Onanizm masturbacja nie tylko dla samotnych

Dlaczego robić samotnie coś, co można robić we dwoje? Miłość fizyczna, seks, to jeden z najpotężniejszych czynników łączących ludzi, zbiżających ich do siebie, fundament związku i wspólnoty. Masturbacja zwana też onanizmem wbrew pozorom, nie stanowi w tym przeszkody.

A jednak. Bardzo wielu ludzi zaspokaja swoje potrzeby seksualne bez udziału partnera, przez onanizm, nazywany też masturbacją. Jak wiadomo, onanizm polega na tym, że pobudza się i podrażnia swoje własne narządy płciowe, aż do bardzo silnego podniecenia i orgazmu. Często towarzyszą temu różnego rodzaju fantazje erotyczne marzenia o sąsiadce, o wybitnie uroczej aktorce filmowej albo o jakiejs konkretnej formie zaspokajania potrzeby seksualnej.

Onanizm jest bardzo powszechnym zjawiskiem i już dawno stwierdzono, że wszystkie straszne XIX-wieczne opowieści o zgubnych skutkach tego obyczaju są nieprawdziwe. Wręcz przeciwnie, masturbacja u dojrzewającej młodzieży jest naturalna i spełnia ważną funkcję - pozwala nauczyć się swojej wrażliwości seksualnej, swojego ciała, zanim nastąpią pierwsze kontakty z płcią przeciwną.

Często onanizm zastępuje partnera również ludziom zupełnie dojrzałym. I nie tylko w warunkach odosobnienia - w wojsku czy w więzieniu, ale w normalnym życiu codziennym w małżeństwie lub w tzw. "luźnym związku" Masturbacja może również odegrać bardzo pozytywną rolę w takim momencie życia, kiedy człowiek po prostu nie może być z kimś, a potrzeby fizyczne dają mu się we znaki.

Masturbacja: pobudzanie własnych narządów płciowych przez kobietę czyli pochwy, łechtaczki, warg sromowych i okolic, które kończy się najczęściej orgazmem.

Onanizm: pobudzanie własnych narządów płciowych przez mężczyznę czyli członka, jąder i okolic, które kończy się najczęściej wytryskiem.

* (niektóre przypisy podają te hasła w rozbieżny sposób)

Prawie wszyscy mężczyźni i większość kobiet masturbuje - onanizuje się w pewnym momencie swojego życia i większość z nas rozumie, że jest to normalne, zdrowe i naturalne zachowanie seksualne. Onanizm czyli inaczej masturbacja jest doskonałym sposobem na częste orgazmy. Wiele kobiet doświadcza najsilniejszych orgazmów właśnie poprzez masturbację, która później wzbogaca jakość ich życia seksualnego.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety często obawiają się, że masturbacja - onanizm powoduje zmniejszenie chęci na seks ze swoim partnerem. Badania jednak pokazały, że masturbacja ma pozytywny wpływ na stosunki seksualne. Ponadto zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy doświadczyli orgazmu poprzez onanizowanie się przed pierwszym współżyciem płciowym, bardzo często mają mniej trudności w osiąganiu orgazmu ze swoimi późniejszymi partnerami.

Tematy z forum:

Nie ma żadnych zasad ani technik zarówno w masturbacji jak i w onanizowaniu się, używaj takiej która sprawia Ci najwięcej przyjemności i która doprowadza do najlepszego orgazmu oraz odprężenia. Nie można onanizować się źle, chociaż istnieje coś takiego jak „przedawkowanie” ale rozumie się przez to, że można dostać bólu jeśli pociera lub masuje się swoje narządy płciowe zbyt często. Teorie podwórkowe, że od onanizmu można oślepnąć, wyrosną włosy na dłoniach, ręce będą drżały, zabraknie Ci plemników – są w stu procentach nieprawdziwe. Masturbacja - onanizm nie może też zaszkodzić twojemu życiu seksualnemu później. W rzeczywistości, to co dowiesz się o swoim ciele i reakcjach seksualnych teraz, może pomóc zachowywać się bardziej komfortowo, kiedy zdecydujesz, że jesteś już gotów na seks z partnerem.

Kobiety generalnie praktykują masturbację poprzez stymulowanie łechtaczki i zewnętrznych oraz wewnętrznych warg sromowych. Niektóre kobiety lubią używać wibratora, choć jest to mniej powszechne od bezpośredniej stymulacji pochwy dłonią.

Mężczyźni zazwyczaj pocierają i pieszczą rękami swoje penisy. Prędkość stymulacji ma tendencję do wzrostu, gdy mężczyzna zbliża się do orgazmu. Zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, fantazje seksualne odgrywaja wielką rolę w masturbacji.

Poszukiwanie satysfakcji seksualnej jest wielkim pragnieniem dojrzałych ludzi, a masturbacja inaczej zwana onanizmem jest naszą pierwszą naturalną aktywnością seksualną. Jest to sposób na odkrywanie naszego erotyzmu, sposób na naukę swoich reakcji seksualnych oraz sposób w jaki uczymy się kochać siebie i budować poczucie własnej wartości.

W religii onanizm uznawany jest jako coś złego (grzech). Sprawę wiary pozostawiam do indywidualnego rozpatrzenia i ten temat nie poddaję dyskusji.

Odpowiedzi:

Stosuję tampony i wydaje mi się, że wchodzą bardzo ciasno. Myślę, że tam w środku muszę być bardzo mała i boję się, że kiedy podejmę współżycie płciowe, członek mojego mężczyzny okaże się za duży. Naprawdę wygląda imponująco, kiedy go masturbuję. Czy będę w stanie go przyjąć?

Pochwa jest bardzo rozciągliwa. Nie zapominaj, że w czasie porodu musi przejść przez nią dziecko, została więc odpowiednio zbudowana. Skoro używasz tamponów, najprawdopodobniej przerwałaś błonę dziewiczą i nie będziesz miała problemów z członkiem swojego partnera. Jednak postępujcie łagodnie. Poświęćcie dużo czasu na pobudzenie się, a jeśli to będzie konieczne, zastosujcie żel nawilżający. Nawet największy penis zmieści się w przeciętnej pochwie, szczególnie kiedy kobieta jest podniecona. Jeśli chcesz się o tym upewnić, podejmij próby onanizowania się z wibratorem bądź sztucznym penisem.

Sądzę, że jestem dość otwarta na różne techniki, jednak mój mąż niemal zawsze chce próbować nowych. Kiedy myślę, że wiem, jak go zadowolić, on pragnie czegoś więcej i inaczej. Wydaje się nigdy nie być zadowolony. Co mam zrobić?

To zwykła historia, twój mężczyzna ma dużą wyobraźnię w łóżku i poza nim. Ty uznajesz pewne granice w życiu seksualnym, a on nie. Niemal na pewno masz jakieś zahamowania w seksie, choć twierdzisz coś innego i nieświadomie akceptujesz jedynie to, co jest przyzwoite. Męża natomiast nic nie ogranicza.

Po 12-15 latach związku pary odczuwają lekkie znudzenie miłością. Mężczyźni, szczególnie ci dociekliwi i uparci, wymyślają nowe techniki i pieszczoty, często ku przerażeniu partnerki, całkowicie dotychczas zadowolonej.

Problem polega na znalezieniu złotego środka, który sprawiłby przyjemność obojgu. Twórcze ars amandi wymaga delikatnego wyważenia. Niewielu z nas odpowiada seks inny za każdym razem. Niepewność tego co może nastąpić wprowadza niepokój. Sprecyzowanie potrzeb jest trudne, dla wielu par wręcz niemożliwe. W takich związkach indywidualiści oddają się swoim niespełnionym pragnieniom i potrzebom w fantazjach - podczas masturbacji albo nawet stosunku z rzeczywistym partnerem.

Czy masturbacja jest szkodliwa dla zdrowia?

Nie. W XIX wieku niektórzy znani lekarze sądzili, że wywołuje różne poważne skutki. Dzisiaj żaden lekarz nie dałby temu wiary. Jedyną szkodę można wyrządzić własnej psychice, jeśli z tego powodu odczuwa się winę.

Pokrewne artykuły