Pozycja na krzyż

(pozycje erotyczne Cross)

W tej pozycji kobieta leży na plecach na łóżku, mężczyzna natomiast układa się pod pewnym kątem na niej (jak na obrazku). Partnerka częściowo rozchyla nogi, by umożliwić partnerowi wejście i dać sposobność wykonywania delikatnych ruchów na boki.

Kobieta może wziąć ster w swoje ręce naciskając dłońmi na mężczyznę i sugerować tempo i szybkość pchnięć.

Pozycja ta jest łatwiejsza do wykonania, gdy partnerzy zamienią się miejscami. Ta pozycja jest bardzo dobra do stymulacji punktu G, ale wymaga od mężczyzny silnych ramion.

Łatwiej jest ją wykonać gdy zaczniecie od pozycji misjonarskiej gdzie mężczyzna jest na górze, po czym facet musi podeprzeć się rękoma, podnieść się i wykonać obrót o kilkadziesiąt stopni.

Pozycja jest bardzo podobna do Side by side (obok siebie).

Pozycja "na krzyż" jest idealna także dla tych mężczyzn, którzy tracą erekcję w pozycji "kobieta na wierzchu" (trudniej utrzymać erekcję, kiedy mężczyzna leży na plecach). Dla mężczyzn w średnim wieku pozycja "mężczyzna na wierzchu" może być jedyną, która umożliwia utrzymanie wzwodu.

Trudność: 55%
  • Zalety:
  • Pozycja ta daje mężczyznie przewagę, może on kontrolować tempo i siłę pchnięć. Kobiety zwykle lubią taką dominację.

  • Wady:
  • Potrzebna duża ilość wolnego miejsca lub szerokie łóżko i dobra forma fizyczna.

Zobacz też:

wpisów: 106 na 1 stronach

Jarro
o tak, to prawda.najlepsza pozycja do milosci jak dla mnie.
Jarro
o tak, to prawda.najlepsza pozycja do milosci jak dla mnie.
paulinek • ze Ślaska
a co sądzicie o pozycji 6/9 dziewczyna wciaga buzią głęboko penisa a ja językiem penetruję cipkę i oczywiście łechtaczkę aż do obopólnego orgazmu.
paulinek • ze Ślaska
pozycja na żabę cudnie penetruje głęboko [...] ,penis wchodzi do końca opiera się na jajach i pulsuje w [...] a jądra przygotowują się do strzału spermy
Celina
Zgadzam się z wpisem M.K.. Mogę tylko dodać że stosunek jest dla mnie zawsze dużym, wspaniałym przeżyciem dzęki któremu umacniam więź z partnerem. Jest on dla mnie też potrzebą fizjologiczną bez której nie mogę się obyć. Kocham się przeciętnie dwa razy w tygodniu, systematycznie już od czterech lat i nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej. Jak łatwo obliczyć odbyłam przeszło czterysta stosunków.
M.K.
Żeby być dobrym kochankiem czy kochanką a także mężem i żoną trzeba wejść w prawdziwą relację, wzajemnie do siebie i do swoich ciał. My kochamy się w ciele i przez ciało wyrażamy uczucia do siebie, miłość czego kulminacją jest zjednoczenie bez żadnego skrępowania i zachamowań, z chęcią i radością, z własnej nieprzymuszonej woli. Ciała trzeba podziwiać oraz odkrywać , poznawać, rozbudzać, pieścić a także szanować. Bo jeżeli mężzyzna sam rozbudza kobietę, kobieta rozbudza mężczyznę, to cały czas tworzy się relacja między nimi, jest wzajemna troska o drugą osobę i w ten sposób buduje się więź między nimi której nic nie zastąpi. Wszystkie sposoby są przy tym dozwolone, jeśli są skuteczne i dają przyjemność w tym wzajemna masturbacja czy pieszczoty oralne. Mężczyzna powinien doprowadzić kobietę do maksimum podniecenia oraz pomóc jej osiągnąć orgazm, pieszcząc ją w dowolny sposób nim w nią wejdzie. W tedy w momencie wniknięcia członka do pochwy w mężczyźnie rodzi się poczucie zadowolenia a ona przyjmie go z radością otuli najlepiej jak tylko potrafi w pozycji która obojgu odpowiada. Kilka lub więcj minut penetracji przy autentycznym zaangażowaniu mężczyzny i kobiety w jednej lub kilku pozycjach da obojgu najbardziej intensywne ludzkie przeżycie, poczucie szczęście w wyniku doznanego orgazmu, który kobieta może doznać kolejny raz w trakcie zjednoczenia. Doznają zjednoczenia fizjologicznego, psychicznego a także i duchowego, będą zaspokojeni. Po dojściu do stanu normalnej równowagi satysfakcja jest jeszcze większa gdyż mają oboje świadomość że doznali czegoś wspaniałego a ona ma w sobie nadal część wspaniałego kochanka w postaci jego nasienia. Będą chcieli to powtarzać jak najczęściej.
Wiola
Stosuję tę pozycję do utrzymania dłużej członka w pełnym wzwodzie gdy doszło do wytrysky. Przechodzę do niej gdy kochamy się na podłodze, kocu w lesie z pozycji na jeźdźca i pływającej. Zawsze osiągam oczekiwany efekt.
Aga
nie próbowałam i nie mogę nic powiedzieć. Jak wypróbuje to podzielę się odczuciami.
Irena
Wielkie doznania gdy to ja jestem na górze. Odwrotnie jeszcze nie próbowaliśmy gdyz partner jest duży i ciężki.
Olga
W obu jajnikach każdej kobiety jest kilkaset tysięcy komórek rozrodczych. Tworzą je jaja, każde otoczone warstwą małych komórek i razem z nim stanowią pęcherzyki jajnikowe. To one wydzielają estrogeny w tym najaktywniejszy z nich estradiol. Nie wydziela go jajo. W czasie cyklu miesięcznego najczęściej tylko jeden pęcherzk jajnikowy osiąga pełną dojrzałość pzez co wyprzedza w rozwoju inne. Niekiedy bywa że dojrzewają dwa lub więcej pęcherzyki a wraz z nimi i jaja. Dojrzewanie komórek rozrodczych pobudza wydzielany przez przysadkę mózgową hormon FSH. W tym czasie znacznie wzrasta we krwi stężenie estogenów. Komórki pęcherzyka wydzielają płyn który rozpycha go, powiększa, tworzy duży o średnicy 1,5 cm tzw. pęcherztk Graafa zrośnięty z powierzchnią jajnika który jest widoczny w postaci uwypuklenia. W pewnym momencie odpowiadającym połowie cyklu miesiączkowego ( za piewszy dziń cyklu uważa się pierwszy dzień krwawienia ). Pęcherzyk ten pęka i jajo wraz z płynem wylewa się na zewnątrz. Jest to spowodowanne raptownym wzrostem hormonu LH tworzonym przez pysadkę mózgową który wyzwalany zostaje tylko przez bardzo wysoki poziom estogenów we krwi, zaś umiarkowanie wysoki ich poziom hamuje ten proces. Po wypłynięciu jaja na zewnątrz, ściany pęcherzyka zapadają się, łączą się, tworzy się z nich skrzep a póżniej tzw. ciało żółte. Zaczyna ono teraz wydzielać znaczne ilości progesteronu. Ciało żółte funkcjonuje i wydziela ten hormon gdy jajo zostanie zapłodnione, niemal do końca ciąży.Zmniejsza się wtedy stężenie estrogenów a także nie wydzielane są hormony FSH I LH a więc wtedy inne pęcherzyki przez okres ciąży nie dojrzewają. Jeśli nie zostanie jajo zapłodnione, ciało żółte wkrótce zanika. Jego zanik oraz spadek wydzielania estrogenów i progesteronu sprawiają iż przerosła błona śluzowa macicy zostaje pozbawiona bodźca hormonalnego który ten stan wywołał i pdtrzymywał. Bardzo rozszerzone naczynia krwionośne kurczą się a żle odżywiana tkanka zaczyna obumierać i złuszczać się. Krew pochodząca z uszkodzonych naczyń miesza się z resztkami śluzówki i całość zostaje wydalana przez pochwe na zewnatrz. Krwawienie miesiaczkowe trwa zazwyczaj od 3 do 5 dni a łączna utrata krwi wynosi 50 - 150 ml. Następnie błona śluzowa macicy pod wpływem narastającego stężenia estrogenów odbudowuje się, jest to bowiem okres rozwoju i zwiększajacej się bardzo aktywności kolejnego pęcherzyka jajnikowego. Cały cykl znów się powtarza.
Olga
Nic nie ma powiedziane o kobiecych hormonach a przecież są one bardzo ważne gdyż mają istotny wpływ na cały organizm w różnych okresach życia, sprawność seksualną oraz zdoność rozrodczą. Każda kobieta powinna kilka razy w życiu badać u siebie prawidłowość poziomu estrogenów, progesteronu a także androgenów. Najlepiej w okresie dojrzewania, gdy chce zajść w ciążę oraz przed menopałzą. Będzie wtedy spokojna o siebie, swój wygląd, zachowanie, potrzeby seksualne. Najważniejsze są wytwarzane przez jajniki estrogeny które: 1. kształtują kobiecą sylwetkę powodując że barki są wąskie a biodra szersze, rozmieszczają podskórną tkankę tłuszczową równomiernie na ciele sprawiając jego ładne zaokrąglenie ale głównie w obrębie pośladków, bioder, ud, łona, piersi. 2. powodują wzrost i pełne ukształtowanie warg, łechtaczki a także sutek. 3. decydują o owłosieniu łonowym które zawsze przybiera kształt trójkąta wierzchołkiem skierowanym ku dołowi. 4. wpływają na wzrost i dojrzewanie jajników, rozrost błony śluzowej macicy, rozrost pochwy oraz jej nabłonka przy jednoczesnym rogowaceniu jego warstwy zewnętrnej. 5. decydują o wzroście i dojrzewaniu co miesiąc jajeczka lub też kilku powodujac przy tym nasilenie ruchu jajowodów. 6. zwiększają wydzielanie śluzu szyjki macicy powodując przez to odpowiednie nawilżenie pochwy. Produkowany przez jajniki progesteron powoduje: 1. wzmożone wydzielanie gruczołów błony śluzowej macicy a także jej przyrost i zmniejszenie kurczliwości. 2. zmniejszenie rogowacenia nabłonka pochwy i zmniejszenie ruchów jajowodów. 3. rozrost tkanki gruczołowej sutek. 4. podwyższenie temperatury ciała w drugiej połowy cyklu miesiączkowego. Wydzielane przez korę nadnerczy androgeny mają decydujący wpływ na reaktywność seksualną kobiety czyli jej libido. To dzięki nim ma ona większą lub mniejszą chęć na pieszczoty a także na seks. Ukształtowane libido nie zanika po wygaśnięciu czynności jajników w okresie przekwitania. Dażony uczyciem partner i własciwy poziom andtogenów powodują iż kobiecie chce się często kochać, nie trzeba jej do tego namawiać a wręcz przeciwnie sama wykazuje incjatywę. Gdy facet się nie sprawdza, szuka innego lub innej kobiety do zaspokojenia swych potrzeb seksalnych alo też zaspakaja się sama. Kobiety badajcie poziom swoich hormonów, decydujcie o ich właściwym poziomie a będziecie szczęśliwe i seks będzie wam sprawiał przyjemność.
KACPER
głównie chodzi mi o bezpieczeństwo naszych pięknych kobiet.
KACPER
pozycja na 6
Elżbieta
Przeczytałam z zainteresowaniem wpis Karoliny. Myślę jednak że mogą być jeszcze inne zaburzenia seksualne u kobiety np.: 1. zaburzenie popędu które objawia się chęcią, pragnieniem odbywania bardzo często stosunków ( kilka razy dziennie, codziennie) lub też unikania ich ( raz na miesiąc kwartał ). 2. zaburzenie podniecenia które objawia się zupełnym brakiem lub słabym nawilżeniem ścian pochwy oraz słabym otwrciem rozluźnieniem wejścia do niej czy też wręcz bardzo obfitym nawilżeniem zmniejszającym uczucie penetrcji członka. 3. zaburzenia orgazmu które mogą objawiać się zupełnym jego brakiem mimo zmiany pozycji lub partnera, bardzo rzadkim występowaniem orgazmu mimo usilnych starań z obu stron, osiąganiem orgazmu bardzo szybko już podczas pieszczot wstępnych bez dotyku miejsc intymnych lub zaraz przy ich rozpoczęciu pobudzania, osiąganiem wielu 4-5 orgazmów w trakcie jednego zbliżenia co jest dobre ale wyczerpujące. 4. odczuwanie bólu podczas każdego stosunku. Zaburzenia te mogą powstać z przyczyn fizjologicnych np. zła ilość hormonów, kulturowych np. lęk przed stosunkiem, bólem, ciążą, utratą dziewictwa czy też z powodu partnera np. złe jego zachowanie,dobór partnera lub pozycji a także z powodu różnych chorób które mogą wystąpić w kobiecych narządach.
Karolina
Przeczytałam w książce o zaburzeniach seksualnych kobiet. Oto co tam napisano: Anorgazmia - niezdolność do przeżywania orgazmu przy wielu lub każdym kolejnym stosunku mimo osiągnięcia podniecenia. Przyczyny to głównie przemęczenie fizyczne lub psychiczne, skłonności homoseksualne, brak doświadczenia partnera lub jego egoistyczne zachowanie, zaburzenia wzwodu albo też zbyt wczesny wytrysk. Dyspareunia - brak orgazmu a nawet odczuwanie bólu tylko podczas spółkowania mimo zmiany pozycji z danym partnerem. Przyczyną jest nieodpowiedni dobór partnera albo negatywne uprzednie doświadczenia z danym partnerem. Przyczyną bólu może być też: stany zapalne pochwy, brak wydzielenia śluzu w fazie podniecenia,zranienia wejścia do pochwy,poporodowe uszkodzenia wiązadeł macicy,zapalenia macicy,zrosty jajników lub jajowodów. Pochwica - mimowolny,odruchowy skurcz mięśni zamykających wejście do pochwy uniemożliwiający wprowadzenie prącia lub innego obcego ciała np. palca, wibratora.Skórcz mięśni może wywoływać ból. Przyczyną jest głównie lęk przed wniknęciem czegoś obcego w ciało kobiety, obawa przed bólem w czasie defloracji czy też podczas spółkowania, obawa zajścia w ciążę. Oziębłość seksualna -cechuję się brakiem pragnienia kontaków seksualnych, brakiem odpowiedniej reakcji w czasie kontaktu. Kobiet nigdy nie osiąga silnego podniecenia ani orgazmu mimo istnienia więzi emocjonalnej z partnerem. Nie osiąga też ona orgazmów gdy pobudza się sama. Podłożem oziębłości mogą być urazy seksualne w dzieciństwie przesadny wstyd, tendencje dewiacyjne homoseksualne lub sadystyczne albo masochistyczne. Oziębłość może być też objawem choroby przysadki, podwzgórza,tarczycy,nadnerczy gruczołów płciowych czy też spowodowane depresją z innej przyczyny lub schizofrenią. Zespół zakodowanych reakcji seksualnych-pobudlkiwa kobieta nie osiąga zaspokojenia seksualnego z mężczyzną. Przyczyną jest utrwalenie reakcji seksualnych powstałych w w wyniku częstego i długiego w czasie zaspakajania się samej a także częstych pieszczot z kobietą.
Ola
Myślę że dość przydatna dla par o dużej różnicy ciężaru ciał. Cięższa osoba na dole.
Beata
Każdy stosunek powinien dać wielką przyjemność, satysfakcję a najlepiej gdy doprowadzi do rozkoszy u obojga pieszczących się osób w postaci orgazmów. Bywa że mimo wzajemnego się pożądania, podniecenia, stosowania różnych pozycji i technik z powodu jakiegoś zaburzenia u jednego z partnerów zbliżenie nie przynosi w pełni radości przy kilku kolejnych próbach. Zaburzenia seksualne mężczyzn to : - całkowity brak wzwodu lub wzwód częściowy; - zanik wzwodu zaraz po wprowadzeniu prącia do pochwy lub po wykonaniu w niej kilku ruchów; - trwjąca dlugi czas, bolesna erekcja prącia; - wytrysk nasienia przed wprowadzene członaka do pochwy; - wytrysk nasienia zaraz po wprowadzeniu prącia do pochwy; - wytrysk po długim czasie trwania stosunku. Zaburzenia seksualne kobiet to: - zakodowane reakcje seksualne powstałe w wyniku częstej masturbacji z powodu których nie osiąga zaspokojenia w układzie partnerskim; - niezdolność do osiagnięcia orgazmu przy prawidłowym pod względem technicznym przebiegu stosunku i spółkowania a nawet odczuwanie bólu ale tylko z danym partnerem; - niezdolność do osiągnięcia orgazmu mimo podniecenia oraz pełnej akceptacji partnera; - mimowolny, odruchowy skurcz mięśni zamykających wejście do pochwy, będący reakcja na próbę wprowadzenia do niej palca, prącia, przedmiotu lub na samą myśl o jej penetracji; - brak podniecenia seksualnego ani orgazmu mimo istniejącej więzi emocjonalnej z partnerem, jego usilnych staraniach i prawidłowo przebiegającej grze wstępnej oraz spółkowaniu. Przeczytajcie, pomyślcie, może kogoś to dotyczy. Może znacie też jeszcze inne zaburzenia seksualne. Podzielcie się swoimi wiadomościami i doświadczeniami. Pozdrawiam.
Jerzy
Bardzo dobra strona dla młodych, rozpoczynających uprawiać seks partnerski. Wielkie dzięki dla Agnieszki i Anki za to że ją stworzyły, prowadzą i wzbogacają.
Oliwia
przepraszam za te pomyłki tam na dole ale pisałam w pośpiechu bo zaintrygowało mnie to co napisał Janusz jeszcze raz pozdrowionka dla Wszystkich chyba znowu gdzieś Was wcięło...
Oliwia
Miły Januszu chyba masz rację, nie zastanowiłam się głębiej nad tym co napisałeś ale dokładnie przeczytałam Twoją wypowiedż. Podeszłam do tego co napisałeś w sposób żartobliwy, nie wiedziałam że urażę Cię w tym urażę Przyznaję się bez bicia - zle Cię oceniłam, mysląc że tak całkowicie bezmyślnie to przepisałeś chcąc się pochwalić jaki to jesteś obeznany w temacie, ale po dzisiejszej Twojej wypowiedzi zmieniłam zdanie. Niemniej jednak to co napisałam to prawda i nie są to marzenia pogawędki. Myślę że zaliczamy się do grupy "twórczej ekspresji" tzn. współzyjemy dosyć często aby sprawić rozkosz sobie i partnerowi, na pewno nigdy z poczucia obowiązku. Czasem odmawiam współżycia ale partner rozumie to i akceptuje. Nie narzekamy na nasze libido i sex ma dla nas duże znaczenie , choc nie największe. Potrafimy rozmawiać o naszych potrzebach i pragnieniach a sex sprawia rozkosz i zadowolenie. Rzadne z nas nie skupia sie wyłącznie na swoich potrzebach potrafimy brać i dawać. Pewnie brzmi to jak bajka ale tak jest. Na pewno nie jesteśmy idealni , mamy swoje wady, dosyc czesto się kłócimy ale równie szybko godzimy i to najczęściej w sypialni bo mamy wtedy na siebie wyjątkowo dużą ochotę. Dosyc długo trwało tzw. docieranie się do siebie ale myślę że w chwili obecnej tworzymy udany związek i bardzo się ztego cieszę. Znamy już dość dobrze potrzeby swoje i partnera zarówno w sferze emocjonalnej jak i tej cielesnej. Chciałabym aby było tak zawsze. Czy ta wypowiedż jest dla Ciebie Januszu satysfakcynująca czy jednak nie...była szczera Pozdrawiam
Janusz
Do Oliwii: Myślę że dokładnie nie przeczytałaś i nie zastanowiłaś się nad tym co napisałem. Jeśli jest prawdą co twierdzisz a nie są to tylko Twoje marzenia pogawędki to powinnaś mieć na swoje zachowanie seksualne wykrystalizowany pogląd tym bardziej że jest ono realizowane długo i ze stałym partnerem. Chyba każda kobieta chce pochwały swojej urody, chce być dowartościowana. Doświadczona chce brać ale też i dawać rozkosz, ma ustablizowane monotonne lub finezyjne życie seksualne z jedną, kilkoma wybranymi pozycjami lub chce eksperymentować i zaskakiwać.Może lubieć długie, delikatne pieszczoty, długi stosunek lub być brana ostro jakby była gwałcona a może też i sama gwacić. Chce często lub rzadko, czeka na zaloty lub sama inicjuje, kocha się tylko w łóżku lub jest obojętne miejsce i czas.Współżyje by spełnić obowiązek, przytrzymać przy sobie partnera bądź dlatego iż ma mocną potrzebę zupełnie bez innego interesu lub za coś. Mimo że ma wahania nastroju, popędu nie odmawia lub wykręca się. Zna potrzeby partnera i jego sprawność rozumie, pomaga jeśli potrzeba lub podchodzi do tego obojętnie. Umie zabezpieczyć się by była zawsze gotowa lub nie, planuje w uzgodnieniu z partnerem ciążę lub wpada a gdy jest w stanie odmiennym nie przerywa ani nie zmniejsza częstotliwości chyba że tylko na początku gdy ma wymionty i w czasie połogu lub całkiem, znacznie rezygnuje ze stosunków. Zastanów się miła Oliwio jaka jesteś i jaką chcesz być? Pozdrawiam.
oliwia
Do Janusza a ja jestem sexoholiczką ale uprawiam sex z jednym i tym samym mężczyzną od kilku lat , nadal bardzo mnie on pociąga i mam na jego punkcie ogólnego świra... i co Ty na to , gdzie znajduje się odniesienie do mnie w tej Twojej encyklopedi
Paulinkaaa(22)
Do Janusza...ja mam tylko jedno pytanie...z jakiej encyklopedii zes to chlopie skopiowal
Janusz
Znany seksuolog badał, opisał różne motywacje i zachowania heteroseksualne istnejące w naszej obyczajowości. Ponieważ każdy może należeć do jednych lub kilku z nich postanowiłem w bardzo skrócony sposób je przedstawić celem przemyślenia oraz refleksji czytających. Analfabetyzm seksualny - partnerzy mało znają prawidowości życia seksualnego a współżycie realizują popełniając żenujące błędy przez co powstają problemy i konflikty. Mimo czytania i uświadamiania mają własne zakodowane doświadczenia przez co seks jest dla nich nadal białą plamą. Obskurantyzm seksualny - dotyczy osób sztywnych, bardzo rygorystycznych, moralizatorskich o niskim poziomie wiedzy seksualnej , posiadających zahamowania seksualne. Często dominuje u nich wrogość wobec seksu i płci przeciwnej. Gwałty seksualne -współżycie wymuszone jest siłą bądź jeden z partnerów nie liczy się z potrzebami i odczuciami drugiego. Prostytucja - jawna realizowana w agencjach towarzyskich za pieniądze lub ukryta za cenę znaleziena pracy, awansu czy też załatwienia czegoś innego. Jest też ukryta małżeńska którą określa się związek zawarty dla kariery, pieniędzy lub seks w trwjacym związku za coś. Ses poważny i monotonny - odbywa się bez słów, z powagą o rutynowym przebiegu, pozbawiony lekkości, figlarności.Często traktowany jako obowiązek. Model neurotyczny - osoby szukają potwierdzenia swej urody, wartości, akceptacji ze strony partnera i bardzo koncetrują się na przebiegu współżycia. Sport seksualny - zaliczanie kolejnych partnerów seksualnych, różnych technik i pozycji, sprawdzanie potencji i częstotliwości współżycia. Im więcej tych doświadczeń tym większe poczucie własnej atrakcyjności erotycznej. Subkultura erotomańska - potrzeba mnożenia dopingu przez wymianę partnerów, seks zbiorowy, różne sex party i formy perwersyjne robienie tego, czego nie czyni większość. Model dawca-biorca - aktywność mężczyzny i bierność kobiety we współżyciu choć bywa i odwrotnie. Przystosowanie seksualne - współżycie jest ustabilizowane w miarę częste, udane,wyzwala poczucie satysfacji oraz radości dzięki zaspokojeniu wzajemnych potrzeb. Partnerzy stworzyli nawyki i przyzwyczajenia, nie mają problemów z seksem ani z osiąganiem orgazmów. Wobec seksu nie adresuja oczekiwań, są zadowoleni z tego co jest. Z czasem ich współżycie nabiera rutyny ale nadal daje im satysfakcję. Na tematy wspóżycia w zasadzie nie rozmawiają, wystarczy im sama świadomośc że drugiej osobie jest dobrze. Twórcza ekspresja - partnerzy przywiązują wagę do jakości współżycia, wzbogacania go, prowadzenia dialogu, wymiany informacji, szukania optymalnych form wymiany pozycji, czasu i miejsca. Życie sksualne jest nastrojowe, uczuciowe,delikatne nastawione na zaspokojenie oczekiwan i potrzeb drugiej osoby a przez to bardzo udane. Partnerzy lubią sie też zaskakiwać. W przypadku trudności czy niesprawności okazują cierpliwość, takt, wyrozumienie i udzielają sobie pomocy. Jak widać w relacjach mężczyzna - kobieta może dominować postawa instumentalna, manipulatywna, podporzadkowania, ekspansji własnego Ja lub partnerstwa. Stąd seks u jednych może prowadzić do destrukcji ich osobowości a nawet często i związku a u innych do wzbogacania i rozwoju. Co o tym sadzicie?
Paulinkaaa(22)
Dominik.... miałam temat chromosonow na biologii w podstawowoce ale dzieki za przypomnienie Ja slyszalam inne rzeczy......jezeli chce sie miec dziewczynke nie powinno sie jesc chlebka ze skorka jezeli chce sie miec synusia powinno sie unikac ostrych potraw boze te zabobony...nie ma to jak " obojetnie jakak plec, byle by było zdrowe"
Dominik
Współczesna kobieta jest zwykle bardzo wyedukowana co do zagadnień związanych z seksem a przez to jest wymagająca. To kobieta decyduje kiedy, z kim i w jakiej pozycji współżyć. To od niej też zależy kiedy chce zostać matką ( są oczywiście nieprzewidziane wpadki ). Nie decyduje tylko o jednym, o płci dziecka. Płeć przyszłego dziecka zależy bowiem od rodzaju plemnika , jaki wniknął do komórki jajowej, a ściślej mówiąc od zawartego w nim chromosomu. Jeśli będzie to plemnik niosący chromosom płciowy X, wówczas rozwinie się płeć żeńska a gdy chromosom Y to płeć męska. Tak więc to od was Panowie wyłącznie zależy płeć waszego potomka.
Margrabia
Maciek, może specjalistą nie jestem, ale na ten pierwszy [jakże ważny] raz, najlepsza byłaby ta podstawowa [misjonarska]... może nie jest jakaś ekscytująca, ale najlepsza mam nadzieję, że nie masz wstrętu do krwi
Maciej
Takiej pozycji szybko pewnie nie spróbujęWygląda ciekawie ale jestem prawiczkiem a ma Kobieta dziewicą jaka pozycja była by najlepsza na pierwszy raz??
Ankal2l
Do Doroty: Dziękuje, że pomyślałaś o tym żeby wzbogacić naszą stronę tymi materiałami. Już je pobrałam i wysłałam Agnieszce. Myśle, że Marta podjęła słuszną decyzję ale przykro będzie pożegnać się z tą stroną. Wszystkim którzy nie mieli okazji odwiedzić nigdy tego serwisu serdecznie polecam: http://anna-i-marta.xarazar.net/anna-i-marta/
Dorota ( 25)
Do Agnieszki i Anki 2: Pragnę Panie zawiadomić iż z powodu odejścia Anny, Marta zdecydowała z dniem 1.02. br.zamknąć stronę ,,Anna i Marta" i postanowiła też udostępnić bez pytania o pozwolenie, dział ,,Techniki" celem wykorzystania na innej stronie. Myślę iż zawart w nim opisy, zdjęcia, pozycje i zagadnienia związane z kobiecym autoerotyzmem, fellatio, cunnilingus, lewatywą, seksem analnym, strap-on itd. powinny zostać wykorzystane na Waszej dobrej stronie by ją wzbogacić. Nie powinno się to zmarnować, to wspanała edukacja. Pozdrawiam.
Paulinaaa(22)
Wiecie co...czasami jak tu wchodze to sie zastanawiam, gdzie sa powazni ludzie, gdzie sa rodzice, gdzie jest rozum Boze...kamilka13 i misia14 siemce ...z czego sie tak cieszycie, ze w tym wieku juz nie jestescie dziewicami???...powiem jedno zal mi was...bo z doswiadczenia wiem, ze w tym wieku sa zauroczenia, fascynacje a nie zadna milosc!!! ale widocznie tylko mnie wychowano na takiej zasadzie, ze oddac siebie to co cos wiecej, to najwspanialszy dar jaki mozna dac ukochanemu mezczyznie ( no nie liczac tzw "owocu miłosci" czyli dziecka)...mam tylko nadzieje, ze godzac sie na sex w tym wieku, dowiedziałyscie sie co nieco o antykoncepcji
Dolce
Do kamilka 13 Masz 13 lat?
Kamilka 13
a ja wczoraj stracilam dziewictwo,mimo ze nie w tej pozycji,ale i tak bylo bardzo milo
misia 14 siemce
Niedawno straciłam dziewictwo, niestety nie w tej pozycji choć była ona poczatkowa. Moj chłopak jest ode mnie o 5 lat starszy i bardzo dświadczony nie przewidział jednak że ma stare łóżko, podczas stosnku pękły sprężynki on spadł a ja utknęłam w łóżku. Mimo tej wpadki bardzo odobrze wspominam całą resztę :*:*
gośka
do mormona mnie też rozbawił twój wpis gratuluję wspaniałej romantycznej i czułej partnerki a tak naprawdę to nie sądzę byś pisał na serio mimo wszystko życzę powodzenia w dalszych eksperymentach z Izunią
ON (35)
Mam nadzieję , że za ostatni mój wpis nie dostanę czerwonej kartki, ale nie mogłem się powstrzymać Jeżeli kogokolwiek tymże wpisem obraziłem, z góru PRZEPRASZAM !!!
ON (35)
Cześć Paulinkaaa ! Czy nie zauważyłaś, że się poprawiłem i odradziłem pomysł ze świecami ? Co do "chłopaka" , to lekka przesada. Jeżeli traktować ten tekst dosłownie, to można by wywnioskować, że ta WIELCE ROMANTYCZNA para, to stare pryki (nie obrażając nikogo). Ja osobiście traktuję ten wpis z wielkim przymrużeniem oka. Dlatego zwróciłem się do Mormona z zapytaniem o dalsze pomysły. Może z tego "Przypadków Bawarskich" nie dałoby się nakręcić, ale film krótkometrażowy...kto wie ? Dobrze , że od czasu do czasu i takie wpisy się trafiają na tym Forum. Nie zawsze seks trzeba traktować POWAŻNIE !!!!!!!! P.S. Mormon, chłopie ! Zamiast świec (zapachowych) , radziłbym zastosować znicze, tylko nie oszczędzaj na kobietę. Kup te z większych ( to będzie bezpieczniejsze ). .....a , bym zapomniał. Pamiętaj o przygotowaniu ostatniego, (oczywiście opłaconego) rachunku za prąd. To żeby nie było niejasności Pozdrawiam i życzę wiele czerpania i dawania przyjemności z seksu .....no dobra , jak się upierasz to może być i taka wersja ...z pierdolenia !
Paulinkaaa(22)
No i poprawiłam sobie humor no Mormon hehe dziekuje a co do samego stosunku, moze zaimwestuj troszke w gre wstepna bo wiesz "rzucic na wyro i dawaj" to troszke za malo by kobiete rozpalic rozumiem tez, ze twoje bledy spowodowane sa zloscia a moze zaskoczeniem na reakcje partnerki Do ON(35) ty nie kombinuj z tymi swieczkami bo jeszcze chlopak naprawde wezmie sobie to do serduszka jesoo jak sobie pomysle na co wy (faceci) mozecie wpasc to lekko kopara mi opada oj jak zwykle niewyzyci
ON (35)
Mormon, jak przeczytałem Twój wpis , to myślałem , że pęknę ze śmiech. Rozbawiłeś mnie do łez ! Zazdroszczę ci Izuni . Pełny romantyzm. To dlatego , że zapomiałeś o świecach !.... Nie, nie!!! Może lepiej nie próbuj, bo Iza by Ci kazała wszdzić je sobie do ... To dopiero by był eksperyment Masz może więcej takich pomysłów na opisy pozycji ?
mormon
kurwa jak to zobaczylem to odrazu moja ize na wyro i dawai tak iak na obrasku a ona domnie muwi coty stary poiebalo cie na stare lata ziebala mnie z siebie wypiela dupe i muwi chcesz ruchac to dawai na pieska jak normalni ludzie,noi se naeksperymetowalem .
mik25
zaraz bierzemy sie do zabawy jutro opisze wrażenia!!!
Men
Kobiety trzeba podziwiać, adorować , szanować , poznawać i zawsze postępować z nimi ostrożnie. Nie wolno jednak bardzo się nimi przejmować. To one wbrew pozorom decydują o wielu sprawach w tym wybierają idealnego dla siebie partnera do seksu, pozycje, miejce, czas i czestotliwość współżycia. Są silniejsze, zawsze mogą nawet gdy nie chcą choć nie zawsze doznają orgazmu. Przystają na to ale częściej szukają nowego partnera do pełnego zadowolenia. Zwykle decyduja kiedy i z kim chcą mieć dziecko choć często bywają i wpadki lub zupełnie nie wiedzą kto je zapłodnił. Rżnijcie ostro kobiety ale ostrożnie wyczuwając ich zamiary.
T.N.
Ruchy okrężne członka w pochwie dają wspaniałe doznania. Często dłuższe zjednoczenie. Dobra dla Pań z luźną pochwą.
lusia
w niebo wzieta jestem jak wlasnie w takiej pozyciji duzo lepiej tak jak w 4 poz
niuni
zaraz to zrobie i sie przekonam
Anka
Wolę gdy jestem na górze tulę się i obracam w lewo i prawo. Wspaniałe doznana z przytulana i drażniena ścian pochwy.
Ankal2l (28)
Do Iwo: Ależ Słonko jakie ja mogę mieć uwagi?? Jak zwykle artykuł pierwsza klasa Dziękuje za tą cenną wiedzę w imieniu swoim i innych czytelników tego forum Proszę o jeszcze Całukje czule od czółka począwszy na paluszkach u stóp skończywszy
Iwo
Do Anki 2: Mimo wielu ciekawych artykułów nie ma nic na tym forum o tak ważnych wewnętrznych narządach płciowych żeńskich. Może Ciebie i innych to zaiteresuje. W ich skład wchodzą: jajniki, jajowody, macica i pochwa. Jajniki - to dwa gruczoły wielkości małego orzecha włoskiego leżące w miedmicy mniejszej, mogące zmieniać swe położenie. Już u noworodka zawierają około 200-300 tys. pęcherzyków jajnikowych a w nich tyle samo komórk jajowych które są przez nie odżywiane. W okresie pokwitania przeciętnie ( 13-15 r.ż) do menopałzy około ( 45-50 r.ż.) mniej więcej co 28 dni pewna ilość ( od 1 do kilku ) ich wraz z komórkami dojrzewa i wydostaje się z jajnika do jajowodu. Z powyższego wynika iż wiek komórek jajowych wydalanych z jajnika waha się od 13 do 50 lat. Owulacja następuje zwykle pomiędzy 13 i 16 dniem cyklu miesięcznego. W cyklach nieprawidłwo długich lub też krótkich wahaniom ulega okres przedowolucyjny a czas po nim do wystąpienia krwawienia miesięcznego jest zwykle stały i wynosi 14-16 dni. Zdolność jaja do zapłodnienia oceniane jest na 24 do 48 h. Ponieważ plemniki mogą żyć w ustroju kobiety do 3 dni to okres w którym jajo może zostać zapłodnione dość wyddłuża się do 4-5 dni. Nie zapłodnione ulega zwyrodnieniu i wydalane jest podczas miesiączkowania. Naukowcy oceniają iż w okresie płodnosci kobiety dojrzewa w niej tylko około 400 do 900 jaj a gdy zapobiega to i mniej. Jajowody - to cewkowate przewody długości 14-20 cm które służą do przyjecia i przeprowadzenia komórki jajowe z jajnika do jamy macicy. W nich też dochodzi do zapłodnienia jaja gdy zetknie się z plemnikami. Macica - to mięśniowy narząd w kształcie spłaszczonej gruszki o długości 7-9cm z cieńszym końcem zwróconym ku dołowi. Jest swoistą wylengarnią w której zapłodnione jajo, zarodek a w końcu płód rozwija się by po około 280 dniach osiąganąć zdolność do samoistnego życia. Poza okresem ciąży w czasie której znacznie się zwiększa i porodu nie ma prawie żadnych zadań za wyjątkim wydalania z krwią nie zapłodnionego jaja dzięki swym skurczom. Macica leży po środu miednicy mniejszej i może się przesuwać we wszystich kierunkach. Składa się z trzonu i szyjki która styka się z tylną ścianą pochwy. Oś jej tworzy z osią pochwy kąt rozwarty ku przodowi w pozycji gdy kobieta leży. Pochwa - to przewód mięśniowo-błoniasty łączący przedsionek pochwy z macicą którego zadaniem jest dawanie przyjemność, rozkoszy kobiecie w trakcie jej penetrcji ze względu na duże tam unerwienie, przyjęcie członka w trakcie stosunku i często nasienia. Stanowi też drogę odpływu krwi menstruacyjnej i innych produktów wydzielania macicy oraz służy jako kanał dla płodu który wyprowadza go na świat w czasie porodu. Leży w miednicy mniejszej między pęcherzem, cewka moczową a odbytnicą. Jest prosta i pozycji stojącej skierowana ku górze i tyłowi tworząc z płaszczyzną poziomą kąt 50-70 stopni a w pozycji leżącej na grzbiecie ma kierunek zbliżony do poziomego ( ważne dla pozycji w stosunku płciowym). Ściany pochwy są grubości ok. 3mm ( składają się z trzech błon tj. zewnętrznej, mięśniowej oraz śluzowej ) przylegają do siebie i są bardzo rozciągliwe. Średnica jej nie jest jednakowa na całej długości. W części środkowej wynosi przeciętnie 2-3 cm, szersza tuż przy macicy a węższa z przodu choć jej średnica może być u u każdej kobiety inna.Tak samo jest z jej długością która waha się od 5 - 14 cm przeciętnie 9 cm. Z tego wynikają głównie tak różne preferencje u młodych kobiet co do wielkości członka. Każda go chce dobrze czuć, być wspaniale masowana ale nie wie dość często iż może przyjąć każdej wielkości i czuć rozkosz stosujac odpowiednią pozycję i technikę. Ściany całej pochwy zwilżane są przez przez śluz pochodzący z gruczołów szyjki macicy. U dziewicy dolny jej koniec jest częściowo zamknięty błoną tzw. dziewiczą którą opisała oraz sposób jej przerwania podczas pierwszego razu w jednym z artykułów Agnieszka. Pozdrawiam wszystkich którzy przeczytali ten wpis do końca. Anka czy masz jakieś do niego uwagi? Całuję Cię czule we wszystkie części Twego ciała a zwłaszcza w ogolone wargi.
MODERATOR
Do Johnego Bravo: Od niedawna działa bezpośredni mail do mnie i wszystkie uwagi dotyczące tego forum można zgłaczać na ten właśnie adres anka@agnieszka.com.pl Wszystkie pytania i uwagi które dotyczyć będą Agnieszki zostana jej przeze mnie przekazane. Musicie wybaczyć jeśli nie zawsze otrzymacie odpowiedź bezposrednio od autorki strony ale doba ma tylko 24 godziny i nie zawsze wystarcza czasu na wszystko. Pozdrawiam w imieniu swoim i Agnieszki Ankal2l
Johny Bravo
dzia moderator - q ... już pisze na maila do agusi..w tej sprawie.... pozdrawiam....
MODERATOR
Do Diany i Johnego Bravo: Agnieszce będzie napewno bardzo miło gdy przeczyta Wasze opinie i z pewnością weźmie pod uwagę spostrzeżenia zawarte w tych postach. Nie sądzę jednak żeby odpisała Wam na forum. Jeśli chcecie korespondować z Agnieszką to proponuje skorzystać z adresu mailowego podanego w dziale kontakt. POZDRAWIAM
Johny Bravo
Do AGNIESZKI..... ...popierając DIANĘ!!! : zgadzam się z dianą , że stronka jest po prostu the best... ale uważam że przydałoby się opisać również te pozycje które zaproponowała DIANA/// mam nadzieję że niebawem będę mógł przeczytać na teej stronce opis wszystkich pozycji które proponuje Diana.... będę naprawde wdzięczny..... podejrzewam że większość gości tej strony... również.... pozdrawiam... i czekam na opracowanie większej ilości pozycji.... buźka AGUŚ.... odpiszesz mi na mój wpis??dziękuję...
Diana
Do Agnieszki: Bardzo dobrą stworzyłaś stronę. Szczerze Ci gratuluję. Czy nie sądzisz iż za mało dałaś informacji o mężczyznach np. budowa członka, erekcja, impotencja, wczeny wytrysk, polucje itp. Myślę też że za mało opisałaś pozycji ( głównie podstawowe) a przecież jest ich tak wiele i dobrych do stosowania dla wielu jak: kurtyzany, wielki wóz, kowadełko, drzewo szczęścia, zjednoczenie ostryg, orzeł,zakazany owoc, strzała amora, wierzba, motyl,amazonka, skorpion, kwiat lotosu, krab, młyn, meteor, boa kusiciel,księżyc w pełni,małpki, wilczyca. Pozdrawiam i życzę ciągłej satysfakcji z prowadzenia witryny która jak sądzę jest bardzo potrzebna.
Ankal2l
Do Niuni: No z Ciebie to chyba naprawde jeszcze niunia jak dorośniesz to pewne sprawy zrozumiesz i może sama tego zapragniesz. Do Patusi: Nie nie jesteś zboczona poprostu jedni maja potrzebę rozmawiania o seksie a inni uznaja to za swego rodzaj temat tabu ale to żadne zboczenie
Patusia
Moj chlopak ciagle jak powiem cos na temat seksu np ze cos czytalam albo ktos mi cos powiedzial to mowi ze jestm zboczona i sie odsuwa ode mnie..Czy ja naprawde jestem zbczona???Czy on ma racje??Prosze o odpowiedz
Niunia
Do kaska 30: Wiesz ze to jest zdrada??? Taka sama jak bys zrobila to z mezczyzna...Mowisz ze Twoj maz wie o tym a akceptuje to??? Radzilabym Ci sie zastanowic na Twoja orientacja seksualna..I odpowiedz wiec dlaczego jestes z mezem...??Kochasz go??Nie moge tego zrozumiec..
Adam
ta pozycja jest super poniewasz jest dokladna penetracja
shotgun
witam wszystkich ta pozycja jest poprost the best pozdrawiam
kaśka 30
Miałam kilku kochanków, a od dwu lat jestem w stałym, udanym związku z mężczyzną. Mam jednak ochotę na pieszczoty z kobietą odkąd poznałam Basię, co regularnie stosuję gdy mąż jest na wyjeździe. Wie on o tym. Wczesniej nie myslałam, że miłość dwóch kobiet może być tak wspaniała, zmysłowa i czuła. Teraz rozumiem lesbijki.
wiesłwa 45
bardzo lubie tę pozycje mówię szczerze tak jak i moja dorotka bawimy się długo pozdrawiam z gdyni
Ala
Wszystkie pozycje są dobre jeśli przynoszą kobiecie makimum rozkoszy. Wszystko zależy od partnera. Chyba jest trochę prawdy w tym co napisałeś Jurku. Jak sobie przypominam dawniej wystarczało mi raz w tygodniu a teraz pragnę codziennie. Mój mężczyzna jest dobry w ars amandi, zadawala mnie ale jemu wystarcza co 3 lub 4 dni. Dlatego często zaspakajam się sama lub z koleżanką która jest w podobnej sytuacji. Mogę się przyznać iż uwiodłam dużo młodszego kolegę z pracy. Był pełen wigoru.
irek
Większość wpisów na tym forum to wpisy kobiet. Świadczy to o ich większej wyobraźni, wymaganiach i potrzebach seksualnych. Myślę że zróżnicowanie pozycji współżycia, pieszczot, wydłużenie czasu współżycia jest bardzo ważne i nie dotyczy to tylko was. Trudno to powiedzieć mężczyźnie ale my z wiekiem stajemy się mniej sprawni. Dlatego proponuję małolatom do 20 lat uczyć się seksu z dojrzałymi mężczyznami, a kobietom w wieku 30-40 lat które przeważne mają większe potrzeby seksualne wybierać partnerów młodych 17-24 lata.
ewa
Nie jest to śmieszne ale prawdziwe. Wnioskuję, że jesteś przygotowana na rozpoczęcie współżycia. Bardzo tego chcesz. Powodów trudności w przerwaniu błony dziewiczej może być kilka tj. : lęk przed pierwszym razem, słaby wzwód prącia lub bardzo zagrubiona błona. Jeśli występuje u Ciebie zjawisko lęku, związane z wpuszczeniem w głąb ciała męża co bywa zupełnie podświadome bez Twej woli, następuje skurcz mięśni krocza i pochwy.Gdy jest on silny, powstaje mechaniczna zapora która uniemożliwia wprowadzenie członka do pochwy. Radzę nie broń się instynktownie przed pierwszym razem. Wzajemnymi pieszczotami doprowadźcie się do podniecenia. Bądźcie dla siebie przy tym delikatni, serdeczni i czuli. Zastosujcie pozycję ginekologiczną w której połóż się na plecach ( łóżko, tapczan) z szeroko rozsuniętymi udami i stopami opuszconymi na podłogę. Pod biodra wsuń coć twardego.( poduszka , wałek). Paluszkami rozsuń szparkę. Myśl o wakacjach, filmie lub czymś innym przyjemnym. Mąż nich naoliwi troszkę penisa i lekko wsunie go w ciebie by po chwili mocno go wepchnąć. Jeśli się nie uda za kilkoma razami powinnaś zgłosić się do ginekologa. Tam dowiesz się czy masz pochwicę ( skurcze mięśni) czy też trzeba będzie dokonać zabiegu chirurgicznego tj. przecięcia błony. Powodzenia. Napisz jak poszło.
Izula
Moze to zabrzmi smiesznie,ale mamy z mezem problem z przerwaniem blony dziewiczej. Niestety konieczna bedzie chyba interwencja chirurgiczna w gabinecie ginekologicznym.Czy ktos wie jak ten zabieg wyglada?????Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
~BABYgirL~
SEX jest zajebisty kocham sie kochac z mojim kochanym chlopakiem poprostu bomba te wszystkie pozycje juz mamy za saba;) i jest bomba chcemy nowe LOOOL bo tych pozycji jest za malo hehe;) papa
zgrabna
musze wybrobowac tylko czy zmiejscimy sie na lozku;-) kocham eksperymentowac z moim misiem choc jestemy od 4lat razem rutyna nam nie grozi w lozku
Damian
woecie co pozycje sa the best juz sie nie moge doczekac gdy z Anno to zrobie
mycha
zrobilismy to wczoraj bylo poprostu cudownie juz mysle co bedzie dzisiejszej nocy juz nie moge sie doczekac na mojego kociaka .ta strona jest poprostu boska wiele sie nauczylismy i mamy zamiar jeszcze
polaka
uwielbiam te pozycje
Słodziutka
Wygląda intrygujaco, ale smakuje raczej parszywie, trzeba brać poprawkę na wagę słoneczka z ptaszkiem.co jesli wgniecie okruszynke pod soba w materac?hmm?
ona21
hmmm jaka jest ta pozycja fajnie bo ciekawie wyglada
zgrabna24
moj misiu wymysla tyle roznych pozycji ale do tej jeszcze nie doszlismymoze jak go jutro dopadne to wyprobujemy;-)
Patrycja
Łooo...Tej pozycji jeszcze nie próbowałam.... Najwyższy czas.... Czy warto? Pozdrawiam wszystkich Kochanie szykuj się
Biały
Nie nawidzę tej pozycji.
Tamiza
Ta pozycja jest nie tylko ciekawa ale również bardzo podniecająca - polecam
otwarta
potwierdzam pozycja również nie dla mnie
Maciej
nie nie to odpada ja musze podczas stosunku mieć kontakt tagże dotykowy z partnerką!
bond
jak to jest pozycja 26 pilnie potrzebuje
sylwek
masz chłopie100% racje bo moja byla byla podobna do zaby
zenek
to ma być Milość,a nie pańszczyzna!!!
robaczek
Wibitna pozycja dla faceów któży nawet po pijaku nie mogą patrzećna swoją partnerke
Dj.Wujek
Pozycja hujowa na maxa,dla pijanych facetów
kilka
trzeba sie jebutnąć
lolita**
nie wydaje sie mi ,zeby ta pozycja mogła byc wygodna dla ktorego kolwiek z partnerow......
stokroteczka
kiepska poza...ruchy malo odczuwalne....bleee
maras
trza wyprobowac
Prezes
Zajebiście Też się Jebię
kamilka
mysle ze duzego zadowolenia dla kobiet nie daje ta pozycja chociaz moge sie mylic
Joanna
Wygląda beznadziejnie i wymyślnie, nie wierzę ani by była wygodna, ani by wrażenia "wewnętrzne" były przy czymś takim szczególnym. Pffi!
KUSIEK&KUCIAPKA
jEST TO JEDYNA POZYCJA JAKIEJ NIE WYPRÓBOWALIŚMY, A MAMY NAWET SWOJE WŁASNE
zakochana bez pamięci
juz nie moge się doczekac kiedy wypróbuje ją ze swoim chłopakiem ( nie widzieliśmy się 3 miesiące) za miesiąc....
Julcia
mósze tego na prawde spróbowac tego jeszcze u mnie niebyło mój nr gg 7719172 mozemy pogadac na fajne temaciki
nimfo-manka
Musze tego sprobowac
Szymon
witam Ktura dziewczyna chce zaznac tej przyjemnosci tej pozycji i innych zapraszam do mnie.zrobie wszystko.kontakt gg 3412346 lub mejl gsx1300@interia.pl czekam na propozycje lubie seks tez grupowy.cczekam na dziewczyn
mila
Aniolku a moze bys tak opisal ta poze na labedzia z podwujna sruba a moze sprobujemy
Aniol
Czy ktos probowal na Labedzia z podwojna sruba?
Rasputin:)
W TEJ POZYCIJ FACET JESZCZE MOZE SIE ODBIJAC OD PRZESCIERADŁA KLASKAC DŁONMI I MAMY HELIKOPTEREK Z ZAKRECONYM PTAKIEM ;)
drax
hmm... probowal ktos tej pozycji ?? ona jest chyba dobra by zasnac bez wyciagania gdy sie zmeczymy w misjonarskiej
glowa
jacek@piwniczna.com - zapraszam wszystkie chętne na młodego, zdecydowanego na wszytko zdrowego 19-letniego ogiera.
MICHAŁ
Poszukuje partnerki do wszystkich tych pozycji! Zapraszam goraco! michalpyz@wp.pl
Klaudka19
Lekka przesada za duzo kombinowania przy tej pozie ..nie zabardzo mi sie ten obrazek niepodoba .Takie to rozlazłe heheh
Khalan
wszystko pięknie ale mi osobiscie coś takiego nie podoba sie zabardzo.....jakieś takie jest to smieszne
LOLa
Wszystko pięknie bardzo fajne zdjęcia podniecające
aga 19
podniecają mnie takie zdjęcia
sławek z wrszawy
ja znam wszystkie te style - pozy i każdy powinien to stosować w czaśe miłosnej zabwy to jego partnerka ni zechce szukać innego partnera.Bo do0bry kochanek to jest taki który w trakcie kochania myśli o swojej wybrance
MO-MO
...hmmm ciekawe to może być ale jeszcze nie próbowałem. Może ktoś ze mną spróbuje ?

Pokrewne artykuły