Pierścień antykoncepcyjny krążek NuvaRing

Nowoczesna antykoncepcja krążek NuvaRing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania niepożądanym ciążom i ich przerywaniu. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa dotycząca sposobów planowania rodziny. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania niepożądanej ciąży jest pierścień hormonalny NuvaRing.

Poważnym problemem w stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej czyli popularnej pigułki, są niepowodzenia w wyniku błędów jej stosowania. Aż 47% kobiet zapomina o przyjęciu jednej lub więcej tabletek w ciągu jednego cyklu. Zaś 22% nie pamięta o przyjęciu dwóch lub więcej tabletek na cykl. PTG podaje szacunki, według których co piąta niepożądana ciąża jest wynikiem błędu w stosowaniu doustnej metody antykoncepcyjnej.

Na polskim rynku dostępny jest hormonalny środek antykoncepcyjny: NuvaRing stosowany dopochwowo w sposób ciągły przez 3 tygodnie. Jest to elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i bezbarwny pierścień o średnicy niewiele większej niż 5 cm i przekroju 4 mm.

Kobieta sama umieszcza w pochwie pierścień w pierwszym dniu cyklu i po upływie 3 tygodni sama go także usuwa. Innowacyjność dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing (vaginal contraceptive ring - VCR) polega na tym, że po umieszczeniu w pochwie przez cały czas uwalnia on hormony progestagen (etonogestrel) i estrogen (etynyloestradiol), które przenikają do krwioobiegu. Po 7 dniach przerwy, w czasie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, po czym znów następuje 7 dniowa przerwa.

Zakładanie Nuvaring

W zależności od tego, jaka pozycja jest najbardziej wygodna dla kobiety, NuvaRing® może być wprowadzony przy pozycji stojącej, klęczącej lub leżącej.

Działanie NuvaRing jest takie samo, jak w przypadku doustnych tabletek antykoncepcyjnych (DTA) - czyli popularnych pigułek - i polega na zahamowaniu owulacji. W przeciągu trzytygodniowego okresu, w którym pierścień powinien znajdować się w pochwie, dopuszcza się jego wyjęcie lecz nie na dłużej niż 3 godziny.

Specjaliści zalecają NuvaRing wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, w szczególności zaś tym, u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. To doskonała metoda dla kobiet, które nie są zdyscyplinowane w codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, a przyklejony na skórze plaster i jego eksponowanie nie jest dla nich akceptowalne.

Dzięki stosowaniu pierścienia raz w miesiącu, kobieta nie musi codziennie pamiętać o przyjmowaniu antykoncepcji, jak ma to miejsce w przypadku tabletek doustnych. Zakładanie pierścienia NuvaRing raz w miesiącu uwalnia kobiety od powtarzalnego, codziennego hasła: "Weź pigułkę". Pierścień jest dobrze tolerowany przez kobiety, a sam środek łączy łatwość stosowania i wysoka skuteczność, współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0,25 do 1,75. Precyzja położenia pierścienia w pochwie nie wpływa na jego skuteczność, a zakładanie i usuwanie pierścienia jest proste i nie stanowi problemu. Ponadto pierścień nie jest odczuwalny w pochwie ani przez samą kobietę, ani przez partnera, co nie zmienia odczuć seksualnych.

NuvaRing cena w aptekach

Cena Nuvaring w zależności od dystrybucji w aptekach waha się:

  • minimalna cena: 41 zł za krążek NuvaRing 1 szt.
  • maksymalna cena: 58 zł za krążek NuvaRing 1 szt.

(średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)

Nuvaring ulotka (informacje dla pacjenta)


Ulotka dla pacjenta

  • format: PDF
  • ilość stron: 29
  • rozmiar pliku: 1.30 MB

Ulotkę Nuvaring PDF pobrano razy


Ulotka w formacie JPG 24 strony (po dwie strony), łącznie 13 plików JPG, 1.45 MB

Kobieta planując ciążę sama może zadecydować o zaprzestaniu jego stosowania, gdyż jest to metoda w pełni odwracalna. NuvaRing jest pierwszym środkiem antykoncepcyjnym na rynku polskim zawierającym najmniejszą ilość estrogenów (15 ľg, a inne dostępne preparaty antykoncepcyjne zawierają od 20 do 50 ľg). Dzięki tak małej dawce estrogenów zawartej w pierścieniu NuvaRing kobiety stosujące ten środek nie cierpią z powodu bólu głowy, nudności, bolesnych piersi i nie tyją. Mimo tak niskiej dawki estrogenów nieprawidłowe krwawienia i plamienia są niezmiernie rzadkie.

Porównanie satysfakcji ze stosowania NuvaRing i tabletki antykoncepcyjnej.

Tematy z forum:

Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%.

Filmy instruktażowe

Opakowanie i wygląd krążka

Zakładanie krążka NuvaRing

Jak używać NuvaRing

Rozpoczęcie antykoncepcji przy użyciu pierścienia

Schematycznie:

Umieść go w pochwie pomiędzy pierwszym a piątym dniem twojego cyklu miesiączkowego. Dzień 1 cyklu to pierwszy dzień krwawienia (okresu). Pierścień należy umieścić najpóźniej w piątym dniu cyklu, nawet jeśli nadal masz okres.

Używaj NuvaRing cykliczne, tzn. (3 tygodnie wewnątrz Twojego ciała, a po wyjęciu 1 tydzień przerwy). Po włożeniu pierścienia, powinnaś go pozostawić w pochwie przez 3 tygodnie z rzędu. Po 3 pełnych tygodniach usuń pierścień na 1 tydzień przed rozpoczęciem następnego cyklu. W tym czasie najprawdopodobniej dostaniesz okres. Jest to 7 dniowa przerwa, gdy nie masz w sobie pierścienia. Okres zwykle dostaniesz 2-3 dni po usunięciu pierścienia.

Możliwe jest również używanie pierścienia Nuvaring w cyklu ciągłym (nie dopuszczając do miesiączkowania). Może zaproponować to lekarz ginekolog np. w celu leczenia na niektóre schorzenia, takie jak bolesne miesiączki lub endometrioza. W takim przypadku możesz czuć się najlepiej, kiedy będziesz używała pierścienia w sposób ciągły, ale oznacza to, że nie będziesz miała okresu. Po upływie 3 pełnych tygodni wyjmuje się NuvaRing z pochwy i wymienia go na nowy pierścień (bez żadnej przerwy). Niektóre kobiety mogą mieć w tym czasie drobne plamienia.

Schemat używania pierścienia cykliczne:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Schemat używania pierścienia w sposób ciągły:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Zdjęcia krążka


wpisów: 767 na 4 stronach
- 1 2 3 4 -

mika • lublin -środa, 28 maja 2014 22:58:25
stosuję ring 3 miesiące, jestem bardzo zadowolona, ale ostatnio miałam małą wpadkę- nowy ring założyłam we wtorek o 9 rano, wieczorem podczas współżycia po raz pierwszy ring mi wypadł a ja tego nie zauważyłam, znalazłam go w pościeli po ok 7 godz. i od razu założyłam. :) nie wiem czy jego skuteczność się nie zmniejszyła uszkodzony nie jest, może powinnam przyjąć dodatkowe hormony?może któraś z forumowiczek może mi pomóc? proszę o odpowiedź
Ola -niedziela, 25 maja 2014 20:36:46
Tekila1 - o to pytaj już ginekologa. Nie wiem dokładnie jak to jest kiedy przechodzi się z jednej motody antykoncepji na drugą. Ale w każdym razie w nuvaring jest mowa żeby pierwszy krążek włożyć w pierwszy dzień cyklu czyli w pierwszy dzień miesiączki. Kasia - nie martw się na zapas. Jeśli zawsze stosowałaś krążek z zaleceniami to nic się nie stało i to nie ciąża tylko po prostu krwawienie z odstawienia zrobiło Ci psikusa ;) Wsadź normalnie krążek w ten siódmy dzień przerwy, a w razie czego dla świętego spokoju za tydzień zrób test ciążowy ;)
Kasia • jasna5@vp.pl • Biała Podlaska -niedziela, 25 maja 2014 11:40:22
Witam,używam krążka juz pól roku i jestem bardzo zadowolona,ale mam problem podczas ostatniej 7-dniowej przerwy nie wystąpił okres. Podczas przerwy 6 dnia rano dosłownie tylko kapnęło i nic więcej. Czy to moze byc ciąża?
tekila1 • basia7-82@o2.pl • Bielsko -piątek, 23 maja 2014 12:45:56
Do tej pory stosuje plastry Evra ,będąc u lekarza ginekologa polecił mi krążek. Ma pytanie kończę teraz 3 tydzień na plastrach czy mam robić 7 dni przerwy czy od razu założyć krążek, czy raczej czekać na 1 dzień miesiączki i wtedy dopiero założyć( kiedy robię 7 dni przerwy okres pojawia sie dopiero na 3-4 dzień ) . Dziękuje za pomoc
Iga -czwartek, 22 maja 2014 18:22:00
Do Pacia - Na czas stosunku możesz go nawet wyjąć żeby nie przeszkadzał (choć podczas stosunku mi jakoś szczególnie nie przeszkadzał), tylko musisz go włożyć po nie więcej niż trzech godzinach ;) Od pierwszego dnia stosowania jesteś już bezpieczna :D i alkohol nie ma tu nic do rzeczy, nie osłabia działania krążka ;)
atka -poniedziałek, 19 maja 2014 21:13:05
Do mabo jesli skrócilaś noszenie pierścienia to nie jest wszystko ok czytaj ulotke
Pacia -poniedziałek, 19 maja 2014 20:00:06
a i jeszcze jedno czy alkohol osłabia dzialanie??
Pacia -poniedziałek, 19 maja 2014 19:50:48
hej..planuje zaczać stosowanie tych krążków wydaja sie bardzo korzystne.. ale nie o tym.. czy jest mozliwe ze podczas stosunku on wypadnie?i po jakim czasie stosowania jestem zabezpieczona?
Ollla -środa, 14 maja 2014 19:33:50
Do mamba - raczej tak. Byłby większy problem gdybyś nosiła go za długo, ale jeśli nosiłaś za krótko i zrobiłaś normalną tygodniową przerwę to powinno być ok, ale więcej lepiej się już nie pomylić.
mamba • angie3476@interia.pl • Kraków -piątek, 09 maja 2014 22:57:20
Czesc dziewczyny .. mam pytanie . coś się mi popieprzyło w kalendarzu ii zamiast 3-tygodnie z krązkiem -chodzilam dwa . po czym zrobiłam przerwę tygodniową i znow wsadzilam krązek. czy wszystko dziala dalej tak jak powinno ??
Anka Rudka • Warszawka -wtorek, 29 kwietnia 2014 09:49:53
Alex jest już za późno, wymianę musiałabyś zrobić do 3 godzin od wyjęcia poprzedniego krążka. Teraz nawet jak włożysz kolejny to i tak będziesz musiała zabezpieczać się dodatkowo przed nieplanowaną ciążą. Myślę, że najlepiej będzie jeśli jednak zakończysz normalnie cykl, czyli z miesiączką.
Kaska • Jawor -wtorek, 29 kwietnia 2014 09:45:23
Kama: to nie tak jak myslisz, okres nie przedluza ci sie z powodu wlozenia krazka, tylko przy pierwszym cyklu stosowania nuvaringa bardzo - bardzo czesto wystepuja plamienia przez caly cykl, az do kolejnej miesiaczki. Od drugiego cyklu, czyli od drugiego wlozonego krazka jest juz ok. Ginekolog powinien ci powiedziec ze przez caly pierwszy cykl bedziesz miala najprawdopodobniej plamienia. Dlatego wszystko jest OK, a te plamienia to nie okres tylko przystosowanie twojego organizmu do antykoncepcji hormonalnej.
Alex -wtorek, 29 kwietnia 2014 08:51:57
znam juz dobrze krazki bo stosuje kilka lat. wczoraj go wyciagnelam i mialam czekac na okres ale bardzo bardzo pasowalo by mi nie dostac okresu teraz. czy dobrze zrobie jak zaloze krazek dzis? po przerwie 24 godzin? pozdrawiam!
Kama • lenottibianche@wp.pl -poniedziałek, 28 kwietnia 2014 19:28:37
Witam Czy przy stosowaniu po raz pierwszy krążka może przedłużyć się miesiączka? dodam, że okres bez stosowania nuvaringu trwa 7 dni , dzisiaj mam okres 9 dzień , krążek założyłam w pierwszym dniu cyklu. Za odpowiedzi serdecznie dziękuję :)
Marta_M -poniedziałek, 28 kwietnia 2014 10:05:22
Do Anki: Jeżeli miałaś przerwę w używaniuy krążka przez 2 miesiące a współżyłas bez innego zabezpieczenia to oczywiście, że możesz być w ciąży. Kup w aptece test ciążowy za około 20 złotych i sprawa się wyjaśni. Nie jest jednak powiedziane, że od razu jesteś w ciąży, dlatego tym bardziej upewnij się robiąc test.
Marta_M -poniedziałek, 28 kwietnia 2014 10:02:07
Tak, jest możliwe, że krążek wstrzyma miesiączkę. Tak np. się dzieje kiedy wkładasz jeden krążek po drugim bez żadnej przerwy czyli tzw. pomijanie miesiączki. Poza tym używanie krążka reguluje m iesiączki i powoduje, że nie są one zbyt obfite tylko skąpe.
gość002 • zanetarichert@wp.pl -poniedziałek, 28 kwietnia 2014 09:49:03
Witam, mam pytanie czy po włożeniu pierwszego krążka jest możliwość aby ten krążek wstrzymał miesiączkę?? ponieważ to mój pierwszy raz i miałam tylko lekkie plamienie i na tyle ustało czy to jest normalne?? proszę o radę.
judyta -niedziela, 27 kwietnia 2014 22:18:46
Anka, zrób test ciążowy i będziesz wiedzieć. A schudnąć nie musiałaś koniecznie od krążka.
anka -niedziela, 27 kwietnia 2014 11:24:42
Witam. Stosowałam NuvaRing przez 3lata. Zrobiłam przerwę na 2miesiące. Wczoraj podczas pojawienia się okresu założyłam krążek, krwawienie było coraz słabsze a teraz nie mam go wcale. Dodam, że schudłam ok 5kg przez ostatnie 2miesiące. Dlaczego tak się dzieje? Czy to dlatego, że schudłam czy mogę być w ciąży?Mam wyjąć krążek z pochwy czy trzymać go dalej?
ola -piątek, 18 kwietnia 2014 16:26:55
Jestes zabezpieczona. Krazku nie wolno wyjmowac w trakcie noszenia na dluzej niż 3 godziny. Ale kiedy zbliza sie okres to juz troche inna bajka ;) Podczas miesiaczkowania nie dojdzie do zaplodnienia tym bardziej, ze przez te ciagle cykle z nuvaringiem dodatkowo jestes zabezpieczona.
iwa • Poznań -czwartek, 17 kwietnia 2014 18:45:57
Witam :) Przewertowałam ulotkę kilka razy i podczytuję fora na temat ringów ale nigdzie nie nalazłam jednoznacznej odpowiedzi czy podczas 7-dniowej przerwy w stosowaniu jesteśmy również zabezpieczone? Z tabletkami w sumie tak jest ale w tym przypadku nie znalazłam konkretnego potwierdzenia, zwłaszcza, że tak duży nacisk kładzie się na niewyjmowanie ringów na dłużej niż 3 godziny! No tak jest w końcu?
Mała • Warszawa -niedziela, 13 kwietnia 2014 15:27:33
Zapomniałam dodać, ze oczywiście wspolzylam przed wyjeciem krążka.. Sama nie wiem iść do lekarza?
Mała • Warszawa -niedziela, 13 kwietnia 2014 15:26:05
Hej dziewczyny! Pomóżcie mi, używam nuvaring od około 3 lat jest super. Ostatnio potrzebowałam przesunąć okres, wiec założyłam nowy krążek bez 7-dniowej przerwy. Problem w tym, ze kiedy przyszedł czas wyjęcia drugiego krążka zapomniałam to zrobić! Teraz pytanie: w ulotce pisze, ze jeśli nie był dłużej niż 4 tyg to wszystko ok i jestem chroniona. Teoretycznie ten drugi nie był dłużej niż 4 tyg, ale patrząc od ostatniej przerwy (po niej miałam 2 krążki) to będzie ponad 6 tyg! Powinnam go wyjąc w czwartek, wyjęłam w niedziele. Teraz pytanie czy jestem w pełni chroniona? I kiedy zakładać następny? W czwartek czy w niedziele?
Alicja -niedziela, 13 kwietnia 2014 10:54:59
2 miesieczna mialam :P
Alicja -niedziela, 13 kwietnia 2014 10:47:15
hej dziewczyny, to ja jeszcze raz:) tak zastanawialam sie teraz..mam miesieczna przerwe z krazkiem, wiem, ze nowy powinnam zalozyc w pierwszym dniu krawienia, ale wyjezdzam i troche obawiam sie przewozic krazek (bylby ok.8 godzin poza lodowka) i mysle czy by go nie wlozyc w dniu wyjazdu (byloby to na kilka dni przed wystapieniem krawawienia). gdzies przeczytalam ze mozna tak zrobic..ale sama juz nie wiem...czy ochrona bedzie skuteczna? co mi doradzicie? moza ktoras z Was miala podobne pytanie do swojego ginekologa? moze jeszcze nadmienie, ze przyjmuje macmiror i krazek zalozylabym po przyjeciu ostatniej dawki... prosze o odpowiedz, pozdrawiam!:)
Kobieta -niedziela, 13 kwietnia 2014 10:44:12
Dziękuję :)
Alicja -niedziela, 13 kwietnia 2014 10:27:49
do Kobieta ;) tak jak w ulotce, jezeli w poprzednim cyklu nie byla stosowana antykoncepcja, krazek zaklada sie pierwszego dnia krwawienia:)
Kobieta -sobota, 12 kwietnia 2014 19:54:22
Hej, zrobiłam miesiąc przerwy w nouva kiedy powinnam powrócić do stosowania. Minęło 3 tyg. od planowanej aplikacji czyli 21 dni przerwy. Czekać do pierwszego dnia miesiączki? Włożyć już? proszę o pomoc bo pogubiłam się kompletnie
Olka • Narew -czwartek, 10 kwietnia 2014 10:27:33
Do Alicji - nic nie zmieniaj w harmonogramie zakładania krążka i ustalonej przerwy 7-dniowej na miesiączkę. Jeżeli masz się źle czuć psychicznie podczas nadchodzącego cyklu, to dla pewności i spokoju sumienia zabezpieczaj się dodatkowo z partnerem gumką. :P
Instruktorka • Wrocław -czwartek, 10 kwietnia 2014 10:21:23
Dominiko: Ja używam pierścienia Nuvaring juz od około 2 lat. Nie przytyłam w ogóle, poza tym mój organizm bardzo dobrze toleruje tą metodę antykoncepcji. Nie mam żadnych boli głowy, nie zanikła mi ochota na seks. Poza tym nie muszę codziennie łykać pigułki dlatego polecam Ci przejście na krążki!
Dominika • Domiska311@wp.pl • Szczecin -środa, 09 kwietnia 2014 19:52:59
Witam Chciałam zapytac czy któraś z pan po Nuvaring przytyła. Prosze o odpowiedzi. Pytam dlatego poniewaz jak przeszłam z tabletek na plasty antykoncepcyjne to przytyłam 10kilo i jestem spowrotem na tabletkach. Zastanawiam sie czy przejsc na Nuvaring ale boje sie ze moge przytyc ...
alicja -piątek, 04 kwietnia 2014 20:46:43
hej dziewczyny, nie dopytalam ginekologa, a pojawila mi sie teraz taka watpliwosc i moze ktoras z Was ja rozwieje:) mialam teraz przerwe z nuva ring, bylam na kontroli, niestety przypaletalo sie zapalanie i doktor przepisal mi macmiror, skoncze go brac na ok. 7 dni przed przyszylym krwawieniem i zalozeniem nowego krazka. moje pytanie - czy ten lek moze miec jakies dlugofalowe dzialanie i zaklocic potem dzialanie krazka? czy jak wloze krazek pare dni po zakonczeniu kuracji macmirorem to bede zabezpieczona??? prosze o odpowiedz. pozdrawiam!
Dagmara • Zdomaniewo -czwartek, 27 marca 2014 14:41:55
Do Visenna: Napisalas: \"Czy to jest normalne? Czy mój organizm musi się przyzwyczaić. Zaczynam się martwić że pierścień nie działa na mnie dobrze\" Powiem Ci, ze to nie jest normalne, tym bardziej ze to nie jest twoj 1-wszy krazek. Ja bym na twoim miejscu poszla albo przynajmniej zadzwonila do ginekologa ktory przepisal ci krazki NuvaRing i zapytala co w tej sytuacji masz zrobic. Ja stosuje krazek NuvaRing od wiecej niz roku, ale nigdy takich reakcji organizmu nie mialam.
Dagmara -czwartek, 27 marca 2014 14:36:04
Eva: piszesz ze \"za parę dni miałam go wyciągnąć\" - wiec tak tez zrob. Trzymaj sie terminu wyjecia tak jak zaklada ulotka, nie wyjmuj ani szybciej ani pozniej. U mnie planiemia wystepowaly w pierwszym cyklu z krazkiem, natomiast w drugim cyklu tylko takie minimalne. Moim zdaniem \"prawdziwy\" okres dostaniesz 3- max. 4 dni po wyjeciu nuvaringa.
Eva • ava80@onet.pl • Poznań -czwartek, 27 marca 2014 09:40:58
Witam... mam problem z krążkiem, mam już drugi i za parę dni miałam go wyciągnąć a w przyszłym tygodniu dostać okres i co sie okazało ,że od wczoraj zaczęły sie u mnie mnie plamienia miesiączkowe i bardzo boli mnie podbrzusze a prawidlowo okres powinnam miec za tydzień. Nie wiem co mam zrobić , bo krążek mam cały czas w sobie. Bardzo proszę o jakaś radę...
Visenna • aga__ba@op.pl -środa, 26 marca 2014 15:29:30
Cześć, stosuje nuva ring drugi miesiąc i mam problem z miesiączką, a nigdzie nie wyczytałam, żeby komuś się tak działo. Pierścień założyłam w 5 albo 7 dzień cyklu dlatego że najpierw miałam plamienie a potem normalny okres. Lekarka zaleciła go wziąć odrazu po wizycie i przez tydzień stosować dodatkowe zabiezpieczenie. Tak też pierścień załozyłam 11.02 i godzinie 21. I w tym samym dniu co miałam wyjąć pierścień czyli 4.03 dostałam rano okres. Zastresowana zadzwoniłam do gin i opisałam jej sytuwacje, powiedziała mi zę mam się nie przejmować i stosować go dalej. Skróciłam tygodniową przerwę o 2 dni dlatego że nie odpowiadał mi ten dzień zakładania. I teraz powinnam pierścień wyjąc 30.03 a dzisiaj zaczęłam plamić na 5 dni przed wyjęciem i czuję się tak jakbym miała dostać okres. Czy to jest normalne? Czy mój organizm musi się przyzwyczaić. Zaczynam się martwić że pierścień nie działa na mnie dobrze....
alunia -środa, 26 marca 2014 07:51:36
Witam forumowiczki Nuva Ringa, jestem mama 3 dzieci i na wiecej juz nie moge sobie pozwolic ,dlatego 19 marca rozpoczelam stosowanie krazka,(nigdy nie stosowalam zadnych hormonalnych zabezpieczen) i wedlug ulotki dzis-26 marca moge sie juz kochac bez prezerwatywy, ale i tak sie boje niechcianej ciazy. Czy to faktycznie dziala,Mam wielkie obawy czy to jest az tak skuteczne ze mozna sie kochac bez dodatkowego zabezpieczenia. :z( :-? Prosze o odpowiedz.
elala -sobota, 22 marca 2014 16:57:57
Do Kasi - Z krążkiem jest inaczej. Od razu daje Ci zabezpieczenie i możesz współżyć bez prezerwatyw.
Kaśka -piątek, 21 marca 2014 09:15:08
hej, mam takie pytanko: włożyłam mój pierwszy pierścień - pierwszego dnia okresu czyli 6.03. i mam takie pytanie czy mogę się już normalnie kochać bez prezerwatyw? bo moja koleżanka, która bierze tabletki, stwierdziła, że ona musiała przez pierwszy miesiąc używać jeszcze prezerwatyw , aby \"hormony się przyjeły\" z krązkiem jest tak samo??
Izia -czwartek, 20 marca 2014 19:33:43
Kasica_zlośnica - generalnie jest to pytanie do ginekologa :D Ale z własnego doświadczenia i tego, co piszą w ulotkach Nuvaring, krążek wsadza się w pierwszy dzień miesiączki ;) Jest to wtedy najskuteczniejsze. Włożenie krążka z każdym późniejszym dniem okresu, osłabia jego działanie (i przez parę dni trzeba dodatkowo stosować prezerwatywy).
Kasica_zlośnica -środa, 19 marca 2014 19:17:07
Hej, od 31.10.13r zażywałam daylette, dzisiaj tj. 19-03 powinnam przyjąć ostatnią zieloną tabletkę, a od jutra kolejne opakowanie. Jednak na ostatniej wizycie lekarz zaproponował mi krążek. Dzisiaj zaczął mi się okres i nie wiem czy już dzisiaj powinnam włożyć krążek czy jutro tak jak miałabym zaczynać nowe opakowanie daylette. Proszę o konkretną odpowiedź.
Anita -środa, 12 marca 2014 16:15:27
Basia - tak ma być. Jeśli go wpychasz głęboko, a on i tak jest niżej to znaczy, że tak musi być. Sam się umiejscawia.
Bianka • Wlkp -środa, 12 marca 2014 10:36:49
Witam, dziewczyny, użytkowniczki Ringa :) skąd mam wiedzieć ze krązek jest prawidłowo włożony, tzn po włożeniu nie czuje, go ale gdy wsune palec do pochwy po od razu go napotykam,tez tak macie??
Bianka • Wlkp -środa, 12 marca 2014 10:36:33
Witam, dziewczyny, użytkowniczki Ringa :) skąd mam wiedzieć ze krązek jest prawidłowo włożony, tzn po włożeniu nie czuje, go ale gdy wsune palec do pochwy po od razu go napotykam,tez tak macie??
Karolina -poniedziałek, 10 marca 2014 13:03:02
Karolina_S - Dzieki sliczne za odpowiedz. Lekarka wspominala o delikatnych plamieniach..a ja mam normalny okres. Pozdrawiam
Karolina_S. • Sępolno -poniedziałek, 10 marca 2014 11:18:34
Karolino: to normalne przy pierwszym cyklu po włożeniu krążka, plamienia mogą występować przez cały 1-wszy miesiąc. Lekarz ginekolog powinien Ci o tym wspomnieć dając Ci recepte na Nuvaringi. Poza tym jest też o tym w ulotce dla pacjenta.
Karolina • lyko.karolina@gmail.com -poniedziałek, 10 marca 2014 10:51:33
Hej. Mam taki problem. Włożyłam 01.03 swój pierwszy krążek i do dzis mam cały czas okres.. czyli już 10 dni. Czy powinnam go odstawic? czy to jest normalne przy pierwszym krążku? Pozdrawiam, Karolina
.milena. -niedziela, 02 marca 2014 08:26:54
Do aaaa - Krążek możę być noszony krócej, ale nigdy dłużej. Zwyczajnie w sobotę nie będzie już skuteczny, a nie sądzę żeby to zablokowało okres. Najlepszą metodą będzie wsadzenie nowego krążka i włożenia go od razu. Już lepiej zrobić tak, bo już od razu na starcie zepsujesz sobie cały cykl noszenia Nuvaring i zwyczajnie jak będziesz tak kombinować to następne krążki nie będą już działać, bo sobie to rozregulujesz, a w krążkach tak jak przy tabletkach trzeba się trzymać pewnych zasad. Dlatego wyjmij ten krążek (bo do tego czasu będzie już zużyty) i włóż od razu nowy skoro tak bardzo Ci zależy żeby nie mieć w sobotę okresu.
aaaaa -niedziela, 02 marca 2014 08:09:51
Czesc, dziewczyny mam problem;( planowo powinnam wyjadz krazek w srode o 23, ale niesety bardzo bardzo bym potrzebowala zeby nie dostac krwawienia w pt/ sobote. Czy jest taka mozliwosc zebym zostawila go dluzej na 72 h ( tak jak czytalam juz gdzies wczesniej) ? Jeeli tak to kiedy mialabym wlozyc kolejny pierscien?Dodam ze jest to moj pierwszy cykl zabezpieczenia, wiec nie chcialabym od razu zalozyc 2 krazka bez przerwy. Jezeli skutecznosc bylaby troche mniejsza to nie ma problemu zebysmy dodatkowo uzyli prezerwatywy. Z gory dziekuje za odpowiedz I pozdrawiam.
aaaaa -niedziela, 02 marca 2014 08:07:24
Czesc, dziewczyny mam problem;( planowo powinnam wyjadz krazek w srode o 23, ale niesety bardzo bardzo bym potrzebowala zeby nie dostac krwawienia w pt/ sobote. Czy jest taka mozliwosc zebym zostawila go dluzej na 72 h ( tak jak czytalam juz gdzies wczesniej) ? Jeeli tak to kiedy mialabym wlozyc kolejny pierscien?Dodam ze jest to moj pierwszy cykl zabezpieczenia, wiec nie chcialabym od razu zalozyc 2 krazka bez przerwy. Jezeli skutecznosc bylaby troche mniejsza to nie ma problemu zebysmy dodatkowo uzyli prezerwatywy. Z gory dziekuje za odpowiedz I pozdrawiam.
angela -sobota, 01 marca 2014 21:21:03
EWA DZIĘKI SERDECZNE!!! Trochę mi lżej :)
Ewa -sobota, 01 marca 2014 20:45:41
Może być tak płytko, jak mówisz. To nie ma znaczenia, bo działa tak samo skutecznie. U mnie też umiejscawia się w tym miejscu, bo zwyczajnie dalej wchodzi, ale i tak sam się zsuwa się na dół (krążek sam umiejscawia się w miejscu, w którym powinien \"osiąść\"). W przerwie między jednym a drugim pierścieniem śmiało możesz się kochać, nawet jeśli nie ma jeszcze okresu ;)
angela -sobota, 01 marca 2014 14:06:48
Ja ogólnie boję się o skuteczność wszystkiego a głupio mi z każdym pytaniem dzwonić do gin:) Jak czuję go gdzieś na pół palca wskazującego to nie jest za płytko? I czy w czasie przerwy miedzy jednym ringiem a drugim gdy nie ma jeszcze okresu to naprawdę można TO robić bez obaw?
Ewa -sobota, 01 marca 2014 12:38:32
Spokojnie ;) Jest bardzo skuteczny. Stosuję go ponad rok i ani razu mnie nie zawiódł i tak samo jak Ty, przy pierwszym miesiącu stosowania miałam jeszcze okres ;) Ale przy drugim krążku to już minęło ;)
angela -sobota, 01 marca 2014 08:45:40
Trochę juz mi lepiej dzięki :). Tylko 1.5 mam dalej okres ale słyszałam że tak bywa na początku. Nie wiem czy jestem jakaś inna czy co ale cały czas się boję czy dobrze go włożyłam, czy jest skuteczny itp. Już nie mogę sobie pozwolić na więcej dzieci :)
Ewa -piątek, 28 lutego 2014 21:57:02
Angela idź z tym do ginekologa. Może to jest zwykła reakcja na hormony i Ci to przejdzie. Jednak jeśli Ci to nie ustanie, a nawet się nasili to nie zwlekaj i wyjmij krążek ;)
angela -piątek, 28 lutego 2014 12:31:48
Dziewczyny stosuje ringa 1,5 tyg i przez pierwszych parę dni było ok ale teraz mam straszne bóle głowy i ciągle mi słabo. Nie wiem czy to przeczekać czy wyciągnąć? Z drugiej strony mi szkoda bo to fajny sposob:)
Ola -czwartek, 27 lutego 2014 19:04:20
Justyna. Krążek zakłada się w pierwszy dzień miesiączki (a nie po skończeniu okresu). Ta strona jest jedną wielką ulotką więc chyba nie zaszkodzi przeczytać co jest napisane na górze i już będziesz wiedzieć jak stosować krążek. Moim zdaniem krążki są lepsze niż spirale ;) Gość - Oczywiście, mogą być efekty uboczne z odstawienia krążka. Też póki co musiałam zrobić sobie przerwę i pierwszy okres pojawił mi się w terminie i jest jak najbardziej w porządku. Ciekawe jaki będzie drugi. Ale nie masz co się przejmować. Ciało po prostu musi się uregulować. W końcu przestałaś przyjmować hormony i organizm sam musi wrócić do normy :) Cierpliwości :)
justyna -czwartek, 27 lutego 2014 12:34:13
Wczoraj byłam u gina i właśnie mi dał recepte na ten krążek, wykupiłam go dziś lecz nie mam ulotki ;/ Okres skończył mi się jakoś w niedzielę. Nigdy jeszcze nie zakładałam tego krążka, zawsze używaliśmy z mężem prezerwatyw. Pytanie, czy jeśli go dziś założę to jeszcze przez jaki czas powinno się dodatkowo zabezpieczać prezerwatywami. Raczej planuję założenie spirali mirena, tylko to tak na wypróbowanie mamy czy będzie nam odpowiadać. Więc jak to jest z tym ?
Gość -środa, 26 lutego 2014 10:18:42
Dziewczyny! mam do Was pytanie! stosowałam anty przez 4 lata od 2 lat stosowałam krążki teraz mój partner wyjechał i postanowiłam nie zakładać krążka po odstawieniu krążków pierwsza miesiączka była okej natomiast teraz powinnam dostać miesiączkę a nie mam jej. Czy wiecie może czy są to skutki uboczne przestania brania anty ? bardzo proszę Was o odpowiedź.
Gość -środa, 26 lutego 2014 10:18:30
Dziewczyny! mam do Was pytanie! stosowałam anty przez 4 lata od 2 lat stosowałam krążki teraz mój partner wyjechał i postanowiłam nie zakładać krążka po odstawieniu krążków pierwsza miesiączka była okej natomiast teraz powinnam dostać miesiączkę a nie mam jej. Czy wiecie może czy są to skutki uboczne przestania brania anty ? bardzo proszę Was o odpowiedź.
Gość -środa, 26 lutego 2014 10:13:45
Dziewczyny! mam do Was pytanie! stosowałam anty przez 4 lata od 2 lat stosowałam krążki teraz mój partner wyjechał i postanowiłam nie zakładać krążka po odstawieniu krążków pierwsza miesiączka była okej natomiast teraz powinnam dostać miesiączkę a nie mam jej. Czy wiecie może czy są to skutki uboczne przestania brania anty ? bardzo proszę Was o odpowiedź.
Ola -poniedziałek, 17 lutego 2014 21:13:11
Anika - raczej ten sposób nie zadziała. Krążek jest skuteczny tylko, kiedy wsadzisz go w pierwszy dzień okresu lub ewentualnie w drugi i trzeci, ale w późniejsze dni nie daje on juz zabezpieczenia. Monika - idź z tym do lekarza. Nie czytałam nigdzie żeby od odstawienia krążka mieć aż takie efekty uboczne... Ja sama właśnie w tym miesiącu odstawiłam krążek i w ogólnie nic mnie nie boli, nie mam planiemia i czekam tylko na mój okres. Jestem pewna, że to nie do końca jest \"normalne\" i powinnaś iść do lekarza :)
anika -czwartek, 13 lutego 2014 22:43:51
Witam.mam pytanie jestem tydzien po okresie ,nie wlozylam krazka w pierwszy dzien poniewaz nie potrzebowalam...ale okazalo sie ze maz przyjedzie za tydzien na urlop i przydal by sie.Czy moge go teraz zalozyc i za tydzien juz bede zabezpieczona normalnie?
monika -środa, 12 lutego 2014 20:24:25
Dziewczyny, czy któraś z Was też ma takie okropne krawawienia z odstawienia przy nuvaringu? Okropne tzn, że bardzo bolesne, praktycznie nie da się żyć bo tak brzuch napier@@@a. Stosuję krążek od dwóch lat i od jakiegoś roku ból jest straszny, pomaga Anapran, który zawinęłam chłopakowi (zerwał mięśnie podczas maratonu) a w ulotce którego przeczytałam, że nadaje się też na bolesne okresy ale ostatnimi czasy przydarzył mi się przypadek wymiotów, pląsawicy przed oczami i totalnego nie utrzymywania równowagi i boję się, ze to od tych tabletek. Ból odczuwam jak skurcze w dole brzucha, które są tak mocne że chce się płakać, nie wiem czemu tak się dzieje. Któraś ma podobnie?
iga -sobota, 01 lutego 2014 23:04:32
Żel czy inny środek nie uszkodzi krążka ;) Nawet tampon nie jest w stanie \"zakłócić\" jego działania ;)
Karola -sobota, 01 lutego 2014 16:01:53
drogie dziewczyny, ja mam pytanie, czy stosowanie zelu intymnego ma wplyw na dzialanie krazka? moze go uszkodzic? :-?
Paula -środa, 29 stycznia 2014 22:37:24
Ola. - dziekuje za informacje, mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku :) pozdrawiam!
Paula -środa, 29 stycznia 2014 22:37:15
Ola. - dziekuje za informacje, mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku :) pozdrawiam!
pati:**** -wtorek, 28 stycznia 2014 17:00:05
dzięki za informacje eliza :)
Eliza -wtorek, 28 stycznia 2014 14:05:33
Bardzo łatwo go tam wyszukać. Nie wsadzasz go nie wiadomo jak głęboko, a i tak samo układa się w odpowiednim miejscu w pochwie. Przy wyjęciu wsadzasz tylko palca i od razu go czujesz, zahaczasz o niego i bez problemu wychodzi.
pati**** -wtorek, 28 stycznia 2014 12:24:06
czy jest później jakiś kłopot z wyjęciem tego krążka?chodzi mi o to czy łatwo go tam później \"wyszukam\" albo wyczuję w pochwie..proszę napiszcie!
Ola. -niedziela, 26 stycznia 2014 20:01:09
AgataS: Tak, wsadzasz go w pierwszy dzień okresu (bo to tak jakbyś zaczęła go na nowo stosować) Paula: Nic się nie stanie. Nie będzie żadnych efektów ubocznych. Ewentualnie przed wyjęciem tego krążka może pojawić Ci się wcześniejsze plamienie, ale tak to nic się nie stanie ;) Ja raz też włożyłam krążek bez 7-dniowej przerwy i było wszystko w porządku :D
AgataS • a.suchocka22@gmail.com • Poznań -niedziela, 26 stycznia 2014 19:37:34
Cześć dziewczyny. Mam jedno pytanie, na które odpowiedzi nie ma w ulotce. Stosowałam nuvaring 2 lata, miesiąc temu chcąc zrobić przerwę jak zaleciła lek. ginekolog, nie założyłam krążka. Jeżeli dostanę teraz samoczynnie okres to chcąc kontynuować antykoncepcję mam założyć normalnie nuvariing w 1 dzień okresu?
Paula -sobota, 25 stycznia 2014 15:38:02
Do Basia i Majaa; dziekuje bardzo za odpowiedz! krazek mam wlozyc w sobote, a lece w srode...przelot bedzie trwal kilka godzin...boje sie przewozic krazek w czymkolwiek, bylabym potem mega zestresowana, ze stracil swoje wlasciwosci. jestem sklonna zastosowac metode ciagla, ale czy sa jakies przeciwskazania? do tej pory zawsze w stosowaniu antykoncepcji robilam 7-dniowa przerwe..a na krazku jestem dopiero od 2-och miesiecy... czy taki brak przerwy, zalozenie od razu nowego krazka moze miec jakies konsekwencje? powinnam to skonsultowac z ginekologiem? moge sie gorzej czuc, miec bole? gdy po 3 tygodniach go wyjme miesiaczka bedzie bardziej bolesna, krwawienie obfitsze? podsumowujac: boje sie przewozic krazek, wiec wole go wlozyc bez robienia przerwy, tylko czy to mi nie zaszkodzi? taka jednorazowa zmiana, wlozenie nowego krazka bez robienia przerwy moze miec negatywne konsekwencje?
Basia • b.debinska@poczta.onet.pl • Lublin -czwartek, 23 stycznia 2014 20:16:05
do Pauli z 20 stycznia 2014. Sprzedam Ci sposób lekarzy weterynarii wrzuć do małego termosu kilka kostek lodu w woreczku nałóż na to warstwę ręcznika papierowego aby oddzielała lód od paczuszki z ringiem i masz przenośną mini-lodówkę. .Ja tak transporuję szczepionki lub próbki wymagające schłodzenia. Pozdrawiam
zoli -czwartek, 23 stycznia 2014 18:35:22
Dzięki za odpowiedź. Moje libido spadło do zera przy pigułach, ze spiralą miałam dużo wrażeń- 2 razy mi wypadła i dlatego gniotę się przed zakupem krążka.
Grażynka -czwartek, 23 stycznia 2014 14:33:59
do Zoli: daj se spokój z tymi pigułami! Niech przepisze ci krążki i będziesz zadowolona. U mnie libido bez zmian czyli bardzo wysokie :-)
zoli • marta13@onet.eu • kielce -czwartek, 23 stycznia 2014 13:50:15
A jak wasze libido? Mnie spadło przy pigułkach i gin przepisał mi nuvarin. Nie wiem czy zmieniać czy nie.
Majaa -środa, 22 stycznia 2014 22:35:43
Zależy kiedy masz ten wyjazd. Jeśli jest taka możliwość po 21 dniach, od razu włóż nowy pierścień bez przerwy na okres. Jeśli jednak ta podróż ma być w troszkę dalszej przyszłości i do wymiany krążka jest daleko to postaraj się o jakąś przenośną lodówkę czy coś :D krążek do 4 godzin może być poza lodówką.
paula -poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:00:13
hej dziewczyny mam nastepujacy problem...co jesli wyjezdzam (podroz zajmie kilka lub nawet kilkanascie godzin) i musze ze soba zabrac pierscien, poniewaz w tygodniu wyjazdu musze zalozyc nowy??? nie mam pojecia co zrobic...tyle godzin poza lodowka nie wchodzi w gre, tak? tzn, ze musze zrezygnowac z wyjazdu? :(
paula -poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:00:13
hej dziewczyny mam nastepujacy problem...co jesli wyjezdzam (podroz zajmie kilka lub nawet kilkanascie godzin) i musze ze soba zabrac pierscien, poniewaz w tygodniu wyjazdu musze zalozyc nowy??? nie mam pojecia co zrobic...tyle godzin poza lodowka nie wchodzi w gre, tak? tzn, ze musze zrezygnowac z wyjazdu? :(
Angela • Tychy -poniedziałek, 13 stycznia 2014 15:45:53
Do Asiuli: Maksymalny czas przedluzenia krazka w pochwie to 72 godziny, po tym czasie zabezpieczenie przed ciaza jest niewystarczajace. Poniewaz jednak stalo sie top pod sam koniec cyklu, najprawdopodobniej nie jestes w ciazy mimo tego ze uprawialas wspolzycie. Czekaj na miesiaczke lub idz do ginekologa aby rozwial wszystkie Twoje watpliwosci.
Angela • Tychy -poniedziałek, 13 stycznia 2014 15:42:52
Przy długotrwałym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej zaleza (ale nie wymaga) zrobienie przerwy przynajmniej przez jeden cykl miesiaczkowy. Oczywiscie w tym czasie nalezy zabezpieczac sie inna metoda, np prezerwatywy lub tez zaprzestac seksu w tym cyklu miesiaczkowym. Biorac pod uwage stwierdzenie ze dla Ciebie \"seks moglby nie istniec\" raczej nie bedziesz miala z tym problemu :-)
Ania -poniedziałek, 13 stycznia 2014 08:40:13
Asiula, raczej przez ten tydzień nie byłaś zabezpieczona. Nuvaring może być krócej włożony i działa, ale jeśli jest za długo to już nie... Wyjmij go przede wszystkim i czekaj na okres. Najlepiej zapytać się ginekologa, bo na ulotce nie było raczej, co zrobić w takiej sytuacji. Ja bym pewnie poczekała aż dostanę okres z odstawienia, a później po ok. miesiącu kolejny okres (już ten mój właściwy) i wtedy na nowo zaczęłabym używać krążka (wkładając go w pierwszy dzień miesiączki) :) Ale idź lepiej i zapytaj ginekologa. Olka, a Ty też lepiej udaj się do ginekologa. Stosujesz tą metodę już długo i nie wiem czy efekty uboczne powinny się pojawiać. Każdej z nas organizm reaguje inaczej i być może będziesz musiała odstawić krążki i przerzucić się na inną metodę antykoncepcyjną. Ale najlepiej ustali to ginekolog jak Cię przebada. Chodzisz po recepty więc możesz zapytać, co się może z Tobą dziać. Przecież od tego jest lekarz.
olka • olcia32453245@wp.pl -niedziela, 12 stycznia 2014 22:49:31
Witam,ja mam trochę inne pytanie. Stosuje krążek już od ponad 5 lat a gdzieś przeczytałam że powinno się robić przerwy od antykoncepcji,zaczęłam sie nad tym zastanawiać tym bardziej że od jakiegoś czasu boli mnie głową dzień przed założeniem i dzień przed zdjęciem. Nie mówiąc już że seks mógłby dla mnie nie istnieć. I co tu zrobić?
Asiula • ... -sobota, 11 stycznia 2014 11:46:09
Ja mam jeszcze inną sytuację. Stosuję Nuvaring od ponad 4 lat, powinnam wyciągnąć krążek standardowo po 21 dniach tj. 3.01, niestety zupełnie o tym zapomniałam i przypomniało mi się 10.01 tj. po 4 tyg :( Czy to oznacza, że przez ten ostatni tydzień nie byłam bezpieczna?? Mam zrobić normalnie 7 dni przerwy i włożyć nowy?? Czy któraś tak miała??
olucha -środa, 08 stycznia 2014 08:22:13
Ela, tak spokojnie, krążek już działa. Zwłaszcza, że ta sytuacja była tydzień temu ;) Jakoś przez pierwsze 3 dni, jeśli krążek wsadzimy za późno to może on nie działać całkowicie, ale po tygodniu to już na pewno działa ;)
elaelaela -wtorek, 07 stycznia 2014 14:00:16
Cześć dziewczyny mam pytanie. Krążek zawsze wkładam w niedzielę (w tym przypadku było to 29 grudnia), ale zupełnie o nim zapomniałam i założyłam w poniedziałek (30 grudnia) z samego rana, mniej więcej 6 godzin później. Oczywiście przez pierwszy tydzień dodatkowo się zabezpieczałam. I moje pytanie brzmi, czy uważacie że jest jakakolwiek szansa, że krążek jeszcze nie działa? Pytam dlatego, bo dzisiaj mój chłopak skończył w środku a dodatkowo, teoretycznie, gdybym nie używała krążka miałabym dni płodne. Trochę mnie teraz męczy ta sytuacja i nie wiem czy jest jakakolwiek szansa dojścia do zapłodnienia. Z góry dziękuję za odpowiedź
^.^ -czwartek, 02 stycznia 2014 13:47:58
Tak ;) Dokładnie tak jak piszesz ;)
nuna -piątek, 13 grudnia 2013 18:12:04
hej dziewczyny, czy dobrze zrozumialam..: jezeli wloze krazek w sobote o 7 rano, to za 3 tygodnie mam go wyciagnac o tej samej porze w sobote? potem przerwa i znowu mam wlozyc o 7 rano w sobote? wszystko robie tego samego dnia o tej samej porze? pozdrawiam serdecznie
nuna -piątek, 13 grudnia 2013 18:11:43
hej dziewczyny, czy dobrze zrozumialam..: jezeli wloze krazek w sobote o 7 rano, to za 3 tygodnie mam go wyciagnac o tej samej porze w sobote? potem przerwa i znowu mam wlozyc o 7 rano w sobote? wszystko robie tego samego dnia o tej samej porze? pozdrawiam serdecznie
nick -poniedziałek, 25 listopada 2013 14:44:23
http://kobiecosc.info/poznaj-swoje-cialo/zdrowie-intymne/hormonalne-metody-antykoncepcji/ - tutaj o roznych metodach bo pierscien czy tabletka to nie wszystko :)
rrr -środa, 20 listopada 2013 09:01:00
Wyjmujesz 26 listopada ;)
gosc z -poniedziałek, 18 listopada 2013 17:45:32
najpier zapytalam a teraz zobaczylam schemat czyli wyjmuje po pelnych 3 tyg :)
gosc z -poniedziałek, 18 listopada 2013 17:36:22
Witam zalozylam krazek 5 listopada (wtorek) to wyciagam go we wtorek 3 tyg pozniej czy w poniedzialek bo wtedy mija 21 dni??/
elizka -poniedziałek, 28 października 2013 20:44:32
Do Mini: Nie musisz sie niczym dodatkowo zabezpieczać. Przez cały okres 7 dni (nawet te 2-3 dni po wyjęciu krążka, kiedy na niego czekasz) jesteś bezpieczna.
Mini -poniedziałek, 28 października 2013 19:33:32
Hej. Chciałabym się upewnić. :) Czy w te 2 -3 dni po wyjeciu krążka na tydzień zanim wystąpi krwawienie muszę sie dodatkowo zabezpieczać czy nie ?
siara -sobota, 26 października 2013 21:28:04
Skoro pierwszy raz stosujesz krążek to powinnaś włożyć go w pierwszy dzień cyklu... Czyli w pierwszy dzień okresu. Z tego, co napisałaś wynika, że jest inaczej więc powinnaś dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą przez pierwszy tydzień i tutaj Nuvaring nie ma 100% skuteczności. Jednak jeśli włożyłaś go w pierwszy dzień cyklu to już spokojnie działa i nic nie ma prawa się stać nawet, jak partner skończył w Tobie. Jednak jeśli przy pierwszym stosowaniu krążka wsadziłaś go trochę później o te parę dni później to tak jak wspomniałam, trzeba dodatkowo przez tydzień zabezpieczać się prezerwatywą i wtedy nie jest on całkowicie skuteczny do czasu aż upłynie ten tydzień i będziesz mogła przestać stosować z partnerem prezerwatywy.
joANNA • mazowieckie -sobota, 26 października 2013 17:37:56
Mam pytanko, pierwszy raz stosuję krążek, dziś jest sobota, mam go od wtorku, wczoraj mój partner skończył we mnie bez dodatkowych zabezpieczeń... czy powinnam sie martwić? krążek włożyłam w 4 dniu cyklu, czyli zdążyłam go \"ponosić\" 3 pełne dni. Proszę o odpowiedź!
anom -wtorek, 22 października 2013 21:58:33
Witam, mam pytanie, ostatnio pierwszy raz od kad stosuje krazek wypadl mi podczas stosunku, bylo to dzien przed planowym wyjeciem krazka na tydzien, przeczytalam w ulotce ze jesli wypadnie w 3 tyg stosowania to mozna albo wlozyc nowy od razu na kolejne 3 tygodnie bez robienia przerwy albo poczekac na okres i zlozyc go nie pozniej niz 7 dni od wypadniecia, zalozylam go w drugi dzien okresu czyli w 5 dzien od wypadniecia a w internecie przeczytalam ze powinnam byla wlozyc go w 1 dzien okresu, nie wiem jak teraz potraktowac dzialanie, wystarczy tydzien z prezerwatywa? Czy uwazac caly ten miesiac teraz?
asia -środa, 09 października 2013 18:32:59
Ciężko powiedzieć... Nawet jeśli już kiedyś stosowałaś krążek to i tak powinno włożyć się go w pierwszy dzień cyklu. Ale normalne, że czasem się pomylimy i przy plamieniu myślimy, że to już zaczyna się okres, a tu niestety nie. Nie wyjmuj go. Krążek w pierwszym tygodniu może działać \"słabiej\" jeśli jest włożyny trochę za wcześnie lub trochę za późno. Przez pierwszy tydzień lepiej dodatkowo zabezpieczaj się prezerwatywą. Później już spokojnie możesz odstawić prezerwatywy, bo krążek będzie działał całkowicie. I już dalej stosuj go według zaleceń czyli tak, jak robiłaś to wcześniej :)
lolo -wtorek, 08 października 2013 19:42:01
Mam pytanie: jakie będą konsekwencje włożenia krążka (po raz pierwszy, po kilkuletniej przerwie) wcześniej, niż w pierwszym dniu cyklu? Rzecz w tym, że lekkie brązowe plamienie (około terminu spodziewanej miesiączki), które uznałam już za miesiączkę, prawdopodobnie miesiączką jeszcze nie było. Czyli dwie podstawowe sprawy: 1. czy antykoncepcja w tej sytuacji działa również od momentu włożenia? 2. czy fakt włożenia nuva przed miesiączką (naturalną!!) i w konsekwencji jej wstrzymanie przez hormony z krążka może być niekorzystne dla mojego organizmu? Lepiej w tej sytuacji pozostawić krążek czy lepiej go wyjąć?
madzialenka -czwartek, 03 października 2013 14:39:09
Trzymaj nuvaring do końca :) Idź jeszcze raz do ginekologa. Niech zrobi Ci badanie krwi, które wykryje już na 100% czy jesteś w ciąży czy nie. Moja siostra ostatnio właśnie była i taki test pozwala ostatecznie to stwierdzić. W każdym razie nie wyjmuj krążka. Jeśli jesteś w ciąży to nie wpłynie on negatywnie, a jeśli nie jesteś to tylko niepotrzebnie zaburzysz sobie cykl wyjmując go za wcześnie. Więc leć jak najszybciej do ginekologa, niech Ci zrobi ten test i już wszystko będziesz miała jasne :)
Agnieszka -środa, 02 października 2013 15:26:45
Cześć, mam pytanie. Antykoncepcję stosuję od 5 lat, od ponad roku ringi Nuvaring. Wszystko było ok do ostatniego okresu przyjmowania. Mniej więcej w połowie cyklu (po tyg. od włożenia ringu) zaczęłam dosyć intensywnie plamić krwią (nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji, dodatkowo plamienie nie przypominało okresu). Od razu poszłam do ginekologa, który zalecił zrobienie testu ciążowego. Test wyszedł negatywny, ale boje się, że jego wynik jest uwarunkowany krótkim okresem czasu od potencjalnego zapłodnienia (niecały tydzień). Dodatkowo dziwnie się czuję, bardziej zmęczona i mam zawroty głowy. Strasznie niepokoi mnie ta sytuacja. Ringa powinnam wyciągnąć za tydzień, ale nie wiem czy nie zrobić tego wcześniej. Możecie coś doradzić?
dorota -wtorek, 01 października 2013 12:31:26
proszę niech któraś z was mi odpowie stosuje krążek nuvaring pierwszy raz miałam krwawienie a teraz plamienia mam cały czas nawet po wyjęciu i trochę większe piersi czy to jest normalne?
mała -czwartek, 12 września 2013 22:36:31
Ja zmieniłam tabletki na nuvaring, ale nie zauważylam jakoś ani poprawy ani pogorszenia, chociaż ... już nie mam w ogóle takich wyprysków ropnych czyli stanów zapalnych, także może to w jakiś sposób wpływa:)
Marta • martaannamarek@wp.pl • Błonie -wtorek, 10 września 2013 12:21:00
A czy któraś z Pań może mi powiedzieć jak Nuvaring wpływa na cerę? Dziś kupiłam i czekam z niecierpliwością do 1. dnia okresu :)
madzialenka -poniedziałek, 02 września 2013 20:25:48
No właśnie też można to tak tłumaczyć. Mi się wydaje, że Agnieszka źle go może zastosowała :) Ale nie napisała właśnie jak przebiegało jej ostatnie stosowanie krążka, bo nic więcej nie napisała :D Ale w którejś ulotce Nuvaring wyczytałam, że raz może zdarzyć się, że nie dostanie się okresu i nie musi to oznaczać, że od razu jest się w ciąży ;)
Galusia • Piskorzewo -poniedziałek, 02 września 2013 09:18:09
do Madialenki: jak to moze byc w ciazy? Czyzby Nuvaring nie byly pewna metoda antykoncepcyjna? przeciez to nowoczesny preparat hormonalny! Chyba ze byl stosowany w sposob niezalecany, np wyjety na kilka godzin itp. Jak to wytlumaczyc??
Agnieszka -sobota, 31 sierpnia 2013 14:14:15
dziękuję za informacje
madzialenka -sobota, 31 sierpnia 2013 10:30:00
Z tego, co wyczytałam to jednorazowo może się zdarzyć, że nie dostaniesz okresu. Nie wyjmuj pierścienia i nadal go stosuj, ale jeśli podczas drugiej przerwy też nie będziesz miała okresu to może być to ciąża. Jeśli już teraz Cię to niepokoi to bez wyjmowania pierścienia zrób sobie test ciążowy ;)
Agnieszka • agabk@o2.pl • Gniezno -sobota, 31 sierpnia 2013 09:33:08
stosuję od 3 lat nuvaring ale pierwszy raz w czasie przerwy 7 dniowej nie dostałam miesiączki martwię się czy nie jestem w ciąży i co dalej z pierścieniem założyć czy nie
sara 5 -piątek, 16 sierpnia 2013 21:13:56
dzieki za podpowiedz pozdrawiam
Oleśka -piątek, 16 sierpnia 2013 19:10:20
Najlepiej idz z tym do ginekologa ;) Ja osobiście nie miałam takich objawów więc ciężko powiedzieć czy powinnaś to przeczekać i Ci przejdzie czy jednak to nie jest dla Ciebie i powinnaś wyjąć krążek. Wybierz się do lekarza i on stwierdzi ;) Wiem tyle, że u niektórych kobiet mogą wystąpić takie objawy, ale co z tym dalej zrobić to już ciężko powiedzieć.
sara 5 • malopolska -piątek, 16 sierpnia 2013 12:53:46
mam pytanko czy kturas doswiadczyla zawrotow glowy w pierwszych dniach od wlozenia pierscienia jesli tak to niech podpowie ile to trwa tak jak u mnie to juz dobry tydzien i nie wiem co robic czy jeszcze czekac czy wyciagnac
aśka -środa, 14 sierpnia 2013 19:35:47
Jeśli Cię dobrze zrozumiałam i chodzi Ci o ten czwarty tydzień, kiedy się go wyjmuje i dostaje okresu to tak, wtedy jesteś bezpieczna i nie zajdziesz w ciążę więc nie musisz się podczas tej 7-dniowej przerwy niczym zabezpieczać. Ale podczas 21-dniowego stosowania krążka możesz go wyjmować, ale właśnie nie więcej niż na 3 godziny. Dlaczego tak jest to wiedzą producenci nuvaring. Nam pozostaje tylko stosować się do zaleceń.
:) • klosklaudia2805@wp.pl -wtorek, 13 sierpnia 2013 07:00:00
Cześć. stosuje krążek od miesiąca i dokładnie stosowałam się do ulotki. Zastanawiam się jak to jest, że podczas 3-tyg. gdy wypadnie powyżej 3h trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenia ale jak go wyciągnę na 4- tyg. to moje zabezpieczenie nadal działa? nie zajdę w ciąże?
aśka -sobota, 10 sierpnia 2013 14:08:51
Na pewno dobrze go włożysz. Z resztą pierścień sam prawidłowo układa się w pochwie.
samosia • malopolska -sobota, 10 sierpnia 2013 12:34:24
dziewczyny wlasnie dzisiaj zastosuje pierwszy raz krazek i m,am obawy ze zle go wloze
;) -wtorek, 06 sierpnia 2013 20:18:16
Przecież nuvaring działa od razu od momentu, w którym go włożyłaś więc na pewno nie jesteś w ciąży.
anom -wtorek, 06 sierpnia 2013 12:53:28
31.07.2013 oczywiscie :)
anom -wtorek, 06 sierpnia 2013 12:50:33
Witam, chciałam zapytać o skuteczność podczas stosunku, tj. stosuje nuva już ponad 2 lata, ostatnio włożyłam nuva 31.08.2013 o godzinie 9:06 i juz wieczorem sie kochałam i konczył we mnie, boje sie ze jestem w ciąży bo minelo za malo czasu od kad do wlozylam...
gdynianka -piątek, 02 sierpnia 2013 20:55:51
Olaa dziękuje bardzo za odpowiedź :) Troszkę mnie uspokoiłaś ;). Pewnie będzie tak jak z tamponami za dzieciaka, z czasem wejdę w wprawę hehe ;) :D. Pozdrawiam :)
olaa -piątek, 02 sierpnia 2013 16:13:18
Na pewno go dobrze założyłaś ;) Krążek może wypaść przy zmianie tampona ;) ale dobrze zrobiłaś, że go przeczyściłaś i włożyłaś na nowo :) podczas stosunku też możesz go wyjąć (ale nie dłużej niż 3 godziny) i założyć z powrotem :) krążek zakładasz zawsze w ten sam sposób tak, jak pokazuje to ulotka czy rysunek i filmik umieszczone na tej stronie ;) jeśli właśnie tak robisz to nie masz się o co bać :)
gdynianka -piątek, 02 sierpnia 2013 00:03:05
Hej dziewczyny! Może to bedzie absurdalne co powiem, ale ja akurat martwie sie o to czy dobrze wlozylam krazek ..... To jest moj pierwszy tydzien stosowania krazka, tydzien temu w pt dostalam okres, raz przy zmianie tampona krazek wypadl mi razem z tamponem, przeczyscilam go i od rzu wlozylam .... Mam obawy ze zle go wlozylam i nie bedzie \"dzialac\" ...
ew.... -środa, 31 lipca 2013 17:13:59
Dzięki Ola.... Pozdrawiam :)
olaa -wtorek, 30 lipca 2013 21:32:39
Ja tak miałam. Przez całe 21 dni, kiedy miałam krążek pierwszy raz w sobie to leciała mi na przemian krew albo tylko czasem plamiło. Dodatkowo po wyjęciu krążka przecież dostaje się okresu więc w sumie 28 dni plamiłam. Jednak to jest normalne, bo organizm może tak zareagować jeśli pierwszy raz stosujesz Nuvaring. Przy drugim krążku nie powinnaś mieć już plamienia. Przynajmniej mi przy drugim pierścieniu to ustało. W żadnym wypadku go teraz nie wyjmuj, bo to normalny objaw.
ew.... • warmia -wtorek, 30 lipca 2013 19:46:44
Hej... mam pytanie.. po raz pierwszy stosuje \"ring\", postąpiłam zgodnie z zaleceniami, pierwszy dzień miesiączki itd... ale inaczej niż zwykle przebiega ta miesiączka... już 7 dzień a ja mam nadal zabarwiony na różowo śluz, więc nie wiem czy to tak ma być, czy ta forma antykoncepcji mi nie służy.... może ktoś miał podobne obiawy i chętnie przeczytam rady
olaaa -niedziela, 28 lipca 2013 09:23:08
Nie, jeśli pierwszy raz stosujesz pierścień to wkładasz go tylko w pierwszy dzień okresu... Inaczej nie będzie prawidłowo działał. Jeśli spóznisz się z włożeniem i właśnie włożysz go tak do piątego dnia okresu to dodatkowo przez parę dni zabeapieczasz się prezerwatywą. Jednak najlepiej wsadzić go w pierwszy dzień miesiączki, bo zaczyna działać od razu i niczym dodatkowym nie musisz się już zabezpieczać.
iska -sobota, 27 lipca 2013 22:10:33
witam mialam zalozyc pierwszy pierscien od 1 do 5 dnia miesiaczki a myslalam ze jak sie ona skonczy i dopiero teraz przeczytalam w ulotce a predzej zle zrozumialam lekarza i wczoraj skonczyl mi sie okres niewiem czy zakladac pierscien po okresie pierwszy raz?
Alka • Myslibórz -poniedziałek, 22 lipca 2013 08:44:54
Panie \"on\" mowi Pan o wkladce czyli spirali wewnatrzmacicznej a nie krazku Nuvaring. To sa dwa rozne srodki antykoncepcyjne dzialajace na innej zasadzie.
on -niedziela, 21 lipca 2013 14:19:39
Polecam artykuly o Kobietach w Stanach, ktore powaznie zachorowaly w krotkim czasie od stosowania wkladki i procesie ktory obecnie toczy sie przeciwko producentowi wobec nie informowania o poważnych zagrożeń miedzy innymi udarow, zawałów itp.
Olas • Olasleziaktonie@gmail.com • Katowice -piątek, 19 lipca 2013 23:33:22
Dziękuje bardzo ;)
;) -piątek, 19 lipca 2013 19:37:11
Licz od momentu, kiedy go włożyłaś ;) krążek zawsze powinien być 3 tygodnie noszony, nie mniej i nie więcej ;) więc liczysz od dziś, a nie od wtorku ;)
Olas • olasleziaktonie@gmail.com • Katowice -piątek, 19 lipca 2013 18:05:44
Hej mam pytanie ;) stosuje nuvaring juz od roku. Wczoraj wróciłam z wakacji , powinnam wziąć książek we wtorek wzięłam go w piątek czyli zamiast 7 dniowej przerwy zrobiłam 10 dniową. Wiem, że w związku z tym przez 7 dni będę musiała sie dodatkowo zabezpieczać co jest jasno napisane w ulotce. Jednak nie rozumiem kiedy mam go wyjąć w tej sytuacji. Za 3 tygodnie od dzisiaj czy od wtorku kiedy powinnam go włożyć lecz niestety nie miałam możliwości. Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie zgadywanki !
Anonima -czwartek, 11 lipca 2013 21:17:17
Dzieki za uspokojenie, bo wiadomo ze krazki dzialaja ale i tak zawsze mam cos w glowie ze jednak cos sie moze stac, 21 lat to jednak za wczesnie na dziecko
;) -czwartek, 11 lipca 2013 21:00:23
Spokojnie, nie ma prawa się nic stać ;) przecież po to są te krążki żeby Cię zabezpieczać ;) nawet jak w Tobie skończy to nie dojdzie do zapłodnienia. Ja nie raz się tak kochałam i nigdy nie było żadnej wpadki.
Anonima -czwartek, 11 lipca 2013 16:29:28
Boje sie ze jednak cos sie stanie, bo nigdy tak czesto we mnie nie konczyl i to 3 dni z rzedu, cala noc w lozku, bez dodatkowego zabezpieczenia..
;) -czwartek, 11 lipca 2013 15:34:49
Anonimie, a to włożyłaś krążek tydzień temu (czyli 3 lipca) , a w tym tygodniu kochałaś się te trzy noce i kończył w Tobie? Przecież skoro włożyłaś krążek to jesteś zabezpieczona i w czasie 7-dniowej przerwy od krążka też. Jesteś bezpieczna cały czas jeśli prawidłowo go stosujesz. Nawet jak partner w Tobie kończy.
Anonima • ev33l1ne@gmail.com -czwartek, 11 lipca 2013 00:03:14
Witam, wszystkie piszecie albo o tygodniowej przerwie albo czy krazek jest wyczuwalny, ja mam obawy bo przez ostatnie 3 noce kochalismy sie bez zabezpieczenia, konczyl we mnie, stosuje krazek juz 2 lata, teraz wlozylam go w tamta srode tj. 3.07 i boje sie strasznie ciazy, nie wiem czy powinnam az tak sie przejmowac
:) -poniedziałek, 08 lipca 2013 20:19:15
Aaaasiu podczas tej 7-dniowej przerwy także jesteś bezpieczna :) więc nie musisz się niczym dodatkowo zabezpieczać ;)
Mala -poniedziałek, 08 lipca 2013 20:10:00
Dzieki Madzia:) tak wlasnie zrobilam
aaaaasia -poniedziałek, 08 lipca 2013 17:34:01
Pytanie mnie nurtuje: Czy podczas tej 7-mio dniowej przerwy także jest ochrona antykoncepcyjna? Pozdrawiam :)
Madzia. -poniedziałek, 08 lipca 2013 12:21:33
Ja bym poczekała na pierwszy dzień okresu i w pierwszy dzień wsadziła krążek czyli tak jak się to robi, kiedy pierwszy raz zaczyna stosować się nuvaring... i włożysz go na 3 tygodnie. Potem normalnie po 3 tygodniach wyjmiesz go na 7 dni i tak dalej (czyli będziesz go już stosować normalnie) tylko tym razem się nie zapomnij, że trzyma się do 3 tygodnie... W każdym razie nie ma co kombinować i tak jak już wspomniałam, włoż nowy krążek w pierwszy dzień okresu tak jak to się robi, kiedy zaczynasz stosować pierścień za pierwszym razem i dalej noś go te 3 tygodnie ;)
Mala -poniedziałek, 08 lipca 2013 10:23:18
Dziewczyny, a co byscie zrobily w mojej sytuacji? W sobote wieczorem rowno po dwoch tygodniach wyjelam nuvaring, dopiero przed chwila sie zorientowalam ze o tydzien za wczesnie! Zaczal mi sie trzeci tydzien stosowania krazka no i co zrobic? Minely dwa dni od wyjecia krazka. Poczekac na okres, zalozyc nowy na 7 dni czy zalozyc nowy na trzy tygodnie? Bo sama juz nie wiem wedlug ktorych informacji z ulotki postepowac ;( pomozcie
;) -poniedziałek, 08 lipca 2013 08:05:56
Opłaca się ;) Bo tylko przez ileś tam pierwszych dni będziesz musiała zabezpieczać się dodatkowo prezertwatywą, a tak to później krążek znów będzie odpowiednio \'działał\' ;) Wiadomo... co innego gdybyś spóźniła się o parę dni, ale jeśli chodzi o godziny to nie ma sensu rezygnować i nie zakładać krążka ;)
początkująca • wrocław -niedziela, 07 lipca 2013 23:50:30
Cześć, mam pytanie ponieważ nigdzie nie mogę tego doczytać... czy krążek zadziala jeżeli mam go włożyc rano a zrobię to dopiero wieczorem tego samego dnia. Oczywiście wiem, że potrzebne bedzie dodatkowe zabezpieczenie poki co...ale czy w ogóle opłaca się go wkładać w takim przypadku ? Z gory dzieki za odpowiedzz ;) Pozdrawiam
olaaa -poniedziałek, 01 lipca 2013 16:05:27
Aniu wydaje mi się, że masz teraz taki cykl i nie powinnaś się przejmować, bo jak widać po krążku Twój cykl się zmienił. Zależy też jaką antykoncepcję teraz stosujesz. Jednak jeśli się boisz to zwyczajnie zrób test ciążowy.
ania • aneczka614@wp.pl • bydgoszcz -sobota, 29 czerwca 2013 22:16:43
witam uzywalam krazka novaring ponad dwa lata wyciagnelam ostatni w grudniu i cykl miesiaczkowy zmienil m sie dostaje teraz miesiaczke co 40 dni , ale juz od 60 dni nie dostalam zadnej, co mam robic??????
lolejj -sobota, 29 czerwca 2013 09:31:24
Dziewczyny dostałm okres;P wiec moj błąd nie wpłynol na działanie krążka
Ann ^^ -czwartek, 20 czerwca 2013 08:44:20
Mini jeśli zrobisz to tylko dwie godziny wcześniej to nic takiego się nie stanie i będzie działał normalnie, ale raczej staraj się trzymać tej jednej godziny :)
Mini -środa, 19 czerwca 2013 20:37:45
Chciałabym się upewnić dobrze myślę , jeśli włożę krążek 2 godziny wcześniej niż ostatnio ( czyli zamiast o 10 to o 8 ) to normalnie będzie skuteczne działanie bez dodatkowej potrzeby stosowania prezerwatyw? :)
Ewelement -sobota, 15 czerwca 2013 19:59:39
Kamień z serca :) serdecznie dziękuję :) myślałam ze może uwalniane hormony znajdują się w wydzielnie pochwy a przez moje płukanie mogłam zakłócić proces wchłaniania :)
Gośka • Poznań -sobota, 15 czerwca 2013 08:31:15
Wyplukiwanie wodą nie wplywa na skutecznosc krazka Nuvaring. Podobnie jak dlugie kapiele w wodzie gdzie rowniez woda dostaje sie czesciowo do pochwy. Calkowite wyjecie krazka do 3 godzin takze nie jest niebezpieczne dla skutecznosci antykoncepcji - tak zapewnia producent w ulotce.
Anastazja • PL -sobota, 15 czerwca 2013 08:28:14
Do Bioz: Masz racje, ale napisalam to jako sytuacje bardzo malo prawdopodobna (zdarzajaca sie jedynie przy zaburzeniach hormonalnych lub innych zdrowotnych). Normalnie jajeczkowanie wystepuje miedzy 12 a 16 dnmiam cyklu, a nie w czasie miesiaczki.
Ewelement • 2609ewelina@interia.pl • Norwegia -piątek, 14 czerwca 2013 23:16:51
Mam pytanie.. Czy wypłukiwanie spermy wodą z pochwy zmniejsza skuteczność ringu ?
BioZ • darth_bioz@wp.pl •  -piątek, 14 czerwca 2013 15:39:49
Super, tylko niemożność zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka w efekcie oznacza, że środek ma tak samo abortywne działanie jak \"pigułki\" oraz wkładki domaciczne. But who cares...
Anastazja • PL -piątek, 14 czerwca 2013 10:16:46
Do Klaudii: TAK - jestes caly czas pod ochrona antykoncepcyjna, gdyz w czasie \"wymuszonej\" menstruacji wysciolka macicy jest zluszczana i wydalana na zewnatrz, a wiec nie ma mozliwosci zagniezdzenia sie jajeczka, nawet jesli jajeczkowanie byloby opoznione (co praktycznie sie nie zdarza przy hormonalnej metodzie) Tak wiec biorac poprawnie jakakolwiek antykoncepcje hormonala, jest sie zabezpieczonym przed ciaza non-stop 8-)
klaud. -czwartek, 13 czerwca 2013 23:21:11
Drogie panie, bardzo proszę o odpowiedz. Wlasnie zaczęlam stosowac krązek i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy po tych 3 tygodniach, kiedy wyjmuje krazek na tygodniową przerwę, nadal jestem pod ochroną? :-?
SsS -środa, 12 czerwca 2013 12:08:05
Tak. Można go kupić tylko i wyłącznie na receptę ;)
xyz -środa, 12 czerwca 2013 02:36:31
Mam pytanie. Czy ten Nuvaring jest na recepte? ;>
Jolaa -wtorek, 11 czerwca 2013 14:55:04
Do Marta g. Chyba tylko raz tak możesz zrobić... Nie jestem pewna, bo nie pamiętam, co dokładnie było napisane w ulotce. Ale weź ją i poczytaj, bo raczej nie można sobie zmieniać tak dni, że raz założy się go później, raz wcześniej, bo to automatycznie zmniejsza jego skuteczność.
Marta.g -wtorek, 11 czerwca 2013 08:45:07
No i zapomniałam włożyć krążek wczoraj. Wrrrr... Założę dzis wieczorem znowu , Dziewczyny , jak bede chciała aby okres wystepował w innym dniu ( u mnie akurat jest to piatek , a potem weekend ) to wystarczy ze wyjme go wczesniej i nastepny tez naloze juz w tym dniu wyjecia ? Tak chyba powinno byc juz dobrze, Lepiej miec okres w tygodniu niz w weekendy , gdy czlowiek albo ma gosci albo sam gdzies wychodzi.
Aśka -środa, 29 maja 2013 11:25:52
Lolejj widzisz :D Nie ma co na zapas się martwić :) Następnym razem pamiętaj, o której godzinie masz założyć krążek, a jak zdarzy Ci się z tym spóźnić to tak jak pisałam, przez pierwsze dni stosuj prezerwatywę i będzie wszystko dobrze i bezstresowo :D
lolejj -wtorek, 28 maja 2013 20:54:06
Aska:) dzis dostalam miesiacze mialas racje :)
Pysia -wtorek, 28 maja 2013 17:14:07
To mega, mega ,mega wygodna forma antykoncepcji,,,,przeszłam na nią z plastrów ,po których dostawałam wysypki w miejscu stosowania. Polecam wszystkim zwlaszcza że zbliżają sie wakacje ,,o tabletce łatwo zapomniec gdy wiatr zaszumi we włosach,,plasty są widoczne i po czasie nieestetycznie wyglada ich obwódka ,,,a ringu nie widać ,nie słychać , a działa sobie po cichutku. Jak dla mnie rewelacja.Mam już dorosłe dzieci,,zaczynam zycie od nowa, z nowym partnerem, a nie chciala bym niespodzianek.
Mini -piątek, 24 maja 2013 20:15:21
Możliwe, że tak było. Przez chwile miałam myśl żeby wyciągnać krążek ale pozostał na miejscu , a bóle przeszły . :)
Adriana -czwartek, 23 maja 2013 23:36:25
Nie powinien Cie bolec brzuch, moze to z innego powodu masz bole brzucha a identyfikujesz ta sytuacje z krazkiem.
Mini -czwartek, 23 maja 2013 14:25:01
Hej dziewczyny. Dzis założyłam pierwszy raz ten krązek i strasznie mnie boli brzuch , czy to normalne ? Czy któraś z was też miała podobną sytuacje ?
Aśka -wtorek, 14 maja 2013 13:26:56
Ja to zawsze mam na ścianie duży kaneldarz i mam tam zaznaczone dni zakładania i wyjmowania krążka. Dodatkowo ustawiłam sobie w telefonie przypomnienie ;) bo też kiedyś mogę zapomnieć :P nie wyjmuj go, noś do końca :) pewnie nic się nie stało, a za tydzień zrób sobie test jeśli będziesz się tym denerwować chociaż zapewne będzie negatywny ;) Ja raz kochałam się bez krążka, kiedy akurat była przerwa na jego wyjęcie i nic się nie stało więc nie ma co panikować
lolejj -wtorek, 14 maja 2013 10:38:51
Dzieki Aska troche mnie uspokoilas :) ale dalej sie wkrecam z emi slabo itp to pewnie z nerwow . Juz mam mysli czy nie wyjac krazkaszybciej i sprawdzic czy okres dostane... albo test zrobic xP ale to chyba za szybko? Mam juz bobasa ma 10 msc i nie spieszy mi sie aby miala juz rodzenstwo . Po tym incydencie zastanawiam sie nad spirala... bo jak juz raz mu sie zdarzylo pomylic dni to boje sie ze mi sie to jeszcze zdazy....
Aśka -wtorek, 14 maja 2013 08:59:21
Do lolejjj. Trochę źle zrobiłaś, bo skoro spóźniłaś się z włożeniem krążka jeden dzień to powinnaś w niedziele na wszelki wypadek użyć prezerwatywy. Bo z tego, co pamiętam to w ulotce było napisane, że jeśli spóźnimy się z włożeniem o kilka godzin czy o dzień to przez parę pierwszych dni z krążkiem, trzeba stosować dodatkowo prezerwatywę. Ale nie panikuj, jeśli partner nie skończył w Tobie to jest małe ryzyko, no i w sumie powinnaś mieć teraz dni niepłodne więc małe prawdopodobieństwo, że może dojść do ciąży ;)
lolejjj -wtorek, 14 maja 2013 08:20:49
kurde dziewczyny POMOCY Miałam włożyć nowy krązek w sobote 4 maja o 19 , ale nie wiem co mi się stało i zapomniałam ;/ włożyłam dopiero w niedzielę o 18. 30 ;/ tego dnia kochałam się z prarnerem teraz cały czas mam lęki przed ciązą ;/ wiecie coś na ten temat ?
olucha -niedziela, 12 maja 2013 13:46:40
Do marta c. Krążek działa od razu po zamieszczeniu go w pochwie ;) Partner spokojnie może skończyć w Tobie. Ja z moim chłopakiem tak robimy i podczas używania nuvaring nie mieliśmy żadnej wpadki. Nic się nie stanie jeśli oczywiście odpowiednio będziesz go stosować :) Do aaa. W ulotce zamieszczonej do nuvaring jest napisane, co należy zrobić jeśli wyjmie się go później lub wcześniej. Już dobrze nie pamiętam, ale chyba to trochę zmniejsza jego skuteczność i przez pierwsze dni powinnaś używać dodatkowo prezerwatywy. Po prostu teraz lepiej zakładaj i wyjmuj go na wieczór. Za drugim razem i już potem za każdym następnym będziesz mieć inną stałą godzinę zakładania i wyjmowania (np. 21 i jej już się trzymaj) :D
Aaaa -piątek, 10 maja 2013 01:20:13
Witam, właśnie zaczęłam stosować nuvaring i chciałabym się zapytać czy za 3 tygodnie jak bd chciała wyciągnąć krążek bd mogła to zrobić 2 lub 3 godziny wcześniej niż jak zakładałam pierwszy raz? Krążek włożyłam o godzinie 1 w nocy bo tak dostałam okres, a wolałam nie czekać do rana, teraz się zastanawiam nad tym, bo tez nie chce co 3 tygodnie robić tego w środku nocy. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedz :)
marta c. -środa, 08 maja 2013 11:23:18
Dziewczyny , czy stosujac ten krążek partner moze konczyc we mnie i po jakim czasie juz anty jest skuteczna od wlozenia krążka.?? Mam juz 2 dzieci a to moja pierwszy antykoncepja i wole wiedziec niz pozniej byc w nieplanowanej ciazy.
Anna -niedziela, 05 maja 2013 12:16:14
Jak coś przepraszam za błędy :D Teraz widzę, że trochę mogło mi się ich napisać :)
Anna -niedziela, 05 maja 2013 12:12:18
Dokończe swój komentarz, bo nie wszystko zmieściło mi się w pierwszym. Niektóre z Was marwtią się, dlaczego krążek jest u nich tak płytko, kiedy w ulotkach i opisie, jest napisane żeby był głębiej. U mnie również krążek jest płytko, ale dlatego, ze mamy taką budowę pochwy. W moim przypadku nie da się go dalej wsadzić, bo i tak sam opada znów niżej. Ale on sam dobrze się umiejscawia i skoro tak leży to tak powinno być. Głebokość, na której znajduje się krążek nie ma wpływu na jego skuteczność. Zapewniam Was, że działa tak samo. Podsumowując, jestem zadowolona z nuvaring i serdecznie go polecam. Przy pierwszym krążku możecie mieć takie same objawy jak ja, ale nie musicie. Jednak warto to zcierpieć, bo w moim przypadku przy drugim krążku jest szystko ok :D
Anna -niedziela, 05 maja 2013 12:07:52
Podziele się z Wami moim doświadczeniem z nuvaring. Mam teraz juz drugi krążek i wszystko jest dobrze, ale przy pierwszym miałam cały czas plamienia. Jednego dnia były brązowe, innego z kolei czerwone. Było to męczące, ponieważ pierwszy krążek wkłada się w pierwszy dzień okresu, po wyjęciu krążka znów dostaje się miesiączki, a więc w sumie przez 28 dni coś mi leciało i musiałam cały czas mieć podpaskę albo tampon. Wiadomo, pierścień to hormony, dlatego nasz organizm może tak zareagować, ale nie musi. Kiedy wyjęłam krążek i dostałam okresu zauważyłam, że nie miałam żadnych bóli i okres był mniej obfity, co mnie ucieszyło, bo zawsze miałam bolesne miesiączki :)
olucha -niedziela, 05 maja 2013 10:31:23
Nie da się go źle założyć, ponieważ on sam odpowiednio umiejscawia się w pochwie. Też na początku miałam takie obawy, ale przy wkładaniu sam dobrze się \'zagnieżdża\' ;)
Kate85 -piątek, 26 kwietnia 2013 14:56:21
Może głupie pytanie ale czy można go źle założyć??
silwana88 -piątek, 26 kwietnia 2013 14:42:31
używam piersienia juz od dluzszego czasu mozna wyciagnac stary i włozyc nowy tego samego dnia i nie pojawi sie miesiaczka tydzien przerwy to tzw . przerwa czyli nie jestesmy zabezpieczone bo karazek dzial tylko gdy jest w srodku :)
silwana88 -piątek, 26 kwietnia 2013 14:42:08
używam piersienia juz od dluzszego czasu mozna wyciagnac stary i włozyc nowy tego samego dnia i nie pojawi sie miesiaczka tydzien przerwy to tzw . przerwa czyli nie jestesmy zabezpieczone bo karazek dzial tylko gdy jest w srodku :)
pikowana -czwartek, 25 kwietnia 2013 13:27:12
A mnie ciekawi jedna rzecz. Dopiero zaczynam stosowanie krążka i zastanawia mnie czy po wyjęciu go na tygodniową przerwę cały czas będę zabezpieczona czy w tym czasie używać dodatkowej antykoncepcji bo nie odczuwa się żadnego działania krążka?
Anastazja • Pl -wtorek, 23 kwietnia 2013 10:05:21
Do Agaty: A ile czasu krazek mialas poza cialem? W ulotce informacyjnej dla pacjenta (miedzy innymi jest ona dostepna na tej stronie www) punkt 3.4 mowi, ze bezpieczne jest wyjecie krazka na czas nie dluzszy niz 3 godziny. Krazek nalezy umyc w cieplej (nie goracej wodzie) i ponownie wlozyc do pochwy.
agata • a.soroka@interia.pl -wtorek, 23 kwietnia 2013 08:42:26
witam. moje pytanie dotyczy kóleczka Nuvaring ja wyciągłam tydzień ,wcześniej aleprzypomniałam sobie po kilku godzinach i spowrotem po umyciu założyłam czy dobrze zrobiłam czy jest zagrożenie żę mogę zajść w ciąże
Malgoska79 -poniedziałek, 22 kwietnia 2013 09:46:37
@ Do Gabi: Oczywiscie ze dostaniesz miesiaczke i to bedzie ona w bardzo regularnych okresach czasu i malo uciazliwa. @ Do Marty: Mozesz miec trosze plytsza pochwe, krazek bedzie dzialal prawidlowo mimo ze bedzie umiejscowiony plycjej, jednak on sam w trakcie \"bycia w srodku\" ulozy sie w zaglebieniu (sklepieniu pochwy) tuż miedzy pochwą a szyjką maciy.
Marta 2985 • martynaperczak@o2.pl • ..... -niedziela, 21 kwietnia 2013 14:56:57
A ja mam pytanie dotyczące głębokości włożenia krazka. Bo ja nie mogę włoży go zbyt głęboko tak jak na filmie i mam nadzieje że nie wpłynie to jakoś na jego działanie ?
Monika -wtorek, 16 kwietnia 2013 21:28:15
Przepraszam za błędy , ale zle mi sie pisze na telefonie :D
Monika -wtorek, 16 kwietnia 2013 21:25:41
Dziewczyny, Ja mam do was pytanie bardzo dla mnie istotne. Widze tu rozbierznosci co do mnia wyciagniecia krazka. Na ulotce pisze ze tego samego dnia po 3 tyg. I znowu po tygodniu zakladam w ten sam dzien . Ale wtedy wychodzi 6 dni a nie tydzien . A tu na zdjecie jest pokazane ze w pon wkladam, w niedziele wyciagam , i po tygodniu w pon znowu wkladam . Jak to sie powinno stosowac. Bo cos slabo chyba sluchalam mojego gina i teraz nie wiem kiedy mam to usunąć .
Gabi -czwartek, 11 kwietnia 2013 21:45:01
Jak mam krażek to miesiączka wystąpi u mnie?
agata -poniedziałek, 01 kwietnia 2013 23:56:41
Do pawcia: ja również z Wrocławia i polecam Ci aptekę przy moście Grunwaldzkim - Sielsia - za jeden płacę 40 zł :)
agata -poniedziałek, 01 kwietnia 2013 23:53:47
Hej! Pewnie byłam już tutaj ze dwa-trzy lata temu wychwalając w niebogłosy ową metodę. Jednak po tym okresie używania muszę jednak przyznać że nie wszystko jest idealne. Na początku - rewelacja! Zero skutków ubocznych, dyskomfortu (dla mnie jak i dla partnera), zero zamartwiania się. Teraz? Pod względem ochrony nadal super. Ale niestety pierścień tak podrażnił mi ścianę pochwy, że nie dość że co kilka miesięcy muszę brać globulki antygrzybiczne (lekarz mówi że to normalne skoro noszę ciało obce w sobie) to seks jest dla mnie katorgą. Niesamowicie mnie szczypie, boli, odbiera wszelką ochotę, przez co cierpię ja i mój partner :( mam rankę na wewnętrznej stronie, której za nic w świecie nie mogę wyleczyć, a która powoduje mnóstwo bólu. Więc jeśli ktoś się zdecyduje to ostrzegam o późniejszych skutkach ubocznych :(
Anastazja -czwartek, 21 marca 2013 10:10:27
@ Do Joli: Pomin w tym cyklu miesiecznym krazek i zaloz go dopiero kiedy rozpoczniesz nowy cykl miesiaczkowy. Do tego czasu unikaj seksu lub zabezpieczaj sie inna metoda np. prezerwatywy.
Olga • Nawrotowo -czwartek, 21 marca 2013 10:07:00
Gosiu: ja kiedys tez uzywalam pigulek antykoncepcyjnych i bylo sucho. Teraz stosujac krazek nie mam takiego problemu, jednak moze to byc kwestia indywidualna. Poza tym chyba nie jest to duzym problemem jesli w trakcie gry wstepnej uzywac bedziecie zel nawilzajacy ktory mozna kupic nawet w kazdym Rossmanie. Jezeli chodzi o wyjmowanie to rowniez nie ma powodu do najmniejszych obaw. Pochwa jest tak zbudowana ze krazek sam nie wypada natomiast jego wyjmowanie nie sprawia zadnych trudnosci. Czasem moj chlopak to robi :-) Przy okazji moze podotykac mnie \"tam\" w srodku.
jola • jolaz.89@o2.pl -środa, 20 marca 2013 23:07:33
Witam mam problem, nie założyłam krążka po 7 dniach, dziś już jest 14 dzień od wyciągnięcia, co mam robić? poczekać teraz do miesiączki czy włożyć go dzisiaj?
Gosia30 -poniedziałek, 11 marca 2013 17:53:35
Lekarz polecił mi ring, Czy któraś z Was może powiedzieć, czy zauważyłyście spadek libido??? czy mniejsze nawilżanie? (tak miałam przy tabletkach) prawie zupełnie nie miałam ochoty na sex (dlatego odstawiłam) zauważyłam też, że nie było tak \"mokro\" jak przed tabletkami, naturalne nawilżenie jakby nawaliło ;) Macie takie wrażenia? Proszę o opinie, mocno rozważam tą metodę. PS Obawiam się też, że po 3 tyg będę miała problem z wyjęciem ring\'a? Mam powody do obawy? ;) Czy da się radę? ;)
pawian -środa, 06 marca 2013 18:14:34
Od dwóch lat stosuję krążek i jestem z niego bardzo zadowolona. KLiedyś przeszłam boje z pigułkami: microgynon, cilest, microgynon, yasmin. Yasmin brałam przez dwa lata ale co 2-3 miesiące chorowałam na grzybicę i już nie miałam siły się z tym użerać. Teraz przy krążku zdarzyło się chyba 4 razy ale na dwa lata 4 razy to jeszcze zniosę. Krążek zwiększa nawilżenie, nie trzeba o nim pamiętać codziennie i absolutnie nie jest wyczuwalny. We Wrocławiu taniej niż w innych aptekach da się go kupić w: Lege Artisie koło Pks-u i w sieci aptek Magicznych np. koło Astry na Horbaczewskiego. Jak ostatnio kupowałam w LA to zapłaciłam 127zł za trójpak. Drogo ale gdzie indziej jest jeszcze drożej.
mała • marieee-e@hotmail.com -niedziela, 03 marca 2013 02:38:24
ewkaa ja zmieniałam z tabletek na nuvaring i moja doktor powiedziala ze mozna tak zrobic ze po 7dniowej przerwie zaczac krazki, ale bezpieczniej bedzie \"lagodnie\" przejsc po miesiacu... nie wiem jak u Ciebie i innych, ale ja np mialam problem z regularnym krwawieniem i nie udalo mi sie go wywolac nawet luteina i musialam poczekac az moj organizm laskawie sie nade mna zlituje i w koncu dzis, po prawie 10dniach od spodziewanej miesiaczki przyszla do mnie i moglam zastosowac krazki po raz pierwszy :) wiec jesli ktoras z was ma/miala tez problemy z nieregularnym cyklem to lepiej to powiedziec ginowi od razu.:)
mia -poniedziałek, 25 lutego 2013 19:22:04
Witam , stosuje już 3ci dzien krązek, jest to moja pierwsza metoda antykoncepcji hormonalnej. Wiele się naczytalam o zaletach, ale tez i o wadach krązka i zastanawiam sie w jakim stopniu moze on negatywnie wpłynac na moje zdrowie. Kiedy rozmawialam z ginekologiem zapytano mnie czy palę, więc powiedzialam prawdę, ze tak i to w duzych ilosciach, nie bede potrafila rzucic raczej, boje się tez wzrostu wagii ponieważ mam tendencje do tycia dodalam także , że mam dość słabe krązenie, ponieważ często marzną mi ręce, stopy...i czy istnieje jakas bezpieczna dla mnie antykoncepcja hormonalna, pani dr zalecila mi wlasnie nuvaring, ale z tego co czytam to wlasnie on jest powodem zwiekszonego ryzyka zakrzepicy. Troszkę sie obawiam i chcialam zapytac czy samo ograniczenie papierosow, albo ćwiczenia na poprawę krązenia moga zminimalizowac takie ryzyko? czy wskazane jest nie palenie, Dodam, ze mam 22 lata. :-?
mia -poniedziałek, 25 lutego 2013 19:21:44
Witam , stosuje już 3ci dzien krązek, jest to moja pierwsza metoda antykoncepcji hormonalnej. Wiele się naczytalam o zaletach, ale tez i o wadach krązka i zastanawiam sie w jakim stopniu moze on negatywnie wpłynac na moje zdrowie. Kiedy rozmawialam z ginekologiem zapytano mnie czy palę, więc powiedzialam prawdę, ze tak i to w duzych ilosciach, nie bede potrafila rzucic raczej, boje się tez wzrostu wagii ponieważ mam tendencje do tycia dodalam także , że mam dość słabe krązenie, ponieważ często marzną mi ręce, stopy...i czy istnieje jakas bezpieczna dla mnie antykoncepcja hormonalna, pani dr zalecila mi wlasnie nuvaring, ale z tego co czytam to wlasnie on jest powodem zwiekszonego ryzyka zakrzepicy. Troszkę sie obawiam i chcialam zapytac czy samo ograniczenie papierosow, albo ćwiczenia na poprawę krązenia moga zminimalizowac takie ryzyko? czy wskazane jest nie palenie, Dodam, ze mam 22 lata. :-?
ewkaaaa -poniedziałek, 25 lutego 2013 18:42:50
W tym momencie jestem w trakcie stosowania plastrów antykoncepcyjnych,czy przejście z nich na krążek to odstawienie plastrów na miesiąc i rozpoczęcie w pierwszym dniu krwawienia?czy mogę normalnie po miesiączce od razu założyć krążek?
misia • mysiapysia2005@wp.pl • ZG -wtorek, 19 lutego 2013 11:26:25
Kilka lat temu uzywałam cilest i spowodował on u mnie endometrioze,od tego czasu nie brałam hormonów i urodziłam 2 dziecko.Teraz stosuje Nuvaring pierwszy raz i czuje sie dobrze,ale boje sie powrotu endometriozy,czy Nuvaring moze spowodowac,ze ona wroci?1 lekarz zachęcił mnie do Nuvaringu i mówił o samych plusach i zebym sie nie bała, natomiast 2 w samych superlatywach wypowiadał sie o Mirenie i nastraszył mnie,ze po Nuvaringu za jakis czas moge miec endometrioze?czy tak moze byc?
Kaśka • okolice Lublina -poniedziałek, 18 lutego 2013 09:38:28
Te plamienia bardziej lub mniej intensywne to normalna sprawa. Prawie kazda dziewczyna w 1 cyklu gdy zaczyna antykoncepcje hormonalna ma plamienia. Po miesiaczce w drugim i kazdym kolejnym miesiacu bedzie juz bez plamien. Natomiast wymioty przez pierwsze 2 tygodnie to nienaturalny objaw. Nie wiem czy komus jeszcze sie tak przytrafilo. Ja nie mialam zadnych wymiotow i nie odczulam tez spadku libido - tylko byly plamienia.
Angela • angela.olszowska@gmail.com • pruszków -sobota, 16 lutego 2013 01:54:18
czesc, pisze do tych co uzywaja regularnie, nie wiem jak u was bylo nosze 1krazek w niedz mija 21dni wiec wyciagne krazek. cały ten odcinek czasu mam brudne plamienia i niema konca sa dość mocne jak na plamienia.. zglosic sie do lekarza czy wytrzymac i po okresie jak sie nie zmieni pojsc do lekarza? troche załamana juz jestem a libido poki co słabe miałam wymioty w pierwszych 2óch tyg. :(
wiki -czwartek, 14 lutego 2013 20:20:15
mam pewien klopot i prosze o odpowiedz ...podczas ostatniej wizyty u mojego ginekologa dostalam nuva ring tak gratis ( uzywam go juz 2 lata ) data wydania w zptece 11 pazdziernik 2012 zuzyc do 11 lutego 2013 ( w ciagu 4 miesiecy od wydania ) ja wkladalam go 2 lutego czy przypadkiem nie byl np przeterminowany czy krazek dziala jak nalezy ?
Anastazja -czwartek, 14 lutego 2013 10:00:14
Dominiko - absolutnie nie ma możliwości, żeby krążek wcisnął się za daleko albo wpadł zbyt głęboko. Budowa anatomiczna pochwy nie pozwoli na to :P Wyjęcie krążka też nie jest problematyczne bez względu na to czy masz wąską, długą czy głęboką jamę pochwy.
Dominika • idus@vp.pl • śląsk -czwartek, 14 lutego 2013 09:28:10
Witam, zaczynam stosowanie krążka za kilka dni - po raz pierwszy. Ogólnie jestem zachwycona jego prostotą i łatwością w użyciu. Mam jednak pewną obawę.. Czy nie ma fizycznej możliwości by krążek dostał się za daleko? np, podczas seksu?
Anastazja • PL -środa, 13 lutego 2013 17:06:20
@ Piotrze: W ulotce informacyjnej dla pacjenta (miedzy innymi jest ona dostepna na tej stronie www) punkt 3.4 mowi, ze bezpieczne jest wyjecie krazka na czas nie dluzszy niz 3 godziny. Krazek nalezy umyc w cieplej (nie goracej wodzie) i ponownie wlozyc do pochwy. Natomiast jezeli Twoja partnerka byla w 2 tygodniu cyklu w czasie gdy sie kochaliscie, to istnieje ryzyko zajscia w ciaze - co nie znaczy ze jest w ciazy. Moja rada jest taka, ze aby uspokoic wszystkie mysli i nerwy - kup w najblizszej aptece test ciazowy w cenie ok 20-30 zl i wasze watpliwosci zostana rozwiane http://www.agnieszka.com.pl/test_ciazowy.htm. Jeszcze lepszym wyjsciem jest sugestia zeby Twoja partnerka poszla do ginekologa ktory bez problemu jest w stanie stwierdzic czy jest przed owulacja czy juz po. Powodzenia i pamietajcie ze panika jest najgorsza.
piotr • pranpio@onet.pl -środa, 13 lutego 2013 13:52:18
witam! Kochałem się wczoraj ok. 24.00 z moją dziewczyną i podczas stosunku wyjęliśmy pierścień. Po stosunku zapomnieliśmy włożyć z powrotem pierścień i przeleżał całą noc do ok 7:00 w pokoju na chusteczce higienicznej zanim nie został znowu włożony. (I tydzień po przerwie) Jakie istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Czy antykoncepcja działała całą noc? Czy pierścień nie stracił właściwości leżąc bez opakowania? Pzdr.
ewelajn • elewina1989@op.pl • kg -niedziela, 10 lutego 2013 18:13:56
uzywam i uważam ze to najlepsza metoda, jak dla mnie :)
aaaaaa -niedziela, 10 lutego 2013 11:19:33
wiecie co, to jest tak proste w stosowaniu i tak bezpieczne, ze az się dziwie,niektorymi komentami, płukac go??po co, wsadza się na trzy tygodnie i nie wyciąga koniec kropka, chyba, że na czas stosuunku się chce to ok, ale nie ma potrzeby, zero skutkow ubocznych, nie wypada sam, siedzi w środku i jest git, polecam na 10000000%
Dosia -poniedziałek, 04 lutego 2013 18:47:36
Pomocy ! Po raz pierwszy używam Nuvaringu, tydzień temu w piątek go założyłam. Drugiego dnia brałam prysznic i chciałam go wypłukać. zapomniałam sie i przez jakies 2-3 sekundy na krążek leciała ciepła \'prysznicowa\' woda. Wiadomo, letnia nie byla, ale tez nie kapie sie w jakims wrzatku.Zmienilam wodę na zimna i przeplukalam krążek, a następnie wlozylam go z powrotem. Tak od tygodnia uważam na niego. Wolałabym, mieć jakieś skutki uboczne, np. Plamienie, aby widzieć,ze on jakoś działa... Okres był trochę krótszy, plamienie trwało dłużej niż zwykle - razem był to tydzień . Czy mogłam uszkodzić pierścień ? Czy on działa ?
Instruktorka • PL -piątek, 01 lutego 2013 13:10:02
Do Magdy: Po wyjeciu krazka (czyli po 3 tygodniach jego stosowania) dostaniesz okres po okolo 3 dniach. Nie ma wiec znaczenia czy plemniki znajda sie w Twoich drogach rodnych, bo i tak na 100% nie masz dni płodnych. jesli chcesz przerwac stosowanie krazka, to po zakonczeniu miesiaczkowania po prostu nie wlozysz sobie kolejnego Nuvaringa i od tego czasu bedzie przebiegał normalny cykl miesieczny gdzie w okolo 14 dniu bedziesz miala owulacje.
magda • magda11@wp.pl -piątek, 01 lutego 2013 10:50:56
witam, mam pytanie? kochałam się z chłopakiem w dniu wyjęcia krążka. nie chce juz stosowac krążka, czy muszę w tej sytuacji włożyć jeszcze raz, żeby nie zajść w ciążę?
Kinga -piątek, 01 lutego 2013 04:15:21
A co jeśli po raz pierwszy wlożyłam pierścień pierwszego dnia plamienia ? Zawsze u mnie okres zaczyna sie 1 dniem plamienia na brązowo, zaś w nocy lub na drugi dzień dostaje normalnego krwawienia. Sądziłam, ze to plamienie jest pierwszym dniu cyklu, a jednak sie okazuje, ze cykl sie liczy od pierwszego krwawienia. Czy jestem zabezpieczona jeśli jutro mija tydzień od wlozenia ?
Uzywajaca NuvaRing-a -wtorek, 29 stycznia 2013 11:20:36
@Agata: ja tez taka niejednolita strukture czasem zauwazam na powierzchni krazka. Nie ma to znaczenia z technicznego punktu widzenia. Umiejscowienie go \"w srodku\" obojetnie ktora powierzchnia bedzie tak samo skutkowalo i jego dzialanie antykoncepcyjne bedzie prawidlowe.
agata -sobota, 26 stycznia 2013 19:53:19
Witam:) Poproszę o info czy krążek powinien mieć idealnie tą sama fakturę na całej powierzchni? Dopiero rozpoczęłam, więc nie mam porównania, ale mój pierścien nie był na całej długości identyczny, ma jakby gładką cześć na długosci 0,5cm, a reszta jest typowa - jakby \"chromowana\". Wydaje mis ię, że na zdjęciach dołączonych do artykułu widac podobny element, ale wolę się upewnić. Nie wiem czy powinnam uznac to za uszkodzenie, czy to norma?
Kasieńka • Porto -środa, 23 stycznia 2013 14:15:08
Do Kasi: Ja trzymam w lodowce, podobno tak jest bezpieczniej i samoistnie nie uwalniaja sie hormony z krazka. Druga sprawa ze opakowane sa hermetycznie w blister a temperatura pokojowa bez problemu miesci sie w zakresie ich przechowywania. Oznacza to ze gdziekolwiek polozysz byleby nie w zamrazarce i nie na sloncu na parapecie to bedzie to prawidlowe :P
Olka-34 • Gdańsk -środa, 23 stycznia 2013 14:11:27
@ Ewa: wszystko jest ok, hormon zaczyna sie uwalniac i zmienia sie reakcja Twojego organizmu, ale to normalne. Nie ma potrzeby od razu panikowac i gonic do lekarza. Postepuj tak jak mowi instrukcja uzytkownika NuvaRing i nic nie kombinuj na walsna reke.
ewa • ewunia.d@wp.pl • wro -środa, 23 stycznia 2013 10:59:38
xxx mam podobny problem:) czyli chyba jedank wszytsko jest ok:) czy dostałas w koncu okres? ja założyłam wczoraj i własnie moje wszytskie objawy momentalnie ustapiły takze niewiem czy mam isc do lekarza czy czekac
Kasia • pooozioma@wp.pl • Malbork -czwartek, 17 stycznia 2013 19:48:07
A która z dziewczyn wie dokładnie o temperaturze przechowywania NuvaRing??? Wiadomo, ze nie może być przechowywany w temp.powyżej 30 stopni C. a co z ujemnymi temperaturami (np. -15 stopni)?? Wpływa to jakos na pozniejsze działanie N.R.po zaaplikowaniu w organizmie? P.S.: Szkoda, że nie ma polskiej strony internetowej, na której podany byłby kontakt do ludzi z tej branży, bo można by odrazu wysłac im maila lub zadzwonić...
AGATA -środa, 16 stycznia 2013 20:50:59
Witam Was.Ja dostałam od lekarza krążek i mam go wypróbować przy pierwszym krwawieniu.Boje się,że dostanę skutki uboczne.Ale nie o to chciałam się zapytać.Czy kochając się z mężem nie będę miała problemu z jego wyciągnięciem i czy włożenie jest trudne(chodzi o głębokość) Pozdrawiam :-?
wiola -piątek, 11 stycznia 2013 09:25:38
witam wszystkie Panie:) ja uzywam krazka juz od okolo 3 lat, to jest rewelacja, nie znam lepszego srodka, partnerowi to w zaden sposob nie przeszkadza, fakt az wyjal hahha ale to bylo tylko jednorazowe, nie bojcie sie tego uzywac, polecam z calego serca, pozdrawiam
kotkamała -środa, 09 stycznia 2013 23:18:51
boję się grzybów i takich świństw;/ :-?
monika -środa, 09 stycznia 2013 21:29:37
musiałam odstawić tabletki ze względu na zamany mastodontyczne w piersiach i pani doktor przepisała mi Nuvaring, dziś mam umieścić pierwszy pierścień. Czy noszenie pierścienia jest estetyczne? ;/ trochę mnie to wszystko brzydzi ;/
xxx -wtorek, 08 stycznia 2013 06:11:25
Hej dziewczyny. Dziś rozpoczyna sie mój drugi dzień z Nuvaringiem. Problem mam taki, iż włożyłam pierścień w pierwszym dniu planowanego okresu, gdy dostałam lekkiego plamienia, od paru dni bolał mnie już brzuch i byłam przekonana, że to okres. Niemniej jednak, odkąd włożyłam pierścień i krwawienie i dyskomfort w podbrzuszu minął. Co o tym myślicie? Czytałam na forum, że nie jestem jedynym takim przypadkiem. Czy powinnam coś z tym zrobić?
Tłumaczka -niedziela, 06 stycznia 2013 18:56:07
@ Karolina: W tym artykule kolo ulotki dla pacjenta jest tekst: \"Nuvaring krążek 1 szt., cena: 45zł - 56zł (średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)\" Masz wiec odp na swoje pytanie. Krazek Nuvaring jak kazdy inny hormonalny srodek antykoncepcyjny jest sprzedawany wylacznie na recepte lekarska.
karolina • karolina1_93@wp.pl -piątek, 04 stycznia 2013 21:50:00
mam pytanie. Czy te pierscienie mozna kupic normalnie w aptce czy musi przepisac to ginekolog? i w jakich cenach sie to miesci? w gory dziekuje za odpowiedz :D
Anastazja • instruktorka@g.pl • pl -sobota, 29 grudnia 2012 10:43:10
Do Vince: Przeciez wlasnie po to jest antykoncepcja, zeby nie dochodzilo do zaplodnienia w takich przypadkach. Odp. na Twoje pytanie jest taka: Nie ma mozliwosci zajscia w ciaze mimo wytrysku nasienia bezposrednio w pochwie partnerki. Antykoncepcja (w tym przypadku krazek Nuvaring) musi byc jednak prawidlowo stosowana, a jak prawidlowo ja stosowac przeczytasz w powyzszej ulotce informacyjnej.
Vince • mirpiat@wp.pl • szczecin -piątek, 28 grudnia 2012 16:08:12
Witam Moje pytanie tyczy sie uprawiania stosunku bez prezerwatywy z użyciem krążka Nuvarig przez partnerke, podczas którego dochodzi do szczytowania i uwolnienia nasienia w pochwie partnerki - Czy jest możliwe zajscie w ciąże po tym przez partnerkę ?
catmiau • małopolska -wtorek, 25 grudnia 2012 22:19:25
do Anastazja dziękuje za odpowiedź
Anastazja • instruktorka@g.pl • PL -poniedziałek, 24 grudnia 2012 10:25:08
@ Do Catmiau: Prawidlowo stosujac antykoncepcje hormonalna kobieta jest caly czas zabezpieczona przed zaplodnieniem. Po 3 tygodniowej aplikacji krazka, wyjmuje sie go w celu wywolania menstruacji (ktora nastepuje 2-3 dni po wyjeciu Nuvaring-a) Natomiast w czasie menstruacji zaplodnienie i zagniezdzenie sie jajeczeka w macicy jest niemozliwe. Dlatego jesli nawet sperma przedostala sie do twoich drog rodnych, NIE JESTEŚ W CIĄŻY.
Anastazja • instruktorka@g.pl • PL -poniedziałek, 24 grudnia 2012 10:19:25
@ do Ann: Tak jak napisalas, kolejny krazek wkladasz dokladnie po 7 dniach od wyjecia poprzedniego, bez wzgledu na to czy krwawienie juz sie skonczylo czy jeszcze masz koncowe plamienia. @ Do Kingi: jezeli antykoncepcja hormonalna jest u Ciebie przycczyna podwyzszonego cisnienia, to nie ma znaczenia czy beda to pigulki, plaster Evra czy krazek Nuvaring. Te metody roznia sie jedynie wchlanianiem do organizmu, natomiast kazdy z nich zawiera progesteron (hormon zenski) lub jego pochodne.
catmiau • agulagula@poczta.fm • małopolska -niedziela, 23 grudnia 2012 23:46:44
WITAM WA,PROSZĘ O POMOC STOSUJĘ NUVARING od 3 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolona.ostatnio przedłuzyłam jego działanie -załozyłam nowy bez tygodniowej przerwy .wyjęłam go w piątek (po kolejnych 3 tyg.tak jak to czytałam wyzej) a dziś tj.niedziela kochałąm sie z partnerem z prezerwatywą , ale niestety została w śrdoku, obawiam się ze mogło cos we mnie zostać, czy możliwa jest ciąża w takim przypadku , proszę o odpowiedź
ann -czwartek, 20 grudnia 2012 16:17:05
mam takie pytanie. Jeżeli krążek wyjełam 18 to włożyć muszę 25 tak? i mimo to, że mogę mieć jeszcze okres..
Kiinga -niedziela, 09 grudnia 2012 08:00:11
Dziewczyny orientujecie sie jak krazek wplywa na cisnienie? po porodzie wrocilam do tabletek,ale mialam po nich lekko podwyzszone cisnienie. Z kolei bez hormonow moje cykle sa bardzo rozregulowane i zastanawiam sie nad krazkiem.
Monia_z_krazkiem -czwartek, 29 listopada 2012 10:19:57
Sluchaj Beciu, koncowka krazka 2 cm w pochwie to za plytko, nie wierze ze jestes az tak \"krotka\" w tym miejscu. Ja zeby wyjac musze dosc gleboko wlozyc paluszek zeby siegnac krazka (minimum 8 cm) Mojemu facetowi seks z krazkiem nie przeszkadza, ale jesli Ty albo Twoj mezczyzna bedzie odczuwal dyskomfort, to na czas stosunku spokojnie mozna krazek wyjmowac odstawiajac go w czyste miejsce, a przed ponownym wlozeniem oplukanie w letniej wodzie (zeby byl wilgotny i cieply).
becia • dominikaulatowska@gmail.com -środa, 28 listopada 2012 22:21:58
Dzisiaj założyłam go pierwszy raz, wcześniej używałam tabletek. Nie jestem do niego przekonana. Nie mogę ułożyć go w takim miejscu jak na filmie. Kończy się jakieś 2 cm nad wejściem do pochwy. Nie nastraja mnie to pozytywnie, bo mój partner z pewnością go wyczuje. Jakie macie doświadczenia z krążkiem podczas stosunku? Lepiej go wtedy wyciągać ? Wydaje mi się że takie częste wyciąganie może przyczynić się do jakichś infekcji.
zadowolonaaaaaa • szepietowskaadrianna@gmail.com -poniedziałek, 26 listopada 2012 22:54:22
Hej, uzywam juz NuvaRing od 1,5 roku... jestem bardzooo zadowolona, polecam !! wczesniej dwa lata stosowalam tabletki YASMINELLE. Niestety rozwalilam sobie zoladek i watrobe... i pamietac o niej codziennie... masakra !! poniewaz cierpie na zespol jelita drazliwego, nie moglam kontynuowac brania tabletek, ginekolog przepisala mi plastry .... sa jeszcze gorsze, ciagle sprawdzalam czy jest na miejscu, odklejal sie miejscami, po zdjeciu trudno bylo doczyscic skore z kleju... az tu nagle uslyszalam o ringach :) BOMBA ! zakladasz , zapominasz, nastawiasz budzik za 21 dni :) nie ma nic lepszego na rynku... nie przechodzi przez uklad pokarmowy takze nie niszczy mi juz organow :) moze troche jest niewygodnie podczas stosunku, dlatego na czas wspolzycia wyjmuje go ( pamietac ze gora max 3 h nuvaring moze byc poza macica) !!! ale to nie jest dla mnie zaden problem :) czesto slysze ze po ringach jest zapalenie !! bzdura, po 1,5 roku zrobilam cytologie i mam I grupe wg PAPANICOLAOU :) POLECAM !! :)
ulcia421 • ulcia421@wp.pl -czwartek, 22 listopada 2012 15:09:51
Monika: dzięki wielki za informację :) kiedyś stosowałam już ringa ale zaprzestałam bo nie było mi już potrzebne zabezpieczenie :) ale jestem pewna że nuva ring jest niezawodny :P

Pokrewne artykuły