Rodzaje pozycji erotycznych

Seks należy do podstawowych potrzeb biologicznych człowieka i warunkuje istnienie gatunku. Ściśle wiąże się z potrzebą miłości, więzi, bezpieczeństwa. Uwielbiamy się kochać, bo sprawia nam to przyjemność. Podczas zbliżenia cielesnego najbardziej czujemy bliskość ukochanej osoby.

Na tej stronie postaram się przedstawić i opisać najbardziej znane i najczęściej stosowane pozycje seksualne. Warto wzbogacić swoje życie seksualne, poprzez wprowadzenie nowego repertuaru miłości fizycznej. Trzeba pamiętać jednak, że prawdziwe szczęście seksualne wymaga nie tylko sprawności technicznej. Zależy ono również od pozytywnego stosunku do własnego seksualizmu i seksualizmu partnera.

Myślę, że po tej lekturze staniesz się bardziej atrakcyjny erotycznie i nie raz mile zaskoczysz swoją partnerkę (partnera). Życzę pomyślnych wyników. A więc do dzieła.

Mężczyzna na kobiecie (pozycja klasyczna)

Ta pozycja należy do najpowszechniejszych pozycji przy stosunku.

Taki układ pozwala mężczyźnie niemal całkowicie kontrolować przebieg stosunku, ale bardzo ogranicza możliwość wykonywania ruchów przez partnerkę. Pozycja ta umożliwia wprowadzenie członka głęboko, a ponieważ wejście do pochwy nie jest szeroko rozwarte, na prącie również działają silne bodźce drażniące.

Kobieta na mężczyźnie

Spośród wszystkich pozycji, w których kobieta znajduje się na mężczyźnie, ta chyba najlepiej łączy w sobie możliwość silnego drażnienia członka z pełną swobodą ruchów partnerki.

Ruchy wahadłowe - zbliżanie i oddalanie się od klatki piersiowej mężczyzny - są mniej męczące niż ruchy rotacyjne w pozycjach, w których kobieta leży.

Tematy z forum:

Pozycja jeźdźca, twarzą w twarz

Jest szczególnie podniecająca dla obojgu kochanków. Mężczyzna może pieścić i drażnić piersi i łechtaczkę kobiety, a co najważniejsze mogą nawzajem obserwować efekty swych pieszczot widoczne w mimice i wyrazie twarzy.

Kobieta może wykonywać ruchy w osi pochwy oraz ruchy poprzeczne i rotacyjne miednicą. W celu podniesienia erotycznych wrażeń odbieranych przez partnerów, wystarczy, że kobieta pochyli się lekko do tyłu.

Pozycja na jeźdźca - tylna

Pozycje, w których mężczyzna leży na wznak, w zasadzie nie są dlapanów męczące. W tej pozycji zarówno penetracja, jak i drażnienie członka nie są szczególnie silne i dlatego łatwiej jest mężczyźnie kontrolować i opóźnić wytrysk nasienia.

Pozycja kobiety umożliwia jej wykonywanie energicznych i bardzo podniecających ruchów bez zbytniego wysiłku.

Partnerzy, którzy naprawdę się kochają i mają odwagę realizować swoje pomysły, nie uznają żadnych ograniczeń co do miejsca i pory uprawiania seksu. Każdy układ partnerski jest niepowtarzalną przygodą emocjonalną i erotyczną, a prowadzenie eksperymentów oraz nieustanne poszerzanie repertuaru miłosnych nastrojów może tylko wzbogacić wasz związek.

Pozycja tylna, mężczyzna stoi lub klęczy.

Kiedy kobieta klęczy na łóżku, członek może zostać wprowadzony bardzo głęboko, a lekkie uniesienie pochwy ku górze powoduje, że ruchy członka są bardzo podniecające.

Pozycje boczne

Wygodny, przedłużony stosunek. Gdy oboje partnerzy leżą na boku, wprowadzenie członka do pochwy od tyłu nie nastręcza problemów.

Pozycja jest wygodna, a zatem odpowiednia do przedłużonego stosunku. Głębokie wprowadzenie członka do pochwy umożliwia odchylenie przez mężczyznę górnej części ciała do tyłu.

Pozycja siedząca przednia

Pozycje siedzące, w których partnerzy mogą się wzajemnie obserwować, są bardzo podniecające i mają walor dużej oryginalności, chociaż ograniczają swobodę ruchów.

Jednak odchylając się mocno do tyłu i podpierając rękami, mężczyzna może wykonywać ruchy członkiem, a przynajmniej w tej pozycji ułatwia kobiecie poruszanie się w górę i w dół po osi członka.

Pozycje stojące - podtrzymywanie kobiety

Aby odbyć stosunek w tej pozycji, potrzebna jest duża zręczność i siła fizyczna. Mężczyzna może w ten sposób utrzymać tylko bardzo lekką partnerkę. Ułatwieniem jest podtrzymywanie kobiety za pośladki.

W takiej pozycji ucisk ud i warg sromowych na nasadę członka dostarcza dodatkowych, bardzo silnych bodźców. Kobieta drażni członek skurczami mięśni ud i przedsionka pochwy, co jednocześnie silnie pobudza łechtaczkę.

Odpowiedzi:

Jestem dziewicą i chciałabym poznać najlepsze pozycje miłosne, w których moglibyśmy z moim chłopakiem rozpocząć wspólny seks. On mówi, że najlepsza jest pozycja misjonarska. Czy ma rację?

Tak. Jest to pozycja romantyczna i czuła, w której będziesz mogła całować i tulić partnera. On będzie musiał pamiętać żeby nie wchodzić w ciebie zbyt głęboko za pierwszym razem. Uniknie się tego, jeśli najpierw przez dłuższy czas będziecie się pieścić i tulić do siebie, tak żebyś była dobrze nawilżona. Powinnaś także trzymać nogi poziomo na łóżku.

Mój chłopak ciągle chce wypróbowywać nowe pozycje miłosne, ale mnie całkowicie zadowala kochanie się w sposób, który uważam za "normalny". Czy postępuję głupio?

Nie głupio, tylko trochę asekuracyjnie. Przez „normalny” sposób zapewne rozumiesz pozycję misjonarską. Niektóre kobiety preferują tę pozycję ze względu na to, że partnerzy mogą się całować czy przytulać, co wzmaga uczucie intymności.

Podajcie mi proszę przykłady stosunków, w których łechtaczka jest maksymalnie pobudzana. Partner mój zawsze się tak śpieszy, nie stosując gry wstępnej i nie rozumie, że ja chcę być pobudzana i pieszczona.

Podanie pozycji seksualnych, w których występuje największe drażnienie łechtaczki nie załatwi twojego problemu. To jest wasza wspólna partnerska sprawa, którą powinniście rozwiązać razem. A jeśli sobie nie poradzicie, należy udać się do seksuologa. Dla przypomnienia: do największego drażnienia łechtaczki dochodzi w pozycjach, w których partnerzy są ustawieni twarzami do siebie i kobieta ma złączone razem uda. A więc np. modyfikacja pozycji misjonarskiej ze złączonymi udami, podobnie pozycja boczna przednia, pozycja stojąca. Godna polecenia jest leż pozycja odwrócona – gdzie ty leżysz na partnerze mając zsunięte uda, gdy on ma uda rozchylone. Te pozycje najbardziej pobudzają łechtaczkę. Ale czy to rozwiąże twój problem?

Pokrewne artykuły