Pierścień antykoncepcyjny krążek NuvaRing

Nowoczesna antykoncepcja krążek NuvaRing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przeciwdziałania niepożądanym ciążom i ich przerywaniu. Dlatego tak ważna jest edukacja społeczeństwa dotycząca sposobów planowania rodziny. Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania niepożądanej ciąży jest pierścień hormonalny NuvaRing.

Poważnym problemem w stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej czyli popularnej pigułki, są niepowodzenia w wyniku błędów jej stosowania. Aż 47% kobiet zapomina o przyjęciu jednej lub więcej tabletek w ciągu jednego cyklu. Zaś 22% nie pamięta o przyjęciu dwóch lub więcej tabletek na cykl. PTG podaje szacunki, według których co piąta niepożądana ciąża jest wynikiem błędu w stosowaniu doustnej metody antykoncepcyjnej.

Na polskim rynku dostępny jest hormonalny środek antykoncepcyjny: NuvaRing stosowany dopochwowo w sposób ciągły przez 3 tygodnie. Jest to elastyczny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i bezbarwny pierścień o średnicy niewiele większej niż 5 cm i przekroju 4 mm.

Kobieta sama umieszcza w pochwie pierścień w pierwszym dniu cyklu i po upływie 3 tygodni sama go także usuwa. Innowacyjność dopochwowego pierścienia antykoncepcyjnego NuvaRing (vaginal contraceptive ring - VCR) polega na tym, że po umieszczeniu w pochwie przez cały czas uwalnia on hormony progestagen (etonogestrel) i estrogen (etynyloestradiol), które przenikają do krwioobiegu. Po 7 dniach przerwy, w czasie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, po czym znów następuje 7 dniowa przerwa.

Zakładanie Nuvaring

W zależności od tego, jaka pozycja jest najbardziej wygodna dla kobiety, NuvaRing® może być wprowadzony przy pozycji stojącej, klęczącej lub leżącej.

Działanie NuvaRing jest takie samo, jak w przypadku doustnych tabletek antykoncepcyjnych (DTA) - czyli popularnych pigułek - i polega na zahamowaniu owulacji. W przeciągu trzytygodniowego okresu, w którym pierścień powinien znajdować się w pochwie, dopuszcza się jego wyjęcie lecz nie na dłużej niż 3 godziny.

Specjaliści zalecają NuvaRing wszystkim kobietom w wieku rozrodczym, w szczególności zaś tym, u których ryzyko przypadkowej ciąży jest wysokie. To doskonała metoda dla kobiet, które nie są zdyscyplinowane w codziennym przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, a przyklejony na skórze plaster i jego eksponowanie nie jest dla nich akceptowalne.

Dzięki stosowaniu pierścienia raz w miesiącu, kobieta nie musi codziennie pamiętać o przyjmowaniu antykoncepcji, jak ma to miejsce w przypadku tabletek doustnych. Zakładanie pierścienia NuvaRing raz w miesiącu uwalnia kobiety od powtarzalnego, codziennego hasła: "Weź pigułkę". Pierścień jest dobrze tolerowany przez kobiety, a sam środek łączy łatwość stosowania i wysoka skuteczność, współczynnik Pearla dla NuvaRing mieści się w zakresie od 0,25 do 1,75. Precyzja położenia pierścienia w pochwie nie wpływa na jego skuteczność, a zakładanie i usuwanie pierścienia jest proste i nie stanowi problemu. Ponadto pierścień nie jest odczuwalny w pochwie ani przez samą kobietę, ani przez partnera, co nie zmienia odczuć seksualnych.

NuvaRing cena w aptekach

Cena Nuvaring w zależności od dystrybucji w aptekach waha się:

  • minimalna cena: 41 zł za krążek NuvaRing 1 szt.
  • maksymalna cena: 58 zł za krążek NuvaRing 1 szt.

(średnie ceny w aptekach, odpłatność 100% - produkt nierefundowany)

Nuvaring ulotka (informacje dla pacjenta)


Ulotka dla pacjenta

  • format: PDF
  • ilość stron: 29
  • rozmiar pliku: 1.30 MB

Ulotkę Nuvaring PDF pobrano razy


Ulotka w formacie JPG 24 strony (po dwie strony), łącznie 13 plików JPG, 1.45 MB

Kobieta planując ciążę sama może zadecydować o zaprzestaniu jego stosowania, gdyż jest to metoda w pełni odwracalna. NuvaRing jest pierwszym środkiem antykoncepcyjnym na rynku polskim zawierającym najmniejszą ilość estrogenów (15 ľg, a inne dostępne preparaty antykoncepcyjne zawierają od 20 do 50 ľg). Dzięki tak małej dawce estrogenów zawartej w pierścieniu NuvaRing kobiety stosujące ten środek nie cierpią z powodu bólu głowy, nudności, bolesnych piersi i nie tyją. Mimo tak niskiej dawki estrogenów nieprawidłowe krwawienia i plamienia są niezmiernie rzadkie.

Porównanie satysfakcji ze stosowania NuvaRing i tabletki antykoncepcyjnej.

Tematy z forum:

Badania przeprowadzone wśród Polek korzystających z pigułek antykoncepcyjnych lub pierścienia NuvaRing wskazują, że dużo bardziej usatysfakcjonowane z wybranej przez siebie metody są kobiety, które wybrały pierścień. W tej grupie jest aż 91% kobiet zadowolonych lub bardzo zadowolonych ze stosowania NuvaRing. W przypadku pań, które wybrały pigułki, ten odsetek wynosi tylko 76%.

Filmy instruktażowe

Opakowanie i wygląd krążka

Zakładanie krążka NuvaRing

Jak używać NuvaRing

Rozpoczęcie antykoncepcji przy użyciu pierścienia

Schematycznie:

Umieść go w pochwie pomiędzy pierwszym a piątym dniem twojego cyklu miesiączkowego. Dzień 1 cyklu to pierwszy dzień krwawienia (okresu). Pierścień należy umieścić najpóźniej w piątym dniu cyklu, nawet jeśli nadal masz okres.

Używaj NuvaRing cykliczne, tzn. (3 tygodnie wewnątrz Twojego ciała, a po wyjęciu 1 tydzień przerwy). Po włożeniu pierścienia, powinnaś go pozostawić w pochwie przez 3 tygodnie z rzędu. Po 3 pełnych tygodniach usuń pierścień na 1 tydzień przed rozpoczęciem następnego cyklu. W tym czasie najprawdopodobniej dostaniesz okres. Jest to 7 dniowa przerwa, gdy nie masz w sobie pierścienia. Okres zwykle dostaniesz 2-3 dni po usunięciu pierścienia.

Możliwe jest również używanie pierścienia Nuvaring w cyklu ciągłym (nie dopuszczając do miesiączkowania). Może zaproponować to lekarz ginekolog np. w celu leczenia na niektóre schorzenia, takie jak bolesne miesiączki lub endometrioza. W takim przypadku możesz czuć się najlepiej, kiedy będziesz używała pierścienia w sposób ciągły, ale oznacza to, że nie będziesz miała okresu. Po upływie 3 pełnych tygodni wyjmuje się NuvaRing z pochwy i wymienia go na nowy pierścień (bez żadnej przerwy). Niektóre kobiety mogą mieć w tym czasie drobne plamienia.

Schemat używania pierścienia cykliczne:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Schemat używania pierścienia w sposób ciągły:

(począwszy od włożenia pierścienia w pierwszym dniu miesiączki)

Zdjęcia krążka


wpisów: 614 na 3 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3   - następna >>>

ASka -środa, 26 kwietnia 2017 16:14:51
Witam mam ogromny problem. Zapomniałam zabrać krążka ze sobą na wyjazd, przez co zamiast zaaplikować go w sobotę wieczorem zrobiłam to dopiero w środę czyli po 4 dniach. Na ulotce napisane jest ze przez pierwsze 7 dni należny się podwójnie zabezpieczać, do mojego stosunku doszło w 6 dniu. Byłam pewna, ze system zaczyna działać jednak moja Pani ginekolog twierdzi ze ochrony nie ma. Czy ochrony w tym cyklu faktycznie już nie ma? i czy 4 dni spóźnienia i stosunek w 6 dniu od wsadzenia kółka daje bardzo duże prawdopodobieństwo zapłodnienia? Dodam, że stosunek odbył się dokładnie w 14 dniu cyklu.
Małgośka • Katowice -wtorek, 25 kwietnia 2017 09:10:50
Joanno poczekaj, w 1 cyklu krwawienia i plamienia przez cały 1 cykl miesiączkowy są dość częste. Widocznie twój organizm reaguje "mocniej" na hormonalne zmiany i krwawisz więcej. Przy innej metodzie hormonalnej np pigułki pewnie byś miała podobnie. Po pierwszym cyklu wszystko się uspokoi. Jeśli okaże się jednak że krwawienia są zbyt obfite to wróć do ginekologa który przypisał ci receptę.
Joanna09 • kacikdlamaluszka@o2.pl • Gdańsk -poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:51:39
Dziewczyny. Krazek mam juz 14 dzien. I nadal krawawie i to naprawdę mocno. Co myslicie? Nadal czekac czy rezygnowac? Bo slabo sie juz czuje...
Julka_Kraków • Kraków -wtorek, 18 kwietnia 2017 09:43:07
Saro ja stosowałam 3 krążki bez robienia przerwy tygodniowej na okres. Było to w systemie 3 tygodnie + 3 tygodnie + 3 tygodnie + przerwa tygodniowa na okres, a później znów 3 tygodnie z krążkiem. Żadnych skutków ubocznych nie odczułam ani nie zauważyłam. Okres miałam bardzo słaby, skąpy i krótki. Skoro w ulotce jest napisane że można tak robić, to myślę że producent to zbadał i przetestował. Ja bym się na twoim miejscu nie obawiała z takim zastosowaniem.
Sara • mi.ss14@wp.pl • Warszawa -niedziela, 16 kwietnia 2017 21:12:55
Witajcie dziewczyny. Mam do Was pytanie, może macie doświadczenie w tym temacie. Od kilku lat stosuję krążek Nuvaring - 3 tygodnie noszenia i tygodniowa przerwa. W najbliższym czasie bardzo niefortunnie układają mi się wyjazdy, biorąc pod uwagę, że w lipcu może być wysoka temperatura, nie mogę wziąć krążka w daleką podróż. Jak patrzę na daty, najlepiej byłoby zastosować 3 krążki bez przerw między nimi. Ostatnio już zastosowałam 2 krążki z rzędu po konsultacji z lekarzem, nie miałam między nimi okresu ani żadnych plamień, za to po wyjęciu drugiego krążka szybciej niż zwykle dostałam okres - 2 dni po wyjęciu (zwykle 4). W internecie wyczytałam, że można stosować Nuvaring maksymalnie przez 3 cykle bez przerw. Natomiast nigdzie nie jest napisane, jakie ma to skutki uboczne. Czy któraś z Was stosowała krążki bez przerw?
Instruktorka • PL -sobota, 15 kwietnia 2017 23:15:42
do SHE: zrobiłaś nieprawidłowo, owulacja następuje około 14 dnia cyklu, ale nie wiadomo, czy po 8 dniach cyklu jajo w jajniku nie jest już na tyle dojrzałe, że mimo zastosowania krążka nie uwolni sie za kilka dni do jajowodu. Niemożliwe jest to do stwierdzenia on-line. Lekarz ginekolog stwierdzi to podczas badania usg wewnątrzmacicznego. Jedyne co mogę ci teraz poradzić, to zabezpiecz się dodatkowo przed niechcianą ciążą, a najlepiej zrezygnuj z seksu do najbliższej miesiączki. Wtedy włóż krążek w prawidłowym czasie.
she -piątek, 14 kwietnia 2017 18:58:25
Cześć, mam pytanie. Pierwszy krążek włożyłam 8 dnia cyklu. Jaka jest szansa ze będzie działał i zabezpieczał przed ciąża?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 21:22:48
Edyta: możesz tak zrobić bez żadnych obaw o ciążę. Masz w sobie krążek przez 3 tygodnie, następnie wyjmujesz go i od razu wkładasz nowy na kolejne 3 tygodnie. Następnie po tych 3 tygodniach wyjmujesz krążek i czekasz 7 dni. W tym czasie dostaniesz krwawienia. Po 7 dniach wkładasz kolejny nowy krążek i zaczynasz następny cykl miesiączkowy. To wszystko :)
Edyta -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:29:03
Czy można krążek używać np. (3 tygodnie + 3 tygodnie czyli bez przerwy a potem z powrotem 3 tygodnie z krążkiem i tydzień przerwy) czy to nie wpływa na skuteczność zabezpieczenia.
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • Wwa -poniedziałek, 10 kwietnia 2017 14:08:37
Dzięki Jagoda, przyszedł w piątek wieczorem 🤗
Jagoda • Kraków -piątek, 07 kwietnia 2017 20:28:38
Do Xxx: Nie rób tego!! To najlepszy sposób na zajście w nieplanowaną ciążę. Włożenie krążka w trakcie trwania cyklu nic nie zmieni, jeśli np. jajeczko już dojrzało i za chwilę zostanie uwolnione do jajowodu. Musisz poczekać do okresu i założyć krążek w 1 dniu krwawienia. Tak przeczytasz też w ulotce dla pacjenta gdzie jest wyjaśnione jak zaczynać przyjmowanie krążka po raz pierwszy lub po długiej przerwie. Musicie znaleźć inną metodę antykoncepcji do Świąt, najłatwiejsza to prezerwatywy.
Jagoda • Kraków -piątek, 07 kwietnia 2017 20:23:31
Do Agi: Nie jesteś w ciąży z powodu jak to nazywasz: wahań godzinowych. Poza tym wyjęłaś o 1 godzinę wcześniej a nie później więc nie doszło do przetrzymania krążka w pochwie. Ja po wyjęciu krążka dostaję okres po 2,5 do 3 dni od wyjęcia. Nie wpadaj w histerię, zrelaksuj się, obejrzyj telewizję i nie nakręcaj się teraz czytaniem wszystkich historii ciąż z internetowych wpisów. Krwawienie miesiączkowe przyjdzie najprawdopodobniej dziś w nocy lub jutro w dzień. Pozdrowienia!
Xxxx -piątek, 07 kwietnia 2017 20:22:03
Kochani proszę o pomoc miesiaczkę zaczynam na święta wielkanocne czyli 16kwietnia2017r.natomiast partner już jutro wraca do Polski po 4 miesiącach nieobecności czy pierścień mogę założyć dzisiaj nie ukrywam że przez kilka miesiecy nie zabezpieczalam się wcale....
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • Wwa -piątek, 07 kwietnia 2017 14:24:08
Data drugiego założenia 15marca****
Agaaaa • czyliinaczej@gmail.com • wwa -piątek, 07 kwietnia 2017 14:20:38
Hej, mam pytanie. Zaczęłam stosować krążek 15lutego o 1 w nocy, wyjęłam po 3tyg natomiast spóźniłam sie i obudziłam o po 5, Wiec tak szybko jak sie dało wyjęłam. Wtedy dostałam okres juz wieczorem. Nastepny krążek założyłam 12 marca chwilkę po 7 i wyciągnęłam teraz w środę 5 kwietnia koło 6. I teraz moje pytanie miedzy 12 a 30 marca kochaliśmy sie kilka razy do końca, bez dodatkowych zabezpieczeń. Jest dziś piątek a ja jeszcze nie mam okresu. Pytanie następujące czy te wahania godzinowe mogły doprowadzić do zajścia w ciąże ????
Ania • Wrocław -niedziela, 02 kwietnia 2017 10:45:16
Dziękuję :) Myślę, ze tak właśnie zrobię.
Julitka_Macewicz • Zabrze -wtorek, 28 marca 2017 20:59:19
Aniu: Rozpoczęcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej tylko dla jednego lub 2 zbliżeń seksualnych przez kilka miesięcy, trochę mija się z celem. Ja myślę, że prezerwatywa wam wystarczy jako zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Być może istotne dla ciebie jest żeby ten pierwszy seks był bez żadnych sztucznych zabezpieczaczy typu gumka, ale cudownego środka niestety nie ma. Jak się mówi potocznie: "najlepsza antykoncepcja to wstrzemięźliwość seksualna" Ja na twoim miejscu nie poddawała bym organizmu takim próbom hormonalnym. Mieć krążek przez miesiąc lub dwa, poźniej przerwa przez kilka mies. i poźniej znow krążek - to nie jest dobre. Takie moje zdanie. Postarajcie się o dobrej jakości prezerwatywy, dobry i spokojny nastrój, bez stresu, może się przydać jakiś środek nawilżający.
Ania • Wrocław -wtorek, 28 marca 2017 10:20:27
Czy może mi ktoś pomóc? Zastanawiam się czy opłaca mi się zacząć antykoncepcję hormonalną, dokładnie Nuvaring. Nigdy nie wspolzylam, mam stalego chłopaka i chcemy rozpocząć współżycie. Chodzi o to, ze teraz jestem poza krajem i będę na urlopie w maju i później dopiero za ok. 3-4 msc, a na stałe będę po nowym roku. W maju chciałabym rozpocząć współżycie i nie wiem czy juz zacząć stosować krążki... Boję się użyć samej prezerwatywy, bo akurat będę miała dni płodne... Zastanawiam sie tez czy moze brac krazki do wrzesnia i pozniej je odstawic i wrocic do nich po nowym roku? Proszę o radę!!
K -środa, 22 marca 2017 22:59:56
Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Moim błędem było po prostu to, że się naczytałam o przeróżnych skutkach ubocznych i że dla wielu kobiet była to najgorsza opcja i fatalnie się czuły... Ale wiadomo, że każdy organizm inaczej zareaguje, mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak po maśle ;)
Justyna_W • Olsztyn -środa, 22 marca 2017 21:37:01
Absolutnie tak nie jest, że nie można funkcjonować! Za to na pewno będzie ci gorzej funkcjonować jeśli zajdziesz w nieplanowaną ciążę 8-/ W 1 miesiącu możesz mieć plamienia dla których wystarczy zwykła wkładka bo to nie jest normalne duże krwawienie jak przy okresie. Później będziesz miała skąpe i niebolesne miesiączki i co najważniejsze bardzo regularne. Krążek nie czuje się w pochwie, nie boli, nie piecze, nie przeszkadza i samoistnie nie wypada. Natomiast jego wyjęcie nie sprawia żadnych trudności. Sięgasz głęboko palcem wskazującym, wyginasz wewnątrz palec w haczyk i wyjmujesz ring. To wszystko! Powodzenia.
K -środa, 22 marca 2017 19:24:21
Hej. Bardzo proszę o pomoc :) Moja sytuacje wygląda tak: ginekolog przepisał mi pierścień NuvaRing, gdyż stwierdził, że szkoda wątroby :D To jest moja pierwsza antykoncepcja, dopiero zamierzam rozpocząć współżycie. Chciałam zasięgnąć informacji i zaczęłam czytać w internecie opinii na temat tych krążków. I to był chyba mój największy błąd! Na jednym forum przeczytałam same pozytywne opinie, a na innym sporo negatywnych i się zwyczajnie boję i nie wiem co robić! POMÓŻCIE, PROSZĘ!! Czy naprawdę pierwsze dni/tygodnie/miesiące są aż tak straszne, że nie można funkcjonować?
Dominika_A • Łódź -niedziela, 19 marca 2017 01:58:44
Werka - wrócisz do krążka kiedy znów będziesz chciała stosować tą forme antykoncepcji. Wtedy musisz postąpić tak jakbyś od nowa zaczynała a więc wkładasz krążek w 1 dniu okresu. Jeżeli chodzi o bóle to ja nie miałam po powrocie do nuvaring ale male plamienia sie pojawialy w 1 miesiacu. Później wszystko sie unormowalo.
Werka -piątek, 17 marca 2017 20:12:22
Witam. Od 3 miesięcy stosowałam krążek, jednak w tym miesiącu nie wzięłam nowego. Kiedy powinnam do niego wrócić? Czy znowu pojawią się bóle, które towarzyszyły mi przy 1 zastosowaniu?
Alicja • Wilczyce -czwartek, 16 marca 2017 19:51:17
Do Izy: Przerwę zrobiłaś krótszą niż normalnie. To lepsze wyjście niż zdobić zbyt długą przerwę na krwawienie. Skoro można nie robić w ogóle przerwy pomiędzy cyklami to moim zdaniem wszystko jest w porządku. Po 3 tyg. wyjmiesz krążek i jakieś 3 dni później dostaniesz okres. Później 7 dni przerwy i nowy krążek. Ja tak stosuję i jest OK :D
Iza • izabelakaminska11@gmail.com • Warszawa -czwartek, 16 marca 2017 17:50:11
Hej, niepokoi mnie to co tu czytam apropo pierwszego włożenia krazka. Do tej pory brałam tabletki, ale właśnie przeszłam na krążki i moja lekarka kazała mi pierwszy krążek włożyć w 1 dniu krwawienia po skończeniu ostatniego opakowania tabletek a nie po 7 dniowa przerwie tak jakbym kontynuowała antykoncepcje hormonalna. Myślicie, że to bardzo zle że włożyłam do w 1 dniu krwawienia?
Justyna • Kraków -środa, 15 marca 2017 17:54:32
Ja używam Nuvaringa juz 3 rok, żadnych problemów ani niebezpieczenstw. Samopoczucie też dobre, mogę polecić wszystkim.
Jolka_Wro • Wroclaw -poniedziałek, 13 marca 2017 09:41:50
Do Alexis: Nie ma znaczenia w jakiej pozycji ulozony jest krazek w pochwie. Uklada on sie samoczynnie dopasowujac do anatomii pochwy. Dzialanie jego w kazdej pozycji jest prawidlowe. Pieczenie warg sromowych nie wystepuje od samego krazka, jest on obojetny dla skory i tkanki miekkiej. Byc moze masz jakies podraznienie sromu lub lekki stan zapalny ktory zbiegl sie czasowo z wlozeniem krazka. Nie powinnas laczyc tych dwuch sytuacji ze soba.
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -sobota, 11 marca 2017 09:53:47
Dodatkowo od kiedy mam pierscien w ssobie (od wczoraj) pieką mnie wargi sromowe. Mam jeszcze okres, ale takiego pieczenia nigdy nie mialam podczas okresu. Czy to normalne?
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -sobota, 11 marca 2017 09:22:59
Proszę o szybką odpowiedz! Zalozylam nuvaring pierwszy raz tak ze krazek jest we mnie na plasko. Czy to jest prawidlowe ulozenie? Czy on powinien byc na boku? Blagam o szybką odpowiedz :(
Instruktorka • PL -piątek, 03 marca 2017 08:12:24
Do KICIA: Możesz założyć krążek o tej samej porze co zażywałaś pierwszą pigułkę czyli o 19:00, lub wcześniej (byleby nie później) Tak więc zrób jak tobie jest wygodniej - rano lub wieczorem, byleby było to dokładnie 7 dnia po skończeniu ostatniej tabletki z poprzedniej paczki. Jest to kontynuacja antykoncepcji hormonalnej, a nie zaczynanie jej stosowania od nowa. Zmienia się jedynie sposób aplikacji.
Instruktorka • PL -piątek, 03 marca 2017 08:07:54
Do Alexis: Włóż krążek dopochwowy w tym samym czasie jakbyś brała pierwszą pigułkę z nowego opakowania. Nie rób tego w 1 dzień okresu, ponieważ ty kontynuujesz antykoncepcję hormonalną, a nie zaczynasz jej stosowanie po raz pierwszy lub po długiej przerwie.
Alexis • alexis2326@gmail.com • Wrocław -czwartek, 02 marca 2017 14:12:12
Witam. Od następnego tygodnia mam zacząć używać krążka dopochwowego Nuva Ring. Obecnie jestem na tabletkach antykoncepcyjnych Lespilus (28 tabletek, z czego 24 ze substancją czynną - tabletki różowe, oraz 4 tabletki placebo - białe). Od kiedy mam zacząć stosować krążek? Czy wtedy kiedy skończy mi się całe opakowanie tabletek i jakby zamieniam tabletki na krążek (tak jakbym zaczynała nowe opakowanie tabletek)? Czy może w ten dzień, kiedy dostanę okresu? A okresu zwykle dostaję po wzięciu 3 białej tabletki. Bardzo proszę o odpowiedź, muszę zmienić metodę antykoncepcji ze względu na problemy z jelitami i teraz trochę się tym stresuję.
Kicia -środa, 22 lutego 2017 00:28:40
Hej dziewczyny, przechodzę z tabletek Sidretella na krążek NR. Jutro (środa 22.02) mija mi 7dniowa przerwa i muszę założyć NR. Pigułkę zawsze brałam o 19:00 i tu moje pytanie: Czy krążek też powinnam włożyć o tej samej godzinie co wcześniej pigułki? (19:00) Czy może godzina założenia w ten dzień nie ma znaczenia? Czy mogę założyć go rano czy jednak czekać do 19:00?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:36:39
Do Elene: Nie jesteś w ciąży, poprzez wyjęcie krążka wymusiłaś wcześniejszą miesiączkę. Skoro masz lub miałaś okres, to zagnieżdżenie się jajeczka nie jest możliwe - nawet gdyby jakimś cudem zostało uwolnione z jajnika. Jeśli chcesz to dla własnego spokoju sumienia kup test w aptece i zrób sobie (koszt to nie więcej niż 20 zł) Pozdrawiam 8-)
Aska • Warszawa -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:32:30
Stosuję od dawna, ale nigdy nie próbowałam tego. Myśle że to nie jest dobry pomysł. Po co w ogóle miałabyś zakładać krążek wcześniej? To nie zwiększy bezpieczeństwa przed ciążą.
Karolina • 89caroline89@gmail.com • Zambrów -poniedziałek, 20 lutego 2017 23:17:20
Witam czy mozna zalozyc krażek przed pierwszym dniu cyklu miesiaczkowego i jak to zadziala na organizm?
Elene • Łódź -piątek, 17 lutego 2017 11:07:25
Droga Instruktorko. Tak jak pisałam wcześniej wyjęłam omyłkowo krążek po 14 dniach. Odbyłam stosunek w tych dniach kiedy nie było krążka ale dostałam po czterech dniach okres (oczywiście włożyłam już nowy krążek) wiem że istnieje ryzyko zapłodnienia w tym czasie kiedy nie miałam krążka ale czy jak dostałam okres to może to świadczyć że nie doszło do zapłodnienia? Czy za wcześnie żeby to stwierdzić po jakim czasie może powinnam zrobić test? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -czwartek, 16 lutego 2017 18:02:51
Do Elene: Obecnie nie jesteś chroniona przed zapłodnieniem i występuje duże ryzyko owulacji u ciebie. Dlatego wstrzymaj się od stosunków lub zabezpieczcie się inaczej (prezerwatywa). W takiej sytuacji jak powstała u ciebie musisz czekać do 1 dnia okresu i wtedy włożyć nowy krążek - tak jakbyś rozpoczynała od nowa antykoncepcję hormonalną, a nie kontynuowała.
Instruktorka • PL -czwartek, 16 lutego 2017 17:59:02
Do Marzeny: Najlepiej byłoby gdybyś jednak zaczekała do najbliższej miesiączki i dopiero wtedy rozpoczęła antykoncepcje z krążkiem Nuvaring. Jeśli włożysz krążek teraz w trakcie cyklu, to i tak będziesz musiała dodatkowo stosować inne zabezpieczenie np prezerwatywę. Proponuję zaczekać do najbliższej menstruacji. Gdy będziesz stosowała antykoncepcję hormonalną cykle uregulują się na 28 dniowe.
Elene • Łódź -czwartek, 16 lutego 2017 12:44:14
Witam, Stosuję krążek NUVARING już od trzech lat. Jednak w tym miesiącu się pomyliłam i wyjęłam ringa po dwóch tygodniach. Czy jestem zabezpieczona w tym czasie kiedy został on wyjęty? Kiedy mam włożyć nowego czy teraz po tygodniu jak się zorientowałam (nie wystąpił okres) czy czekać na pierwszy dzień miesiączki? Pozdrawiam
Marzena • marzenawojciechowska@onet.eu • Ostrowiec Świętokrzyski -środa, 15 lutego 2017 10:18:59
Witam, mam pytanie odnośnie pierwszego zastosowania krążka Nuvaring w przypadku nieregularnego miesiączkowania u kobiety w okresie menopauzalnym. Miesiączki miewam teraz w odstępach około dwumiesięcznych. Ostatnia menstruacja była 30 stycznia. Czy chcąc rozpocząć stosowanie Nuvaring muszę czekać na pierwszy dzień kolejnej miesiączki? Jeśli nie, to kiedy powinnam założyć krążek aby stanowił skuteczną antykoncepcję?
Instruktorka • PL -poniedziałek, 13 lutego 2017 12:04:47
Kasiu: przy stosowaniu w sposób prawidłowy każdej metody antykoncepcji hormonalnej (pigułki, plastry, krążki) nie dochodzi do uwolnienia jajeczka z pęcherzyka Graffa czyli nie dochodzi do owulacji. Natomiast krwawienie miesiączkowe jest wywoływane sztucznie przez obniżenie hormonów żeńskich - najczęściej estrogenu i progesteronu. Dodatkowe zabezpieczenie się tuż po krwawieniu miesiączkowym jest zasadne tylko przy rozpoczynaniu tej metody antykoncepcji. Podczas kontynuacji cykli miesiączkowych z antykoncepcją hormonalną (między innymi krążki NuvaRing) nie ma konieczności zabezpieczania się dodatkowo. Mówiąc krótko, nie ma możliwości dojść do zapłodnienia bez względu w jakim stadium cyklu miesiączkowego jesteś.
kaska -sobota, 11 lutego 2017 11:36:36
zapytam jeszcze o to czy jeśli zawsze stosuje 7 dniowy system przerwy to czy po tej przerwie muszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji czy tak jest tylko za pierwszym razem kiedy zaczynam go stosować?
kaska • kasia.bertrand@bertrand.pl -sobota, 11 lutego 2017 11:22:17
witam, mam pytanie czy stosując system nouva ring wogóle nie mam owulacji czyli jest zachamowana dodam że stosuję go regularnie od 3 lat. czy możliwe jest że podczas siedmiodniowej przerwy odbywając stosunek ostatniego dnia i włożywszy krążek zgodnie z instrukcją w niedzielę 29.01 o 20.30 moge byc w ciazy?
Agata -środa, 01 lutego 2017 21:54:18
Witam. W internecie czytalam ze w pierwszym tygodniu jak ma sie krazek to dobrze jest uzywac dodatkowe zabezpieczenie ale czy to znaczy ze w pierwszym tygodniu kazdego krazka? czy tylko tego pierwszego? Pozdrawiam
Aneta11 -sobota, 14 stycznia 2017 21:18:47
Myślałam że postępuję właściwie,ale już sama teraz nie wiem czy byłam głupia i tylko fartem uniknęłam ciąży. Obecnie stosuje od 4 stycznia kolejny krążek,powinnam go usunąć 25stycznia,dlatego teraz proszę o radę.Czy w ogóle krażęk mnie teraz w ogóle prawidłowo zabezpiecza?Czy powinnam go wyciągnąć,odczekać około miesiąca do wystąpienia prawidłowej miesiączki i pierwszego dnia włożyć nowy krążek? Boję się tylko "przeoczenia" prawidłowej miesiączki przez plamienia,które pojawiły się jak nie miałam tygodniowej przerwy. Mój partner wyjechał i wróci gdzieś za miesiąc więc i tak nie będę teraz współżyła. Proszę dziewczyny o pomoc,bo naprawdę się pogubiłam,a nie wiem czy w ogóle jestem zabezpieczona...
Aneta11 -sobota, 14 stycznia 2017 21:18:24
Hej Dziewczyny! Proszę o pomoc bo już sama zwątpiłam. Stosuję Nuvaring od kilku miesięcy i w ciągu tego czasu krążek wypadł mi dwa razy podczas stosunku wieczorem, za każdym razem znajdowałam go na drugi dzień rano,po około 10 godzinach. Raz zdarzyło mi się to w październiku w pierwszym tygodniu cyklu,więc zastosowałam się do ulotki, żeby krążek włożyć z powrotem ale dodatkowo przez 7dni się zabezpieczać. Tak też z partnerem zrobiłam. Drugi raz wypadł 7 grudnia,w 15dniu cyklu,w środę (gdzie środa jest u mnie zawsze dniem zmiany krążka). Również postąpiłam zgodnie z ulotką,z tym że stary krążek wyrzuciłam i założyłam nowy rozpoczynając nowy 3tygodniowy cykl i przez dłuższy czas zabezpieczałam się dodatkowo z partnerem. Sama do końca nie wiem jak powinno się postępować przy wypadnięciu krążka na czas dłuższy niż te 3 godziny i ostatnio byłam u ginekologa.Spytałam go o to,a on się mocno zdenerwował,zdziwił jakbym była pierwszą osobą której się to przydarzyło i powiedział że w takiej sytuacji cały cykl jest zaprzepaszczony i powinnam czekać do kolejnej miesiączki i włożyć go 1-go dnia.Po czymś takim mocno się zestresowałam i nie pytałam już o nic,on tylko mnie zbadał i wykluczył ewentualną ciążę.
Magda -środa, 21 grudnia 2016 13:23:55
Witam, używam krążka już jakieś 3 lata raz miałam przerwe na miesiąc lub dwa, chciałam się dowiedzieć czy trzeba częściej robić przerwy w stosowaniu czy jak to wygląda? I w ogóle czy trzeba? Pozdrawiam
Instruktorka • PL -niedziela, 13 listopada 2016 11:08:27
Do Sylwii: Twoja sytuacja nie jest normalna, tym bardziej że we wcześniejszych cyklach nie miałaś problemów. Proponuję wizytę i konsultację u ginekologa. Być może masz nadżerkę albo organizm źle zaczął znosić antykoncepcję hormonalną. Jednak tylko lekarz postawi tu rzeczową diagnozę. Powodzenia!
Instruktorka • PL -niedziela, 13 listopada 2016 11:04:28
Do Justyny: Mimowolne wypadnięcie krążka zdarza się niesłychanie rzadko. Mi nigdy się to nie przytrafiło, pomimo często uprawiania seksu w różnych pozycjach. Jeśli we wtorek dostałaś krwawienia to wszystko wskazuje na to, że krążek wypadł w sobotę lub niedzielę (przyjmij niedzielę). Tak więc włóż nowy krążek także w niedzielę po 7 dniach. Krążek mniej w sobie przez 3 tygodnie (21 dni) a po jego wyjęciu zrób 7 dni przerwy w czasie której dostaniesz krwawienia miesiączkowego.
Sylwia • Di_nusia@interia.pl • Siedlce -sobota, 12 listopada 2016 22:25:37
Stosuje Nuvaring czwarty miesiąc. Do tej pory wszystko było super, 0 skutków ubocznych aż do założenia czwartego pierścienia. Do wyjecia krążka został tydzień, od kilku dni plamiłam, dzisiaj już krwaie i mam coraz silniejszy ból brzucha. Czy to może mieć związek ze stosowanymi hormonami - skutki uboczne czy jest to powód do niepokoju?
Justyna • abcde146@op.pl -czwartek, 10 listopada 2016 20:46:44
Proszę o odpowiedź.we wtorek był czas wyjścia krążka wieczorową porą. krążka nie było :'( jedynie co mi przychodzi do głowy to współżycie w ndziele. Jestem w trakcie okresu, który pojawił się wczoraj.i zazwyczaj okres pojawia się po 2,3 dniach od wyjścia krążka.. Czyli wygląda na to,że musiał wypaść w ndziele jak przypuszczam..z poprzednich komentarzy wnioskuję że mam założyć nowy w ndziele i kolejny też już w ndziele po 3 tyg....tak? Proszę o kompetentne info bo sprzeczne informacje wyczytałam na necie. Please
Justyna • abcde146@op.pl -czwartek, 10 listopada 2016 20:44:24
Proszę o odpowiedź.we wtorek był czas wyjścia krążka wieczorową porą. krążka nie było :'( jedynie co mi przychodzi do głowy to współżycie w ndziele. Jestem w trakcie okresu, który pojawił się wczoraj.i zazwyczaj okres pojawia się po 2,3 dniach od wyjścia krążka.. Czyli wygląda na to,że musiał wypaść w ndziele jak przypuszczam..z poprzednich komentarzy wnioskuję że mam założyć nowy w ndziele i kolejny też już w ndziele po 3 tyg....tak? Proszę o kompetentne info bo sprzeczne informacje wyczytałam na necie. Please
Instruktorka • PL -poniedziałek, 24 października 2016 11:54:16
Paulina: Trochę się spóźniłaś, to znaczy 2 dni. Zaczynając od początku (lub po przerwie) hormonalną metodę antykoncepcji, pierwsze użycie należy podjąć w pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego. To samo dotyczy każdej metody hormonalnej, bez względu, czy będzie to krążek Nuvaring, czy też pigułki albo plastry antykoncepcyjne. Zasada jest taka sama dla wszystkich antykoncepcyjnych metod hormonalnych.
Paulina • blackheart911@wp.pl • Zbąszynek -piątek, 21 października 2016 11:35:40
Witam dziewczyny. Mam pytanie . Wcześniej bralam tabletki antykoncepcyjne, zrobilam sobie miesiąc przerwy i teraz chcem użyć krążka. Miesiączkę dostałam 19 wieczorem a dzisiaj jest 21. Czy mogłabym zacząć stosować krazek dzisiaj?
Julka -czwartek, 13 października 2016 23:33:25
Do mini: Producent nie zakłada takiej sytuacji i nie da ci żadnej gwarancji na działanie krążka po wskazanym terminie jego aktywności hormonalnej. Natomiast moim osobistym zdaniem przeciągnięcie o 2 - 3 dni nie powinno mieć wpływu na obniżenie działania krążka, ale tydzień to za długo. Jest to przecież o 1/3 więcej niż zakładana skuteczność.
Mini -środa, 05 października 2016 22:13:26
Hej kobitki. Stosuję już krążek ponad dwa lata i ostatnio się zapomniałam i zamiast 3 tygodnie miałam go 4 tygodnie i zrobiłam tygodniową przerwę. Czy w tym 4 tygodniu krążek też jeszcze działał?
kika • bursztynek84@tlen.pl • katowice -piątek, 30 września 2016 11:53:29
do NOWA. robisz tygodniową przerwę TYLKO PIERWSZY krążek wkładasz w pierwszy dzień miesiączki . Poźniej stosujesz cyklicznie 3 tyg krążek tydzień bez krązka 3 tyg krążek tydzień bez krążka
Nowa -czwartek, 22 września 2016 10:43:29
Hej kobitki. Mam pytanie.. Uzywam nuva ring od 3 miesiecy i za kazdym razem dostaje o pare dni wczesniej okres. Mijaja 2 lub 3 dni od wyciagniecia krazka a powinna byc 7dmio dniowa przerwa. I teraz pyam czy ja mam wkladac ten krazek w ten pierwszy dzien cyklu? Czy mozna po tak krotkim czasie? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Nowa -środa, 21 września 2016 22:33:33
Hej kobitki. Mam pytanie.. Uzywam nuva ring od 3 miesiecy i za kazdym razem dostaje o pare dni wczesniej okres. Mijaja 2 lub 3 dni od wyciagniecia krazka a powinna byc 7dmio dniowa przerwa. I teraz pyam czy ja mam wkladac ten krazek w ten pierwszy dzien cyklu? Czy mozna po tak krotkim czasie? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
Olka • Lublin -wtorek, 20 września 2016 11:05:00
mam dylemat,jestem młodą dziewczyną 19 letnią i chcę zacząc stosować krążek.obecnie jestem tydzień po miesiączce.jeśli go włożę teraz to kiedy on zacznie działać?
mysia • Poznań -wtorek, 20 września 2016 09:54:47
Dziękuję Aniu ze Szczecina.Pozdrawiam. :D
Anka-Szczecin -wtorek, 20 września 2016 09:06:21
Zabezpieczcie sie przez pierwszy tydzień dodatkowo używając prezerwatyw, albo po prostu zrezygnuj z seksu przez pierwszy tydzień. Będziesz spokojniejsza, a tydzień bez seksu nie powinien ci zaszkodzić :D
mysia • mysia32@interia.eu • Poznań -niedziela, 18 września 2016 11:09:25
Witam! Stosowałam krążek cały rok,zrobiłam półroczną przerwę i ponownie włożyłam krążek w dniu kiedy przewidziana była miesiączka 15.09.16 r..Kiedy zobaczyłam plamki na wkładce użyłam krążka.Dziś jest 18.09.16r. a ja od momentu użycia nuvaringu mam czystą wkładkę.zero plamienia.Czy on mnie w pełni zabezpiecza?Czy muszę czekać 7 dni ? proszę o radę.
Instruktorka • PL -niedziela, 18 września 2016 10:53:08
Beata: przez pierwszy tydzień stosuj dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatyw lub zrezygnuj ze współżycia w pierwszym tygodniu po włożeniu krążka.
Beata • kwiatbea2@wp.pl • Sosnowiec -piątek, 16 września 2016 15:05:48
witam z powodu braku krążków w aptece nie mogłam we wtorek wieczorem włożyć krążek ,a mam go dziś (tj. piątek) czy będę zabezpieczona od nie porządanej ciąży? :-?
Jolanta -poniedziałek, 12 września 2016 08:55:03
Do Anki: W czasie 7-dniowej przerwy kiedy masz wyjęty krążek, nie ma możliwości zajścia w ciążę ponieważ jest to czas menstruacji i jajo z jajnika nie może się uwolnić i zagnieździć w macicy.
Anka • annai1985@Gmail.com -poniedziałek, 22 sierpnia 2016 17:01:57
Witam. Jeśli po 3 tyg wyjęłam krążek następnie w przerwie 7 dniowej uprawialam seks bez zabezpieczenia to mogę zajść w ciążę?
mała • poland -środa, 17 sierpnia 2016 09:30:15
A co powiecie na temat nie robienia przerw na okres ? Macie jakieś informacje czy długo tak można ? Bo mnie akurat trafia okres w taki czas gdzie naprawdę nie mogę yo miec i dziś już drugi miesiąc pod rząd wymieniam tylko krążek i nie mam żadnych plamien, złego samopoczucia. Jest super bez tego cholernego okresu:)no ale czy tak dlugo można to ciągnąć?
Olga • Zloch.olga@o2.pl • Warszawa -wtorek, 16 sierpnia 2016 15:27:16
Witam. Pytanie co jesli pierwszego dnia miesiaczki nie wloze krazka tylko drugiego ? Pierwszy raz bede uzywac tej antykoncepcji. Prosze o odpowiedz
Anielka_okleinka • Jarosław -poniedziałek, 08 sierpnia 2016 15:11:02
Sabina: 6 dni to dużo, jesteś obecnie w rozpoczętym cyklu bez antykoncepcji hormonalnej. Obecnie jest już za późno wkładać nowy krążek, musisz doprowadzić ten cykl do końca bez krążka - czyli do wystąpienia miesiączki i dopiero rozpocząć kolejny cykl z krążkiem. Obecnie nie jesteś chroniona przed zajściem w niechcianą ciążę a więc używajcie prezerwatyw lub innej metody, albo nie uprawiaj seksu do przyszłego miesiąca.
Sabina • sabinka@inbox.com • Krakow -poniedziałek, 08 sierpnia 2016 07:21:32
Dziewczyny powiedzcie mi co mam zrobić bo zapomniałam wlozyc krążka 6dni temu, mogę założyć nowy, czy czekać do okresu? I jak z ochroną teraz?
Mizia -wtorek, 02 sierpnia 2016 16:34:38
Witam, mam mały kłopot. 5 lipca powinnam była założyć Nowy krążek, lecz nie było w aptece i założyłam go dopiero 7 lipca. Krążek wyjęłam 28 lipca ( nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy powinien być wyjety 26? ) i teraz nie wiem czy powinnam Nowy założyć dzisiaj ( czyli we wtorek tak jak zawsze r ozpoczynalam 21 dniowy cykl) czy w czwartek tak jak założyłam w ubiegłym miesiącu? A miesiączka jeszcze u mnie nie wystapila
Instruktorka • PL -wtorek, 02 sierpnia 2016 13:36:14
Do OlaAleksandra: Jeżeli krążek wyjęłaś 20.07, to włóż nowy nie 24.07 tylko 28.07. Po prostu przez zapomnienie przeciągnęłaś swój cykl o 4 dni, ale nadal powinnaś stosować się według schematu 21 dni z krążkiem, 7 dni bez krążka.
sy • syl-bor12@wp.pl -wtorek, 02 sierpnia 2016 13:00:57
hej mam pytanie miał koś tak że nie miał dwóch miesionczek . było tak że nie kupiłam krążków i nie miałąm tedy miesic pszerwy . Potem normalnie zaczełam stosowanie i nie miłam miesinczki co robić ,a zrobiłam test po pierszym razem jak nie miłam okresu co robić ratunku ???? :(
Ola -poniedziałek, 01 sierpnia 2016 11:36:52
Krążek wkładasz w 1 dzień miesiączki tylko za pierwszym razem, gdy rozpoczynasz ten typ antykoncepcji, a potem lecisz już według schematu 3 tygodnie z, 1 tydzień bez. pozdrawiam
Diana • di_nusia@interia.pl • Warszawa -czwartek, 28 lipca 2016 14:52:53
Nie rozumiem. Mam mieć założony krążek 3 tyg od pierwszego dnia miesiączki, po 3 tyg wyjmuję i za 2-5 dni mam miesiączkę a krążek mam założyć w pierwszym dniu miesiączki ale po 7 dniach przerwy od poprzedniego. W żaden sposób się to nie kalkuluje. POMOCY!
Olaaleksandra • Kraków -niedziela, 24 lipca 2016 01:13:21
Witam, używam nuvaring od 5 lat. Po 21 dniach w niedziele (17.07) miałam wyjąc krążek, zapomniałam, zrobiłam to w środę (20.07). dzisiaj (24.07) powinnam założyć kolejny, ale do tej pory nie dostałam okresu. Co to znaczy? Co mam robić ? Włożyć krążek według planu ?
Karla -piątek, 22 lipca 2016 12:36:18
Hej :) dziewczyny, mam problem. Chciałam odstawić na jakiś czas nuvaring i tak: ostatni włożyłam 30 maja w poniedziałek, wyciągnęłam go 20 czerwca(też w pon.), krwawienie z odstawienia wystąpiło 23.06 i trwało do 27.06. Następnego krążka nie wkladalam i okres powinien pojawić się po 29 dniach,czyli 21 lipca... A nadal go nie ma... Dodam że nie współżyłam przez ten miesiąc...jedyna wątpliwość jaka przychodzi mi na myśl to to, że dziele łazienkę z dwoma mężczyznami... Ale to raczej nie powinno mieć wpływu na miesiączkę. Co mam zrobić, ile czekać? Czy to normalna relacja organizmu po odstawieniu tego środka anty? Bardzo proszę o odpowiedź
Instruktorka • PL -środa, 20 lipca 2016 09:21:09
Ak: przyznaję, że 1 raz słyszę o zbyt słabej skuteczności krążków. Jednak jeśli ginekolog na USG zauważył pęcherzyki Graffa które mogą uwolnić dojrzałe jajeczko, to coś jest na rzeczy w twoim przypadku. Pytasz "co robić" W twoim przypadku nie pozostaje zbyt wiele możliwości i metod zabezpiecznia. Krążków nie możesz, pigułek i plastrów także, więc pozostają tak naprawdę prezerwatywwy albo najpewniejsza metoda 100% czyli abstynencja seksualna :-(
Instruktorka • PL -środa, 20 lipca 2016 09:14:47
Do Mony i Klaudii: Skutecznosc krażka (czyli uwalniania się z niego substancji hormonalnych) jest wyliczona na przynajmniej 21 dni. Przeciągnięcie cyklu o 3 dni myślę że nie spowodowało znacznego obniżenia skuteczności. Proponuję wyjąć krążek, odczekać 7 dni a następnie zaaplikować nowy. W tym czasie standardowo nastąpi krwawienie miesiączkowe.
Ak -wtorek, 19 lipca 2016 21:50:07
Ja stosuje od 2 lat i dziś dowiedziałam się od mojej gin że mogą byc za słabe bo na usg w jajniku widać pecherzyki! A zglaszalam ze od jakiegoś czasu po włożeniu krazka z pierwszego tyg plamie po za bola mnie piersi a ostatnio jedna przed wyjeciem ostatniego krążka lekko spuchła... mam skierowanie do poradni chorób piersi... krążki musze odstawic dostalam w zamian lisvy bo tabsów nie moge (wątroba) ale obawiam sie ich bo po evra skóra pod plastrem i wokół piekła i swendziała i źle się czułam.. najchetniej rzucilabym tą cała anty ale nie moge sobie pozwolic na 3 dziecko.. nw co robić
Ak -wtorek, 19 lipca 2016 21:49:18
Ja stosuje od 2 lat i dziś dowiedziałam się od mojej gin że mogą byc za słabe bo na usg w jajniku widać pecherzyki! A zglaszalam ze od jakiegoś czasu po włożeniu krazka z pierwszego tyg plamie po za bola mnie piersi a ostatnio jedna przed wyjeciem ostatniego krążka lekko spuchła... mam skierowanie do poradni chorób piersi... krążki musze odstawic dostalam w zamian lisvy bo tabsów nie moge (wątroba) ale obawiam sie ich bo po evra skóra pod plastrem i wokół piekła i swendziała i źle się czułam.. najchetniej rzucilabym tą cała anty ale nie moge sobie pozwolic na 3 dziecko.. nw co robić
nanana • mytyldominika@wp.pl • Budzów -piątek, 15 lipca 2016 19:22:35
Witam, mam pytanie. Jezeli zaaplikuje krążek pierwszego dnia cyklu (czyli pierwszy dzien miesiaczki) to od tego dnia będę już chroniona? Nie będę musiała uzywac dodatkowej antykoncepcji? Dodam, że to moja pierwsza hormonalna metoda antykoncepcji.
Klaudia • Polsateek@wp.pl -piątek, 15 lipca 2016 11:09:43
Mam dokładnie ten sam problem co Mona, krążek wyjęty o parę dni za późno. Co teraz zrobić? Założyć od razu nowy czy zrobić przerwę i założyć nowy krążek po siedmiu dniach od wyjęcia? Proszę o odpowiedź.
mona • majka007majka@interia.pl • PL -piątek, 15 lipca 2016 08:47:05
Witam....pierwszy raz od dość długiego stosowania krążka zapomniałam go wyjąć....zrobiłam to dziś,czyli 3 dni później niż powinnam....moje pytanie więc brzmi czy jego skuteczność przez ten czas była jakakolwiek i kiedy powinnam założyć kolejny krążek. Dziękuję z góry za odpowiedź
Inka88 -środa, 13 lipca 2016 15:59:32
Cześć! Mam problem. Stosuję NR od trzech lat i w tym cyklu pierwszy raz dostałam okres w drugim tygodniu, czyli po 14 dniach od założenia krążka, i to nie wyjmując go. Nigdy nic takiego mi się ne zdarzyło, cykle zawsze były regularne (21/7). Nie wiem co zrobić, czy wyjąć krążek teraz i założyć nowy, czy poczekać tydzień i wyjąć jak zwykle? Jeśli coś wiecie, proszę o pomoc;)
Instruktorka • PL -niedziela, 10 lipca 2016 09:19:42
Do dr: Włóż krążek po 7-dniowej przerwie tak jak zalecił ci ginekolog, w 1-wszy dzień okresu założyłabyś gdybyś dopiero zaczynała "współpracę" z antykoncepcją hormonalną. Ty jedynie zmieniasz sposób jej aplikacji (krążek - pigułki) Dlatego traktuj to jako kontynuację.
joasia • joasia03@o2.pl • małopolskie -sobota, 09 lipca 2016 13:30:24
Sprzedam 3 sztuki krążków w cenie 100 zł , z uwagi na grzybicę pochwy muszę zmienić metodę antykoncepcji . Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu . joasia03@o2.pl
dr • dorotka@denet.pl • wawa -piątek, 08 lipca 2016 14:11:12
czesc stosowalam przez 3 tyg tabl lesinelle teraz mam 7 dniowa przerwe. po tej przerwie moge zalozyc ring? ginekolog powiedzial ze mam zalozyc po przerwie a w ulotce jest napisane ze powinnam zalozyc w pierwszy dzien okresu...
Jola -czwartek, 07 lipca 2016 08:54:47
Andzela: Jest to bardzo czeste i zachowaniem twojego organizmu nie powinnas sie przejmowac. Rozpoczynajac antykoncepcje hormonalna bardzo czesto są upławy przez cały pierwszy cykl. Od kolejnego cyklu uplawy i krwawienie miedzymiesiaczkowe ustapi. Nowy krazek zaloz zgodnie z planem, bez wzgledu na to czy okres bedzie jeszcze trwal czy juz sie zakonczy.
Instruktorka • PL -czwartek, 07 lipca 2016 08:50:04
Do Edyty: 24 czerwiec to był piątek, więc wyjmij krążek 3 tygodnie później także w piątek. Będzie to 15 lipiec. Nowy krążek z kolejnego opakowania włóż 22 lipca bez względu na to czy krwawienie już się zakończy czy też jeszcze będziesz miała upławy miesiączkowe.
Andzela • Dziuniaawp.pl1998@wp.pl. -środa, 06 lipca 2016 00:10:12
Witam. Mam problem używam navarningu już 13 dni i od samego początku aż do teraz mam krwawienie. Zmienne ponieważ raz mocno raz lekko. Nie wiem co robić. Czy to może być coś poważnego.?? :(
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -wtorek, 05 lipca 2016 09:39:31
Witam.nuwaring stosuje jyz siódmy miesiąc ale teraz bardzi się zaniepokoilam bo zawsze po wyjęciu krążka okresu dostawałam w piątek albo sobotę a tym razem dopiero w niedzielę a co najgorsze okres zawsze trwał 5 Dni a teraz już osiem. I pomimo że nie jest obfity ale cały czas są brązowe plamienia
edyta • edyta_komar@o2.pl • Lublin -wtorek, 05 lipca 2016 09:15:47
Witam . Dostalam Miesiączkę 23.06 krązek założyłam 24,06 czyli wyciagnac mam go 14,07 a kolejny wlożyc 21.07 ??
AM • annasmazur@gmail.com -sobota, 02 lipca 2016 07:30:55
Włożyłam wczoraj krążek ( kolejny) i dzisiaj nadal mam krwawienia. Miałyście tak kiedyś? Zwykle krwawienie od razu ustępowało...
Instruktorka • PL -czwartek, 30 czerwca 2016 10:58:07
Do Magdy: W czwartym tygodniu cyklu nadal jest się zabezpieczonym przed niechcianą ciążą. Prawidlowo stosując antykoncepcję hormonalną, w czasie czwartego tygodnia nie ma możliwości jajeczkowania ani tym bardziej zapłodnienia. Tak samo jest z plastrami antykoncepcyjnymi ktore się stosuje przez 3 tygodnie z tygodniową przerwą oraz z pigułkami których jest 21 sztuk w 4-tygodniowym cyklu miesiączkowym.
Instruktorka • PL -czwartek, 30 czerwca 2016 10:52:11
Do Kasiqa: Źle zrobilas, po wyjeciu krażka 3 dni wcześniej, powinnaś mieć przerwę na krwawienie 7-dniową a następnie włożyć nowy krążek z kolejnego opakowania, bez względu na to czy do krwawienia miesiączkowego doszło czy też nie, czy jeszcze okres trwa czy już się skończył. W tej chwili miałaś przerwę nie 7-dniową ale 10-dniową. Zabezpieczcie sie przez pierwszy tydzien dodatkowo, np. zastosujcie prezerwatywę.
Magda • Madzixbol@o2.pl • Łódź -czwartek, 30 czerwca 2016 09:36:19
Witam :) uzylam pierscien rok temu i byłam zachwycona choć zawsze byly jakies obawy związane skutecznością. Po dugiej przerwie wybralam znowu nuvaring. Wolnym czasie czytałam kometarze ale ominęłam odpowiedzi na pytanie. Czy po upływie 3 tygodni i wyjęciu pierścienia jesteśmy nadal zabezpieczeni? Można bez żadnych obaw uprawiać stosunek z partnerem?
kasiqa1233 • wrocław -piątek, 17 czerwca 2016 20:15:28
Witam, mam pewien problem ponieważ niechcący wyciagnelam krazek 3 dni wczesniej czy coś zaburzyłam ? musze dodac ze byl to mój pierwszy cykl z nuva ring. A i jeszcze jedno ... Okres dostalam trzy dni pózniej, moja pani ginekolog kazala mi zalozyc go 5 dnia cyklu wiec zamiast tygodnia przerwy zrobilam 8 dni czy to zle ? jestem dalej zabezpieczona?
Anka • Jałowiec -środa, 15 czerwca 2016 10:59:25
Ha ha... Natalia :D Dobry żart, Jak o dobrze, że nie poczęstowała Cię babką lekarską albo mniszkiem.
natalia • natalia_12@autograf.pl -wtorek, 14 czerwca 2016 00:02:40
Dziewczyny jak to jest z tym dziurawcem. Kochana babcia poczęstowała mnie herbatką, a nawet dwiema jak się okazało później - dziurawiec. Czy mam się martwić i dodatkowo zabezpieczać ?
Olka -poniedziałek, 30 maja 2016 11:35:21
Nie ma takiej możliwości, żeby krążek wepchnąć tak głęboko, żeby nie można było go chwycić i wyjąć. Pochwa to nie dziura bez dna! Do macicy przecież krążek nie wejdzie.
Ola • alexwojcik97@gmail.com -czwartek, 26 maja 2016 10:02:51
Bardzo prosze o szybka odpowiedz... powinnam dzisiaj o 9 wyjac krazek a nie moge go w sobie znalezc... wczorajj uprawialam seks z chlopkiem i chlopak twierdzi, ze go czul podczas stosunku... czy jest to mozliwe ze krazek zostal wepchniety na tyle gleboko ze nie jestem w stanie go sama wyjac?
Jola -czwartek, 19 maja 2016 15:01:01
Nie powinnaś się tym przejmować, plamienie może występować przez cały pierwszy cykl. Od drugiego cyklu miesiączkowego wszystko się unormuje.
unrewarded • madzia.wardziak@gmail.com -środa, 18 maja 2016 16:03:19
Witam. Krążek stosowalam ponad pół roku. Miałam pół roku przerwy. 26 kwietnia zaczęłam znowu stosować. Wczoraj (17maja) po 20 go wyciągnęłam a dzisiaj mam już plamienie..mam się tym przejmować?
Pazuzu -poniedziałek, 16 maja 2016 17:47:05
Witajcie. :)Mam pytanko dotyczące przejścia z plasterków Evra na krążek Nuva Ring... chodzi konkretnie o to , czy krążek mam założyć 1 dnia cyklu( 1 dzień okresu) ,czy też trzymać się schematu jaki był podczas stosowania Evry... i pierwszy krążek założyć po 7 dniowej przerwie od założenia ostatniego plasterka( byłby to u mnie 4-5 dzień cyklu). Pozdrawiam ! :)
Alicja • Tarnów -piątek, 13 maja 2016 09:21:30
Do MMN: Jestem zaskoczona tym co napisałaś, stosuję krążek od około 3 lat więc miałam ich "w sobie" kilkadziesiąt. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby był złamany. Kiedyś nawet testowałam zużyty krążek czy uda mi się go złamać, no i nie udało się bo taki jest giętki i sprężysty.
Instruktorka • PL -czwartek, 12 maja 2016 09:54:03
Marta: Nie możesz tak zrobić, nie wolno wkładać pierwszego krążka w połowie cyklu - nie spełni od swojej roli antykoncepcyjnej. Poczekaj do miesiączki i załóż krążek w 1 dniu krwawienia miesiączkowego. Od tego dnia będziesz chroniona przed niechcianą ciążą.
Marta • muszelle@gmail.com -środa, 11 maja 2016 15:19:28
Witam, czy krążek Nuvaring można założyć w dowolnym dniu cyklu (przed rozpoczęciem miesiączki). W poprzednich miesiącach nie stosowano żadnej antykoncepcji hormonalnej i czy wtedy krążek zacznie "działać" po okresie 7 dni od założenia?
Mmm -poniedziałek, 09 maja 2016 10:13:12
Mam pytanie - w czwartek założyłam kolejny system, a dziś zorientowałam sie, że krążek jest złamany. Czy ktoś miał taka sytuacje? Co powinnam zrobić?
Jagoda • jagoda@wp.pl • poznań -środa, 04 maja 2016 14:17:01
Witam , stosuje prążek juz od ponad 3 lat . Nie mam skutków ubocznych i wszystko działa jak powinno . Nie ma znaczenia czy włożę prożek po tygodniu o 2 czy 4 godziny poźniej . Zdarzało mi sie nawet spóźnić o jeden dzień i nie było żadnego problemu . Jesli robiłam miesięczna przerwe ( bo zapomniałam wykupić recepty) to po włożeniu prążka tego samego dnia uprawiałam sex bez innego zabezpieczenia i też nie było w związku z tym jakiś problemów. Polecam kupować prążek w aptekach superpham tam cena wynosi około 42 zł .
asia.o -poniedziałek, 02 maja 2016 16:57:42
Włożyłam krążek i zamiast 3 miałam go 4 tygodnie .Potem tydzień przerwy i założyłam nowy. Co z zabezpieczeniem - w pierwszy tygodniu przy drugim krążku?
promyczek87 -piątek, 29 kwietnia 2016 21:29:59
Hej dziewczyny jak myslicie mogę zajść w ciążę jeśli zapomniałam wczoraj po przerwie włożyć krążka o 21-szej i zrobiłam to dziś o 6-stej rano??? Dodam że w zeszłą nd miałam stosunek; czy brak nouva ringu ma wplyw na wczesniejsze stosunki? Bo zdaje sobie sprawę, że teraz muszę się zabezpieczać dodatkowo, ale co z przeszłościa, mam nadzieję, że zrozumiałyście o co mi chodzi?
Ona_z_domu -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:31:43
Do Dorcik: Tak jest, cena za krążek to 133.32 zł ale zwróć uwagę, że w cenę wliczona jest konsultacja medyczna z wypisaniem elektronicznej recepty oraz ekspresową przesyłką. Tak więc jeśli nie ma przeciwwskazań, to bez wychodzenia z domu masz krążki w rękach. Jeżeli wolisz to idź do lekarza na prywatną konsultację albo umów się na wizytę do ginekologa na NFZ, wiadomo z jakim terminem.
Emilia • Radwanice -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:22:58
Beata: jeśli założyłaś prawidłowo krążek w 1 dniu cyklu to możesz uprawiać seks już od początku cyklu, tzn jesteś cały czas zabezpieczona przed niechcianym zapłodnieniem od samego początku.
Emilia • Radwanice -poniedziałek, 25 kwietnia 2016 10:20:33
Esik: o nic się nie obawiaj, Pierścień jest bardzo giętki a zarazem sprężysty, ściskasz go w palcach, wkładasz do pochwy i popychasz paluszkiem. To wszystko. Nie czujesz go w ogóle bo on po rozprężeniu leży sobie głęboko w twojej dziurce gdzieś w zakamarku. Podczas seksu ani ty ani twój partner nawet nie będziecie czuli pierścienia. On w ogóle nie przeszkadza. Po 3 tygodniach sięgasz głęboko do pochwy palcem, zaginając jego końcówkę jak haczyk. Chwytasz w ten sposób krążek i go wyjmujesz. To żaden problem. Twoja dziurka nie jest przecież bez dna. Powodzenia.
Dorcik • dorciktorcik80@gmai.com • net -czwartek, 21 kwietnia 2016 13:07:37
Cena za krążek = 133.32 zł ???!!! U mnie w aptece niecałe 50 zł - i to nie w żadnej sieciówce tylko w bardzo małej miejscowości
beata • robertkava@wp.pl • wałbrzych -czwartek, 21 kwietnia 2016 10:05:37
witam.Mam pytanie.Założyłam po raz pierwszy ring w poniedziałek.Po jakim czasie mogę bezpiecznie uprawiać sex,bez obawy że zajdę w ciąż? Dziękuję
Esik -czwartek, 21 kwietnia 2016 00:07:57
W sobotę zaczynam używać krążków, dotychczas korzystałam z tabletek. Mam pytanie dotyczące wyciągnięcie go po 3tyg. Nie ma z tym problemu? Tampon ma sznureczek, a pierścień nie ma nic. Zastanawiam się też czy po włożeniu nie będzie "wypadał/wychodził" w trakcie stosunku. To pierścień a nie Tampon więc obawiam się że nie włoze go wystarczająco głęboko, albo że będzie tam zmiazdzony że nie będzie działał bo się nie "otworzy " w środku we mnie.
Mariola • Mariola95@onet.pl • Slask -wtorek, 19 kwietnia 2016 22:15:08
Patrycja ja dostałam tez kiedyś za wcześnie ze względu na duży stres ; (
Karolajna21 • karolajna2132@gmail.com • Śląsk -wtorek, 19 kwietnia 2016 22:09:08
Dziewczyny mam do was pytanie bo ostatnio założyłam krążek o 2 g za późno w pisze ze niby trzeba co do godz ja niestety rozpoczęłam prace i nie mam zbyt dużo wolnego czasu tym bardziej w soboty ... ; ( tego samego dnia wspólnym minęło kilka dni a u mnie zaczęły się upławy ból macicy i jajników który jest naprawdę silny dodam że kręgosłup tez mnie boli w odcinku lędźwiowym i co jest dla mnie najdziwniejsze to fakt ze ostatnia miesiączka zaczęła się 3 dni za wcześnie właściwie to była brązowa wydzielina a dopiero po kilku dniach autentyczne krwawienie. Powiedzcie mi czy u was też się tak zdarzało i czy to nie jest ciąża bo naprawdę się martwię mam też nadrzerke wiec czy może tu tkwi problem ? :( :-?
Patrycja • Patrysia11.93@o2.pl • Warszawa -poniedziałek, 18 kwietnia 2016 21:25:20
Witam moze ktos bedzie umiał odpowiedziec mi na pytanie. Używam nuvaringu juz bardzo dlugo,nigdy nie bylo żadnego problemu az do teraz. Powinnam wyjąc nuva w srode i zazwyczaj po dwoch dniach dostac miesiączke. A dostałam ja teraz,2 dni przed wyjeciem. Co to oznacza? Prosze o odpowiedz bo zanim skonsultuje sie z lekarzem to nie wytrzymam
Ruda -piątek, 08 kwietnia 2016 17:52:10
Mam do odsprzedania nuvaring bo musialam zmienić metodę.tel.510 534 413
Instruktorka • PL -piątek, 01 kwietnia 2016 09:31:20
Do Aga81: Dokładnie tak, wyjmujesz krążek po 3 tygodniach i od razu wkładasz kolejny krążek z nowego opakowania. W ten sposób pominiesz krwawienie miesiączkowe. Nowy krążek nosisz przez 21 dni. Zabezpiecznie przed niechcianą ciążą będzie cały czas aktywne.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -środa, 30 marca 2016 10:57:22
Witam powiedzcue proszę czy jeśli nie chce robić przerwy na okres bo akurat mam zaplanowany wyjazd to wyjmuje w terminie krążek i odrszu wkładam następny,
Instruktorka • PL -wtorek, 22 marca 2016 09:42:24
Do Gapy: Stosuję Nuvaring od kilku lat i nigdy mi nie wypadł nawet przy największej aktywności na fitnesie, na basenie, podczas seksu ani w żadnym innym momencie. Ale skoro piszesz, że zgubiłaś to zapewne tak jest. Ale do rzeczy: jeżeli krążek wypadł w piątek (o 3 dni za wcześnie) to nic złego się nie dzieje. Tak jak piszesz, dostałaś krwawienie miesiączkowe 3 dni wcześniej, teraz włóż nowy krążek po 7 dniach od wyjęcia - a dokładniej od wypadnięcia poprzedniego czyli także w piątek (7 dni od wypadnięcia poprzedniego). W ten sposób cała "procedura" twojego cyklu przesunie się o 3 dni wcześniej.
Justyna_Stein. -wtorek, 22 marca 2016 09:33:58
Kasiu: Jeżeli pani ginekolog zrobiła ci wziernikowe usg i stwierdziła że owulacja jeszcze nie nastąpiła, to w tej chwili choćbyś współżyła bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, to oczywistą sprawą jest że do zapłodnienia nie dojdzie gdyż jajo jeszcze nie dojrzało i nie zostało uwolnione z pęcherzyka Graffa. Tak więc możesz uprawiać seks bezpiecznie i bez obawy o nieplanowaną ciążę.
Gapa • wmartaa@gmail.com • Szczecin -poniedziałek, 21 marca 2016 18:49:30
Od grudnia używam NouvaRing...wszystko idealnie, tylko przy kolejnym terminie wyjęcia-poniedziałek-okazało sie, ze zgubiłam krążek...prawdopodobnie stało sie to w poprzedni piątek, gdyż okres tak jak trzeba dostałam po 3-4 dniach, czyli we wtorek...no i teraz pytanie....powinnam założyć krążek tak jak zawsze w poniedziałek, czy przegapiłam ten moment, który upłynął w zeszły piątek?! Jeśli go przegapiłam, to czy moge sobie dzisiaj zaaplikować czy poczekać już do następnej miesiączki?!
Kasia -piątek, 18 marca 2016 19:46:18
Witam serdecznie. Dziś po raz pierwszy został przepisany mi pierścień nuvaring i od razu go zaaplikowałam. Jestem w trzecim dniu cyklu. Moja pani ginekolog, robiąc mi usg, powiedziała, że owulacja jeszcze się nie rozpoczęła i że w związku z tym pierścień będzie chronił od pierwszego dnia noszenia. W ulotce jednak napisane jest, że wprzypadku aplikacji po pierwszym dniu miesiączki, należy przez tydzień stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne. Czy to stoi ze sobą w sprzeczności?
Studentka medycyny -piątek, 18 marca 2016 15:19:15
Do Aga81: Podczas tygodniowej przerwy na miesiączkę, możesz uprawiać seks bez obawy o zajście w niechcianą ciążę. Stosując poprawnie każdy rodzaj antykoncepcji hormonalnej, jesteś zabezpieczona non-stop. Ja stosuję antykoncepcję hormonalną i zupełnie nie zwracam uwagę na to, jaki to jest dzień cyklu. Nie ma obawy że dojdzie do zapłodnienia. Przełam swoją barierę psychologiczną :D
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -czwartek, 17 marca 2016 12:15:40
A ja znowu ponawiam moje pytanie. Cały czas walcze sobą i nie mogę się przekonać do współżycia do końca... już mam drugi krążek i cały czas jakieś obawy.Proszę pomóżcie
Instruktorka • PL -poniedziałek, 14 marca 2016 09:11:17
Do Em: Tak nie powinno się robić! Ulotka dla pacjenta mówi wyraźnie, że jeden krążek nie powinien się znajdować w pochwie dłużej niż 21 dni (po tym czasie może mieć ograniczoną skuteczność) Natomiast wyjęcie krążka i od razu włożenie kolejnego z nowego opakowania jest jak najbardziej dopuszczalne i możliwe do stosowania. Pominiesz w ten sposób krwawienie miesiączkowe.
Arleta W. • arlerstka0231@pnet.pl • Jastrzębiec -poniedziałek, 14 marca 2016 09:06:09
Justyna - bez najmniejszej obawy możesz je stosować. Ja sama po wyjściu od ginekologa z receptą, kupuję na raz 2 opakowania po 3 krążki w każdym, więc mam zapas na pół roku.
Justyna • jystyna_boreczek@o2.pl • Warszawa -poniedziałek, 14 marca 2016 08:03:01
Witam serdecznie. Mam pytanie: Czy można używać pierścieni Nouvaring jesli minęły 4 miesiące od kupna w aptece? Kupiłam więcej opakowań, czekają w lodówce, data przydatności : 10.2017. Czy będa skuteczne?
Em -piątek, 11 marca 2016 23:01:23
Moja pani ginekolog (swoją drogą gorąca zwolenniczka tego systemu antykoncepcyjnego) powiedziała, że mogę stosować system 5 tyg z jednym krążkiem, potem zaraz zamieniać go na nowy. Czy to prawda?
Studentka medycyny • Zduńska Wola -piątek, 11 marca 2016 09:17:43
Eliza: Zaczynając antykoncepcję hormonalną tak właśnie jest. To samo dotyczy pigułek i plastrów anty. Nie wszystkie kobiety reagują tak samo, zdarza się, że plamienie międzymiesiączkowe jest bardzo skąpe, natomiast u innych bardzo obfite. Ty należysz do tej 2-giej grupy. Domyślam się, że masz duży dyskomfort z tego powodu, ale proponuję ci nie przerywać teraz cyklu. Wyjmij krążek zgodnie z planem po 21 dniach od włożenia, poczekaj 7 dni i włóż kolejny (bez względu czy krwawienie będzie duże czy małe). Zobaczysz, że od 2-go cyklu wszystko się unormuje. Musisz dać twojemu organizmowi czas na przestawienie systemu hormonalnego. Ogólnie to polecam krążki Nuva - moim zdaniem są lepsze od plastrów i pigułek.
Studentka medycyny • Zduńska Wola -piątek, 11 marca 2016 09:08:16
Do Kasiex i Agi: Włożenie krążka o 1 dzień wcześniej niż planowo nie spowoduje żadnego problemu, cały cykl przesuń teraz o 1 dzień i będzie OK, czyli krążek wyjmij dokładnie po 3 tygodniach (21 dniach). Aga: podczas tygodniowej przerwy na miesiączkę, możesz bez obawy uprawiać seks bez obawy o zajście w niechcianą ciążę. Stosując poprawnie każdy rodzaj antykoncepcji hormonalnej, jesteś zabezpieczona non-stop.
Eliza • hello.puf@wp.pl -czwartek, 10 marca 2016 19:26:11
Użyłam krążka pierwszy raz... włożyłam go pierwszego dnia miesiączki, czyli 25.02. Do tej pory kawię, nieustannie. Pierwszy dzień okresu był tak obfity, że nie mogłam normalnie funkcjonować. Teraz jest to chyba stara krew przypominająca czekoladowy budyń... Czasami, może dwa razy, popoleciała normalna krew. Dziś jest 10.03. i mam tego dosyć... Kupiłam zapas na trzy miesiące... Nie mogę normalnie funkcjonować, cały czas czuje dyskomfort i nie mogę normalnie uprawiać seksu... Wizytę u ginekologa mam dopiero 30.03. Za tydzień mam zrobić tygodniową przerwę na okres... A mam wrażenie, że w ogóle się nie skończył... Czy to jest jakaś normalna reakcja? I to się skończy? Nie tyle jestem przestraszona co zirytowana. Czy któraś z was tak miała?
kasiex • k.tomaszewska21@gmail.com • Łódź -niedziela, 06 marca 2016 00:34:51
Witam. Stosuję regularnie nuvaring od półtora roku. Zawsze wkładam go w niedzielę. W sobotę coś mi się ubzdurało,że jest niedziela i zaaplikowałam krążek dzień wcześniej niż powinnam.Co powinnam zrobić w tej sytuacji??
Aga -czwartek, 03 marca 2016 09:19:25
Czy podczas tygodniowej przerwy można uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Np. krążek wyjęłam dziś rano. Czy popołudniu można?
Aga -czwartek, 03 marca 2016 09:19:15
Czy podczas tygodniowej przerwy można uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń? Np. krążek wyjęłam dziś rano. Czy popołudniu można?
karola -wtorek, 01 marca 2016 14:39:41
Na tej stronie znalazłam informację, ze antykoncepcja hormonalna oprócz hamowania owulacji może też zapobiegać zagnieżdżeniu zarodka. http://www.obroncyzycia.pl/srodki-antykoncepcyjne.html
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 25 lutego 2016 11:28:05
Ja już prawie trzy tygodnie od pierwszego założenia i nadal mam obawy przed pełnym stosunkiem.to chyba jyz tak sobie wmawiam ale na to jyz chyba nie poradzi się nic.
Daria -wtorek, 23 lutego 2016 11:31:10
Pierścień stosuję od 4 lat i jestem bardzo zadowolona.Nie przytyłam, skóra, włosy, libido - bez zmian. Jedyna różnica w porównaniu z innymi wypowiedziami jest taka, że my musimy usuwać krążek przy stosunku - partner się o niego obciera. Nie stanowi to jednak problemu, dla mnie to jeden ruch, a system może znajdować się poza ustrojem do trzech godzin na dobę, co przy nawet dość aktywnym życiu seksualnym uważam za wystarczające.Zresztą na pewno zależy to od wielkości penisa i indywidualnej budowy kobiety.
Lucyna • lusssy8652@onet.pl • Jawor -piątek, 19 lutego 2016 10:26:23
Magdusia: Pierścień nuvaring jak i inne środki hormonalne oprócz zahamowania owulacji powoduje zagęszczenie śluzu, co skutkuje niemożliwością przemieszczania się plemników. Tak więc do uwolnienia komórki jajowej z jajnika nie dochodzi.
Instruktorka • PL -piątek, 19 lutego 2016 10:18:30
Aga81: Palenie papierosów nie zmiejsza skuteczności NuvaRinga, a zwięsza ryzyko zakrzepów krwi szczególnie u kobiet otyłych, palących dużo i powyżej 35 roku życia. To ryzyko jest zwiększone także gdy się nie bierze antykoncepcji. Proponuję rzucić palenie nie dla skuteczności antykoncepcji a dla zdrowia i kondycji :-)
Magdusia -wtorek, 16 lutego 2016 16:49:11
Podręczniki do famakologii i ginekologii podają, że oprócz zahamowania owulacji, tabletki antykoncepcyjne mogą też dokonać zmian w błonie śluzowej macicy, które uniemożliwią zagnieżdżenie zarodka. Czy pierścień też może tak działać ? Przypuszczam, że tak, dlatego ja nie zdecyduję się na jego stosowanie.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -wtorek, 16 lutego 2016 06:56:53
Witam.po pierwszym założeniu krążka miałam okres sześć dni skończył się bo myślałam że będzie trwał dłużej.jeszcze mnie tylko martwi jedna rzecz.na wizycie lekarz nie pytał czy pale.wprawdze pale epapuerosa no ale czy to może mieć jakieś skutki.didam że mam 34 lata
Ala • Wa-Wa -poniedziałek, 15 lutego 2016 15:40:48
Można stosować przy długich i obfitych miesiączkach. Oprócz antykoncepcji będziesz miała uregulowane miesiączki pod względem czasu ich trwania i obfitości krwawienia, a więc skorzystasz podwójnie :D
Asia -piątek, 12 lutego 2016 21:14:09
czy można stosować krążek przy silnych i wydłużonych miesiączkach i czy moga wpływać na wagę ciała?
Nicky -czwartek, 11 lutego 2016 13:09:57
Hej wymieniłam krążek na nowy trzy dni przed planowanym wyciągnięcie. A tylko po aby po operacji nie mieć okresu Teraz po tygodniu wystąpiły plamienia Czy to normalnie co powinnam zrobić
Nicky -czwartek, 11 lutego 2016 13:08:19
Hej wymieniłam krążek na nowy trzy dni przed planowanym wyciągnięcie. A tylko po aby po operacji nie mieć okresu Teraz po tygodniu wystąpiły plamienia Czy to normalnie co powinnam zrobić
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 11 lutego 2016 09:50:53
Witam.we wtorek wieczorem założyłam krążek po raz pierwszy tj w pierwszym dniu miesiączki.ale mam strasznie obfite i bolesne krwawienie.brzuch boli.a krwawienie mega.czy tak ma być?
Justyśka • zachodniopomorski -wtorek, 09 lutego 2016 08:53:26
Do Oli81: Ja także stosuję NuvaRing od kilku już lat. Nigdy mnie nie zawiódł, okres zawsze jest regularny i w planowanym czasie. Seks jest dla nas w pełni przyjemny kiedy ani ja ani mój partner nie musimy martwić się o niechcianą ciążę. Mój chłopak najczęściej kończy we mnie.
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -poniedziałek, 08 lutego 2016 22:15:57
Fajnie że co jakiś czas ktoś dzieli się swoją wiedzą na temat pierścienia. Jednakże ja nadal pełna obaw. Nie przeraża mnie to że mam go mieć w środku, czy to że np. wypadnie. Obawiam się skuteczności. Cały czas mając 34 lata przeraża mnie stosunek do konca. Zawsze uważaliśmy chyba że wtedy gdy staraliśmy się o dzieci. Ale mam już dwójkę i naprawdę chciałabym czerpać z sexu przyjemność a nie stresować się
Gabriela • gabrusinka@wp.pl • Gliwice -poniedziałek, 08 lutego 2016 21:58:59
Witam serdecznie. Chciałam się podzielić swoim wrażeniami na temat pierścienia. Jestem mężatką, mam dorosłą córkę. Pierścienia używam od paru lat i od samego początku jestem zadowolona. Nie wypada, nie przeszkadza podczas stosunku i nie muszę myśleć o tabletce czy nosić brudne plastry na ramieniu czy brzuchu. Jest ok. W ogóle nie czuję, że go mam. Nigdy nie wyciągałam go tzn. mam go przez całe trzy tygodnie potem przerwa i wkładam nowy. Nawet jak idę do ginekologa na badanie, to doktorowi też nie przeszkadza, że mam go w środku ( nawet robiąc cytologię). W maju mam wyjazd z mężem kilkudniowy i zamierzam pierwszy raz nie robić przerwy, czyli po trzech tygodniach bez przerwy włożyć drugi pierścień. Polecam wszystkim kobietom, podstawą jest tolerancja Twoja i partnera. Pozdrawiam
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -poniedziałek, 08 lutego 2016 11:17:23
proszę o odpowiedź bo jakoś dziwnie panikuję. Dzis pierwszy dzień z krążkiem... jakoś dziwnie jestem przerażona.Każdy mnie zapewnia że jestem bezpieczna.
Aga81 • Mirinda1712@tlen.pl • Radom -czwartek, 04 lutego 2016 12:25:01
Ale ja nie panikuje z powodu przesuwania okresu tylko wogole czy zacząć stosować ten krążek.mam jyz zakupione dwie sztuki.zawsze jakiś to było ale jyz mam dwójkę dzieci i więcej nie planujemy.a obawiam się czy faktycznie można kochać się "do końca"czy ja jako panikara zawsze będę musiała zmuszać męża dodatkowo do prezerwatywy.z tego co wyczytałam to stosując krążek nie ma owulacji więc nie ja dni płodnych i nieplodbych.a u mnie nawet w dni niepłodne nie pozwalam kończyć mężowi w środku
Instruktorka • PL -czwartek, 04 lutego 2016 08:54:19
Aga - to jest pewna i sprawdzona metoda, sama też tak kiedyś zrobiłam 2-krotnie podczas wakacji, żeby pominąć miesiączkę. Kiedy włożysz jeden krążek zaraz po wyjęciu poprzedniego, to po prostu nie dopuścisz do uwolnienia się jajeczka z jajnika. Powodzenia!
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -środa, 03 lutego 2016 21:20:08
dziękuję za szybką odpowiedź. jakoś bardzo panikuję przed zastosowaniem tego krązka.kiedys stosowałam tabletki a teraz po dwoch porodach zdecydowalam się na nuwaring. jakoś obawiam się że to nie zadziała. I niby wszedzie i wszyscy mowia i zapewniają że to metoda skuteczna. Obawiam się caly czas że coś będzie nie tak i pewnie będę zmuszała męża do stosowania dodatkowo prezerwatywy.
Instruktorka • PL -środa, 03 lutego 2016 14:42:31
Aga - robisz to od razu. Poprzedni krążek wyjmujesz z pochwy, a nowy wkładasz od razu. W ten sposób pominiesz miesiączkę. Ten nowy krążek wyjmiesz po 3 tygodniach.
aga81 • mirinda1712@tlen.pl • radom -wtorek, 02 lutego 2016 21:34:35
witam, czy uzywając krążka i nie chcąc robić 7 dniowej przerwy bo akurat mam zaplanowany wyjazd wyjmuj e stary i wkladam odrazu nowy czy dopiero następnego dnia?
Instruktorka • PL -środa, 27 stycznia 2016 09:58:34
Beato, wszystko robisz poprawnie, nie masz więc powodu do zmartwienia. Co prawda krwawienie albo przynajmniej plamienie miesiączkowe w większości przypadków występuje, być może twój organizm zareagował trochę inaczej. Ja proponuję nie wyjmować krążka, tylko normalnie mieć go przez 3 tygodnie a po wyjęciu czekać na okres. Rozpoczynając antykoncepcję hormonalną, w pierwszym cyklu mogą się dziać nietypowe zachowania np. plamienia, ból piersi. Po pierwszym cyklu wszystko się reguluje. W czasie tego pierwszego cyklu możesz dla pewności wraz z partnerem stosować dodatkowe zabezpieczenie - prezerwatywy.
Beata • beata6727@wp.pl • Ostrołęka -poniedziałek, 25 stycznia 2016 21:39:12
Witam. Mam pytanie: Pierwszy raz założyłam krązek 21.01 w pierwszy dzień okresu (dopiero się lekko zaczynał), tak jak pisało w ulotce. Od tego czasu plamienie ustało, do dzisiaj nie następuje. Bardzo proszę o poradę, co robić i czy nie zajdę w ciążę, jestem zaskoczona tym ustaniem miesiączki. :-?
Aneta79 • aneta79.@neostarda.pl • Wałbrzych -poniedziałek, 25 stycznia 2016 11:36:31
Beato: Skoro test ciążowy dał wynik negatywny, to nie masz się co przejmować, nie jesteś w ciąży. Krążek wyjęłaś kilka godzin później niż powinnaś, więc okres dostaniesz także kilka godzin później niż zwykle. Przetrzymanie krążka o te kilka godzin nie jest żadnym problemem ani dla jego skuteczności ani dla twojego zdrowia. Bądź spokojna, a jeśli nie chcesz przerywać antykoncepcji hormonalnej to kolejny krążek włóż jak zwykle po 7 dniach od wyjęcia poprzedniego.
Beata • pona@buziaczek.pl • Nowy sacz -poniedziałek, 25 stycznia 2016 03:43:49
Witam, mam pytanie stosuje nouvaring od 4 miesięcy. Ostatni założyłam we środę 30 .12 ok.21 i miałam wyjąć we środę 20.01 ale zapomniałam i wyjęłam we czwartek o 7.40. Nie dostałam w niedziele miesiączki ostatni stosunek miałam 2..01. Zrobiłam test jest negatywny co mam robić czy dostanę miesiączkę kiedy mam założyć nowy ring czy lepiej odstawić? Błagam o odp....
Instruktorka • PL -środa, 20 stycznia 2016 09:57:02
Klauduncia: Taki objaw jest całkowicie normalny przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonanej z nuvaringiem (i nie tylko) To nie jest objaw ciąży, a jedynie przestawiania się twojego systemu hormonalnego. Często niewielkie i nieregularne plamienia występują przez cały pierwszy cykl miesiączkowy z krążkiem. Jeśli u ciebie także tak będzie, to nie traktuj tego jako anomalii, nie wyjmuj krążka w trakcie cyklu, aż do czasu planowanego wyjęcia 21 dni od włożenia. Od drugiego cyklu wszystko będzie już bardzo regularne z dokładnością do 1 dnia.
Klauduncia • klaudia.zyska@gmail.com • Świdnica -wtorek, 19 stycznia 2016 22:04:50
Hej ;) w sobote założyłam pierwszy raz nuvaring i mam 4 dzien okres, ale jest on jakis dziwny, takie bardziej plamenie, przez 2 dni mialam normalne krwawienie, a od wczoraj mam takie krwawienie z przerwami. Krwawie, a potem zmienie podpaske i przez nawet 2-3 godziny potrafi byc sucho. Dodam, ze normalnie mam krwawienie rowno 7 dni. Czy to normalne i czy tak moze sie stac przez nuvaring czy powinnam podejrzewac ciaze? Teoretycznie jest to niemozliwe, ale mam i takie mysli. Bardzo prosze o szybka odpowiedz
Instruktorka • PL -poniedziałek, 18 stycznia 2016 12:54:42
Kasiulajda: W ulotce dla pacjenta jest informacja, że poza ciałem krążek nie może być dłużej niż 3 godziny. Obecnie powinnaś wyjąć krążek o zwykłej porze (czyli po 21 dniach od włożenia po ostatniej miesiączce) Ponieważ krążek byl poza pochwa dłużej niż 3 godziny, proponuję podczas seksu dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy. Wyjecie krazka na 7 godzin nie powinno jednak wplynac na zaburzenie cyklu. Mysle ze okres dostaniesz w planowanym czasie.
Instruktorka • PL -poniedziałek, 18 stycznia 2016 12:47:57
Do Angeliki: Tak - zrób dokładnie tak jak powiedziałaś, czyli wkładasz krążek w 1 dniu krwawienia (okresu) a wyjmij po 3 tygodniach (21 dniach) Po wyjęciu krążka po 3-4 dniach dostaniesz następny okres.
Kasiulajda • kasiaskrochocka@gmail.com • TSP -poniedziałek, 18 stycznia 2016 08:05:59
Witam, czy może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie: 4 stycznia włożyłam krążek, 17 stycznia krążek poza pochwą był 6-7 godzin, jak tylko przypomniałam sobie że nie włożyłam, zrobiłam to natychmiast, ale szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze zrobiłam. Wyjąć krążek powinnam 26 stycznia (nieco ponad tydzień pozostał), co w takim przypadku ze stosunkiem do 26 stycznia, dodatkowe zabezpieczenie? Dodam że nie był to pierwszy krążek który stosuję, tylko któryś z kolei. Za pomocne odpowiedzi dziękuję.
Lesbos • Poznan -niedziela, 17 stycznia 2016 21:30:42
Mam bardzo wazne pytanie i bardzo prosilabym o szybka odpowiedz, gdyz to dla mnie niezwykle istotne: po 7-dniowej przerwie
angelika • a.h.swiejkowscy@wp.pl • jarocin -środa, 13 stycznia 2016 19:52:51
witam moze moje pytanie doda wam sie dziwne ale mam pytanie odnosnie krazków nuvaring poniewaz mam zapisane 3 te krazki poniewaz nmam endometrioze mój ginekolog powiedział ze mi to pomoze ale mam problem poniewaz zakupiłam jeden bo nie wiem czy bede mogła to stosowac i jezeli dobrze zrozumiaam ta ulotke w internecie to znaczy ze mam go załorzyc w pierwszym dniu okresu i wyjac po 3 tygodniach bardzo prosze o porade
natalia -sobota, 09 stycznia 2016 11:21:41
Podczas przerwy nie martwiłam się gdyż do niczego nie doszło dlatego tym bardziej byłam zaskoczona reakcją P. ginekolog :) jednak jej panika sprawiła że nie byłam pewna kiedy wznowienie krażka zazcnie działać. A z racji dwoch roznych opini ginekologow na ten temat wolałam sie upewnić :) dziekuje za odpowiedz
Instruktorka • PL -piątek, 08 stycznia 2016 11:24:15
Natalio: Taka przerwa jest wskazana przy antykoncepcji hormonalnej, bez względu na to czy przyjmuje się pigułki, plastry Evra czy też krążki NuvaRing. Niektórzy lekarze zalecają nawet dłuższą przerwę niż 1 cykl. Jeżeli w czasie tej miesięcznej przerwy uprawiałaś seks ze swoim partnerem bez żadnego zabezpieczenia, to oczywiście że jest szansa na zapłodnienie i ciążę. To logiczne, że jak nie masz żadnego zabezpieczenia to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Obecnie kiedy zaaplikujesz nowy krążek w 1 dniu miesiączki, zacznie on działać już od tego cyklu czyli można powiedzieć że od razu. Są jednak opinie, że przy pierwszym cyklu po przerwie w antykoncepcji hormonalnej, powinno się zastosować dla bezpieczeństwa np. prezerwatywę. Jeżeli masz się stresować to lepiej używajcie dodatkowo prezerwatyw w pierwszym cyklu miesięcznym. Pamiętaj też, że możesz przez cały pierwszy cykl mieć upławy i lekkie krwawienia, co jest rzeczą normalną przy rozpoczynaniu lub wznawianiu antykoncepcji.
Instruktorka • PL -piątek, 08 stycznia 2016 10:45:51
Eliza: Rozregulowalas swoj system miesiaczkowy i teraz sugeruje ci tak zrobic. Wloz teraz nowy krazek (tamten ktory wyjelas po 10 dniach nie nadaje sie do uzytku) Po wlozeniu krazka nie wyjmuj go z pochwy przez 3 tygodnie zgodnie z ulotka dla pacjenta, bez wzgledu na to czy beda plamienia czy nie bedzie - nie wyjmuj krazka w trakcie cyklu. Po 21 dniach (3 tygodniach) wyjmij krazek i po kolejnych 7 dniach wloz kolejny. Bez wzgledu na to czy w czasie tych 7 dni przerwy miesiaczka nastapi skapa, obfita czy tez w ogole jej nie bedzie, postepuj tak jak robilas to juz wczesniej w normalnych cyklach. Po jednym cyklu wszystko sie unormuje. W trakcie tego cyklu powstrzymaj sie od seksu albo zastosujcie dodatkowo jakies zabezpieczenie np prezerwatywe. Opcja druga to czekanie do prawdziwej miesiaczki i wtedy w 1 dniu krwawienia wlozenie nowego krazka - czyli postepowanie zgodnie z instrukcja tak jakbys zaczynala dopiero antykoncepcje hormonalna od poczatku.
natalia • natalia_12@autograf.pl • byd -piątek, 08 stycznia 2016 04:34:11
Witam, mam takie pytanie. Ostatnio nie było mojej Pani ginekolog i miałam wizytę u ginekolog do ktorej chodzi moja mama, która patrząc na to że biorę nuvaring 2 lata zaleciła miesięczna przerwę aby dać organizmowi troche odpoczac. Po miesiacu przyszlak na kontrole do mojej pani gin. Ktora byla w szoku zaleceniem gdyz podobno taka przerwa rozregulowuje organizm i przez t mialam duze szanse na zajscie w niechciana ciaze. Teraz bede aplikowac krazek. Po jakim czesie moge byc spokojna ze nuvaring dziala i wszystko wrocilo do normy ?
eliza -poniedziałek, 04 stycznia 2016 14:37:46
tylko wlasnie wyciagnelam krazek po 10 dniach bo sie przestraszylam tego krwawienia.... i teraz powinnam dostac znow okres? jak narazie mam lekkie plamienie ale moze to juz okres? orgaznim moze troche nie wie co sie dzieje???
Instruktorka • PL -poniedziałek, 04 stycznia 2016 12:02:18
Witaj, po długiej przerwie w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, obfite krwawienia miesiączkowe w pierwszym lub w pierwszych dwóch cyklach są jak najbardziej normalne. Mogą też wystąpić plamienia w trakcie całego pierwszego cyklu miesiączkowego. Nie przejmuj sie tym - jest to znaką, że twój system hormonalny organizmu "przestawia" się na nowe działanie. Krążek wkładaj i wyjmuj zgodnie z instrukcją dla pacjenta.
eliza -poniedziałek, 04 stycznia 2016 09:24:32
Witam, stosowalam wczesniej nuvaring i nie mialam zadnych skutkow ubocznych, potem mialam przerwe dosc dluga i znow zaczelam stosowac.. zalozylam w pierwszy dzien miesiaczki tylko ze mialam plamienie dosc obfite i dlugie jakies 10 dni wiec zdecydowalam sie usunac ringo i teraz powinnam znow dostac okres.. tylko czy znow będzie taki obfity? wyciagnelam w piatek ringo a jest poniedzialek i ja narazie lekkie krwawienie to juz mozna przyjac ze okres sie zaczal czy jeszcze nie? mozliwe aby miec 2 obfite okresy po sobie? prosze o odpowiedz
Arleta • Tarnów -niedziela, 27 grudnia 2015 21:22:58
Karolajna2132: To wyglada jak stan zapalny wewnetrzynych narzadow plciowych. Proponuje na razie zaprzestać seksu i obserwować co sie dalej będzie działo. Jeśli dolegliwości nie ustąpią, to najlepszą opcją bedzie wizyta u ginekologa.
Karolajna2132 -sobota, 26 grudnia 2015 23:54:57
Chcialam jeszcze dodac zeokropnie bolal mnie dzis jajnik i macica piersi rowniez byly tkliwe
Karolajna2132 • Karolajna2132@gmail.com • Slask -sobota, 26 grudnia 2015 23:28:12
Dziewczyny mam do was wazne pytanie krazek uzywam juz bardzo dlugo ok 10 mies i nieprzypominam sb zebym miala taka sytuacje w trakcie stosowania go. Mianowicie krazek zalozylam dzis rano niemialam okresu 2 dni tak jak zawsze zakladam krazek po 7 dniowej przerwie o godz 9/10 i wlasnie przed chwila dostalam dziwnego plamienia o nieprzyjemnym zapachu nie wiem co to moze oznaczac ;(
Dominika -sobota, 26 grudnia 2015 08:04:44
W czwartek (17.12) ok. 18.30 wzięłam ostatnią tabletkę Novynette (dwuskladnikowa,brana przez 21 dni i 7 dni przerwy).Zmieniłam metodę antykoncepcji na krazek,ktory zalozylam wtedy,kiedy mialabym zazyc kolejna tabletke,czyli 25.12.Niestety nie mogłam tego zrobić o 18.00,został on założony ok.22.30.Takie opóźnienie byłoby ok dla tabletek,lecz za długie dla używania krążka (ponad 3 godziny).Nie wiem czy ten cykl jest zabezpieczony czy nie?Wspólnym w trakcie 7-o dniowej przerwy bez dodatkowego zabezpieczenia.Ulotka nie jest precyzyjna (w sensie godzin i opoznienia) jeśli chodzi o zmianę metody z tabletek na krążek,mówi jedynie o dozwolonym opoznieniu już podczas używania krążka i jego wypadniecia/ponownego zakładania.Czy ktoś mógłby mi pomóc odpowiedzieć na moje pytanie?Dziękuję :).
KarolinaK -środa, 23 grudnia 2015 22:00:39
A czy coś się stanie gdy założę już piątek czyli tak jak zawsze? Zależy mi na tym dniu ponieważ dzięki temu zawsze dostawałam miesiączkę po weekendzie 😉 no i proszę powiedz czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Mam nadzieję że nie bo wydaje mi się za gorzej jest jak za późno włoże niż wyjme😊 Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Instruktorka • PL -środa, 23 grudnia 2015 12:36:43
Karolino - wyjmij krążek teraz, poczekaj 7 dni, czyli czas na krwawienie miesiączkowe (a nie tylko do piątku) i następnie włóż krążek z nowego opakowania. Tak rozpoczniesz nowy prawidłowy cykl, natomiast poprzedni był po prostu o 3 lub 4 dni dłuższy.
KarolinaK • Karolina.kunc@interia.pl • Puck -wtorek, 22 grudnia 2015 16:14:22
Witam, Proszę o poradę. Powinnam wyjąć w piątek krążek jednak dopiero teraz mi się przypomniało że go nie wyjelam. Czy jeżeli wyjdę go teraz a w piątek normalnie włożeniu go tak jak powinnam zabezpieczenie będzie trwało? Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Goska • Wałcz -poniedziałek, 14 grudnia 2015 10:57:53
Magdo masz 2 opcje do wyboru: 1. Wyjmij krazek, a po 7 dniach wloz nowy, czyli zastosuj identyczny schemat jak normalnie. 2. Wyjmij krazek i od razu wloz nowy, czyli zacznij kolejny cykl miesiaczkowy bez przerwy na okres. Ja na twoim miejscu w czasie calego nowego cyklu stosowalabym dodatkowe zabezpieczenie np prezerwatywe.
Magda • anna.niedzielko@poczta.onet.eu • Południe -sobota, 12 grudnia 2015 07:01:17
Witam, prosze o informacje. Zapomniałam wyjąć krążek po 3 tygodniach, mam juz go 4 tygidnie. Co powinnam zrobic aby wrocic do normalnego cyklu: miesiaczka/ krazek/miesiaczka? Wyjac i zrobic przerwe? Wyjac i czekac na miesiaczke? Wyjac i wlozyc zaraz nastepny? Z gory dziekje.
Magda • anna.niedzielko@poczta.onet.eu • Południe -sobota, 12 grudnia 2015 06:52:01
Witam, prosze o informacje. Zapomniałam wyjąć krążek po 3 tygodniach, mam juz go 4 tygidnie. Co powinnam zrobic aby wrocic do normalnego cyklu: miesiaczka/ krazek/miesiaczka? Wyjac i zrobic przerwe? Wyjac i czekac na miesiaczke? Wyjac i wlozyc zaraz nastepny? Z gory dziekje.
Angelika • Wałbrzych -piątek, 04 grudnia 2015 12:10:21
Witaj, ja nie miałam nigdy takiego przypadku, ale 8 dni to bardzo dużo. Cały cykl masz teraz przesunięty i w mojej ocenie istnieje realne ryzyko zajścia w ciążę w tym czasie (7 dni przerwy na okres + 8 dni zapomnienia) Bardzo możliw, że w tym czasie miałaś owulację, a jeśli uprawiałaś seks bez zabezpieczenia, to ryzyko jest realne. Moja rada: nie wpadaj teraz w panikę, po kilku dniach zrób test ciążowy zakupiony w każdej aptece za ok. 20 zł. Rozwiejesz w ten sposób swoje wątpliwości. Przez internet nikt ci więcej nie powie. Powodzenia.
zalamana11 • judytkas18@wp.pl • Biała Podlaska -środa, 02 grudnia 2015 17:23:35
Prosze o pomoc. Nie wiem sama jak to sie stalo, ale zapomnialam po tygodniowej przerwie zalozyc nowy krazek. Wlozylam go 8 dni pozniej niz potrzeba. Podczas tej ppzerwy odbywalam stosunki płciowe, ostatni 6dnia od terminu zalozenia krazka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciazy? Zdazalo mi sie ze spoznialam sie zalozeniem nowego maksymalnie 3 dni i problemu nie bylo. Jednak w tym momencie to sie podlamalam ta sytuacja:( mie ktos mial podobny przypadek?
zalamana11 • judytkas18@wp.pl • Biała Podlaska -środa, 02 grudnia 2015 17:17:17
Prosze o pomoc. Nie wiem sama jak to sie stalo, ale zapomnialam po tygodniowej przerwie zalozyc nowy krazek. Wlozylam go 8 dni pozniej niz potrzeba. Podczas tej ppzerwy odbywalam stosunki płciowe, ostatni 6dnia od terminu zalozenia krazka. Jakie jest prawdopodobieństwo ciazy? Zdazalo mi sie ze spoznialam sie zalozeniem nowego maksymalnie 3 dni i problemu nie bylo. Jednak w tym momencie to sie podlamalam ta sytuacja:( mie ktos mial podobny przypadek?
Anna 9212 • Poznań -poniedziałek, 02 listopada 2015 20:15:27
Witajcie, słyszałam, że ten pierścień trzeba wyciągać raz na 9 miesiecy i robić miesięczną przerwę. A wtedy seks kompletnie odpada, bo szansa zajścia w ciążę, jest 400% większa. A przerwa jest powodem tego, że organizm myśli w czasie stosowania, że jest w ciąży, a ciąża nie trwa dłużej niż 9 miesięcy. Mam te nie pewne informacje od lekarza i nie wiem ile w tym prawdy, możecie mi to wyjaśnić? Pozdrawiam
Marcyśka -niedziela, 25 października 2015 15:11:34
Mam do sprzedania jeden krążek Nuvaring za 50 PLN. Termin ważności do marca 2016. Szczecin, tel. 505-523-151.
roztargniona -środa, 21 października 2015 00:32:41
Hej! Zaczęłam stosować NuvaRing, ale źle zrozumiałam ulotkę i dlatego proszę o pomoc. Włożyłam krążek 01.09 i wyjęłam 21.09 (tj. po 20 pełnych dniach). W czasie przerwy miałam normalne krwawienie... ponownie zaczęłam stosować krążek 28.09 i wyjęłam 18.10 (znowu po 20 dniach)... dzisiaj jest 21.10 a ja dalej nie mam krwawienia, czy krążek nie był w tym czasie skuteczny?
Joanna • Łódź -sobota, 03 października 2015 13:04:40
do asiula - ja mam podobnie. W środę miałam wyjać pierwszy Nuva Ring a już w poniedziałek dostałam krwawienie które trwa już szósty dzień i jest na stałym poziomie.nie mniejsze nie większe. W środę powinnam założyć nowy drugi Nuva Ring...
asiula -poniedziałek, 28 września 2015 23:11:08
Witam,to mój trzeci krążek przy pierwszym dostałam okres (nie plamienie) trzy dni przed wyjeciem krążka,przy drugim krążku dostałam miesiączke 4 dni po wyjęciu go,a teraz włożyłam go siódmego września, mając jeszcze miesiaczke,po szesnastu dniach miałam plamienia a po następnych dwóch miesiaczke,coś jest nie tak skoro dostaje okres przed wyjeciem krążka:( Czy któraś z pań też tak miała?
izkus24 -poniedziałek, 07 września 2015 19:30:25
Dziewczyny,pytanie odnośnie globulek typu Hydrovag czy Hexsagen Duo (nie jestem pewna czy tak się to pisze) oraz żelu Multy-gin acti cel. Czy te produkty mają jakiś wpływ na skuteczność krążka? W ulutce jest napisane że dopochwowe preparaty przeciwgrzybicze nie mają wpływu na skuteczność. Te wymienione wyżej nie są typowo przeciwgrzybicze ale maja też takie działanie. Co myślicie?
Instruktorka • PL -niedziela, 06 września 2015 20:25:55
Do leanorre: Niestety nie możesz użyc ponownie rozpoczętego krążka, pomimo tego że był używany tylko 2 dni. Musisz zakupić nowy krążek w aptece.
leanorre • nuttydeer@gmail.com • Jastrzębie -czwartek, 03 września 2015 23:10:33
Moje pierwsze użycie krążka (w lipcu) wiązało się z nieprzyjemnym pieczeniem i samopoczuciem, jednak mogła to być wina szczeliny odbytniczej. Krążek miałam w sobie 2 dni, po czym wyjęłam go dla szybszego powrotu do zdrowia. Czy po dwóch miesiącach mogę spróbować użyć tego samego krążka aby upewnić się czy wystąpiła reakcja alergiczna? Zależy mi na tym środku antykoncepcji.
Jancia • Kraków -środa, 02 września 2015 09:42:34
Pęcherzyki nie zostaną uwolnione i będą wchłonięte przez organizm. Tak działa właśnie hormon zawarty w krążku że nie pozwala aby doszło do jajeczkowania. Jeżeli ginekolog podczas badania tak stwierdził, to jest to najbardziej wiarygodna opinia. Nikt przez internet dokładniej tego nie zdiagnozuje. Pozdrowienia :D
Daga • stairad82@gmail.com • Gdynia -czwartek, 27 sierpnia 2015 21:36:33
Witam. Krazek stosuje drugi miesiąc. Drugi krążek zaaplikowalam we wtorek 25 sierpnia po 7 dniach od wyjecia pierwszego, terminowo. Dzis (tj. 28 sierpnia) byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej, usg wykazało, że w lewym jajniku sa 3 dojrzałe pęcherzyki, W prawym nic. Gin powiedział, że nie powinno dojść do ich uwolnienia. Czy rzeczywiście mogę być pewna, że się nie uwolnia? Co sie z nimi stanie, znikną? Z góry dziękuję za odpowiedz
Klaudiaaaaa -środa, 26 sierpnia 2015 10:23:48
Hej. Nie wiem czy to dobrze rozumiem. Ale jeśli włoże krążek pierwszy raz 2 września bo wtedy dostanę chyba okres. To po 3 tygodniach mam go wyjąć i oczekiwać na okres do 4 dni. Ale wtedy gdy wyjme mam zrobić 7 dni przerwy. Jeśli krążek mam włożyć 28 dnia to prawdopodobnie będę wtedy już w połowie okresu. Nie ma to znaczenia? Było napisane że należy wkładać 1 dnia cyklu. Więc jak to z tym później jest?
Anastazja • Bydgoszcz -poniedziałek, 24 sierpnia 2015 21:37:32
Oleczko: AD.1 Seks w wodzie nie powoduje osłabienia działąnia krążka (nawet jeśli dostanie sie woda do środka) AD.2 Ulotka dla pacjenta mowi ze krazek nie powinien byc poza pochwa dluzej niz 3 godziny podczas doby. Mozesz wiec krazek wyjmowac na czas stozunku nawet kilka razy dziennie pod warunkiem ze zmiescicie sie ze swoim partenerem w sumie w czasie 3 godzin. AD.3 Krazki NavaRing nie powoduja infekcji pochwy - sprawdzone!
Instruktorka • PL -poniedziałek, 24 sierpnia 2015 21:32:06
Do Marty: Kilkugodzinna różnica w aplikacji krążka NuvaRing w nowym cyklu nie mogła zaburzyć twojego cyklu miesiączkowego. Bądx spokojna - nie jesteś w ciąży. Krążki fabrycznie są zapakowane w aluminiowa hermetyczną folie (podobnie jak prezerwatywy) Jeśli folia nie zostala naruszona zawilgocenie nic nie przeszkadza.
Oleczka • olcia824@o2.pl -czwartek, 20 sierpnia 2015 02:30:28
Witajcie :D Mam pytania do osób używających Nuvaring. 1. Czy seks w wodzie może zaburzyć działanie krążka? 2. Czy można go wyjmować kilka razy dziennie na czas stosunku? 3. Czy może powodować infekcje pochwy? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ;))
Marta -środa, 19 sierpnia 2015 10:59:05
Witam! uzywam krazek ponad 3 lata. ostatnio wlozylam krazek pare godzin pozniej i wyjelam tez 6 godzin pozniej niz zawsze. I juz minelo 4 dni po wyjeciu krazka i jeszcze nie dostalam okrasu. Czy moze to osnazac ze zaszlam w ciaze? I jeszcze : opakowanie od ostatniego krazka bylo troche wilgotne od tego ze trzymalam go w lodowce prwy scinie.
Tosia • Wrocław -czwartek, 30 lipca 2015 08:44:28
Zapomniałam wyjąc krążek... Miałam to zrobic wczoraj (środa) ok 22, a wyjęłam dzis (czwartek) o 8... W ulotce jest napisane ze w takim razie powinnam go włożyć tydz pózniej czyli w nast czw o 8... Ale mi pasowało wyjmowanie i wkładanie w środowa noc (stosuje juz taka antykoncepcję ponad pol roku)... Mogła bym włożyć go w nast środę o 22 czy to zaburzy cykl i musze zmienić czas wyjmowania i zakładania na czw i juz nic nie moge zrobic? HELP
Julia • Tarnów -środa, 29 lipca 2015 15:58:14
Do Baziant: wyjmujesz krążek w niedzielę 26-07 i czekasz na okres. Dostaniesz go po około 3-4 dniach.
Baziant • Baziant93@Gmail.com -piątek, 24 lipca 2015 16:44:59
Hej, jeśli włożyłam krążek 5 lipca (niedziela), to powinnam wyjąć go 25lipca (sobota), czy 26(niedziela)?
dobra -środa, 22 lipca 2015 07:59:49
założyłam krążek NIE pierwszego dniu okresu (poniedziałek) we wtorek zaczęły się plamienia a wieczorem okres. Czy to normalna reakcja organizmu?
Ola -poniedziałek, 15 czerwca 2015 14:38:50
4.06 dostałam okresu, dltaego tez wtedy wlozylam moj pierwszy krazek, jak kazal lekarz. mam go wyciagnac po 3tyg czyli 25.06. wtedy powinnam miec krwawienie..ale moje krwawienie powinno byc odliczajac 28 dni 2.07. Nie wiem o co chodzi. Moze powiecie co jest nie tak?
Paula -czwartek, 11 czerwca 2015 23:17:49
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Stosowałam krążek ok 7 miesiecy. Jestem miesiąc po tym jak miałam go włożyć ale terminy nawet po recepte u mojej Pani Dr. Są takie że czasem ciężko się tam dostać kiedy potrzebujesz. W tym czasie współżyłam z moim chłopakiem. Planowo powinnam dostać miesiączki w poniedziałek dzisiaj jest juz piatek a ja dalej nic. Musze dodać że dokładnie 2.06 miałam dziwne krwawienie (krew była czysta jak z palca) i to ze teraz jestem w ciepłych krajach więc może to przez zmianę klimatu. Niby nie stało się nic podczas naszego stosunku takiego żebym mogla pomyśleć że jestem w ciąży ale troche mnie ta sytuacja martwi. Miała któraś z was kiedyś podobny przypadek? Pozdrawiam ;)
Kiwi -środa, 29 kwietnia 2015 08:07:01
Mam problem, pierwszy raz stosuję NR. Nie ważne jak głęboko staram się włożyć krążek to on i tak osuwa mi się na dół i zatrzymuje się dopiero centymetr - dwa od wejścia do pochwy. Co mam zrobić? Niby aplikacja jest łatwa a u mnie nie da rady. Pomocy!!!
Jowita • Jarnołtów -wtorek, 28 kwietnia 2015 18:38:52
Potwierdzam to co mówi Magda. Teraz długośc twojego cyklu będzie regulował krążek hormonalny. Oznacza to że przy stosowaniu tak jak w instrukcji dla pacjentki, twój cykl miesiączkowy będzie miał 28 dni i ani więcej ani mniej :D
Magda -poniedziałek, 27 kwietnia 2015 23:40:16
Nie masz już cyklu 30-dniowego. Twój cykl reguluje krążek i ten cykl ma mieć dni 28. Zakładasz krążek i nosisz 21 dni. Wyjmujesz krążek, 7 dni przerwy, dnia 8 zakłądasz kolejny. Jak z pigułkami antykoncepcyjnymi.
karola • karolina1801@poczta.fm -poniedziałek, 27 kwietnia 2015 16:39:12
Cześć dziewczyny! Ja mam takie pytanie, bo mòj cykl trwa 30 dni. I... Kiedy mam włożyć kolejny krążek? To bedzie mòj 2. W cyklach 28 dniowych składa się idealnie, że 3 tyg krążek w pochwie + tydzień przerwy = 28 dni, a w 30dniowym nie składa się tak idealnie. Czy mam się trzymać tej teorii 3 tyg w środku i tydzień przerwy mimo tak długiego cyklu? Dodam, że po wyciągnięciu krążka miałam krwawienie w ilościach takich, zże wyglądało to jak solidny okre, a nie plamienie, które miało opcjonalnie wystąpić! :) mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :p
Instruktorka • PL -wtorek, 07 kwietnia 2015 22:19:03
Daria no nie żartuj, olej lniany ani jakikolwiek inny nie ma żadnego wpływu na działanie twojego systemu hormonalnego (układu sterowania płodnością) Jeśli lubisz i ci pomaga lub smakuje, to pij ten olej do woli :-) Stosjąc Nuvaring wciąż jesteś zabezpieczona przed niechcianą ciążą.
Daria • Gdańsk -sobota, 04 kwietnia 2015 09:44:38
Dziewczyny podbijam pytanie! Jak ze skutecznością w przypadki spożywania oleju lnianego?
Olej • waprew@wp.pl -sobota, 04 kwietnia 2015 01:51:46
Hej wiecie może czy stosowanie oleju lnianego (3 łyżki dziennie doustnie) obniżają działanie NuvaRing?
Joanna • Leszno -piątek, 27 marca 2015 09:32:43
Mała - nie ma takiej możliwości, żeby krążek nie dosięgnąć palcami. Pochwa to nie studnia bez dna :) Wsuwasz krążek do środka, dopychasz palcem a później on sam sie już układa tak żeby go nie odczuwać i żeby nie wypadł. Mi nie wypadł nigdy ani podczas użytkowania ani podczas stosunku.
Mała • joanna.mateja@onet.pl • tam i tu -czwartek, 26 marca 2015 18:54:47
hej dziś chce założyć pierwszy raz ale boje się nie wiem czemu ale martwi mnie to we krazek :/ za głęboko podczas stosunku albo ze go nie wyjmie ??? Powiedzcie mi czy mieliście taką sytuacje
Helena • Warszawa -poniedziałek, 23 marca 2015 13:33:26
Są też inne, nie mniej \"nowoczesne\" sposoby, a ekologiczne sposoby, przy których nie trzeba rujnować sobie zdrowa ani wkładać chemii do narządów rodnych np metoda-objawowa-termiczna-podwojnego-sprawdzenia Pozdrawiam wszystkie, życzę dużo zdrowia
eliza -środa, 18 marca 2015 23:18:00
heej. mam pytanie do was! Czy jezeli opakowanie bylo otwarte przez okolo 2 dni, to czy krazek juz nie będzie działał? Czy jednak moge byc spokojna?
karolajna1234 • czestochowa -poniedziałek, 16 marca 2015 22:53:12
Do Maria dziękuję bardzo za odpowiedź ale właśnie krwawienia było dość duże ..
Maria • Świnoujście -poniedziałek, 16 marca 2015 09:50:22
do karolajnaaa2132: To ze wspolzylas tuz przed planowym wyjeciem krazka nie stanowi problemu oraz nie powoduje niebezpieczenstwa zajscia w nieplanowana ciaze. Natomiast to ze dostalas okres jeszcze jak mialas krazek \"w sobie\" jest sprawa bardzo dziwna. Moze to tylko lekkie uplawy z krwia a nie okres??
karolajnaaa2132 • mariola95@onet.pl • Czestochowa -niedziela, 15 marca 2015 21:01:10
Witajcie dziewczyny. kurcze mam pytanie stosuje novaring juz 2 raz ale mam obawy poniewaz uprawialam seks z narzeczonym przed planowana godz wyjecia go czyli w ostatni dzien .. czy jest mozliwosc zajscia w ciaze ? Pozatym moj okres zaczyna sie 3 dni przed wyjeciem novaringu czyli kiedy zaczol sie okres wspolzylam . czy novaring nadal dzialam ..? :-# :-?
Monika T. • Świnoujście -wtorek, 10 marca 2015 09:11:22
Przesunięcie o 13 godzin to zbyt krótki czas, żeby po owulacji doszło już do jakichkolwiek zmian dotyczących wytworzeniu i wypuszczeniu komórki jajowej do kanału jajowodu. Nie ma szans i jest zerowe prawdopodobieństwo że jesteś w ciąży. Po 3 tygodniach wyjmij krążek wtedy kiedy ci najwygodniej czyli albo z 13-godzinnym przesunięciem, albo o takiej godzinie jak to robiłaś dotychczas. Powodzenia!
Anna -poniedziałek, 09 marca 2015 13:22:47
Hej dziewczyny. Używam NuvaRing już od 2 lat i nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się zapomnieć o wyjęciu, czy włożeniu nowego krążka ;) dzisiaj jednak zorientowałam się, że wczoraj (08.03) o 22:30 powinnam włożyć nowy krążek, po tygodniowej przerwie. Włożyłam krążek dopiero dzisiaj o 11:30, czyli po 13 h :D w sobotę naturalnie doszło do stosunku, więc zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w tym przypadku. Teoretycznie nie mam dni płodnych. Ale przy hormonach nigdy nie można być pewnym. Pozdrawiam :)
Alicja -wtorek, 03 marca 2015 09:36:09
Kasiu: Jezeli juz nie zalozylas krazka nuvaring to teoretycznie owulacje powinnas miec okolo 14 dnia cyklu. Jednak jak zachowal sie twoj system hormonalny po odstawieniu krazka tego nie wiadomo. Prawdopodobienstwo ze zaszlas w ciaze jest bardzo znikome, tymbardziej ze nie doszlo do wytrysku.
Kasia • pira@autograf.pl -poniedziałek, 02 marca 2015 11:17:16
Myślicie, że kiedy występuje owulacja po odstawieniu nuvaring? Miałam 1 cykl, wyciągnęłam i w 8 dniu odbyłam stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń ale też bez wytrysku ( preejakulat też zawiera plemniki) i troche sie martwie, bo nie planuje ciąży... a nie minęły jeszcze 72h...
Viki • Vivian007@onet.eu • Ostrowiec -niedziela, 01 marca 2015 17:52:24
Ja tydzień przed 17 urodzinami dowiedzialam się, że jestem w ciąży, szok i strach przed tym co będzie był wielki, ale jakoś wszystko się poukładało. Synek ma już ponad 3 lata, a po jego narodzinach dostałam tabletki cerazette przez które okrągły miesiąc miałam krwawienie i to straszne. Postanowiłam wstrzymać się z antykoncepcją aż skończe karmić od tego momentu stosuje Nuvaring i jestem zadowolona, nie przytyłam ani nie ma innych skutków ubocznych. Co do ciąży podczas stosowania krążka jedyna możliwość to złe przechowywanie. Jeśli nie jest w lodówce aż do momentu założenia może stracić swoje działanie i najzwyczajniej nie działać, ale jeśli jest zachowana regularność i dbałość o to aby był odpowiednio przechowany to ciąża jest nie możliwa bo nie ma jajeczkowania.
agula -niedziela, 01 marca 2015 12:36:28
Sara raczej nic złego się nie dzieje organizm dostał małego \"kota\" ja na Twoim miejscu poczekałabym miesiąc do następnej normalnej miesiączki (bo teraz ciężko stwierdzić czy to okres czy jakieś zwykłe plamienie) i wtedy założyła nowy krążek
Sara -sobota, 28 lutego 2015 21:59:15
Agula, tak też myślałam, właśnie dzisiaj dokładnie 2 dni po wypadnieciu krążka ponownie dostałam miesiączke, czy to wina odstawienia krążka ????? Czy znak że cos sie dzieje?
agula -sobota, 28 lutego 2015 20:23:10
Do Sary. Ja na Twoim miejscu założyłabym nowy krążek pierwszego dnia miesiączki i po kłopocie. W sumie to tak jest zalecane.
Anna • aniadamianeryk3@wp.pl • Żnin kujawskom- pomorskie -czwartek, 26 lutego 2015 17:52:41
A ja mam rozpoznaną endometriozę z naciekiem na moczowód i właśnie ginekolog miał zamiar zaaplikować mi Visanne ale biorąc pod uwagę ilość skutków ubocznych zaryzykowałam i na własną rękę spróbowałam z Nuvaring. Efekt super, druga pani ginekolog stanowczo odradziła VIsanne i kazała zostać przy Nuvaring. Marker nowotworowy CA125 ze 140 spadł mi na 23. Czuję się świetnie i mam szansę na ciążę.Polecam drogie Panie.
Sara • poznań -środa, 25 lutego 2015 21:17:11
Mam pytanie, po tygodniowej przerwie od stosowania krążka (kiedy występuje miesiączka) założyłam nowy krążek po jednym dniu przy usuwaniu tampona zapomniałam żeby zwrócić uwagę na krążek i zwyczajnie mi wypadł postanowiłam nowy założyć dopiero za miesiąc ale nie wiem kiedy, na ulotce nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, nie wiem czy założyć go w pierwszym dniu miesiączki tak jak się robi to za pierwszym razem czy normalnie w dzień kiedy zawsze go zakładałam po zakończeniu miesiączki ? Prosze o pomoc ????!!!!!!!!
agula -poniedziałek, 16 lutego 2015 19:44:39
Do Dobra. Cześć nie martw się tymi plamieniami bo to normalne podczas pierwszego miesiąca z Nuvaringiem potem to minie nie każdy tak ma ja np. wcale nie plamiłam ale lekarz mi mówił że w pierwszym miesiącu mogę mieć bardziej lub mniej częste plamienia. Organizm musi się przystosować do hormonów i tyle także bez obaw bo to minie.
dobra -niedziela, 15 lutego 2015 10:31:22
Cześć, zaczęłam stosować nuvaring 07.02 w dniu pierwszego dnia miesiączki. Zawsze okres miałam 4-5 dni a od momentu założenia krążka cały czas mam plamienia. Czy którejś z Was się tak zdarzyło?
Kasia 24 -środa, 11 lutego 2015 00:46:18
Cześć. Chciałabym się dowiedziećjak to jest z tym pierwszym razem stosowania antykoncepcji. NR jest moją pierwszą antykoncepcją. Wzięłam ja 1szego dnia okresu (przy pierwszym plamieniu bo sie strasznie wyczuliłam) jutro mija czas, kiedy okres powinien mi się kończyć, a biust dalej mnie boli. To już 2 tydzień (zawsze boli tydzień przed okresem dlatego juz 2 tydzien) Chyba będę musiała iść do gin. w przyszłym tygodniu bo nie idzie chodzić bez stanika po schodach.
Aga -wtorek, 10 lutego 2015 04:35:03
Ja tez nie wierzyłam. Do dziś (16tc) cieżko mi to przychodzi. Zawsze zachwalałam NR. Nie wiem co zawiodło. Trzy lata wszystko było ok. Ale takie są fakty. Nigdy nie przeszło mi przez głowę, ze na antykoncepcji zajdę w ciąże. Nigdy. Chciałam sie jedynie podzielić moja historia.
Weronika -poniedziałek, 09 lutego 2015 18:06:11
Stosuję NuvaRing od miesiąca aktualnie mam tygodniową przerwę. Moje pytanie brzmi po ilu dniach od wyciagnięcia krążka przychodzi okres? I czy w czasie tygodniowej przerwy stosujecie dodatkowa antykoncepcję?
margerita181 • warszawa -poniedziałek, 09 lutego 2015 10:45:44
Do Elwira, jak najbardziej zdaje sobie sprawe, ze biore te tabletki w zupełnie innym celu, nie muszę sobie tego uświadamiać. Moje pytanie dotyczyło tego czy po zmianie tabletek, środka antykoncepcji a co za tym idzie przyjmowania innego stężenia hormonów badz zupełnie innych jest możliwość, ze wrócę do swojej wagi albo choc troche sie do niej zbliżę? Pozdrawiam
Karolina_Kika • Nowa Sól -poniedziałek, 09 lutego 2015 09:37:27
Dziewczyny!! jak to!! :z( Aga piszesz, że zaszłąś w ciążę przy prawidłowym stosowaniu Nuvaringa ? :-? No masakra jakaś - nastraszyłaś mnie nieźle jeśli to prawda. Chociaż watpię w to bo nuva to jedna z najnowszych srodkow anty i dzialaja tak, ze w ogole nie dochodzi do owulacji i wydostania sie jaja z jajnika. Jak wiec mozliwa jest ciaza?? Ja w to niewierze. Stosuje osobiscie NUvaringi od prawie 2 lat i wszystko jest OK. Dodam ze zadnej dodatkowej metody antykoncepcyjnej nie stosujemy z moim mezczyzna.

Pokrewne artykuły