Jak zadowolić mężczyznę

Kobietą, która chce i uczy się kochać swojego mężczyznę w ekscytujący, pełen inwencji sposób nie tylko go podnieci - ale sama z tego skorzysta.

Nowoczesny mężczyzna ma sprostać w życiu niełatwym zadaniom. Filmy i fora internetowe lansują obraz idealnego kochanka z dużym apetytem seksualnym, który wie, jak zadowolić kobietę i jednocześnie sam czerpie z tego zadowolenie. Nie okazuje uczuć, jednak jest pełen zrozumienia i ma szczególne zdolności doprowadzania kobiety do jednego (lub zwykle więcej) orgazmu. Kobiety nie mogą mu się oprzeć i instynktownie wiedzą, jak go zadowolić.

Nikogo jednak nie dziwi, że faceci w większości nie są robotami do seksu. Nie zawsze są gotowi do współżycia, a wielu cierpi w społeczeństwie nastawionym na efektowne działanie. Być może łatwiej go pobudzić niż kobietę, seks jednak wymaga zaangażowania od obu stron, by mogło nastąpić zaspokojenie. Kobieta która wie, jak zadowolić mężczyznę, umie też zadowolić siebie samą, dla wielu z nich najbardziej podniecające są reakcje jakie wywołują w partnerze.

Co podnieca mężczyzn

Przeprowadzono pewną ankietę, w której pytano mężczyzn, co mogłaby zrobić kobieta, aby bardziej podniecić swojego partnera. Ankietujący zakładali, że w ten sposób pomogą kobietom lepiej zrozumieć mężczyzn.

Odpowiedzi były bardzo konwencjonalne. Za odpowiednie do stwarzania miłosnej atmosfery mężczyźni uznali:

 • przyćmione światła
 • nastrojową muzykę
 • dobre jedzenie
 • perfumy
 • prowokujące ubranie
 • niezwykłe otoczenie

Niektórzy szczególnie cenili niezwykłość i fantazję, ale większość pragnęła, żeby ich partnerka była naturalna i zrelaksowana.

Chcieli, żeby:

 • okazywała ciepło i uczucie
 • wykazywała zainteresowanie partnerem
 • przejawiała inicjatywę
 • była wrażliwa i pełna zapału

Potrzeby mężczyzny

Również mężczyźni mają swoją odrębną seksualność. W ciągu całego życia potrzeby ich zmieniają się: w młodości zwykle odczuwają nigdy nie zaspokojone pragnienie seksu - kiedy są zdolni przeżywać orgazm kilka razy dziennie, w miarę starzenia ich życie seksualne stabilizuje się.

Podczas, gdy ich podejście do seksu jest bardziej przyziemne niż kobiet, mężczyźni równie często cierpią z powodu niepewności i nacisków z zewnątrz, co może źle wpływać na ich życie uczuciowe. Duży procent mężczyzn narzeka na swoje życie seksualne, twierdząc, że to oni są zawsze inicjatorami zbliżeń, a kobiety pozostają bierne. Innym przeszkadza monotonia seksualna.

Badania i doświadczenia dowodzą, że większość mężczyzn podnieca kobieta aktywna, a nie biernie poddająca się wymaganiom lub wymuszonym żądaniom. Nawet dzisiaj, gdy nie krępuje nas już tyle konwenansów kobiety są często zbyt nieśmiałe, żeby sygnalizować, że chciały by się kochać. Niektóre z nich niechętnie przejmują inicjatywę, nawet jeśli odczuwają potrzebę zmiany. Zdają sobie sprawę, że byłaby ona miła i pożądana, ale obawiają się, że partner uzna je za zbyt "łatwe".

Życie opiera się na rywalizacji, więc mężczyzna wszędzie czuje zagrożenie - w pracy, domu, nawet w łóżku. Ci, którzy przez cały czas muszą przewodzić w łóżku i poza nim często narzekają że seks jest kolejną dziedziną życia, gdzie muszą sprostać oczekiwaniom.

Dlatego kobieta, która wychodzi naprzeciw swemu partnerowi nie tylko pokazuje, że nadal jest kochany i pożądany, ale że jest potrzebny i bezpieczny, doceniany jako facet i kochanek. Pod względem czysto fizycznym akt miłosny jest raczej prostą sprawą dla mężczyzny. Podniecenie wywołuje wzwód, a następnie dochodzi do penetracji i wytrysku.

Tematy z forum:

Ostateczny cel mężczyzny

Ciało faceta posiada kilka erogennych obszarów, ale tym najbardziej wrażliwym i najważniejszym jest miejsce wokół narządów płciowych i one same. Kochając kobietę, facet ma jeden główny cel przed sobą - swój własny orgazm. Oczywiście, może też pragnąć zadowolenia swojej partnerki - ale jego potrzeby są znacznie mniej zróżnicowane niż jej.

Większość mężczyzn lubi, gdy partnerka głaszcze ich plecy lub ociera się o nich ciałem, muskając biustem i włosami. Mężczyźni lubią także pieszczoty oralne. Są one dla nich najprzyjemniejszymi pieszczotami wstępnymi. Mogą zastąpić też pełny stosunek.

Miłosna rozmowa to ważny i łatwy sposób zadowolenia mężczyzny. Musi słyszeć, że jest kochany i podziwiany - to doda mu pewności siebie w seksie. Mężczyźni, którzy czują, że ich sposób kochania staje się zbyt monotonny, z radością przyjmą inicjatywę partnerki.

Chociaż męskie podejście do seksu może jest nieco przyziemne i mało romantyczne, oni także bardzo pragną miłości, czułości i zainteresowania - tylko w inny sposób. Aby zadowolić mężczyznę, nie musisz posiadać egzotycznych umiejętności ani fachowej wiedzy. Jeśli chcesz zrobić mu przyjemność, możesz skorzystać z poniższych propozycji.

 • Przygotuj scenerię. Możesz przyrządzić dla niego niezwykły posiłek, podać kieliszek ulubionego napoju.
 • Bądź pociągająca. Wrażenia wzrokowe odgrywają ważną rolę w sztuce miłosnej. Ubierz się seksownie, jeśli wiesz że on to lubi.
 • Wykąpcie się lub weźcie razem prysznic. Wiele par już lekko pobudzonych całowaniem i pieszczotami, lubi myć się wzajemnie. Namydl go całego łącznie z genitaliami. Gdy dojdzie do wzwodu, przerwij pieszczoty - to go podrażni i będzie oczekiwał na dalszy ciąg. Niektóre pary wolą przygotować się osobno i spotkać dopiero w sypialni. Sami wiecie, co sprawi wam najwięcej radości.
 • Zdecyduj, czy chcesz doprowadzić go do szczytu podczas zbliżenia czy bez pełnego stosunku. To może być miłą niespodzianką, ale musisz wiedzieć, co zamierzasz robić.
 • Przyjmij odpowiedzialność za antykoncepcję i powiedz o tym partnerowi. Sprawy antykoncepcji i "bezpiecznego seksu" powinno się przedyskutować przed zbliżeniem, aby oboje partnerzy, odprężeni mogli się nim w pełni rozkoszować.
Odpowiedzi:

Sądzę, że jestem dość otwarta na różne techniki, jednak mój mąż niemal zawsze chce próbować nowych. Kiedy myślę, że wiem, jak go zadowolić, on pragnie czegoś więcej i inaczej. Wydaje się nigdy nie być zadowolony. Co mam zrobić?

To zwykła historia, twój mężczyzna ma dużą wyobraźnię w łóżku i poza nim. Ty uznajesz pewne granice w życiu seksualnym, a on nie. Niemal na pewno masz jakieś zahamowania w seksie, choć twierdzisz coś innego i nieświadomie akceptujesz jedynie to, co jest przyzwoite. Męża natomiast nic nie ogranicza.

Po 12-15 latach związku pary odczuwają lekkie znudzenie miłością. Mężczyźni, szczególnie ci dociekliwi i uparci, wymyślają nowe techniki i pieszczoty, często ku przerażeniu partnerki, całkowicie dotychczas zadowolonej.

Problem polega na znalezieniu złotego środka, który sprawiłby przyjemność obojgu. Twórcze ars amandi wymaga delikatnego wyważenia. Niewielu z nas odpowiada seks inny za każdym razem. Niepewność tego co może nastąpić wprowadza niepokój. Sprecyzowanie potrzeb jest trudne, dla wielu par wręcz niemożliwe. W takich związkach indywidualiści oddają się swoim niespełnionym pragnieniom i potrzebom w fantazjach - podczas masturbacji albo nawet stosunku z rzeczywistym partnerem.

Pokrewne artykuły