Zdrowy związek kobiety i mężczyzny

Przyjaciele i kochankowie sprawiają, że czujemy się szczęśliwie, a szczęście przesądza o naszym zdrowiu. Kochać i być kochanym, opiekować się i doświadczać troski to najskuteczniejsze recepty na udane i zdrowe życie z partnerem.

Kiedy następnym razem popatrzysz na ukochaną osobę, zapytaj siebie poważnie, czy miłość jej do ciebie nie jest częścią tego, co podtrzymuje w tobie życie i zdrowie. Zazwyczaj czujemy się niezwykle ożywieni, kiedy jesteśmy zakochani, ale przeprowadzone badania wykazują, że kryje się w tym dużo więcej. Udane związki mogą faktycznie poprawić stan zdrowia, podczas gdy złe zniszczyć. Okazywanie sobie nawzajem miłości może zachować nas zarówno w szczęściu, jak i zdrowiu. Co wpływa korzystnie na zdrowie? Odpowiedź jest prosta - pozostawanie w udanym związku sprawia, że czujesz się osobą wartościową i docenioną. Nieudany związek wpływa na naszą osobowość destrukcyjnie.

Szczęśliwy i zdrowy

Jeśli chcesz żeby twój związek był szczęśliwy, co niewątpliwie wpływać będzie na samopoczucie was obojga, zadbaj by partner czuł się wartościowy i doceniany. Pamiętajcie, że wiele zależy od wzajemnego okazywania sobie miłości i troskliwości.

Oto recepta na zdrowy związek i harmonijne życie:

 1. Otwarcie wyrażaj wszystkie uczucia, okazuj miłość partnerowi. Słowami możesz wiele przekazać, ale i gesty oraz znaki niewerbalne mają ogromną siłę wyrazu. Obejmując, głaszcząc, odwzajemniając zmysłowy pocałunek, uwodząc mówisz ukochanej osobie, że ją doceniasz, akt miłosny zaś jest potwierdzeniem waszej bliskości.
 2. Zareaguj, kiedy partner mówi albo robi coś, co sprawia ci przyjemność. Pochwała za wykonaną pracę, sygnalizowanie że twoje uczucia do niego nie zmieniły się utwierdzą partnera, że jest wartościowy i ważny. Jeśli poczujesz nagły przypływ namiętności, nie ukrywaj tego.
 3. Staraj się zwracać uwagę nie tylko na istotne sprawy ale i na drobiazgi, pokaż że dostrzegasz wysiłki partnera, podkreślaj często, że je cenisz.
 4. Każdy jest zadowolony, gdy zauważa się zmiany w jego zachowaniu, a nie przyjmuje je za oczywiste. Jeśli umiesz dostrzec je oznacza to, że doceniasz chęć rozwijania się i szanujesz za to partnera, akceptujesz to i chcesz aktywnie go wspomagać.
 5. Spędzajcie ze sobą czas i pomagajcie przy wykonywaniu różnych prac. Jest to dobry sposób na okazywanie przywiązania i budowanie wspólnego życia. Poświęcając czas partnerowi pokazujesz mu, jaką wartość ma dla ciebie wasz związek i jak bardzo on sam jest ci potrzebny.
 6. Miłość ratunkiem

  Kochankowie pozostający w udanych związkach, bardzo zaangażowani uczuciowo małżonkowie i członkowie rodzin, którzy twierdzą, że są sobie bliscy rzadko mają objawy zaburzeń psychicznych i nerwic czy cierpią na głęboką depresję. Ryzyko zapadnięcia na różne choroby somatyczne i psychiczne jest większe w wypadku ludzi samotnych czy odizolowanych od społeczeństwa. Samotni szczególnie łatwo zapadają na wszelkie choroby, począwszy od przeziębienia po zawał czy depresję.

  Ludzie darzący się szczerym, głębokim uczuciem wspomagają się w pokonywaniu trudów życia. Powszechnie wiadomo, że ludzie mocno z kimś związani lepiej znoszą stres. Miłość spełnia rolę bufora.

  Tematy z forum:

  Potęga miłości

  Świadomość, że jest się potrzebnym i ważnym dla drugiej osoby, że ktoś będzie się troszczył i martwił twoimi problemami, dodaje sił. Gdy odczuwamy czyjąś miłość, łatwiej nam pokonywać trudności i zwalczać kryzysy czy skutecznie radzić sobie ze stresem.

  Kobieta dbająca o nietypowy wygląd to stałe źródło zadowolenia i podniety dla partnera, jednak zbyt duże podniecenie niekoniecznie jest rzeczą dobrą. Ostatecznie mężczyźni są pełni sprzeczności. Może pociągać ich wyzywająco seksowna kobieta, ale jeśli chodzi o związek stały, wolą skromniejsze partnerki.

  Odkryto, że rekonwalescencja przebiega szybciej a ogólna zdolność do przezwyciężania problemów życiowych jest większa, jeśli dana osoba może się oprzeć na wypróbowanych przyjaciołach, których darzy zaufaniem i dzięki którym czuje się ważna i ceniona. Jeśli dobre, bliskie związki utrzymują nas w zdrowiu, jaki wpływ mają te nieudane. Badania wykazują, że negatywny - są szkodliwe dla zdrowia, szczególnie mężczyzn.

  Zauważono, że wdowcy (obojga płci) o wiele częściej mają kłopoty z sercem po stracie ukochanej osoby niż inni ludzie w tym samym wieku. Problemy mężczyzn owdowiałych i żyjących w separacji są zwykle poważniejsze niż kobiet.

  Uraz rozwodowy

  Testy wykazały, że na niebezpieczeństwo utraty zdrowia są narażeni głównie rozwodzący się mężczyźni. W okresie separacji poprzedzającym rozwód, mężczyźni częściej niż kobiety zapadają na różne choroby spowodowane stresogenną sytuacją - począwszy od bólu głowy po atak serca.

  Te dramatyczne skutki są coraz częściej smutną konsekwencją rozwodów. Również inne poważne problemy w bliskim związku mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Warto pamiętać, że kiedy mówisz komuś, że go kochasz albo oferujesz przyjacielską pomoc, być może ratujesz mu życie.

  Odpowiedzi:

  Mój syn ciągle narzeka na nieokreślone dolegliwości - bóle głowy, brzucha, zawroty głowy. Doktor nie znajduje przyczyny, ale ja wiem, że przeżywa on aktualnie kryzys którego powodem są złe stosunki z ukochaną dziewczyną. Czy sądzicie, że może to mieć związek z jego niedobrym samopoczuciem?

  Z pewnością, może tak być. Kiedy psuje się coś między dwojgiem ludzi, wtedy pojawiają się dobrze znane symptomy, jak problemy ze snem, bóle głowy i utrata kontroli nad emocjami. Objawy te na pewno znikną kiedy tylko twój syn uporządkuje swoje życie uczuciowe.

Pokrewne artykuły