Pierścień antykoncepcyjny krążek NuvaRing

Nowoczesna antykoncepcja krążek NuvaRing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania niepożądanym ciążom i ich przerywaniu. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa dotycząca sposobów planowania rodziny. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania niepożądanej ciąży jest pierścień hormonalny NuvaRing.

Poważnym problemem w stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej czyli popularnej pigułki, są niepowodzenia w wyniku błędów jej stosowania. Aż 47% kobiet zapomina o przyjęciu jednej lub więcej tabletek w ciągu jednego cyklu. Zaś 22% nie pamięta o przyjęciu dwóch lub więcej tabletek na cykl. PTG podaje szacunki, według których co piąta niepożądana ciąża jest wynikiem błędu w stosowaniu doustnej metody antykoncepcyjnej.

Na polskim rynku dostępny jest hormonalny środek antykoncepcyjny: NuvaRing stosowany dopochwowo w sposób ciągły przez 3 tygodnie. Jest to elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i bezbarwny pierścień o średnicy niewiele większej niż 5 cm i przekroju 4 mm.

Kobieta sama umieszcza w pochwie pierścień w pierwszym dniu cyklu i po upływie 3 tygodni sama go także usuwa. Innowacyjność dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing (vaginal contraceptive ring - VCR) polega na tym, że po umieszczeniu w pochwie przez cały czas uwalnia on hormony progestagen (etonogestrel) i estrogen (etynyloestradiol), które przenikają do krwioobiegu. Po 7 dniach przerwy, w czasie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, po czym znów następuje 7 dniowa przerwa.

Zakładanie Nuvaring

W zależności od tego, jaka pozycja jest najbardziej wygodna dla kobiety, NuvaRing® może być wprowadzony przy pozycji stojącej, klęczącej lub leżącej.

Działanie NuvaRing jest takie samo, jak w przypadku doustnych tabletek antykoncepcyjnych (DTA) - czyli popularnych pigułek - i polega na zahamowaniu owulacji. W przeciągu trzytygodniowego okresu, w którym pierścień powinien znajdować się w pochwie, dopuszcza się jego wyjęcie lecz nie na dłużej niż 3 godziny.

Specjaliści zalecają NuvaRing wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, w szczególności zaś tym, u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. To doskonała metoda dla kobiet, które nie są zdyscyplinowane w codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, a przyklejony na skórze plaster i jego eksponowanie nie jest dla nich akceptowalne.

Dzięki stosowaniu pierścienia raz w miesiącu, kobieta nie musi codziennie pamiętać o przyjmowaniu antykoncepcji, jak ma to miejsce w przypadku tabletek doustnych. Zakładanie pierścienia NuvaRing raz w miesiącu uwalnia kobiety od powtarzalnego, codziennego hasła: "Weź pigułkę". Pierścień jest dobrze tolerowany przez kobiety, a sam środek łączy łatwość stosowania i wysoka skuteczność, współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0,25 do 1,75. Precyzja położenia pierścienia w pochwie nie wpływa na jego skuteczność, a zakładanie i usuwanie pierścienia jest proste i nie stanowi problemu. Ponadto pierścień nie jest odczuwalny w pochwie ani przez samą kobietę, ani przez partnera, co nie zmienia odczuć seksualnych.

NuvaRing cena w aptekach

Cena Nuvaring w zależności od dystrybucji w aptekach waha się:

  • minimalna cena: 41 zł za krążek NuvaRing 1 szt.
  • maksymalna cena: 58 zł za krążek NuvaRing 1 szt.

(średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)

Nuvaring ulotka (informacje dla pacjenta)


Ulotka dla pacjenta

  • format: PDF
  • ilość stron: 29
  • rozmiar pliku: 1.30 MB

Ulotkę Nuvaring PDF pobrano razy


Ulotka w formacie JPG 24 strony (po dwie strony), łącznie 13 plików JPG, 1.45 MB

Kobieta planując ciążę sama może zadecydować o zaprzestaniu jego stosowania, gdyż jest to metoda w pełni odwracalna. NuvaRing jest pierwszym środkiem antykoncepcyjnym na rynku polskim zawierającym najmniejszą ilość estrogenów (15 ľg, a inne dostępne preparaty antykoncepcyjne zawierają od 20 do 50 ľg). Dzięki tak małej dawce estrogenów zawartej w pierścieniu NuvaRing kobiety stosujące ten środek nie cierpią z powodu bólu głowy, nudności, bolesnych piersi i nie tyją. Mimo tak niskiej dawki estrogenów nieprawidłowe krwawienia i plamienia są niezmiernie rzadkie.

Porównanie satysfakcji ze stosowania NuvaRing i tabletki antykoncepcyjnej.

Tematy z forum:

Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%.

Filmy instruktażowe

Opakowanie i wygląd krążka

Zakładanie krążka NuvaRing

Jak używać NuvaRing

Rozpoczęcie antykoncepcji przy użyciu pierścienia

Schematycznie:

Umieść go w pochwie pomiędzy pierwszym a piątym dniem twojego cyklu miesiączkowego. Dzień 1 cyklu to pierwszy dzień krwawienia (okresu). Pierścień należy umieścić najpóźniej w piątym dniu cyklu, nawet jeśli nadal masz okres.

Używaj NuvaRing cykliczne, tzn. (3 tygodnie wewnątrz Twojego ciała, a po wyjęciu 1 tydzień przerwy). Po włożeniu pierścienia, powinnaś go pozostawić w pochwie przez 3 tygodnie z rzędu. Po 3 pełnych tygodniach usuń pierścień na 1 tydzień przed rozpoczęciem następnego cyklu. W tym czasie najprawdopodobniej dostaniesz okres. Jest to 7 dniowa przerwa, gdy nie masz w sobie pierścienia. Okres zwykle dostaniesz 2-3 dni po usunięciu pierścienia.

Możliwe jest również używanie pierścienia Nuvaring w cyklu ciągłym (nie dopuszczając do miesiączkowania). Może zaproponować to lekarz ginekolog np. w celu leczenia na niektóre schorzenia, takie jak bolesne miesiączki lub endometrioza. W takim przypadku możesz czuć się najlepiej, kiedy będziesz używała pierścienia w sposób ciągły, ale oznacza to, że nie będziesz miała okresu. Po upływie 3 pełnych tygodni wyjmuje się NuvaRing z pochwy i wymienia go na nowy pierścień (bez żadnej przerwy). Niektóre kobiety mogą mieć w tym czasie drobne plamienia.

Schemat używania pierścienia cykliczne:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Schemat używania pierścienia w sposób ciągły:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Zdjęcia krążka


wpisów: 766 na 4 stronach
- 1 2 3 4 -

Magda • Madzixbol@o2.pl • Łódź -czwartek, 30 czerwca 2016 09:36:19
Witam :) uzylam pierscien rok temu i byłam zachwycona choć zawsze byly jakies obawy związane skutecznością. Po dugiej przerwie wybralam znowu nuvaring. Wolnym czasie czytałam kometarze ale ominęłam odpowiedzi na pytanie. Czy po upływie 3 tygodni i wyjęciu pierścienia jesteśmy nadal zabezpieczeni? Można bez żadnych obaw uprawiać stosunek z partnerem?
kasiqa1233 • wrocław -piątek, 17 czerwca 2016 20:15:28
Witam, mam pewien problem ponieważ niechcący wyciagnelam krazek 3 dni wczesniej czy coś zaburzyłam ? musze dodac ze byl to mój pierwszy cykl z nuva ring. A i jeszcze jedno ... Okres dostalam trzy dni pózniej, moja pani ginekolog kazala mi zalozyc go 5 dnia cyklu wiec zamiast tygodnia przerwy zrobilam 8 dni czy to zle ? jestem dalej zabezpieczona?
Anka • Jałowiec -środa, 15 czerwca 2016 10:59:25
Ha ha... Natalia :D Dobry żart, Jak o dobrze, że nie poczęstowała Cię babką lekarską albo mniszkiem.
natalia • natalia_12@autograf.pl -wtorek, 14 czerwca 2016 00:02:40
Dziewczyny jak to jest z tym dziurawcem. Kochana babcia poczęstowała mnie herbatką, a nawet dwiema jak się okazało później - dziurawiec. Czy mam się martwić i dodatkowo zabezpieczać ?
Olka -poniedziałek, 30 maja 2016 11:35:21
Nie ma takiej możliwości, żeby krążek wepchnąć tak głęboko, żeby nie można było go chwycić i wyjąć. Pochwa to nie dziura bez dna! Do macicy przecież krążek nie wejdzie.
Ola • alexwojcik97@gmail.com -czwartek, 26 maja 2016 10:02:51
Bardzo prosze o szybka odpowiedz... powinnam dzisiaj o 9 wyjac krazek a nie moge go w sobie znalezc... wczorajj uprawialam seks z chlopkiem i chlopak twierdzi, ze go czul podczas stosunku... czy jest to mozliwe ze krazek zostal wepchniety na tyle gleboko ze nie jestem w stanie go sama wyjac?
Jola -czwartek, 19 maja 2016 15:01:01
Nie powinnaś się tym przejmować, plamienie może występować przez cały pierwszy cykl. Od drugiego cyklu miesiączkowego wszystko się unormuje.
unrewarded • madzia.wardziak@gmail.com -środa, 18 maja 2016 16:03:19
Witam. Krążek stosowalam ponad pół roku. Miałam pół roku przerwy. 26 kwietnia zaczęłam znowu stosować. Wczoraj (17maja) po 20 go wyciągnęłam a dzisiaj mam już plamienie..mam się tym przejmować?
Pazuzu -poniedziałek, 16 maja 2016 17:47:05
Witajcie. :)Mam pytanko dotyczące przejścia z plasterków Evra na krążek Nuva Ring... chodzi konkretnie o to , czy krążek mam założyć 1 dnia cyklu( 1 dzień okresu) ,czy też trzymać się schematu jaki był podczas stosowania Evry... i pierwszy krążek założyć po 7 dniowej przerwie od założenia ostatniego plasterka( byłby to u mnie 4-5 dzień cyklu). Pozdrawiam ! :)
Alicja • Tarnów -piątek, 13 maja 2016 09:21:30
Do MMN: Jestem zaskoczona tym co napisałaś, stosuję krążek od około 3 lat więc miałam ich "w sobie" kilkadziesiąt. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby był złamany. Kiedyś nawet testowałam zużyty krążek czy uda mi się go złamać, no i nie udało się bo taki jest giętki i sprężysty.
Instruktorka • PL -czwartek, 12 maja 2016 09:54:03
Marta: Nie możesz tak zrobić, nie wolno wkładać pierwszego krążka w połowie cyklu - nie spełni od swojej roli antykoncepcyjnej. Poczekaj do miesiączki i załóż krążek w 1 dniu krwawienia miesiączkowego. Od tego dnia będziesz chroniona przed niechcianą ciążą.
Marta • muszelle@gmail.com -środa, 11 maja 2016 15:19:28
Witam, czy krążek Nuvaring można założyć w dowolnym dniu cyklu (przed rozpoczęciem miesiączki). W poprzednich miesiącach nie stosowano żadnej antykoncepcji hormonalnej i czy wtedy krążek zacznie "działać" po okresie 7 dni od założenia?
Mmm -poniedziałek, 09 maja 2016 10:13:12
Mam pytanie - w czwartek założyłam kolejny system, a dziś zorientowałam sie, że krążek jest złamany. Czy ktoś miał taka sytuacje? Co powinnam zrobić?
Jagoda • jagoda@wp.pl • poznań -środa, 04 maja 2016 14:17:01
Witam , stosuje prążek juz od ponad 3 lat . Nie mam skutków ubocznych i wszystko działa jak powinno . Nie ma znaczenia czy włożę prożek po tygodniu o 2 czy 4 godziny poźniej . Zdarzało mi sie nawet spóźnić o jeden dzień i nie było żadnego problemu . Jesli robiłam miesięczna przerwe ( bo zapomniałam wykupić recepty) to po włożeniu prążka tego samego dnia uprawiałam sex bez innego zabezpieczenia i też nie było w związku z tym jakiś problemów. Polecam kupować prążek w aptekach superpham tam cena wynosi około 42 zł .
asia.o -poniedziałek, 02 maja 2016 16:57:42
Włożyłam krążek i zamiast 3 miałam go 4 tygodnie .Potem tydzień przerwy i założyłam nowy. Co z zabezpieczeniem - w pierwszy tygodniu przy drugim krążku?
promyczek87 -piątek, 29 kwietnia 2016 21:29:59
Hej dziewczyny jak myslicie mogę zajść w ciążę jeśli zapomniałam wczoraj po przerwie włożyć krążka o 21-szej i zrobiłam to dziś o 6-stej rano??? Dodam że w zeszłą nd miałam stosunek; czy brak nouva ringu ma wplyw na wczesniejsze stosunki? Bo zdaje sobie sprawę, że teraz muszę się zabezpieczać dodatkowo, ale co z przeszłościa, mam nadzieję, że zrozumiałyście o co mi chodzi?
Ona_z_domu -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:31:43
Do Dorcik: Tak jest, cena za krążek to 133.32 zł ale zwróć uwagę, że w cenę wliczona jest konsultacja medyczna z wypisaniem elektronicznej recepty oraz ekspresową przesyłką. Tak więc jeśli nie ma przeciwwskazań, to bez wychodzenia z domu masz krążki w rękach. Jeżeli wolisz to idź do lekarza na prywatną konsultację albo umów się na wizytę do ginekologa na NFZ, wiadomo z jakim terminem.
Emilia • Radwanice -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:22:58
Beata: jeśli założyłaś prawidłowo krążek w 1 dniu cyklu to możesz uprawiać seks już od początku cyklu, tzn jesteś cały czas zabezpieczona przed niechcianym zapłodnieniem od samego początku.
Emilia • Radwanice -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:20:33
Esik: o nic się nie obawiaj, Pierścień jest bardzo giętki a zarazem sprężysty, ściskasz go w palcach, wkładasz do pochwy i popychasz paluszkiem. To wszystko. Nie czujesz go w ogóle bo on po rozprężeniu leży sobie głęboko w twojej dziurce gdzieś w zakamarku. Podczas seksu ani ty ani twój partner nawet nie będziecie czuli pierścienia. On w ogóle nie przeszkadza. Po 3 tygodniach sięgasz głęboko do pochwy palcem, zaginając jego końcówkę jak haczyk. Chwytasz w ten sposób krążek i go wyjmujesz. To żaden problem. Twoja dziurka nie jest przecież bez dna. Powodzenia.
Dorcik • dorciktorcik80@gmai.com • net -czwartek, 21 kwietnia 2016 13:07:37
Cena za krążek = 133.32 zł ???!!! U mnie w aptece niecałe 50 zł - i to nie w żadnej sieciówce tylko w bardzo małej miejscowości
beata • robertkava@wp.pl • wałbrzych -czwartek, 21 kwietnia 2016 10:05:37
witam.Mam pytanie.Założyłam po raz pierwszy ring w poniedziałek.Po jakim czasie mogę bezpiecznie uprawiać sex,bez obawy że zajdę w ciąż? Dziękuję
Esik -czwartek, 21 kwietnia 2016 00:07:57
W sobotę zaczynam używać krążków, dotychczas korzystałam z tabletek. Mam pytanie dotyczące wyciągnięcie go po 3tyg. Nie ma z tym problemu? Tampon ma sznureczek, a pierścień nie ma nic. Zastanawiam się też czy po włożeniu nie będzie "wypadał/wychodził" w trakcie stosunku. To pierścień a nie Tampon więc obawiam się że nie włoze go wystarczająco głęboko, albo że będzie tam zmiazdzony że nie będzie działał bo się nie "otworzy " w środku we mnie.
Mariola • Mariola95@onet.pl • Slask -wtorek, 19 kwietnia 2016 22:15:08
Patrycja ja dostałam tez kiedyś za wcześnie ze względu na duży stres ; (
Karolajna21 • karolajna2132@gmail.com • Śląsk -wtorek, 19 kwietnia 2016 22:09:08
Dziewczyny mam do was pytanie bo ostatnio założyłam krążek o 2 g za późno w pisze ze niby trzeba co do godz ja niestety rozpoczęłam prace i nie mam zbyt dużo wolnego czasu tym bardziej w soboty ... ; ( tego samego dnia wspólnym minęło kilka dni a u mnie zaczęły się upławy ból macicy i jajników który jest naprawdę silny dodam że kręgosłup tez mnie boli w odcinku lędźwiowym i co jest dla mnie najdziwniejsze to fakt ze ostatnia miesiączka zaczęła się 3 dni za wcześnie właściwie to była brązowa wydzielina a dopiero po kilku dniach autentyczne krwawienie. Powiedzcie mi czy u was też się tak zdarzało i czy to nie jest ciąża bo naprawdę się martwię mam też nadrzerke wiec czy może tu tkwi problem ? :( :-?
Patrycja • Patrysia11.93@o2.pl • Warszawa -poniedziałek, 18 kwietnia 2016 21:25:20
Witam moze ktos bedzie umiał odpowiedziec mi na pytanie. Używam nuvaringu juz bardzo dlugo,nigdy nie bylo żadnego problemu az do teraz. Powinnam wyjąc nuva w srode i zazwyczaj po dwoch dniach dostac miesiączke. A dostałam ja teraz,2 dni przed wyjeciem. Co to oznacza? Prosze o odpowiedz bo zanim skonsultuje sie z lekarzem to nie wytrzymam
Ruda -piątek, 08 kwietnia 2016 17:52:10
Mam do odsprzedania nuvaring bo musialam zmienić metodę.tel.510 534 413
Instruktorka • PL -piątek, 01 kwietnia 2016 09:31:20
Do Aga81: Dokładnie tak, wyjmujesz krążek po 3 tygodniach i od razu wkładasz kolejny krążek z nowego opakowania. W ten sposób pominiesz krwawienie miesiączkowe. Nowy krążek nosisz przez 21 dni. Zabezpiecznie przed niechcianą ciążą będzie cały czas aktywne.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -środa, 30 marca 2016 10:57:22
Witam powiedzcue proszę czy jeśli nie chce robić przerwy na okres bo akurat mam zaplanowany wyjazd to wyjmuje w terminie krążek i odrszu wkładam następny,
Instruktorka • PL -wtorek, 22 marca 2016 09:42:24
Do Gapy: Stosuję Nuvaring od kilku lat i nigdy mi nie wypadł nawet przy największej aktywności na fitnesie, na basenie, podczas seksu ani w żadnym innym momencie. Ale skoro piszesz, że zgubiłaś to zapewne tak jest. Ale do rzeczy: jeżeli krążek wypadł w piątek (o 3 dni za wcześnie) to nic złego się nie dzieje. Tak jak piszesz, dostałaś krwawienie miesiączkowe 3 dni wcześniej, teraz włóż nowy krążek po 7 dniach od wyjęcia - a dokładniej od wypadnięcia poprzedniego czyli także w piątek (7 dni od wypadnięcia poprzedniego). W ten sposób cała "procedura" twojego cyklu przesunie się o 3 dni wcześniej.
Justyna_Stein. -wtorek, 22 marca 2016 09:33:58
Kasiu: Jeżeli pani ginekolog zrobiła ci wziernikowe usg i stwierdziła że owulacja jeszcze nie nastąpiła, to w tej chwili choćbyś współżyła bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, to oczywistą sprawą jest że do zapłodnienia nie dojdzie gdyż jajo jeszcze nie dojrzało i nie zostało uwolnione z pęcherzyka Graffa. Tak więc możesz uprawiać seks bezpiecznie i bez obawy o nieplanowaną ciążę.
Gapa • wmartaa@gmail.com • Szczecin -poniedziałek, 21 marca 2016 18:49:30
Od grudnia używam NouvaRing...wszystko idealnie, tylko przy kolejnym terminie wyjęcia-poniedziałek-okazało sie, ze zgubiłam krążek...prawdopodobnie stało sie to w poprzedni piątek, gdyż okres tak jak trzeba dostałam po 3-4 dniach, czyli we wtorek...no i teraz pytanie....powinnam założyć krążek tak jak zawsze w poniedziałek, czy przegapiłam ten moment, który upłynął w zeszły piątek?! Jeśli go przegapiłam, to czy moge sobie dzisiaj zaaplikować czy poczekać już do następnej miesiączki?!
Kasia -piątek, 18 marca 2016 19:46:18
Witam serdecznie. Dziś po raz pierwszy został przepisany mi pierścień nuvaring i od razu go zaaplikowałam. Jestem w trzecim dniu cyklu. Moja pani ginekolog, robiąc mi usg, powiedziała, że owulacja jeszcze się nie rozpoczęła i że w związku z tym pierścień będzie chronił od pierwszego dnia noszenia. W ulotce jednak napisane jest, że wprzypadku aplikacji po pierwszym dniu miesiączki, należy przez tydzień stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Czy to stoi ze sobą w sprzeczności?
Studentka medycyny -piątek, 18 marca 2016 15:19:15
Do Aga81: Podczas tygodniowej przerwy na miesiączkę, możesz uprawiać seks bez obawy o zajście w niechcianą ciążę. Stosując poprawnie każdy rodzaj antykoncepcji hormonalnej, jesteś zabezpieczona non-stop. Ja stosuję antykoncepcję hormonalną i zupełnie nie zwracam uwagę na to, jaki to jest dzień cyklu. Nie ma obawy że dojdzie do zapłodnienia. Przełam swoją barierę psychologiczną :D
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -czwartek, 17 marca 2016 12:15:40
A ja znowu ponawiam moje pytanie. Cały czas walcze sobą i nie mogę się przekonać do współżycia do końca... już mam drugi krążek i cały czas jakieś obawy.Proszę pomóżcie
Instruktorka • PL -poniedziałek, 14 marca 2016 09:11:17
Do Em: Tak nie powinno się robić! Ulotka dla pacjenta mówi wyraźnie, że jeden krążek nie powinien się znajdować w pochwie dłużej niż 21 dni (po tym czasie może mieć ograniczoną skuteczność) Natomiast wyjęcie krążka i od razu włożenie kolejnego z nowego opakowania jest jak najbardziej dopuszczalne i możliwe do stosowania. Pominiesz w ten sposób krwawienie miesiączkowe.
Arleta W. • arlerstka0231@pnet.pl • Jastrzębiec -poniedziałek, 14 marca 2016 09:06:09
Justyna - bez najmniejszej obawy możesz je stosować. Ja sama po wyjściu od ginekologa z receptą, kupuję na raz 2 opakowania po 3 krążki w każdym, więc mam zapas na pół roku.
Justyna • jystyna_boreczek@o2.pl • Warszawa -poniedziałek, 14 marca 2016 08:03:01
Witam serdecznie. Mam pytanie: Czy można używać pierścieni Nouvaring jesli minęły 4 miesiące od kupna w aptece? Kupiłam więcej opakowań, czekają w lodówce, data przydatności : 10.2017. Czy będa skuteczne?
Em -piątek, 11 marca 2016 23:01:23
Moja pani ginekolog (swoją drogą gorąca zwolenniczka tego systemu antykoncepcyjnego) powiedziała, że mogę stosować system 5 tyg z jednym krążkiem, potem zaraz zamieniać go na nowy. Czy to prawda?
Studentka medycyny • Zduńska Wola -piątek, 11 marca 2016 09:17:43
Eliza: Zaczynając antykoncepcję hormonalną tak właśnie jest. To samo dotyczy pigułek i plastrów anty. Nie wszystkie kobiety reagują tak samo, zdarza się, że plamienie międzymiesiączkowe jest bardzo skąpe, natomiast u innych bardzo obfite. Ty należysz do tej 2-giej grupy. Domyślam się, że masz duży dyskomfort z tego powodu, ale proponuję ci nie przerywać teraz cyklu. Wyjmij krążek zgodnie z planem po 21 dniach od włożenia, poczekaj 7 dni i włóż kolejny (bez względu czy krwawienie będzie duże czy małe). Zobaczysz, że od 2-go cyklu wszystko się unormuje. Musisz dać twojemu organizmowi czas na przestawienie systemu hormonalnego. Ogólnie to polecam krążki Nuva - moim zdaniem są lepsze od plastrów i pigułek.
Studentka medycyny • Zduńska Wola -piątek, 11 marca 2016 09:08:16
Do Kasiex i Agi: Włożenie krążka o 1 dzień wcześniej niż planowo nie spowoduje żadnego problemu, cały cykl przesuń teraz o 1 dzień i będzie OK, czyli krążek wyjmij dokładnie po 3 tygodniach (21 dniach). Aga: podczas tygodniowej przerwy na miesiączkę, możesz bez obawy uprawiać seks bez obawy o zajście w niechcianą ciążę. Stosując poprawnie każdy rodzaj antykoncepcji hormonalnej, jesteś zabezpieczona non-stop.
Eliza • hello.puf@wp.pl -czwartek, 10 marca 2016 19:26:11
Użyłam krążka pierwszy raz... włożyłam go pierwszego dnia miesiączki, czyli 25.02. Do tej pory kawię, nieustannie. Pierwszy dzień okresu był tak obfity, że nie mogłam normalnie funkcjonować. Teraz jest to chyba stara krew przypominająca czekoladowy budyń... Czasami, może dwa razy, popoleciała normalna krew. Dziś jest 10.03. i mam tego dosyć... Kupiłam zapas na trzy miesiące... Nie mogę normalnie funkcjonować, cały czas czuje dyskomfort i nie mogę normalnie uprawiać seksu... Wizytę u ginekologa mam dopiero 30.03. Za tydzień mam zrobić tygodniową przerwę na okres... A mam wrażenie, że w ogóle się nie skończył... Czy to jest jakaś normalna reakcja? I to się skończy? Nie tyle jestem przestraszona co zirytowana. Czy któraś z was tak miała?
kasiex • k.tomaszewska21@gmail.com • Łódź -niedziela, 06 marca 2016 00:34:51
Witam. Stosuję regularnie nuvaring od półtora roku. Zawsze wkładam go w niedzielę. W sobotę coś mi się ubzdurało,że jest niedziela i zaaplikowałam krążek dzień wcześniej niż powinnam.Co powinnam zrobić w tej sytuacji??
Aga -czwartek, 03 marca 2016 09:19:25
Czy podczas tygodniowej przerwy można uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Np. krążek wyjęłam dziś rano. Czy popołudniu można?
Aga -czwartek, 03 marca 2016 09:19:15
Czy podczas tygodniowej przerwy można uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Np. krążek wyjęłam dziś rano. Czy popołudniu można?
karola -wtorek, 01 marca 2016 14:39:41
Na tej stronie znalazłam informację, ze antykoncepcja hormonalna oprócz hamowania owulacji może też zapobiegać zagnieżdżeniu zarodka. http://www.obroncyzycia.pl/srodki-antykoncepcyjne.html
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 25 lutego 2016 11:28:05
Ja już prawie trzy tygodnie od pierwszego założenia i nadal mam obawy przed pełnym stosunkiem.to chyba jyz tak sobie wmawiam ale na to jyz chyba nie poradzi się nic.
Daria -wtorek, 23 lutego 2016 11:31:10
Pierścień stosuję od 4 lat i jestem bardzo zadowolona.Nie przytyłam, skóra, włosy, libido - bez zmian. Jedyna różnica w porównaniu z innymi wypowiedziami jest taka, że my musimy usuwać krążek przy stosunku - partner się o niego obciera. Nie stanowi to jednak problemu, dla mnie to jeden ruch, a system może znajdować się poza ustrojem do trzech godzin na dobę, co przy nawet dość aktywnym życiu seksualnym uważam za wystarczające.Zresztą na pewno zależy to od wielkości penisa i indywidualnej budowy kobiety.
Lucyna • lusssy8652@onet.pl • Jawor -piątek, 19 lutego 2016 10:26:23
Magdusia: Pierścień nuvaring jak i inne środki hormonalne oprócz zahamowania owulacji powoduje zagęszczenie śluzu, co skutkuje niemożliwością przemieszczania się plemników. Tak więc do uwolnienia komórki jajowej z jajnika nie dochodzi.
Instruktorka • PL -piątek, 19 lutego 2016 10:18:30
Aga81: Palenie papierosów nie zmiejsza skuteczności NuvaRinga, a zwięsza ryzyko zakrzepów krwi szczególnie u kobiet otyłych, palących dużo i powyżej 35 roku życia. To ryzyko jest zwiększone także gdy się nie bierze antykoncepcji. Proponuję rzucić palenie nie dla skuteczności antykoncepcji a dla zdrowia i kondycji :-)
Magdusia -wtorek, 16 lutego 2016 16:49:11
Podręczniki do famakologii i ginekologii podają, że oprócz zahamowania owulacji, tabletki antykoncepcyjne mogą też dokonać zmian w błonie śluzowej macicy, które uniemożliwią zagnieżdżenie zarodka. Czy pierścień też może tak działać ? Przypuszczam, że tak, dlatego ja nie zdecyduję się na jego stosowanie.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -wtorek, 16 lutego 2016 06:56:53
Witam.po pierwszym założeniu krążka miałam okres sześć dni skończył się bo myślałam że będzie trwał dłużej.jeszcze mnie tylko martwi jedna rzecz.na wizycie lekarz nie pytał czy pale.wprawdze pale epapuerosa no ale czy to może mieć jakieś skutki.didam że mam 34 lata
Ala • Wa-Wa -poniedziałek, 15 lutego 2016 15:40:48
Można stosować przy długich i obfitych miesiączkach. Oprócz antykoncepcji będziesz miała uregulowane miesiączki pod względem czasu ich trwania i obfitości krwawienia, a więc skorzystasz podwójnie :D
Asia -piątek, 12 lutego 2016 21:14:09
czy można stosować krążek przy silnych i wydłużonych miesiączkach i czy moga wpływać na wagę ciała?
Nicky -czwartek, 11 lutego 2016 13:09:57
Hej wymieniłam krążek na nowy trzy dni przed planowanym wyciągnięcie. A tylko po aby po operacji nie mieć okresu Teraz po tygodniu wystąpiły plamienia Czy to normalnie co powinnam zrobić
Nicky -czwartek, 11 lutego 2016 13:08:19
Hej wymieniłam krążek na nowy trzy dni przed planowanym wyciągnięcie. A tylko po aby po operacji nie mieć okresu Teraz po tygodniu wystąpiły plamienia Czy to normalnie co powinnam zrobić
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 11 lutego 2016 09:50:53
Witam.we wtorek wieczorem założyłam krążek po raz pierwszy tj w pierwszym dniu miesiączki.ale mam strasznie obfite i bolesne krwawienie.brzuch boli.a krwawienie mega.czy tak ma być?
Justyśka • zachodniopomorski -wtorek, 09 lutego 2016 08:53:26
Do Oli81: Ja także stosuję NuvaRing od kilku już lat. Nigdy mnie nie zawiódł, okres zawsze jest regularny i w planowanym czasie. Seks jest dla nas w pełni przyjemny kiedy ani ja ani mój partner nie musimy martwić się o niechcianą ciążę. Mój chłopak najczęściej kończy we mnie.
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -poniedziałek, 08 lutego 2016 22:15:57
Fajnie że co jakiś czas ktoś dzieli się swoją wiedzą na temat pierścienia. Jednakże ja nadal pełna obaw. Nie przeraża mnie to że mam go mieć w środku, czy to że np. wypadnie. Obawiam się skuteczności. Cały czas mając 34 lata przeraża mnie stosunek do konca. Zawsze uważaliśmy chyba że wtedy gdy staraliśmy się o dzieci. Ale mam już dwójkę i naprawdę chciałabym czerpać z sexu przyjemność a nie stresować się
Gabriela • gabrusinka@wp.pl • Gliwice -poniedziałek, 08 lutego 2016 21:58:59
Witam serdecznie. Chciałam się podzielić swoim wrażeniami na temat pierścienia. Jestem mężatką, mam dorosłą córkę. Pierścienia używam od paru lat i od samego początku jestem zadowolona. Nie wypada, nie przeszkadza podczas stosunku i nie muszę myśleć o tabletce czy nosić brudne plastry na ramieniu czy brzuchu. Jest ok. W ogóle nie czuję, że go mam. Nigdy nie wyciągałam go tzn. mam go przez całe trzy tygodnie potem przerwa i wkładam nowy. Nawet jak idę do ginekologa na badanie, to doktorowi też nie przeszkadza, że mam go w środku ( nawet robiąc cytologię). W maju mam wyjazd z mężem kilkudniowy i zamierzam pierwszy raz nie robić przerwy, czyli po trzech tygodniach bez przerwy włożyć drugi pierścień. Polecam wszystkim kobietom, podstawą jest tolerancja Twoja i partnera. Pozdrawiam
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -poniedziałek, 08 lutego 2016 11:17:23
proszę o odpowiedź bo jakoś dziwnie panikuję. Dzis pierwszy dzień z krążkiem... jakoś dziwnie jestem przerażona.Każdy mnie zapewnia że jestem bezpieczna.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 04 lutego 2016 12:25:01
Ale ja nie panikuje z powodu przesuwania okresu tylko wogole czy zacząć stosować ten krążek.mam jyz zakupione dwie sztuki.zawsze jakiś to było ale jyz mam dwójkę dzieci i więcej nie planujemy.a obawiam się czy faktycznie można kochać się "do końca"czy ja jako panikara zawsze będę musiała zmuszać męża dodatkowo do prezerwatywy.z tego co wyczytałam to stosując krążek nie ma owulacji więc nie ja dni płodnych i nieplodbych.a u mnie nawet w dni niepłodne nie pozwalam kończyć mężowi w środku
Instruktorka • PL -czwartek, 04 lutego 2016 08:54:19
Aga - to jest pewna i sprawdzona metoda, sama też tak kiedyś zrobiłam 2-krotnie podczas wakacji, żeby pominąć miesiączkę. Kiedy włożysz jeden krążek zaraz po wyjęciu poprzedniego, to po prostu nie dopuścisz do uwolnienia się jajeczka z jajnika. Powodzenia!
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -środa, 03 lutego 2016 21:20:08
dziękuję za szybką odpowiedź. jakoś bardzo panikuję przed zastosowaniem tego krązka.kiedys stosowałam tabletki a teraz po dwoch porodach zdecydowalam się na nuwaring. jakoś obawiam się że to nie zadziała. I niby wszedzie i wszyscy mowia i zapewniają że to metoda skuteczna. Obawiam się caly czas że coś będzie nie tak i pewnie będę zmuszała męża do stosowania dodatkowo prezerwatywy.
Instruktorka • PL -środa, 03 lutego 2016 14:42:31
Aga - robisz to od razu. Poprzedni krążek wyjmujesz z pochwy, a nowy wkładasz od razu. W ten sposób pominiesz miesiączkę. Ten nowy krążek wyjmiesz po 3 tygodniach.
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -wtorek, 02 lutego 2016 21:34:35
witam, czy uzywając krążka i nie chcąc robić 7 dniowej przerwy bo akurat mam zaplanowany wyjazd wyjmuj e stary i wkladam odrazu nowy czy dopiero następnego dnia?
Instruktorka • PL -środa, 27 stycznia 2016 09:58:34
Beato, wszystko robisz poprawnie, nie masz więc powodu do zmartwienia. Co prawda krwawienie albo przynajmniej plamienie miesiączkowe w większości przypadków występuje, być może twój organizm zareagował trochę inaczej. Ja proponuję nie wyjmować krążka, tylko normalnie mieć go przez 3 tygodnie a po wyjęciu czekać na okres. Rozpoczynając antykoncepcję hormonalną, w pierwszym cyklu mogą się dziać nietypowe zachowania np. plamienia, ból piersi. Po pierwszym cyklu wszystko się reguluje. W czasie tego pierwszego cyklu możesz dla pewności wraz z partnerem stosować dodatkowe zabezpieczenie - prezerwatywy.
Beata • beata6727@wp.pl • Ostrołęka -poniedziałek, 25 stycznia 2016 21:39:12
Witam. Mam pytanie: Pierwszy raz założyłam krązek 21.01 w pierwszy dzień okresu (dopiero się lekko zaczynał), tak jak pisało w ulotce. Od tego czasu plamienie ustało, do dzisiaj nie następuje. Bardzo proszę o poradę, co robić i czy nie zajdę w ciążę, jestem zaskoczona tym ustaniem miesiączki. :-?
Aneta79 • aneta79.@neostarda.pl • Wałbrzych -poniedziałek, 25 stycznia 2016 11:36:31
Beato: Skoro test ciążowy dał wynik negatywny, to nie masz się co przejmować, nie jesteś w ciąży. Krążek wyjęłaś kilka godzin później niż powinnaś, więc okres dostaniesz także kilka godzin później niż zwykle. Przetrzymanie krążka o te kilka godzin nie jest żadnym problemem ani dla jego skuteczności ani dla twojego zdrowia. Bądź spokojna, a jeśli nie chcesz przerywać antykoncepcji hormonalnej to kolejny krążek włóż jak zwykle po 7 dniach od wyjęcia poprzedniego.
Beata • pona@buziaczek.pl • Nowy sacz -poniedziałek, 25 stycznia 2016 03:43:49
Witam, mam pytanie stosuje nouvaring od 4 miesięcy. Ostatni założyłam we środę 30 .12 ok.21 i miałam wyjąć we środę 20.01 ale zapomniałam i wyjęłam we czwartek o 7.40. Nie dostałam w niedziele miesiączki ostatni stosunek miałam 2..01. Zrobiłam test jest negatywny co mam robić czy dostanę miesiączkę kiedy mam założyć nowy ring czy lepiej odstawić? Błagam o odp....
Instruktorka • PL -środa, 20 stycznia 2016 09:57:02
Klauduncia: Taki objaw jest całkowicie normalny przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonanej z nuvaringiem (i nie tylko) To nie jest objaw ciąży, a jedynie przestawiania się twojego systemu hormonalnego. Często niewielkie i nieregularne plamienia występują przez cały pierwszy cykl miesiączkowy z krążkiem. Jeśli u ciebie także tak będzie, to nie traktuj tego jako anomalii, nie wyjmuj krążka w trakcie cyklu, aż do czasu planowanego wyjęcia 21 dni od włożenia. Od drugiego cyklu wszystko będzie już bardzo regularne z dokładnością do 1 dnia.
Klauduncia • klaudia.zyska@gmail.com • Świdnica -wtorek, 19 stycznia 2016 22:04:50
Hej ;) w sobote założyłam pierwszy raz nuvaring i mam 4 dzien okres, ale jest on jakis dziwny, takie bardziej plamenie, przez 2 dni mialam normalne krwawienie, a od wczoraj mam takie krwawienie z przerwami. Krwawie, a potem zmienie podpaske i przez nawet 2-3 godziny potrafi byc sucho. Dodam, ze normalnie mam krwawienie rowno 7 dni. Czy to normalne i czy tak moze sie stac przez nuvaring czy powinnam podejrzewac ciaze? Teoretycznie jest to niemozliwe, ale mam i takie mysli. Bardzo prosze o szybka odpowiedz
Instruktorka • PL -poniedziałek, 18 stycznia 2016 12:54:42
Kasiulajda: W ulotce dla pacjenta jest informacja, że poza ciałem krążek nie może być dłużej niż 3 godziny. Obecnie powinnaś wyjąć krążek o zwykłej porze (czyli po 21 dniach od włożenia po ostatniej miesiączce) Ponieważ krążek byl poza pochwa dłużej niż 3 godziny, proponuję podczas seksu dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Wyjecie krazka na 7 godzin nie powinno jednak wplynac na zaburzenie cyklu. Mysle ze okres dostaniesz w planowanym czasie.
Instruktorka • PL -poniedziałek, 18 stycznia 2016 12:47:57
Do Angeliki: Tak - zrób dokładnie tak jak powiedziałaś, czyli wkładasz krążek w 1 dniu krwawienia (okresu) a wyjmij po 3 tygodniach (21 dniach) Po wyjęciu krążka po 3-4 dniach dostaniesz następny okres.
Kasiulajda • kasiaskrochocka@gmail.com • TSP -poniedziałek, 18 stycznia 2016 08:05:59
Witam, czy może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie: 4 stycznia włożyłam krążek, 17 stycznia krążek poza pochwą był 6-7 godzin, jak tylko przypomniałam sobie że nie włożyłam, zrobiłam to natychmiast, ale szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze zrobiłam. Wyjąć krążek powinnam 26 stycznia (nieco ponad tydzień pozostał), co w takim przypadku ze stosunkiem do 26 stycznia, dodatkowe zabezpieczenie? Dodam że nie był to pierwszy krążek który stosuję, tylko któryś z kolei. Za pomocne odpowiedzi dziękuję.
Lesbos • Poznan -niedziela, 17 stycznia 2016 21:30:42
Mam bardzo wazne pytanie i bardzo prosilabym o szybka odpowiedz, gdyz to dla mnie niezwykle istotne: po 7-dniowej przerwie
angelika • a.h.swiejkowscy@wp.pl • jarocin -środa, 13 stycznia 2016 19:52:51
witam moze moje pytanie doda wam sie dziwne ale mam pytanie odnosnie krazków nuvaring poniewaz mam zapisane 3 te krazki poniewaz nmam endometrioze mój ginekolog powiedział ze mi to pomoze ale mam problem poniewaz zakupiłam jeden bo nie wiem czy bede mogła to stosowac i jezeli dobrze zrozumiaam ta ulotke w internecie to znaczy ze mam go załorzyc w pierwszym dniu okresu i wyjac po 3 tygodniach bardzo prosze o porade
natalia -sobota, 09 stycznia 2016 11:21:41
Podczas przerwy nie martwiłam się gdyż do niczego nie doszło dlatego tym bardziej byłam zaskoczona reakcją P. ginekolog :) jednak jej panika sprawiła że nie byłam pewna kiedy wznowienie krażka zazcnie działać. A z racji dwoch roznych opini ginekologow na ten temat wolałam sie upewnić :) dziekuje za odpowiedz
Instruktorka • PL -piątek, 08 stycznia 2016 11:24:15
Natalio: Taka przerwa jest wskazana przy antykoncepcji hormonalnej, bez względu na to czy przyjmuje się pigułki, plastry Evra czy też krążki NuvaRing. Niektórzy lekarze zalecają nawet dłuższą przerwę niż 1 cykl. Jeżeli w czasie tej miesięcznej przerwy uprawiałaś seks ze swoim partnerem bez żadnego zabezpieczenia, to oczywiście że jest szansa na zapłodnienie i ciążę. To logiczne, że jak nie masz żadnego zabezpieczenia to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Obecnie kiedy zaaplikujesz nowy krążek w 1 dniu miesiączki, zacznie on działać już od tego cyklu czyli można powiedzieć że od razu. Są jednak opinie, że przy pierwszym cyklu po przerwie w antykoncepcji hormonalnej, powinno się zastosować dla bezpieczeństwa np. prezerwatywę. Jeżeli masz się stresować to lepiej używajcie dodatkowo prezerwatyw w pierwszym cyklu miesięcznym. Pamiętaj też, że możesz przez cały pierwszy cykl mieć upławy i lekkie krwawienia, co jest rzeczą normalną przy rozpoczynaniu lub wznawianiu antykoncepcji.
Instruktorka • PL -piątek, 08 stycznia 2016 10:45:51
Eliza: Rozregulowalas swoj system miesiaczkowy i teraz sugeruje ci tak zrobic. Wloz teraz nowy krazek (tamten ktory wyjelas po 10 dniach nie nadaje sie do uzytku) Po wlozeniu krazka nie wyjmuj go z pochwy przez 3 tygodnie zgodnie z ulotka dla pacjenta, bez wzgledu na to czy beda plamienia czy nie bedzie - nie wyjmuj krazka w trakcie cyklu. Po 21 dniach (3 tygodniach) wyjmij krazek i po kolejnych 7 dniach wloz kolejny. Bez wzgledu na to czy w czasie tych 7 dni przerwy miesiaczka nastapi skapa, obfita czy tez w ogole jej nie bedzie, postepuj tak jak robilas to juz wczesniej w normalnych cyklach. Po jednym cyklu wszystko sie unormuje. W trakcie tego cyklu powstrzymaj sie od seksu albo zastosujcie dodatkowo jakies zabezpieczenie np prezerwatywe. Opcja druga to czekanie do prawdziwej miesiaczki i wtedy w 1 dniu krwawienia wlozenie nowego krazka - czyli postepowanie zgodnie z instrukcja tak jakbys zaczynala dopiero antykoncepcje hormonalna od poczatku.
natalia • natalia_12@autograf.pl • byd -piątek, 08 stycznia 2016 04:34:11
Witam, mam takie pytanie. Ostatnio nie było mojej Pani ginekolog i miałam wizytę u ginekolog do ktorej chodzi moja mama, która patrząc na to że biorę nuvaring 2 lata zaleciła miesięczna przerwę aby dać organizmowi troche odpoczac. Po miesiacu przyszlak na kontrole do mojej pani gin. Ktora byla w szoku zaleceniem gdyz podobno taka przerwa rozregulowuje organizm i przez t mialam duze szanse na zajscie w niechciana ciaze. Teraz bede aplikowac krazek. Po jakim czesie moge byc spokojna ze nuvaring dziala i wszystko wrocilo do normy ?
eliza -poniedziałek, 04 stycznia 2016 14:37:46
tylko wlasnie wyciagnelam krazek po 10 dniach bo sie przestraszylam tego krwawienia.... i teraz powinnam dostac znow okres? jak narazie mam lekkie plamienie ale moze to juz okres? orgaznim moze troche nie wie co sie dzieje???
Instruktorka • PL -poniedziałek, 04 stycznia 2016 12:02:18
Witaj, po długiej przerwie w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, obfite krwawienia miesiączkowe w pierwszym lub w pierwszych dwóch cyklach są jak najbardziej normalne. Mogą też wystąpić plamienia w trakcie całego pierwszego cyklu miesiączkowego. Nie przejmuj sie tym - jest to znaką, że twój system hormonalny organizmu "przestawia" się na nowe działanie. Krążek wkładaj i wyjmuj zgodnie z instrukcją dla pacjenta.
eliza -poniedziałek, 04 stycznia 2016 09:24:32
Witam, stosowalam wczesniej nuvaring i nie mialam zadnych skutkow ubocznych, potem mialam przerwe dosc dluga i znow zaczelam stosowac.. zalozylam w pierwszy dzien miesiaczki tylko ze mialam plamienie dosc obfite i dlugie jakies 10 dni wiec zdecydowalam sie usunac ringo i teraz powinnam znow dostac okres.. tylko czy znow będzie taki obfity? wyciagnelam w piatek ringo a jest poniedzialek i ja narazie lekkie krwawienie to juz mozna przyjac ze okres sie zaczal czy jeszcze nie? mozliwe aby miec 2 obfite okresy po sobie? prosze o odpowiedz
Arleta • Tarnów -niedziela, 27 grudnia 2015 21:22:58
Karolajna2132: To wyglada jak stan zapalny wewnetrzynych narzadow plciowych. Proponuje na razie zaprzestać seksu i obserwować co sie dalej będzie działo. Jeśli dolegliwości nie ustąpią, to najlepszą opcją bedzie wizyta u ginekologa.
Karolajna2132 -sobota, 26 grudnia 2015 23:54:57
Chcialam jeszcze dodac zeokropnie bolal mnie dzis jajnik i macica piersi rowniez byly tkliwe
Karolajna2132 • Karolajna2132@gmail.com • Slask -sobota, 26 grudnia 2015 23:28:12
Dziewczyny mam do was wazne pytanie krazek uzywam juz bardzo dlugo ok 10 mies i nieprzypominam sb zebym miala taka sytuacje w trakcie stosowania go. Mianowicie krazek zalozylam dzis rano niemialam okresu 2 dni tak jak zawsze zakladam krazek po 7 dniowej przerwie o godz 9/10 i wlasnie przed chwila dostalam dziwnego plamienia o nieprzyjemnym zapachu nie wiem co to moze oznaczac ;(
Dominika -sobota, 26 grudnia 2015 08:04:44
W czwartek (17.12) ok. 18.30 wzięłam ostatnią tabletkę Novynette (dwuskladnikowa,brana przez 21 dni i 7 dni przerwy).Zmieniłam metodę antykoncepcji na krazek,ktory zalozylam wtedy,kiedy mialabym zazyc kolejna tabletke,czyli 25.12.Niestety nie mogłam tego zrobić o 18.00,został on założony ok.22.30.Takie opóźnienie byłoby ok dla tabletek,lecz za długie dla używania krążka (ponad 3 godziny).Nie wiem czy ten cykl jest zabezpieczony czy nie?Wspólnym w trakcie 7-o dniowej przerwy bez dodatkowego zabezpieczenia.Ulotka nie jest precyzyjna (w sensie godzin i opoznienia) jeśli chodzi o zmianę metody z tabletek na krążek,mówi jedynie o dozwolonym opoznieniu już podczas używania krążka i jego wypadniecia/ponownego zakładania.Czy ktoś mógłby mi pomóc odpowiedzieć na moje pytanie?Dziękuję :).
KarolinaK -środa, 23 grudnia 2015 22:00:39
A czy coś się stanie gdy założę już piątek czyli tak jak zawsze? Zależy mi na tym dniu ponieważ dzięki temu zawsze dostawałam miesiączkę po weekendzie 😉 no i proszę powiedz czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Mam nadzieję że nie bo wydaje mi się za gorzej jest jak za późno włoże niż wyjme😊 Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Instruktorka • PL -środa, 23 grudnia 2015 12:36:43
Karolino - wyjmij krążek teraz, poczekaj 7 dni, czyli czas na krwawienie miesiączkowe (a nie tylko do piątku) i następnie włóż krążek z nowego opakowania. Tak rozpoczniesz nowy prawidłowy cykl, natomiast poprzedni był po prostu o 3 lub 4 dni dłuższy.
KarolinaK • Karolina.kunc@interia.pl • Puck -wtorek, 22 grudnia 2015 16:14:22
Witam, Proszę o poradę. Powinnam wyjąć w piątek krążek jednak dopiero teraz mi się przypomniało że go nie wyjelam. Czy jeżeli wyjdę go teraz a w piątek normalnie włożeniu go tak jak powinnam zabezpieczenie będzie trwało? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Goska • Wałcz -poniedziałek, 14 grudnia 2015 10:57:53
Magdo masz 2 opcje do wyboru: 1. Wyjmij krazek, a po 7 dniach wloz nowy, czyli zastosuj identyczny schemat jak normalnie. 2. Wyjmij krazek i od razu wloz nowy, czyli zacznij kolejny cykl miesiaczkowy bez przerwy na okres. Ja na twoim miejscu w czasie calego nowego cyklu stosowalabym dodatkowe zabezpieczenie np prezerwatywe.
Magda • anna.niedzielko@poczta.onet.eu • Południe -sobota, 12 grudnia 2015 07:01:17
Witam, prosze o informacje. Zapomniałam wyjąć krążek po 3 tygodniach, mam juz go 4 tygidnie. Co powinnam zrobic aby wrocic do normalnego cyklu: miesiaczka/ krazek/miesiaczka? Wyjac i zrobic przerwe? Wyjac i czekac na miesiaczke? Wyjac i wlozyc zaraz nastepny? Z gory dziekje.
Magda • anna.niedzielko@poczta.onet.eu • Południe -sobota, 12 grudnia 2015 06:52:01
Witam, prosze o informacje. Zapomniałam wyjąć krążek po 3 tygodniach, mam juz go 4 tygidnie. Co powinnam zrobic aby wrocic do normalnego cyklu: miesiaczka/ krazek/miesiaczka? Wyjac i zrobic przerwe? Wyjac i czekac na miesiaczke? Wyjac i wlozyc zaraz nastepny? Z gory dziekje.
Angelika • Wałbrzych -piątek, 04 grudnia 2015 12:10:21
Witaj, ja nie miałam nigdy takiego przypadku, ale 8 dni to bardzo dużo. Cały cykl masz teraz przesunięty i w mojej ocenie istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę w tym czasie (7 dni przerwy na okres + 8 dni zapomnienia) Bardzo możliw, że w tym czasie miałaś owulację, a jeśli uprawiałaś seks bez zabezpieczenia, to ryzyko jest realne. Moja rada: nie wpadaj teraz w panikę, po kilku dniach zrób test ciążowy zakupiony w każdej aptece za ok. 20 zł. Rozwiejesz w ten sposób swoje wątpliwości. Przez internet nikt ci więcej nie powie. Powodzenia.
zalamana11 • judytkas18@wp.pl • Biała Podlaska -środa, 02 grudnia 2015 17:23:35
Prosze o pomoc. Nie wiem sama jak to sie stalo, ale zapomnialam po tygodniowej przerwie zalozyc nowy krazek. Wlozylam go 8 dni pozniej niz potrzeba. Podczas tej ppzerwy odbywalam stosunki płciowe, ostatni 6dnia od terminu zalozenia krazka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciazy? Zdazalo mi sie ze spoznialam sie zalozeniem nowego maksymalnie 3 dni i problemu nie bylo. Jednak w tym momencie to sie podlamalam ta sytuacja:( mie ktos mial podobny przypadek?
zalamana11 • judytkas18@wp.pl • Biała Podlaska -środa, 02 grudnia 2015 17:17:17
Prosze o pomoc. Nie wiem sama jak to sie stalo, ale zapomnialam po tygodniowej przerwie zalozyc nowy krazek. Wlozylam go 8 dni pozniej niz potrzeba. Podczas tej ppzerwy odbywalam stosunki płciowe, ostatni 6dnia od terminu zalozenia krazka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciazy? Zdazalo mi sie ze spoznialam sie zalozeniem nowego maksymalnie 3 dni i problemu nie bylo. Jednak w tym momencie to sie podlamalam ta sytuacja:( mie ktos mial podobny przypadek?
Anna 9212 • Poznań -poniedziałek, 02 listopada 2015 20:15:27
Witajcie, słyszałam, że ten pierścień trzeba wyciągać raz na 9 miesiecy i robić miesięczną przerwę. A wtedy seks kompletnie odpada, bo szansa zajścia w ciążę, jest 400% większa. A przerwa jest powodem tego, że organizm myśli w czasie stosowania, że jest w ciąży, a ciąża nie trwa dłużej niż 9 miesięcy. Mam te nie pewne informacje od lekarza i nie wiem ile w tym prawdy, możecie mi to wyjaśnić? Pozdrawiam
Marcyśka -niedziela, 25 października 2015 15:11:34
Mam do sprzedania jeden krążek Nuvaring za 50 PLN. Termin ważności do marca 2016. Szczecin, tel. 505-523-151.
roztargniona -środa, 21 października 2015 00:32:41
Hej! Zaczęłam stosować NuvaRing, ale źle zrozumiałam ulotkę i dlatego proszę o pomoc. Włożyłam krążek 01.09 i wyjęłam 21.09 (tj. po 20 pełnych dniach). W czasie przerwy miałam normalne krwawienie... ponownie zaczęłam stosować krążek 28.09 i wyjęłam 18.10 (znowu po 20 dniach)... dzisiaj jest 21.10 a ja dalej nie mam krwawienia, czy krążek nie był w tym czasie skuteczny?
Joanna • Łódź -sobota, 03 października 2015 13:04:40
do asiula - ja mam podobnie. W środę miałam wyjać pierwszy Nuva Ring a już w poniedziałek dostałam krwawienie które trwa już szósty dzień i jest na stałym poziomie.nie mniejsze nie większe. W środę powinnam założyć nowy drugi Nuva Ring...
asiula -poniedziałek, 28 września 2015 23:11:08
Witam,to mój trzeci krążek przy pierwszym dostałam okres (nie plamienie) trzy dni przed wyjeciem krążka,przy drugim krążku dostałam miesiączke 4 dni po wyjęciu go,a teraz włożyłam go siódmego września, mając jeszcze miesiaczke,po szesnastu dniach miałam plamienia a po następnych dwóch miesiaczke,coś jest nie tak skoro dostaje okres przed wyjeciem krążka:( Czy któraś z pań też tak miała?
izkus24 -poniedziałek, 07 września 2015 19:30:25
Dziewczyny,pytanie odnośnie globulek typu Hydrovag czy Hexsagen Duo (nie jestem pewna czy tak się to pisze) oraz żelu Multy-gin acti cel. Czy te produkty mają jakiś wpływ na skuteczność krążka? W ulutce jest napisane że dopochwowe preparaty przeciwgrzybicze nie mają wpływu na skuteczność. Te wymienione wyżej nie są typowo przeciwgrzybicze ale maja też takie działanie. Co myślicie?
Instruktorka • PL -niedziela, 06 września 2015 20:25:55
Do leanorre: Niestety nie możesz użyc ponownie rozpoczętego krążka, pomimo tego że był używany tylko 2 dni. Musisz zakupić nowy krążek w aptece.
leanorre • nuttydeer@gmail.com • Jastrzębie -czwartek, 03 września 2015 23:10:33
Moje pierwsze użycie krążka (w lipcu) wiązało się z nieprzyjemnym pieczeniem i samopoczuciem, jednak mogła to być wina szczeliny odbytniczej. Krążek miałam w sobie 2 dni, po czym wyjęłam go dla szybszego powrotu do zdrowia. Czy po dwóch miesiącach mogę spróbować użyć tego samego krążka aby upewnić się czy wystąpiła reakcja alergiczna? Zależy mi na tym środku antykoncepcji.
Jancia • Kraków -środa, 02 września 2015 09:42:34
Pęcherzyki nie zostaną uwolnione i będą wchłonięte przez organizm. Tak działa właśnie hormon zawarty w krążku że nie pozwala aby doszło do jajeczkowania. Jeżeli ginekolog podczas badania tak stwierdził, to jest to najbardziej wiarygodna opinia. Nikt przez internet dokładniej tego nie zdiagnozuje. Pozdrowienia :D
Daga • stairad82@gmail.com • Gdynia -czwartek, 27 sierpnia 2015 21:36:33
Witam. Krazek stosuje drugi miesiąc. Drugi krążek zaaplikowalam we wtorek 25 sierpnia po 7 dniach od wyjecia pierwszego, terminowo. Dzis (tj. 28 sierpnia) byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej, usg wykazało, że w lewym jajniku sa 3 dojrzałe pęcherzyki, W prawym nic. Gin powiedział, że nie powinno dojść do ich uwolnienia. Czy rzeczywiście mogę być pewna, że się nie uwolnia? Co sie z nimi stanie, znikną? Z góry dziękuję za odpowiedz
Klaudiaaaaa -środa, 26 sierpnia 2015 10:23:48
Hej. Nie wiem czy to dobrze rozumiem. Ale jeśli włoże krążek pierwszy raz 2 września bo wtedy dostanę chyba okres. To po 3 tygodniach mam go wyjąć i oczekiwać na okres do 4 dni. Ale wtedy gdy wyjme mam zrobić 7 dni przerwy. Jeśli krążek mam włożyć 28 dnia to prawdopodobnie będę wtedy już w połowie okresu. Nie ma to znaczenia? Było napisane że należy wkładać 1 dnia cyklu. Więc jak to z tym później jest?
Anastazja • Bydgoszcz -poniedziałek, 24 sierpnia 2015 21:37:32
Oleczko: AD.1 Seks w wodzie nie powoduje osłabienia działąnia krążka (nawet jeśli dostanie sie woda do środka) AD.2 Ulotka dla pacjenta mowi ze krazek nie powinien byc poza pochwa dluzej niz 3 godziny podczas doby. Mozesz wiec krazek wyjmowac na czas stozunku nawet kilka razy dziennie pod warunkiem ze zmiescicie sie ze swoim partenerem w sumie w czasie 3 godzin. AD.3 Krazki NavaRing nie powoduja infekcji pochwy - sprawdzone!
Instruktorka • PL -poniedziałek, 24 sierpnia 2015 21:32:06
Do Marty: Kilkugodzinna różnica w aplikacji krążka NuvaRing w nowym cyklu nie mogła zaburzyć twojego cyklu miesiączkowego. Bądx spokojna - nie jesteś w ciąży. Krążki fabrycznie są zapakowane w aluminiowa hermetyczną folie (podobnie jak prezerwatywy) Jeśli folia nie zostala naruszona zawilgocenie nic nie przeszkadza.
Oleczka • olcia824@o2.pl -czwartek, 20 sierpnia 2015 02:30:28
Witajcie :D Mam pytania do osób używających Nuvaring. 1. Czy seks w wodzie może zaburzyć działanie krążka? 2. Czy można go wyjmować kilka razy dziennie na czas stosunku? 3. Czy może powodować infekcje pochwy? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;))
Marta -środa, 19 sierpnia 2015 10:59:05
Witam! uzywam krazek ponad 3 lata. ostatnio wlozylam krazek pare godzin pozniej i wyjelam tez 6 godzin pozniej niz zawsze. I juz minelo 4 dni po wyjeciu krazka i jeszcze nie dostalam okrasu. Czy moze to osnazac ze zaszlam w ciaze? I jeszcze : opakowanie od ostatniego krazka bylo troche wilgotne od tego ze trzymalam go w lodowce prwy scinie.
Tosia • Wrocław -czwartek, 30 lipca 2015 08:44:28
Zapomniałam wyjąc krążek... Miałam to zrobic wczoraj (środa) ok 22, a wyjęłam dzis (czwartek) o 8... W ulotce jest napisane ze w takim razie powinnam go włożyć tydz pózniej czyli w nast czw o 8... Ale mi pasowało wyjmowanie i wkładanie w środowa noc (stosuje juz taka antykoncepcję ponad pol roku)... Mogła bym włożyć go w nast środę o 22 czy to zaburzy cykl i musze zmienić czas wyjmowania i zakładania na czw i juz nic nie moge zrobic? HELP
Julia • Tarnów -środa, 29 lipca 2015 15:58:14
Do Baziant: wyjmujesz krążek w niedzielę 26-07 i czekasz na okres. Dostaniesz go po około 3-4 dniach.
Baziant • Baziant93@Gmail.com -piątek, 24 lipca 2015 16:44:59
Hej, jeśli włożyłam krążek 5 lipca (niedziela), to powinnam wyjąć go 25lipca (sobota), czy 26(niedziela)?
dobra -środa, 22 lipca 2015 07:59:49
założyłam krążek NIE pierwszego dniu okresu (poniedziałek) we wtorek zaczęły się plamienia a wieczorem okres. Czy to normalna reakcja organizmu?
Ola -poniedziałek, 15 czerwca 2015 14:38:50
4.06 dostałam okresu, dltaego tez wtedy wlozylam moj pierwszy krazek, jak kazal lekarz. mam go wyciagnac po 3tyg czyli 25.06. wtedy powinnam miec krwawienie..ale moje krwawienie powinno byc odliczajac 28 dni 2.07. Nie wiem o co chodzi. Moze powiecie co jest nie tak?
Paula -czwartek, 11 czerwca 2015 23:17:49
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Stosowałam krążek ok 7 miesiecy. Jestem miesiąc po tym jak miałam go włożyć ale terminy nawet po recepte u mojej Pani Dr. Są takie że czasem ciężko się tam dostać kiedy potrzebujesz. W tym czasie współżyłam z moim chłopakiem. Planowo powinnam dostać miesiączki w poniedziałek dzisiaj jest juz piatek a ja dalej nic. Musze dodać że dokładnie 2.06 miałam dziwne krwawienie (krew była czysta jak z palca) i to ze teraz jestem w ciepłych krajach więc może to przez zmianę klimatu. Niby nie stało się nic podczas naszego stosunku takiego żebym mogla pomyśleć że jestem w ciąży ale troche mnie ta sytuacja martwi. Miała któraś z was kiedyś podobny przypadek? Pozdrawiam ;)
Kiwi -środa, 29 kwietnia 2015 08:07:01
Mam problem, pierwszy raz stosuję NR. Nie ważne jak głęboko staram się włożyć krążek to on i tak osuwa mi się na dół i zatrzymuje się dopiero centymetr - dwa od wejścia do pochwy. Co mam zrobić? Niby aplikacja jest łatwa a u mnie nie da rady. Pomocy!!!
Jowita • Jarnołtów -wtorek, 28 kwietnia 2015 18:38:52
Potwierdzam to co mówi Magda. Teraz długośc twojego cyklu będzie regulował krążek hormonalny. Oznacza to że przy stosowaniu tak jak w instrukcji dla pacjentki, twój cykl miesiączkowy będzie miał 28 dni i ani więcej ani mniej :D
Magda -poniedziałek, 27 kwietnia 2015 23:40:16
Nie masz już cyklu 30-dniowego. Twój cykl reguluje krążek i ten cykl ma mieć dni 28. Zakładasz krążek i nosisz 21 dni. Wyjmujesz krążek, 7 dni przerwy, dnia 8 zakłądasz kolejny. Jak z pigułkami antykoncepcyjnymi.
karola • karolina1801@poczta.fm -poniedziałek, 27 kwietnia 2015 16:39:12
Cześć dziewczyny! Ja mam takie pytanie, bo mòj cykl trwa 30 dni. I... Kiedy mam włożyć kolejny krążek? To bedzie mòj 2. W cyklach 28 dniowych składa się idealnie, że 3 tyg krążek w pochwie + tydzień przerwy = 28 dni, a w 30dniowym nie składa się tak idealnie. Czy mam się trzymać tej teorii 3 tyg w środku i tydzień przerwy mimo tak długiego cyklu? Dodam, że po wyciągnięciu krążka miałam krwawienie w ilościach takich, zże wyglądało to jak solidny okre, a nie plamienie, które miało opcjonalnie wystąpić! :) mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :p
Instruktorka • PL -wtorek, 07 kwietnia 2015 22:19:03
Daria no nie żartuj, olej lniany ani jakikolwiek inny nie ma żadnego wpływu na działanie twojego systemu hormonalnego (układu sterowania płodnością) Jeśli lubisz i ci pomaga lub smakuje, to pij ten olej do woli :-) Stosjąc Nuvaring wciąż jesteś zabezpieczona przed niechcianą ciążą.
Daria • Gdańsk -sobota, 04 kwietnia 2015 09:44:38
Dziewczyny podbijam pytanie! Jak ze skutecznością w przypadki spożywania oleju lnianego?
Olej • waprew@wp.pl -sobota, 04 kwietnia 2015 01:51:46
Hej wiecie może czy stosowanie oleju lnianego (3 łyżki dziennie doustnie) obniżają działanie NuvaRing?
Joanna • Leszno -piątek, 27 marca 2015 09:32:43
Mała - nie ma takiej możliwości, żeby krążek nie dosięgnąć palcami. Pochwa to nie studnia bez dna :) Wsuwasz krążek do środka, dopychasz palcem a później on sam sie już układa tak żeby go nie odczuwać i żeby nie wypadł. Mi nie wypadł nigdy ani podczas użytkowania ani podczas stosunku.
Mała • joanna.mateja@onet.pl • tam i tu -czwartek, 26 marca 2015 18:54:47
hej dziś chce założyć pierwszy raz ale boje się nie wiem czemu ale martwi mnie to we krazek :/ za głęboko podczas stosunku albo ze go nie wyjmie ??? Powiedzcie mi czy mieliście taką sytuacje
Helena • Warszawa -poniedziałek, 23 marca 2015 13:33:26
Są też inne, nie mniej \"nowoczesne\" sposoby, a ekologiczne sposoby, przy których nie trzeba rujnować sobie zdrowa ani wkładać chemii do narządów rodnych np metoda-objawowa-termiczna-podwojnego-sprawdzenia Pozdrawiam wszystkie, życzę dużo zdrowia
eliza -środa, 18 marca 2015 23:18:00
heej. mam pytanie do was! Czy jezeli opakowanie bylo otwarte przez okolo 2 dni, to czy krazek juz nie będzie działał? Czy jednak moge byc spokojna?
karolajna1234 • czestochowa -poniedziałek, 16 marca 2015 22:53:12
Do Maria dziękuję bardzo za odpowiedź ale właśnie krwawienia było dość duże ..
Maria • Świnoujście -poniedziałek, 16 marca 2015 09:50:22
do karolajnaaa2132: To ze wspolzylas tuz przed planowym wyjeciem krazka nie stanowi problemu oraz nie powoduje niebezpieczenstwa zajscia w nieplanowana ciaze. Natomiast to ze dostalas okres jeszcze jak mialas krazek \"w sobie\" jest sprawa bardzo dziwna. Moze to tylko lekkie uplawy z krwia a nie okres??
karolajnaaa2132 • mariola95@onet.pl • Czestochowa -niedziela, 15 marca 2015 21:01:10
Witajcie dziewczyny. kurcze mam pytanie stosuje novaring juz 2 raz ale mam obawy poniewaz uprawialam seks z narzeczonym przed planowana godz wyjecia go czyli w ostatni dzien .. czy jest mozliwosc zajscia w ciaze ? Pozatym moj okres zaczyna sie 3 dni przed wyjeciem novaringu czyli kiedy zaczol sie okres wspolzylam . czy novaring nadal dzialam ..? :-# :-?
Monika T. • Świnoujście -wtorek, 10 marca 2015 09:11:22
Przesunięcie o 13 godzin to zbyt krótki czas, żeby po owulacji doszło już do jakichkolwiek zmian dotyczących wytworzeniu i wypuszczeniu komórki jajowej do kanału jajowodu. Nie ma szans i jest zerowe prawdopodobieństwo że jesteś w ciąży. Po 3 tygodniach wyjmij krążek wtedy kiedy ci najwygodniej czyli albo z 13-godzinnym przesunięciem, albo o takiej godzinie jak to robiłaś dotychczas. Powodzenia!
Anna -poniedziałek, 09 marca 2015 13:22:47
Hej dziewczyny. Używam NuvaRing już od 2 lat i nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zapomnieć o wyjęciu, czy włożeniu nowego krążka ;) dzisiaj jednak zorientowałam się, że wczoraj (08.03) o 22:30 powinnam włożyć nowy krążek, po tygodniowej przerwie. Włożyłam krążek dopiero dzisiaj o 11:30, czyli po 13 h :D w sobotę naturalnie doszło do stosunku, więc zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w tym przypadku. Teoretycznie nie mam dni płodnych. Ale przy hormonach nigdy nie można być pewnym. Pozdrawiam :)
Alicja -wtorek, 03 marca 2015 09:36:09
Kasiu: Jezeli juz nie zalozylas krazka nuvaring to teoretycznie owulacje powinnas miec okolo 14 dnia cyklu. Jednak jak zachowal sie twoj system hormonalny po odstawieniu krazka tego nie wiadomo. Prawdopodobienstwo ze zaszlas w ciaze jest bardzo znikome, tymbardziej ze nie doszlo do wytrysku.
Kasia • pira@autograf.pl -poniedziałek, 02 marca 2015 11:17:16
Myślicie, że kiedy występuje owulacja po odstawieniu nuvaring? Miałam 1 cykl, wyciągnęłam i w 8 dniu odbyłam stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń ale też bez wytrysku ( preejakulat też zawiera plemniki) i troche sie martwie, bo nie planuje ciąży... a nie minęły jeszcze 72h...
Viki • Vivian007@onet.eu • Ostrowiec -niedziela, 01 marca 2015 17:52:24
Ja tydzień przed 17 urodzinami dowiedzialam się, że jestem w ciąży, szok i strach przed tym co będzie był wielki, ale jakoś wszystko się poukładało. Synek ma już ponad 3 lata, a po jego narodzinach dostałam tabletki cerazette przez które okrągły miesiąc miałam krwawienie i to straszne. Postanowiłam wstrzymać się z antykoncepcją aż skończe karmić od tego momentu stosuje Nuvaring i jestem zadowolona, nie przytyłam ani nie ma innych skutków ubocznych. Co do ciąży podczas stosowania krążka jedyna możliwość to złe przechowywanie. Jeśli nie jest w lodówce aż do momentu założenia może stracić swoje działanie i najzwyczajniej nie działać, ale jeśli jest zachowana regularność i dbałość o to aby był odpowiednio przechowany to ciąża jest nie możliwa bo nie ma jajeczkowania.
agula -niedziela, 01 marca 2015 12:36:28
Sara raczej nic złego się nie dzieje organizm dostał małego \"kota\" ja na Twoim miejscu poczekałabym miesiąc do następnej normalnej miesiączki (bo teraz ciężko stwierdzić czy to okres czy jakieś zwykłe plamienie) i wtedy założyła nowy krążek
Sara -sobota, 28 lutego 2015 21:59:15
Agula, tak też myślałam, właśnie dzisiaj dokładnie 2 dni po wypadnieciu krążka ponownie dostałam miesiączke, czy to wina odstawienia krążka ????? Czy znak że cos sie dzieje?
agula -sobota, 28 lutego 2015 20:23:10
Do Sary. Ja na Twoim miejscu założyłabym nowy krążek pierwszego dnia miesiączki i po kłopocie. W sumie to tak jest zalecane.
Anna • aniadamianeryk3@wp.pl • Żnin kujawskom- pomorskie -czwartek, 26 lutego 2015 17:52:41
A ja mam rozpoznaną endometriozę z naciekiem na moczowód i właśnie ginekolog miał zamiar zaaplikować mi Visanne ale biorąc pod uwagę ilość skutków ubocznych zaryzykowałam i na własną rękę spróbowałam z Nuvaring. Efekt super, druga pani ginekolog stanowczo odradziła VIsanne i kazała zostać przy Nuvaring. Marker nowotworowy CA125 ze 140 spadł mi na 23. Czuję się świetnie i mam szansę na ciążę.Polecam drogie Panie.
Sara • poznań -środa, 25 lutego 2015 21:17:11
Mam pytanie, po tygodniowej przerwie od stosowania krążka (kiedy występuje miesiączka) założyłam nowy krążek po jednym dniu przy usuwaniu tampona zapomniałam żeby zwrócić uwagę na krążek i zwyczajnie mi wypadł postanowiłam nowy założyć dopiero za miesiąc ale nie wiem kiedy, na ulotce nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, nie wiem czy założyć go w pierwszym dniu miesiączki tak jak się robi to za pierwszym razem czy normalnie w dzień kiedy zawsze go zakładałam po zakończeniu miesiączki ? Prosze o pomoc ????!!!!!!!!
agula -poniedziałek, 16 lutego 2015 19:44:39
Do Dobra. Cześć nie martw się tymi plamieniami bo to normalne podczas pierwszego miesiąca z Nuvaringiem potem to minie nie każdy tak ma ja np. wcale nie plamiłam ale lekarz mi mówił że w pierwszym miesiącu mogę mieć bardziej lub mniej częste plamienia. Organizm musi się przystosować do hormonów i tyle także bez obaw bo to minie.
dobra -niedziela, 15 lutego 2015 10:31:22
Cześć, zaczęłam stosować nuvaring 07.02 w dniu pierwszego dnia miesiączki. Zawsze okres miałam 4-5 dni a od momentu założenia krążka cały czas mam plamienia. Czy którejś z Was się tak zdarzyło?
Kasia 24 -środa, 11 lutego 2015 00:46:18
Cześć. Chciałabym się dowiedziećjak to jest z tym pierwszym razem stosowania antykoncepcji. NR jest moją pierwszą antykoncepcją. Wzięłam ja 1szego dnia okresu (przy pierwszym plamieniu bo sie strasznie wyczuliłam) jutro mija czas, kiedy okres powinien mi się kończyć, a biust dalej mnie boli. To już 2 tydzień (zawsze boli tydzień przed okresem dlatego juz 2 tydzien) Chyba będę musiała iść do gin. w przyszłym tygodniu bo nie idzie chodzić bez stanika po schodach.
Aga -wtorek, 10 lutego 2015 04:35:03
Ja tez nie wierzyłam. Do dziś (16tc) cieżko mi to przychodzi. Zawsze zachwalałam NR. Nie wiem co zawiodło. Trzy lata wszystko było ok. Ale takie są fakty. Nigdy nie przeszło mi przez głowę, ze na antykoncepcji zajdę w ciąże. Nigdy. Chciałam sie jedynie podzielić moja historia.
Weronika -poniedziałek, 09 lutego 2015 18:06:11
Stosuję NuvaRing od miesiąca aktualnie mam tygodniową przerwę. Moje pytanie brzmi po ilu dniach od wyciagnięcia krążka przychodzi okres? I czy w czasie tygodniowej przerwy stosujecie dodatkowa antykoncepcję?
margerita181 • warszawa -poniedziałek, 09 lutego 2015 10:45:44
Do Elwira, jak najbardziej zdaje sobie sprawe, ze biore te tabletki w zupełnie innym celu, nie muszę sobie tego uświadamiać. Moje pytanie dotyczyło tego czy po zmianie tabletek, środka antykoncepcji a co za tym idzie przyjmowania innego stężenia hormonów badz zupełnie innych jest możliwość, ze wrócę do swojej wagi albo choc troche sie do niej zbliżę? Pozdrawiam
Karolina_Kika • Nowa Sól -poniedziałek, 09 lutego 2015 09:37:27
Dziewczyny!! jak to!! :z( Aga piszesz, że zaszłąś w ciążę przy prawidłowym stosowaniu Nuvaringa ? :-? No masakra jakaś - nastraszyłaś mnie nieźle jeśli to prawda. Chociaż watpię w to bo nuva to jedna z najnowszych srodkow anty i dzialaja tak, ze w ogole nie dochodzi do owulacji i wydostania sie jaja z jajnika. Jak wiec mozliwa jest ciaza?? Ja w to niewierze. Stosuje osobiscie NUvaringi od prawie 2 lat i wszystko jest OK. Dodam ze zadnej dodatkowej metody antykoncepcyjnej nie stosujemy z moim mezczyzna.
Elwira • Grabka -poniedziałek, 09 lutego 2015 09:33:11
margerita181: Przede wszystkim powinnaś sobie uświadomić że antykoncepcja NuvaRing nie ma na celu wspomagania odchudzania. Ja biorę NR już 3 lata i ani nie przytyłam ani nie schudłam. Dla większości kobiet NR nie ma wpływu na przyrost wagi, ale to są hormony więc każdy organizm może reagować trochę inaczej.
margerita181 • zenderowskam@tlen.pl • Warszawa -niedziela, 08 lutego 2015 20:39:50
witam, od sierpnia 2014 roku przyjmowłam yaz, na początku było dobrze, urosły mi piersi i poprawiła się cera, jednak gdy weszłam na wagę w grudniu zobaczyłam przypływ 6 kg... Dodam , że trzymałam stała wagę od 7 lat i to pierwszy rodzaj antykoncepcji hormonalnej w moim życiu, nigdy wcześniej nic nie stosowałam. W ostatni piątek lekarz z 20 letnim doświadczeniem zaproponował mi NR, jutro powinnam dostać okresu i zacząć je stosować, strasznie się boje kolejnego przypływu kilogramów. Moja dieta nie zmieniła się na tyle bym mogła aż tyle przytyć bez hormonów :( czy może ktoś odpowiedzieć na pytanie czy po NR mogę choć trochę zgubić swojego cielska? nigdzie nie mogłam się doczytać czy jest możliwość straty wagi po zmianie tabletek.. Pozdrawiam
Agula -sobota, 07 lutego 2015 16:54:39
Do Agi. Kurcze no to dałaś mi do myślenia bo właśnie od jakiegoś czasu stosuję NR i miałam nadzieję że to raczej pewna metoda jeśli się pilnuje terminów wyjmowania i zakładania. A ciąża w moim przypadku nie wchodzi w grę mam już dwoję dzieci i na więcej nie mogę sobie pozwolić.I jak tu się w końcu zabezpieczyć żeby mieć 100% pewności?
Aga -piątek, 06 lutego 2015 04:26:01
Do Agula: dokladnie, na NR zaszłam w ciąże. Podczas jego stosowania.
aga -środa, 04 lutego 2015 16:55:13
do Ona Powinnaś założyć nowy pierścień 04.02 czyli jak wyjęłaś w środę to wkładasz go też w środę o tej samej godzinie.
Ona -wtorek, 03 lutego 2015 20:55:51
Jeśli krążek wyjęłam 28.01., to czy powinnam go założyć 05.02? Tak dawno nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, że pogubiłam się z tym tygodniem przerwy...
początkująca -niedziela, 01 lutego 2015 14:32:28
cześć proszę was o poradę bo dopiero zaczęłam stosować nv i nie wiem czy mogę uprawiać seks bez prezerwatyw (czy wy stosujecie je czy nie) widzę że ktoś się o to też pytał ale bez odpowiedzi. Proszę o odpowiedź
agula -sobota, 31 stycznia 2015 12:26:55
Do Agi. Czyli zaszłaś w ciążę stosując nuvaring bo nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź?
Aga -sobota, 31 stycznia 2015 04:44:46
Używałam NR 3 lata i nigdy go nie wyjmowałam, oprócz przerw 7 dniowych. Miałam ustawiony tel. na założenie i wyjecie krążka. Nigdy mi nie wypadł. Na początku grudnia okazało sie, ze jestem w ciąży. Mam dwoje dzieci, całkowicie zaplanowanych. Wczesniej używałam pigułki, dwie ciąże nastąpiły w momencie odstawienia tabletek. Nigdy sie nie spodziewałam, ze na antykoncepcji zajdę w ciąże. Nigdy. Teraz juz nie wierze w żadna metodę, chyba tylko wstrzemięźliwość.
agula -czwartek, 29 stycznia 2015 21:18:10
dziewczyny mam założony swój pierwszy krążek i zastanawiam się czy na pewno mogę z partnerem zrezygnować z prezerwatyw w takim razie. Proszę odpowiedzcie mi jeśli macie już większe doświadczenie.
Alinka Kulka • Radom -czwartek, 29 stycznia 2015 09:32:05
10 dni przeciągnięty termin wyjęcia krążka to dużo. Ja bym zrobiła teraz tak: - wyjąć krążek - włożyć nowy od razu (czyli pominięcie miesiączki) - przez najbliższy cykl miesięczny dla pewności zabezpieczać się prezerwatywą podczas seksu - krążek wyjąć standardowo po 21 dniach od włożenia
POMOCY!! • sylakate92@gmail.com • Warszawa -środa, 28 stycznia 2015 12:37:29
Dziewczyny pomocy. Nie wiem jak to się stało ale zapomniałam wyjąć krążek. Miałam go wyjąć 18. a wyjęłam dziś tej 28. Co teraz ?
Aga -wtorek, 20 stycznia 2015 08:59:48
Do Babsi: Jeżeli spiralę usunęłaś w 1 dzień miesiączki i wtedy założyłaś krążek NuvaRing to jesteś zabezpieczona przed niechcianą ciążą. Natomiast jeżeli zrobiłaś to w trakcie cyklu miesięcznego to do najbliższego okresu powinnaś stosować dodatkowo inne zabezpieczenie, np prezerwatywę podczas stosunku.
Gośka_Wawa • Warszawa -wtorek, 20 stycznia 2015 08:40:01
Do Kingi: Jesteś w 100% zabezpieczona mimo tego że pojawia Ci się krwawienie. Bądź przygotowana na to, że upławy z krwią (tzw plamienia) mogą ci się utrzymywać przez cały pierwszy cykl, co jest rzeczą bardzo często spotykaną. Organizm przestawia się na antykoncepcję hormonalną. Od drugiego cyklu będzie już normalnie.
Instruktorka • PL -wtorek, 20 stycznia 2015 08:36:35
Kasiu - możesz bez żadnego problemu powrócić do dawnego systemu czyli o 22:30 wieczorem. W twoim przypadku jest to przesuniecie tego czasu o mniej niż 12 godzin, więc na nic negatywnie to nie wpłynie.
Katarzyna -poniedziałek, 19 stycznia 2015 16:21:58
Mam pytanie, używam pierścienia już półtora roku, zawsze wkładałam i wyjmowałam go w czwartki i 22:30, niestety ostatnio zasnęłam i włożyłam go dopiero w piątek około 7:00. Czy mimo to mogę znowu wyjąć go w czwartek o 22:30 i wrócić do tej godziny czy muszę przestawić się na 7:00 w piątki?
Kinga • kiniusia1994@interia.eu • Warszawa -poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:00:10
Witam, w sobote pierwszy raz użyłam pierścienia, pierwszego dnia miesiączki tak jak kazał lekarz, ale ja mimo założenia go mam nadal krwawienia;/ czy to normalne? jestem zabezpieczona?? :-/ Pomóżcie, prosze
Babsi -sobota, 10 stycznia 2015 23:50:17
Witam, wczoraj usunęłam spiralę hormonalną i tego samego dnia wieczorem włożyłam pierścień Nuvaring. Czy jestem cały czas zabezpieczona, czy jednak powinnam przez najbliższy tydzień używać prezerwatyw? Dziekuję za poradę
Aga -wtorek, 06 stycznia 2015 18:06:43
W czasie przerwy 7dniowej jestescie chronione. Ja uzywam nuvaring juz 6lat i normalnie wspolzyje po wyciagnieciu go, tyle ze do okresu.:P
Instruktorka • PL -niedziela, 04 stycznia 2015 11:22:05
Do karoli071: Plamienia w trakcie pierwszego cyklu z krążkiem są rzeczą bardzo często występującą. Powodzenia!
karola071 • karolinam071@gmail.com • Wrocław -wtorek, 30 grudnia 2014 20:37:13
Wrociłam do krazka po urodzeniu coreczki i zakonczenii karmienia piersia. Lekarz nie widzial przeciwwskazan. Po okresie ponad 2 tygodni stosowania pojawilo mi sie plamienie, bardzo male alejednak. A dzisian na dzien przed wyciagnieciem mam krwawienie jak okres. Czy to normalne?
Magda -wtorek, 23 grudnia 2014 00:59:54
Mam ogromny kłopot z moim krążkiem mam go pierwszy raz i pierwszy dzień gdy umieściłem go w pochwie on jest bardzo nisko głębiej nie mogę go wsunąć a co gorsze on mi się opisowa i czuje jak by miał wypaść. Czy to normalne co ja mam z tym zrobic:( pomocy
Magda -wtorek, 23 grudnia 2014 00:59:46
Mam ogromny kłopot z moim krążkiem mam go pierwszy raz i pierwszy dzień gdy umieściłem go w pochwie on jest bardzo nisko głębiej nie mogę go wsunąć a co gorsze on mi się opisowa i czuje jak by miał wypaść. Czy to normalne co ja mam z tym zrobic:( pomocy
Alicja • Wrocław -poniedziałek, 22 grudnia 2014 10:48:07
Aga - w trakcie tygodniowej przerwy po wyjęciu krążka, w której występuje krwawienie miesiączkowe (na ogół skąpe) jest się także zabezpieczonym przed niechcianą ciążą, ponieważ niemożliwe jest w tym czasie wystąpienie owulacji.
aga • m_agnieszka@onet.eu -sobota, 20 grudnia 2014 21:33:01
czy jeśli odbyłam stosunek w trakcie tygodnia przerwy po stosowaniu krazka po 2 latach mogę zajść w ciąże?
olqa • warszawa -poniedziałek, 15 grudnia 2014 13:47:09
witam, stosowałam czy miałyście jakieś doświadczenia z krótkim okresem po skończeniu stosowania krążka ?
Maria D. • Warszawa -poniedziałek, 15 grudnia 2014 09:56:26
do Ewy z opolskiego: To prawda że cena jest wysoka w porównaniu do tej z apteki stacjonarnej. Weź jednak pod uwagę coś innego, a mianowicie jeżeli nie ma przeciwwskazań to możesz otrzymać krążki dosłownie nie wychodząc z domu, ponieważ konsultacja lekarska online oraz wystawienie recepty masz w cenie, dostawa do twojego domu także w cenie. Teraz policz ile kosztuje konsultacja u ginekologa gdy chcesz to zrobić na szybko musisz iść prywatnie a to średnio 120 zł.
Alicja • Kraków -poniedziałek, 15 grudnia 2014 09:50:20
Klaudia to za późno, w tym cyklu miesięcznym odpuść już sobie krążek i załóż go w 1 dzień okresu który prawdopodobnie dostaniesz za około 3 tygodnie (niecałe).
klaudia • claudiaakazmierczak@gmail.com • wroclaw -sobota, 13 grudnia 2014 10:59:43
witam czy moge założyc krażek miedzy 7 a 10 dniem cyklu?
Lalunaa -sobota, 13 grudnia 2014 09:01:09
Cześć wam, mam pytanie. Dokładnie wczoraj założyłam mój pierwszy krążek i nurtuje mnie co sie z nim dzieje podczas stosunku? U mnie \"leży\" on sobie tak jak na filmikach wyżej. Czy nie przeszkadza to podczas stosunku? Gin na modelu pochwy pokazywała ze on sie przyklei cały do obwodu pochwy, ze członek podczas stosunku będzie tez przez niego przechodził. Czy tak jest? Proszę o szybka odp :)
ewa • opolskie -czwartek, 11 grudnia 2014 16:15:50
cena szok...kupije trojpak za 120zł max do 170 zł za 3 szt!
ONA • walus831@gmail.com • Polska -środa, 10 grudnia 2014 16:08:29
Dziekuje bardzo za odpowiedz :-)
Instruktorka • PL -środa, 10 grudnia 2014 15:28:30
Do ONA: możesz dziś założyć krążek z opóźnieniem 3-dniowym ale przez pierwszy tydzień stosuj dodatkową metodę antykoncepcji (niech partner zakłada gumkę). Poza tym postępuj normalnie, czyli krążek przez 3 tygodnie wewnątrz i wyjęcie go na przerwę na miesiączkę.
ONA • walus831@gmail.com • Polska -środa, 10 grudnia 2014 14:36:55
Dzisiaj wypada mi 4 dzien cyklu (okresu). Czy moge po raz pierwszy zalozyc krazek pomimo iz krwawienie prawie juz ustalo?
Karola • inka_233@wp.pl • Grudziądz -poniedziałek, 08 grudnia 2014 11:50:25
Do Grażyna: Dzięki za odpowiedź. Tak, jest to pierwszy mój krążek. Dziś nawet mocniej plamię, jakby miała być to miesiączka.Więc potrzymam krążek do piątku i dopiero go wyjmę. Jeny, człowiek potrafi panikować.
Grażyna • Olsztyn -poniedziałek, 08 grudnia 2014 09:48:02
Karola: nie panikuj, pozostaw krążek tak jak masz zaplanowane (3 tygodnie w pochwie) czasem plamienia występują i nie jest to powodem do zmartwienia - no chyba że problem trwa więcej niż 1-2 miesiące. Obecnie cały czas jesteś zabezpieczona przed zajściem w ciążę, czyli hormony działają :D Domyślam się, że to jest twój pierwszy cykl z NuvaRingiem?? Jeżeli tak, to tym bardziej plamienia w trakcie pierwszego cyklu z krążkiem są rzeczą bardzo często występującą. Powodzenia!
Karola • inka_233@wp.pl • Grudziądz -niedziela, 07 grudnia 2014 13:34:49
Hej dziewczyny. Pytanie mam. założyłam krążek 21 listopada, w drugim dniu cyklu. Stosowałam ochronę , a od piątku, tj. 14 dni od założenia zaczęłam plamić. Czaasami jest to czysta krew, czasami brunatne plamy. Dopiero 12.12. mam wyjąć krążek. Co to oznacza, bo już głupieje.
Instruktorka • PL -czwartek, 04 grudnia 2014 11:05:12
Dorka oczywiście że po 7 dniach. Tamten krotki cykl uznaj za zakończony i już nieistotny. Zaczęłaś nowy cykl i postępuj normalnie jak zaleca ulotka dla pacjenta. czyli 7 dni przerwy w której dostaniesz okres i następnie nowy cykl z krążkiem w pochwie przez 3 tygodnie :)
dorka • dorotaa33@op.pl -środa, 03 grudnia 2014 18:37:08
Dziewczyny wyjęłam swój pierwszy krążek tydzień wcześniej,po trzech dniach dostałam miesiączke przez co rozregulowałam swój cykl.z 26 cio zrobiłam 19sto dniowy :( czy drugi krążek powinnam założyć również po siedmiu dniach po wyjęciu pierwszego :-?
Joanna_waga -poniedziałek, 01 grudnia 2014 10:50:23
Do Tusinka: Zrobiłaś dobrze, że włożyłaś krążek dopiero gdy nastąpiło normalne krwawienie miesiączkowe a nie tylko plamienie. To że współżyłaś tuż przed okresem a zaraz później dostałaś miesiączkę wyklucza możliwość zajścia w ciążę. Moim zdaniem możesz spać spokojnie :P
Joanna_waga • Warszawa -poniedziałek, 01 grudnia 2014 10:40:40
Do Soloangie: do 72 godzin można przedłużyć umieszczenie krążka w pochwie, przy czym nadal daje on pełną skuteczność działania. Dlatego też nie masz się czym przejmować. Oczywiście po wyjęciu krążka okres dostaniesz trochę później i nowy krążek włóż po 7 dniach od wyjęcia poprzedniego.
tusinka -niedziela, 30 listopada 2014 22:14:57
Witam. Kiedy mówimy o pierwszym dniu cyklu?? W momencie delikatnego plamienia nie wymagajacego uzycia wkładki czy od krwawienia? Pytam, gdyż w poniedziałek rano podczas wizyty w toalecie zauważyłam plamienie, myśląc, że zacznie się miesiączka postanowiłam, że Nuvaring założe wieczorem, gdyż tak po prostu mi wygodniej. Niestety po południu plamienie ustało, nie było go ani wieczorem, ani nocą, Więc nie założyłam Nuvaring w poniedziałek. We wtorek rano zaczęłam normalnie krwawić i pierwszy krążek zastosowałam ok 19.00 właśnie we wtorek. Jaka jest pewność i skuteczność??? Współzyłam w piątek i sobotę, a teraz mi się myśląca włączyla. Bardzo proszę o odpowiedż.
soloangie • angela102@op.pl • gorzow -niedziela, 30 listopada 2014 19:56:28
Hey widze ze sie na tym znacie, powiedzcie mi prosze jedna rzecz mianowicie zapomnialam wyjac krazek 27.11 i zrobilam to 30.11 to oprocz przesuniecia miesiaczki moglo by byc cos nie tak ? np ciaza? w co watpie powinnam i tak byc zabezpieczona
Felka_go • Tychy -poniedziałek, 24 listopada 2014 08:27:22
Moniko: alkohol nie neutralizuje działania hormonów, więc nie powoduje zmiejszenia skuteczności, no chyba że pijesz codziennie w dużych ilościach, wtedy wszystko ci sie rozregulowuje. Natomiast w normalnych okolicznościach pomimo wypicia alkoholu byłaś zabezpieczona przed ciążą. tak samo jest przy wszystkich pigułkach bo to są tez środki hormonalne. Śpij spokojnie :P
Monika • baybe91@interia.pl -sobota, 22 listopada 2014 11:05:50
Czytam tym środku i wszyscy piszą, że jest skuteczny i nie ma zbytnio środków, które mogłyby mu przeszkadzać w działaniu. A jak wpływa alkohol na działanie NuvaRingu? Jeżeli danego wieczoru kobieta wypiła alkohol, następnie uprawiała seks podczas którego mężczyzna skończył w pochwie to oboje mogą być spokojni?
Instruktorka • PL -wtorek, 18 listopada 2014 09:57:07
Do Anny: Bardzo dobrze rozumujesz i tak też zrób czyli: skoro włożyłaś nowy krążek o kilkanaście godzin później to także wyjmij go po 3 tygodniach o te kilkanaście godzin później. Stosuj przez pierwszy tydzień dodatkowe zabezpieczenie np w postaci prezerwatywy lub nie uprawiaj seksu z partnerem. Bezpieczny czas kiedy krążek można mieć poza ciałem albo spóźnić z wymianą to jak pisze ulotka dla pacjenta \"do 3 godzin\" To że był to trzeci krążek z opakowania nie ma żadnego znaczenia, jeden krążek to jeden pełny cykl miesiączkowy. Równie dobrze można kupować krążki w opakowaniach po 1 sztuce, choć wychodzi to trochę drożej niż opakowanie zbiorcze 3 szt. Krążki nie działają tak jak plastry antykoncepcyjne gdzie do jednego cyklu potrzeba 3 plastrów.
Anna -czwartek, 13 listopada 2014 11:21:07
hej Dziewczyny. Używam Nuvaring ponad 3 cykle w 3 włożyłam krążek zamiast w poniedziałek wieczorem to we wtorek rano, nie wzięłam ze sobą Nuvaring. Czy używając przez tydzień dodatkowej ochrony nadal będę chroniona? Wspomnę że to był 3 krążek z nowego opakowania. W Nuvaring jest tolerancja spóźnienia się z założeniem? Przez co mi sie przedluży cykl i mam wyjąć go też we wtorek rano? Nigdy wcześniej nie zapominałam i używałam regularnie bez żadnych problemów, zadowolona jestem z niego bardzo.
beja • beja87@poczta.fm -poniedziałek, 03 listopada 2014 21:23:07
dzięki Gośka to robiłam źle bo ja dopiero biorę od 2 miesięcy i wkładałam te dwa razy tego 7 dnia przerwy czyli błąd popełniłam ....
Gośka -poniedziałek, 03 listopada 2014 21:19:02
do Beja: Wkładasz nowy krążek 29 dnia czyli inaczej pierwszego dnia nowego cyklu.
Monika • monia_fer@onet.eu • Widawa -poniedziałek, 03 listopada 2014 21:16:32
Pierścień może znajdować się w ciągu doby (24h) do 3 godzin poza pochwą. Należy umyć go w zimnej lub letniej wodzie i ponownie umiejscowić w pochwie. Gdy czas był dłuższy niż 3 godziny, może zostać zachwiana skuteczność antykoncepcyjna.
beja • beja87@poczta.fm -poniedziałek, 03 listopada 2014 20:54:29
Witam dziewczyny w schemacie jest napisane 21 dni krążek czyli załóżmy wkładam 1 wyjmuje go 21dnia 7 dni przerwy czyli wkłądam go 28 czy 29 ??
K -niedziela, 02 listopada 2014 23:27:40
Hej, mam problem... używałam już 3 pierścieni, wszystkie były przejrzyste, ewentualnie mętne przy złączeniu, a nowy - odwrotnie, cały mętny, tylko przy złączeniu przejrzysty.... miał tak ktoś? :(
aisaKKK -środa, 29 października 2014 19:10:32
Cześć dziewczyny, drugi raz stosuję krążek, miałam przerwę 3m-czną i teraz 23.10 założyłam 2-gi krążek i od tego dnia ciągle borykam się z bólem w podbrzuszu i brzuch jest twardy. Przy wcześniejszym stosowaniu nie pamiętam czegoś takiego, dodam że przed ostatnią miesiączką byłam u lekarza na badaniach i nic nie wykazały złego. Mam wrażenie jakby krążek mi nie służył. Czy któraś z was też się boryka z bólem?
anya -niedziela, 05 października 2014 21:50:11
Byłam na wyjeździe (w 7 dniowej przerwie na miesiączkę) i nie wzięłam ze sobą kolejnego krążka. Zawsze wkładałam w piątek wieczorem, ale tym razem włożyłam go dziś wieczorem (tj. w niedzielę, czyli miałam 9 dni przerwy w stosowaniu krążka). Jeśli dobrze rozumiem to przez tydzień mam stosować dodatkową antykoncepcję, ale jak jest z wyjmowaniem - cykl się wydłuża i mam go wyjąć po 3 tygodniach w niedzielę, czy po staremu w piątek?
kati473 -piątek, 03 października 2014 22:17:26
poza tym jak wykladasz w sobote to go tez wkladaj w sobote mniej wiecej o tej samej porze.
kati473 -piątek, 03 października 2014 22:15:20
zaloz,ja czasem tez nie mialam okresu a mimo to nie bylam w ciazy...
marys -środa, 01 października 2014 12:28:42
Witam. stosuje ring od 1,5roku zawsze wszystko było ok do teraz...w sobote wyjelam krazek i zazwyczaj w pon dostawałam okresu ale teraz nadal go nie mam...a w piątek powinnam już zalozyc nowy. dziś zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywnie ale mimo to nie wiem czemu nadal nie mam okresu, nie wiem czy mam zakladac w piątek nowy czy teraz czekac do okresu i robic calkiem przerwę.???? pomóżcie jak cos wiecie!!!
Laura Kośmirska • Karłów -wtorek, 30 września 2014 19:48:09
Nie będzie miało to istotnego znaczenia. To zbyt mała róznica czasu, żeby mogła wpłynąć na skuteczność antykoncepcji.
lala • ol_r@wp.pl • warszawa -poniedziałek, 29 września 2014 21:22:53
czy jesli po 7 dniowej przerwie wloże pierscien zamiast o 9 rano to o 16 to zmieni to jego skutecznosc?
Instruktorka • PL -niedziela, 28 września 2014 12:33:44
Przy prawidlowym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, w czasie przerwy na okres kobieta takze jest zabezpieczona przed niechciana ciaza. Oznacza to ze wspolzycie w tym czasie jest bezpieczne. Stosujac pigulki, plastry czy krazek, zabezpiecznie w czasie okresu jest trakie samo dla kazdej z tych metod. Rozni sie ono tylko zrodlem wchalaniania do organizmu, natomiast zasada jest taka sama - wchlanianie odpowiedniej dawki hormonow estrogenu i progesteronu.
aisaK -sobota, 27 września 2014 12:55:02
Cześć dziewczyny, od początku lipca do 24 września miałam przerwę w jakiejkolwiek antykoncepcji. Wcześniej miałam tabletki i później przeszłam bez żadnej przerwy na nuvaring. 25 września zaczęła mi się miesiączka i założyłam sobie nuvaring. Krwawienie trwało pierwsze 2 dni a teraz nic, tylko brzuch boli momentami. Czy to jest normalne? Ponawiam także pytanie koleżanki niżej, czy w czasie 7 dniowej przerwy jestem chroniona? gdzieś jest o tym napisane? W ulotce ja nie wyczytałam, a wcześniej po prostu wystrzegałam się sexu kiedy wyjmowałam krążek, chciałabym poznać myślę że wiele osób odpowiedź na to pytanie. Pozdrawiam :) :D
salamandra • 2apaulinac@wp.pl • grudziądz -piątek, 26 września 2014 16:45:42
Witam drogie Panie chciałabym zmienić plastry Evra na nuvaring. Mam pytanie czy w czasie 7 dniowej przerwy bez krążka też jestem zabezpieczona tak jak przy plastrach
nowicjuszka -środa, 24 września 2014 15:48:41
dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Gargamelcia • Nowa Sól -wtorek, 23 września 2014 09:19:41
do Wiktorii - prawdopodobnie i tak juz podjelas decyzje, ale ja bym wyjela krazek i nowy zalozyla od razu, pomijajac miesiaczke w tym cyklu. Ulotka dla pacjenta mowi ze mozna przeciagnac o 24 godziny, ty mialas dluzej o 3 dni, to troche za dlugo tymbardziej ze w tym czasie uprawialas seks. Zrob sobie dla pewnosci test ciazowy taki co sie kupuje w aptece za 20 zlotych i bedziesz spala spokojnie przez najblizszy miesiac :-)
Halina • Cieszyn -wtorek, 23 września 2014 09:14:52
Nowicjuszku: Po wyjeciu krazka zrob dokladnie 7 dni przerwy (czas na miesiaczke) Po tych 7 dniach wloz nowy krazek, bez wzgledu na to czy bedziesz miala jeszcze plamienia miesiaczkowe czy tez nie. Caly czas stosuj zasade: 3 tygodnie z krazkiem nuvaring + 1 tydzien bez krazka itd.
nowicjuszk -sobota, 20 września 2014 23:16:42
witam używam pierścienia pierwszy raz i przez pomyłkę wyjęłam go dzień wcześniej niż powinnam czy następny mam założyć po 7 dniach czyli też dzień wcześniej niż planowałam od początku?
Wiktoria -piątek, 12 września 2014 21:24:03
Hej ! Używam nuvaring od ponad pol roku. Zawsze składałam i wyjmowalam na czas we wtorki, okresu dostawalam w soboty. Niestety przy tym krążku pomyliłam tygodnie ! Powinnam wyjąc krążek we wtorek, a tymczasem juz jest piatek. Wczoraj wspolzylam ze swoim partnerem. Pytanie czy jak wyjde teraz krążek to liczę 7dni od dzis i okres mi sie przesuwa ? Czy nowy włożyć standardowo we wtorek i co wtedy z okresem ? A moze najbezpieczniej od razu założyć nowy omijając miesiączke ?? I czy jestem nadal bezpieczna ??? Z gory serdecznie dziekuje za pomoc !
Instruktorka • PL -poniedziałek, 25 sierpnia 2014 09:24:10
Do Monia81: wylacznie slabe plamienie zamiast normalnego krwawienia miesiaczkowego nie jest normalne, ale nie jest tez powodem do paniki czy podejrzewanych zaburzen hormonalnych. Byc moze czynnikiem jest inny powod np zmiana klimatu (bylas na wakacjach) zmiana trybu zycia itp. Mysle ze mozesz to zbagatelizowac i traktowac te plamienia jak zwykla miesiaczke. Natomiast jesli za miesiac sytuacja znow sie powtorzy, umow sie na konsultacje medyczna do ginekologa. Nikt nie poradzi tobie lepiej niz lekarz.
Aleksandra -poniedziałek, 25 sierpnia 2014 09:23:24
Do ss: Źle robisz! Nie powinnaś wyjmować krążek po 2 tygodniach, tylko po 3, a następnie włożyć kolejny od razu. Połączysz w ten sposób dwa cykle bez przerwy na okres. Jeżeli teraz wyjelaś po 2 tygodniach, to kiedy chcesz wyjąć kolejny krażek? Po 1,5 cyklu? - to nie jest dobre.
Instruktorka • PL -poniedziałek, 25 sierpnia 2014 09:18:49
Do Bemaba: krazki nuvaring i pigulki antykoncepcyjne to jest ta sama forma antykoncepcji hormonalnej, inny jest tylko sposob przyjmowania i wchlaniania przez organizm. Jezeli informacji o mozliwych interakcjach wraz z przyjmowaniem duzych ilosci antybiotykow nie ma w ulotce dla pacjenta, to koniecznie zasiegnij porady lekarskiej. Bedziesz miala wtedy pewnosc.
ss -niedziela, 24 sierpnia 2014 14:09:57
hej, krazek zalozylam dwa tygodnie temu. chcialam go dzisiaj wyjac zeby miec przerwy i nowy zalozyc w przyszla niedziele. W sobote wyjezdzam na urlop i zalezy mi na tym zeby podczas wakacji nie wystapily jakies plamienia, dlatego zdecydowalam sie zrobic przerwe, a nie jak jest napisane na ulotce wlozyc drugi bez odstawienia. nie wiem tylko czy dobrze robie?
monia81 • ladymonia-81@tlen.pl • Warszawa -niedziela, 24 sierpnia 2014 08:30:18
Witam, uzywam krążków od ponad pół roku i wszystko bylo ok do tego cyklu kiedy zamiast okresu w 7 dniowej przerwy dostalam plamienie :-( male brazowe i skąpe brzuch mnie bolal zle sie czulam naszykowalam sie na wiekszy okres a tu takie plamienie :-( we wcześniejszych cyklach takie brudzenie mialam przed okresem a później normaly okres a teraz samo brudzenie i koniec :-( Myslicie ze to normalne?
bemaba • bemaba@gazeta.pl • Opole -sobota, 23 sierpnia 2014 00:35:45
Witam mam pytanie czy przy stosowaniu krążka mozna brac antybiotyki? Czy nie osłabiaja one działania hormonów tak jak przy braniu tabletek antykoncepcyjnych. Szukam jakiejś metody antykoncepcji oprócz spirali bo jestem chora na borelioze i biore duże dawki antybiotyku. Jak ktos moze mi pomóc to dziękuję z góry.
Gosia • Małuszyn -środa, 13 sierpnia 2014 09:19:47
Ivonka: wszystko jest w porzadku, plamienie przez 1 cykl po zalozeniu krazka jest sprawa normalna i wystepuje prawie u wszystkich dziewczyn (poczytaj nizej) Od drugiego cyklu bedzie juz normalnie. Wyjmij krazek w dniu kiedy masz okreslone (po 3 tyg od zalozenia) a po kolejnych 7 dniach wloz nowy. Zobaczysz ze od drugiego cyklu bedzie bez plamien. Twoj organizm musi sie przystosowac do nowej antykoncepcji hormonalnej - stad plamienia w trakcie cyklu. Nie ma takiego okreslenia jak \"krazek sie nie przyjal\" - zignoruj porady kolezanek!
Ivonka • ivonka2561@wp.pl -wtorek, 12 sierpnia 2014 21:02:50
Hej dziewczyny. stosuje krazek od 30.07(tj.od pierwszego dnia miesiaczki) ginekolog powiedzial ze krwawienie ustanie...ale ja mialam normalny 5dniowy okres( jak zawsze,ale znacznie obfitszy) i do dzis (tj.8dni) wystepuje plamienie. Gin.pojechal na urlop i nie wiem czy sie wybrac do innego i ogarniac o co chodzi czy to normalne.? poradzcie cos..? :/ miala ktoras z was takie plamienie? podkreslam ze jest to moj pierwszy krazek i nastepny mam wlozyc 19stego... znajomo polozna powiedziala,ze jesli krwawienie nie ustalo to znaczy ze kazek sie nie\"przyjal\" jestem zalamana..liczylam ze znalazlam cos rownie dobrego jak tabletki o ktorych zapominam. prosze o szybka odpowiedz
oluchna89 • ola.kubis@yahoo.pl • S-c -czwartek, 31 lipca 2014 14:33:17
Aneto dziekuję za odpowiedz i propozycję :P Ale muszę sobie sama poradzić.
Aneta • Wrocław -środa, 30 lipca 2014 09:42:00
Do Oluchna89: W ulotce informacyjnej dla pacjenta na stronie 12-13 masz opisane i narysowane jak wkladac nuvaring i w jakiej pozycji najwygodniej. Ulotka jest na tej stronie www powyzej albo dostalas ja wraz z krazkiem w opakowaniu. Ja uzywam krazkow od kilku lat i nidy mi nie wypadl ani samodzielnie ani przy seksie. Zginasz go (jest sprezysty i nielamliwy) wkladasz do dziurki i palcem popychasz tak gleboko jak sie da, ale nieodczuwajac bólu. Filmik instruktazowy powyzej tez to pokazuje. Nie da sie wlozyc nie tam gdzie trzeba bo musialabys go wcisnac do tylka albo do cewki moczowej, a to wrecz niemozliwe. Jezeli nadal sie boisz to mam kolege ktory pomoze ci wlozyc krazek prawidlowo :-)
oluchna89 • ola.kubis@yahoo.pl • S-c -wtorek, 29 lipca 2014 21:11:18
Cześć dziewczyny.Dziś ginekolog przepisał mi krążki dopochwowe . Trochę się przeraziłam, bo nie wie jak to wkładać do pochwy, boje się że wypadnie, albo źle go wsunę (w nieodpowiednie miejsce), Czy macie jakieś rady jak to najlepiej zrobić. W jakiej pozycji, jak głęboko? Poradźcie coś, cokolwiek, bo spanikowałam.
gość002 -czwartek, 24 lipca 2014 10:37:24
Witam, mam problem ponieważ pomyliły mi się dni i zamiast w czwartek włożyć krążek zrobiłam to w piątek dokładnie 24 godz później niż zawsze moje pytanie ponieważ już jest ten tydzień wyciągnięcia krążka i teraz kiedy mam wyciągnąć krążek (dzisiaj) czwartek czy jutro w piątek ???
Ann -wtorek, 22 lipca 2014 19:44:25
Czy mogę trzymać dwa-trzy dni dłużej krążek w celu zapobiegnięcia miesiączki? Nie chodzi mi tu o zapobieganie ciąży, dodam, że chodzi o trzymanie dłużej drugiego krążka włoźonego bez 7 dniowej przerwy
Jola -poniedziałek, 21 lipca 2014 10:56:33
Do Agabezp: No nie żartuj! naprawdę tak masz?? Ja używam krążka wiele miesięcy i nigdy mi nie wypadł, ani nawet nie próbował :-) Ciekawe dlaczego tak jest u Ciebie - może masz nietypowe ułożenie ścianek pochwy, hmmm....
agabezp1 -poniedziałek, 14 lipca 2014 15:22:44
Hej pisze o poradę gdzyż podczas chodzenia, schylanian się sporadycznie wysuwa ni się krążek, czy to normalne? sciskam palcami krążek i wkładam prubuje wepchnąć go głębiej ale to nic nie daję i jest blisko ujścia pochwy teżtak macię pozdrawiam , ???
Instruktorka • PL -czwartek, 03 lipca 2014 12:58:48
Jak to \"wlozylam krazek 13-go dnia cyklu\"?? A co bylo wczesniej? mialas poprzedni krazek przez okolo 4,5 tygodnia, czy nie mialas go w ogole zalozonego po poprzedniej miesiaczce? Z reszta i w pierwszym i w drugim przypadku mialas bardzo niepewne zabezpieczenie antykoncepcyjne. Jesli uprawaialas w tym czasie seks z partnerem, to jest prawdopodobienstwo ciazy. Przyczyna tego ze nie dostalas okresu moze tez byc rozregulowanie gospodarki hormonalnej twojego organizmu, poprzez niewlasciwe stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Moja rada: a) kup w aptece test ciazowy w celu potwierdzenia, badz wyeliminowania informacji o ciazy. b) jesli dostaniesz miesiaczke, to zrob sobie miesiac przerwy od antykoncepcji hormonalnej w celu ustabilizowania twojego organizmu. Wiem ze pora wakacji nie sprzyja odstawianiu antykoncepcji :-) ale zdrowie jest sprawa priorytetowa.
Ania • paulina.slawnikowskaa@interia.pl -czwartek, 03 lipca 2014 12:21:44
Hej dziewczyny. Właśnie Zorientowałam sie ze włożylam krążek 13 dnia cyklu, poniewaz kompletnie wypadlo mi z glowy ze powinnam go wlozyc miedzy 1 a 5 dniem cyklu ;/ 2 dni temu wyjęłam juz ten krążek i mam tygodniową przerwe ale wciąż nie dostałam miesiączki. Dodam ze choruje na PCOS i moje cykle sa bardzo nieregularne. Czy to ze spoznilam sie z terminem wlozenia tego krazku oznacza ze on nie dziala tak jak powinien? Pomocy! Jestem przerażona! ;(
kasia • wro -piątek, 20 czerwca 2014 20:58:17
czesc Dziewczyny! A co jesli \'cholera- wie- jak\' ale pomylilam daty i wyjelam krazek po 4 tyg??
Ola -środa, 18 czerwca 2014 19:26:29
agabezp1 - skoro cały czas opada Ci w to samo miejsce to znaczy, że tak ma być. Krążek sam się umiejscawia (u mnie też zawsze być niżej i bardziej płytko), ale to nie wpływa na jego działanie ;) cloe - nic się nie stało, taka różnica w godzinach nie jest wielka, a krążek można wsadzić nawet trzeciego dnia okresu (ale wtedy trzeba przez pierwsze dni stosować dodatkowo prezerwatywę), dlatego zalecane jest wkładać go w pierwszy dzień miesiączki. U Ciebie jednak wydaje mi się to bez większej różnicy więc możesz to potraktować to jako pierwszy dzień :)
cloe -sobota, 14 czerwca 2014 22:59:47
Mam pewne wątpliwości... W ulotce pisze PIERWSZY DZIEŃ OKRESU.... krążek włożyłam 13 czerwca tj. wczoraj o go 10.00 a pierwsze krwawienie pojawiło się 12 ok. godziny 23 (byłam siku i stąd wiem:-)) ale nie chciałam o tej godzinie sobie wkładać, więc zrobiłam to tak jak pisze o 10 rano... Moje pytanie jest takie CZY ZROBIŁAM TO W PIERWSZYM CZY DRUGIM DNIU bo już zgupiałam:-) a jest to mój pierwszy krążek.... Pozdrawiam
agabezp1 -środa, 11 czerwca 2014 18:16:12
Witam mam pytanie pierwszy raz założyłam NuvaRing i wydaj mi sie za jest za płytko jak go poprawiam to i tak wraca na sam początek ? czy on odpowiednio u mnie założony czy odpowiednio działa czy jest coś nie tak?
Paula -niedziela, 08 czerwca 2014 20:59:03
Dziękuje Olu za odpowiedz :)
Ola -niedziela, 08 czerwca 2014 17:06:44
Przez ten tydzień po wyjęciu (czyli od tego 21.09 przez 7 dni) jesteś jeszcze zabezpieczona. Potem już wraca Ci \"normalny\" cykl i po tej miesiączce, którą dostaniesz po wyjęciu wraca wszystko do normy, a więc te dni płodne, niepłodne itp. Na początku cykl może Ci się trochę rozregulować, ale niekoniecznie musi. Ja odstawiłam krążki pół roku temu i mój każdy okres jest jak w zegarku, zawsze w terminie i przez 5 dni (czyli tak jak miałam zanim zaczęłam stosować nuvaring).
Paula -sobota, 07 czerwca 2014 17:27:29
hej dziewczny:) zapomnialam zapytac ginekologa... moze ktoras z Was zna odpowiedz:) bede na krazkach przez cale wakacje, potem robie przerwe. z obliczen wynika, ze krazek zaloze 31.08 i wyjme 21.09 i po tygodniowej przerwie nie zaloze juz kolejnego. moje pytanie brzmi jak dlugo po 21.09 bede jeszcze chroniona? w ulotce jest to jakos dziwnie wytlumaczone i nie rozumiem. czy przez ten tydzien po wyciagnieciu jestem jeszcze zabezpieczona czy nie? prosze o odpowiedz, pozdrawiam!
kinia -środa, 04 czerwca 2014 17:13:24
Dziewczyny, stosuje krązek ok pół roku i ostatnio po wyjęciu zapomnniałam go włożyć... po kilku godzinach się zorientowałam. A teraz jest taka sytuacja, że jutro powinnam wyjąć go a dziś już dostałam okresu... Coś się dzieje?
mika -piątek, 30 maja 2014 12:13:53
dzięki za odpowiedź, czuję się spokojniejsza i teraz na pewno będę częściej sprawdzać czy ring jest na miejscujavascript:emoticon(\':)\')javascript:emoticon(\':)\')
Dagmara • Wrocław -piątek, 30 maja 2014 09:33:23
Mika: krazek ktory lezal okolo 7 godzin na koldrze nie stracil zadnych swoich wlasciwosci. Natomiast ulotka informacyjna Nuvaring mowi ze krazek nie moze byc dluzej poza pochwa niz 3 godziny. Oznacza wiec to, ze powinnas w tym miesiacu dla bezpieczenstwa stosowac dodatkowe zabezpieczenie. Mysle ze prezerwatywa bedzie dobra w tym przypadku.
mika • lublin -środa, 28 maja 2014 22:58:25
stosuję ring 3 miesiące, jestem bardzo zadowolona, ale ostatnio miałam małą wpadkę- nowy ring założyłam we wtorek o 9 rano, wieczorem podczas współżycia po raz pierwszy ring mi wypadł a ja tego nie zauważyłam, znalazłam go w pościeli po ok 7 godz. i od razu założyłam. :) nie wiem czy jego skuteczność się nie zmniejszyła uszkodzony nie jest, może powinnam przyjąć dodatkowe hormony?może któraś z forumowiczek może mi pomóc? proszę o odpowiedź

Pokrewne artykuły