sobie ten rodzaj anty, chociaż u mnie to bardziej leczniczo traktuje (wolałabym nic nie stosować), waga w porządku, samopoczucie też ok, polecam innym dziewczynom, u mnie żadne tabsy się nie sprawdziły :-/
Ewelina • Wieluń -środa, 24 stycznia 2018 21:36:14
Do Aneta: Ja skróciłam kiedyś swój cykl miesiączkowy równo o tydzień. Wszystko było bez problemu, miesiączka regularna i żadnych komplikacji, uprawiałam seks ze swoim partnerem w tym czasie i też nic złego z tego nie wynikło :D Z resztą w ulotce dla pacjenta jest to opisane. Uważam że możesz tak zrobić bez obaw.
aneta • aneta7781@wp.pl • g -środa, 24 stycznia 2018 13:51:38
Witam, stosuję krążek już dość długo, ale tym razem chciałabym przyspieszyć okres o jakieś 5-6 dni. Czytałam ulotkę i wiem, że można, mimo to boję się czy to wszystko się nie rozreguluje... Rozumiem, że wyciągam np. 6 dni wcześniej i wkładam po 7 dniowej przerwie znowu. Zastanawiam się czy jestem zabezpieczona w 100% po tej zmianie i czy miesiączka normalnie wystąpi. Czy któraś próbowała???
Karola -wtorek, 23 stycznia 2018 10:51:07
Hej dziewczny. Nie wiem czy bedziecie potrafiły mi pomoc... Mam skierowanie na badanie USG jamy brzusznej i jak ma się do tego krążek? Czy moze zmniejszyc się jego skutecznosc i czy bd widoczny podczas badania?
Karusia -sobota, 20 stycznia 2018 12:59:47
Do Mysia: możesz być spokojna nic Ci nie grozi ja stosuje już ponad rok i jest ok. W przerwie 7 dniowej też jesteś chroniona. Nie stresuj się i uwierz w moc kółka. Pozdrawiam 😉
Karola -piątek, 19 stycznia 2018 09:47:13
Hej dziewczny. Nie wiem czy bedziecie potrafiły mi pomoc... Mam skierowanie na badanie USG jamy brzusznej i jak ma się do tego krążek? Czy moze zmniejszyc się jego skutecznosc i czy bd widoczny podczas badania?
Mysia 2212 -środa, 17 stycznia 2018 19:50:39
Mam pytanie od dwóch miesięcy stosuje krazek. Współczułam.z mężem w sobotę. I po kilkunastu godzinach był czas żeby wyciągnąć krążek na 7dni przerwy.Czy jest możliwe że moge zająć w ciążę :-(
Agnieszka -sobota, 13 stycznia 2018 20:25:18
Witam. Moje drogie panie czy jeżeli krążek nuvaring przechowywany jest w lodówce jaka powinna być wtedy zachowana najniższa temperatura. Dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam.
Kkkaro -środa, 10 stycznia 2018 18:25:47
Witam od roku stosuje nuvaring trzymam się ksiazkowo wymian i przerw, ale ostatnio podczas stosunku (pelnego) kółko wypadło po chwili przemyte poza było max 20 do 30 min i założone a jednak mam z tylu głowy że może stracił moc. Ktoś może ostudzi moje obawy, w piątek wyjmuje czekam jak na zbawienie :(
Patrycja -wtorek, 19 grudnia 2017 22:35:17
Hej dziewczyny! Planuję zacząć stosować krążki, wiem że powinno się go założyć w tych pierwszych dniach cyklu ale niedługo sylwester który planuję spędzić na basenach i akurat wtedy wypada mi okres... :/ czy jest opcja żeby jakoś za pomocą tego pierwszego krążka przesunąć sobie okres?
Anna Barczyn • Kraków -poniedziałek, 04 grudnia 2017 17:32:30
Do MYSIA: Oczywiście, że będziecie mogli współżyć "do końca" Tak właśnie działa antykoncepcja hormonalna, że wstrzymuje owulację. Jeżeli prawidłowo zastosujesz krążek i będziesz trzymała się terminów wymian na nowy i przerw na menstruację to nie ma możliwości zajścia w ciążę w żadnym dniu cyklu miesiączkowego. Powodzenia :P
MYSIA • MYSI2212@WP.PL • Białośliwie -niedziela, 03 grudnia 2017 17:52:50
Zalozylam krazek polaring.maz wraca za dwa tygodnie i czy bedziemy mogli wspolzyc do konca czy nie zajde w ciaze????PIERWSZY RZ STOSUJE KRAZEK.
Instruktorka • PL -niedziela, 03 grudnia 2017 10:54:14
Do Anny: Nie ma żadnych przesłanek ku temu, żebyś mogła zajść w nieplanowaną ciążę. Zgodnie z tym co piszesz, trzymasz się precyzyjnie terminów wymian krążków na świeże. Tkliwe piersi nie oznaczają ciążę. Uważam, że nie masz powodów do zmartwienia.
Anna • aniap_28@wp.pl • dolnośląskie -wtorek, 28 listopada 2017 13:40:14
Witam. Trochę się niepokoję moimi ostatnimi odczuciami. Krążek stosuję od kilku lat. Zawsze wszystko było w porządku. Otóż we wrześniu 15 wyciągnęłam krążek, kolejny założyłam 22 i w tym dniu kochałam się. Po trzech tygodniach wyciągnęłam krążek i 7 dni przerwy (wystąpiło krwawienie). W listopadzie było tak samo. Od 23 września mamy wstrzemięźliwość delegacyjną :) więc nie było żadnych możliwości. Jednak w międzyczasie miałam operację pod pełną narkozą. 30 października. Czytałam, że narkoza może dużo zmienić w naszych organizmach. Co mnie zaniepokoiło? Po ostatniej przerwie 7dniowej wyjęcie 10 listopada) i krwawieniu moje piersi bardzo nabrzmiały i były bardzo tkliwe. Brzuch mnie lekko pobolewa. I czy to może być ciąża, która wcześniej nie dawała żadnych symptomów? Czy też mogą to być jeszcze zachwiania hormonalne po narkozie i stresem związanym z operacją? Piersi na chwilę obecną nie są tak nabrzmiałe i dużo mniej wrażliwe. Kolejne wyciągnięcie krążka wypada na 8 grudnia. Niestety jestem w takim miejscu, że nie mam gdzie kupić testu :( Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :) Anna.
Olga -wtorek, 28 listopada 2017 11:42:56
Witam, przez kilka ostatnich lat brałam tabletki antykoncepcyjne, ale przez kilka ostatnich miesiączek miałam okropne bóle migrenowe, udałam się z tym do lekarza i zaproponował mi zmianę tabletek na Nuvaring. Mam w związku z tym pytanie. Czy krążek powinnam zaaplikować od razu po odstawieniu tabletek, czyli ostatnią biorę w czwartek, a ring wkładam w piątek? czy odstawiam tabletke, a nuvaring aplikuję w pierwszym dniu krwawienia (występuje u mnie 3 dni po odstawieniu tabl.) ???
Majka -środa, 22 listopada 2017 14:23:22
Hej, proszę o pomoc. Czy dobrze rozumiem: 14.11 włożyłam mój pierwszy krążek, powinnam go wyjąć 5.12 i kolejny założyć 12.12? I czy jak wyjme 5.12 wieczorem i po tym będę wspolzyc to jestem chroniona? Mogę kochać się "do konca" bez zabezpieczenia? ☺
Karolina -czwartek, 16 listopada 2017 20:12:33
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Czyli wychodzi na to, że to nie przez krążek, tylko po prostu mam zwykła miesiaczke, bardziej obfita niż zwykle... Myślałam, ze po założeniu krążka nie będę miała miesiączki, a zwykle plamienie. A co jeśli bede tak mocno krwawic przez 21 dni az do wyjecia krążka? Przecież jak zrobię przerwę to powinnam znowu dostać okres... Trochę się martwię, ze ten obfity okres naprawdę będzie trwał 21 dni 😔 Ciezko tak funkcjonować... Ale chyba powinnam wytrzymać ten pierwszy miesiąc, prawda?
Instruktorka • PL -czwartek, 16 listopada 2017 16:22:09
Do Karoliny: To obfite krwawienie nie jest powodem krążka, dlatego że działanie antykoncepcji hormonalnej nie następuje tak szybko. Ponieważ to jest twój pierwszy krążek, to możesz mieć krwawe niewielkie upławy nawet przez cały pierwszy cykl miesiączkowy. Całkowite przestawienie się twojego organizmu na antykoncepcję hormonalną nastąpi od drugiego cyklu. Być może anatomicznie masz większy zachyłek pochwy niż większość kobiet, ale to nie znaczy że coś jest nie tak, krążek działa przez błonę śluzową pochwy oraz przez skórę, tak więc jego działąnie jest 100% poprawne nawet przy płytkim umiejscowieniu.
Instruktorka • PL -czwartek, 16 listopada 2017 16:19:06
Do Ania87: Krążek może przebywać poza pochwą maksymalnie do 3 godzin na dobę, żeby antykoncepcja hormonalna nie uległa zaburzeniu. Oznacza to że możesz go wyjmować nawet kilka razy na dobę, ale nie przekraczając łącznie limitu czasowego 3 godzin na 24 h.
Ania87 -czwartek, 16 listopada 2017 12:22:06
Ile razy dziennie można wyjąć ringa z pochwy? Jeśli podczas zbliżenia będzie nam przeszkadzał i wyjmę go np. rano to później, w ciągu dnia lub wieczorem też mogę go wyjąć, jeżeli będzie miało do czegoś dojść, czy dopiero następnego dnia? Dziękuję za odp. :)
Karolina • Wrocław -środa, 15 listopada 2017 14:55:19
Hej ☺ Może ktoras z Pan będzie potrafiła mi pomóc. Wczoraj ok. godziny 22 założyłam swój pierwszy krążek PolaRing. Przez ok. godzine-dwie nie krwawilam, natomiast w nocy zaczęłam krwawic, dość mocno, ale bez przesady, bardzo bolał mnie brzuch (od zawsze mam bolesne miesiaczki) ale wzięłam tabletkę i było ok. Z tym ze krwawie dość mocno do dziś, czy to normalne? Jak długo może trwać takie krwawienie? I jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzam czy krazek aby na pewno jest w środku, to czuję go już jak wloze ok.pół palca wskazującego, moze tak być? Próbuje go wepchnąć dalej, ale niekoniecznie się da. Czy krazek mimo to działa? Dziękuję za odp. Pozdrawiam ☺
Gosia • Warszawa -wtorek, 14 listopada 2017 08:25:01
Witajcie Kobietki. Mam 34 lata, Ginekolog zapisała mi Ginoring. Wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji hormonalnej. Zastosowałam krążek w pierwszym dniu @, zwykle mam spore krwawienie. Wybaczcie mi moje niezbyt estetyczne pytanie, ale martwię się.... Czy to możliwe, że ring zablokował wypływanie krwi z dróg rodnych? Wieczorem w trakcie pierwszego dnia użycia, zauważyłam, że praktycznie nie leci mi krew. Wyjęłam krążek, umyłam go, wypłynęło sporo krwi. Kolejnego dnia miałam bardzo skąpe krwawienie (bez krążka miałam spore). Czy ktoś miał podobną sytuację? Serdecznie dziękuję z góry za pomoc!
Instruktorka • PL -poniedziałek, 13 listopada 2017 22:31:18
do Klabar: Zamieniając pigułki na krążek bez zastosowania 7-dniowej przerwy, pominiesz miesiączkę zachowując ciągłość zabezpieczenia przed zajściem w ciążę. W takim przypadku nie ma potrzeby dodatkowo się zabezpieczać. Tampony w żaden sposób nie przeszkadzają stosowania krążka antykoncepcyjnego ponieważ jest on umiejscowiony głębiej.
Dagmara_D • Justrzyn -poniedziałek, 13 listopada 2017 22:24:36
Do Kasi: PolaRing tak samo jak NuvaRing mozesz wyjąć z pochwy na czas do 3 godzin, bez względu na to czy będziesz w tym czasie uprawiała seks czy nie. Jeśli przechowujesz krążki w lodówce to wydłuża się ich termin ważności, jeżeli zaś przechowujesz w temp. pokojowej, to jeśli się nie mylę ich ważność będzie miała około 4 miesiące.
ewa • ewcia19910@poczta.onet.pl • troun -piątek, 10 listopada 2017 18:53:41
Dziękuję ;) Jeszcze jedno pytanie... Lekarz powiedział mi, że mam skończyć dotychczasowe opakowanie tabletek i ring włożyć w pierwszym dniu plamienia, a nie wtedy gdy przyjęłabym kolejną tabletkę. To normalne?
Klabar • klaudyna.barszcz@gmail.com -czwartek, 09 listopada 2017 19:29:52
Czesc dziewczyny. Od lat stosuje tabletki, była to Naraya lecz mój lekarz zaproponował zmianę z powodu suchości. Przez 2 opakowania stosowałam Qlaira ale czuję się po nich fatalnie... Teraz na kolejny ogień idzie krążek Pola Ring. We wtorek biorę ostatnią tabletkę i w środę założę krążek. Czy w tym wypadku kiedy nie mam przerwy (Qlaira to 28 tabletek), to czy muszę dodatkowo zabezpieczać się przez pierwszy tydzień? I moje drugie pytanie- podczas plamienia używam tamponów. Czy nie będą one kolidowaly z krążkiem? Pozdrawiam
Kasia -czwartek, 09 listopada 2017 10:07:13
Dziewczyny, proszę o odp. bo panikuje 😔 PolaRing, tak jak pisałam, włożyłam do pojemnika i do lodówki (4 stopnie) dobrze? I jeszcze czy na czas stosunku można go wyjąć, tak jak NuvaRing? Z góry dziękuję za odp.!
Kicia -czwartek, 09 listopada 2017 09:14:12
Do Ewa: jeżeli wkładasz we wtorek to we wtorek go też wyciagasz, muszą minąć równo 21 dni i po 7-dniowej przerwie też Go wkładasz we wtorek. W ulotce, i pokazanych schematach wszystko możesz zobaczyć. 😊
ewa • ewcia19910@poczta.onet.pl • torun -środa, 08 listopada 2017 21:19:11
Dziewczyny! Dzisiaj ginekolog przepisała mi krążki - potwierdźcie proszę czy dobrze myślę i dobrze ją zrozumiałam. Jeśli włożę krążek we wtorek wieczorem to wyjmuję go po 3 tygodniach we wtorek wieczorem, a kolejny wkładam w środę wieczorem?
Kicia -wtorek, 07 listopada 2017 18:50:28
Do Alka: tak właśnie jest zgodnie co do minuty, tak jak ulotkowo przykazano. A jednak czasem siedzi z tylu głowy. Chyba pora w to uwierzyć że działa 😉
Kasia -wtorek, 07 listopada 2017 13:01:17
Mi też lekarz przepisał Pola Ring i czekam teraz na miesiaczke... Też się zastanawiam gdzie go przechowywac. Wykupiłam 3 opakowania i zawiodlam je w reklamowke, włożyłam do plastikowego pojemnika z przykrywką i trzymam je w szufladzie w lodówce :) Mieszkam z rodzicami stąd też taka konspiracja :) Powiedzcie mi proszę czy dobrze zrobiłam? I jeszcze, czy ten krążek tak samo jak Nuva Ring mozna wyjac na czas stosunku? Pozdrawiam :)
Wera -poniedziałek, 06 listopada 2017 21:46:11
Dziękuję za szybką odpowiedz. Czyli rozumiem, ze nic się nie stanie, jeżeli będę przechowywala PolaRing w lodówce i mam nadzieję, ze będzie mi służył i będę mogła go stosować bez obaw skoro działa podobnie jak NuvaRing :)
Alka -poniedziałek, 06 listopada 2017 18:44:59
Do Kicia: Bądź spokojna, ja na początku też miałam stresa czy oby nie zajdę w nieplanowaną ciążę. Jeżeli stosujesz nuvaring zgodnie z instrukcją czyli zachowujesz terminy włożenia i wyjęcia oraz 7-dniowej przerwy na owulację, to możesz być spokojna, ponieważ jesteś w 100% zabezpieczona :D Powodzenia.
Alka • alicja.przedziewuk23@gmail.com -poniedziałek, 06 listopada 2017 18:41:19
PolaRing to nowy lek antykoncepcyjny, chociaż jego działanie i skład jest prawie identyczny do Nuvaring. Są to dwa produkty konkurencyjne. Różnica w cenie nie jest wielka bo skoro kupiłaś za 42 zł, to powiem ci że za 8 zł więcej można już kupić legalnie Nuvaring. Krążek Polaring można przechowywać w temperaturze pokojowej (nie wyższej niż 30 stopni) ale jego termin ważności wynosi wtedy 4 miesiące. Natomiast przechowując w lodówce, ważność krążka zwiększa się do 36 miesięcy od daty produkcji.
Wera -poniedziałek, 06 listopada 2017 12:37:40
Zapomniałam dodać, że w ulotce Polaring nie ma wskazań co do temperatury przechowywania krążków, a Pani w aptece powiedziała mi, że Polaring w przeciwieństwie do Nuvaring nie trzeba trzymać w lodówce... ale nie wiem co robić, gdzie je przechowywać? Wykupiłam 3 opakowania
Wera -poniedziałek, 06 listopada 2017 12:35:36
Dzisiaj byłam u ginekologa, żeby przepisał mi krążki NuvaRing natomiast powiedział mi, że przepisze mi krążki PolaRing, które są produkowane przez firmę polpharma, są nieco tańsze (ok. 42 zł za krążek) i działaj na tej samej zasadzie, tzn. mają ten sam hormon, wielkość pierścienia identyczna, działają na tej samej zasadzie co nuvaring. Podobno nawet ta firma mówi, że mają "lepsze" pierścienie. Czy któraś z Was je używała albo coś o nich słyszała? Jeżeli coś będzie nie tak to lekarz powiedział mi, że będę mogła spróbować "oryginału" :D
Kicia • Karolinuk84@gmail.com • Lublin -niedziela, 05 listopada 2017 21:07:02
Witam jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie w zasadzie to już moja fobia chyba, od prawie roku stosuje Nuvaring zgodnie z tym jak przepisał mi ginek. wiem że owulacja przy anty jest zablokowana Ale czy przy cyklu 28 dniowym w 9 dniu jest jakas szansa na to żeby zaliczyć wpadkę. Popadam w obsesje :(
Mini -czwartek, 02 listopada 2017 21:40:25
ANIA w. Ja używam go od 4 lat jestem bardzo zadowolona z tej metody. W trakcie seksualnej nie przeszkadza, ale partner go czuje, ja nie. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby wypadł. A co do przechowywania, to powinno się je trzymać w lodówce. Ja najczesciej wykupuje jedno opakowanie z recepty i proszę o odpis, żeby nie trzymać zapasu w domu. ;)
Ania W. -wtorek, 31 października 2017 17:14:40
Bardzo proszę o pomoc :) Na dniach zamierzam umówić się na wizytę do mojego ginekologa i chcę, żeby przepisał mi krążki NuvaRing. Będzie to moja pierwsza przygoda z jakąkolwiek antykoncepcją i chciałabym Was zapytać o skuteczność tej metody, czy mogę być spokojna, że jestem chroniona przed niechcianą ciążą? Wiem, że nikt nie da mi 100% pewności, ale czy któraś z Was zaszła w ciążę stosując tę metodę? Mój partner zastanawia się czy nie będzie nam przeszkadzał ten krążek podczas stosunku, a ja się zastanawiam czy nie wypadnie podczas stosunku i np. podczas oddawania moczu, bo czytałam, że komuś się tak przydarzyło. I ostatnie pytanie, gdzie przechowywać krążki? W lodówce czy np. w szufladzie w pokoju? Ginekolog przepisze mi 3 krążki na jednej recepcie. Dziękuję za odpowiedź :)
Ewelina • Warszawa -piątek, 27 października 2017 20:51:28
do k_asia_o: Miałam kiedyś prawie taką samą sytuację. Zostawiłam wtedy krążek w sobie tak jakby w ogóle nie był wyjmowany czyli przez łączny czas 21 dni. Krwawienie dostałam tak jak zwykle 3 dni po wyjęciu krążka. W czasie tego cyklu zabezpieczałam się dodatkowo z partnerem stosując prezerwatywy.
Agnieszka -czwartek, 26 października 2017 14:24:27
Czy leki alergiczne typu Claritine Allergy i maści na Atopowe zapalenie skory wpływają na zachowanie antykoncepcji. Dziękuję za odpowiedź.
k_asia_o • kas_oleksiewicz@wp.pl • Łódź -czwartek, 26 października 2017 09:31:02
Proszę o informację jakie będzie najbezpieczniejsze (dla układu hormonalnego) rozwiązanie gdy krążek NR w 9 dniu od aplikacji został "przypadkowo" wyjęty, co zauważyłam dopiero po 24 godzinach. Oczywiście został umyty i zaaplikowany ponownie. czy należy krążek pozostawić do właściwego terminu jego wyjęcia, czy pozostawić na 7 dni co sugeruje ulotka jako drugie rozwiązanie (różnica 5 dni) i skrócić cykl. Czy w drugim przypadku należy kolejny krążek zaaplikować w pierwszym dniu cyklu czy po 7 dniach przerwy jak dotąd? Oczywiste jest że do końca cyklu należy stosować dodatkową antykoncepcję. Pozdrawiam
Instruktorka • PL -wtorek, 17 października 2017 18:47:58
Do Justa: plastry rozgrzewające kompletnie nie mają wpływu na działanie krążka hormonalnego NuvaRing.
Justa -piątek, 06 października 2017 23:29:44
Czy plastry rozgrzewające na bol pleców wpływają jakos na krążek.
Julia-Matecka -środa, 04 października 2017 13:44:21
Patrycja: Data ważności produktu jest na każdym opakowaniu z boku (podobnie jak na wszystkich produktach farmaceutycznych). Jeżeli data ważności jest aktualna, to krążki są dobre.
Patrycja -niedziela, 01 października 2017 13:56:38
Cześć:) czy jeżeli kupiłam nuvaring około pół roku temu i trzymałam go w lodówce, to mogę go teraz użyć o będzie działał następne trzy miesiące?
Instruktorka • P -poniedziałek, 25 września 2017 20:52:33
Alicjo: nie ma ryzyka zajścia w niechcianą ciążę w twoim przypadku. W czasie 7 dniowej przerwy (także + te 3 godziny) nadal byłaś zabezpieczona przed zajściem w ciążę.
Alicja • perez-perez@o2.pl • Słupska -poniedziałek, 25 września 2017 08:17:07
Czy jak po 7 dniowej przerwie wsadzilam krążek 3 godz później a w ciagu przerwy uprawiam seks jest ryzyko ciąży? :-/ :-?
Julka -wtorek, 19 września 2017 20:21:47
Aniu, te kilka godzin w żaden sposób nie wpłynie na twoje zabezpieczenie przed niepożądaną ciążą. Możesz także śmiało wyjąć krążek po 20 dniach wieczorem a nie po 21 dniach rano. Wszystko jest ok, możesz cieszyć się bezpiecznym seksem :D
Ania • ania-jaroszewicz@wp.pl -wtorek, 19 września 2017 16:14:43
Witam, zapomniałam założyć nowy krążek po 7 dniach przerwy ( powinnam włożyc nowy w czwartek ok 22-23, a włożyłam w pt o 8 rano)- jak to wygląda z wyciągnięciem kolejnego krążka? powinam to zrobić w pt ok 8 rano? i czy następny krążek mogłabym założyć tydzien pozniej w czwartek ok. 22 tak jak robilam do tej pory? piątek rano niestety nie za bardzo mi odpowiada na zmiane/ usuwanie krążków :( i jak to wygląda z zabzpieczeniem? czy przez te dodatkowe 10 h mogła spaść skuteczność krążka? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -sobota, 09 września 2017 09:02:51
Ewelina: Ring będzie działał prawidłowo. Jeden dzień zwłoki nie jest tu problemem. Przy takich sytuacjach dla pewności i spokoju sumienia można dodatkowo zabezpieczać się (np. prezerwatywą) przez pierwsze 7 dni od włożenia krążka lub zrezygnować z seksu przez te kilka dni.
Ewelina • eweliska3@gmail.com • Stargard -piątek, 08 września 2017 06:50:14
ZapomniałAm włożyć ring po 7dniach i wlozylam po 8 czy mimo to dalej będą działać jak normalnie czyli zabezpiecza przed ciąża . Stosuje je od 4miesiecy i pierwszy raz zapomniałam zastosowac kolejna po 7 dniach
Kamila • kamila4809833@gmail.com -czwartek, 31 sierpnia 2017 18:35:50
Hej, odsprzedam 5 ringów ważnych do czerwca 2018r. kontakt na maila: kamila4809833@gmail.com
Olga • Warszawa -sobota, 26 sierpnia 2017 11:45:39
Obniżone umiejscowienie w pochwie nie wpływa na skuteczność krążka. Ważne żeby stykał się bezpośrednio z błoną śluzową ścianek pochwy. W twoim przypadku zabezpieczenie przed niechcianą ciążą było prawidłowe.
Eeeee -czwartek, 10 sierpnia 2017 16:57:03
Witam. W niedziele założyłam swój pierwszy krążek w 3 dzień cyklu (tak jak powiedział ginekolog). W piątek wieczorem obsunął się krążek, ale nie wypadł ale przez cały wieczor miałam problem z jego poprawnym umiejscowieniem. Cały czas wydawało mi się, ze jest zbyt płytko. Miałam tez suchość pochwy. Ginekolog nakazał używać Clotrimazolum gsk i tabletki dopochwowe hydra vag (nie mówił żeby wyjąc krążek). Ogolnie jestem trochę przewrażliwiona na punkcie ciąży, często jestem senna i boli mnie brzuch. przyjmuje euthyrox na hashimoto. Pierwszy stosunek uprawialiśmy w niedziele (równo tydzień). Czy umiejscowienie krążka może wpływać na jego skuteczność? Czy stosowanie clotrimazolu i hydro vag bez wyjęcia krążka jest poprawne?
Aga • Gdansk -wtorek, 08 sierpnia 2017 18:52:51
Od ponad roku używam nuvaring ostatnio lekarz przepisał mi Fluomizin dopochwowo twierdząc, ze nie wplywa na działanie krążka natomiast w ulotce jest napisane, że moze zmniejszyć skuteczność krążków dopochwowych jaka jest prawda moze któraś z Pań używała no i moze testowała 😜 prosze o pomoc z góry dziekuje.
Instruktorka • PL -czwartek, 03 sierpnia 2017 16:50:58
Mka: Po to własnie stosujesz nuvaring żeby nie zajść w ciążę :-) Jeżeli używasz go zgodnie z ulotką dla pacjenta to nie masz powodu do zmartwienia ponieważ do owulacji nie doszło w trakcie trwania cyklu. Bądź spokojna - wszystko jest OK.
M ka • marika62@op.pl • Częstochowa -wtorek, 25 lipca 2017 23:13:26
Witajcie dziweczyny stosuje nuvaring od 11 lipca kochałam się z partnerem i skończył w środku troche sie obawiam zajścia w ciążę bo gdy sobie policzyłam cykl 28 to akurat ten dzień był bardzo płodny i teraz pytanie czy moge zastosować tabletke dzień po ? Czy nie mam się czym martwić i się uspokoić bo chyba popadam już w paranoje ale naprawde bardzo się boje :-? :(
Dagmara_D • Ustka -czwartek, 20 lipca 2017 13:11:30
Skuteczność Nuvaring nie zmniejsza się przy wymiotach i innych dolegliwościach przewodu pokarmowego, dlatego że hormony dostają się do organizmu z jego pominięciem czyli przez błonę śluzową pochwy.
Olga -czwartek, 20 lipca 2017 13:08:37
Joanno, to łączenie jest chyba kwestią partii produkcji - tak mi się wydaje. też to kiedyś zauważyłam, ale wiem że nie powoduje to żadnych kwestii w działaniu nuvaringa. Można stosować te zarówno z widocznym łączeniem jak i bez.
Aga -czwartek, 20 lipca 2017 11:36:56
Proszę o pomoc skoro nuvaring omija przewód pokarmowy to czy przy bulimi można go stosować czy wymioty zmniejszą jego skuteczność.
Joanna • Bielsko -wtorek, 18 lipca 2017 16:30:53
Czy nowy krążek musi mieć widoczne łączenie , stosuję juzrok i mam wrażenie jakby ten ktory założyłam miał malo widoczne zlaczenie na swojej obwodce, czy to coś znaczy
Dagmara_D • Ustka -poniedziałek, 10 lipca 2017 08:31:25
Asiu ja bym się sugerowała informacjami z ulotki dla pacjenta oraz datą ważności wydrukowaną na każdym opakowaniu nuvaring. Sprawa skuteczności w tym przypadku jest przecież bardzo istotna.
Asia • andzia03031993@wp.pl • Elbląg -poniedziałek, 03 lipca 2017 19:27:21
hej, jeżeli mam nuvaring 6 miesięcy w temperaturze pokojowej to moge go włożyć? zagapiłam się, mysliscie ze jak w książeczce jest tak napisane to tak sie sugerowac? a moze po tym czasie jak wloze go to lodówki to będzie ok ? co sądzicie? bo troche szkoda mi go wyrzucac, myslicie ze ma jeszcze w sobie te hormony?
Asia • andzia03031993@wp.pl • Elbląg -poniedziałek, 03 lipca 2017 19:26:53
hej, jeżeli mam nuvaring 6 miesięcy w temperaturze pokojowej to moge go włożyć? zagapiłam się, mysliscie ze jak w książeczce jest tak napisane to tak sie sugerowac? a moze po tym czasie jak wloze go to lodówki to będzie ok ? co sądzicie? bo troche szkoda mi go wyrzucac, myslicie ze ma jeszcze w sobie te hormony?
ankanaka -poniedziałek, 03 lipca 2017 14:49:14
nie doczytałam już wiem :)
ankanaka • ania.kasperczyk2@wp.p • daleko -poniedziałek, 03 lipca 2017 14:41:38
chciałam zapytać czy jak nie zrobię 7-dniowej przerwy w stosowaniu krążka tylko wyciągnę i założę nowy czy dostanę okres czy nie ? ginekolog mówił że taż tak można ale lepiej zastosować przerwe a w październiku mam wesele i wypada mi też wtedy okres
Anka_Cw. • Zielona Góra -poniedziałek, 03 lipca 2017 10:13:04
Okres przydatności nie wydłuży się, ale nuvaringi z założenia mają długi okres ważności, ja kupiję po 4 sztuki i nie przekraczam terminu ważności. Dobrze jest cały czas przechowywać w lodówce.
Angelika • andzia03031993@wp.pl • Elblag -poniedziałek, 03 lipca 2017 00:37:47
Witam, mam ogromny problem ponieważ zorientowałam się że mam za dużo ringow i mam 2 co muszę zużyć w ciągu miesiąca. Czy jeżeli po tych 3 miesiącach trzymania w temperaturze pokojowej włoze do lodówki to okres przydatności mi się wydłuży?
Instruktorka • PL -czwartek, 29 czerwca 2017 16:07:14
Do Zamyślonej: zaczynając antykoncepcję hormonalną musisz zacząć w 1 dniu krwawienia. Nie możesz zacząć np. w połowie cyklu bo antykoncepcja nie będzie działała. Może bowiem dojśc do uwolnienia jajeczka z jajowodu. Każda antykoncepcja hormonalna reguluje i wpływa na system hormonalny organizmu kobiety, także krążek Nuvaring.
zamyślona • wiki0805@gmail.com -poniedziałek, 26 czerwca 2017 22:33:42
Witam, czy zastosowanie NuvaRing musi być koniecznie podczas krwawienia ? To będzie mój pierwszy raz z krążkiem. Obecnie nie mam miesiączki. Czy NuvaRing może uregulować gospodarkę hormonalną ?
Angela • angela12876@onet.eu • Łask -niedziela, 25 czerwca 2017 14:39:55
Agnieszko oczywiście, że można pić herbatki przeczyszczające lub podobne. Przy stosowaniu NuvaRing substancje hormonalne przedostają się do twojego organizmu pomijając przewód pokarmowy. Wchłaniane są bezpośrednio przez błonę śluzową pochwy więc spokojnie możesz pić herbatki do woli :P
Agnieszka • Kleyna@onet.pl • Gdańsk -sobota, 24 czerwca 2017 18:53:14
Witam, może któraś z Pan mi pomoże. Chciałabym się dowiedzieć czy stosując krazek nuvaring można pić herbatki przeczyszczające np. Xenna. Może jest tu na forum ktoś kto pije ją czasem. Chodzi mi dokładnie o to czy ma jakis wpływ ona na tego typu antykoncepcję. Z góry dziękuję za pomoc.
Instruktorka • PL -wtorek, 20 czerwca 2017 09:15:03
Joanno: nie jesteś w ciąży, zrelaksuj się, dostaniesz krwawienia lub plamienia dziś lub w przeciągu najbliższych 2 dni. Możliwe że będziesz miała bardzo skromne krwawienie a wręcz jedynie plamienia. Nie przejmuj sie tym. przy antykoncepcji hormonalnej jest to częsty objaw.
joanna • wodniczek.02@wp.pl • Sopot -poniedziałek, 19 czerwca 2017 22:35:24
Hej. Mam pytanie. Krążek po raz pierwszy założyłam miedzy 2a 3 dniem cyklu. Od momentu wlozenia nie uprawialam seksu przez 8 dni. Dwa dni temu wyjęłam krążek po 21 dniach. Czekam na okres. Czy mogę być w ciąży? :-?
Angelika • angela067@onet.eu -poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:07:12
julmaj81: Przesunięcie cyklu o kilka godzin nie będzie miało żadnego wpływu na skuteczność antykoncepcji. Możesz tak zrobić.
julmaj81 • mm81@interia.pl • KATOWICE -niedziela, 11 czerwca 2017 22:44:43
Powinnam założyć dzisiaj o 22:00 krążek, ale nie wykupiłam recepty. Czy coś się stanie jeżeli założę go rano?
Jolka_Wroc • Wrocław -środa, 24 maja 2017 08:39:41
Tak - antykoncepcja jest skuteczna od początku cyklu. Możesz korzystać z seksu bez dodatkowych zabezpieczeń przed niechcianym zajściem w ciążę. Plamienia najprawdopodobniej będą występowały przez cały pierwszy cykl. To zdarza się bardzo często. Od 2 cyklu nie będzie już plamień międzymiesiączkowych. Powodzenia :D
Zofia -środa, 24 maja 2017 08:09:26
Dziękuję za odp. :) Pozdrawiam
gość • jarota_13@autograf.pl • kraków -wtorek, 23 maja 2017 15:00:39
Witam, dopiero zaczynam przygode z nuvaringiem, ginekolog powiedział, żeby założyć w pierwszym dniu cyklu, miesiączka rozpoczeła mi się w piątek w nocy, około 2, więc postanowiłam założyć krążek dopiero rano (czytałam, że najlepiej wkładać/ wyjmować go o regulanych porach, dlatego postanowiłam przesunąć to na rano), było to słabe plamienie, cała sobote, ale od niedzieli nie ma śladu po okresie... nigdy dotąd nie mialam plamienia, dlatego też nie domyśliłam się, że to może być to. co teraz? czy antykoncepcja teraz jest skuteczna ?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 22 maja 2017 16:42:44
Zofio - a jakiej porady potrzebujesz? Skoro Pani doktor ginekolog dała ci informację, że to normalne a na pewno bardzo często spotykane - to nikt lepszej diagnozy przez internet ci nie poda. Ogólnie to często zdarzają się plamienia przez cały pierwszy cykl miesiączkowy, gdy rozpoczyna się antykoncepcję hormonalną. Nie chodzi tu jedynie o krążek ale też tak jest przy plastrach anty. i przy pigułkach. Od drugiego cyklu krwawienie lub plamienia ustaną i będziesz miała jedynie skąpy krótki okres w bardzo regularnym czasie.
Zofia -niedziela, 21 maja 2017 23:09:00
Witam, stosuję Nuva ring po raz pierwszy. Włożyłam krążek w pierwszym dniu cyklu (8 maja). Przez cały ten czas mam bardzo obfitą miesiączkę, pojawiają się też cały czas krzepy. (dziś jest 21 mai) Skonsultowałam ten problem z ginekologiem, która mnie uspokoiła że to może być normalne przy pierwszym użyciu Nuva ring. Wcześniej nie brałam innego środka antykoncepcyjnego. Będę wdzięczna za odpowiedź i Pozdrawiam
Instruktorka • PL -piątek, 12 maja 2017 11:10:38
Aniu: Jeśli poprzedni krążek został użyty prawidłowo, to nie ma możliwości zajścia w ciążę. Tzn. jest ale poniżej 1% w wyjątkowych sytuacjach. 100% pewność daje jedynie wstrzemięźliwość seksualna ale nie o tym tu mówimy. Kup dziś w aptece test ciążowy - kosztuje poniżej 20 zł i jest bez recepty. Zrób test i wyeliminujesz swoje obawy. Pomimo, że nie dostałaś krwawienia włóż w planowanej porze nowy krążek, czyli rozpocznij kolejny-nowy cykl. U niektórych kobiet bywa, że krwawienie miesiączkowe zamienia się jedynie w małe plamienia, a czasem nie występuje w ogóle przez jeden lub 2 cykle. Oczywiście dobrym pomysłem jest, żebyś poszła do ginekologa jak tylko będziesz mogła zostać przyjęta na wizytę.
Ania • anka_milion@o2.pl -czwartek, 11 maja 2017 10:13:44
Witajcie, W piątek wyjęłam krążek, zazwyczaj dostaję okres w poniedziałek. Mamy czwartek, a okresu nie ma. W piątej i szóstej dobie miałam krwawienie, co wcześniej się nie zdarzało. Nie przejęłam się tym, bo lekarz mi mówił, że ogólnie zdarza się czasami plamienie. Jutro teoretycznie powinnam założyć kolejny krążek, ale zastanawiam się, czy brak okresu może oznaczać ciążę, a może coś naprawdę poważnego? Akurat mój ginekolog jest na urlopie, nie mam z nim kontaktu, a wizytę umówiłam na za dwa tygodnie. Nie wiem czy czekać na okres, zakładać krążek jutro, czy robić test. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?
Judyta -środa, 10 maja 2017 16:04:39
Witaj Katiso. Nic złego się nie stanie, o kilkanaście godzin możesz założyć krążek wcześniej. Zabezpieczenie antykoncepcyjne będzie dobre przez cały cykl. Gorzej by było gdybyś miała założyć z opóźnieniem ale w twoim przypadku to działa w drugą stronę czyli z przyspieszeniem. Zrób więc tak i bądź pewna że jesteś zabezpieczona przed zajściem w niechcianą ciążę.
katiso • monikastar1@wp.pl • Lublin -wtorek, 09 maja 2017 21:46:43
Witam chciałabym uzyskać informację czy skuteczność Nuvaring będzie zachowana i nic złego się nie stanie jeżeli zawsze zakładam nowy krążek we wtorki ok. godziny 21, a będę musiała wyjechać i nie chciałabym przechowywać krazka poza lodówka cały dzień i założę nowy krążek wcześniej czyli z poniedziałku na wtorek o godzinie 3 w nocy?. Dziękuje za informację, :D
Instruktorka • PL -sobota, 06 maja 2017 14:00:24
Do Yyyy: Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znikome. Można przyjąć, że krążek włożyłaś o 1 dzień później niż zalecane, a więc nie 7-go a 8-go dnia po wyjęciu poprzedniego. Jest to zdecydowanie za wcześnie na owulację a więc jest prawie pewne, że nie mogło dojść do zapłodnienia.
Arleta • Sianorzęty -sobota, 06 maja 2017 13:55:42
Do Beti: Możesz być spokojna, czwarty tydzień w którym nie masz krążka jest czasem bezpłodnym. W tych dniach następuje krwawienie miesiączkowe (najczęściej małe i skąpe a czasem wręcz tylko plamienia)
Beti • beata_bacic@o2.pl • Wrocław -piątek, 05 maja 2017 15:05:21
Hej, rano po 3 tygodniach wyjęłam krążek a wieczorem kochaliśmy się z partnerem bez zabezpieczenia. Przyjęłam, że jak w normalnym cyklu ostatnie dni przed miesiączką są dniami bezpłodnymi ale teraz zwątpiłam... Jaka jest szansa zajścia w ciążę w trakcie tygodniowej przerwy pomiędzy krążkami?
Yyyy -piątek, 05 maja 2017 09:31:24
Witam, w niedziele rano wlozylam krazek a wieczorem przy stosunku krazek wypadl zorientowalam sie po okolo 7 godz natychmiast znow go wlozylam. Jakie jest prawdopodobienstwo ciazy ? Krazkow uzywam od roku
Instruktorka • PL -środa, 03 maja 2017 17:09:27
Aniu: Bez żadnych obaw możesz tak robić, krążek może być wyjęty do 3 godzin w ciągu doby, nie powodując zmniejszenia działania hormonów w nim zawartych, które są uwalniane przez pochwę do ciała kobiety. Nie zapomnij tylko po seksie włożyć go z powrotem. Swoją drogą trochę mnie dziwi, że krążek powoduje dyskomfort, dla mnie nigdy nie było to problemem, a mój partner mówi że wyczuwa go sporadycznie podczas penetracji, a nawet gdy wyczuwa, to nie przeszkadza mu to w ogóle.
Ania -poniedziałek, 01 maja 2017 00:28:32
Mam pytanie stosuje nuva ring od niedawna, ale podczas seksu zarowna ja jak i moj partner odczuwamy dyskomfort, czy moge zawsze na czas stosunku wyciagac nuva ring a nastepnie od razu spowrotem go umieszczac?
Anka • zachod -piątek, 28 kwietnia 2017 12:12:21
Wika nie wyjmuj krążka. Usuń go dopiero po 3 tygodniach. Na wszelki wypadek dodatkowo zabezpieczcie się stosując prezerwatywy albo powstrzymajcie się w tym miesiącu z seksem.
Wika -czwartek, 27 kwietnia 2017 23:37:15
Mam problem, ponieważ myślałam ze dostałam miesiączkę 3 dni temu, bo miałam lekkie plamienie wieczorem i założyłam wtedy krążek. Niestety do dnia dzisiejszego nie mam dalszego krwawienia i nie wiem co zrobi. Czy wyjąc ten krążek, poczekać aż zacznie się miesiączka i założyć nowy krazek czy jak?
ASka -środa, 26 kwietnia 2017 16:14:51
Witam mam ogromny problem. Zapomniałam zabrać krążka ze sobą na wyjazd, przez co zamiast zaaplikować go w sobotę wieczorem zrobiłam to dopiero w środę czyli po 4 dniach. Na ulotce napisane jest ze przez pierwsze 7 dni należny się podwójnie zabezpieczać, do mojego stosunku doszło w 6 dniu. Byłam pewna, ze system zaczyna działać jednak moja Pani ginekolog twierdzi ze ochrony nie ma. Czy ochrony w tym cyklu faktycznie już nie ma? i czy 4 dni spóźnienia i stosunek w 6 dniu od wsadzenia kółka daje bardzo duże prawdopodobieństwo zapłodnienia? Dodam, że stosunek odbył się dokładnie w 14 dniu cyklu.
Małgośka • Katowice -wtorek, 25 kwietnia 2017 09:10:50
Joanno poczekaj, w 1 cyklu krwawienia i plamienia przez cały 1 cykl miesiączkowy są dość częste. Widocznie twój organizm reaguje "mocniej" na hormonalne zmiany i krwawisz więcej. Przy innej metodzie hormonalnej np pigułki pewnie byś miała podobnie. Po pierwszym cyklu wszystko się uspokoi. Jeśli okaże się jednak że krwawienia są zbyt obfite to wróć do ginekologa który przypisał ci receptę.
Joanna09 • kacikdlamaluszka@o2.pl • Gdańsk -poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:51:39
Dziewczyny. Krazek mam juz 14 dzien. I nadal krawawie i to naprawdę mocno. Co myslicie? Nadal czekac czy rezygnowac? Bo slabo sie juz czuje...
Julka_Kraków • Kraków -wtorek, 18 kwietnia 2017 09:43:07
Saro ja stosowałam 3 krążki bez robienia przerwy tygodniowej na okres. Było to w systemie 3 tygodnie + 3 tygodnie + 3 tygodnie + przerwa tygodniowa na okres, a później znów 3 tygodnie z krążkiem. Żadnych skutków ubocznych nie odczułam ani nie zauważyłam. Okres miałam bardzo słaby, skąpy i krótki. Skoro w ulotce jest napisane że można tak robić, to myślę że producent to zbadał i przetestował. Ja bym się na twoim miejscu nie obawiała z takim zastosowaniem.
Sara • mi.ss14@wp.pl • Warszawa -niedziela, 16 kwietnia 2017 21:12:55
Witajcie dziewczyny. Mam do Was pytanie, może macie doświadczenie w tym temacie. Od kilku lat stosuję krążek Nuvaring - 3 tygodnie noszenia i tygodniowa przerwa. W najbliższym czasie bardzo niefortunnie układają mi się wyjazdy, biorąc pod uwagę, że w lipcu może być wysoka temperatura, nie mogę wziąć krążka w daleką podróż. Jak patrzę na daty, najlepiej byłoby zastosować 3 krążki bez przerw między nimi. Ostatnio już zastosowałam 2 krążki z rzędu po konsultacji z lekarzem, nie miałam między nimi okresu ani żadnych plamień, za to po wyjęciu drugiego krążka szybciej niż zwykle dostałam okres - 2 dni po wyjęciu (zwykle 4). W internecie wyczytałam, że można stosować Nuvaring maksymalnie przez 3 cykle bez przerw. Natomiast nigdzie nie jest napisane, jakie ma to skutki uboczne. Czy któraś z Was stosowała krążki bez przerw?
Instruktorka • PL -sobota, 15 kwietnia 2017 23:15:42
do SHE: zrobiłaś nieprawidłowo, owulacja następuje około 14 dnia cyklu, ale nie wiadomo, czy po 8 dniach cyklu jajo w jajniku nie jest już na tyle dojrzałe, że mimo zastosowania krążka nie uwolni sie za kilka dni do jajowodu. Niemożliwe jest to do stwierdzenia on-line. Lekarz ginekolog stwierdzi to podczas badania usg wewnątrzmacicznego. Jedyne co mogę ci teraz poradzić, to zabezpiecz się dodatkowo przed niechcianą ciążą, a najlepiej zrezygnuj z seksu do najbliższej miesiączki. Wtedy włóż krążek w prawidłowym czasie.
she -piątek, 14 kwietnia 2017 18:58:25
Cześć, mam pytanie. Pierwszy krążek włożyłam 8 dnia cyklu. Jaka jest szansa ze będzie działał i zabezpieczał przed ciąża?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:22:48
Edyta: możesz tak zrobić bez żadnych obaw o ciążę. Masz w sobie krążek przez 3 tygodnie, następnie wyjmujesz go i od razu wkładasz nowy na kolejne 3 tygodnie. Następnie po tych 3 tygodniach wyjmujesz krążek i czekasz 7 dni. W tym czasie dostaniesz krwawienia. Po 7 dniach wkładasz kolejny nowy krążek i zaczynasz następny cykl miesiączkowy. To wszystko :)
Edyta -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:29:03
Czy można krążek używać np. (3 tygodnie + 3 tygodnie czyli bez przerwy a potem z powrotem 3 tygodnie z krążkiem i tydzień przerwy) czy to nie wpływa na skuteczność zabezpieczenia.
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • Wwa -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 14:08:37
Dzięki Jagoda, przyszedł w piątek wieczorem 🤗
Jagoda • Kraków -piątek, 07 kwietnia 2017 20:28:38
Do Xxx: Nie rób tego!! To najlepszy sposób na zajście w nieplanowaną ciążę. Włożenie krążka w trakcie trwania cyklu nic nie zmieni, jeśli np. jajeczko już dojrzało i za chwilę zostanie uwolnione do jajowodu. Musisz poczekać do okresu i założyć krążek w 1 dniu krwawienia. Tak przeczytasz też w ulotce dla pacjenta gdzie jest wyjaśnione jak zaczynać przyjmowanie krążka po raz pierwszy lub po długiej przerwie. Musicie znaleźć inną metodę antykoncepcji do Świąt, najłatwiejsza to prezerwatywy.
Jagoda • Kraków -piątek, 07 kwietnia 2017 20:23:31
Do Agi: Nie jesteś w ciąży z powodu jak to nazywasz: wahań godzinowych. Poza tym wyjęłaś o 1 godzinę wcześniej a nie później więc nie doszło do przetrzymania krążka w pochwie. Ja po wyjęciu krążka dostaję okres po 2,5 do 3 dni od wyjęcia. Nie wpadaj w histerię, zrelaksuj się, obejrzyj telewizję i nie nakręcaj się teraz czytaniem wszystkich historii ciąż z internetowych wpisów. Krwawienie miesiączkowe przyjdzie najprawdopodobniej dziś w nocy lub jutro w dzień. Pozdrowienia!
Xxxx -piątek, 07 kwietnia 2017 20:22:03
Kochani proszę o pomoc miesiaczkę zaczynam na święta wielkanocne czyli 16kwietnia2017r.natomiast partner już jutro wraca do Polski po 4 miesiącach nieobecności czy pierścień mogę założyć dzisiaj nie ukrywam że przez kilka miesiecy nie zabezpieczalam się wcale....
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • Wwa -piątek, 07 kwietnia 2017 14:24:08
Data drugiego założenia 15marca****
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • wwa -piątek, 07 kwietnia 2017 14:20:38
Hej, mam pytanie. Zaczęłam stosować krążek 15lutego o 1 w nocy, wyjęłam po 3tyg natomiast spóźniłam sie i obudziłam o po 5, Wiec tak szybko jak sie dało wyjęłam. Wtedy dostałam okres juz wieczorem. Nastepny krążek założyłam 12 marca chwilkę po 7 i wyciągnęłam teraz w środę 5 kwietnia koło 6. I teraz moje pytanie miedzy 12 a 30 marca kochaliśmy sie kilka razy do końca, bez dodatkowych zabezpieczeń. Jest dziś piątek a ja jeszcze nie mam okresu. Pytanie następujące czy te wahania godzinowe mogły doprowadzić do zajścia w ciąże ????
Ania • Wrocław -niedziela, 02 kwietnia 2017 10:45:16
Dziękuję :) Myślę, ze tak właśnie zrobię.
Julitka_Macewicz • Zabrze -wtorek, 28 marca 2017 20:59:19
Aniu: Rozpoczęcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej tylko dla jednego lub 2 zbliżeń seksualnych przez kilka miesięcy, trochę mija się z celem. Ja myślę, że prezerwatywa wam wystarczy jako zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Być może istotne dla ciebie jest żeby ten pierwszy seks był bez żadnych sztucznych zabezpieczaczy typu gumka, ale cudownego środka niestety nie ma. Jak się mówi potocznie: "najlepsza antykoncepcja to wstrzemięźliwość seksualna" Ja na twoim miejscu nie poddawała bym organizmu takim próbom hormonalnym. Mieć krążek przez miesiąc lub dwa, poźniej przerwa przez kilka mies. i poźniej znow krążek - to nie jest dobre. Takie moje zdanie. Postarajcie się o dobrej jakości prezerwatywy, dobry i spokojny nastrój, bez stresu, może się przydać jakiś środek nawilżający.
Ania • Wrocław -wtorek, 28 marca 2017 10:20:27
Czy może mi ktoś pomóc? Zastanawiam się czy opłaca mi się zacząć antykoncepcję hormonalną, dokładnie Nuvaring. Nigdy nie wspolzylam, mam stalego chłopaka i chcemy rozpocząć współżycie. Chodzi o to, ze teraz jestem poza krajem i będę na urlopie w maju i później dopiero za ok. 3-4 msc, a na stałe będę po nowym roku. W maju chciałabym rozpocząć współżycie i nie wiem czy juz zacząć stosować krążki... Boję się użyć samej prezerwatywy, bo akurat będę miała dni płodne... Zastanawiam sie tez czy moze brac krazki do wrzesnia i pozniej je odstawic i wrocic do nich po nowym roku? Proszę o radę!!
K -środa, 22 marca 2017 22:59:56
Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Moim błędem było po prostu to, że się naczytałam o przeróżnych skutkach ubocznych i że dla wielu kobiet była to najgorsza opcja i fatalnie się czuły... Ale wiadomo, że każdy organizm inaczej zareaguje, mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak po maśle ;)
Justyna_W • Olsztyn -środa, 22 marca 2017 21:37:01
Absolutnie tak nie jest, że nie można funkcjonować! Za to na pewno będzie ci gorzej funkcjonować jeśli zajdziesz w nieplanowaną ciążę 8-/ W 1 miesiącu możesz mieć plamienia dla których wystarczy zwykła wkładka bo to nie jest normalne duże krwawienie jak przy okresie. Później będziesz miała skąpe i niebolesne miesiączki i co najważniejsze bardzo regularne. Krążek nie czuje się w pochwie, nie boli, nie piecze, nie przeszkadza i samoistnie nie wypada. Natomiast jego wyjęcie nie sprawia żadnych trudności. Sięgasz głęboko palcem wskazującym, wyginasz wewnątrz palec w haczyk i wyjmujesz ring. To wszystko! Powodzenia.
K -środa, 22 marca 2017 19:24:21
Hej. Bardzo proszę o pomoc :) Moja sytuacje wygląda tak: ginekolog przepisał mi pierścień NuvaRing, gdyż stwierdził, że szkoda wątroby :D To jest moja pierwsza antykoncepcja, dopiero zamierzam rozpocząć współżycie. Chciałam zasięgnąć informacji i zaczęłam czytać w internecie opinii na temat tych krążków. I to był chyba mój największy błąd! Na jednym forum przeczytałam same pozytywne opinie, a na innym sporo negatywnych i się zwyczajnie boję i nie wiem co robić! POMÓŻCIE, PROSZĘ!! Czy naprawdę pierwsze dni/tygodnie/miesiące są aż tak straszne, że nie można funkcjonować?
Dominika_A • Łódź -niedziela, 19 marca 2017 01:58:44
Werka - wrócisz do krążka kiedy znów będziesz chciała stosować tą forme antykoncepcji. Wtedy musisz postąpić tak jakbyś od nowa zaczynała a więc wkładasz krążek w 1 dniu okresu. Jeżeli chodzi o bóle to ja nie miałam po powrocie do nuvaring ale male plamienia sie pojawialy w 1 miesiacu. Później wszystko sie unormowalo.
Werka -piątek, 17 marca 2017 20:12:22
Witam. Od 3 miesięcy stosowałam krążek, jednak w tym miesiącu nie wzięłam nowego. Kiedy powinnam do niego wrócić? Czy znowu pojawią się bóle, które towarzyszyły mi przy 1 zastosowaniu?
Alicja • Wilczyce -czwartek, 16 marca 2017 19:51:17
Do Izy: Przerwę zrobiłaś krótszą niż normalnie. To lepsze wyjście niż zdobić zbyt długą przerwę na krwawienie. Skoro można nie robić w ogóle przerwy pomiędzy cyklami to moim zdaniem wszystko jest w porządku. Po 3 tyg. wyjmiesz krążek i jakieś 3 dni później dostaniesz okres. Później 7 dni przerwy i nowy krążek. Ja tak stosuję i jest OK :D
Iza • izabelakaminska11@gmail.com • Warszawa -czwartek, 16 marca 2017 17:50:11
Hej, niepokoi mnie to co tu czytam apropo pierwszego włożenia krazka. Do tej pory brałam tabletki, ale właśnie przeszłam na krążki i moja lekarka kazała mi pierwszy krążek włożyć w 1 dniu krwawienia po skończeniu ostatniego opakowania tabletek a nie po 7 dniowa przerwie tak jakbym kontynuowała antykoncepcje hormonalna. Myślicie, że to bardzo zle że włożyłam do w 1 dniu krwawienia?
Justyna • Kraków -środa, 15 marca 2017 17:54:32
Ja używam Nuvaringa juz 3 rok, żadnych problemów ani niebezpieczenstw. Samopoczucie też dobre, mogę polecić wszystkim.
Jolka_Wro • Wroclaw -poniedziałek, 13 marca 2017 09:41:50
Do Alexis: Nie ma znaczenia w jakiej pozycji ulozony jest krazek w pochwie. Uklada on sie samoczynnie dopasowujac do anatomii pochwy. Dzialanie jego w kazdej pozycji jest prawidlowe. Pieczenie warg sromowych nie wystepuje od samego krazka, jest on obojetny dla skory i tkanki miekkiej. Byc moze masz jakies podraznienie sromu lub lekki stan zapalny ktory zbiegl sie czasowo z wlozeniem krazka. Nie powinnas laczyc tych dwuch sytuacji ze soba.
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -sobota, 11 marca 2017 09:53:47
Dodatkowo od kiedy mam pierscien w ssobie (od wczoraj) pieką mnie wargi sromowe. Mam jeszcze okres, ale takiego pieczenia nigdy nie mialam podczas okresu. Czy to normalne?
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -sobota, 11 marca 2017 09:22:59
Proszę o szybką odpowiedz! Zalozylam nuvaring pierwszy raz tak ze krazek jest we mnie na plasko. Czy to jest prawidlowe ulozenie? Czy on powinien byc na boku? Blagam o szybką odpowiedz :(
Instruktorka • PL -piątek, 03 marca 2017 08:12:24
Do KICIA: Możesz założyć krążek o tej samej porze co zażywałaś pierwszą pigułkę czyli o 19:00, lub wcześniej (byleby nie później) Tak więc zrób jak tobie jest wygodniej - rano lub wieczorem, byleby było to dokładnie 7 dnia po skończeniu ostatniej tabletki z poprzedniej paczki. Jest to kontynuacja antykoncepcji hormonalnej, a nie zaczynanie jej stosowania od nowa. Zmienia się jedynie sposób aplikacji.
Instruktorka • PL -piątek, 03 marca 2017 08:07:54
Do Alexis: Włóż krążek dopochwowy w tym samym czasie jakbyś brała pierwszą pigułkę z nowego opakowania. Nie rób tego w 1 dzień okresu, ponieważ ty kontynuujesz antykoncepcję hormonalną, a nie zaczynasz jej stosowanie po raz pierwszy lub po długiej przerwie.
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -czwartek, 02 marca 2017 14:12:12
Witam. Od następnego tygodnia mam zacząć używać krążka dopochwowego Nuva Ring. Obecnie jestem na tabletkach antykoncepcyjnych Lespilus (28 tabletek, z czego 24 ze substancją czynną - tabletki różowe, oraz 4 tabletki placebo - białe). Od kiedy mam zacząć stosować krążek? Czy wtedy kiedy skończy mi się całe opakowanie tabletek i jakby zamieniam tabletki na krążek (tak jakbym zaczynała nowe opakowanie tabletek)? Czy może w ten dzień, kiedy dostanę okresu? A okresu zwykle dostaję po wzięciu 3 białej tabletki. Bardzo proszę o odpowiedź, muszę zmienić metodę antykoncepcji ze względu na problemy z jelitami i teraz trochę się tym stresuję.
Kicia -środa, 22 lutego 2017 00:28:40
Hej dziewczyny, przechodzę z tabletek Sidretella na krążek NR. Jutro (środa 22.02) mija mi 7dniowa przerwa i muszę założyć NR. Pigułkę zawsze brałam o 19:00 i tu moje pytanie: Czy krążek też powinnam włożyć o tej samej godzinie co wcześniej pigułki? (19:00) Czy może godzina założenia w ten dzień nie ma znaczenia? Czy mogę założyć go rano czy jednak czekać do 19:00?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:36:39
Do Elene: Nie jesteś w ciąży, poprzez wyjęcie krążka wymusiłaś wcześniejszą miesiączkę. Skoro masz lub miałaś okres, to zagnieżdżenie się jajeczka nie jest możliwe - nawet gdyby jakimś cudem zostało uwolnione z jajnika. Jeśli chcesz to dla własnego spokoju sumienia kup test w aptece i zrób sobie (koszt to nie więcej niż 20 zł) Pozdrawiam 8-)
Aska • Warszawa -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:32:30
Stosuję od dawna, ale nigdy nie próbowałam tego. Myśle że to nie jest dobry pomysł. Po co w ogóle miałabyś zakładać krążek wcześniej? To nie zwiększy bezpieczeństwa przed ciążą.
Karolina • 89caroline89@gmail.com • Zambrów -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:17:20
Witam czy mozna zalozyc krażek przed pierwszym dniu cyklu miesiaczkowego i jak to zadziala na organizm?
Elene • Łódź -piątek, 17 lutego 2017 11:07:25
Droga Instruktorko. Tak jak pisałam wcześniej wyjęłam omyłkowo krążek po 14 dniach. Odbyłam stosunek w tych dniach kiedy nie było krążka ale dostałam po czterech dniach okres (oczywiście włożyłam już nowy krążek) wiem że istnieje ryzyko zapłodnienia w tym czasie kiedy nie miałam krążka ale czy jak dostałam okres to może to świadczyć że nie doszło do zapłodnienia? Czy za wcześnie żeby to stwierdzić po jakim czasie może powinnam zrobić test? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -czwartek, 16 lutego 2017 18:02:51
Do Elene: Obecnie nie jesteś chroniona przed zapłodnieniem i występuje duże ryzyko owulacji u ciebie. Dlatego wstrzymaj się od stosunków lub zabezpieczcie się inaczej (prezerwatywa). W takiej sytuacji jak powstała u ciebie musisz czekać do 1 dnia okresu i wtedy włożyć nowy krążek - tak jakbyś rozpoczynała od nowa antykoncepcję hormonalną, a nie kontynuowała.
Instruktorka • PL -czwartek, 16 lutego 2017 17:59:02
Do Marzeny: Najlepiej byłoby gdybyś jednak zaczekała do najbliższej miesiączki i dopiero wtedy rozpoczęła antykoncepcje z krążkiem Nuvaring. Jeśli włożysz krążek teraz w trakcie cyklu, to i tak będziesz musiała dodatkowo stosować inne zabezpieczenie np prezerwatywę. Proponuję zaczekać do najbliższej menstruacji. Gdy będziesz stosowała antykoncepcję hormonalną cykle uregulują się na 28 dniowe.
Elene • Łódź -czwartek, 16 lutego 2017 12:44:14
Witam, Stosuję krążek NUVARING już od trzech lat. Jednak w tym miesiącu się pomyliłam i wyjęłam ringa po dwóch tygodniach. Czy jestem zabezpieczona w tym czasie kiedy został on wyjęty? Kiedy mam włożyć nowego czy teraz po tygodniu jak się zorientowałam (nie wystąpił okres) czy czekać na pierwszy dzień miesiączki? Pozdrawiam
Marzena • marz.a@onet.eu • Ostrowiec Świętokrzyski -środa, 15 lutego 2017 10:18:59
Witam, mam pytanie odnośnie pierwszego zastosowania krążka Nuvaring w przypadku nieregularnego miesiączkowania u kobiety w okresie menopauzalnym. Miesiączki miewam teraz w odstępach około dwumiesięcznych. Ostatnia menstruacja była 30 stycznia. Czy chcąc rozpocząć stosowanie Nuvaring muszę czekać na pierwszy dzień kolejnej miesiączki? Jeśli nie, to kiedy powinnam założyć krążek aby stanowił skuteczną antykoncepcję?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 13 lutego 2017 12:04:47
Kasiu: przy stosowaniu w sposób prawidłowy każdej metody antykoncepcji hormonalnej (pigułki, plastry, krążki) nie dochodzi do uwolnienia jajeczka z pęcherzyka Graffa czyli nie dochodzi do owulacji. Natomiast krwawienie miesiączkowe jest wywoływane sztucznie przez obniżenie hormonów żeńskich - najczęściej estrogenu i progesteronu. Dodatkowe zabezpieczenie się tuż po krwawieniu miesiączkowym jest zasadne tylko przy rozpoczynaniu tej metody antykoncepcji. Podczas kontynuacji cykli miesiączkowych z antykoncepcją hormonalną (między innymi krążki NuvaRing) nie ma konieczności zabezpieczania się dodatkowo. Mówiąc krótko, nie ma możliwości dojść do zapłodnienia bez względu w jakim stadium cyklu miesiączkowego jesteś.
kaska -sobota, 11 lutego 2017 11:36:36
zapytam jeszcze o to czy jeśli zawsze stosuje 7 dniowy system przerwy to czy po tej przerwie muszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji czy tak jest tylko za pierwszym razem kiedy zaczynam go stosować?
kaska • kasia.bertrand@bertrand.pl -sobota, 11 lutego 2017 11:22:17
witam, mam pytanie czy stosując system nouva ring wogóle nie mam owulacji czyli jest zachamowana dodam że stosuję go regularnie od 3 lat. czy możliwe jest że podczas siedmiodniowej przerwy odbywając stosunek ostatniego dnia i włożywszy krążek zgodnie z instrukcją w niedzielę 29.01 o 20.30 moge byc w ciazy?
Agata -środa, 01 lutego 2017 21:54:18
Witam. W internecie czytalam ze w pierwszym tygodniu jak ma sie krazek to dobrze jest uzywac dodatkowe zabezpieczenie ale czy to znaczy ze w pierwszym tygodniu kazdego krazka? czy tylko tego pierwszego? Pozdrawiam
Aneta11 -sobota, 14 stycznia 2017 21:18:47
Myślałam że postępuję właściwie,ale już sama teraz nie wiem czy byłam głupia i tylko fartem uniknęłam ciąży. Obecnie stosuje od 4 stycznia kolejny krążek,powinnam go usunąć 25stycznia,dlatego teraz proszę o radę.Czy w ogóle krażęk mnie teraz w ogóle prawidłowo zabezpiecza?Czy powinnam go wyciągnąć,odczekać około miesiąca do wystąpienia prawidłowej miesiączki i pierwszego dnia włożyć nowy krążek? Boję się tylko "przeoczenia" prawidłowej miesiączki przez plamienia,które pojawiły się jak nie miałam tygodniowej przerwy. Mój partner wyjechał i wróci gdzieś za miesiąc więc i tak nie będę teraz współżyła. Proszę dziewczyny o pomoc,bo naprawdę się pogubiłam,a nie wiem czy w ogóle jestem zabezpieczona...
Aneta11 -sobota, 14 stycznia 2017 21:18:24
Hej Dziewczyny! Proszę o pomoc bo już sama zwątpiłam. Stosuję Nuvaring od kilku miesięcy i w ciągu tego czasu krążek wypadł mi dwa razy podczas stosunku wieczorem, za każdym razem znajdowałam go na drugi dzień rano,po około 10 godzinach. Raz zdarzyło mi się to w październiku w pierwszym tygodniu cyklu,więc zastosowałam się do ulotki, żeby krążek włożyć z powrotem ale dodatkowo przez 7dni się zabezpieczać. Tak też z partnerem zrobiłam. Drugi raz wypadł 7 grudnia,w 15dniu cyklu,w środę (gdzie środa jest u mnie zawsze dniem zmiany krążka). Również postąpiłam zgodnie z ulotką,z tym że stary krążek wyrzuciłam i założyłam nowy rozpoczynając nowy 3tygodniowy cykl i przez dłuższy czas zabezpieczałam się dodatkowo z partnerem. Sama do końca nie wiem jak powinno się postępować przy wypadnięciu krążka na czas dłuższy niż te 3 godziny i ostatnio byłam u ginekologa.Spytałam go o to,a on się mocno zdenerwował,zdziwił jakbym była pierwszą osobą której się to przydarzyło i powiedział że w takiej sytuacji cały cykl jest zaprzepaszczony i powinnam czekać do kolejnej miesiączki i włożyć go 1-go dnia.Po czymś takim mocno się zestresowałam i nie pytałam już o nic,on tylko mnie zbadał i wykluczył ewentualną ciążę.
Magda -środa, 21 grudnia 2016 13:23:55
Witam, używam krążka już jakieś 3 lata raz miałam przerwe na miesiąc lub dwa, chciałam się dowiedzieć czy trzeba częściej robić przerwy w stosowaniu czy jak to wygląda? I w ogóle czy trzeba? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -niedziela, 13 listopada 2016 11:08:27
Do Sylwii: Twoja sytuacja nie jest normalna, tym bardziej że we wcześniejszych cyklach nie miałaś problemów. Proponuję wizytę i konsultację u ginekologa. Być może masz nadżerkę albo organizm źle zaczął znosić antykoncepcję hormonalną. Jednak tylko lekarz postawi tu rzeczową diagnozę. Powodzenia!
Instruktorka • PL -niedziela, 13 listopada 2016 11:04:28
Do Justyny: Mimowolne wypadnięcie krążka zdarza się niesłychanie rzadko. Mi nigdy się to nie przytrafiło, pomimo często uprawiania seksu w różnych pozycjach. Jeśli we wtorek dostałaś krwawienia to wszystko wskazuje na to, że krążek wypadł w sobotę lub niedzielę (przyjmij niedzielę). Tak więc włóż nowy krążek także w niedzielę po 7 dniach. Krążek mniej w sobie przez 3 tygodnie (21 dni) a po jego wyjęciu zrób 7 dni przerwy w czasie której dostaniesz krwawienia miesiączkowego.
Sylwia • Di_nusia@interia.pl • Siedlce -sobota, 12 listopada 2016 22:25:37
Stosuje Nuvaring czwarty miesiąc. Do tej pory wszystko było super, 0 skutków ubocznych aż do założenia czwartego pierścienia. Do wyjecia krążka został tydzień, od kilku dni plamiłam, dzisiaj już krwaie i mam coraz silniejszy ból brzucha. Czy to może mieć związek ze stosowanymi hormonami - skutki uboczne czy jest to powód do niepokoju?
Justyna • abcde146@op.pl -czwartek, 10 listopada 2016 20:46:44
Proszę o odpowiedź.we wtorek był czas wyjścia krążka wieczorową porą. krążka nie było :'( jedynie co mi przychodzi do głowy to współżycie w ndziele. Jestem w trakcie okresu, który pojawił się wczoraj.i zazwyczaj okres pojawia się po 2,3 dniach od wyjścia krążka.. Czyli wygląda na to,że musiał wypaść w ndziele jak przypuszczam..z poprzednich komentarzy wnioskuję że mam założyć nowy w ndziele i kolejny też już w ndziele po 3 tyg....tak? Proszę o kompetentne info bo sprzeczne informacje wyczytałam na necie. Please
Justyna • abcde146@op.pl -czwartek, 10 listopada 2016 20:44:24
Proszę o odpowiedź.we wtorek był czas wyjścia krążka wieczorową porą. krążka nie było :'( jedynie co mi przychodzi do głowy to współżycie w ndziele. Jestem w trakcie okresu, który pojawił się wczoraj.i zazwyczaj okres pojawia się po 2,3 dniach od wyjścia krążka.. Czyli wygląda na to,że musiał wypaść w ndziele jak przypuszczam..z poprzednich komentarzy wnioskuję że mam założyć nowy w ndziele i kolejny też już w ndziele po 3 tyg....tak? Proszę o kompetentne info bo sprzeczne informacje wyczytałam na necie. Please
Instruktorka • PL -poniedziałek, 24 października 2016 11:54:16
Paulina: Trochę się spóźniłaś, to znaczy 2 dni. Zaczynając od początku (lub po przerwie) hormonalną metodę antykoncepcji, pierwsze użycie należy podjąć w pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego. To samo dotyczy każdej metody hormonalnej, bez względu, czy będzie to krążek Nuvaring, czy też pigułki albo plastry antykoncepcyjne. Zasada jest taka sama dla wszystkich antykoncepcyjnych metod hormonalnych.
Paulina • blackheart911@wp.pl • Zbąszynek -piątek, 21 października 2016 11:35:40
Witam dziewczyny. Mam pytanie . Wcześniej bralam tabletki antykoncepcyjne, zrobilam sobie miesiąc przerwy i teraz chcem użyć krążka. Miesiączkę dostałam 19 wieczorem a dzisiaj jest 21. Czy mogłabym zacząć stosować krazek dzisiaj?
Julka -czwartek, 13 października 2016 23:33:25
Do mini: Producent nie zakłada takiej sytuacji i nie da ci żadnej gwarancji na działanie krążka po wskazanym terminie jego aktywności hormonalnej. Natomiast moim osobistym zdaniem przeciągnięcie o 2 - 3 dni nie powinno mieć wpływu na obniżenie działania krążka, ale tydzień to za długo. Jest to przecież o 1/3 więcej niż zakładana skuteczność.
Mini -środa, 05 października 2016 22:13:26
Hej kobitki. Stosuję już krążek ponad dwa lata i ostatnio się zapomniałam i zamiast 3 tygodnie miałam go 4 tygodnie i zrobiłam tygodniową przerwę. Czy w tym 4 tygodniu krążek też jeszcze działał?
kika • bursztynek84@tlen.pl • katowice -piątek, 30 września 2016 11:53:29
do NOWA. robisz tygodniową przerwę TYLKO PIERWSZY krążek wkładasz w pierwszy dzień miesiączki . Poźniej stosujesz cyklicznie 3 tyg krążek tydzień bez krązka 3 tyg krążek tydzień bez krążka
Nowa -czwartek, 22 września 2016 10:43:29
Hej kobitki. Mam pytanie.. Uzywam nuva ring od 3 miesiecy i za kazdym razem dostaje o pare dni wczesniej okres. Mijaja 2 lub 3 dni od wyciagniecia krazka a powinna byc 7dmio dniowa przerwa. I teraz pyam czy ja mam wkladac ten krazek w ten pierwszy dzien cyklu? Czy mozna po tak krotkim czasie? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Nowa -środa, 21 września 2016 22:33:33
Hej kobitki. Mam pytanie.. Uzywam nuva ring od 3 miesiecy i za kazdym razem dostaje o pare dni wczesniej okres. Mijaja 2 lub 3 dni od wyciagniecia krazka a powinna byc 7dmio dniowa przerwa. I teraz pyam czy ja mam wkladac ten krazek w ten pierwszy dzien cyklu? Czy mozna po tak krotkim czasie? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Olka • Lublin -wtorek, 20 września 2016 11:05:00
mam dylemat,jestem młodą dziewczyną 19 letnią i chcę zacząc stosować krążek.obecnie jestem tydzień po miesiączce.jeśli go włożę teraz to kiedy on zacznie działać?
mysia • Poznań -wtorek, 20 września 2016 09:54:47
Dziękuję Aniu ze Szczecina.Pozdrawiam. :D
Anka-Szczecin -wtorek, 20 września 2016 09:06:21
Zabezpieczcie sie przez pierwszy tydzień dodatkowo używając prezerwatyw, albo po prostu zrezygnuj z seksu przez pierwszy tydzień. Będziesz spokojniejsza, a tydzień bez seksu nie powinien ci zaszkodzić :D
mysia • mysia32@interia.eu • Poznań -niedziela, 18 września 2016 11:09:25
Witam! Stosowałam krążek cały rok,zrobiłam półroczną przerwę i ponownie włożyłam krążek w dniu kiedy przewidziana była miesiączka 15.09.16 r..Kiedy zobaczyłam plamki na wkładce użyłam krążka.Dziś jest 18.09.16r. a ja od momentu użycia nuvaringu mam czystą wkładkę.zero plamienia.Czy on mnie w pełni zabezpiecza?Czy muszę czekać 7 dni ? proszę o radę.
Instruktorka • PL -niedziela, 18 września 2016 10:53:08
Beata: przez pierwszy tydzień stosuj dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw lub zrezygnuj ze współżycia w pierwszym tygodniu po włożeniu krążka.
Beata • kwiatbea2@wp.pl • Sosnowiec -piątek, 16 września 2016 15:05:48
witam z powodu braku krążków w aptece nie mogłam we wtorek wieczorem włożyć krążek ,a mam go dziś (tj. piątek) czy będę zabezpieczona od nie porządanej ciąży? :-?
Jolanta -poniedziałek, 12 września 2016 08:55:03
Do Anki: W czasie 7-dniowej przerwy kiedy masz wyjęty krążek, nie ma możliwości zajścia w ciążę ponieważ jest to czas menstruacji i jajo z jajnika nie może się uwolnić i zagnieździć w macicy.
Anka • annai1985@Gmail.com -poniedziałek, 22 sierpnia 2016 17:01:57
Witam. Jeśli po 3 tyg wyjęłam krążek następnie w przerwie 7 dniowej uprawialam seks bez zabezpieczenia to mogę zajść w ciążę?
mała • poland -środa, 17 sierpnia 2016 09:30:15
A co powiecie na temat nie robienia przerw na okres ? Macie jakieś informacje czy długo tak można ? Bo mnie akurat trafia okres w taki czas gdzie naprawdę nie mogę yo miec i dziś już drugi miesiąc pod rząd wymieniam tylko krążek i nie mam żadnych plamien, złego samopoczucia. Jest super bez tego cholernego okresu:)no ale czy tak dlugo można to ciągnąć?
Olga • Zloch.olga@o2.pl • Warszawa -wtorek, 16 sierpnia 2016 15:27:16
Witam. Pytanie co jesli pierwszego dnia miesiaczki nie wloze krazka tylko drugiego ? Pierwszy raz bede uzywac tej antykoncepcji. Prosze o odpowiedz
Anielka_okleinka • Jarosław -poniedziałek, 08 sierpnia 2016 15:11:02
Sabina: 6 dni to dużo, jesteś obecnie w rozpoczętym cyklu bez antykoncepcji hormonalnej. Obecnie jest już za późno wkładać nowy krążek, musisz doprowadzić ten cykl do końca bez krążka - czyli do wystąpienia miesiączki i dopiero rozpocząć kolejny cykl z krążkiem. Obecnie nie jesteś chroniona przed zajściem w niechcianą ciążę a więc używajcie prezerwatyw lub innej metody, albo nie uprawiaj seksu do przyszłego miesiąca.
Sabina • sabinka@inbox.com • Krakow -poniedziałek, 08 sierpnia 2016 07:21:32
Dziewczyny powiedzcie mi co mam zrobić bo zapomniałam wlozyc krążka 6dni temu, mogę założyć nowy, czy czekać do okresu? I jak z ochroną teraz?
Mizia -wtorek, 02 sierpnia 2016 16:34:38
Witam, mam mały kłopot. 5 lipca powinnam była założyć Nowy krążek, lecz nie było w aptece i założyłam go dopiero 7 lipca. Krążek wyjęłam 28 lipca ( nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy powinien być wyjety 26? ) i teraz nie wiem czy powinnam Nowy założyć dzisiaj ( czyli we wtorek tak jak zawsze r ozpoczynalam 21 dniowy cykl) czy w czwartek tak jak założyłam w ubiegłym miesiącu? A miesiączka jeszcze u mnie nie wystapila
Instruktorka • PL -wtorek, 02 sierpnia 2016 13:36:14
Do OlaAleksandra: Jeżeli krążek wyjęłaś 20.07, to włóż nowy nie 24.07 tylko 28.07. Po prostu przez zapomnienie przeciągnęłaś swój cykl o 4 dni, ale nadal powinnaś stosować się według schematu 21 dni z krążkiem, 7 dni bez krążka.
sy • syl-bor12@wp.pl -wtorek, 02 sierpnia 2016 13:00:57
hej mam pytanie miał koś tak że nie miał dwóch miesionczek . było tak że nie kupiłam krążków i nie miałąm tedy miesic pszerwy . Potem normalnie zaczełam stosowanie i nie miłam miesinczki co robić ,a zrobiłam test po pierszym razem jak nie miłam okresu co robić ratunku ???? :(
Ola -poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:36:52
Krążek wkładasz w 1 dzień miesiączki tylko za pierwszym razem, gdy rozpoczynasz ten typ antykoncepcji, a potem lecisz już według schematu 3 tygodnie z, 1 tydzień bez. pozdrawiam
Diana • di_nusia@interia.pl • Warszawa -czwartek, 28 lipca 2016 14:52:53
Nie rozumiem. Mam mieć założony krążek 3 tyg od pierwszego dnia miesiączki, po 3 tyg wyjmuję i za 2-5 dni mam miesiączkę a krążek mam założyć w pierwszym dniu miesiączki ale po 7 dniach przerwy od poprzedniego. W żaden sposób się to nie kalkuluje. POMOCY!
Olaaleksandra • Kraków -niedziela, 24 lipca 2016 01:13:21
Witam, używam nuvaring od 5 lat. Po 21 dniach w niedziele (17.07) miałam wyjąc krążek, zapomniałam, zrobiłam to w środę (20.07). dzisiaj (24.07) powinnam założyć kolejny, ale do tej pory nie dostałam okresu. Co to znaczy? Co mam robić ? Włożyć krążek według planu ?
Karla -piątek, 22 lipca 2016 12:36:18
Hej :) dziewczyny, mam problem. Chciałam odstawić na jakiś czas nuvaring i tak: ostatni włożyłam 30 maja w poniedziałek, wyciągnęłam go 20 czerwca(też w pon.), krwawienie z odstawienia wystąpiło 23.06 i trwało do 27.06. Następnego krążka nie wkladalam i okres powinien pojawić się po 29 dniach,czyli 21 lipca... A nadal go nie ma... Dodam że nie współżyłam przez ten miesiąc...jedyna wątpliwość jaka przychodzi mi na myśl to to, że dziele łazienkę z dwoma mężczyznami... Ale to raczej nie powinno mieć wpływu na miesiączkę. Co mam zrobić, ile czekać? Czy to normalna relacja organizmu po odstawieniu tego środka anty? Bardzo proszę o odpowiedź
Instruktorka • PL -środa, 20 lipca 2016 09:21:09
Ak: przyznaję, że 1 raz słyszę o zbyt słabej skuteczności krążków. Jednak jeśli ginekolog na USG zauważył pęcherzyki Graffa które mogą uwolnić dojrzałe jajeczko, to coś jest na rzeczy w twoim przypadku. Pytasz "co robić" W twoim przypadku nie pozostaje zbyt wiele możliwości i metod zabezpiecznia. Krążków nie możesz, pigułek i plastrów także, więc pozostają tak naprawdę prezerwatywwy albo najpewniejsza metoda 100% czyli abstynencja seksualna :-(
Instruktorka • PL -środa, 20 lipca 2016 09:14:47
Do Mony i Klaudii: Skutecznosc krażka (czyli uwalniania się z niego substancji hormonalnych) jest wyliczona na przynajmniej 21 dni. Przeciągnięcie cyklu o 3 dni myślę że nie spowodowało znacznego obniżenia skuteczności. Proponuję wyjąć krążek, odczekać 7 dni a następnie zaaplikować nowy. W tym czasie standardowo nastąpi krwawienie miesiączkowe.
Ak -wtorek, 19 lipca 2016 21:50:07
Ja stosuje od 2 lat i dziś dowiedziałam się od mojej gin że mogą byc za słabe bo na usg w jajniku widać pecherzyki! A zglaszalam ze od jakiegoś czasu po włożeniu krazka z pierwszego tyg plamie po za bola mnie piersi a ostatnio jedna przed wyjeciem ostatniego krążka lekko spuchła... mam skierowanie do poradni chorób piersi... krążki musze odstawic dostalam w zamian lisvy bo tabsów nie moge (wątroba) ale obawiam sie ich bo po evra skóra pod plastrem i wokół piekła i swendziała i źle się czułam.. najchetniej rzucilabym tą cała anty ale nie moge sobie pozwolic na 3 dziecko.. nw co robić
Ak -wtorek, 19 lipca 2016 21:49:18
Ja stosuje od 2 lat i dziś dowiedziałam się od mojej gin że mogą byc za słabe bo na usg w jajniku widać pecherzyki! A zglaszalam ze od jakiegoś czasu po włożeniu krazka z pierwszego tyg plamie po za bola mnie piersi a ostatnio jedna przed wyjeciem ostatniego krążka lekko spuchła... mam skierowanie do poradni chorób piersi... krążki musze odstawic dostalam w zamian lisvy bo tabsów nie moge (wątroba) ale obawiam sie ich bo po evra skóra pod plastrem i wokół piekła i swendziała i źle się czułam.. najchetniej rzucilabym tą cała anty ale nie moge sobie pozwolic na 3 dziecko.. nw co robić

Pokrewne artykuły