Podstawy związku

Tolerancja. W każdym związku bardzo ważna jest tolerancja. Wiadomo, aby ze sobą żyć należy się tolerować, akceptować po prostu pokochać zalety i wady tej wspaniałej osoby.

Tolerancja jest bardzo ważna!!! Należy dać prawo do wypowiedzi własnego zdania, nie możemy wyśmiewać takiego zdania, powinniśmy je zaakceptować, przecież nie musimy się od razu przekonać do niego i zmieniać własnych poglądów, ale musimy dać szanse i wysłuchać ukochaną bądź ukochanego!

Również bardzo ważne jest, aby zaakceptować np. styl ubioru, nie powinniśmy namawiać kogoś, że ma np. ubrać ten sweterek lub ta spódniczkę. Każdy ma jakiś określony swój styl zarówno ubioru jak i słuchania muzyki i w ogóle stylu życia. Zawsze jeżeli chcemy komuś wmówić, że nie ma racji bądź się myli, że mamy inne zdanie owszem możemy je wyrazić, ale nie możemy znieważać innej osoby. Jeżeli dobraliśmy się to wiadomo, że partner musiał nam się spodobać ! Nieprawdaż? Po co chcieliśmy się z nim wiązać? Po to żeby sobie go ustawić na swoich torach, na swojej drodze? Przecież skoro było w nim czy niej "to coś" to dlaczego teraz chcemy tą osobę przekształcić i zmienić w niej styl ubioru, zachowanie, towarzystwo z którym przebywa, muzykę jaką niegdyś słuchała. Jeżeli jednak nie potrafimy zaakceptować wielu sytuacji czy raczej cech danej osoby to chyba nie jest prawdziwa miłość.

Szacunek

Bardzo ważne jest, aby zakochani szanowali się czyli odnosili się do siebie z wzajemnym szacunkiem. Aby nadać rozmowie nutkę "słodyczy" możecie używać wobec siebie "słodkich ksywek" lub po prostu wystarczy zdrobnić imię sympatii, a od razu robi się miło. Powinniście być zawsze życzliwi wobec siebie i opanowani. Jeżeli zaistnieje jakiś problem to załatwcie go na spokojnie. Starajcie się mieć postawę asertywną w nastawieniu do sympatii. Ważne jest abyście szanowali się wzajemnie czyli:

  • Jak np. jednemu partnerowi coś dolega to druga osobą go odciąża od robocizny, pomaga mu, opiekuję się nim.
  • Jak jedno z partnerów ma swoje własne zdanie wyrobione na dany temat to druga osoba powinna uszanować to zdanie. Jeżeli w danym związku występują ciągłe kłótnie,partnerzy wyzywają się częstymi wulgaryzmami, rozkazują sobie, obgadują się i oczerniają siebie, albo używają wobec siebie przemocy to absolutnie nie mają oni do siebie szacunku, ani poszanowania wzajemnego.

Uczciwość

Bardzo ważna w każdym związku jest wzajemna uczciwość wobec siebie partnerów. Najważnejsze abyście zawsze byli szczerzy i prawdomówni. Swojemu partnerowi zawsze mówcie, gdzie wychodzicie, z kim i o której. Dla niektórych może wydawać się to śmieszne. Niektórzy wyśmiewają to i traktują jako "meldowanie" lub "spowiadanie" się przed partnerem. Jednak Ci, którzy naprawdę się kochają powinni zgodzić się ze mną, że lepiej jest poinformować partnera co się porabia, niż mieć przed nim tzw. wielkie tajemnice. Nie okłamujcie się wzajemnie - tym nic nie wskóracie. Przecież po to układacie sobie życie z partnerem, aby dzielić z nim dobre chwile i złe, powodzenia i niepowodzenia więc po co mieć tajemnice, albo okłamywać partnera. Starajcie się mówić sobie o wszystkim, a to na pewno zbliży Was do siebie, a być może zapobiegnie kłótni.

Tematy z forum:

Wsparcie

Bardzo ważne w związku jest również wspieranie się w trudnych chwilach i w życiu codziennym. Partnerzy powinni wymieniać swoje zdanie i poglądy na dane tematy. Wsparcie może być bardzo potrzebne gdy:

  • Jeden z partnerów zachoruje - wtedy potrzebna jest obecność bliskiej osoby, z która można porozmawiać, pożartować, pograć, itp.
  • Jeżeli jeden z partnerów ma problemy - to może wtedy liczyć na pomoc drugiego partnera. Może to być pomoc o charakterze rozmowy o danym problemie, osoba wyżala się wtedy z własnych kłopotów. Możne to być wsparcie pieniężne jeżeli problemem jest brak pieniędzy (gotówki), a czasem nawet zwykłe podsunięcie rozwiązania problemu.
  • Jeżeli znajomi z otoczenia obrócą się przeciwko jednemu z partnerów, nie poczuje się on samotny i pozostawiony na boku bo zawsze ma on bliską osobę u swego boku.

Uważam że przytoczone tu zostały argumenty które udowadniają ze wspracie jest niezwykle ważne dla obojga partnerów w związku.

Pokrewne artykuły