Pierścień antykoncepcyjny krążek NuvaRing

Nowoczesna antykoncepcja krążek NuvaRing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania niepożądanym ciążom i ich przerywaniu. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa dotycząca sposobów planowania rodziny. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania niepożądanej ciąży jest pierścień hormonalny NuvaRing.

Poważnym problemem w stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej czyli popularnej pigułki, są niepowodzenia w wyniku błędów jej stosowania. Aż 47% kobiet zapomina o przyjęciu jednej lub więcej tabletek w ciągu jednego cyklu. Zaś 22% nie pamięta o przyjęciu dwóch lub więcej tabletek na cykl. PTG podaje szacunki, według których co piąta niepożądana ciąża jest wynikiem błędu w stosowaniu doustnej metody antykoncepcyjnej.

Na polskim rynku dostępny jest hormonalny środek antykoncepcyjny: NuvaRing stosowany dopochwowo w sposób ciągły przez 3 tygodnie. Jest to elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i bezbarwny pierścień o średnicy niewiele większej niż 5 cm i przekroju 4 mm.

Kobieta sama umieszcza w pochwie pierścień w pierwszym dniu cyklu i po upływie 3 tygodni sama go także usuwa. Innowacyjność dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing (vaginal contraceptive ring - VCR) polega na tym, że po umieszczeniu w pochwie przez cały czas uwalnia on hormony progestagen (etonogestrel) i estrogen (etynyloestradiol), które przenikają do krwioobiegu. Po 7 dniach przerwy, w czasie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, po czym znów następuje 7 dniowa przerwa.

Zakładanie Nuvaring

W zależności od tego, jaka pozycja jest najbardziej wygodna dla kobiety, NuvaRing® może być wprowadzony przy pozycji stojącej, klęczącej lub leżącej.

Działanie NuvaRing jest takie samo, jak w przypadku doustnych tabletek antykoncepcyjnych (DTA) - czyli popularnych pigułek - i polega na zahamowaniu owulacji. W przeciągu trzytygodniowego okresu, w którym pierścień powinien znajdować się w pochwie, dopuszcza się jego wyjęcie lecz nie na dłużej niż 3 godziny.

Specjaliści zalecają NuvaRing wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, w szczególności zaś tym, u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. To doskonała metoda dla kobiet, które nie są zdyscyplinowane w codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, a przyklejony na skórze plaster i jego eksponowanie nie jest dla nich akceptowalne.

Dzięki stosowaniu pierścienia raz w miesiącu, kobieta nie musi codziennie pamiętać o przyjmowaniu antykoncepcji, jak ma to miejsce w przypadku tabletek doustnych. Zakładanie pierścienia NuvaRing raz w miesiącu uwalnia kobiety od powtarzalnego, codziennego hasła: "Weź pigułkę". Pierścień jest dobrze tolerowany przez kobiety, a sam środek łączy łatwość stosowania i wysoka skuteczność, współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0,25 do 1,75. Precyzja położenia pierścienia w pochwie nie wpływa na jego skuteczność, a zakładanie i usuwanie pierścienia jest proste i nie stanowi problemu. Ponadto pierścień nie jest odczuwalny w pochwie ani przez samą kobietę, ani przez partnera, co nie zmienia odczuć seksualnych.

NuvaRing cena w aptekach

Cena Nuvaring w zależności od dystrybucji w aptekach waha się:

  • minimalna cena: 41 zł za krążek NuvaRing 1 szt.
  • maksymalna cena: 58 zł za krążek NuvaRing 1 szt.

(średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)

Nuvaring ulotka (informacje dla pacjenta)


Ulotka dla pacjenta

  • format: PDF
  • ilość stron: 29
  • rozmiar pliku: 1.30 MB

Ulotkę Nuvaring PDF pobrano razy


Ulotka w formacie JPG 24 strony (po dwie strony), łącznie 13 plików JPG, 1.45 MB

Kobieta planując ciążę sama może zadecydować o zaprzestaniu jego stosowania, gdyż jest to metoda w pełni odwracalna. NuvaRing jest pierwszym środkiem antykoncepcyjnym na rynku polskim zawierającym najmniejszą ilość estrogenów (15 ľg, a inne dostępne preparaty antykoncepcyjne zawierają od 20 do 50 ľg). Dzięki tak małej dawce estrogenów zawartej w pierścieniu NuvaRing kobiety stosujące ten środek nie cierpią z powodu bólu głowy, nudności, bolesnych piersi i nie tyją. Mimo tak niskiej dawki estrogenów nieprawidłowe krwawienia i plamienia są niezmiernie rzadkie.

Porównanie satysfakcji ze stosowania NuvaRing i tabletki antykoncepcyjnej.

Tematy z forum:

Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%.

Filmy instruktażowe

Opakowanie i wygląd krążka

Zakładanie krążka NuvaRing

Jak używać NuvaRing

Rozpoczęcie antykoncepcji przy użyciu pierścienia

Schematycznie:

Umieść go w pochwie pomiędzy pierwszym a piątym dniem twojego cyklu miesiączkowego. Dzień 1 cyklu to pierwszy dzień krwawienia (okresu). Pierścień należy umieścić najpóźniej w piątym dniu cyklu, nawet jeśli nadal masz okres.

Używaj NuvaRing cykliczne, tzn. (3 tygodnie wewnątrz Twojego ciała, a po wyjęciu 1 tydzień przerwy). Po włożeniu pierścienia, powinnaś go pozostawić w pochwie przez 3 tygodnie z rzędu. Po 3 pełnych tygodniach usuń pierścień na 1 tydzień przed rozpoczęciem następnego cyklu. W tym czasie najprawdopodobniej dostaniesz okres. Jest to 7 dniowa przerwa, gdy nie masz w sobie pierścienia. Okres zwykle dostaniesz 2-3 dni po usunięciu pierścienia.

Możliwe jest również używanie pierścienia Nuvaring w cyklu ciągłym (nie dopuszczając do miesiączkowania). Może zaproponować to lekarz ginekolog np. w celu leczenia na niektóre schorzenia, takie jak bolesne miesiączki lub endometrioza. W takim przypadku możesz czuć się najlepiej, kiedy będziesz używała pierścienia w sposób ciągły, ale oznacza to, że nie będziesz miała okresu. Po upływie 3 pełnych tygodni wyjmuje się NuvaRing z pochwy i wymienia go na nowy pierścień (bez żadnej przerwy). Niektóre kobiety mogą mieć w tym czasie drobne plamienia.

Schemat używania pierścienia cykliczne:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Schemat używania pierścienia w sposób ciągły:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Zdjęcia krążka


wpisów: 666 na 3 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3   - następna >>>

Instruktorka • PL -wtorek, 17 października 2017 18:47:58
Do Justa: plastry rozgrzewające kompletnie nie mają wpływu na działanie krążka hormonalnego NuvaRing.
Justa -piątek, 06 października 2017 23:29:44
Czy plastry rozgrzewające na bol pleców wpływają jakos na krążek.
Julia-Matecka -środa, 04 października 2017 13:44:21
Patrycja: Data ważności produktu jest na każdym opakowaniu z boku (podobnie jak na wszystkich produktach farmaceutycznych). Jeżeli data ważności jest aktualna, to krążki są dobre.
Patrycja -niedziela, 01 października 2017 13:56:38
Cześć:) czy jeżeli kupiłam nuvaring około pół roku temu i trzymałam go w lodówce, to mogę go teraz użyć o będzie działał następne trzy miesiące?
Instruktorka • P -poniedziałek, 25 września 2017 20:52:33
Alicjo: nie ma ryzyka zajścia w niechcianą ciążę w twoim przypadku. W czasie 7 dniowej przerwy (także + te 3 godziny) nadal byłaś zabezpieczona przed zajściem w ciążę.
Alicja • perez-perez@o2.pl • Słupska -poniedziałek, 25 września 2017 08:17:07
Czy jak po 7 dniowej przerwie wsadzilam krążek 3 godz później a w ciagu przerwy uprawiam seks jest ryzyko ciąży? :-/ :-?
Julka -wtorek, 19 września 2017 20:21:47
Aniu, te kilka godzin w żaden sposób nie wpłynie na twoje zabezpieczenie przed niepożądaną ciążą. Możesz także śmiało wyjąć krążek po 20 dniach wieczorem a nie po 21 dniach rano. Wszystko jest ok, możesz cieszyć się bezpiecznym seksem :D
Ania • ania-jaroszewicz@wp.pl -wtorek, 19 września 2017 16:14:43
Witam, zapomniałam założyć nowy krążek po 7 dniach przerwy ( powinnam włożyc nowy w czwartek ok 22-23, a włożyłam w pt o 8 rano)- jak to wygląda z wyciągnięciem kolejnego krążka? powinam to zrobić w pt ok 8 rano? i czy następny krążek mogłabym założyć tydzien pozniej w czwartek ok. 22 tak jak robilam do tej pory? piątek rano niestety nie za bardzo mi odpowiada na zmiane/ usuwanie krążków :( i jak to wygląda z zabzpieczeniem? czy przez te dodatkowe 10 h mogła spaść skuteczność krążka? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -sobota, 09 września 2017 09:02:51
Ewelina: Ring będzie działał prawidłowo. Jeden dzień zwłoki nie jest tu problemem. Przy takich sytuacjach dla pewności i spokoju sumienia można dodatkowo zabezpieczać się (np. prezerwatywą) przez pierwsze 7 dni od włożenia krążka lub zrezygnować z seksu przez te kilka dni.
Ewelina • ewelinadomanska3@gmail.com • Stargard -piątek, 08 września 2017 06:50:14
ZapomniałAm włożyć ring po 7dniach i wlozylam po 8 czy mimo to dalej będą działać jak normalnie czyli zabezpiecza przed ciąża . Stosuje je od 4miesiecy i pierwszy raz zapomniałam zastosowac kolejna po 7 dniach
Kamila • kamila4809833@gmail.com -czwartek, 31 sierpnia 2017 18:35:50
Hej, odsprzedam 5 ringów ważnych do czerwca 2018r. kontakt na maila: kamila4809833@gmail.com
Olga • Warszawa -sobota, 26 sierpnia 2017 11:45:39
Obniżone umiejscowienie w pochwie nie wpływa na skuteczność krążka. Ważne żeby stykał się bezpośrednio z błoną śluzową ścianek pochwy. W twoim przypadku zabezpieczenie przed niechcianą ciążą było prawidłowe.
Eeeee -czwartek, 10 sierpnia 2017 16:57:03
Witam. W niedziele założyłam swój pierwszy krążek w 3 dzień cyklu (tak jak powiedział ginekolog). W piątek wieczorem obsunął się krążek, ale nie wypadł ale przez cały wieczor miałam problem z jego poprawnym umiejscowieniem. Cały czas wydawało mi się, ze jest zbyt płytko. Miałam tez suchość pochwy. Ginekolog nakazał używać Clotrimazolum gsk i tabletki dopochwowe hydra vag (nie mówił żeby wyjąc krążek). Ogolnie jestem trochę przewrażliwiona na punkcie ciąży, często jestem senna i boli mnie brzuch. przyjmuje euthyrox na hashimoto. Pierwszy stosunek uprawialiśmy w niedziele (równo tydzień). Czy umiejscowienie krążka może wpływać na jego skuteczność? Czy stosowanie clotrimazolu i hydro vag bez wyjęcia krążka jest poprawne?
Aga • Gdansk -wtorek, 08 sierpnia 2017 18:52:51
Od ponad roku używam nuvaring ostatnio lekarz przepisał mi Fluomizin dopochwowo twierdząc, ze nie wplywa na działanie krążka natomiast w ulotce jest napisane, że moze zmniejszyć skuteczność krążków dopochwowych jaka jest prawda moze któraś z Pań używała no i moze testowała 😜 prosze o pomoc z góry dziekuje.
Instruktorka • PL -czwartek, 03 sierpnia 2017 16:50:58
Mka: Po to własnie stosujesz nuvaring żeby nie zajść w ciążę :-) Jeżeli używasz go zgodnie z ulotką dla pacjenta to nie masz powodu do zmartwienia ponieważ do owulacji nie doszło w trakcie trwania cyklu. Bądź spokojna - wszystko jest OK.
M ka • marika62@op.pl • Częstochowa -wtorek, 25 lipca 2017 23:13:26
Witajcie dziweczyny stosuje nuvaring od 11 lipca kochałam się z partnerem i skończył w środku troche sie obawiam zajścia w ciążę bo gdy sobie policzyłam cykl 28 to akurat ten dzień był bardzo płodny i teraz pytanie czy moge zastosować tabletke dzień po ? Czy nie mam się czym martwić i się uspokoić bo chyba popadam już w paranoje ale naprawde bardzo się boje :-? :(
Dagmara_D • Ustka -czwartek, 20 lipca 2017 13:11:30
Skuteczność Nuvaring nie zmniejsza się przy wymiotach i innych dolegliwościach przewodu pokarmowego, dlatego że hormony dostają się do organizmu z jego pominięciem czyli przez błonę śluzową pochwy.
Olga -czwartek, 20 lipca 2017 13:08:37
Joanno, to łączenie jest chyba kwestią partii produkcji - tak mi się wydaje. też to kiedyś zauważyłam, ale wiem że nie powoduje to żadnych kwestii w działaniu nuvaringa. Można stosować te zarówno z widocznym łączeniem jak i bez.
Aga -czwartek, 20 lipca 2017 11:36:56
Proszę o pomoc skoro nuvaring omija przewód pokarmowy to czy przy bulimi można go stosować czy wymioty zmniejszą jego skuteczność.
Joanna • Bielsko -wtorek, 18 lipca 2017 16:30:53
Czy nowy krążek musi mieć widoczne łączenie , stosuję juzrok i mam wrażenie jakby ten ktory założyłam miał malo widoczne zlaczenie na swojej obwodce, czy to coś znaczy
Dagmara_D • Ustka -poniedziałek, 10 lipca 2017 08:31:25
Asiu ja bym się sugerowała informacjami z ulotki dla pacjenta oraz datą ważności wydrukowaną na każdym opakowaniu nuvaring. Sprawa skuteczności w tym przypadku jest przecież bardzo istotna.
Asia • andzia03031993@wp.pl • Elbląg -poniedziałek, 03 lipca 2017 19:27:21
hej, jeżeli mam nuvaring 6 miesięcy w temperaturze pokojowej to moge go włożyć? zagapiłam się, mysliscie ze jak w książeczce jest tak napisane to tak sie sugerowac? a moze po tym czasie jak wloze go to lodówki to będzie ok ? co sądzicie? bo troche szkoda mi go wyrzucac, myslicie ze ma jeszcze w sobie te hormony?
Asia • andzia03031993@wp.pl • Elbląg -poniedziałek, 03 lipca 2017 19:26:53
hej, jeżeli mam nuvaring 6 miesięcy w temperaturze pokojowej to moge go włożyć? zagapiłam się, mysliscie ze jak w książeczce jest tak napisane to tak sie sugerowac? a moze po tym czasie jak wloze go to lodówki to będzie ok ? co sądzicie? bo troche szkoda mi go wyrzucac, myslicie ze ma jeszcze w sobie te hormony?
ankanaka -poniedziałek, 03 lipca 2017 14:49:14
nie doczytałam już wiem :)
ankanaka • ania.kasperczyk2@wp.p • daleko -poniedziałek, 03 lipca 2017 14:41:38
chciałam zapytać czy jak nie zrobię 7-dniowej przerwy w stosowaniu krążka tylko wyciągnę i założę nowy czy dostanę okres czy nie ? ginekolog mówił że taż tak można ale lepiej zastosować przerwe a w październiku mam wesele i wypada mi też wtedy okres
Anka_Cw. • Zielona Góra -poniedziałek, 03 lipca 2017 10:13:04
Okres przydatności nie wydłuży się, ale nuvaringi z założenia mają długi okres ważności, ja kupiję po 4 sztuki i nie przekraczam terminu ważności. Dobrze jest cały czas przechowywać w lodówce.
Angelika • andzia03031993@wp.pl • Elblag -poniedziałek, 03 lipca 2017 00:37:47
Witam, mam ogromny problem ponieważ zorientowałam się że mam za dużo ringow i mam 2 co muszę zużyć w ciągu miesiąca. Czy jeżeli po tych 3 miesiącach trzymania w temperaturze pokojowej włoze do lodówki to okres przydatności mi się wydłuży?
Instruktorka • PL -czwartek, 29 czerwca 2017 16:07:14
Do Zamyślonej: zaczynając antykoncepcję hormonalną musisz zacząć w 1 dniu krwawienia. Nie możesz zacząć np. w połowie cyklu bo antykoncepcja nie będzie działała. Może bowiem dojśc do uwolnienia jajeczka z jajowodu. Każda antykoncepcja hormonalna reguluje i wpływa na system hormonalny organizmu kobiety, także krążek Nuvaring.
zamyślona • wiki0805@gmail.com -poniedziałek, 26 czerwca 2017 22:33:42
Witam, czy zastosowanie NuvaRing musi być koniecznie podczas krwawienia ? To będzie mój pierwszy raz z krążkiem. Obecnie nie mam miesiączki. Czy NuvaRing może uregulować gospodarkę hormonalną ?
Angela • angela12876@onet.eu • Łask -niedziela, 25 czerwca 2017 14:39:55
Agnieszko oczywiście, że można pić herbatki przeczyszczające lub podobne. Przy stosowaniu NuvaRing substancje hormonalne przedostają się do twojego organizmu pomijając przewód pokarmowy. Wchłaniane są bezpośrednio przez błonę śluzową pochwy więc spokojnie możesz pić herbatki do woli :P
Agnieszka • Kleyna@onet.pl • Gdańsk -sobota, 24 czerwca 2017 18:53:14
Witam, może któraś z Pan mi pomoże. Chciałabym się dowiedzieć czy stosując krazek nuvaring można pić herbatki przeczyszczające np. Xenna. Może jest tu na forum ktoś kto pije ją czasem. Chodzi mi dokładnie o to czy ma jakis wpływ ona na tego typu antykoncepcję. Z góry dziękuję za pomoc.
Instruktorka • PL -wtorek, 20 czerwca 2017 09:15:03
Joanno: nie jesteś w ciąży, zrelaksuj się, dostaniesz krwawienia lub plamienia dziś lub w przeciągu najbliższych 2 dni. Możliwe że będziesz miała bardzo skromne krwawienie a wręcz jedynie plamienia. Nie przejmuj sie tym. przy antykoncepcji hormonalnej jest to częsty objaw.
joanna • wodniczek.02@wp.pl • Sopot -poniedziałek, 19 czerwca 2017 22:35:24
Hej. Mam pytanie. Krążek po raz pierwszy założyłam miedzy 2a 3 dniem cyklu. Od momentu wlozenia nie uprawialam seksu przez 8 dni. Dwa dni temu wyjęłam krążek po 21 dniach. Czekam na okres. Czy mogę być w ciąży? :-?
Angelika • angela067@onet.eu -poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:07:12
julmaj81: Przesunięcie cyklu o kilka godzin nie będzie miało żadnego wpływu na skuteczność antykoncepcji. Możesz tak zrobić.
julmaj81 • mm81@interia.pl • KATOWICE -niedziela, 11 czerwca 2017 22:44:43
Powinnam założyć dzisiaj o 22:00 krążek, ale nie wykupiłam recepty. Czy coś się stanie jeżeli założę go rano?
Jolka_Wroc • Wrocław -środa, 24 maja 2017 08:39:41
Tak - antykoncepcja jest skuteczna od początku cyklu. Możesz korzystać z seksu bez dodatkowych zabezpieczeń przed niechcianym zajściem w ciążę. Plamienia najprawdopodobniej będą występowały przez cały pierwszy cykl. To zdarza się bardzo często. Od 2 cyklu nie będzie już plamień międzymiesiączkowych. Powodzenia :D
Zofia -środa, 24 maja 2017 08:09:26
Dziękuję za odp. :) Pozdrawiam
gość • jarota_13@autograf.pl • kraków -wtorek, 23 maja 2017 15:00:39
Witam, dopiero zaczynam przygode z nuvaringiem, ginekolog powiedział, żeby założyć w pierwszym dniu cyklu, miesiączka rozpoczeła mi się w piątek w nocy, około 2, więc postanowiłam założyć krążek dopiero rano (czytałam, że najlepiej wkładać/ wyjmować go o regulanych porach, dlatego postanowiłam przesunąć to na rano), było to słabe plamienie, cała sobote, ale od niedzieli nie ma śladu po okresie... nigdy dotąd nie mialam plamienia, dlatego też nie domyśliłam się, że to może być to. co teraz? czy antykoncepcja teraz jest skuteczna ?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 22 maja 2017 16:42:44
Zofio - a jakiej porady potrzebujesz? Skoro Pani doktor ginekolog dała ci informację, że to normalne a na pewno bardzo często spotykane - to nikt lepszej diagnozy przez internet ci nie poda. Ogólnie to często zdarzają się plamienia przez cały pierwszy cykl miesiączkowy, gdy rozpoczyna się antykoncepcję hormonalną. Nie chodzi tu jedynie o krążek ale też tak jest przy plastrach anty. i przy pigułkach. Od drugiego cyklu krwawienie lub plamienia ustaną i będziesz miała jedynie skąpy krótki okres w bardzo regularnym czasie.
Zofia -niedziela, 21 maja 2017 23:09:00
Witam, stosuję Nuva ring po raz pierwszy. Włożyłam krążek w pierwszym dniu cyklu (8 maja). Przez cały ten czas mam bardzo obfitą miesiączkę, pojawiają się też cały czas krzepy. (dziś jest 21 mai) Skonsultowałam ten problem z ginekologiem, która mnie uspokoiła że to może być normalne przy pierwszym użyciu Nuva ring. Wcześniej nie brałam innego środka antykoncepcyjnego. Będę wdzięczna za odpowiedź i Pozdrawiam
Instruktorka • PL -piątek, 12 maja 2017 11:10:38
Aniu: Jeśli poprzedni krążek został użyty prawidłowo, to nie ma możliwości zajścia w ciążę. Tzn. jest ale poniżej 1% w wyjątkowych sytuacjach. 100% pewność daje jedynie wstrzemięźliwość seksualna ale nie o tym tu mówimy. Kup dziś w aptece test ciążowy - kosztuje poniżej 20 zł i jest bez recepty. Zrób test i wyeliminujesz swoje obawy. Pomimo, że nie dostałaś krwawienia włóż w planowanej porze nowy krążek, czyli rozpocznij kolejny-nowy cykl. U niektórych kobiet bywa, że krwawienie miesiączkowe zamienia się jedynie w małe plamienia, a czasem nie występuje w ogóle przez jeden lub 2 cykle. Oczywiście dobrym pomysłem jest, żebyś poszła do ginekologa jak tylko będziesz mogła zostać przyjęta na wizytę.
Ania • anka_milion@o2.pl -czwartek, 11 maja 2017 10:13:44
Witajcie, W piątek wyjęłam krążek, zazwyczaj dostaję okres w poniedziałek. Mamy czwartek, a okresu nie ma. W piątej i szóstej dobie miałam krwawienie, co wcześniej się nie zdarzało. Nie przejęłam się tym, bo lekarz mi mówił, że ogólnie zdarza się czasami plamienie. Jutro teoretycznie powinnam założyć kolejny krążek, ale zastanawiam się, czy brak okresu może oznaczać ciążę, a może coś naprawdę poważnego? Akurat mój ginekolog jest na urlopie, nie mam z nim kontaktu, a wizytę umówiłam na za dwa tygodnie. Nie wiem czy czekać na okres, zakładać krążek jutro, czy robić test. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?
Judyta -środa, 10 maja 2017 16:04:39
Witaj Katiso. Nic złego się nie stanie, o kilkanaście godzin możesz założyć krążek wcześniej. Zabezpieczenie antykoncepcyjne będzie dobre przez cały cykl. Gorzej by było gdybyś miała założyć z opóźnieniem ale w twoim przypadku to działa w drugą stronę czyli z przyspieszeniem. Zrób więc tak i bądź pewna że jesteś zabezpieczona przed zajściem w niechcianą ciążę.
katiso • monikastar1@wp.pl • Lublin -wtorek, 09 maja 2017 21:46:43
Witam chciałabym uzyskać informację czy skuteczność Nuvaring będzie zachowana i nic złego się nie stanie jeżeli zawsze zakładam nowy krążek we wtorki ok. godziny 21, a będę musiała wyjechać i nie chciałabym przechowywać krazka poza lodówka cały dzień i założę nowy krążek wcześniej czyli z poniedziałku na wtorek o godzinie 3 w nocy?. Dziękuje za informację, :D
Instruktorka • PL -sobota, 06 maja 2017 14:00:24
Do Yyyy: Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znikome. Można przyjąć, że krążek włożyłaś o 1 dzień później niż zalecane, a więc nie 7-go a 8-go dnia po wyjęciu poprzedniego. Jest to zdecydowanie za wcześnie na owulację a więc jest prawie pewne, że nie mogło dojść do zapłodnienia.
Arleta • Sianorzęty -sobota, 06 maja 2017 13:55:42
Do Beti: Możesz być spokojna, czwarty tydzień w którym nie masz krążka jest czasem bezpłodnym. W tych dniach następuje krwawienie miesiączkowe (najczęściej małe i skąpe a czasem wręcz tylko plamienia)
Beti • beata_bacic@o2.pl • Wrocław -piątek, 05 maja 2017 15:05:21
Hej, rano po 3 tygodniach wyjęłam krążek a wieczorem kochaliśmy się z partnerem bez zabezpieczenia. Przyjęłam, że jak w normalnym cyklu ostatnie dni przed miesiączką są dniami bezpłodnymi ale teraz zwątpiłam... Jaka jest szansa zajścia w ciążę w trakcie tygodniowej przerwy pomiędzy krążkami?
Yyyy -piątek, 05 maja 2017 09:31:24
Witam, w niedziele rano wlozylam krazek a wieczorem przy stosunku krazek wypadl zorientowalam sie po okolo 7 godz natychmiast znow go wlozylam. Jakie jest prawdopodobienstwo ciazy ? Krazkow uzywam od roku
Instruktorka • PL -środa, 03 maja 2017 17:09:27
Aniu: Bez żadnych obaw możesz tak robić, krążek może być wyjęty do 3 godzin w ciągu doby, nie powodując zmniejszenia działania hormonów w nim zawartych, które są uwalniane przez pochwę do ciała kobiety. Nie zapomnij tylko po seksie włożyć go z powrotem. Swoją drogą trochę mnie dziwi, że krążek powoduje dyskomfort, dla mnie nigdy nie było to problemem, a mój partner mówi że wyczuwa go sporadycznie podczas penetracji, a nawet gdy wyczuwa, to nie przeszkadza mu to w ogóle.
Ania -poniedziałek, 01 maja 2017 00:28:32
Mam pytanie stosuje nuva ring od niedawna, ale podczas seksu zarowna ja jak i moj partner odczuwamy dyskomfort, czy moge zawsze na czas stosunku wyciagac nuva ring a nastepnie od razu spowrotem go umieszczac?
Anka • zachod -piątek, 28 kwietnia 2017 12:12:21
Wika nie wyjmuj krążka. Usuń go dopiero po 3 tygodniach. Na wszelki wypadek dodatkowo zabezpieczcie się stosując prezerwatywy albo powstrzymajcie się w tym miesiącu z seksem.
Wika -czwartek, 27 kwietnia 2017 23:37:15
Mam problem, ponieważ myślałam ze dostałam miesiączkę 3 dni temu, bo miałam lekkie plamienie wieczorem i założyłam wtedy krążek. Niestety do dnia dzisiejszego nie mam dalszego krwawienia i nie wiem co zrobi. Czy wyjąc ten krążek, poczekać aż zacznie się miesiączka i założyć nowy krazek czy jak?
ASka -środa, 26 kwietnia 2017 16:14:51
Witam mam ogromny problem. Zapomniałam zabrać krążka ze sobą na wyjazd, przez co zamiast zaaplikować go w sobotę wieczorem zrobiłam to dopiero w środę czyli po 4 dniach. Na ulotce napisane jest ze przez pierwsze 7 dni należny się podwójnie zabezpieczać, do mojego stosunku doszło w 6 dniu. Byłam pewna, ze system zaczyna działać jednak moja Pani ginekolog twierdzi ze ochrony nie ma. Czy ochrony w tym cyklu faktycznie już nie ma? i czy 4 dni spóźnienia i stosunek w 6 dniu od wsadzenia kółka daje bardzo duże prawdopodobieństwo zapłodnienia? Dodam, że stosunek odbył się dokładnie w 14 dniu cyklu.
Małgośka • Katowice -wtorek, 25 kwietnia 2017 09:10:50
Joanno poczekaj, w 1 cyklu krwawienia i plamienia przez cały 1 cykl miesiączkowy są dość częste. Widocznie twój organizm reaguje "mocniej" na hormonalne zmiany i krwawisz więcej. Przy innej metodzie hormonalnej np pigułki pewnie byś miała podobnie. Po pierwszym cyklu wszystko się uspokoi. Jeśli okaże się jednak że krwawienia są zbyt obfite to wróć do ginekologa który przypisał ci receptę.
Joanna09 • kacikdlamaluszka@o2.pl • Gdańsk -poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:51:39
Dziewczyny. Krazek mam juz 14 dzien. I nadal krawawie i to naprawdę mocno. Co myslicie? Nadal czekac czy rezygnowac? Bo slabo sie juz czuje...
Julka_Kraków • Kraków -wtorek, 18 kwietnia 2017 09:43:07
Saro ja stosowałam 3 krążki bez robienia przerwy tygodniowej na okres. Było to w systemie 3 tygodnie + 3 tygodnie + 3 tygodnie + przerwa tygodniowa na okres, a później znów 3 tygodnie z krążkiem. Żadnych skutków ubocznych nie odczułam ani nie zauważyłam. Okres miałam bardzo słaby, skąpy i krótki. Skoro w ulotce jest napisane że można tak robić, to myślę że producent to zbadał i przetestował. Ja bym się na twoim miejscu nie obawiała z takim zastosowaniem.
Sara • mi.ss14@wp.pl • Warszawa -niedziela, 16 kwietnia 2017 21:12:55
Witajcie dziewczyny. Mam do Was pytanie, może macie doświadczenie w tym temacie. Od kilku lat stosuję krążek Nuvaring - 3 tygodnie noszenia i tygodniowa przerwa. W najbliższym czasie bardzo niefortunnie układają mi się wyjazdy, biorąc pod uwagę, że w lipcu może być wysoka temperatura, nie mogę wziąć krążka w daleką podróż. Jak patrzę na daty, najlepiej byłoby zastosować 3 krążki bez przerw między nimi. Ostatnio już zastosowałam 2 krążki z rzędu po konsultacji z lekarzem, nie miałam między nimi okresu ani żadnych plamień, za to po wyjęciu drugiego krążka szybciej niż zwykle dostałam okres - 2 dni po wyjęciu (zwykle 4). W internecie wyczytałam, że można stosować Nuvaring maksymalnie przez 3 cykle bez przerw. Natomiast nigdzie nie jest napisane, jakie ma to skutki uboczne. Czy któraś z Was stosowała krążki bez przerw?
Instruktorka • PL -sobota, 15 kwietnia 2017 23:15:42
do SHE: zrobiłaś nieprawidłowo, owulacja następuje około 14 dnia cyklu, ale nie wiadomo, czy po 8 dniach cyklu jajo w jajniku nie jest już na tyle dojrzałe, że mimo zastosowania krążka nie uwolni sie za kilka dni do jajowodu. Niemożliwe jest to do stwierdzenia on-line. Lekarz ginekolog stwierdzi to podczas badania usg wewnątrzmacicznego. Jedyne co mogę ci teraz poradzić, to zabezpiecz się dodatkowo przed niechcianą ciążą, a najlepiej zrezygnuj z seksu do najbliższej miesiączki. Wtedy włóż krążek w prawidłowym czasie.
she -piątek, 14 kwietnia 2017 18:58:25
Cześć, mam pytanie. Pierwszy krążek włożyłam 8 dnia cyklu. Jaka jest szansa ze będzie działał i zabezpieczał przed ciąża?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:22:48
Edyta: możesz tak zrobić bez żadnych obaw o ciążę. Masz w sobie krążek przez 3 tygodnie, następnie wyjmujesz go i od razu wkładasz nowy na kolejne 3 tygodnie. Następnie po tych 3 tygodniach wyjmujesz krążek i czekasz 7 dni. W tym czasie dostaniesz krwawienia. Po 7 dniach wkładasz kolejny nowy krążek i zaczynasz następny cykl miesiączkowy. To wszystko :)
Edyta -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:29:03
Czy można krążek używać np. (3 tygodnie + 3 tygodnie czyli bez przerwy a potem z powrotem 3 tygodnie z krążkiem i tydzień przerwy) czy to nie wpływa na skuteczność zabezpieczenia.
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • Wwa -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 14:08:37
Dzięki Jagoda, przyszedł w piątek wieczorem 🤗
Jagoda • Kraków -piątek, 07 kwietnia 2017 20:28:38
Do Xxx: Nie rób tego!! To najlepszy sposób na zajście w nieplanowaną ciążę. Włożenie krążka w trakcie trwania cyklu nic nie zmieni, jeśli np. jajeczko już dojrzało i za chwilę zostanie uwolnione do jajowodu. Musisz poczekać do okresu i założyć krążek w 1 dniu krwawienia. Tak przeczytasz też w ulotce dla pacjenta gdzie jest wyjaśnione jak zaczynać przyjmowanie krążka po raz pierwszy lub po długiej przerwie. Musicie znaleźć inną metodę antykoncepcji do Świąt, najłatwiejsza to prezerwatywy.
Jagoda • Kraków -piątek, 07 kwietnia 2017 20:23:31
Do Agi: Nie jesteś w ciąży z powodu jak to nazywasz: wahań godzinowych. Poza tym wyjęłaś o 1 godzinę wcześniej a nie później więc nie doszło do przetrzymania krążka w pochwie. Ja po wyjęciu krążka dostaję okres po 2,5 do 3 dni od wyjęcia. Nie wpadaj w histerię, zrelaksuj się, obejrzyj telewizję i nie nakręcaj się teraz czytaniem wszystkich historii ciąż z internetowych wpisów. Krwawienie miesiączkowe przyjdzie najprawdopodobniej dziś w nocy lub jutro w dzień. Pozdrowienia!
Xxxx -piątek, 07 kwietnia 2017 20:22:03
Kochani proszę o pomoc miesiaczkę zaczynam na święta wielkanocne czyli 16kwietnia2017r.natomiast partner już jutro wraca do Polski po 4 miesiącach nieobecności czy pierścień mogę założyć dzisiaj nie ukrywam że przez kilka miesiecy nie zabezpieczalam się wcale....
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • Wwa -piątek, 07 kwietnia 2017 14:24:08
Data drugiego założenia 15marca****
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • wwa -piątek, 07 kwietnia 2017 14:20:38
Hej, mam pytanie. Zaczęłam stosować krążek 15lutego o 1 w nocy, wyjęłam po 3tyg natomiast spóźniłam sie i obudziłam o po 5, Wiec tak szybko jak sie dało wyjęłam. Wtedy dostałam okres juz wieczorem. Nastepny krążek założyłam 12 marca chwilkę po 7 i wyciągnęłam teraz w środę 5 kwietnia koło 6. I teraz moje pytanie miedzy 12 a 30 marca kochaliśmy sie kilka razy do końca, bez dodatkowych zabezpieczeń. Jest dziś piątek a ja jeszcze nie mam okresu. Pytanie następujące czy te wahania godzinowe mogły doprowadzić do zajścia w ciąże ????
Ania • Wrocław -niedziela, 02 kwietnia 2017 10:45:16
Dziękuję :) Myślę, ze tak właśnie zrobię.
Julitka_Macewicz • Zabrze -wtorek, 28 marca 2017 20:59:19
Aniu: Rozpoczęcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej tylko dla jednego lub 2 zbliżeń seksualnych przez kilka miesięcy, trochę mija się z celem. Ja myślę, że prezerwatywa wam wystarczy jako zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Być może istotne dla ciebie jest żeby ten pierwszy seks był bez żadnych sztucznych zabezpieczaczy typu gumka, ale cudownego środka niestety nie ma. Jak się mówi potocznie: "najlepsza antykoncepcja to wstrzemięźliwość seksualna" Ja na twoim miejscu nie poddawała bym organizmu takim próbom hormonalnym. Mieć krążek przez miesiąc lub dwa, poźniej przerwa przez kilka mies. i poźniej znow krążek - to nie jest dobre. Takie moje zdanie. Postarajcie się o dobrej jakości prezerwatywy, dobry i spokojny nastrój, bez stresu, może się przydać jakiś środek nawilżający.
Ania • Wrocław -wtorek, 28 marca 2017 10:20:27
Czy może mi ktoś pomóc? Zastanawiam się czy opłaca mi się zacząć antykoncepcję hormonalną, dokładnie Nuvaring. Nigdy nie wspolzylam, mam stalego chłopaka i chcemy rozpocząć współżycie. Chodzi o to, ze teraz jestem poza krajem i będę na urlopie w maju i później dopiero za ok. 3-4 msc, a na stałe będę po nowym roku. W maju chciałabym rozpocząć współżycie i nie wiem czy juz zacząć stosować krążki... Boję się użyć samej prezerwatywy, bo akurat będę miała dni płodne... Zastanawiam sie tez czy moze brac krazki do wrzesnia i pozniej je odstawic i wrocic do nich po nowym roku? Proszę o radę!!
K -środa, 22 marca 2017 22:59:56
Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Moim błędem było po prostu to, że się naczytałam o przeróżnych skutkach ubocznych i że dla wielu kobiet była to najgorsza opcja i fatalnie się czuły... Ale wiadomo, że każdy organizm inaczej zareaguje, mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak po maśle ;)
Justyna_W • Olsztyn -środa, 22 marca 2017 21:37:01
Absolutnie tak nie jest, że nie można funkcjonować! Za to na pewno będzie ci gorzej funkcjonować jeśli zajdziesz w nieplanowaną ciążę 8-/ W 1 miesiącu możesz mieć plamienia dla których wystarczy zwykła wkładka bo to nie jest normalne duże krwawienie jak przy okresie. Później będziesz miała skąpe i niebolesne miesiączki i co najważniejsze bardzo regularne. Krążek nie czuje się w pochwie, nie boli, nie piecze, nie przeszkadza i samoistnie nie wypada. Natomiast jego wyjęcie nie sprawia żadnych trudności. Sięgasz głęboko palcem wskazującym, wyginasz wewnątrz palec w haczyk i wyjmujesz ring. To wszystko! Powodzenia.
K -środa, 22 marca 2017 19:24:21
Hej. Bardzo proszę o pomoc :) Moja sytuacje wygląda tak: ginekolog przepisał mi pierścień NuvaRing, gdyż stwierdził, że szkoda wątroby :D To jest moja pierwsza antykoncepcja, dopiero zamierzam rozpocząć współżycie. Chciałam zasięgnąć informacji i zaczęłam czytać w internecie opinii na temat tych krążków. I to był chyba mój największy błąd! Na jednym forum przeczytałam same pozytywne opinie, a na innym sporo negatywnych i się zwyczajnie boję i nie wiem co robić! POMÓŻCIE, PROSZĘ!! Czy naprawdę pierwsze dni/tygodnie/miesiące są aż tak straszne, że nie można funkcjonować?
Dominika_A • Łódź -niedziela, 19 marca 2017 01:58:44
Werka - wrócisz do krążka kiedy znów będziesz chciała stosować tą forme antykoncepcji. Wtedy musisz postąpić tak jakbyś od nowa zaczynała a więc wkładasz krążek w 1 dniu okresu. Jeżeli chodzi o bóle to ja nie miałam po powrocie do nuvaring ale male plamienia sie pojawialy w 1 miesiacu. Później wszystko sie unormowalo.
Werka -piątek, 17 marca 2017 20:12:22
Witam. Od 3 miesięcy stosowałam krążek, jednak w tym miesiącu nie wzięłam nowego. Kiedy powinnam do niego wrócić? Czy znowu pojawią się bóle, które towarzyszyły mi przy 1 zastosowaniu?
Alicja • Wilczyce -czwartek, 16 marca 2017 19:51:17
Do Izy: Przerwę zrobiłaś krótszą niż normalnie. To lepsze wyjście niż zdobić zbyt długą przerwę na krwawienie. Skoro można nie robić w ogóle przerwy pomiędzy cyklami to moim zdaniem wszystko jest w porządku. Po 3 tyg. wyjmiesz krążek i jakieś 3 dni później dostaniesz okres. Później 7 dni przerwy i nowy krążek. Ja tak stosuję i jest OK :D
Iza • izabelakaminska11@gmail.com • Warszawa -czwartek, 16 marca 2017 17:50:11
Hej, niepokoi mnie to co tu czytam apropo pierwszego włożenia krazka. Do tej pory brałam tabletki, ale właśnie przeszłam na krążki i moja lekarka kazała mi pierwszy krążek włożyć w 1 dniu krwawienia po skończeniu ostatniego opakowania tabletek a nie po 7 dniowa przerwie tak jakbym kontynuowała antykoncepcje hormonalna. Myślicie, że to bardzo zle że włożyłam do w 1 dniu krwawienia?
Justyna • Kraków -środa, 15 marca 2017 17:54:32
Ja używam Nuvaringa juz 3 rok, żadnych problemów ani niebezpieczenstw. Samopoczucie też dobre, mogę polecić wszystkim.
Jolka_Wro • Wroclaw -poniedziałek, 13 marca 2017 09:41:50
Do Alexis: Nie ma znaczenia w jakiej pozycji ulozony jest krazek w pochwie. Uklada on sie samoczynnie dopasowujac do anatomii pochwy. Dzialanie jego w kazdej pozycji jest prawidlowe. Pieczenie warg sromowych nie wystepuje od samego krazka, jest on obojetny dla skory i tkanki miekkiej. Byc moze masz jakies podraznienie sromu lub lekki stan zapalny ktory zbiegl sie czasowo z wlozeniem krazka. Nie powinnas laczyc tych dwuch sytuacji ze soba.
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -sobota, 11 marca 2017 09:53:47
Dodatkowo od kiedy mam pierscien w ssobie (od wczoraj) pieką mnie wargi sromowe. Mam jeszcze okres, ale takiego pieczenia nigdy nie mialam podczas okresu. Czy to normalne?
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -sobota, 11 marca 2017 09:22:59
Proszę o szybką odpowiedz! Zalozylam nuvaring pierwszy raz tak ze krazek jest we mnie na plasko. Czy to jest prawidlowe ulozenie? Czy on powinien byc na boku? Blagam o szybką odpowiedz :(
Instruktorka • PL -piątek, 03 marca 2017 08:12:24
Do KICIA: Możesz założyć krążek o tej samej porze co zażywałaś pierwszą pigułkę czyli o 19:00, lub wcześniej (byleby nie później) Tak więc zrób jak tobie jest wygodniej - rano lub wieczorem, byleby było to dokładnie 7 dnia po skończeniu ostatniej tabletki z poprzedniej paczki. Jest to kontynuacja antykoncepcji hormonalnej, a nie zaczynanie jej stosowania od nowa. Zmienia się jedynie sposób aplikacji.
Instruktorka • PL -piątek, 03 marca 2017 08:07:54
Do Alexis: Włóż krążek dopochwowy w tym samym czasie jakbyś brała pierwszą pigułkę z nowego opakowania. Nie rób tego w 1 dzień okresu, ponieważ ty kontynuujesz antykoncepcję hormonalną, a nie zaczynasz jej stosowanie po raz pierwszy lub po długiej przerwie.
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -czwartek, 02 marca 2017 14:12:12
Witam. Od następnego tygodnia mam zacząć używać krążka dopochwowego Nuva Ring. Obecnie jestem na tabletkach antykoncepcyjnych Lespilus (28 tabletek, z czego 24 ze substancją czynną - tabletki różowe, oraz 4 tabletki placebo - białe). Od kiedy mam zacząć stosować krążek? Czy wtedy kiedy skończy mi się całe opakowanie tabletek i jakby zamieniam tabletki na krążek (tak jakbym zaczynała nowe opakowanie tabletek)? Czy może w ten dzień, kiedy dostanę okresu? A okresu zwykle dostaję po wzięciu 3 białej tabletki. Bardzo proszę o odpowiedź, muszę zmienić metodę antykoncepcji ze względu na problemy z jelitami i teraz trochę się tym stresuję.
Kicia -środa, 22 lutego 2017 00:28:40
Hej dziewczyny, przechodzę z tabletek Sidretella na krążek NR. Jutro (środa 22.02) mija mi 7dniowa przerwa i muszę założyć NR. Pigułkę zawsze brałam o 19:00 i tu moje pytanie: Czy krążek też powinnam włożyć o tej samej godzinie co wcześniej pigułki? (19:00) Czy może godzina założenia w ten dzień nie ma znaczenia? Czy mogę założyć go rano czy jednak czekać do 19:00?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:36:39
Do Elene: Nie jesteś w ciąży, poprzez wyjęcie krążka wymusiłaś wcześniejszą miesiączkę. Skoro masz lub miałaś okres, to zagnieżdżenie się jajeczka nie jest możliwe - nawet gdyby jakimś cudem zostało uwolnione z jajnika. Jeśli chcesz to dla własnego spokoju sumienia kup test w aptece i zrób sobie (koszt to nie więcej niż 20 zł) Pozdrawiam 8-)
Aska • Warszawa -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:32:30
Stosuję od dawna, ale nigdy nie próbowałam tego. Myśle że to nie jest dobry pomysł. Po co w ogóle miałabyś zakładać krążek wcześniej? To nie zwiększy bezpieczeństwa przed ciążą.
Karolina • 89caroline89@gmail.com • Zambrów -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:17:20
Witam czy mozna zalozyc krażek przed pierwszym dniu cyklu miesiaczkowego i jak to zadziala na organizm?
Elene • Łódź -piątek, 17 lutego 2017 11:07:25
Droga Instruktorko. Tak jak pisałam wcześniej wyjęłam omyłkowo krążek po 14 dniach. Odbyłam stosunek w tych dniach kiedy nie było krążka ale dostałam po czterech dniach okres (oczywiście włożyłam już nowy krążek) wiem że istnieje ryzyko zapłodnienia w tym czasie kiedy nie miałam krążka ale czy jak dostałam okres to może to świadczyć że nie doszło do zapłodnienia? Czy za wcześnie żeby to stwierdzić po jakim czasie może powinnam zrobić test? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -czwartek, 16 lutego 2017 18:02:51
Do Elene: Obecnie nie jesteś chroniona przed zapłodnieniem i występuje duże ryzyko owulacji u ciebie. Dlatego wstrzymaj się od stosunków lub zabezpieczcie się inaczej (prezerwatywa). W takiej sytuacji jak powstała u ciebie musisz czekać do 1 dnia okresu i wtedy włożyć nowy krążek - tak jakbyś rozpoczynała od nowa antykoncepcję hormonalną, a nie kontynuowała.
Instruktorka • PL -czwartek, 16 lutego 2017 17:59:02
Do Marzeny: Najlepiej byłoby gdybyś jednak zaczekała do najbliższej miesiączki i dopiero wtedy rozpoczęła antykoncepcje z krążkiem Nuvaring. Jeśli włożysz krążek teraz w trakcie cyklu, to i tak będziesz musiała dodatkowo stosować inne zabezpieczenie np prezerwatywę. Proponuję zaczekać do najbliższej menstruacji. Gdy będziesz stosowała antykoncepcję hormonalną cykle uregulują się na 28 dniowe.
Elene • Łódź -czwartek, 16 lutego 2017 12:44:14
Witam, Stosuję krążek NUVARING już od trzech lat. Jednak w tym miesiącu się pomyliłam i wyjęłam ringa po dwóch tygodniach. Czy jestem zabezpieczona w tym czasie kiedy został on wyjęty? Kiedy mam włożyć nowego czy teraz po tygodniu jak się zorientowałam (nie wystąpił okres) czy czekać na pierwszy dzień miesiączki? Pozdrawiam
Marzena • marzenawojciechowska@onet.eu • Ostrowiec Świętokrzyski -środa, 15 lutego 2017 10:18:59
Witam, mam pytanie odnośnie pierwszego zastosowania krążka Nuvaring w przypadku nieregularnego miesiączkowania u kobiety w okresie menopauzalnym. Miesiączki miewam teraz w odstępach około dwumiesięcznych. Ostatnia menstruacja była 30 stycznia. Czy chcąc rozpocząć stosowanie Nuvaring muszę czekać na pierwszy dzień kolejnej miesiączki? Jeśli nie, to kiedy powinnam założyć krążek aby stanowił skuteczną antykoncepcję?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 13 lutego 2017 12:04:47
Kasiu: przy stosowaniu w sposób prawidłowy każdej metody antykoncepcji hormonalnej (pigułki, plastry, krążki) nie dochodzi do uwolnienia jajeczka z pęcherzyka Graffa czyli nie dochodzi do owulacji. Natomiast krwawienie miesiączkowe jest wywoływane sztucznie przez obniżenie hormonów żeńskich - najczęściej estrogenu i progesteronu. Dodatkowe zabezpieczenie się tuż po krwawieniu miesiączkowym jest zasadne tylko przy rozpoczynaniu tej metody antykoncepcji. Podczas kontynuacji cykli miesiączkowych z antykoncepcją hormonalną (między innymi krążki NuvaRing) nie ma konieczności zabezpieczania się dodatkowo. Mówiąc krótko, nie ma możliwości dojść do zapłodnienia bez względu w jakim stadium cyklu miesiączkowego jesteś.
kaska -sobota, 11 lutego 2017 11:36:36
zapytam jeszcze o to czy jeśli zawsze stosuje 7 dniowy system przerwy to czy po tej przerwie muszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji czy tak jest tylko za pierwszym razem kiedy zaczynam go stosować?
kaska • kasia.bertrand@bertrand.pl -sobota, 11 lutego 2017 11:22:17
witam, mam pytanie czy stosując system nouva ring wogóle nie mam owulacji czyli jest zachamowana dodam że stosuję go regularnie od 3 lat. czy możliwe jest że podczas siedmiodniowej przerwy odbywając stosunek ostatniego dnia i włożywszy krążek zgodnie z instrukcją w niedzielę 29.01 o 20.30 moge byc w ciazy?
Agata -środa, 01 lutego 2017 21:54:18
Witam. W internecie czytalam ze w pierwszym tygodniu jak ma sie krazek to dobrze jest uzywac dodatkowe zabezpieczenie ale czy to znaczy ze w pierwszym tygodniu kazdego krazka? czy tylko tego pierwszego? Pozdrawiam
Aneta11 -sobota, 14 stycznia 2017 21:18:47
Myślałam że postępuję właściwie,ale już sama teraz nie wiem czy byłam głupia i tylko fartem uniknęłam ciąży. Obecnie stosuje od 4 stycznia kolejny krążek,powinnam go usunąć 25stycznia,dlatego teraz proszę o radę.Czy w ogóle krażęk mnie teraz w ogóle prawidłowo zabezpiecza?Czy powinnam go wyciągnąć,odczekać około miesiąca do wystąpienia prawidłowej miesiączki i pierwszego dnia włożyć nowy krążek? Boję się tylko "przeoczenia" prawidłowej miesiączki przez plamienia,które pojawiły się jak nie miałam tygodniowej przerwy. Mój partner wyjechał i wróci gdzieś za miesiąc więc i tak nie będę teraz współżyła. Proszę dziewczyny o pomoc,bo naprawdę się pogubiłam,a nie wiem czy w ogóle jestem zabezpieczona...
Aneta11 -sobota, 14 stycznia 2017 21:18:24
Hej Dziewczyny! Proszę o pomoc bo już sama zwątpiłam. Stosuję Nuvaring od kilku miesięcy i w ciągu tego czasu krążek wypadł mi dwa razy podczas stosunku wieczorem, za każdym razem znajdowałam go na drugi dzień rano,po około 10 godzinach. Raz zdarzyło mi się to w październiku w pierwszym tygodniu cyklu,więc zastosowałam się do ulotki, żeby krążek włożyć z powrotem ale dodatkowo przez 7dni się zabezpieczać. Tak też z partnerem zrobiłam. Drugi raz wypadł 7 grudnia,w 15dniu cyklu,w środę (gdzie środa jest u mnie zawsze dniem zmiany krążka). Również postąpiłam zgodnie z ulotką,z tym że stary krążek wyrzuciłam i założyłam nowy rozpoczynając nowy 3tygodniowy cykl i przez dłuższy czas zabezpieczałam się dodatkowo z partnerem. Sama do końca nie wiem jak powinno się postępować przy wypadnięciu krążka na czas dłuższy niż te 3 godziny i ostatnio byłam u ginekologa.Spytałam go o to,a on się mocno zdenerwował,zdziwił jakbym była pierwszą osobą której się to przydarzyło i powiedział że w takiej sytuacji cały cykl jest zaprzepaszczony i powinnam czekać do kolejnej miesiączki i włożyć go 1-go dnia.Po czymś takim mocno się zestresowałam i nie pytałam już o nic,on tylko mnie zbadał i wykluczył ewentualną ciążę.
Magda -środa, 21 grudnia 2016 13:23:55
Witam, używam krążka już jakieś 3 lata raz miałam przerwe na miesiąc lub dwa, chciałam się dowiedzieć czy trzeba częściej robić przerwy w stosowaniu czy jak to wygląda? I w ogóle czy trzeba? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -niedziela, 13 listopada 2016 11:08:27
Do Sylwii: Twoja sytuacja nie jest normalna, tym bardziej że we wcześniejszych cyklach nie miałaś problemów. Proponuję wizytę i konsultację u ginekologa. Być może masz nadżerkę albo organizm źle zaczął znosić antykoncepcję hormonalną. Jednak tylko lekarz postawi tu rzeczową diagnozę. Powodzenia!
Instruktorka • PL -niedziela, 13 listopada 2016 11:04:28
Do Justyny: Mimowolne wypadnięcie krążka zdarza się niesłychanie rzadko. Mi nigdy się to nie przytrafiło, pomimo często uprawiania seksu w różnych pozycjach. Jeśli we wtorek dostałaś krwawienia to wszystko wskazuje na to, że krążek wypadł w sobotę lub niedzielę (przyjmij niedzielę). Tak więc włóż nowy krążek także w niedzielę po 7 dniach. Krążek mniej w sobie przez 3 tygodnie (21 dni) a po jego wyjęciu zrób 7 dni przerwy w czasie której dostaniesz krwawienia miesiączkowego.
Sylwia • Di_nusia@interia.pl • Siedlce -sobota, 12 listopada 2016 22:25:37
Stosuje Nuvaring czwarty miesiąc. Do tej pory wszystko było super, 0 skutków ubocznych aż do założenia czwartego pierścienia. Do wyjecia krążka został tydzień, od kilku dni plamiłam, dzisiaj już krwaie i mam coraz silniejszy ból brzucha. Czy to może mieć związek ze stosowanymi hormonami - skutki uboczne czy jest to powód do niepokoju?
Justyna • abcde146@op.pl -czwartek, 10 listopada 2016 20:46:44
Proszę o odpowiedź.we wtorek był czas wyjścia krążka wieczorową porą. krążka nie było :'( jedynie co mi przychodzi do głowy to współżycie w ndziele. Jestem w trakcie okresu, który pojawił się wczoraj.i zazwyczaj okres pojawia się po 2,3 dniach od wyjścia krążka.. Czyli wygląda na to,że musiał wypaść w ndziele jak przypuszczam..z poprzednich komentarzy wnioskuję że mam założyć nowy w ndziele i kolejny też już w ndziele po 3 tyg....tak? Proszę o kompetentne info bo sprzeczne informacje wyczytałam na necie. Please
Justyna • abcde146@op.pl -czwartek, 10 listopada 2016 20:44:24
Proszę o odpowiedź.we wtorek był czas wyjścia krążka wieczorową porą. krążka nie było :'( jedynie co mi przychodzi do głowy to współżycie w ndziele. Jestem w trakcie okresu, który pojawił się wczoraj.i zazwyczaj okres pojawia się po 2,3 dniach od wyjścia krążka.. Czyli wygląda na to,że musiał wypaść w ndziele jak przypuszczam..z poprzednich komentarzy wnioskuję że mam założyć nowy w ndziele i kolejny też już w ndziele po 3 tyg....tak? Proszę o kompetentne info bo sprzeczne informacje wyczytałam na necie. Please
Instruktorka • PL -poniedziałek, 24 października 2016 11:54:16
Paulina: Trochę się spóźniłaś, to znaczy 2 dni. Zaczynając od początku (lub po przerwie) hormonalną metodę antykoncepcji, pierwsze użycie należy podjąć w pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego. To samo dotyczy każdej metody hormonalnej, bez względu, czy będzie to krążek Nuvaring, czy też pigułki albo plastry antykoncepcyjne. Zasada jest taka sama dla wszystkich antykoncepcyjnych metod hormonalnych.
Paulina • blackheart911@wp.pl • Zbąszynek -piątek, 21 października 2016 11:35:40
Witam dziewczyny. Mam pytanie . Wcześniej bralam tabletki antykoncepcyjne, zrobilam sobie miesiąc przerwy i teraz chcem użyć krążka. Miesiączkę dostałam 19 wieczorem a dzisiaj jest 21. Czy mogłabym zacząć stosować krazek dzisiaj?
Julka -czwartek, 13 października 2016 23:33:25
Do mini: Producent nie zakłada takiej sytuacji i nie da ci żadnej gwarancji na działanie krążka po wskazanym terminie jego aktywności hormonalnej. Natomiast moim osobistym zdaniem przeciągnięcie o 2 - 3 dni nie powinno mieć wpływu na obniżenie działania krążka, ale tydzień to za długo. Jest to przecież o 1/3 więcej niż zakładana skuteczność.
Mini -środa, 05 października 2016 22:13:26
Hej kobitki. Stosuję już krążek ponad dwa lata i ostatnio się zapomniałam i zamiast 3 tygodnie miałam go 4 tygodnie i zrobiłam tygodniową przerwę. Czy w tym 4 tygodniu krążek też jeszcze działał?
kika • bursztynek84@tlen.pl • katowice -piątek, 30 września 2016 11:53:29
do NOWA. robisz tygodniową przerwę TYLKO PIERWSZY krążek wkładasz w pierwszy dzień miesiączki . Poźniej stosujesz cyklicznie 3 tyg krążek tydzień bez krązka 3 tyg krążek tydzień bez krążka
Nowa -czwartek, 22 września 2016 10:43:29
Hej kobitki. Mam pytanie.. Uzywam nuva ring od 3 miesiecy i za kazdym razem dostaje o pare dni wczesniej okres. Mijaja 2 lub 3 dni od wyciagniecia krazka a powinna byc 7dmio dniowa przerwa. I teraz pyam czy ja mam wkladac ten krazek w ten pierwszy dzien cyklu? Czy mozna po tak krotkim czasie? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Nowa -środa, 21 września 2016 22:33:33
Hej kobitki. Mam pytanie.. Uzywam nuva ring od 3 miesiecy i za kazdym razem dostaje o pare dni wczesniej okres. Mijaja 2 lub 3 dni od wyciagniecia krazka a powinna byc 7dmio dniowa przerwa. I teraz pyam czy ja mam wkladac ten krazek w ten pierwszy dzien cyklu? Czy mozna po tak krotkim czasie? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Olka • Lublin -wtorek, 20 września 2016 11:05:00
mam dylemat,jestem młodą dziewczyną 19 letnią i chcę zacząc stosować krążek.obecnie jestem tydzień po miesiączce.jeśli go włożę teraz to kiedy on zacznie działać?
mysia • Poznań -wtorek, 20 września 2016 09:54:47
Dziękuję Aniu ze Szczecina.Pozdrawiam. :D
Anka-Szczecin -wtorek, 20 września 2016 09:06:21
Zabezpieczcie sie przez pierwszy tydzień dodatkowo używając prezerwatyw, albo po prostu zrezygnuj z seksu przez pierwszy tydzień. Będziesz spokojniejsza, a tydzień bez seksu nie powinien ci zaszkodzić :D
mysia • mysia32@interia.eu • Poznań -niedziela, 18 września 2016 11:09:25
Witam! Stosowałam krążek cały rok,zrobiłam półroczną przerwę i ponownie włożyłam krążek w dniu kiedy przewidziana była miesiączka 15.09.16 r..Kiedy zobaczyłam plamki na wkładce użyłam krążka.Dziś jest 18.09.16r. a ja od momentu użycia nuvaringu mam czystą wkładkę.zero plamienia.Czy on mnie w pełni zabezpiecza?Czy muszę czekać 7 dni ? proszę o radę.
Instruktorka • PL -niedziela, 18 września 2016 10:53:08
Beata: przez pierwszy tydzień stosuj dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw lub zrezygnuj ze współżycia w pierwszym tygodniu po włożeniu krążka.
Beata • kwiatbea2@wp.pl • Sosnowiec -piątek, 16 września 2016 15:05:48
witam z powodu braku krążków w aptece nie mogłam we wtorek wieczorem włożyć krążek ,a mam go dziś (tj. piątek) czy będę zabezpieczona od nie porządanej ciąży? :-?
Jolanta -poniedziałek, 12 września 2016 08:55:03
Do Anki: W czasie 7-dniowej przerwy kiedy masz wyjęty krążek, nie ma możliwości zajścia w ciążę ponieważ jest to czas menstruacji i jajo z jajnika nie może się uwolnić i zagnieździć w macicy.
Anka • annai1985@Gmail.com -poniedziałek, 22 sierpnia 2016 17:01:57
Witam. Jeśli po 3 tyg wyjęłam krążek następnie w przerwie 7 dniowej uprawialam seks bez zabezpieczenia to mogę zajść w ciążę?
mała • poland -środa, 17 sierpnia 2016 09:30:15
A co powiecie na temat nie robienia przerw na okres ? Macie jakieś informacje czy długo tak można ? Bo mnie akurat trafia okres w taki czas gdzie naprawdę nie mogę yo miec i dziś już drugi miesiąc pod rząd wymieniam tylko krążek i nie mam żadnych plamien, złego samopoczucia. Jest super bez tego cholernego okresu:)no ale czy tak dlugo można to ciągnąć?
Olga • Zloch.olga@o2.pl • Warszawa -wtorek, 16 sierpnia 2016 15:27:16
Witam. Pytanie co jesli pierwszego dnia miesiaczki nie wloze krazka tylko drugiego ? Pierwszy raz bede uzywac tej antykoncepcji. Prosze o odpowiedz
Anielka_okleinka • Jarosław -poniedziałek, 08 sierpnia 2016 15:11:02
Sabina: 6 dni to dużo, jesteś obecnie w rozpoczętym cyklu bez antykoncepcji hormonalnej. Obecnie jest już za późno wkładać nowy krążek, musisz doprowadzić ten cykl do końca bez krążka - czyli do wystąpienia miesiączki i dopiero rozpocząć kolejny cykl z krążkiem. Obecnie nie jesteś chroniona przed zajściem w niechcianą ciążę a więc używajcie prezerwatyw lub innej metody, albo nie uprawiaj seksu do przyszłego miesiąca.
Sabina • sabinka@inbox.com • Krakow -poniedziałek, 08 sierpnia 2016 07:21:32
Dziewczyny powiedzcie mi co mam zrobić bo zapomniałam wlozyc krążka 6dni temu, mogę założyć nowy, czy czekać do okresu? I jak z ochroną teraz?
Mizia -wtorek, 02 sierpnia 2016 16:34:38
Witam, mam mały kłopot. 5 lipca powinnam była założyć Nowy krążek, lecz nie było w aptece i założyłam go dopiero 7 lipca. Krążek wyjęłam 28 lipca ( nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy powinien być wyjety 26? ) i teraz nie wiem czy powinnam Nowy założyć dzisiaj ( czyli we wtorek tak jak zawsze r ozpoczynalam 21 dniowy cykl) czy w czwartek tak jak założyłam w ubiegłym miesiącu? A miesiączka jeszcze u mnie nie wystapila
Instruktorka • PL -wtorek, 02 sierpnia 2016 13:36:14
Do OlaAleksandra: Jeżeli krążek wyjęłaś 20.07, to włóż nowy nie 24.07 tylko 28.07. Po prostu przez zapomnienie przeciągnęłaś swój cykl o 4 dni, ale nadal powinnaś stosować się według schematu 21 dni z krążkiem, 7 dni bez krążka.
sy • syl-bor12@wp.pl -wtorek, 02 sierpnia 2016 13:00:57
hej mam pytanie miał koś tak że nie miał dwóch miesionczek . było tak że nie kupiłam krążków i nie miałąm tedy miesic pszerwy . Potem normalnie zaczełam stosowanie i nie miłam miesinczki co robić ,a zrobiłam test po pierszym razem jak nie miłam okresu co robić ratunku ???? :(
Ola -poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:36:52
Krążek wkładasz w 1 dzień miesiączki tylko za pierwszym razem, gdy rozpoczynasz ten typ antykoncepcji, a potem lecisz już według schematu 3 tygodnie z, 1 tydzień bez. pozdrawiam
Diana • di_nusia@interia.pl • Warszawa -czwartek, 28 lipca 2016 14:52:53
Nie rozumiem. Mam mieć założony krążek 3 tyg od pierwszego dnia miesiączki, po 3 tyg wyjmuję i za 2-5 dni mam miesiączkę a krążek mam założyć w pierwszym dniu miesiączki ale po 7 dniach przerwy od poprzedniego. W żaden sposób się to nie kalkuluje. POMOCY!
Olaaleksandra • Kraków -niedziela, 24 lipca 2016 01:13:21
Witam, używam nuvaring od 5 lat. Po 21 dniach w niedziele (17.07) miałam wyjąc krążek, zapomniałam, zrobiłam to w środę (20.07). dzisiaj (24.07) powinnam założyć kolejny, ale do tej pory nie dostałam okresu. Co to znaczy? Co mam robić ? Włożyć krążek według planu ?
Karla -piątek, 22 lipca 2016 12:36:18
Hej :) dziewczyny, mam problem. Chciałam odstawić na jakiś czas nuvaring i tak: ostatni włożyłam 30 maja w poniedziałek, wyciągnęłam go 20 czerwca(też w pon.), krwawienie z odstawienia wystąpiło 23.06 i trwało do 27.06. Następnego krążka nie wkladalam i okres powinien pojawić się po 29 dniach,czyli 21 lipca... A nadal go nie ma... Dodam że nie współżyłam przez ten miesiąc...jedyna wątpliwość jaka przychodzi mi na myśl to to, że dziele łazienkę z dwoma mężczyznami... Ale to raczej nie powinno mieć wpływu na miesiączkę. Co mam zrobić, ile czekać? Czy to normalna relacja organizmu po odstawieniu tego środka anty? Bardzo proszę o odpowiedź
Instruktorka • PL -środa, 20 lipca 2016 09:21:09
Ak: przyznaję, że 1 raz słyszę o zbyt słabej skuteczności krążków. Jednak jeśli ginekolog na USG zauważył pęcherzyki Graffa które mogą uwolnić dojrzałe jajeczko, to coś jest na rzeczy w twoim przypadku. Pytasz "co robić" W twoim przypadku nie pozostaje zbyt wiele możliwości i metod zabezpiecznia. Krążków nie możesz, pigułek i plastrów także, więc pozostają tak naprawdę prezerwatywwy albo najpewniejsza metoda 100% czyli abstynencja seksualna :-(
Instruktorka • PL -środa, 20 lipca 2016 09:14:47
Do Mony i Klaudii: Skutecznosc krażka (czyli uwalniania się z niego substancji hormonalnych) jest wyliczona na przynajmniej 21 dni. Przeciągnięcie cyklu o 3 dni myślę że nie spowodowało znacznego obniżenia skuteczności. Proponuję wyjąć krążek, odczekać 7 dni a następnie zaaplikować nowy. W tym czasie standardowo nastąpi krwawienie miesiączkowe.
Ak -wtorek, 19 lipca 2016 21:50:07
Ja stosuje od 2 lat i dziś dowiedziałam się od mojej gin że mogą byc za słabe bo na usg w jajniku widać pecherzyki! A zglaszalam ze od jakiegoś czasu po włożeniu krazka z pierwszego tyg plamie po za bola mnie piersi a ostatnio jedna przed wyjeciem ostatniego krążka lekko spuchła... mam skierowanie do poradni chorób piersi... krążki musze odstawic dostalam w zamian lisvy bo tabsów nie moge (wątroba) ale obawiam sie ich bo po evra skóra pod plastrem i wokół piekła i swendziała i źle się czułam.. najchetniej rzucilabym tą cała anty ale nie moge sobie pozwolic na 3 dziecko.. nw co robić
Ak -wtorek, 19 lipca 2016 21:49:18
Ja stosuje od 2 lat i dziś dowiedziałam się od mojej gin że mogą byc za słabe bo na usg w jajniku widać pecherzyki! A zglaszalam ze od jakiegoś czasu po włożeniu krazka z pierwszego tyg plamie po za bola mnie piersi a ostatnio jedna przed wyjeciem ostatniego krążka lekko spuchła... mam skierowanie do poradni chorób piersi... krążki musze odstawic dostalam w zamian lisvy bo tabsów nie moge (wątroba) ale obawiam sie ich bo po evra skóra pod plastrem i wokół piekła i swendziała i źle się czułam.. najchetniej rzucilabym tą cała anty ale nie moge sobie pozwolic na 3 dziecko.. nw co robić
nanana • mytyldominika@wp.pl • Budzów -piątek, 15 lipca 2016 19:22:35
Witam, mam pytanie. Jezeli zaaplikuje krążek pierwszego dnia cyklu (czyli pierwszy dzien miesiaczki) to od tego dnia będę już chroniona? Nie będę musiała uzywac dodatkowej antykoncepcji? Dodam, że to moja pierwsza hormonalna metoda antykoncepcji.
Klaudia • Polsateek@wp.pl -piątek, 15 lipca 2016 11:09:43
Mam dokładnie ten sam problem co Mona, krążek wyjęty o parę dni za późno. Co teraz zrobić? Założyć od razu nowy czy zrobić przerwę i założyć nowy krążek po siedmiu dniach od wyjęcia? Proszę o odpowiedź.
mona • majka007majka@interia.pl • PL -piątek, 15 lipca 2016 08:47:05
Witam....pierwszy raz od dość długiego stosowania krążka zapomniałam go wyjąć....zrobiłam to dziś,czyli 3 dni później niż powinnam....moje pytanie więc brzmi czy jego skuteczność przez ten czas była jakakolwiek i kiedy powinnam założyć kolejny krążek. Dziękuję z góry za odpowiedź
Inka88 -środa, 13 lipca 2016 15:59:32
Cześć! Mam problem. Stosuję NR od trzech lat i w tym cyklu pierwszy raz dostałam okres w drugim tygodniu, czyli po 14 dniach od założenia krążka, i to nie wyjmując go. Nigdy nic takiego mi się ne zdarzyło, cykle zawsze były regularne (21/7). Nie wiem co zrobić, czy wyjąć krążek teraz i założyć nowy, czy poczekać tydzień i wyjąć jak zwykle? Jeśli coś wiecie, proszę o pomoc;)
Instruktorka • PL -niedziela, 10 lipca 2016 09:19:42
Do dr: Włóż krążek po 7-dniowej przerwie tak jak zalecił ci ginekolog, w 1-wszy dzień okresu założyłabyś gdybyś dopiero zaczynała "współpracę" z antykoncepcją hormonalną. Ty jedynie zmieniasz sposób jej aplikacji (krążek - pigułki) Dlatego traktuj to jako kontynuację.
joasia • joasia03@o2.pl • małopolskie -sobota, 09 lipca 2016 13:30:24
Sprzedam 3 sztuki krążków w cenie 100 zł , z uwagi na grzybicę pochwy muszę zmienić metodę antykoncepcji . Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu . joasia03@o2.pl
dr • dorotka@denet.pl • wawa -piątek, 08 lipca 2016 14:11:12
czesc stosowalam przez 3 tyg tabl lesinelle teraz mam 7 dniowa przerwe. po tej przerwie moge zalozyc ring? ginekolog powiedzial ze mam zalozyc po przerwie a w ulotce jest napisane ze powinnam zalozyc w pierwszy dzien okresu...
Jola -czwartek, 07 lipca 2016 08:54:47
Andzela: Jest to bardzo czeste i zachowaniem twojego organizmu nie powinnas sie przejmowac. Rozpoczynajac antykoncepcje hormonalna bardzo czesto są upławy przez cały pierwszy cykl. Od kolejnego cyklu uplawy i krwawienie miedzymiesiaczkowe ustapi. Nowy krazek zaloz zgodnie z planem, bez wzgledu na to czy okres bedzie jeszcze trwal czy juz sie zakonczy.
Instruktorka • PL -czwartek, 07 lipca 2016 08:50:04
Do Edyty: 24 czerwiec to był piątek, więc wyjmij krążek 3 tygodnie później także w piątek. Będzie to 15 lipiec. Nowy krążek z kolejnego opakowania włóż 22 lipca bez względu na to czy krwawienie już się zakończy czy też jeszcze będziesz miała upławy miesiączkowe.
Andzela • Dziuniaawp.pl1998@wp.pl. -środa, 06 lipca 2016 00:10:12
Witam. Mam problem używam navarningu już 13 dni i od samego początku aż do teraz mam krwawienie. Zmienne ponieważ raz mocno raz lekko. Nie wiem co robić. Czy to może być coś poważnego.?? :(
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -wtorek, 05 lipca 2016 09:39:31
Witam.nuwaring stosuje jyz siódmy miesiąc ale teraz bardzi się zaniepokoilam bo zawsze po wyjęciu krążka okresu dostawałam w piątek albo sobotę a tym razem dopiero w niedzielę a co najgorsze okres zawsze trwał 5 Dni a teraz już osiem. I pomimo że nie jest obfity ale cały czas są brązowe plamienia
edyta • edyta_komar@o2.pl • Lublin -wtorek, 05 lipca 2016 09:15:47
Witam . Dostalam Miesiączkę 23.06 krązek założyłam 24,06 czyli wyciagnac mam go 14,07 a kolejny wlożyc 21.07 ??
AM • annasmazur@gmail.com -sobota, 02 lipca 2016 07:30:55
Włożyłam wczoraj krążek ( kolejny) i dzisiaj nadal mam krwawienia. Miałyście tak kiedyś? Zwykle krwawienie od razu ustępowało...
Instruktorka • PL -czwartek, 30 czerwca 2016 10:58:07
Do Magdy: W czwartym tygodniu cyklu nadal jest się zabezpieczonym przed niechcianą ciążą. Prawidlowo stosując antykoncepcję hormonalną, w czasie czwartego tygodnia nie ma możliwości jajeczkowania ani tym bardziej zapłodnienia. Tak samo jest z plastrami antykoncepcyjnymi ktore się stosuje przez 3 tygodnie z tygodniową przerwą oraz z pigułkami których jest 21 sztuk w 4-tygodniowym cyklu miesiączkowym.
Instruktorka • PL -czwartek, 30 czerwca 2016 10:52:11
Do Kasiqa: Źle zrobilas, po wyjeciu krażka 3 dni wcześniej, powinnaś mieć przerwę na krwawienie 7-dniową a następnie włożyć nowy krążek z kolejnego opakowania, bez względu na to czy do krwawienia miesiączkowego doszło czy też nie, czy jeszcze okres trwa czy już się skończył. W tej chwili miałaś przerwę nie 7-dniową ale 10-dniową. Zabezpieczcie sie przez pierwszy tydzien dodatkowo, np. zastosujcie prezerwatywę.
Magda • Madzixbol@o2.pl • Łódź -czwartek, 30 czerwca 2016 09:36:19
Witam :) uzylam pierscien rok temu i byłam zachwycona choć zawsze byly jakies obawy związane skutecznością. Po dugiej przerwie wybralam znowu nuvaring. Wolnym czasie czytałam kometarze ale ominęłam odpowiedzi na pytanie. Czy po upływie 3 tygodni i wyjęciu pierścienia jesteśmy nadal zabezpieczeni? Można bez żadnych obaw uprawiać stosunek z partnerem?
kasiqa1233 • wrocław -piątek, 17 czerwca 2016 20:15:28
Witam, mam pewien problem ponieważ niechcący wyciagnelam krazek 3 dni wczesniej czy coś zaburzyłam ? musze dodac ze byl to mój pierwszy cykl z nuva ring. A i jeszcze jedno ... Okres dostalam trzy dni pózniej, moja pani ginekolog kazala mi zalozyc go 5 dnia cyklu wiec zamiast tygodnia przerwy zrobilam 8 dni czy to zle ? jestem dalej zabezpieczona?
Anka • Jałowiec -środa, 15 czerwca 2016 10:59:25
Ha ha... Natalia :D Dobry żart, Jak o dobrze, że nie poczęstowała Cię babką lekarską albo mniszkiem.
natalia • natalia_12@autograf.pl -wtorek, 14 czerwca 2016 00:02:40
Dziewczyny jak to jest z tym dziurawcem. Kochana babcia poczęstowała mnie herbatką, a nawet dwiema jak się okazało później - dziurawiec. Czy mam się martwić i dodatkowo zabezpieczać ?
Olka -poniedziałek, 30 maja 2016 11:35:21
Nie ma takiej możliwości, żeby krążek wepchnąć tak głęboko, żeby nie można było go chwycić i wyjąć. Pochwa to nie dziura bez dna! Do macicy przecież krążek nie wejdzie.
Ola • alexwojcik97@gmail.com -czwartek, 26 maja 2016 10:02:51
Bardzo prosze o szybka odpowiedz... powinnam dzisiaj o 9 wyjac krazek a nie moge go w sobie znalezc... wczorajj uprawialam seks z chlopkiem i chlopak twierdzi, ze go czul podczas stosunku... czy jest to mozliwe ze krazek zostal wepchniety na tyle gleboko ze nie jestem w stanie go sama wyjac?
Jola -czwartek, 19 maja 2016 15:01:01
Nie powinnaś się tym przejmować, plamienie może występować przez cały pierwszy cykl. Od drugiego cyklu miesiączkowego wszystko się unormuje.
unrewarded • madzia.wardziak@gmail.com -środa, 18 maja 2016 16:03:19
Witam. Krążek stosowalam ponad pół roku. Miałam pół roku przerwy. 26 kwietnia zaczęłam znowu stosować. Wczoraj (17maja) po 20 go wyciągnęłam a dzisiaj mam już plamienie..mam się tym przejmować?
Pazuzu -poniedziałek, 16 maja 2016 17:47:05
Witajcie. :)Mam pytanko dotyczące przejścia z plasterków Evra na krążek Nuva Ring... chodzi konkretnie o to , czy krążek mam założyć 1 dnia cyklu( 1 dzień okresu) ,czy też trzymać się schematu jaki był podczas stosowania Evry... i pierwszy krążek założyć po 7 dniowej przerwie od założenia ostatniego plasterka( byłby to u mnie 4-5 dzień cyklu). Pozdrawiam ! :)
Alicja • Tarnów -piątek, 13 maja 2016 09:21:30
Do MMN: Jestem zaskoczona tym co napisałaś, stosuję krążek od około 3 lat więc miałam ich "w sobie" kilkadziesiąt. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby był złamany. Kiedyś nawet testowałam zużyty krążek czy uda mi się go złamać, no i nie udało się bo taki jest giętki i sprężysty.
Instruktorka • PL -czwartek, 12 maja 2016 09:54:03
Marta: Nie możesz tak zrobić, nie wolno wkładać pierwszego krążka w połowie cyklu - nie spełni od swojej roli antykoncepcyjnej. Poczekaj do miesiączki i załóż krążek w 1 dniu krwawienia miesiączkowego. Od tego dnia będziesz chroniona przed niechcianą ciążą.
Marta • muszelle@gmail.com -środa, 11 maja 2016 15:19:28
Witam, czy krążek Nuvaring można założyć w dowolnym dniu cyklu (przed rozpoczęciem miesiączki). W poprzednich miesiącach nie stosowano żadnej antykoncepcji hormonalnej i czy wtedy krążek zacznie "działać" po okresie 7 dni od założenia?
Mmm -poniedziałek, 09 maja 2016 10:13:12
Mam pytanie - w czwartek założyłam kolejny system, a dziś zorientowałam sie, że krążek jest złamany. Czy ktoś miał taka sytuacje? Co powinnam zrobić?
Jagoda • jagoda@wp.pl • poznań -środa, 04 maja 2016 14:17:01
Witam , stosuje prążek juz od ponad 3 lat . Nie mam skutków ubocznych i wszystko działa jak powinno . Nie ma znaczenia czy włożę prożek po tygodniu o 2 czy 4 godziny poźniej . Zdarzało mi sie nawet spóźnić o jeden dzień i nie było żadnego problemu . Jesli robiłam miesięczna przerwe ( bo zapomniałam wykupić recepty) to po włożeniu prążka tego samego dnia uprawiałam sex bez innego zabezpieczenia i też nie było w związku z tym jakiś problemów. Polecam kupować prążek w aptekach superpham tam cena wynosi około 42 zł .
asia.o -poniedziałek, 02 maja 2016 16:57:42
Włożyłam krążek i zamiast 3 miałam go 4 tygodnie .Potem tydzień przerwy i założyłam nowy. Co z zabezpieczeniem - w pierwszy tygodniu przy drugim krążku?
promyczek87 -piątek, 29 kwietnia 2016 21:29:59
Hej dziewczyny jak myslicie mogę zajść w ciążę jeśli zapomniałam wczoraj po przerwie włożyć krążka o 21-szej i zrobiłam to dziś o 6-stej rano??? Dodam że w zeszłą nd miałam stosunek; czy brak nouva ringu ma wplyw na wczesniejsze stosunki? Bo zdaje sobie sprawę, że teraz muszę się zabezpieczać dodatkowo, ale co z przeszłościa, mam nadzieję, że zrozumiałyście o co mi chodzi?
Ona_z_domu -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:31:43
Do Dorcik: Tak jest, cena za krążek to 133.32 zł ale zwróć uwagę, że w cenę wliczona jest konsultacja medyczna z wypisaniem elektronicznej recepty oraz ekspresową przesyłką. Tak więc jeśli nie ma przeciwwskazań, to bez wychodzenia z domu masz krążki w rękach. Jeżeli wolisz to idź do lekarza na prywatną konsultację albo umów się na wizytę do ginekologa na NFZ, wiadomo z jakim terminem.
Emilia • Radwanice -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:22:58
Beata: jeśli założyłaś prawidłowo krążek w 1 dniu cyklu to możesz uprawiać seks już od początku cyklu, tzn jesteś cały czas zabezpieczona przed niechcianym zapłodnieniem od samego początku.
Emilia • Radwanice -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:20:33
Esik: o nic się nie obawiaj, Pierścień jest bardzo giętki a zarazem sprężysty, ściskasz go w palcach, wkładasz do pochwy i popychasz paluszkiem. To wszystko. Nie czujesz go w ogóle bo on po rozprężeniu leży sobie głęboko w twojej dziurce gdzieś w zakamarku. Podczas seksu ani ty ani twój partner nawet nie będziecie czuli pierścienia. On w ogóle nie przeszkadza. Po 3 tygodniach sięgasz głęboko do pochwy palcem, zaginając jego końcówkę jak haczyk. Chwytasz w ten sposób krążek i go wyjmujesz. To żaden problem. Twoja dziurka nie jest przecież bez dna. Powodzenia.
Dorcik • dorciktorcik80@gmai.com • net -czwartek, 21 kwietnia 2016 13:07:37
Cena za krążek = 133.32 zł ???!!! U mnie w aptece niecałe 50 zł - i to nie w żadnej sieciówce tylko w bardzo małej miejscowości
beata • robertkava@wp.pl • wałbrzych -czwartek, 21 kwietnia 2016 10:05:37
witam.Mam pytanie.Założyłam po raz pierwszy ring w poniedziałek.Po jakim czasie mogę bezpiecznie uprawiać sex,bez obawy że zajdę w ciąż? Dziękuję
Esik -czwartek, 21 kwietnia 2016 00:07:57
W sobotę zaczynam używać krążków, dotychczas korzystałam z tabletek. Mam pytanie dotyczące wyciągnięcie go po 3tyg. Nie ma z tym problemu? Tampon ma sznureczek, a pierścień nie ma nic. Zastanawiam się też czy po włożeniu nie będzie "wypadał/wychodził" w trakcie stosunku. To pierścień a nie Tampon więc obawiam się że nie włoze go wystarczająco głęboko, albo że będzie tam zmiazdzony że nie będzie działał bo się nie "otworzy " w środku we mnie.
Mariola • Mariola95@onet.pl • Slask -wtorek, 19 kwietnia 2016 22:15:08
Patrycja ja dostałam tez kiedyś za wcześnie ze względu na duży stres ; (
Karolajna21 • karolajna2132@gmail.com • Śląsk -wtorek, 19 kwietnia 2016 22:09:08
Dziewczyny mam do was pytanie bo ostatnio założyłam krążek o 2 g za późno w pisze ze niby trzeba co do godz ja niestety rozpoczęłam prace i nie mam zbyt dużo wolnego czasu tym bardziej w soboty ... ; ( tego samego dnia wspólnym minęło kilka dni a u mnie zaczęły się upławy ból macicy i jajników który jest naprawdę silny dodam że kręgosłup tez mnie boli w odcinku lędźwiowym i co jest dla mnie najdziwniejsze to fakt ze ostatnia miesiączka zaczęła się 3 dni za wcześnie właściwie to była brązowa wydzielina a dopiero po kilku dniach autentyczne krwawienie. Powiedzcie mi czy u was też się tak zdarzało i czy to nie jest ciąża bo naprawdę się martwię mam też nadrzerke wiec czy może tu tkwi problem ? :( :-?
Patrycja • Patrysia11.93@o2.pl • Warszawa -poniedziałek, 18 kwietnia 2016 21:25:20
Witam moze ktos bedzie umiał odpowiedziec mi na pytanie. Używam nuvaringu juz bardzo dlugo,nigdy nie bylo żadnego problemu az do teraz. Powinnam wyjąc nuva w srode i zazwyczaj po dwoch dniach dostac miesiączke. A dostałam ja teraz,2 dni przed wyjeciem. Co to oznacza? Prosze o odpowiedz bo zanim skonsultuje sie z lekarzem to nie wytrzymam
Ruda -piątek, 08 kwietnia 2016 17:52:10
Mam do odsprzedania nuvaring bo musialam zmienić metodę.tel.510 534 413
Instruktorka • PL -piątek, 01 kwietnia 2016 09:31:20
Do Aga81: Dokładnie tak, wyjmujesz krążek po 3 tygodniach i od razu wkładasz kolejny krążek z nowego opakowania. W ten sposób pominiesz krwawienie miesiączkowe. Nowy krążek nosisz przez 21 dni. Zabezpiecznie przed niechcianą ciążą będzie cały czas aktywne.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -środa, 30 marca 2016 10:57:22
Witam powiedzcue proszę czy jeśli nie chce robić przerwy na okres bo akurat mam zaplanowany wyjazd to wyjmuje w terminie krążek i odrszu wkładam następny,
Instruktorka • PL -wtorek, 22 marca 2016 09:42:24
Do Gapy: Stosuję Nuvaring od kilku lat i nigdy mi nie wypadł nawet przy największej aktywności na fitnesie, na basenie, podczas seksu ani w żadnym innym momencie. Ale skoro piszesz, że zgubiłaś to zapewne tak jest. Ale do rzeczy: jeżeli krążek wypadł w piątek (o 3 dni za wcześnie) to nic złego się nie dzieje. Tak jak piszesz, dostałaś krwawienie miesiączkowe 3 dni wcześniej, teraz włóż nowy krążek po 7 dniach od wyjęcia - a dokładniej od wypadnięcia poprzedniego czyli także w piątek (7 dni od wypadnięcia poprzedniego). W ten sposób cała "procedura" twojego cyklu przesunie się o 3 dni wcześniej.
Justyna_Stein. -wtorek, 22 marca 2016 09:33:58
Kasiu: Jeżeli pani ginekolog zrobiła ci wziernikowe usg i stwierdziła że owulacja jeszcze nie nastąpiła, to w tej chwili choćbyś współżyła bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, to oczywistą sprawą jest że do zapłodnienia nie dojdzie gdyż jajo jeszcze nie dojrzało i nie zostało uwolnione z pęcherzyka Graffa. Tak więc możesz uprawiać seks bezpiecznie i bez obawy o nieplanowaną ciążę.
Gapa • wmartaa@gmail.com • Szczecin -poniedziałek, 21 marca 2016 18:49:30
Od grudnia używam NouvaRing...wszystko idealnie, tylko przy kolejnym terminie wyjęcia-poniedziałek-okazało sie, ze zgubiłam krążek...prawdopodobnie stało sie to w poprzedni piątek, gdyż okres tak jak trzeba dostałam po 3-4 dniach, czyli we wtorek...no i teraz pytanie....powinnam założyć krążek tak jak zawsze w poniedziałek, czy przegapiłam ten moment, który upłynął w zeszły piątek?! Jeśli go przegapiłam, to czy moge sobie dzisiaj zaaplikować czy poczekać już do następnej miesiączki?!
Kasia -piątek, 18 marca 2016 19:46:18
Witam serdecznie. Dziś po raz pierwszy został przepisany mi pierścień nuvaring i od razu go zaaplikowałam. Jestem w trzecim dniu cyklu. Moja pani ginekolog, robiąc mi usg, powiedziała, że owulacja jeszcze się nie rozpoczęła i że w związku z tym pierścień będzie chronił od pierwszego dnia noszenia. W ulotce jednak napisane jest, że wprzypadku aplikacji po pierwszym dniu miesiączki, należy przez tydzień stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Czy to stoi ze sobą w sprzeczności?
Studentka medycyny -piątek, 18 marca 2016 15:19:15
Do Aga81: Podczas tygodniowej przerwy na miesiączkę, możesz uprawiać seks bez obawy o zajście w niechcianą ciążę. Stosując poprawnie każdy rodzaj antykoncepcji hormonalnej, jesteś zabezpieczona non-stop. Ja stosuję antykoncepcję hormonalną i zupełnie nie zwracam uwagę na to, jaki to jest dzień cyklu. Nie ma obawy że dojdzie do zapłodnienia. Przełam swoją barierę psychologiczną :D
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -czwartek, 17 marca 2016 12:15:40
A ja znowu ponawiam moje pytanie. Cały czas walcze sobą i nie mogę się przekonać do współżycia do końca... już mam drugi krążek i cały czas jakieś obawy.Proszę pomóżcie
Instruktorka • PL -poniedziałek, 14 marca 2016 09:11:17
Do Em: Tak nie powinno się robić! Ulotka dla pacjenta mówi wyraźnie, że jeden krążek nie powinien się znajdować w pochwie dłużej niż 21 dni (po tym czasie może mieć ograniczoną skuteczność) Natomiast wyjęcie krążka i od razu włożenie kolejnego z nowego opakowania jest jak najbardziej dopuszczalne i możliwe do stosowania. Pominiesz w ten sposób krwawienie miesiączkowe.
Arleta W. • arlerstka0231@pnet.pl • Jastrzębiec -poniedziałek, 14 marca 2016 09:06:09
Justyna - bez najmniejszej obawy możesz je stosować. Ja sama po wyjściu od ginekologa z receptą, kupuję na raz 2 opakowania po 3 krążki w każdym, więc mam zapas na pół roku.
Justyna • jystyna_boreczek@o2.pl • Warszawa -poniedziałek, 14 marca 2016 08:03:01
Witam serdecznie. Mam pytanie: Czy można używać pierścieni Nouvaring jesli minęły 4 miesiące od kupna w aptece? Kupiłam więcej opakowań, czekają w lodówce, data przydatności : 10.2017. Czy będa skuteczne?
Em -piątek, 11 marca 2016 23:01:23
Moja pani ginekolog (swoją drogą gorąca zwolenniczka tego systemu antykoncepcyjnego) powiedziała, że mogę stosować system 5 tyg z jednym krążkiem, potem zaraz zamieniać go na nowy. Czy to prawda?
Studentka medycyny • Zduńska Wola -piątek, 11 marca 2016 09:17:43
Eliza: Zaczynając antykoncepcję hormonalną tak właśnie jest. To samo dotyczy pigułek i plastrów anty. Nie wszystkie kobiety reagują tak samo, zdarza się, że plamienie międzymiesiączkowe jest bardzo skąpe, natomiast u innych bardzo obfite. Ty należysz do tej 2-giej grupy. Domyślam się, że masz duży dyskomfort z tego powodu, ale proponuję ci nie przerywać teraz cyklu. Wyjmij krążek zgodnie z planem po 21 dniach od włożenia, poczekaj 7 dni i włóż kolejny (bez względu czy krwawienie będzie duże czy małe). Zobaczysz, że od 2-go cyklu wszystko się unormuje. Musisz dać twojemu organizmowi czas na przestawienie systemu hormonalnego. Ogólnie to polecam krążki Nuva - moim zdaniem są lepsze od plastrów i pigułek.
Studentka medycyny • Zduńska Wola -piątek, 11 marca 2016 09:08:16
Do Kasiex i Agi: Włożenie krążka o 1 dzień wcześniej niż planowo nie spowoduje żadnego problemu, cały cykl przesuń teraz o 1 dzień i będzie OK, czyli krążek wyjmij dokładnie po 3 tygodniach (21 dniach). Aga: podczas tygodniowej przerwy na miesiączkę, możesz bez obawy uprawiać seks bez obawy o zajście w niechcianą ciążę. Stosując poprawnie każdy rodzaj antykoncepcji hormonalnej, jesteś zabezpieczona non-stop.
Eliza • hello.puf@wp.pl -czwartek, 10 marca 2016 19:26:11
Użyłam krążka pierwszy raz... włożyłam go pierwszego dnia miesiączki, czyli 25.02. Do tej pory kawię, nieustannie. Pierwszy dzień okresu był tak obfity, że nie mogłam normalnie funkcjonować. Teraz jest to chyba stara krew przypominająca czekoladowy budyń... Czasami, może dwa razy, popoleciała normalna krew. Dziś jest 10.03. i mam tego dosyć... Kupiłam zapas na trzy miesiące... Nie mogę normalnie funkcjonować, cały czas czuje dyskomfort i nie mogę normalnie uprawiać seksu... Wizytę u ginekologa mam dopiero 30.03. Za tydzień mam zrobić tygodniową przerwę na okres... A mam wrażenie, że w ogóle się nie skończył... Czy to jest jakaś normalna reakcja? I to się skończy? Nie tyle jestem przestraszona co zirytowana. Czy któraś z was tak miała?
kasiex • k.tomaszewska21@gmail.com • Łódź -niedziela, 06 marca 2016 00:34:51
Witam. Stosuję regularnie nuvaring od półtora roku. Zawsze wkładam go w niedzielę. W sobotę coś mi się ubzdurało,że jest niedziela i zaaplikowałam krążek dzień wcześniej niż powinnam.Co powinnam zrobić w tej sytuacji??
Aga -czwartek, 03 marca 2016 09:19:25
Czy podczas tygodniowej przerwy można uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Np. krążek wyjęłam dziś rano. Czy popołudniu można?
Aga -czwartek, 03 marca 2016 09:19:15
Czy podczas tygodniowej przerwy można uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Np. krążek wyjęłam dziś rano. Czy popołudniu można?
karola -wtorek, 01 marca 2016 14:39:41
Na tej stronie znalazłam informację, ze antykoncepcja hormonalna oprócz hamowania owulacji może też zapobiegać zagnieżdżeniu zarodka. http://www.obroncyzycia.pl/srodki-antykoncepcyjne.html
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 25 lutego 2016 11:28:05
Ja już prawie trzy tygodnie od pierwszego założenia i nadal mam obawy przed pełnym stosunkiem.to chyba jyz tak sobie wmawiam ale na to jyz chyba nie poradzi się nic.
Daria -wtorek, 23 lutego 2016 11:31:10
Pierścień stosuję od 4 lat i jestem bardzo zadowolona.Nie przytyłam, skóra, włosy, libido - bez zmian. Jedyna różnica w porównaniu z innymi wypowiedziami jest taka, że my musimy usuwać krążek przy stosunku - partner się o niego obciera. Nie stanowi to jednak problemu, dla mnie to jeden ruch, a system może znajdować się poza ustrojem do trzech godzin na dobę, co przy nawet dość aktywnym życiu seksualnym uważam za wystarczające.Zresztą na pewno zależy to od wielkości penisa i indywidualnej budowy kobiety.
Lucyna • lusssy8652@onet.pl • Jawor -piątek, 19 lutego 2016 10:26:23
Magdusia: Pierścień nuvaring jak i inne środki hormonalne oprócz zahamowania owulacji powoduje zagęszczenie śluzu, co skutkuje niemożliwością przemieszczania się plemników. Tak więc do uwolnienia komórki jajowej z jajnika nie dochodzi.
Instruktorka • PL -piątek, 19 lutego 2016 10:18:30
Aga81: Palenie papierosów nie zmiejsza skuteczności NuvaRinga, a zwięsza ryzyko zakrzepów krwi szczególnie u kobiet otyłych, palących dużo i powyżej 35 roku życia. To ryzyko jest zwiększone także gdy się nie bierze antykoncepcji. Proponuję rzucić palenie nie dla skuteczności antykoncepcji a dla zdrowia i kondycji :-)
Magdusia -wtorek, 16 lutego 2016 16:49:11
Podręczniki do famakologii i ginekologii podają, że oprócz zahamowania owulacji, tabletki antykoncepcyjne mogą też dokonać zmian w błonie śluzowej macicy, które uniemożliwią zagnieżdżenie zarodka. Czy pierścień też może tak działać ? Przypuszczam, że tak, dlatego ja nie zdecyduję się na jego stosowanie.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -wtorek, 16 lutego 2016 06:56:53
Witam.po pierwszym założeniu krążka miałam okres sześć dni skończył się bo myślałam że będzie trwał dłużej.jeszcze mnie tylko martwi jedna rzecz.na wizycie lekarz nie pytał czy pale.wprawdze pale epapuerosa no ale czy to może mieć jakieś skutki.didam że mam 34 lata
Ala • Wa-Wa -poniedziałek, 15 lutego 2016 15:40:48
Można stosować przy długich i obfitych miesiączkach. Oprócz antykoncepcji będziesz miała uregulowane miesiączki pod względem czasu ich trwania i obfitości krwawienia, a więc skorzystasz podwójnie :D
Asia -piątek, 12 lutego 2016 21:14:09
czy można stosować krążek przy silnych i wydłużonych miesiączkach i czy moga wpływać na wagę ciała?
Nicky -czwartek, 11 lutego 2016 13:09:57
Hej wymieniłam krążek na nowy trzy dni przed planowanym wyciągnięcie. A tylko po aby po operacji nie mieć okresu Teraz po tygodniu wystąpiły plamienia Czy to normalnie co powinnam zrobić
Nicky -czwartek, 11 lutego 2016 13:08:19
Hej wymieniłam krążek na nowy trzy dni przed planowanym wyciągnięcie. A tylko po aby po operacji nie mieć okresu Teraz po tygodniu wystąpiły plamienia Czy to normalnie co powinnam zrobić
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 11 lutego 2016 09:50:53
Witam.we wtorek wieczorem założyłam krążek po raz pierwszy tj w pierwszym dniu miesiączki.ale mam strasznie obfite i bolesne krwawienie.brzuch boli.a krwawienie mega.czy tak ma być?
Justyśka • zachodniopomorski -wtorek, 09 lutego 2016 08:53:26
Do Oli81: Ja także stosuję NuvaRing od kilku już lat. Nigdy mnie nie zawiódł, okres zawsze jest regularny i w planowanym czasie. Seks jest dla nas w pełni przyjemny kiedy ani ja ani mój partner nie musimy martwić się o niechcianą ciążę. Mój chłopak najczęściej kończy we mnie.
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -poniedziałek, 08 lutego 2016 22:15:57
Fajnie że co jakiś czas ktoś dzieli się swoją wiedzą na temat pierścienia. Jednakże ja nadal pełna obaw. Nie przeraża mnie to że mam go mieć w środku, czy to że np. wypadnie. Obawiam się skuteczności. Cały czas mając 34 lata przeraża mnie stosunek do konca. Zawsze uważaliśmy chyba że wtedy gdy staraliśmy się o dzieci. Ale mam już dwójkę i naprawdę chciałabym czerpać z sexu przyjemność a nie stresować się
Gabriela • gabrusinka@wp.pl • Gliwice -poniedziałek, 08 lutego 2016 21:58:59
Witam serdecznie. Chciałam się podzielić swoim wrażeniami na temat pierścienia. Jestem mężatką, mam dorosłą córkę. Pierścienia używam od paru lat i od samego początku jestem zadowolona. Nie wypada, nie przeszkadza podczas stosunku i nie muszę myśleć o tabletce czy nosić brudne plastry na ramieniu czy brzuchu. Jest ok. W ogóle nie czuję, że go mam. Nigdy nie wyciągałam go tzn. mam go przez całe trzy tygodnie potem przerwa i wkładam nowy. Nawet jak idę do ginekologa na badanie, to doktorowi też nie przeszkadza, że mam go w środku ( nawet robiąc cytologię). W maju mam wyjazd z mężem kilkudniowy i zamierzam pierwszy raz nie robić przerwy, czyli po trzech tygodniach bez przerwy włożyć drugi pierścień. Polecam wszystkim kobietom, podstawą jest tolerancja Twoja i partnera. Pozdrawiam
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -poniedziałek, 08 lutego 2016 11:17:23
proszę o odpowiedź bo jakoś dziwnie panikuję. Dzis pierwszy dzień z krążkiem... jakoś dziwnie jestem przerażona.Każdy mnie zapewnia że jestem bezpieczna.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 04 lutego 2016 12:25:01
Ale ja nie panikuje z powodu przesuwania okresu tylko wogole czy zacząć stosować ten krążek.mam jyz zakupione dwie sztuki.zawsze jakiś to było ale jyz mam dwójkę dzieci i więcej nie planujemy.a obawiam się czy faktycznie można kochać się "do końca"czy ja jako panikara zawsze będę musiała zmuszać męża dodatkowo do prezerwatywy.z tego co wyczytałam to stosując krążek nie ma owulacji więc nie ja dni płodnych i nieplodbych.a u mnie nawet w dni niepłodne nie pozwalam kończyć mężowi w środku
Instruktorka • PL -czwartek, 04 lutego 2016 08:54:19
Aga - to jest pewna i sprawdzona metoda, sama też tak kiedyś zrobiłam 2-krotnie podczas wakacji, żeby pominąć miesiączkę. Kiedy włożysz jeden krążek zaraz po wyjęciu poprzedniego, to po prostu nie dopuścisz do uwolnienia się jajeczka z jajnika. Powodzenia!
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -środa, 03 lutego 2016 21:20:08
dziękuję za szybką odpowiedź. jakoś bardzo panikuję przed zastosowaniem tego krązka.kiedys stosowałam tabletki a teraz po dwoch porodach zdecydowalam się na nuwaring. jakoś obawiam się że to nie zadziała. I niby wszedzie i wszyscy mowia i zapewniają że to metoda skuteczna. Obawiam się caly czas że coś będzie nie tak i pewnie będę zmuszała męża do stosowania dodatkowo prezerwatywy.
Instruktorka • PL -środa, 03 lutego 2016 14:42:31
Aga - robisz to od razu. Poprzedni krążek wyjmujesz z pochwy, a nowy wkładasz od razu. W ten sposób pominiesz miesiączkę. Ten nowy krążek wyjmiesz po 3 tygodniach.
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -wtorek, 02 lutego 2016 21:34:35
witam, czy uzywając krążka i nie chcąc robić 7 dniowej przerwy bo akurat mam zaplanowany wyjazd wyjmuj e stary i wkladam odrazu nowy czy dopiero następnego dnia?
Instruktorka • PL -środa, 27 stycznia 2016 09:58:34
Beato, wszystko robisz poprawnie, nie masz więc powodu do zmartwienia. Co prawda krwawienie albo przynajmniej plamienie miesiączkowe w większości przypadków występuje, być może twój organizm zareagował trochę inaczej. Ja proponuję nie wyjmować krążka, tylko normalnie mieć go przez 3 tygodnie a po wyjęciu czekać na okres. Rozpoczynając antykoncepcję hormonalną, w pierwszym cyklu mogą się dziać nietypowe zachowania np. plamienia, ból piersi. Po pierwszym cyklu wszystko się reguluje. W czasie tego pierwszego cyklu możesz dla pewności wraz z partnerem stosować dodatkowe zabezpieczenie - prezerwatywy.
Beata • beata6727@wp.pl • Ostrołęka -poniedziałek, 25 stycznia 2016 21:39:12
Witam. Mam pytanie: Pierwszy raz założyłam krązek 21.01 w pierwszy dzień okresu (dopiero się lekko zaczynał), tak jak pisało w ulotce. Od tego czasu plamienie ustało, do dzisiaj nie następuje. Bardzo proszę o poradę, co robić i czy nie zajdę w ciążę, jestem zaskoczona tym ustaniem miesiączki. :-?
Aneta79 • aneta79.@neostarda.pl • Wałbrzych -poniedziałek, 25 stycznia 2016 11:36:31
Beato: Skoro test ciążowy dał wynik negatywny, to nie masz się co przejmować, nie jesteś w ciąży. Krążek wyjęłaś kilka godzin później niż powinnaś, więc okres dostaniesz także kilka godzin później niż zwykle. Przetrzymanie krążka o te kilka godzin nie jest żadnym problemem ani dla jego skuteczności ani dla twojego zdrowia. Bądź spokojna, a jeśli nie chcesz przerywać antykoncepcji hormonalnej to kolejny krążek włóż jak zwykle po 7 dniach od wyjęcia poprzedniego.
Beata • pona@buziaczek.pl • Nowy sacz -poniedziałek, 25 stycznia 2016 03:43:49
Witam, mam pytanie stosuje nouvaring od 4 miesięcy. Ostatni założyłam we środę 30 .12 ok.21 i miałam wyjąć we środę 20.01 ale zapomniałam i wyjęłam we czwartek o 7.40. Nie dostałam w niedziele miesiączki ostatni stosunek miałam 2..01. Zrobiłam test jest negatywny co mam robić czy dostanę miesiączkę kiedy mam założyć nowy ring czy lepiej odstawić? Błagam o odp....
Instruktorka • PL -środa, 20 stycznia 2016 09:57:02
Klauduncia: Taki objaw jest całkowicie normalny przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonanej z nuvaringiem (i nie tylko) To nie jest objaw ciąży, a jedynie przestawiania się twojego systemu hormonalnego. Często niewielkie i nieregularne plamienia występują przez cały pierwszy cykl miesiączkowy z krążkiem. Jeśli u ciebie także tak będzie, to nie traktuj tego jako anomalii, nie wyjmuj krążka w trakcie cyklu, aż do czasu planowanego wyjęcia 21 dni od włożenia. Od drugiego cyklu wszystko będzie już bardzo regularne z dokładnością do 1 dnia.
Klauduncia • klaudia.zyska@gmail.com • Świdnica -wtorek, 19 stycznia 2016 22:04:50
Hej ;) w sobote założyłam pierwszy raz nuvaring i mam 4 dzien okres, ale jest on jakis dziwny, takie bardziej plamenie, przez 2 dni mialam normalne krwawienie, a od wczoraj mam takie krwawienie z przerwami. Krwawie, a potem zmienie podpaske i przez nawet 2-3 godziny potrafi byc sucho. Dodam, ze normalnie mam krwawienie rowno 7 dni. Czy to normalne i czy tak moze sie stac przez nuvaring czy powinnam podejrzewac ciaze? Teoretycznie jest to niemozliwe, ale mam i takie mysli. Bardzo prosze o szybka odpowiedz
Instruktorka • PL -poniedziałek, 18 stycznia 2016 12:54:42
Kasiulajda: W ulotce dla pacjenta jest informacja, że poza ciałem krążek nie może być dłużej niż 3 godziny. Obecnie powinnaś wyjąć krążek o zwykłej porze (czyli po 21 dniach od włożenia po ostatniej miesiączce) Ponieważ krążek byl poza pochwa dłużej niż 3 godziny, proponuję podczas seksu dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Wyjecie krazka na 7 godzin nie powinno jednak wplynac na zaburzenie cyklu. Mysle ze okres dostaniesz w planowanym czasie.
Instruktorka • PL -poniedziałek, 18 stycznia 2016 12:47:57
Do Angeliki: Tak - zrób dokładnie tak jak powiedziałaś, czyli wkładasz krążek w 1 dniu krwawienia (okresu) a wyjmij po 3 tygodniach (21 dniach) Po wyjęciu krążka po 3-4 dniach dostaniesz następny okres.
Kasiulajda • kasiaskrochocka@gmail.com • TSP -poniedziałek, 18 stycznia 2016 08:05:59
Witam, czy może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie: 4 stycznia włożyłam krążek, 17 stycznia krążek poza pochwą był 6-7 godzin, jak tylko przypomniałam sobie że nie włożyłam, zrobiłam to natychmiast, ale szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze zrobiłam. Wyjąć krążek powinnam 26 stycznia (nieco ponad tydzień pozostał), co w takim przypadku ze stosunkiem do 26 stycznia, dodatkowe zabezpieczenie? Dodam że nie był to pierwszy krążek który stosuję, tylko któryś z kolei. Za pomocne odpowiedzi dziękuję.
Lesbos • Poznan -niedziela, 17 stycznia 2016 21:30:42
Mam bardzo wazne pytanie i bardzo prosilabym o szybka odpowiedz, gdyz to dla mnie niezwykle istotne: po 7-dniowej przerwie
angelika • a.h.swiejkowscy@wp.pl • jarocin -środa, 13 stycznia 2016 19:52:51
witam moze moje pytanie doda wam sie dziwne ale mam pytanie odnosnie krazków nuvaring poniewaz mam zapisane 3 te krazki poniewaz nmam endometrioze mój ginekolog powiedział ze mi to pomoze ale mam problem poniewaz zakupiłam jeden bo nie wiem czy bede mogła to stosowac i jezeli dobrze zrozumiaam ta ulotke w internecie to znaczy ze mam go załorzyc w pierwszym dniu okresu i wyjac po 3 tygodniach bardzo prosze o porade
natalia -sobota, 09 stycznia 2016 11:21:41
Podczas przerwy nie martwiłam się gdyż do niczego nie doszło dlatego tym bardziej byłam zaskoczona reakcją P. ginekolog :) jednak jej panika sprawiła że nie byłam pewna kiedy wznowienie krażka zazcnie działać. A z racji dwoch roznych opini ginekologow na ten temat wolałam sie upewnić :) dziekuje za odpowiedz
Instruktorka • PL -piątek, 08 stycznia 2016 11:24:15
Natalio: Taka przerwa jest wskazana przy antykoncepcji hormonalnej, bez względu na to czy przyjmuje się pigułki, plastry Evra czy też krążki NuvaRing. Niektórzy lekarze zalecają nawet dłuższą przerwę niż 1 cykl. Jeżeli w czasie tej miesięcznej przerwy uprawiałaś seks ze swoim partnerem bez żadnego zabezpieczenia, to oczywiście że jest szansa na zapłodnienie i ciążę. To logiczne, że jak nie masz żadnego zabezpieczenia to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Obecnie kiedy zaaplikujesz nowy krążek w 1 dniu miesiączki, zacznie on działać już od tego cyklu czyli można powiedzieć że od razu. Są jednak opinie, że przy pierwszym cyklu po przerwie w antykoncepcji hormonalnej, powinno się zastosować dla bezpieczeństwa np. prezerwatywę. Jeżeli masz się stresować to lepiej używajcie dodatkowo prezerwatyw w pierwszym cyklu miesięcznym. Pamiętaj też, że możesz przez cały pierwszy cykl mieć upławy i lekkie krwawienia, co jest rzeczą normalną przy rozpoczynaniu lub wznawianiu antykoncepcji.
Instruktorka • PL -piątek, 08 stycznia 2016 10:45:51
Eliza: Rozregulowalas swoj system miesiaczkowy i teraz sugeruje ci tak zrobic. Wloz teraz nowy krazek (tamten ktory wyjelas po 10 dniach nie nadaje sie do uzytku) Po wlozeniu krazka nie wyjmuj go z pochwy przez 3 tygodnie zgodnie z ulotka dla pacjenta, bez wzgledu na to czy beda plamienia czy nie bedzie - nie wyjmuj krazka w trakcie cyklu. Po 21 dniach (3 tygodniach) wyjmij krazek i po kolejnych 7 dniach wloz kolejny. Bez wzgledu na to czy w czasie tych 7 dni przerwy miesiaczka nastapi skapa, obfita czy tez w ogole jej nie bedzie, postepuj tak jak robilas to juz wczesniej w normalnych cyklach. Po jednym cyklu wszystko sie unormuje. W trakcie tego cyklu powstrzymaj sie od seksu albo zastosujcie dodatkowo jakies zabezpieczenie np prezerwatywe. Opcja druga to czekanie do prawdziwej miesiaczki i wtedy w 1 dniu krwawienia wlozenie nowego krazka - czyli postepowanie zgodnie z instrukcja tak jakbys zaczynala dopiero antykoncepcje hormonalna od poczatku.
natalia • natalia_12@autograf.pl • byd -piątek, 08 stycznia 2016 04:34:11
Witam, mam takie pytanie. Ostatnio nie było mojej Pani ginekolog i miałam wizytę u ginekolog do ktorej chodzi moja mama, która patrząc na to że biorę nuvaring 2 lata zaleciła miesięczna przerwę aby dać organizmowi troche odpoczac. Po miesiacu przyszlak na kontrole do mojej pani gin. Ktora byla w szoku zaleceniem gdyz podobno taka przerwa rozregulowuje organizm i przez t mialam duze szanse na zajscie w niechciana ciaze. Teraz bede aplikowac krazek. Po jakim czesie moge byc spokojna ze nuvaring dziala i wszystko wrocilo do normy ?
eliza -poniedziałek, 04 stycznia 2016 14:37:46
tylko wlasnie wyciagnelam krazek po 10 dniach bo sie przestraszylam tego krwawienia.... i teraz powinnam dostac znow okres? jak narazie mam lekkie plamienie ale moze to juz okres? orgaznim moze troche nie wie co sie dzieje???
Instruktorka • PL -poniedziałek, 04 stycznia 2016 12:02:18
Witaj, po długiej przerwie w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, obfite krwawienia miesiączkowe w pierwszym lub w pierwszych dwóch cyklach są jak najbardziej normalne. Mogą też wystąpić plamienia w trakcie całego pierwszego cyklu miesiączkowego. Nie przejmuj sie tym - jest to znaką, że twój system hormonalny organizmu "przestawia" się na nowe działanie. Krążek wkładaj i wyjmuj zgodnie z instrukcją dla pacjenta.
eliza -poniedziałek, 04 stycznia 2016 09:24:32
Witam, stosowalam wczesniej nuvaring i nie mialam zadnych skutkow ubocznych, potem mialam przerwe dosc dluga i znow zaczelam stosowac.. zalozylam w pierwszy dzien miesiaczki tylko ze mialam plamienie dosc obfite i dlugie jakies 10 dni wiec zdecydowalam sie usunac ringo i teraz powinnam znow dostac okres.. tylko czy znow będzie taki obfity? wyciagnelam w piatek ringo a jest poniedzialek i ja narazie lekkie krwawienie to juz mozna przyjac ze okres sie zaczal czy jeszcze nie? mozliwe aby miec 2 obfite okresy po sobie? prosze o odpowiedz
Arleta • Tarnów -niedziela, 27 grudnia 2015 21:22:58
Karolajna2132: To wyglada jak stan zapalny wewnetrzynych narzadow plciowych. Proponuje na razie zaprzestać seksu i obserwować co sie dalej będzie działo. Jeśli dolegliwości nie ustąpią, to najlepszą opcją bedzie wizyta u ginekologa.
Karolajna2132 -sobota, 26 grudnia 2015 23:54:57
Chcialam jeszcze dodac zeokropnie bolal mnie dzis jajnik i macica piersi rowniez byly tkliwe
Karolajna2132 • Karolajna2132@gmail.com • Slask -sobota, 26 grudnia 2015 23:28:12
Dziewczyny mam do was wazne pytanie krazek uzywam juz bardzo dlugo ok 10 mies i nieprzypominam sb zebym miala taka sytuacje w trakcie stosowania go. Mianowicie krazek zalozylam dzis rano niemialam okresu 2 dni tak jak zawsze zakladam krazek po 7 dniowej przerwie o godz 9/10 i wlasnie przed chwila dostalam dziwnego plamienia o nieprzyjemnym zapachu nie wiem co to moze oznaczac ;(
Dominika -sobota, 26 grudnia 2015 08:04:44
W czwartek (17.12) ok. 18.30 wzięłam ostatnią tabletkę Novynette (dwuskladnikowa,brana przez 21 dni i 7 dni przerwy).Zmieniłam metodę antykoncepcji na krazek,ktory zalozylam wtedy,kiedy mialabym zazyc kolejna tabletke,czyli 25.12.Niestety nie mogłam tego zrobić o 18.00,został on założony ok.22.30.Takie opóźnienie byłoby ok dla tabletek,lecz za długie dla używania krążka (ponad 3 godziny).Nie wiem czy ten cykl jest zabezpieczony czy nie?Wspólnym w trakcie 7-o dniowej przerwy bez dodatkowego zabezpieczenia.Ulotka nie jest precyzyjna (w sensie godzin i opoznienia) jeśli chodzi o zmianę metody z tabletek na krążek,mówi jedynie o dozwolonym opoznieniu już podczas używania krążka i jego wypadniecia/ponownego zakładania.Czy ktoś mógłby mi pomóc odpowiedzieć na moje pytanie?Dziękuję :).
KarolinaK -środa, 23 grudnia 2015 22:00:39
A czy coś się stanie gdy założę już piątek czyli tak jak zawsze? Zależy mi na tym dniu ponieważ dzięki temu zawsze dostawałam miesiączkę po weekendzie 😉 no i proszę powiedz czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Mam nadzieję że nie bo wydaje mi się za gorzej jest jak za późno włoże niż wyjme😊 Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Instruktorka • PL -środa, 23 grudnia 2015 12:36:43
Karolino - wyjmij krążek teraz, poczekaj 7 dni, czyli czas na krwawienie miesiączkowe (a nie tylko do piątku) i następnie włóż krążek z nowego opakowania. Tak rozpoczniesz nowy prawidłowy cykl, natomiast poprzedni był po prostu o 3 lub 4 dni dłuższy.
KarolinaK • Karolina.kunc@interia.pl • Puck -wtorek, 22 grudnia 2015 16:14:22
Witam, Proszę o poradę. Powinnam wyjąć w piątek krążek jednak dopiero teraz mi się przypomniało że go nie wyjelam. Czy jeżeli wyjdę go teraz a w piątek normalnie włożeniu go tak jak powinnam zabezpieczenie będzie trwało? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Goska • Wałcz -poniedziałek, 14 grudnia 2015 10:57:53
Magdo masz 2 opcje do wyboru: 1. Wyjmij krazek, a po 7 dniach wloz nowy, czyli zastosuj identyczny schemat jak normalnie. 2. Wyjmij krazek i od razu wloz nowy, czyli zacznij kolejny cykl miesiaczkowy bez przerwy na okres. Ja na twoim miejscu w czasie calego nowego cyklu stosowalabym dodatkowe zabezpieczenie np prezerwatywe.
Magda • anna.niedzielko@poczta.onet.eu • Południe -sobota, 12 grudnia 2015 07:01:17
Witam, prosze o informacje. Zapomniałam wyjąć krążek po 3 tygodniach, mam juz go 4 tygidnie. Co powinnam zrobic aby wrocic do normalnego cyklu: miesiaczka/ krazek/miesiaczka? Wyjac i zrobic przerwe? Wyjac i czekac na miesiaczke? Wyjac i wlozyc zaraz nastepny? Z gory dziekje.
Magda • anna.niedzielko@poczta.onet.eu • Południe -sobota, 12 grudnia 2015 06:52:01
Witam, prosze o informacje. Zapomniałam wyjąć krążek po 3 tygodniach, mam juz go 4 tygidnie. Co powinnam zrobic aby wrocic do normalnego cyklu: miesiaczka/ krazek/miesiaczka? Wyjac i zrobic przerwe? Wyjac i czekac na miesiaczke? Wyjac i wlozyc zaraz nastepny? Z gory dziekje.
Angelika • Wałbrzych -piątek, 04 grudnia 2015 12:10:21
Witaj, ja nie miałam nigdy takiego przypadku, ale 8 dni to bardzo dużo. Cały cykl masz teraz przesunięty i w mojej ocenie istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę w tym czasie (7 dni przerwy na okres + 8 dni zapomnienia) Bardzo możliw, że w tym czasie miałaś owulację, a jeśli uprawiałaś seks bez zabezpieczenia, to ryzyko jest realne. Moja rada: nie wpadaj teraz w panikę, po kilku dniach zrób test ciążowy zakupiony w każdej aptece za ok. 20 zł. Rozwiejesz w ten sposób swoje wątpliwości. Przez internet nikt ci więcej nie powie. Powodzenia.
zalamana11 • judytkas18@wp.pl • Biała Podlaska -środa, 02 grudnia 2015 17:23:35
Prosze o pomoc. Nie wiem sama jak to sie stalo, ale zapomnialam po tygodniowej przerwie zalozyc nowy krazek. Wlozylam go 8 dni pozniej niz potrzeba. Podczas tej ppzerwy odbywalam stosunki płciowe, ostatni 6dnia od terminu zalozenia krazka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciazy? Zdazalo mi sie ze spoznialam sie zalozeniem nowego maksymalnie 3 dni i problemu nie bylo. Jednak w tym momencie to sie podlamalam ta sytuacja:( mie ktos mial podobny przypadek?
zalamana11 • judytkas18@wp.pl • Biała Podlaska -środa, 02 grudnia 2015 17:17:17
Prosze o pomoc. Nie wiem sama jak to sie stalo, ale zapomnialam po tygodniowej przerwie zalozyc nowy krazek. Wlozylam go 8 dni pozniej niz potrzeba. Podczas tej ppzerwy odbywalam stosunki płciowe, ostatni 6dnia od terminu zalozenia krazka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciazy? Zdazalo mi sie ze spoznialam sie zalozeniem nowego maksymalnie 3 dni i problemu nie bylo. Jednak w tym momencie to sie podlamalam ta sytuacja:( mie ktos mial podobny przypadek?
Anna 9212 • Poznań -poniedziałek, 02 listopada 2015 20:15:27
Witajcie, słyszałam, że ten pierścień trzeba wyciągać raz na 9 miesiecy i robić miesięczną przerwę. A wtedy seks kompletnie odpada, bo szansa zajścia w ciążę, jest 400% większa. A przerwa jest powodem tego, że organizm myśli w czasie stosowania, że jest w ciąży, a ciąża nie trwa dłużej niż 9 miesięcy. Mam te nie pewne informacje od lekarza i nie wiem ile w tym prawdy, możecie mi to wyjaśnić? Pozdrawiam
Marcyśka -niedziela, 25 października 2015 15:11:34
Mam do sprzedania jeden krążek Nuvaring za 50 PLN. Termin ważności do marca 2016. Szczecin, tel. 505-523-151.

Pokrewne artykuły