Mity o seksie

Z mitami w dziedzinie erotyki spotykamy się na co dzień, nie zdając sobie nawet sprawy, jak bardzo fałszywe opinie i uprzedzenia związane z życiem intymnym wpływają na nasze zachowania. Poniżej znajdują się te z nich, które najczęściej pokutują w społeczeństwie.

Zazwyczaj biorą się one z niewiedzy na temat budowy i funkcjonowania narządów płciowych człowieka oraz z lęku przed tym, co nieznane. Warto uświadomić sobie, że wiedząc więcej na ten temat, mamy szansę uniknąć niepotrzebnych stresów i rozczarowań, a także lepiej funkcjonować w życiu we dwoje. Sfera naszej intymności, tak przecież ważna w życiu każdego człowieka, wciąż kryje przed nami wiele tajemnic.

Podczas pierwszego kontaktu seksualnego u kobiety powinno wystąpić krwawienie i ból.

Nieprawda, wiele zależy od budowy błony dziewiczej.

Płodność kobiety pojawia się dopiero od momentu inicjacji seksualnej.

Nieprawda, zdarzają się ciąże u kobiet, które mają błonę dziewiczą. Plemniki wyposażone są w witki, co ułatwia im przemieszczanie się i dotarcie do narządów płciowych kobiety, dlatego jeśli wytrysk nasienia wystąpi w okolicach pochwy, zapłodnienie jest możliwe.

Duże piersi u kobiet oraz długi i duży penis u mężczyzn to najważniejsze atrybuty kobiecości i męskości, które decydują o atrakcyjności seksualnej kobiety i mężczyzny.

Nieprawda. Problem polega raczej na braku akceptacji własnej osoby i przestaje istnieć, gdy polubimy siebie takimi, jakimi jesteśmy. Poza tym trzeba pamiętać, że są mężczyźni, których duży biust wcale nie pobudza erotycznie, i że duży członek nie jest żadnym gwarantem udanego pożycia seksualnego.

Tabletki antykoncepcyjne powodują tycie.

Nieprawda. Obecnie odpowiednio dobrany przez lekarza środek antykoncepcyjny nie czyni w organizmie żadnych szkód.

Wysoki mężczyzna ma długi i duży członek.

Nieprawda, nie ma żadnej reguły w tym względzie.

Aktywność seksualną młodych mężczyzn najlepiej ukierunkować na sport, bo tam rozładują swoje napięcia seksualne.

Nieprawda. Sport podnosi adrenalinę i testosteron, a w związku z tym napięcia seksualne nie maleją, a przeciwnie, wzrastają.

Skrzywienia członka stanowią przeszkodę w kontaktach seksualnych.

Nieprawda. Pochwa kobiety jest organem bardzo elastycznym, podczas stosunku dostosowuje się do kształtu i wielkości członka. Wystarczy uświadomić sobie, że w czasie porodu przechodzi przez nią główka dziecka.

Najlepszym i oczywiście najbardziej cenionym przez kobiety kochankiem jest mężczyzna znający różne techniki współżycia.

Nieprawda. Dla kobiet ważniejsza od technicznej sprawności partnera jest czułość, delikatność oraz więź emocjonalna, a także poczucie bliskości i bezpieczeństwa, jakie daje jego obecność. Natomiast mężczyźni dążący do realizacji "ambitnych" zamierzeń, obawiają się niepowodzenia i kompromitacji przed partnerką, co prowadzić może do problemów ze wzwodem, a co za tym idzie z odbyciem stosunku.

Podczas jednego zbliżenia mężczyzna może osiągnąć wiele orgazmów.

Mało prawdopodobne, choć dużo zależy od indywidualnego przypadku. Tak naprawdę to kobieta może szczytować kilka razy podczas jednego zbliżenia, natomiast u mężczyzn zawsze wiąże się to z wygaśnięciem reakcji po pierwszym orgazmie i koniecznością upływu pewnego, krótkiego choćby czasu, nim po raz kolejny znów się pojawi pełna gotowość.

Prawdziwy mężczyzna "zawsze może" i w każdej chwili jest gotowy do kontaktu seksualnego.

Nieprawda. Żaden człowiek nie jest automatem, mężczyzna również ma prawo do tego, aby nie mieć ochoty na seks.

Orgazm jest najistotniejszym elementem w kontaktach seksualnych.

Nieprawda, zwłaszcza dla kobiet ważne jest samo bycie z kochanym człowiekiem, które niekoniecznie musi się wiązać ze szczytowaniem. W przypadku osób rozpoczynających współżycie seksualne zbytnie koncentrowanie się na orgazmie utrudnia cały przebieg stosunku i często blokuje reakcje seksualne, co w konsekwencji prowadzi do niepowodzenia.

Homoseksualista to człowiek wyglądający jak zniewieściala i delikatna istota.

Nieprawda. "Stuprocentowo" wyglądający mężczyzna może się okazać gejem.

Kobiety są próżne, bo wciąż oczekują od mężczyzn wyrazów przywiązania i komplementów.

Nieprawda. Nie wynika to z próżności kobiet, ale z faktu, że są one słuchowcami, co wiąże się z tym, że wypowiedzi mężczyzn traktują jako potwierdzenie ich uczuć. Mężczyźni są dla odmiany wzrokowcami i ważniejsze od tego, co kobieta do nich mówi, jest to, jak wygląda.

Długość cyklu liczy się od końca miesiączki, a jajeczkowanie występuje w połowie cyklu, czyli około czternastego dnia od początku cyklu.

Nieprawda. Długość cyklu miesięcznego liczy się od pierwszego dnia miesiączki, a moment jajeczkowania występuje około czternastego dnia od końca cyklu. Cała trudność polega na tym, że o terminie jajeczkowania dowiadujemy się dopiero, gdy pojawi się kolejna miesiączka.

Podczas miesiączki kobieta nie może zajść w ciążę.

Nieprawda, może. Wystarczy, że z różnych przyczyn, na przykład emocjonalnych, wystąpi wcześniejsza owulacja, czego kobieta absolutnie nie jest w stanie przewidzieć. Podobnie może się zdarzyć pod koniec cyklu - bywa, że występuje dodatkowe jajeczkowanie, czego także nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jest to charakterystyczne, zwłaszcza dla młodych kobiet rozpoczynających współżycie, gdyż towarzyszące pierwszym kontaktom seksualnym emocje są bardzo silne.

Aktywność seksualna u mężczyzn jest najwyższa około 30 roku życia, potem stale spada.

Nieprawda, najwyższa aktywność seksualna u mężczyzn występuje po 20 roku życia, potem może spadać, natomiast u kobiet odwrotnie, dopiero rośnie. Ale musimy mieć świadomość, że wiele zależy od zdrowia fizycznego i pielęgnacji sfery intymnej.

Kobieta po menopauzie nie może być aktywna seksualnie.

Nieprawda. Co więcej, mając za sobą lęki związane z niechcianą ciążą, aktywność ta może być wyższa niż przed menopauzą.

Jeżeli w czasie stosunku zaczyna u mężczyzny maleć wzwód, to znaczy, że dzieje się coś złego i stosunek nie może być kontynuowany.

Niekoniecznie. Tego typu niepowodzenia powodowane są zwykle lękiem ze strony mężczyzny. Nie należy się tym nadmiernie przejmować, a raczej dostarczyć kolejnych bodźców i stymulacji, które wzmocnią wzwód ponownie.

Afrodyzjaki znacznie poprawiają jakość stosunku i wydłużają jego przebieg.

Nieprawda. Specyfiki znajdujące się w ofercie sex-shopów powodują skutki uboczne i wyrządzają znaczne szkody w organizmie. Jeśli już zależy nam na wzmocnieniu potencji, lepiej pozostać przy produktach naturalnych, takich jak np. ostrygi czy pietruszka.

Aids jest chorobą, w której największą grupę ryzyka stanowią homoseksualiści

Nieprawda. Nie ma grup ryzyka, tylko ryzykowne zachowania seksualne, czyli korzystanie z przypadkowych i licznych kontaktów seksualnych. Zakażenie wirusem HIV ma swoje źródło głównie w kontaktach heteroseksualnych, a nie homoseksualnych i bardziej narażone na nie są właśnie kobiety, gdyż obszar zakażenia dotyczy u nich całej pochwy, a u mężczyzn jedynie czubka penisa.

Pokrewne artykuły