Głęboka penetracja

Niewiele par wybiera pozycje umożliwiające głęboką penetrację przy każdym zbliżeniu. Jednak od czasu do czasu mogą mieć ochotę na eksperymenty i wykorzystać techniki, które umożliwiają penetrowanie wyjątkowo głębokie żeby cieszyć się nowymi wrażeniami.

Większości mężczyzn odpowiada wchodzenie w ciało kobiece jak najgłębiej. Niektórym kojarzy się to z totalną ich akceptacją jako mężczyzn i kochanków, dla innych jest demonstracją czegoś w rodzaju panowania nad kobietą.

Głęboką penetrację bardzo lubi także część kobiet, ale dla wielu jest ona mniej atrakcyjna niż dla mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że najbardziej wrażliwe na bodźce części kobiecej pochwy znajdują się u wejścia i zaraz na początku kanału pochwy. Im głębiej, tym kobiece tkanki są mniej wrażliwe.

Odruchy męskie

Mężczyźni mają niemal prymitywny odruch głębokiego dźgania w trakcie wytrysku i dla wielu jeśli nie dla wszystkich, jest to najbardziej podniecającą częścią stosunku. Jednak większość kobiet preferuje penetrację płytszą - techniki głębokiej penetracji traktują jako odmianę.

Pieszczoty te są jeszcze jedną okazją do obdarzania i otrzymywania w związku seksualnym. Kochająca kobieta, której raczej nie odpowiada głębokie zbliżenie może okazjonalnie kiedy jest wyjątkowo pobudzona, pozwolić na to swojemu mężczyźnie, nawet jeśli przez kilka chwil czuje ból. Może to być olbrzymią podnietą dla partnera, dla którego tak całkowite "wypełnienie" kobiety jest znakiem, że do niego należy władza kiedy się kochają. Gra taka odpowiada niektórym parom, choć nie muszą tego sobie uświadamiać.

Różnorodność odczuć

Kiedy kobieta jest podniecona, jedna trzecia jej pochwy znajdująca się bliżej szyjki macicy staje się bardziej ukrwiona, dzięki czemu kanał pochwy formuje się w cylinder z gąbczastej tkanki. Ściska ona członek i sprawia, że mężczyzna odnosi wrażenie ciasnoty w pochwie.

Ruchy podczas seksu

Wiele par ogranicza ruchy wykonywane podczas stosunku seksualnego. Jednak są takie pozycje, które dają duże możliwości w połączeniu z ruchem, dzięki czemu można poprawić sztukę kochania...

Dla większości ludzi uczucie odprężenia w trakcie seksu jest niemożliwe bez zastosowania różnych form ruchu. Część kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm skupiając myśli na czymś seksownym, jednak przeważającej większości ludzi potrzebna jest stymulacja narządów płciowych.

czytaj dalej

Dzięki temu głęboka penetracja nie jest konieczna, żeby stosunek sprawiał mężczyźnie przyjemność. Wiele kobiet twierdzi, że bardziej je podnieca "płytkie" zbliżenie. Jednak czasami para będzie chciała wykorzystać technikę głębokiej penetracji z powodu pewnych doznań, jakie mają miejsce przy "głębokim" stosunku.

Głęboka penetracja jest bardzo namiętna i podniecająca, ponieważ kobieta musi przyciągnąć swoje uda do brzucha, żeby umożliwić partnerowi głębokie wejście. To "otwarcie się" całej miednicy powoduje, że mężczyzna czuje się wyjątkowo pożądany. Często same kobiety pragną, żeby partner je "wypełnił", by mogły poczuć całkowitą z nim jedność - różne kobiety różnie ten stan określają. Dla pary której to odpowiada, taka technika może stać się źródłem nowych doznań. Podczas pobudzenia pochwa rozszerza się w górnym odcinku i w rzeczywistości główka członka, zamiast bardziej jest mniej stymulowana.

Tematy z forum:

Niektórym kobietom odpowiada głęboka penetracja nawet wtedy, gdy nie są bardzo pobudzone. Uczucie intensywnego ucisku i rozciągania powodowane przez penis wywołuje osobliwe wrażenia, czasem nawet bólu. Tym dla których delikatny ból jest dodatkową podnietą, techniki głębokiej penetracji bardzo odpowiadają.

Korzyści

Głęboka penetracja może też być pożyteczna dla mężczyzny, którego problemem jest przedwczesny wytrysk. Jeśli jego partnerka jest pobudzona, pochwa jej poszerzy się w górnym końcu i w ten sposób penis jest słabiej stymulowany. Tak więc, choć brzmi to niewiarygodnie, głęboka penetracja pozwoli mu kochać się dłużej, podczas gdy u przeciętnego mężczyzny szybciej doprowadzi do wytrysku.

Jeśli mężczyzna ma za mało plemników (tj. mniej niż 60-150 mln. na 1 mililitr spermy), może dojść do zapłodnienia, gdy para kocha się co drugi dzień w okresie owulacji (piętnasty dzień przeciętnego cyklu), a stosunek jest "głęboki". Wówczas nasienie zostaje wytryśnięte blisko szyjki macicy i plemniki mają krótszą drogę.

Ta pozycja wymaga wyjątkowej sprawności fizycznej i nie nadaje się dla każdego. Kobieta musi być bardzo giętka, a mężczyzna lekkiej budowy.

Kobieta, która chce zupełnie otworzyć się przed kochankiem, może przyjąć go do siebie, kładąc mu nogi na ramiona, jest to dobra pozycja dla mężczyzn, którym zdarza się mieć przedwczesny wytrysk, ponieważ miednica kobiety zostaje naciągnięta i zmniejsza się bezpośrednia stymulacja członka.

Potrzeba eksperymentów

Bardzo głęboka penetracja umożliwia kontakt włosów łonowych partnera z łechtaczką, co powoduje u niektórych kobiet intensywne podniecenie. Jednak u wielu efekt ten nie występuje, a nacisk męskiej miednicy jest odczuwany w zupełnie nieodpowiednim miejscu i nawet może być nieprzyjemny. Jest tylko jedna droga przekonania się o tym - próby.

Szyjka macicy to najniższa jej część, która wystaje do pochwy. Zazwyczaj kobieta sama może ją wyczuć, jeżeli kucnie i włoży do pochwy środkowy palec. Niemal wszyscy mężczyźni mogą pieścić szyjkę macicy partnerki podczas gry wstępnej, o ile nie mają szczególnie krótkich palców.

Reakcje kobiet na stymulację szyjki są różne, lecz część bardzo podnieca dotykanie palcami bądź członkiem. Pozycje głębokiej penetracji sprawiają takim kobietom rozkosz wtedy, gdy członek stymuluje szyjkę macicy, co może być wyjątkowo podniecające też dla partnera. Niektórzy mężczyźni mówią, że uderzanie szyjki penisem jest jedną z najprzyjemniejszych części stosunku.

Inne pozycje

Głęboka penetracja w pozycji tylnej jest bardzo pobudzająca dla kobiet, które mają wrażliwy punkt G. W pozycjach standardowych nie dochodzi do stymulacji tego punktu, ale głębokie pozycje tylne są doskonałe.

Czasem wielką przyjemność daje kobietom pozycja na jeźdźca i takie ustawienie ciała, żeby żołądź członka stymulował przednią ścianę pochwy. Dla wielu mężczyzn jest to podniecające, ponieważ kobieta przejmuje aktywność i sama doprowadza do orgazmu.

Głęboka penetracja w czasie ciąży

Podczas trzech środkowych miesięcy ciąży, kiedy pochwa się poszerza i wydłuża, niektóre pary odkrywają, że normalne pozycje przy stosunku wydają się "zbyt luźne" dla członka. W tym okresie głęboka penetracja może być bardzo podniecająca. W ostatnim miesiącu ciąży rozsądnie byłoby zrezygnować z tego, ponieważ głęboka penetracja może sprowokować akcję porodową, co jest możliwe szczególnie u kobiety, która w przeszłości już rodziła przedwcześnie.

Zobacz proponowane pozycje erotyczne:
na jeźdżca

(okrakiem)

na pieska

(na czworaka)

na krzyż

(krzyżowa)

seks oralny

(dla niej)

seks oralny

(dla niego)

na krześle

(na fotelu)

na łóżku

(klęcząca)

nożyce

(zespolona)

na kolanach

(na klęczkach)

misjonarska

(klasyczna)

na boku

(obok siebie)

na pagony

(połączeni)

na łyżeczkę

(na boku)

od tyłu

(na leżąco)

na stojąco

(przy ścianie)

na stojąco

(trzymając)

pływająca

(na łóżku)

szybka

(numerek)

na łyżeczkę

(w ciąży)

na żabkę

(w ciąży)

Pokrewne artykuły