Samotność - dlaczego jesteś samotny

Niektórzy faceci są samotni z wyboru, zazwyczaj dlatego, że nie chcą wiązać się z jedną partnerką albo nie spotkali jeszcze kobiety, w związek z którą chcieliby się w pełni zaangażować.

Samotność jest więc etapem w ich życiu (czasem przyjemnym), nie zaś problemem wymagającym natychmiastowego rozwiązania. Niemniej dla wielu mężczyzn samotność jest problemem. Chociaż wiedzą, że byliby znacznie szczęśliwsi, gdyby udało się im nawiązać trwały związek, uważają, że zaangażowanie i stałość są dla nich absolutnie nieosiągalne.

Są mężczyźni, którzy, mimo iż prowadzą aktywne życie płciowe, nie potrafią długo utrzymać związków seksualnych. Trwałe układy zawsze ich jakoś omijają a poszukiwanie stabilizacji każdorazowo kończy się rozczarowaniem. To po prostu może być styl życia, który im bardziej odpowiada. Trudno im jest rozwinąć uczuciową stronę jakiegokolwiek związku. Przekładają krótkie przygody miłosne nad zaangażowanie się w jakiś trwały związek. Ten typ mężczyzn jest samotny z wyboru.

Jednak są mężczyźni, którzy z powodu samotności cierpią. I tym warto poświęcić więcej uwagi. Samotnik cierpi, bo nigdy nie udało mu się spotkać kobiety, która mogłaby być potencjalną partnerką, albo - jeżeli taką kobietę spotka - jest mu trudno nawiązać z nią bliższą znajomość.

Myślę, że jest to do naprawienia. Nie jestem psychologiem, który próbuje kogoś wyleczyć z samotności, ale klika uwag na ten temat ciśnie mi się na usta.

Spojrzysz w lustro i stwierdzisz - jestem atrakcyjny. Wiem, łatwo mówić, ale nie zaszkodzi popracować nad sobą, a wręcz przeciwnie - pomoże. A więc na początek zrób przegląd swoich mocnych i słabych stron. Po sporządzeniu listy dojdziesz do wniosku, że wiele chciałbyś w sobie zmienić lub udoskonalić. Nie zapomnij o swoich walorach (intelektualnych, emocjonalnych a także fizycznych). Osoby nieśmiałe z reguły nie potrafią sprawiać wrażenia osób, które warto poznać. Musisz uwierzyć w siebie i tę wiarę, nawet się o to nie starając, zaszczepisz innym.

Tematy z forum:

Nie zastanawiaj się co inni o tobie pomyślą. Natomiast całą uwagę skup na osobie, która cię interesuje. Dołóż starań, by wybrać odpowiednią partnerkę. Omijaj kobiety, które obniżają poczucie twojej wartości. Ilu mężczyzn cierpi, bo nie wie w jaki sposób zagadnąć dziewczynę swoich snów. Boją się kompromitacji i odrzucenia. Ale jak mówi stare porzekadło - do odważnych świat należy. Jeśli pierwszy nie przejmiesz inicjatywy, do końca życia nie dowiesz się jak mogło się to skończyć. Za którymś razem trafisz na swą bratnią duszę lub jak kto woli - na drugą połowę.

Wielu z was powie, co ona może na ten temat wiedzieć i dlaczego porusza ten wątek. Ale uwierz mi, kobieta z tych samych powodów cierpi w samotności co mężczyzna.

Pokrewne artykuły