Pieszczoty erotyczne i petting

Przy pieszczotach erotycznych decydującą rolę odgrywa zmysł dotyku oraz klimat uczuciowy, sprawiający, że dotyk staje się bodźcem erotycznym. Fantazja dotyku jest prawie nieskończona, podobnie jak jego odmiany. Pieszczoty dotykowe stanowią najczęstszy i zasadniczy rodzaj kontaktów erotycznych we wzajemnym poznawaniu swojego ciała.

Kobiety które mają zahamowania i obawy psychiczne, utrudniające im przeżycie orgazmu, mogą go często osiągać jedynie przy długotrwałych pieszczotach erotycznych. Pieszczoty te po prostu je rozbudzają. Stosowane dość długo i z wyczuciem mogą wywołać u kobiety orgazm. Pieszczoty erotyczne można byłoby rozpatrywać jako swego rodzaju metodę leczniczą ale jeśli facet stosuje je z ciekawości, przymusu lub bez zaangażowania, mogą nie wywierać zamierzonego skutku. Pieszczoty erotyczne są zwykle wstępem i drogą prowadzącą do samego stosunku płciowego, zwłaszcza wtedy, gdy partnerzy chcą sobie wzajemnie dostarczyć maksymalną ilość satysfakcji seksualnej.

Szczególną formą pieszczot erotycznych jest petting i necking. Petting oznacza pieszczoty erotyczne stosowane przede wszystkim na okolicę narządów płciowych w celu wywołania zaspokojenia seksualnego (orgazm u kobiety, orgazm i wytrysk u faceta). Necking jest odmianą pettingu, w której pieszczoty erotyczne ograniczone są tylko do górnej połowy ciała, najczęściej są to pieszczoty szyi, piersi i brodawek sutkowych.

Petting oznacza pieszczoty erotyczne zmierzające do wywołania u partnera orgazmu bez odbycia samego seksu. Młodzi ludzie bardzo często uprawiają petting albo wyłącznie, albo łącząc go z odbywaniem stosunków płciowych. Petttng uprawiają także ludzie dorośli w sytuacjach nie sprzyjających odbyciu seksu lub na przykład dla odmiany. Petting często jest po prostu formą wzajemnej masturbacji. Jego szczególne rozpowszechnienie wśród młodych ludzi wynika z tego, że pozwala zaspokoić potrzebę seksualną bez narażenia się na zakażenie chorobą weneryczną lub spowodowanie niepożądanej ciąży. Petting pozwala także dziewczynie na zachowanie nienaruszonej błony dziewiczej.

Tematy z forum:

Petting pozwala poznać reakcję własnego ciała na stymulację pochodzącą od partnera oraz własną pobudliwość seksualną. Uczy też oddziaływania erotycznego na drugą osobę, a także zachowań, które sprawiają jej największą rozkosz. Petting jako etap uczenia się pieszczot erotycznych ma szczególne znaczenie dla tych ludzi, którzy nie wykazują nadmiaru zdolności do przejawiania czułości poprzez kontakt skórny. Są ludzie, którzy mają zdolności do takich pieszczot. Oprócz tego, że nie zaniedbuje się aranżacji całości sytuacji sprzyjającej pieszczotom (świece, muzyka itp.) mają oni talent do pieszczenia drugiego człowieka. Dotyk ten ma zresztą wiele innych niuansów, a także zmiennego rytmu, co świadczy o tym, że nie jest to prymitywne, mechaniczne pocieranie skóry, lecz że partnerzy wczuwają się w to co robią.

Doświadczeni kochankowie nie tylko wymieniają klasyczne pocałunki, ale obsypują nimi całe ciała, do finału - czyli orgazmu osiągniętego w miłości oralnej. Nie wstydzą się pokazać partnerowi, w jaki sposób sami doprowadzają się do rozkoszy - po to, by nauczyć się, co sprawia im największą przyjemność. Nie uważają także, że jedyną formą spełnienia jest stosunek. Wiedzą, że istnieją pieszczoty, którymi mogą rozgrzać ukochaną osobę i doprowadzić ją na szczyt.

Niestety są też ludzie, którzy albo nie doceniają roli pieszczot w seksie, albo mimo dobrych chęci nie mają zdolności do wczuwania się w stosowane przez siebie pieszczoty. Pieszczoty w ich wykonaniu wyglądają jak czynność zaprogramowana (bo tak należy), a nie jak czynność wynikająca z własnego pragnienia dostarczenia rozkoszy partnerowi, przeżywana w dodatku z własnymi przyjemnymi doznaniami erotycznymi. Ich pieszczoty są zwykłymi aktami mechanicznymi, pocieraniem mogącym nie tylko nie wywoływać podniecenia u partnera, lecz sprawiać mu ból, a więc w sumie wywoływać odczucia negatywne. Odczucia te spotęgowane są jeszcze, gdy u partnera brak zaangażowania własnego w stosowane pieszczoty. Widok takiego "robota", automatycznie i bez wczuwania się wykonującego pieszczoty jest daleki od tego, czego życzy sobie człowiek w seksualnym związku partnerskim.

Ogólnie można stwierdzić, że praktykowanie pettingu może wywrzeć korzystny wpływ na późniejszy seks, gdyż pozwala na usunięcie wielu hamulców w stosunku do sfery uczuciowej. Praktykowanie pettingu jest treningiem, który może mieć pewne znaczenie dla późniejszego życia seksualnego.

W czasie uprawiania pettingu (podobnie zresztą jak i masturbacji) jest wielka możliwość zapoznania się z tym, czym właściwie jest orgazm, co może mieć zasadnicze znaczenie dla zadowalającego życia seksualnego w późniejszym czasie. Najważniejsze znaczenie ma bowiem doświadczenie partnerów w zakresie zdolności do wywoływania i przeżywania prawdziwego orgazmu.

Odpowiedzi:

Mój chłopak i ja zdecydowaliśmy nie współżyć ze sobą, aż do czasu gdy się pobierzemy. Moje przyjaciółki mówią, że to głupie. Czy mają rację?

Twoje przyjaciółki powinny szanować wasze szczere decyzje, w ten sam sposób jak ty zapewne szanujesz ich poglądy. Jest wystarczająco dużo czasu na obie te postawy. Wiele osób uważa, że seks przedmałżeński jest zarówno przyjemny jak i pożyteczny dla ich związku. Ale nie ma sensu współżyć ze swoim partnerem, jeżeli miałabyś z tego powodu czuć się winna.

Wiele par, które powstrzymują się przed odbywaniem stosunku seksualnego ze względów religijnych lub moralnych, jest jednak w stanie nauczyć się wiele o swoich reakcjach seksualnych poprzez całowanie się, pieszczoty i petting. Jest to samo w sobie bardzo cenne doświadczenie, które może przyczynić się do tego, że partnerzy będą się czuli bardziej zrelaksowani i wrażliwi, gdy wreszcie dojdzie do stosunku po zawarciu małżeństwa.

Pokrewne artykuły