Z mitami w dziedzinie erotyki spotykamy się na co dzień, nie zdając sobie nawet sprawy, jak bardzo fałszywe opinie i uprzedzenia związane z życiem intymnym wpływają na nasze zachowania. Poniżej znajdują się te z nich, które najczęściej pokutują w społeczeństwie.
Zazwyczaj biorą się one z niewiedzy na temat budowy i funkcjonowania narządów płciowych człowieka oraz z lęku przed tym, co nieznane. Warto uświadomić sobie, że wiedząc więcej na ten temat, mamy szansę uniknąć niepotrzebnych stresów i rozczarowań, a także lepiej funkcjonować w życiu we dwoje. Sfera naszej intymności, tak przecież ważna w życiu każdego człowieka, wciąż kryje przed nami wiele tajemnic.
Podczas pierwszego kontaktu seksualnego u kobiety powinno wystąpić krwawienie i ból.
Nieprawda, wiele zależy od budowy błony dziewiczej.
Płodność kobiety pojawia się dopiero od momentu inicjacji seksualnej.
Nieprawda, zdarzają się ciąże u kobiet, które mają błonę dziewiczą. Plemniki wyposażone są w witki, co ułatwia im przemieszczanie się i dotarcie do narządów płciowych kobiety, dlatego jeśli wytrysk nasienia wystąpi w okolicach pochwy, zapłodnienie jest możliwe.
Duże piersi u kobiet oraz długi i duży penis u mężczyzn to najważniejsze atrybuty kobiecości i męskości, które decydują o atrakcyjności seksualnej kobiety i mężczyzny.
Nieprawda. Problem polega raczej na braku akceptacji własnej osoby i przestaje istnieć, gdy polubimy siebie takimi, jakimi jesteśmy. Poza tym trzeba pamiętać, że są mężczyźni, których duży biust wcale nie pobudza erotycznie, i że duży członek nie jest żadnym gwarantem udanego pożycia seksualnego.
Tabletki antykoncepcyjne powodują tycie.
Nieprawda. Obecnie odpowiednio dobrany przez lekarza środek antykoncepcyjny nie czyni w organizmie żadnych szkód.
Wysoki mężczyzna ma długi i duży członek.
Nieprawda, nie ma żadnej reguły w tym względzie.
Aktywność seksualną młodych mężczyzn najlepiej ukierunkować na sport, bo tam rozładują swoje napięcia seksualne.
Nieprawda. Sport podnosi adrenalinę i testosteron, a w związku z tym napięcia seksualne nie maleją, a przeciwnie, wzrastają.
Skrzywienia członka stanowią przeszkodę w kontaktach seksualnych.
Nieprawda. Pochwa kobiety jest organem bardzo elastycznym, podczas stosunku dostosowuje się do kształtu i wielkości członka. Wystarczy uświadomić sobie, że w czasie porodu przechodzi przez nią główka dziecka.
Najlepszym i oczywiście najbardziej cenionym przez kobiety kochankiem jest mężczyzna znający różne techniki współżycia.
Nieprawda. Dla kobiet ważniejsza od technicznej sprawności partnera jest czułość, delikatność oraz więź emocjonalna, a także poczucie bliskości i bezpieczeństwa, jakie daje jego obecność. Natomiast mężczyźni dążący do realizacji "ambitnych" zamierzeń, obawiają się niepowodzenia i kompromitacji przed partnerką, co prowadzić może do problemów ze wzwodem, a co za tym idzie z odbyciem stosunku.
Podczas jednego zbliżenia mężczyzna może osiągnąć wiele orgazmów.
Mało prawdopodobne, choć dużo zależy od indywidualnego przypadku. Tak naprawdę to kobieta może szczytować kilka razy podczas jednego zbliżenia, natomiast u mężczyzn zawsze wiąże się to z wygaśnięciem reakcji po pierwszym orgazmie i koniecznością upływu pewnego, krótkiego choćby czasu, nim po raz kolejny znów się pojawi pełna gotowość.
Prawdziwy mężczyzna "zawsze może" i w każdej chwili jest gotowy do kontaktu seksualnego.
Nieprawda. Żaden człowiek nie jest automatem, mężczyzna również ma prawo do tego, aby nie mieć ochoty na seks.
Orgazm jest najistotniejszym elementem w kontaktach seksualnych.
Nieprawda, zwłaszcza dla kobiet ważne jest samo bycie z kochanym człowiekiem, które niekoniecznie musi się wiązać ze szczytowaniem. W przypadku osób rozpoczynających współżycie seksualne zbytnie koncentrowanie się na orgazmie utrudnia cały przebieg stosunku i często blokuje reakcje seksualne, co w konsekwencji prowadzi do niepowodzenia.
Homoseksualista to człowiek wyglądający jak zniewieściala i delikatna istota.
Nieprawda. "Stuprocentowo" wyglądający mężczyzna może się okazać gejem.
Kobiety są próżne, bo wciąż oczekują od mężczyzn wyrazów przywiązania i komplementów.
Nieprawda. Nie wynika to z próżności kobiet, ale z faktu, że są one słuchowcami, co wiąże się z tym, że wypowiedzi mężczyzn traktują jako potwierdzenie ich uczuć. Mężczyźni są dla odmiany wzrokowcami i ważniejsze od tego, co kobieta do nich mówi, jest to, jak wygląda.
Długość cyklu liczy się od końca miesiączki, a jajeczkowanie występuje w połowie cyklu, czyli około czternastego dnia od początku cyklu.
Nieprawda. Długość cyklu miesięcznego liczy się od pierwszego dnia miesiączki, a moment jajeczkowania występuje około czternastego dnia od końca cyklu. Cała trudność polega na tym, że o terminie jajeczkowania dowiadujemy się dopiero, gdy pojawi się kolejna miesiączka.
Podczas miesiączki kobieta nie może zajść w ciążę.
Nieprawda, może. Wystarczy, że z różnych przyczyn, na przykład emocjonalnych, wystąpi wcześniejsza owulacja, czego kobieta absolutnie nie jest w stanie przewidzieć. Podobnie może się zdarzyć pod koniec cyklu - bywa, że występuje dodatkowe jajeczkowanie, czego także nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jest to charakterystyczne, zwłaszcza dla młodych kobiet rozpoczynających współżycie, gdyż towarzyszące pierwszym kontaktom seksualnym emocje są bardzo silne.
Aktywność seksualna u mężczyzn jest najwyższa około 30 roku życia, potem stale spada.
Nieprawda, najwyższa aktywność seksualna u mężczyzn występuje po 20 roku życia, potem może spadać, natomiast u kobiet odwrotnie, dopiero rośnie. Ale musimy mieć świadomość, że wiele zależy od zdrowia fizycznego i pielęgnacji sfery intymnej.
Kobieta po menopauzie nie może być aktywna seksualnie.
Nieprawda. Co więcej, mając za sobą lęki związane z niechcianą ciążą, aktywność ta może być wyższa niż przed menopauzą.
Jeżeli w czasie stosunku zaczyna u mężczyzny maleć wzwód, to znaczy, że dzieje się coś złego i stosunek nie może być kontynuowany.
Niekoniecznie. Tego typu niepowodzenia powodowane są zwykle lękiem ze strony mężczyzny. Nie należy się tym nadmiernie przejmować, a raczej dostarczyć kolejnych bodźców i stymulacji, które wzmocnią wzwód ponownie.
Afrodyzjaki znacznie poprawiają jakość stosunku i wydłużają jego przebieg.
Nieprawda. Specyfiki znajdujące się w ofercie sex-shopów powodują skutki uboczne i wyrządzają znaczne szkody w organizmie. Jeśli już zależy nam na wzmocnieniu potencji, lepiej pozostać przy produktach naturalnych, takich jak np. ostrygi czy pietruszka.
Aids jest chorobą, w której największą grupę ryzyka stanowią homoseksualiści
Nieprawda. Nie ma grup ryzyka, tylko ryzykowne zachowania seksualne, czyli korzystanie z przypadkowych i licznych kontaktów seksualnych. Zakażenie wirusem HIV ma swoje źródło głównie w kontaktach heteroseksualnych, a nie homoseksualnych i bardziej narażone na nie są właśnie kobiety, gdyż obszar zakażenia dotyczy u nich całej pochwy, a u mężczyzn jedynie czubka penisa.
To, co sprawia przyjemność jednej kobiecie, nie musi koniecznie zadowalać drugiej. Pozwól więc prowadzić się swojej partnerce, poświęcaj wiele czasu pieszczotom wstępnym. Większość kobiet przepada za pocałunkami i przytulaniem, a przeważająca część, zanim zacznie odczuwać radość z seksu, musi czuć się pożądana i kochana...
Odczuwanie bólu podczas zbliżeń seksualnych stanowi poważny problem, który może zakłócić harmonię związku. Ustalenie przyczyn pomoże rozwiązać trudną sytuację...
Odczucia seksualne kobiety i mężczyzny są odmienne. Zrozumienie kobiecych upodobań i uprzedzeń może dokonać cudów w sztuce miłosnej. Co zatem sprawia kobiecie największą przyjemność...
Seks analny znany jest i praktykowany od zawsze. Może komuś wydawać się, że to wymysł współczesnego świata szukającego kolejnych podniet w zalewie tandetnej pornografii. Prawda jest taka, że krągłość kobiecych pośladków fascynowała ludzi od zawsze. Ich kształt, sprężystość, kusiły i to tak bardzo, że czymś naturalnym...