Ruchy podczas seksu

Wiele par ogranicza ruchy wykonywane podczas stosunku seksualnego. Jednak są takie pozycje, które dają duże możliwości w połączeniu z ruchem, dzięki czemu można poprawić sztukę kochania.

Dla większości ludzi uczucie odprężenia w trakcie seksu jest niemożliwe bez zastosowania różnych form ruchu. Część kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm skupiając myśli na czymś seksownym, jednak przeważającej większości ludzi potrzebna jest stymulacja narządów płciowych.

Ruch podczas masturbacji

Kiedy facet onanizuje się, obejmuje swój członek dłonią i rytmicznie przesuwa skórkę w górę i w dół tak długo, aż osiągnie orgazm. W przypadku kobiet wygląda to inaczej. Narządy płciowe oraz ich okolice stanowią miejsca specyficzne predysponowane do reakcji erotycznej związanej z wszelkiego rodzaju dotykami. Przy jednoczesnym pobudzaniu łechtaczki i brodawek sutkowych jeden bodziec zostaje wzmocniony przez drugi co w efekcie tworzy maksimum doznań w czasie gry miłosnej. Podniecenie powoduje obrzmienie warg sromowych, erekcję łechtaczki i wrażliwość na bodźce. Można stymulować łechtaczkę w sposób bezpośredni bądź pośredni.

Podczas stymulacji bezpośredniej, kobieta może posłużyć się swoimi palcami lub wibratorem. Może również poprosić partnera o stymulację oralną. W każdej stymulacji powstaje ruch odmiennego rodzaju, co z kolei wywołuje różne wrażenia.

Palec może poruszać się powoli lub szybko, lekko lub zdecydowanie, zróżnicowana może być długość ruchów i siła nacisku. Zmiana któregoś z tych czynników może mieć decydujące znaczenie dla osiągnięcia orgazmu. Niejednokrotnie panie twierdzą, że orgazmy wzbudzone przez partnera są intensywniejsze i bardziej satysfakcjonujące niż w czasie onanizowania się.

Język mężczyzny może stymulować zarówno łechtaczkę jak i pochwę. Istotnie odczuwanie jego ruchów na całym obszarze sromowym stanowi dla wielu kobiet niezwykłe zmysłowe doświadczenie. Zasada działania wibratorów jest oparta na ruchu. Są one źródłem wyrafinowanych wibracji, które bardzo silnie stymulują łechtaczkę i obszar sromowy. Tego rodzaju ruchu po prostu nie da się uzyskać w żaden inny sposób. Niestety, wiele kobiet nie wykorzystuje w pełni tych urządzeń.

Mężczyźni

Podczas stosunku ruch trący członka jest konieczny do osiągnięcia orgazmu. W miarę narastania podniecenia ruchy te są szybsze, intensywniejsze i doprowadzają do wytrysku. Jeśli mężczyzna chce mieć w czasie stosunku jak najwięcej rozkoszy, zazwyczaj próbuje stworzyć podczas stosunku sytuacje bardzo podobną do sposobu, w jaki się masturbuje. Oczywiście, sposoby te będą różne u każdego faceta. Niektórym odpowiadają długie, wolne ruchy, inni wolą krótkie i gwałtowne. Preferencje te zmieniają się co pewien czas, a większość lubi częstą odmianę, nawet podczas tego samego zbliżenia.

Kobiety

Kobiety mają szerokie możliwości doznań w czasie seksu. Ruchy trące należą do ulubionych, ale jeśli partnerka znajduje się na wierzchu, może ona sama regulować ruchy (zróżnicowując głębokość penetracji zgodnie z upodobaniami własnymi i partnera), albo może wykonywać ruchy rotacyjne miednicą, dzięki czemu członek będzie się obracał w górnej części pochwy. Najlepiej przy tym wyobrazić sobie, że w miejscu członka znajduje się pisak, wciśnięty głęboko do pochwy. Końcówką pisaka kobieta rysuje okręgi.

Partnerka może także zaciskać wejście do pochwy albo ściskać głębiej położone mięśnie pochwy. Jeśli kurczy ona mięśnie wtedy, gdy penis wsuwa się do środka, i rozluźnia podczas wsuwania penisa, mężczyzna szybko osiągnie orgazm. Niektóre kobiety tak opanowały sztukę poruszania mięśni pochwy, że potrafią wywołać orgazm przy całkowicie nieruchomym członku, jedynie za pomocą wewnętrznego ściskania go (ruchy przypominające dojenie). Bardzo pobudza to nie tylko partnerów, ale też kobiety.

Kobieta posiadająca wrażliwy punkt G może w pozycji na jeźdźca pochylić swoje ciało pod takim kątem, żeby żołądź penisa znalazł się dokładnie w tym punkcie, po czym poruszać się tak długo, aż osiągnie orgazm.

Stosunek seksualny

Możliwość ruchów, do jakich jest zdolny każdy z partnerów podczas stosunku, zależy od wybranej przez nich pozycji. Niektóre położenia ciał pozostawiają obojgu swobodę ruchów, podczas gdy inne stwarzają im pewne ograniczenia, choć z kolei pozwalają mężczyźnie na głębszą penetrację.

Pozycje pozostawiające pełną swobodę ruchów członka:

 • Kobieta klęczy na łóżku, niskim stołku lub kładzie się na krawędzi wyższego sprzętu (na przykład stołu), mężczyzna wchodzi w nią od tyłu.
 • Kobieta odchyla się do tyłu siedząc na wygodnym krześle i rozchyla nogi. Mężczyzna klęczy pomiędzy jej nogami i następuje penetracja.
 • Kobieta kładzie się na plecach, kolana skierowane ku górze, stopy oparte płasko na łóżku. Mężczyzna opiera swój ciężar na rękach i wnika w partnerkę od góry.
 • Pozycja jak wyżej, lecz kobieta opiera się łydkami o ramiona partnera.
 • Kobieta leży na brzuchu, biodra spoczywają na poduszce. Mężczyzna dochodzi do niej od tyłu i opierając się na rękach, wprowadza penis.

Pozycje, które zezwalają na pełną penetrację, ale ograniczony zakres ruchów. Pozycje te umożliwiają, szczególnie mężczyźnie, panować nad prędkością osiągania orgazmu:

 • Mężczyzna siedzi na prostym krześle. Kobieta siada tyłem (lub twarzą) do niego i wprowadza penis.
 • Kobieta odchyla się do tyłu siedząc w głębokim fotelu, unosi nogi i opiera się łydkami o ramiona partnera, który klęczy przed nią, po czym następuje penetracja.
 • Kobieta kładzie się płasko na plecach z rozłożonymi nogami. Mężczyzna, twarzą skierowany ku partnerce, utrzymuje swój ciężar głównie na kolanach i łokciach.
 • Kobieta kładzie się na boku, tyłem do leżącego za nią mężczyzny, który przywiera do niej naśladując pozycję jej ciała (jest to tak zwana pozycja łyżek albo „na łyżeczkę”).

Pozycje, w których kobieta może swobodnie się poruszać. Pozycje są odpowiednie dla tych pań, które lubią mieć kontrolę nad poruszeniami, dzięki czemu mogą same doprowadzać się do orgazmu podczas stosunku:

Kobieta może przykucnąć nad męskim członkiem, odwracając się tyłem do partnera. Dzięki temu uzyskuje pełną kontrolę nad wszelkimi ruchami, we wszystkich kierunkach.

Aby umożliwić mężczyźnie nieskrępowane poruszanie się - i głęboką penetrację - kobieta ugina kolana i opiera łydki na ramionach partnera.

 • Kobieta siada okrakiem na męskim członku, mając twarz skierowaną w stronę mężczyzny siedzącego na krześle.
 • Mężczyzna kładzie się płasko na plecach, kobieta siada na nim okrakiem twarz kieruje w stronę partnera lub odwrotnie. Może ona oprzeć się na kolanach albo kucnąć opierając się na stopach, spoczywających na łóżku.
 • Mężczyzna klęczy na podłodze i odchyla się w tył, ciężar ciała opierając na rękach. Kobieta kuca na jego członku i skierowuje twarz do partnera.

Pozycje, w których żadne z partnerów nie ma dużej swobody ruchów. Podane pozycje są odpowiednie dla par, którym bardziej odpowiada pobudzanie mężczyzny za pomocą kurczenia mięśni pochwy od poruszania całym ciałem:

 • Pozycje stojące, w których kobieta wisi na mężczyźnie trzymając się za jego szyję i obejmując nogami jego biodra.
 • Mężczyzna siada na krześle bez oparcia i rozkłada szeroko nogi. Kobieta odwraca się tyłem do niego i siada na męskim członku.
 • Mężczyzna kładzie się płasko na plecach, nogi ma złożone. Kobieta z twarzą skierowaną w stronę jego stóp klęczy nad penisem.
 • Kobieta leży na plecach, nogi ma podciągnięte, stopy oparte na łóżku albo uniesione w górę i przytrzymywane rękoma oplecionymi wokół kolan. Mężczyzna spoczywa na boku z prawej strony partnerki i dokonuje penetracji. Pozycja ta jest wyjątkowo korzystna, kiedy kobieta uczy się przeżywać orgazm podczas stosunku, ponieważ mężczyzna może swobodnie pieścić piersi i łechtaczkę podczas penetracji.

Ruchy frykcyjne

Poza stosowaniem różnych pozycji miłosnych, para może również urozmaicać ruchy trące, jakie wykonuje podczas zbliżenia. Partnerzy, którzy oboje lubią odgrywać w tym aktywną rolę, mogą wypróbować następujące sposoby i przekonać się w praktyce, jaki typ poruszeń sprawia im największą przyjemność.

 • Mężczyzna wycofuje się lekko po wniknięciu do pochwy, po czym kobieta przysuwa się w stronę jego członka i następnie lekko oddala. Partnerzy powinni kontynuować tego rodzaju ruchy na zmianę aż do osiągnięcia orgazmu.
 • Mogą też, jeśli będzie im to bardziej odpowiadać, ruszać się równocześnie, zbliżając i oddalając lekko od siebie, przy czym mężczyzna nigdy nie wysuwa penisa całkowicie. Obie możliwości wymagają trochę czasu dla opanowania rytmu.
 • Urozmaicając ruchy trące mężczyzna może w dużym stopniu zwiększyć przyjemność partnerki podczas stosunku.
 • Mając na uwadze głębszą penetrację wykorzystuje siłę tarcia po wniknięciu do pochwy i oprócz poruszania w przód i w tył robi to także w prawo i w lewo.
 • Inną techniką pozwalającą na osiągnięcie maksymalnego tarcia jest włożenie przez mężczyznę penisa do pochwy partnerki i poruszanie w przód i w tył przy zastosowaniu krótkich pchnięć, a potem dopiero zagłębienie członka na całą jego długość.
 • W celu uzyskania maksymalnej penetracji mężczyzna może całkowicie wniknąć do pochwy, aż do nasady członka, a następnie wykonywać ruchy trące nie wysuwając członka ani na centymetr.

Odpowiedzi:

Moja żona oczekuje pieszczot po stosunku i chce zasypiać w moich ramionach, ale ja nie mogę spać, jeśli jestem zbyt blisko niej. Jak mam rozwiązać ten problem?

Po zbliżeniu żona wyraźnie obdarza cię szczególnymi uczuciami i potrzebuje bliskości. Spróbujcie leżeć obok siebie, ale ty pieść ją łagodnie, aż zaśnie – to może zadowolić partnerkę i pomóc tobie.

Pokrewne artykuły