Plaster antykoncepcyjny Lisvy

Plastry Lisvy to złożony hormonalny środek antykoncepcyjny w postaci tzw. systemu transdermalnego - plaster, o powierzchni 11 cm2 zawiera 2,1 mg gestodenu i 550 µg etynyloestradiolu, które stopniowo uwalnia do organizmu kobiety przez okres 7 dni.

Działanie antykoncepcyjne oparte jest na współdziałaniu wielu czynników, z których najważniejsze to zahamowanie owulacji, oraz zmiany w wydzielaniu śluzu szyjkowego. Po naklejeniu plastra na skórę, etynyloestradiol i gestoden są dobrze wchłaniane w ciągu 7-dniowego okresu aplikacji plastra.

Jak stosować Plastry Lisvy

Preparat stosuje się w 28-dniowym (4-tygodniowym) cyklu: przez 3 kolejne tygodnie (21 dni) raz na tydzień usuwa się zużyty i nakleja nowy plaster. W 4-tym tygodniu nie nakleja się plastra. W tym czasie powinno wystąpić przypominające miesiączkę krwawienie. Tydzień po usunięciu ostatniego plastra rozpoczyna się kolejny, 4-tygodniowy cykl, poprzez naklejenie nowego plastra (w tym samym dniu tygodnia co poprzednio), bez względu na to, czy krwawienie z odstawienia trwa nadal, czy też zakończyło się.

Jeżeli wcześniej (w poprzednim miesiącu) nie stosowano hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Plaster należy nakleić w pierwszym dniu cyklu miesiączkowego a więc w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego. Dopuszcza się rozpoczęcie stosowania preparatu pomiędzy drugim a piątym, jednak w pierwszym cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji (prezerwatyw) przez 7 dni od naklejenia pierwszego plastra.

Dzień zmiany plastra

Każdy następny plaster należy naklejać tego samego dnia tygodnia. Jest to tak zwany "Dzień zmiany plastra". Np. jeżeli pierwszy plaster został naklejony w niedzielę, wszystkie następne plastry powinny być naklejane w niedzielę. W danym czasie można mieć naklejony tylko jeden plaster.

 • Pierwszy plaster: dzień 1.: naklejenie pierwszego plastra.
 • Drugi plaster: dzień 8 - usunięcie pierwszego plastra i bezzwłoczne naklejenie drugiego plastra.
 • Trzeci plaster: dzień 15 - usunięcie drugiego plastra i bezzwłoczne naklejenie trzeciego plastra.
 • Bez plastra: dzień 22 - usunięcie trzeciego plastra (bez naklejania plastra od 22. do 28. dnia).

Umiejscowienie plastra

Plaster należy naklejać na czystą, suchą, nieuszkodzoną, zdrową i nieowłosioną skórę.

Plaster należy usuwać tego samego dnia tygodnia. Zmianę plastra można przeprowadzić o dowolnej porze w wyznaczonym przez siebie "Dniu zmiany plastra". Kolejne cykle rozpoczynają się tego samego "Dnia zmiany plastra", po 7 dniach przerwy, w której nie nakleja się plastra (dni od 22-go do 28-go). Dni bez naklejania plastra. Od 22-go (po usunięciu trzeciego plastra) do 28-go dnia (tydzień czwarty) nie nakleja się plastra. W żadnym wypadku nie wolno dopuścić, aby przerwa w której nie nakleja się plastra była dłuższa niż 7 dni. W przypadku, gdy przerwa w której nie nakleja się plastra jest dłuższa niż 7 dni, kobieta może nie być chroniona przed zajściem w ciążę.

Gdzie naklejać plaster

Plaster Lisvy naklejać można jedynie na którąś z następujących części ciała:

 • brzuch
 • pośladki
 • górna zewnętrzna część ramienia

Należy unikać umieszczania plastra na obszarach skóry, gdzie mógłby ulec zerwaniu (np. w okolicy przylegania ubrania). Plaster należy naklejać na czystą, suchą, nieuszkodzoną, zdrową i nieowłosioną skórę. Preparatu Lisvy nie należy umieszczać w miejscach, gdzie skóra jest natłuszczona, zaczerwieniona, podrażniona, przecięta lub w inny sposób uszkodzona. Plastrów nie należy umieszczać na piersiach.

Pokrewne artykuły:

Na obszarach skóry, na których nakleja się lub będzie naklejało się w najbliższym czasie plaster, nie należy nakładać makijażu, kremów, balsamów, pudrów ani żadnych innych środków kosmetycznych, aby zapobiec ich oddziaływaniu na właściwości klejące plastra.

Należy zmieniać miejsce naklejenia kolejnych plastrów. Można wybrać inny obszar skóry w tej samej części ciała. Na przykład, można zmienić miejsce naklejenia plastra z lewej na prawą stronę brzucha, z lewego na prawy pośladek, lub na wyżej położoną część ramienia. Można również w każdym tygodniu nakładać plaster na inną część ciała (np. w pierwszym tygodniu górna, zewnętrzna część ramienia, w kolejnym okolica brzucha).

Powinno się sprawdzać codziennie czy plaster prawidłowo przylega. W danym czasie można mieć naklejony tylko jeden plaster. Jeżeli plaster jest właściwie przyklejony, można się normalnie kąpać lub brać prysznic. Przezroczysty plaster jest odporny na działanie promieniowania UV i światła słonecznego, dlatego może być wystawiony na działanie promieni słonecznych i nie ma konieczności zasłaniania go.

Nie ma istotnych różnic w wchłanianiu przez skórę tych hormonów w przypadku specyficznych warunków zewnętrznych, np. w klubach fitness, sauna, jacuzzi, pływanie oraz inne ćwiczenia fizyczne w porównaniu do zwykle wykonywanych czynności codziennych.

Odklejenie się plastra

Gdy plaster ulegnie częściowemu lub całkowitemu odklejeniu. Przez czas krótszy niż 1 dzień (do 24 godzin), należy postarać się ponownie nakleić plaster w tym samym miejscu lub bezzwłocznie zastąpić go nowym plastrem. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej zabezpieczającej metody antykoncepcji. "Dzień zmiany plastra" pozostanie bez zmian.

Przez czas dłuższy niż 1 dzień (24 godziny lub dłużej), lub jeśli nie ma pewności, jak długo plaster był odklejony, kobieta może nie być chroniona przed zajściem w ciążę. Należy przerwać aktualny cykl antykoncepcyjny i natychmiast rozpocząć nowy cykl, naklejając nowy plaster. Jest więc nowy "Dzień 1-wszy" i nowy "Dzień zmiany plastra". Przez pierwszy tydzień nowego cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji, takiej jak prezerwatywa lub środki plemnikobójcze.

Lisvy cena w aptekach

Cena plastrów Lisvy w zależności od dystrybucji w aptekach waha się:

 • minimalna cena: 43 zł za Lisvy plastry 3 szt.
 • maksymalna cena: 55 zł za Lisvy plastry 3 szt.

(średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)

Lisvy ulotka (informacje dla pacjenta)


Ulotka dla pacjenta

 • format: PDF
 • ilość stron: 39
 • rozmiar pliku: 1.80 MB

Ulotkę Lisvy PDF pobrano razy


Ulotka w formacie PNG 38 stron, łącznie 38 plików PNG, 1.96 MB

Ograniczona skuteczność

Skuteczność preparatu Lisvy może być zmniejszona między innymi w następujących przypadkach:

 • Opóźnienie nałożenia plastra zgodnie z planem.
 • Odklejenie się plastra.
 • Pominięcie wymiany plastra.
 • Stosowanie z innymi lekami.

Podczas stosowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych może wystąpić nieregularne krwawienie (plamienie lub krwawienie w środku cyklu), szczególnie podczas pierwszego miesiąca stosowania. W takim przypadku należy kontynuować stosowanie preparatu. Ocena wszelkich nieregularnych krwawień jest miarodajna dopiero po okresie adaptacji obejmującym ok. 3 cykle stosowania. Jeżeli nieregularne krwawienia utrzymują się lub występują po regularnych cyklach stosowania preparatu, należy uwzględnić przyczyny niehormonalne.

Efekty uboczne

Stosując Lisvy może wystąpić reakcja w miejscu naklejenia plastra (wysypka, świąd, podrażnienie, rumień i nadwrażliwość) u 20,9% pacjentów. Do innych efektów ubocznych należą: zmiany nastroju, migrena, nudności, krwawienie z dróg rodnych, ból piersi, depresja, nastrój depresyjny, zmniejszenie i utrata libido, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe tętnic i żył.

Tematy z forum:

Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%.

Zdjęcia Lisvy

Odpowiedzi:

Moja dziewczyna często chce seksu, kiedy ma miesiączkę, a ja jestem pewien, że nie jest to zdrowe. Czy mam rację?

Jednym słowem nie. Oczywiście zakładając, że twoja dziewczyna dba o higienę w czasie miesiączki, nie ma powodu żebyście nie mogli przeżywać pełnego stosunku. U wielu kobiet współżycie usuwa napięcie i skurcze jakie mogą odczuwać w tym czasie.

Krwawienie miesiączkowe z pewnością nie jest samo w sobie szkodliwe - ale oboje partnerzy powinni wziąć pod uwagę umycie się po zbliżeniu. Podobnie dobrym pomysłem jest kochanie się na ręczniku (dzięki temu można uniknąć plam na prześcieradle).

Podczas gry wstępnej z członka wydziela się przeźroczysta maź bardzo przypominająca wodę. Czy w tym mogą znajdować się plemniki? Czy od tego dziewczyna może zajść w ciążę?

W fazie podniecenia z zewnętrznego ujścia cewki moczowej wypływa kilka kropel śluzowej treści z gruczołów opuszkowo-cewkowych (destiIlatio). Mogą się w niej znajdować żywe, prawidłowe plemniki. Jeśli więc wydzielina ta przedostanie się w dniu płodnym do środowiska pochwy, może dojść do zapłodnienia. DestiIIatio to prawidłowe zjawisko fizjologiczne występujące w fazie podniecenia u wszystkich zdrowych mężczyzn.

Jak często powinnam poddawać się badaniu lekarskiemu, jeśli stosuję pigułkę?

Powinnaś zostać zbadana przed wypisaniem pierwszej recepty na jakąkolwiek antykoncepcję hormonalną (pigułki, plastry, krążki). Lekarz ginekolog zrobi Ci tradycyjne badanie ginekologiczne oraz pobierze materiał do cytologii szyjki macicy. Po otrzymaniu wyniku i braku przeciwskazań otrzymasz receptę na antykoncepcję hormonalną. Później zalecne jest raz na pół roku lub raz na rok ponawiać cytologię. Dobrze jest też (choć niekoniecznie) kontrolować ciśnienie krwi i wagę ciała. Jeśli twój lekarz pierwszego kontaktu nie może ci tego zapewnić, zwróć się do poradni specjalistycznej (ginekologicznej) po wskazówki, w celu wykonania badań.


wpisów: 128 na 1 stronach

Instruktorka • PL
Do Niny: W czasie 7-dniowej przerwy na krwawienie miesiączkowe jest się nadal zabezpieczonym przed zajściem w niechcianą ciążę. Dodatkowe zabezpieczenie w tym czasie nie jest konieczne. Ta sama zasada dotyczy krążka nuvaring i pigułek anty.
Nina
Używam plastrów, zaczęłam 7 dniowy cykl przerwy. Powinnam dostać okres ale uprawiałam seks i nie zabezpieczyłam się. Czy plasterek działa?
Dziewczyny czy któraś z was mogłaby zrobić kilka fotek opakowania Lisvy i samego blisterka? Potrzebuję do zamieszczenia na tej stronie www, a nie mam obecnie dostępu do opakowania żeby zrobić zdjęcia samodzielnie. Jeśli któraś z was może pomóc to proszę o fotki na mój email: agnieszka@agnieszka.com.pl
Instruktorka • PL
Ola: działanie antykoncepcyjne plastra nie zmniejsza się, odrastające włoski nie hamują przenikania do organizmu hormonów uwalnianych z plasterka. Możesz być spokojna :P
Ola • Warszawa
Czy jeżeli przyklejam plaster na podbrzusze na czystą ogoloną skórę i włoski odrastają w ciągu tygodnia pod plastrem to zmniejsza to skuteczność metody ? Gdy zdejmuję plaster widzę poodbijane dziurki od włosków.
Gosia_D
MIX: Wiadomo, że najlepiej trzymać się zaleceń producenta, więc ani nie skracać ani nie wydłużać cyklu. Minus jest taki, że jeśli plasterek ci się odklei np po 2 dniach aplikacji, a ty nakleisz kolejny-nowy, to w rezultacie na koniec cyklu zabraknie ci plastrow i będziesz musiała użyć plaster z kolejnego opakowania przewidzianego na następny cykl miesiączkowy. A to oznacza niepotrzebny wydatek finansowy. Nie jesteś pierwszą osobą która ma problem z trzymaniem plasterków. Może pomyśl o krążku NuvaRing.
Instruktorka • PL
do Jolcia: dlaczego piszesz, ze okres będziesz miała za 2 tygodnie?? Pierwszy naklejasz w pierwszym dniu okresu czyli krwawienia. Później w odstępach co 7 dni naklejasz dwa kolejne plastry. Razem wychodzi 3 plastry x 7 dni = 21 dni z plastrami. Pozostaje ci czwarty tydzień kiedy nie będziesz miała naklejonego plastra i w tym tygodniu dostaniesz okres czyli krwawienie miesiączkowe. Nowy pierwszy plaster z nowego cyklu naklej po kolejnych 7 dniach przeznaczonych na krwawienie miesiączkowe, zrob to po 7 dniach, bez względu czy już okres się skończył czy jeszcze plamisz, czy był bardzo skąpy czy obfity. Po prostu trzymaj się harmonogramu, tak jak mówi ulotka dla pacjenta.
mix
dziękuję za odpowiedź. czyli cykl lepiej wydłużyć niż skrócić? a co jeżeli znów odklei mi się plaster i nakleję natychmiast nowy, to nic nie zmieniać i czekać do dnia zmiany plastra? czy w tym całym przypadku jestem chroniona?
jolcia2201
Jak to jest z 1 cyklem jesli zwczynam gdy mam okres to po 2 tyg znow bedę go miala... Dopiero zaczynam i nie wiem jak to jest.pytam bo nie wiem czy nie wypadnie mi gdy wyjezdzam na dlugi weekend
Gosia_D
Do Mix: Tak możesz zrobić, teraz dniem zmiany plastra będzie środa a nie wtorek. Cały cykl wydłuży ci się o 1 dzień.
mix
witam! wczoraj powinnam mieć zmianę pierwszego plastra ... niestety we wtorek odkleił mi się całkowicie po czym natychmiast nakleiłam nowy w nowe miejsce ... jednak nie zmienilam plastra wczoraj jako nowy cykl tylko wtorek uznałam za nowy cykl jako zmianę plastra czy taka zmiana może być ?
Izabela • iz.a@o2.pl • Kraków
Zostały wycofane plastry o numerach serii numer serii:V49315BF, data ważności: 30.09.2017 numer serii: V49315BH, data ważności: 30.09.2017 numer serii: V5A309AP, data ważności: 31.10.2018 numer serii: V5A309BB, data ważności: 31.10.2018 numer serii: V61301AA, data ważności: 31.01.2019 numer serii: V61301AB, data ważności: 31.01.2019 numer serii: V61301BE, data ważności: 31.01.2019 CO MAJĄ ZROBIĆ KOBIETY KTÓRE UŻYŁY PALSTRÓW Z W/W SERII ? JAKI WPŁYW NA OGRANIZM KOBIECY MA ICH UŻYCIE ? JEST JAKIŚ KONTAKT Z PRODUCENTEM ?
Marysia • Limanowa
Iza - nic nie kombinuj i nie zmieniaj, odklej 3-ci plaster w poniedziałek tak jak masz planowo obliczone, czyli po 3 tygodniach. Prawdopodobnie coś się przestawiło w twoim systemie hormonalnym i dlatego masz wcześniejsze krwawienie, może z powodu stresu, może z powodu wyjazdu, może z powodu zmiany diety itp. Zachowaj cykle tak jak dotychczas czyli 3 plastry wymieniane w odstępach 7-dniowych a następnie tydzień przerwy na okres.
Iza • stopka93@vp.pl • Chorzów
Mam pewien problem stosuję w tej chwili 3 plaster z 3 paczki plastrów Lisvy. Teraz w poniedziałek powinnam zdjąć plaster i dostać okres, tylko że dzisiaj dostałam i nie wiem czy jest to normalne ? Wcześniej nie miałam takiego problemu. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Justyna • Kraków
Do Agnieszki - ja miałam plamienia przez całe pierwsze dwa cykle. Nie były te plamienia wielkie i problematyczne ale ustąpiły dopiero po drugim cyklu miesięcznym. Teraz wszystko jest idealnie. Okres dostaję z dokładnością do kilku godzin :-)
Agnieszka • grycka20@op.pl • Pułtusk
Witam! Jestem w trakcie drugiego plastra z drugiego (kolejnego) opakowania. Tak jak poprzednio przy pierwszym plastrze wszystko w normie, przy drugim natomiast pojawia się plamienie (podczas stosunku nawet krwawienie). W ulotce jest napisanie, że plamienia mogą trwać nawet do 3-go opakowania. Dziewczyny napiszcie proszę czy plamienia u Was ustały po 3-cim opakowaniu, bo jeśli nie to chyba trzeba zmienić środek antykoncepcyjny. Dodam że jestem zadowolona z plastrów, lekko odkleja mi się tylko obrzeże plastra.
dazy
Biore lisvy juz 8 msc od miesiąca w trakcie cyklu mam brazowy śluz a ostatnio w trekcie okresu byla gęsta brązowa wydzielina przez dwa dni zamiast krwi i dopiero potem normalny okres. Czy to znaczy ze plastry nie trzymają mi cyklu?
Jolanta • Wawa
Agata: 27 godzin bez plastra to znacznie za długo, ulotka dla pacjenta mówi, że można do 3 godzin.
Agata • Międzyzdroje
W niedziele odkleilam plaster, pomyliły mi sie dni bo dzien zmiany plastra mam w poniedziałek. Nowy plaster czyli 2 z opakowania nakleilam w poniedziałek wieczorem. Minęło ok 27 godzin bez plastra. Czy dalej jestem chroniona ?
nyna • lewaewelina20@gmail.com • włocławek
Witam. mam problem. Jakiś czas temu zmieniłam plastry Evra na Lisvy. Ostatnia moja miesiaczka była bardzo skąpa a teraz bolą mnie bardzo piersi. uzywam plastrów od 3 lat i nie robiłam jeszcze przerwy. Mam 40 lat wiec raczej to nie ciąża gdyz z 2 dzieckiem był problem z zzajciem w ciąże bo wczesniej uzywalam Evre. Piersi sa raczej tkliwe. uzywałam tabletki sesje i glinko biloba jest opis ze żeńszeń w duzej ilosci powoduje obrzęk i ból piersi, proszę o pomoc.
Bibi
Zmieniłam plastry na Vibin w tabletkach i czuję się o wiele lepiej, nie tylko fizycznie, ale i finansowo - plastry ciągle mi się odklejały i musiałam przyklejać nowe
maja14 • Kielce
Dzień przed zmianą plastra plaster odkleił się. Przykleiłam od razu nowy. Dziś jest dzień zmiany plastra, czy mogę nie zmieniać plastra przyklejonego wczoraj? w ten sposób dzień zmiany przesunę z piątku na czwartek? Czy jestem zabezpieczona przed ciążą?
jolka
Witam. Dzień przed zmianą plastra, zauważyłam, ze się nie trzyma. Zmieniłam go na nowy. Na następny dzień zmieniłam go na nowy, gdyz nie chciałam zmienić dnia przyklejania. Czy dobrze zrobiłam? Jestem zabezpieczona?
Kasiulka2011
Witam, mam pytanie. W pierwszym tygodniu cyklu przykleiłam Evrę,po kilku dniach oczywiście plaster się odkleił. Niestety "na stanie" posiadałam juz Lisvy, z racji tego że lekarz powiedział ze to są te same plastry tylko inna nazwa przykleiłam Lisvy. Od jutra mam mieć przerwę ale w dniu dzisiejszym zaobserwowalam juz brunatne plamienia zwiastujace miesiączkę czy taka sytuacja jest normalna? Na marginesie to jest mój z 3 cykl z plastrami
Ewelina
Witam. Czy któraś z Pań orientuje się czy tak jak w przypadku plastrów Evra tak i przy stosowaniu Lisvy można raz na jakiś czas przesunąć miesiączkę przyklejając po trzecim plastrze plaster czwarty? Nie znalazłam informacji na ten temat w ulotce, a niestety nie zdążę odwiedzić ginekologa przed wyjazdem na wakacje :( Pozdrawiam.
Agnieszka_Wrocław • wROCŁAW
Patrycja - proponuję udać się do ginekologa który zalecił ci stosowanie plasterków (głównie na torbiele) Być może twój organizm źle toleruje hormony zawarte w plastrach. Prawdopodobnie lekarz zaproponuje ci zmianę np na krążek Nuvaring lub jakieś pigułki.
Instruktorka • PL
Do Kejt: kontynuuj zmiany plastra tak jak sugeruje ulotka dla pacjenta czyli co 7 dni. Krwawienie lub plamienia międzymiesiączkowe mogą występować przez cały pierwszy cykl gdy się rozpoczyna antykoncepcję hormonalną. Po najbliższej miesiączce prawie na pewno wszystko wróci do normy i okres będziesz miała tylko w trakcie 7-dniowej przerwy.
Patrycja • patrycj1@gmail.com • Ornontowice
Stosuje plastry Lisvy od lutego 2016 roku i ostatnie krwawienie z odstawienia miałam 8 mają obecnie jest lipiec pominełam dwa razy krawieckie z odstawienia a teraz gdy odstawiłam hormony jest masakra od kilku dni nie śpię płacze nie jem nic boli jak cholera. Antykoncepcję mam brać na torbiele na prawym jajniku. I nie wiem co robić czy męczyć się w twj przerwie pierwszej od 2 miesięcy czy żnowu to pominąć. Pomocy
Ola
Witam. Plaster odkleił się do połowy. Mimo prób przyklejenia trzymał się słabo. Przed upływem 19 godzin zmieniłam go. Czyli według ulotki dzień zmiany pozostaje bez zmian. Był to mój trzeci plaster (5 dzień stosowania, czyli 2 dni do przerwy na odstawienie). 2 dni nosiłam ten nowy i odkleiłam w dzień kiedy się zaczyna przerwa. Dobrze postąpiłam?
Nakleiłampierwszy Plater w pierwszym dniu okresu, mój okres trwa już 10 dzień co robić ?
dona0
Witam, jestem w 3 tygodniu pierwszego cyklu, plastry zmieniam co niedziele, pierwszy plaster miałam naklejony na podbrzuszu po lewej stronie, drugi po prawej, trzeci zmieniłam na lewe ramię jednakże raz na jakiś czas troche sie odklejał (około połowy góra, np po prysznicu), przytrzymywałam go ręką i chwytał jednak zdarzało się to codziennie, dzisiejszego dnia po kąpieli odkleił się całkowicie i przykleiłam go ale na podbrzuszu tak więc zmieniłam miejsce (ponieważ w 2 pierwszych tygodniach tam lepiej się trzymał), czy przez zmianę miejsca wpłynęłam na jego skuteczność? czy nadal jestem w "bezpiecznej" strefie dzięki antykoncepcji?
Oliwia • Gdansk
Nakleiłam plaster 27 czerwca (pierwszy dzien miesiączki) dzis w nocy współżyłam z moim chłopakiem ktory we mnie doszedł bez dodatkowego zabezpieczenia czy jest możliwość ze wpadliśmy ?
Instruktorka • PL
Do Ewki: Brzegi plastra nie mają czynnika hormonalnego a jedynie klej utrzymujący plasterek w określonym miejscu. Lekkie odklejanie się rogów plastra nie ma wpływu na ich działanie antykoncepcyjne. Tak na marginesie mówiąc, coś z tym klejem producentowi nie wyszło - to bardzo częsta wada tych plastrów.
Instruktorka • PL
Do Kasi 23: Skróć cały cykl o 2 dni. Ten plasterek który masz teraz odklej normalnie po 7 dniach. Ten który ci się odkleił samoczynnie był 5 dni, tak więc cały cykl skróci ci się o te 2 dni. Godzinna przerwa w aplikacji plasterka nie ma wpływu na działanie antykoncepcyjne. Byłaś cały czas zabezpieczona przed niechcianą ciążą, tak więc bądź spokojna :-)
Kasia23
Dziewczyny pomocy ! Odkleil mi się 2 plaster a do DNIA ZNAMY PLASTRA zostało mi 2 dni czyli we wtorek. Nakleiłam nowy plaster a przerwa była gdzieś ok.1 godziny. Teraz pytanie czy w ten dzień zmiany plastra znów naklejam nowy?
ewka
Czy lekkie odstawanie otoczki plastra Lisvy wpływa na skuteczność? Ogólnie plaster trzyma się dobrze, tylko ta otoczka. Jak to jest z tymi brzegami? :D
Agnieszka • agn.mat@interia.pl
Mam skończone 42 lata , po raz pierwszy stosuję srodki antykoncepcyjne w postaci hormonów są to plastry lisvy . 22.05 założyłam pierwszy plaster i w zasadzie nie było dnia przerwy przez ten ponad miesiąc . Moja ginekolog zamiast po 3 plastrach zrobić przerwę , kazała mi zrobić dopiero po 6. teraz założyłam piąty plaster czyli inaczej drugi z drugiego opakowania . Czy mam coś z tym robić czy czekać , bo jak wspomniałam codziennie podkrwawiam. Zaczynam się niepokoić i martwić . Uprawiam też seks mężowi nie przeszkadza ,że brudzę czy tak może być
Instruktorka • PL
Paulinaff: Przesunięcie (skrócenie) cyklu o 1 dzień nie wpłynęło negatywnie na bezpieczeństwo antykoncepcyjne. Tak więc nie masz co się przejmować, że możesz być w ciąży. Podejrzewam, że jeszcze dziś dostaniesz krwawienie miesiączkowe, może ono jednak być bardzo skąpe. Nie powinnaś się tym przejmować. Nowy cykl zacznij dokładnie po 7 dniach od zerwania ostatniego plastra ze starego opakowania. W twoim przypadku będzie to najbliższa niedziela (a nie poniedziałek) Nawet jeżeli krwawienie będzie bardzo małe, albo nie wystąpi w ogóle, naklej nowy plasterek w niedzielę.
Jolanta • jola-nta@narciz.com.pl
Na plecach, a szczególnie na udo nie zaleca się naklejanie plastra ze względu na zwiększoną możliwość odklejenia. Siadając na krześle zawsze udo jest ocierane o podłoże, dodatkowo plecy mają większą ilość mieszków włosowych, więc przyleganei plasterka będzie słabsze. Jeżeli zaś chodzi o wchłanialność substancji hormonalnych przez skórę na udzie lub plecach, to nie ma znaczenia dla skuteczności antykoncepcji.
Paulinaaf • paulinaaf@yahoo.com
Skończyłam 1opakowanie lisvy. Jednak ost, czyli 3 plaster mi sie zaczal od czwartku odklejac po 4dniach.od jego zalozeniaa. Osusszylam skore i znów go nakleilam jednak w sobote to samo, wręcz mi sie przesunął, jednak bylam na weselu nie mialam nowych(a zmiane a dookladnie oddklejenie powinnam miec w poniedziałek) w sobote jeszcze go jakos nakleilam ale w niedziele juz odkleilam bo sie wkurzylam. Od poniedzialku mialam miec 4tydzien no to z racji odklejenia zaczelam od niedzieli. Jest środa nie mam jeszcze tej ala miesiączki. Powiem jeszcze ze występują u mniee codziennie plamienia ale ponoc przy pierwszych opakowaniach tak jest. Na ulotce jest napisanne ze jak plaster odklei sie w ost tygodniu to jestem zabezpieczona. Pytanie czy na pewno? Zwlaszcza ze w cZwartek wspolzylismy a od czwartku sie odklejal i go naklejalam ponownie. No i teraz jesli usunelam plaster 3 w niedziele a nie w poniedziałek i nie wystapi mi krwawienie mam nalozyc 1pla nowego cyklu w niedziele?
Ewelina • wilk_ewelina@o2.pl • Stargard
Witam Czy można np nakleić plaster na dolnej części pleców? Albo np udo?
Instruktorka • PL
do Klaudii: miejsce przyklejenia kolejnych plastrów nie jest istotne, możesz nakleić w tym samym, bądź innym miejscu. Natomiast przerwa około 24 godziny nie jest wskazana. Bezpiecznie można mieć odklejony plaster do 3 godzin w ciągu doby, jeśli zdarzy się to dłużej to powinno się dodatkowo zabezpieczyć przed niechcianą ciążą przez okres 7 dni stosując np prezerwatywę, albo nie podejmować współżycia w tym czasie.
Alicja_M • Niewiadów
Moniko: rozpoczynanie antykoncepcji hormonalnej nie jest tak niekomfortowe jak ci się wydaje. Nie jest prawdą, że dostaniesz jakieś zmiany skórne na twarzy. Jedynie co możesz zauważyć, to lekkie plamienie przez cały pierwszy cykl, więc będziesz musiała nosić wkładkę. Inne anomalie zdarzają się niezmiernie rzadko. Ja na twoim miejscu bym nie odwlekała decyzji o rozpoczęciu antykoncepcji, chociaż moim zdaniem krążek NuvaRing jest lepszy (bo wygodniejszy) od plasterków. Ale tu decyzja należy do ciebie.
Monika123456 • Wrocław
Hej Dziewczyny mam pytanie, pomóżcie! chciałabym zacząć stosować plastry Lisvy, ale mam pewne obawy i wątpilwości ponieważ...( Po raz pierwszy) w lipcu mam ślub.. j jezeli zaczeła bym je stosować pod koniec czerwca ( wtedy wypada mi miesiączka) to wychodziło by, ze miesiączkę dostanę dzień po slubie( ogólnie nie mam z tym problemu) tylko obawiam się, ze jest to zbyt ryzykowne przed samym ślubem, z tego względu, że naczytalam się, że mogą być różne skazy na twarzy, lub tycie itp Boje się również, że mimo, ze wyliczone jest, ze miesiaczke dostane po ślubie ( to moglo by się coś poprzestawiać i dostala bym np w dniu ślubu? Czy to mozliwe? (lub wczesniej, przed ślubem) jak sądzicie ? Czy powinnam się wstrzymać... czy bez obwa zacząć stosować plastry jescze przed ślubem.
klaudia • klaudussssiaa1213@wp.pl • Marburg
Hej! Plaster miałam odklejony dłużej niż 24h , więc nakleiłam całkiem nowy w inne miejsce, czy dobrze postąpiłam? Czy powinnam nakleić w to samo miejsce? I teraz pisze ,że powinnam mieć nowy dzień pierwszy i nowy dzień zmiany plastra. Czy to oznacza, że teraz powinnam nakleić nowy plaster za 7 dni i zacząć nowy cykl czyli od początku wszystko . Dodam ,że to mój 2 plaster nie licząc wtedy kiedy miałam okres , czyli jak teraz zacznę nowy cykl to w czasie krawienia będę miała plaster tak ?
Ewa
Jak to jest z tymi brzegami? Mi też się odklejają.
oleciak • klaudiap13@gazeta.pl
Witam. Stosuję Lisvy od miesiąca. Rozpoczęłam w drugim dniu cyklu, tak jak w ulotce napisane dodatkowo się zabezpieczałam. Przy trzecim plastrze doszło do pełnego stosunku. Plastry leciutko zawsze odchodziły przy brzegach, tak na około 4 mm maxymalnie. Ale tak poza tym się trzymały, tylko te brzegi. Czy jest jakieś ryzyko?
Instruktorka • PL
Aga: podczas rozpoczynania antykoncepcji hormonalnej lub po dłuższej przerwie w jej stosowaniu, prawie zawsze występują mniejsze lub większe plamienia przez cały pierwszy cykl. W ten sposób twój system hormonalny "przestawia się" do antykoncepcji hormonalnej. Od drugiego cyklu na 99% nie będziesz miała już żadnych krwawień czy plamień międzymiesiączkowych, natomiast sam okres będzie bardzo regularny.
Witam , mam 42 po raz pierwszy zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną w plastrach z obawy , że nieregularne miesiączki , ciąża itd. Ale mam pytanie odnośnie ich stosowania nakleiłam plaster w pierwszym dniu miesiączki , trwała ok 6 dni ale cały czas raz bardziej czerwone raz brązowawe mam plamienia już w zasadzie ponad 2 tyg. czy tak może być na początku . Jestem tym trochę poirytowana i zmartwiona czy coś nie tak ze mną . Proszę o sugestie i swoje przeżycia z tym związane
Instruktorka • PL
Jeśli to jest pierwszy lub drugi plaster w cyklu, to wymień plasterek na nowy, ale nie odrywaj go po 2 dniach tylko normalnie po 7 dniach. Jeśli jest to trzeci plaster, to oderwij go i nie naklejaj plastra z nowego opakowania, tylko czekaj na krwawienie miesiączkowe które dostaniesz o 5 dni szybciej niż zwykle. W ten sposób skrócisz sobie cały cykl miesiączkowy o 5 dni, ale będziesz cały czas miała pewność, że jesteś zabezpieczona przed niechcianym zajściem w ciążę.
wequi • sanndeerr@op.pl
hejka.. dzis odkleil mi sie plaster a dzien zmiany plastra mam za dwa dni. tzn ze powinnam nakleic nowy plaster i za dwa dni go zmienic? bez sensu, plaster dziala tydzien a ja bede go nosila dwa dni, troche marnuje
wequi • sanndeerr@op.pl
hejka.. dzis odkleil mi sie plaster a dzien zmiany plastra mam za dwa dni. tzn ze powinnam nakleic nowy plaster i za dwa dni go zmienic? bez sensu, plaster dziala tydzien a ja bede go nosila dwa dni, troche marnuje
Alex
Witam. Miesiąc temu e pierwszym dniu okresu zaczęłam używać plastrów lisvy. Okres trwał 10 dni (wcześniej było zawsze 7), a w 14 dniu cyklu zaczęło się ponowne krwawienie, które trwało około 8 dni. Po 28 dniach od przyklejania pierwszego plastra, czyli po tych 7 dniach przerwy, przykleiłam nowy plaster z nowego opakowania, ale okresu tego dnia nie dostałam, ani do teraz nie mam (czyli 3 dni spóźnienia). Czy to normalne? Ciąża? Żaden z plastrów się nie odkleił, stosowałam je tak jak piszę w ulotce. Jedynie na otoczce łapał się brud, ale tego chyba nie da się uniknąć...
AN25
Używam tych plastrów od tygodnia. Plaster trzyma się dobrze już 6 dzień, więc pozytywnie mnie to zaskoczyło. Nie byłoby go widać gdyby nie ta ciemna otoczka, która się robi wokół niego...
daria
Musze powiedzieć ze najwieksza wada plastrów jest to ze maja BARDZO SLABY KLEJ. potrafia sie odklejac juz po 1 dniu! Nie raz mialam ogromny problem co mam teraz zrobic bo juz nie mialam plastrow na wymiane ani nowek recepty. Masakra...
Instruktorka • PL
Asiu: palenie paierosów nie osłabia skuteczności antykoncepcji hormonalnej, tylko (według niektórych ocen) zwiększa ryzyko zakrzepów żylnych, szczególnie jeśli się jest otyłym lub po 40-tym roku życia. Zabezpieczenie przed niechcianą ciążą jest takie samo bez względu czy palisz papierosy, czy nie palisz.
Aleksandra
dazyyy : Nie wiem co się dzieje z dnia na dzień jest wychodzą mi niesamowite guzy których od dwóch lat nie miałam do tego milion zaskórników,jestem załamana...
dazyyy
Aleksandra jestem wrecz zdziwiona twoim problemem bo skladniki zawarte w plastrach właśnie likwiduja tradzik. Moze wysypuje ci to co mialo wyjsc i potem cera ulegnie poprawie.
Asia • viivwisniewska@icloud.com • Wrocław
Dziewczyny i kobiety - czy jak pale papierosy to osłabiam skuteczność plastrów? Stosuje juz drugie opakowanie ale nadal boje sie odstawić prezerwatywy z chłopakiem
Aleksandra
Witam wszystkich :) kończę właśnie drugie opakowanie plastrów na początku było super,ale zmagam się z trądzikiem od 3 lat i niestety nawet przy stosowaniu maści(którą stosuje od 3 lat) od dermatolg strasznie zaczyna mnie wysypywać w okolicach brody od tej pory jak używam tych plastrów czy miałyście podobny problem do dermatolog zapisałam się dopiero na 14 czerwca,a boję się,że z dnia na dzień będzie gorzej :( Jak myślicie czy to przez te plastry ??
Agnieszka • agusia-gusia1@wp.pl • Głogów
Witam wszystkich i właśnie skończyłam stosować drugie opakowanie plastrow jak dla mnie w rewelacyjne ☺ dziwią mnie opinie ze plaster u Was się odkleja ja np wgl nie miałam takie przypadku dlatego trochę mnie to zdzwilo ☺ i żadnych skutków ubocznych nie miałam ☺ mogę napewno je polecić ☺
niesia • dodami@o2.pl • Mazury
Dobrze znoszę te plastry i nie mam do tej pory żadnych skutków ubocznych a zaczęłam już drugie opakowanie.
dazyyy • odklejony plaster
Plaster odkleil mi sie dzień przed planowana data zmiany. Na chwilę ale juz sie w ogole nie klei. Nakleje nowy ale nie chce zeby dzień zmiany plastra pozostawal bez zmian bo nie będę przyklejac dzis nowego plastra i jutro nowego. Czy mogę przykleic dzis nowy i zmienić dzień zmiany plastra na piątek w takim razie??
sylwia • sylwia.liskiewicz@gmail.com • Kraków
Plastry owszem szybko się brudzą. Podchodzi pod nie powietrze. Ja czuję się po nich bardo dobrze. Zauważyłam spadek wagi, podrosły też piersi. Mogę polecić
nikoletta
Prównując plastry Lisvy z Evrą muszę przyznać, ze przynajmniej w moim wypadku Lisvy to porażka. Plaster bardzo często odkleja się, podchodzą pod niego paproszki co wygląda paskudnie już nawet na drugi dzień po przyklejeniu plastra. Plusem w porównaniu z Evrą jest jedynie to, ze faktycznie są oddychające i nie robią się pod nimi ,,potówki'' , nie mogę napisać że są bardziej dyskretne, ponieważ kiedy dostaną się paprochy to wygląda okropnie i wcale nie jest dyskretny. Na pewno wracam do Evry, ponieważ nastrojowo nie mam zmian między Evrą a Lisvy, a jednak wizualnie Evry wyglądają duuuużo lepiej.
Wioletta • wioletta.mistak@op.pl • Krakow
Czesc dziewczyny mam pytanko bylam u lekarza gin. I przepisał mi te plastry lisvy zapytal czy miałam juz okres odkąd urodziłam powiedziałam ze nie bo nie miałam powiedzial żebym db przykleiła ten plaster (pierwszy raz używa antykoncepcji) przykleilam plaster w czwartek a w poatek rano wyszłam z pod prysznica i zobaczyłam ze pod plastrem dostali sie powietrze wiec oderwalam go i przykleiłam nowego czy można tak czy ten stary plaster jakos umocowac ?
kasia
Cześć, mam pytanie - czy jeśli 3.ci plaster odkleił mi się dzień przed planowanym zerwaniem, to powinnam nakleić kolejny, czy od tego dnia liczyć 7 dni i wszystkie kolejne naklejać dzień wcześniej?
karolina
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Czy wam tez po kilku dniach pod plaster dostaje sie powietrze? Plaster niby sie trzyma ale widac ze pod spodem jest powietrze. Czy to osłabia ich skuteczność? Zdecydowanie wolalam evre :/
Nadia
dziewczyny mam pytanie czy w 4 tygodniu bez plastra jestem chroniona tak samo jak te 3 tygodnie z plastrem i nie musze stosowac żadnych dodatkowych zabezpieczen w tych 7 dnich bez plastra??
Helena
Kiedyś stosowałam plastry, niestety bardzo się pocę i wszystkie strasznie szybko się odklejały, a ja i tak stosowałam dodatkową antykoncepcję. Często bolała mnie też głowa. Teraz biorę Vixpo, czuję się bardzo dobrze, miesiączki mam o wiele mniej obfite i żadnych nudności, ani bólów głowy.
Jadzia
Czy plastry Lisvy można naklejać na łopatki tak jak Evrę? Wszędzie szukałam odpowiedzi i nigdzie nic na ten temat nie ma :(
Jadzia
Czy plastry Lisvy można naklejać na łopatki tak jak Evrę? Wszędzie szukałam odpowiedzi i nigdzie nic na ten temat nie ma :(
Paulina • paulina.jakubas@wp.pl • Warszawa
Witajcie. Sluchajcie, w niedziele nakleilam swoj pierwszy plaster lisvy. Dostalam okres i nakleilam. Niestety dzis mam nudnosci. W dodatku czasami mnie piecze w tym miejscu gdzie mam naklejony plaster. Na twarzy wyskoczyly mi jakies liszaje. Chce zerwac ten plaster bo wydaje mi sie ze to od tego. Czy moge zerwac dzis ten plaster i bedzie po sprawie? Mozna ot tak zerwac? Dzis 3 dzien
germa • dodami5@o2.pl
Ja tez jestem trakcie drugiego opakowania, to moje pierwsze plastry i jestem bardzo z nich zadowolona :) Od początku nie miałam żadnych złych objawów.
agasat
Witam, jestem w trakcie drugiego miesiąca stosowania plastrów. Od kilku dni odczuwam bóle w podbrzuszu i mam obolałe piersi. Czy jest to normalne w szóstym tygodniu stosowania plastrów ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
zmartwiona • Kraków
@Arleta, ale czy w przypadku ustania krwawienia po 1 dniu przy 1 plastrze to cykl jest prawidłowy?
Arleta • Przemyśl
Dazy: Nie ma konieczności wykonywania testu ciążowego, jeśli nie przerwałaś prawidłowego cyklu przyklejania plasterków to nie jesteś w ciąży. Jeżeli natomiast podczas współżycia stresujesz się, to dla własnego psychicznego poczucia bezpieczeństwa możecie używać tez prezerwatywy przez ten pierwszy cykl.
Zmartwiona • KRAKÓW
@daizy daj znać jak dalej
dazy
Zadzwonilam do ginekologa, który powiedzial, ze tak moze sie zdarzyć, ze nagle dostarczona dawka hormonu zahamowala okres i mam stosowac plastry dalej, zgodnie ze schematem. Nie ukrywam, ze i tak jestem zmartwiona i zamierzam wykonać test ciazowy za kilka dni
Zdziwiona • Aleksa@gmail.com • KRAKÓW
@daizy mam ten sam przypadek, co zrobiłas?
Hananana • hanja91@gnail.com
Hej. Ja chętnie odsprzedam dwa opakowania oryginalnie zapakowane bo jednak wole tabletki. Gdyby ktos chcial to prosze o kontakt. Mi sie nom stop odklejaja. Nie wiem o co chodzi
dazy
Przepraszam oczywiście lisvy a nie evra
dazy
Przykleilam plaster evra 1 dnia okresu, było to normalne krwawienie a nie plamienie, jednak okres skończył sie nagle po 1.5 dnia... teraz nie wiem co mam myśleć, czy to w ogole byl okres? Czy jestem teraz chroniona przed ciążą?
Joanna • Warszawa
Meggi: Kolejny plasterek naklej w innym miejscu - np na pośladku, albo na ramieniu. Prawdopodobnie twoja skóra zareagowała lekko alergicznie, to się zdarza, ale to jest tylko czasowe.
Hej Kochane!!!Jestem po pierwszym tygodniu stosowaniu plastra mam w miejscu przyklejenia zaczerwienienie chyba to odparzenie...Czy muszę przestać stosować plastry?Z głosić się z tym do lekarza? Czy jest to normalne???
Instruktorka • PL
Aniu: na 90% problem bólu głowy nie ma nic wspólnego z antykoncepcją hormonalną, może przyczyna jest inna (spadek ciśnienia, wiosenne przesilenie, stres itp). Zaobserwuj to w kolejnym cyklu miesiączkowym. Jeżeli problem się powtórzy, to być może twój organizm nie akceptuje antykoncepcji hormonalnej, wtedy powinnaś wrócić do ginekologa w celu zaproponowania czegoś innego.
Aga • Kraków
Megi - ja używam krążków NuvaRing i przechowuję je w lodówce, z plasterkami jest podobnie. Z tego co mi wiadomo, nie powinno się je przetrzymywać w temp. powyżej 25 stopni celsjusza, w suchym i nie narażonym na duże słońce miejscu. Innych wymagać co do przechowywania nie ma.
Ania • anka2121@vp.pl • Ozimek
To mój trzeci tydzień stosowania plastrów. Od dwóch dni strasznie boli mnie głowa. Czy to może być przyczyna? Pozdrawiam
Instruktorka • PL
Paulina: Skróciłaś swój cykl miesiączkowy o około tydzień, nie powinnaś tak robić bo całkowicie rozregulujesz swój system hormonalny. Nie jesteś w ciąży gdyż w trakcie tego cyklu byłaś zabezpieczona cały czas plastrami Lisvy. Teraz skoro 28 marca zdjęłaś ostatni plaster, to pierwszy plaster z nowego opakowania naklej po 7 dniach czyli 4 kwietnia (w poniedziałek) Następnie plasterki wymieniaj dokładnie co 7 dni, czyli w każdy poniedziałek. Po wykorzystaniu trzech plasterków zrób tygodniowa przerwę na krwawienie miesiączkowe. Następnie znów powtarzaj kolejny cykl. Stosując plastry Lisvy tak jak napisałam będziesz cały czas zabezpieczona przed niechcianą ciążą, nawet w czasie 7-dniowej przerwy na krwawienie.
Paulina • paulina911@opoczta.pl • Sandomierz
12 marca dostałam okres więc przykleiłam 1 plater. Odkleił się, potem 2. W czasie od 12 do 28 marca wykorzystałam 4 plastry. W czasie od 17 do 28 kochałam się z chłopakiem. Kilka razy skończył we mnie. 28 odkleiłam plaster i już nie naklejałam następnego. Dziś jest 31 marca a u mnie pojawiło się krwawienie. Czy to od przerwania z plastrami czy okres po tak krótkim czasie??
megi • poznań
Czy wam tez laseczki lekarz kazał przechowywac plasty w lodówce? :-?
Maja • Gozów
Hej dziewczyny. W środę wieczorem przykleiłam swój pierwszy plaster, a od czwartku odczuwam ból w nogach, pachwinach i pośladkach. Kiedyś zażywałam tabletki, ale nie miałam żadnych takich objawów. Czy któraś z Was tak miała? Proszę o odpowiedź, bo trochę mnie to martwi. :-?
Joanna • joanna.zarczynska@wp.pl • Szczecin
Witam. Przygodę z plastrami Lisvy zakończyłam po pierwszym opakowaniu. Dostałam wysypki i musiałam przestać ich używać.
Beata
Instruktorko dziękuję, chociaż tego mojego nie można nazwać plamieniem bo leci konkretnie 15sty dzień, dowiedziałam się w między czasie ze tą sytuacją wynika z niskiego poziomu hormonów w plastrach i jeśli potrawa 3cykle to będzie trzeba zwiększyć dawkę hormonów, pozdrawiam.
Jola
Do Moniki: Tak - naklej pierwszy plaster w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego, kolejne wymieniaj po 7 i 14 dniach.
Instruktorka • PL
Aleksandro i Beato: Przy zastosowaniu antykoncepcji hormonalnej (plastry Lisvy do takiej należą) przez pierwszy cykl występują plamienia międzymiesiączkowe (mogą lecz nie muszą) Jest to skutek przestawiania sie systemu hormonalnego kobiety. W tym czasie jest się w pełni zabezpieczonym przed niechcianą ciążą. Plamienia całkowicie ustąpią po skończeniu pierwszego cyklu, czyli po nadchodzącej miesiączce. Tak samo jest w przypadku rozpoczynania antykoncepcji z postaci pigułek lub krążka NuvaRing.
Monika
Jeżeli wcześniej nie stosowałam żadnych środków antykoncepcyjnych, to muszę nakleić plaster w pierwszym dniu okresu, czy mogę wcześniej??
Beata
Hej Aleksandra, no właśnie ja mam ten sam problem, niby już przestało mi lecieć tzn. Taki ciemny śluz tylko, a dzisiaj (13dzień) znów mi poleciała normalna krew, a nawet taką gęstą jak skrzepy. Też nie wiem co o tym sądzić. Ja ostatnie 5 miesięcy miałam dość regularny okres. Pozdrawiam.
Aleksandra • alek097@gmail.com • Wrocław
Cześć dziewczyny nakleiłam plaster w pierwszy dzień okresu tak jak powinnam natomiast po tygodniu zmienilam plaster a krawienie nadal nie ustaje . To juz 10 dzień krawienia czy to normalne? (dodam ze moj okres nigdy nie byl regularny moze to ma jakis wplyw?)
beata
Witajcie dziewczyny, nakleilam pierwszy plaster tydzień temu w piątek, dziś jest zmiana plastra 8 dzień a że mnie się wciaz leje, tylko trzeci dzień miałam zupełnie bez niczego na czwarty wróciło i nie zapowiada się na koniec. Pytanie kieruje do dziewczyn które pisały ze tez wydłużyl im się okres. Mianowicie ile dni trwał I czy naprawdę nie ma się czym przejmować. Pozdrawiam.
Witam. Zaczęłam stosować plastry Lisvy w lutym. Wcześniej przez 3 lata stosowałam tabletki. Pierwszy plaster odkleił mi się dzień przed "zmianą plastra" nakleiłam nowy i dzień zmiany został taki sam. Natomiast nowy plaster odkleił mi się zaraz przy pierwszej kąpieli ( był to szybki turbo prysznic) teraz odkleja się za każdym razem gdy tylko się kąpie czy nawet tak bez powodu. Nie wspominając,że nie mogę iść na basen bo nawet krótki kontakt z wodą kończy się szukaniem plastra. Co robię nie tak ??? zaczęłam nawet przemywać spirytusem miejsce przyklejania aby odtłuścić i nic, tak samo. Czy przez to ciągłe odklejanie plastra mogę zajść w ciąże ?? POMOCY. :( :-? :-? :(
Emi
Witam! Zaczęłam dopiero przygodę z plastrami (wcześniej kilka lat tabletek). Pierwszy plaster odkleił mi się po 3 dniach. Jako, że nie nadawał się do ponownego naklejenia wzięłam kolejny i przykleiłam w to samo miejsce (tak jest napisane w instrukcji). Ulotka podaje, że "dzień zmiany plastra" pozostaje bez zmian. Jeśli moim dniem była niedziela to plaster zmieniam w najbliższą niedzielę czy kolejną? Mam na myśli czy mój cykl pozostaje 28dniowy czy przez utratę jednego plastra skraca się?
karola
Znalazłam informację, ze antykoncepcja hormonalna oprócz hamowania owulacji może też zapobiegać zagnieżdżeniu zarodka.
ola • tolamolora@interia.pl • Dolnoslaskie
Hej:) Do kom poniżej - Mój pierwszy okres z plastrami tez bardzo się przedłuzył (normanie max 4 dni) . Trwał ponad tydzien. A jesli chodzi o moj problem z odklejaniem - Nowe opakowanie przechowuję na drzwiach lodówki i trzyma się idealnie , Polecam !!! :)
Skibi • Wskvideos@gmail.com • Daleko
Dziewczyny zaczelam brać plastry Lisvy, tydzień temu. NakleiłAm 2 plaster w piątek (tydzień minął) mamy wtorek a ja nadal plamie.... Kiedyś stosowałam tabletki ale było to 5 lat temu. Strasznie draNi Mnje to krwawienie. 4 dni za długo. ..... Powinnam skonsultować sie z lekarzem ?
Instruktorka • PL
W ostatnim tygodniu przed krwawieniem, kiedy plaster nie jest naklejony, także można współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. W tym czasie zapłodnienie nie jest możliwe. To samo tyczy się plastrów Evra i krążków Nuvaring.
Aleksandra • aleksa94@gmail.com • Wrocław
Cześć dziewczyny mam pytanie ;) czy w 4 tygodniu ( tygodniu bez plastraa) potrzebna jest dodatkowa ochrona antykoncepcyjna ? Czy plaster działa również wtedy gdy nie jest naklejony( w przerwie ) ?
Aleksa • aleksa94@gmail.com • Wrocław
Cześć dziewczyny mam pytanie ;) czy w 4 tygodniu ( tygodniu bez plastraa) potrzebna jest dodatkowa ochrona antykoncepcyjna ? Czy plaster działa również wtedy gdy nie jest naklejony( w przerwie ) ?
Jadźka
Olu: coś jest nie tak!? Może te plasterki były niewłaściwie przechowywane albo skóra przed przyklejeniem była nasmarowana jakimś kremem. Spróbuj nakleić w inne miejsce np nad pośladkiem. Ja też stosuję Lisvy i nie miałam jak dotąd problemu z odklejaniem.
ola • tolamolora@interia.pl • Dolnoslaskie
Pomocy! Pierwszy plaster sie trzymał okej . (Choc wygladał okropnie , brudny na około) Dugi nakeliłam wczoraj i poszłam biegać . (dokejam na ramie) I on odleciał. Szybko przykleiłam nastepny , lecz on równiez od wszystkiego się zapowietrza . Kąpie sie w wannie i staram sie go nie zamaczac , lecz on od samej pary juz łapie powietrze. (nakejam zgodnie z instrukcja na opakowaniu) :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
Leniaa
Mam pytanie do pań stosujących plastry Lisvy - jak je prawidłowo przechowywać? Lekarz zalecił mi na drzwiczkach lodówki, aczkolwiek w przypadku innych plastrów raczej nie jest to chyba wskazane. Panie w aptece zapytane o przechowywanie same właściwie nie wiedziały. Opakowanie z kolei podaje jedynie informację, aby plastrów nie zamrażać. Jak Wy je przechowujecie? :)
Ala
Moniu: Jeżeli nie robiłaś przerwy z antykoncepcją hormonalną, to przejście z miesiąca na miesiąc między plastrami Evra a Lisvy będzie dla ciebie niezauważalne pod względem reakcji organizmu. Natomiast jeśli obecnie masz przerwę w antykoncepcji, to po przyklejeniu pierwszego plasterka możesz mieć plamienia przez jakiś czas (do miesiąca czasu)
MONIA • dominika.czaj@op.pl • WARSZAWA
Czy któraś z Was stosowała wcześnie evrę a teraz livsy ? Ponieważ zastanawiam się czy kiedy zmienię evrę na livsy to znów będe miala miesiąc krwawienie ?
Olga • Rzeszów
Rozważałam plastry jako pierwszą antykoncepcję, ale w końcu zdecydowałam się na Vibin mini. Boję się trochę, że mogłyby się odklejać (dużo pływam) i będą wyglądać nieestetyczne
Wika • Rumia
Justyna: zasadniczo nie różnią się wiele od plastrów Evra, chociaż są okrągłe i przeźroczyse, maja lepszy i mocniejszy klej. Ja nie miałam po nich żadnych skutków ubocznych więc uważam że są OK.
Justyna_86 • Łódź
Bardzo ciekawa jestem, czy te plasterki Lisvy są lepsze od sprawdzonych już przeze mnie plastrów Evra. Czy któraś z was zauważa znaczną różnicę w stosowaniu? Dziewczyny podzielcie się swoimi uwagami.
Instruktorka • PL
Do Tatianki: Oczywiście że są na receptę, tak samo jak wszystkie inne antykoncepcyjne środki hormonalne.
Tatiana • tatiankaaa@op.pl • Warszawa
Czy plastry Lisvy są na receptę?
Aldona
Witam. Dopiero zaczęłam stosować plastry Lisvy. W sobotę dostałam okres i od razu nakleiłam 1 plaster. Dzisiaj (czyli po 7 dniach) odkleiłam 1 plaster i nakleiłam 2. Okres skończył mi się wczoraj. Czy już mogę współżyć bez zabezpieczenia dodatkowego?
Julka • jullka69@wp.pl • Chorzów
Plastry stosuje miesiac i nie jestem zadowolona oprocz tego ze plaster sie brudzi, nie wyglada to estetycznie, piersi bola, moja waga wzrosła, ogólnie nie jestem pewna czy moge je polecic.
Alexandra
Oczywiście przerwę można, a nawet trzeba zrobić, żeby organizm nie przywyczaił się do substancji w leku. Żeby przerwa miała jakiś sens, powinna trwać przynajmniej około 3 miesiące.
Agnieszka_wawa • agajaga_7@o2.pl • zielona
Witam, proszę napisać czy zaczynając używać te plastry można zrobić przerwę w używaniu i potem powrócić, Czy muszę regularnie je stosować bo nie znalazłam takiego pytania, proszę o odpowiedź czy będą jakieś powikłania?
Baśka
Witam, ja stosuję plastry Lisvy już prawie rok i jestem z nich bardzo zadowolona, nie odklejają sie i jak dotąd działają skutecznie. Też macie takie opinie o tych plasterkach?
Maria • Warszawa
Plastry, tabletki jak i wiele innych metod są o wiele wygodniejsze od prezerwatywy. Ja sama używam plastrów ale nie Lisvy tylko Evra. Plastry mozna nakleic na rozne czesci ciala. Najlepsze to zewnętrzna strona ramienia, pośladki, podbrzusze oraz górna część tułowia. Ich zaletą jest też to, że nie trzeba o nich pamietać codziennie tylko raz na tydzień wystarczy go zmienić. Plastry mają także różne skutki uboczne, ale to wszystko zależy od organizmu kobiety. Ja osobiście je polecam :)
Jola23 • Polska
Witajcie. Stosuję plastry 3 miesiąc i jestem z nich zadowolona choć nie powiem żebym nie miała chwil zwątpienia gdy dopadały mnie skutki uboczne. Już prawie chciałam z nich zrezygnować. Postanowiłam jednak posłuchać ginekologa i przeczekać 3 miesiące. Teraz mam wrażenie, że już wszystko mi się ustabilizowało.
Moniaaa • Kraków
A ja wolę jednak piguły, chociaż nie potrafię wytłumaczyć dlaczego :-?
Alka • trawerskia2392@o2.pl • 3-miasto
Plastry to duża wygoda w porównaniu z pigułką, więc wydaje mi się, ze warto zapłacić trochę więcej i mieć spokój, niż pamiętać codziennie o tabletce.

Pokrewne artykuły