Jaki powinien być dobry kochanek

Chociaż podstawową cechą dobrego kochanka jest umiejętność zaspokojenia emocjonalnych potrzeb partnerki, konieczne jest też rozszerzenie repertuaru kontaktów seksualnych, aby zapobiec znudzeniu i monotonii współżycia.

Bądź równie czuły, jak pożądający. Pieszczoty, dotknięcia i pocałunki podczas wstępnej gry miłosnej, które w Twoim odczuciu służą po prostu do pobudzenia seksualnego partnerki, dają większości kobiet równie wiele przyjemności co sam stosunek.

Gest, dotyk, pieszczota nie powinny być tylko zaproszeniem do łóżka, ale sposobem okazywania uczuć. Tuląc i całując partnerkę po prostu pokazujesz, że Ci na niej zależy.

Pamiętaj, że pieszczoty po stosunku są równie ważne, jak przed nim. Wystarczy przytulić, powiedzieć kilka czułych słów. Nigdy się natychmiast nie odwracaj plecami i nie zasypiaj ani nie wyskakuj z łóżka, by się ubrać.

Dla większości kobiet wartościowy mężczyzna i dobry kochanek to:

  • Człowiek o dobrym charakterze, okazujący szacunek.
  • Uczuciowy, serdeczny, miły i delikatny.
  • Mający podobne zainteresowania, dobry kontakt psychiczny, przyjacielski, wyposażony w zespół cech partnerskich.
  • Uczciwy, solidarny, tolerancyjny, wierny, szczery.
  • Przystojny, mający poczucie humoru.
  • Inteligenty lub przynajmniej w miarę inteligentny.
  • Bez nałogów.
  • Spokojny, niekłótliwy, miły w stosunkach międzyludzkich.
  • Okazujący uznanie, podziw żonie.
  • Bez "złych humorów", pogodny.

Nigdy nie traktuj nowej formy pieszczot czy pozycji jak wyzwania - sprawdzianu Twoich możliwości. Przyjmij, że jest to potencjalne źródło przyjemności. O niepowodzeniu można mówić tylko wówczas, gdy to, co się robi, nie sprawia przyjemności. Działaj jednak z wyczuciem. Wszystko, co nowe, wcale nie musi być dobre. Jeżeli coś Cię nie pociąga, nie rób tego. Jeśli spróbujesz i stwierzisz, że to Ci nie odpowiada, nie powtarzaj tego więcej.

Tematy z forum:

Jeżeli współżycie seksualne zawsze było dla Ciebie źródłem rozczarowań, rozszerzenie repertuaru niewiele tu pomoże. Seks dostarcza tylko ograniczonej gamy wrażeń, a to, co dla większości ludzi czyni miłość czymś cudownym, to charakter ich wzajemnych stosunków.

Kobiety potrafią zrozumieć okazjonalne niepowodzenia i to, że czasem Twoja sprawność seksualna zawiedzie, może sprawić, że w oczach partnerki będziesz bardziej ludzki, jeszcze jej bliższy, tym bardziej kochany.

Jeżeli uważasz, że powinieneś zawsze wykazywać się gotowością seksualną, bardzo boleśnie przeżyjesz ewentualne niepowodzenie.

Odpowiedzi:

Mój chłopak nalega, żebyśmy zamieszkali razem, ale mnie potrzebne jest większe poczucie bezpieczeństwa, a nie mam pewności, czy mogę mu ufać, jeśli najpierw nie będzie zaręczyn. Czy powinnam wprowadzić się do niego czy nie?

Życie w wolnym związku nie każdemu odpowiada i zależy od tego, jaki rodzaj związku chcielibyście stworzyć. Nawet jeśli ty i partner nie traktujecie mieszkania razem jako, wstępu do małżeństwa, to jednak z pewnością powinniście ustalić podstawowe zasady współżycia, nim zdecydujecie się na tak ważny krok. Jedną z tych podstawowych zasad jest monogamia, w przeciwnym razie wszystko bierze w łeb.

Przed ślubem zawsze staraliśmy się korzystać z każdej okazji, żeby przeżyć zbliżenie seksualne, robiliśmy to nawet w pustych pokojach na imprezach. Jeśli przyszła nam na to ochota, pozwalaliśmy sobie na "szybcika" niemal w miejscu publicznym. Obecnie kochamy się tylko w niedzielę rano, o ile oczywiście mam szczęście. Co jest nie tak?

Twoja sytuacja nie jest o dziwo, wyjątkowa. Najświeższe ankiety opisują to jako "zjawisko zakazanego owocu". Wiele osób czerpie przyjemność z "niestosownego" seksu. Kiedy związek z partnerem seksualnym zostanie zalegalizowany, zbliżenia tracą na swojej atrakcyjności. Miejmy nadzieję, że twój przypadek jest inny. Być może twój partner ma umysł zaprzątnięty innymi sprawami i dlatego unika kontaktów seksualnych.

Znajdź właściwy czas, żeby spokojnie usiąść i porozmawiać o zaistniałej sytuacji, zanim ulegnie ona pogorszeniu. Nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalisty, jeśli zajdzie taka konieczność.

Pokrewne artykuły