Plastry antykoncepcyjne Evra

Plastry antykoncepcyjne Evra należą do hormonalnych metod zapobiegania ciąży. Są to plasterki z tworzywa koloru beżowego które sukcesywnie uwalniają hormony norelgestromin i etynyloestradiol w czasie trwania cyklu miesiączkowego.

Stosowanie plastrów jest banalnie proste i mało inwazyjne. Po zdjęciu przezroczystej warstwy ochronnej, plaster przykleja się pokrytą klejem stroną na skórę. Plaster ma rozmiary 45 mm na 45 mm. Przykleja się go na pośladku, podbrzuszu, na zewnętrznych powierzchniach ramion lub na barkach. Większość kobiet woli przyklejać plaster w miejscu gdzie nie będzie on eksponowany nawet przy skąpym ubiorze np. koszulka na ramiączkach. Preparat Evra jest dostępny w saszetkach, zapakowanych w tekturowe pudełko. Jedno pudełko zawiera 3 lub 9 osobnych plasterków.

Bardzo dużą zaletą plastrów jest fakt, że wystarczy o nich pamiętać 3 razy w miesiącu (w celu zachowania działania antykoncepcyjnego konieczna jest cotygodniowa zmiana plastra). Ich stosowanie jest bardzo proste. Pierwszy plaster nakleja się na skórę w pierwszym dniu miesiączki. Należy go bardzo dokładnie przykleić upewniając się, czy przylega całą powierzchnią. Nakleja się go na suchą, czystą i pozbawioną włosów skórę. Plastry nakleja się raz w tygodniu, przez 3 tygodnie. Później następuje 7-dniowa przerwa kiedy nie nosi się plastra (krwawienie miesiączkowe). W ostatnim, 28 dniu cyklu nakleja się kolejny plaster z nowego opakowania, oczywiście pod warunkiem, że nadal chce się utrzymać działanie antykoncepcji. W tym samym czasie można mieć naklejony tylko jeden plaster antykoncepcyjny. Jeśli plaster odklei się, np. w czasie kąpieli, co zdarza się bardzo rzadko, należy przykleić go ponownie, lub nakleić nowy.

Tematy z forum:

Evra plastry zakup online
(przy braku przeciwwskazań)

Czy wiesz, że...

Nie musisz posiadać własnej recepty, aby zamówić Evra poprzez poniższy link "kup teraz". Klinika internetowa 121doc oferuje konsultacje medyczne online, które sprawdzane są przez lekarzy z zespołu medycznego. Aby otrzymać lek wystarczy wypełnić formularz konsultacyjny, na podstawie którego lekarz wypisze receptę przy braku przeciwwskazań. Następnie plastry zostaną dostarczone (bez dopłaty) do pacjentki usługą ekspres - w 24 godziny. Kliknij kup teraz poniżej, aby przejść do kliniki 121doc oraz wypełnić formularz i zamówić lek.

W usługę apteki 121doc wliczone jest:
 • konsultacja medyczna online z lekarzem specjalistą
 • wypisanie recepty
 • wysyłka leku z prawdziwej apteki, która działa również jako apteka lokalna
 • dostawa w 24h

Wybierz lek
Wypełnij konsultację medyczną
Lekarz wypisze receptę, a apteka wyśle lek

Evra ulotka
(informacje dla pacjenta)

 • format: PDF
 • ilość stron: 13 str.
 • rozmiar pliku: 342 KB

Ulotkę Evra PDF pobrano razy

Uwaga!

Plastry antykoncepcyjne, tak samo jak pigułki antykoncepcyjne dostępne są wyłącznie na receptę lekarską. W czasie wizyty u ginekologa przeprowadzane jest badanie cytologiczne szyjki macicy, czasem również inne badania laboratoryjne. Standardowe badania kontrolne najczęściej są przeprowadzane co 3-4 miesiące.

Zdecydowana przewaga plastrów nad pigułkami jest taka, że nie ma potrzeby pamiętania o codziennym połknięciu pigułki oraz że hormony trafiają bezpośrednio do krążenia krwi (pomijając układ pokarmowy).

Normalne czynności jak kąpiel, prysznic, sauna, intensywne ćwiczenia fizyczne, pływanie, opalanie nie wpływają na działanie plastra i nie zmniejszają skuteczności antykoncepcyjnej. Plaster został tak zaprojektowany, by pozostawał na swoim miejscu podczas praktycznie każdego rodzaju czynności. Zaleca się jedynie sprawdzenie, czy plaster po uczestniczeniu w wymienionych wyżej czynnościach nie odkleił się.

Co zrobić gdy zapomnisz o zmianie plastra

Jeżeli zapomniałaś o zmianie plastra w odpowiednim czasie, to policz ile godzin minęło od czasu, w którym powinnaś zmienić plaster (plastry należy zmieniać co tydzień, zawsze w tym samym dniu tygodnia i o tej samej porze).

 • Jeżeli było to przy zmianie pierwszego plastra na drugi, to należy odkleić pierwszy plaster i przykleić kolejny plaster najszybciej jak możesz, a przez następne 7 dni trzeba dodatkowo stosować antykoncepcję wspomagającą.
 • Jeżeli było to przy zmianie drugiego, na trzeci plaster a opóźnienie wynosiło mniej niż 48 godzin, to jak najszybciej należy przykleić następny plaster. W takich przypadkach zachowana jest pełna skuteczność antykoncepcyjna.
 • Jeżeli spóźniłaś się z przyklejeniem pierwszego plastra z kolejnego opakowania i przerwa wynosiła więcej niż siedem dni, to w ciągu pierwszych siedmiu dni całego następnego cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia antykoncepcyjnego.

Co zrobić gdy plaster odkleił się

Jeżeli plaster był odklejony całkowicie lub częściowo przez czas krótszy niż 24 godziny, to należy spróbować ponownie go przykleić lub zmienić plaster na nowy. W takim przypadku nie ma konieczności stosowania antykoncepcji wspomagającej, a dzień zmiany plastra pozostaje bez zmian.

Jeżeli plaster był odklejony całkowicie lub częściowo przez czas dłuższy niż 24 godziny, lub gdy kobieta nie jest pewna od jak dawna plaster jest odklejony, należy natychmiast założyć nowy plaster by zapobiec zajściu w ciążę. Powinno się rozpocząć nowy 4-tygodniowy cykl. Zaczyna się wtedy nowy dzień zmiany plastra, dodatkowo powinno się również stosować antykoncepcję wspomagającą przez pierwszy tydzień nowego cyklu.

Przykłady umiejscowienia
plastra Evra

Przeciwwskazania do stosowania plastrów

 • ciąża
 • choroby układu krążenia np. choroba zakrzepowa, zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przebyty udar mózgu
 • choroby wątroby
 • długotrwałe unieruchomienie
 • palenie papierosów przez kobiety w wieku powyżej 35 lat
 • duża otyłość - powyżej 90 kg

Działania niepożądane:

działania niepożądane występują rzadko, i w wielu przypadkach przemijają bez żadnego leczenia. Do możliwych objawów należą:

 • obrzmienie i bolesność piersi
 • nudności, wymioty, wzdęcia
 • przyrost masy ciała w wyniku zatrzymania płynów w organizmie lub nadmiernego apetytu
 • zmniejszenie libido
 • suchość pochwy
 • obniżenie nastroju
 • bóle głowy,

Wady i zalety

Wady:

 • Niektóre kobiety, stosujące antykoncepcję hormonalną mogą tracić ochotę na seks. Dotyczy to wszystkich hormonalnych metod antykoncepcyjnych. Ale nie trzeba jej odczytywać jako dotyczącą tylko plastrów.
 • Plastry antykoncepcyjne mogą, w niewielkim stopniu, wywoływać skórne reakcje miejscowe (jeśli skóra jest wrażliwa plaster może ją podrażniać).

Zalety:

 • Bardzo dobra i pewna antykoncepcja. Po zaprzestaniu stosowania plastrów płodność powraca najczęściej już w następnym cyklu.
 • Zmniejszenie lub niewystępowanie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego
 • Zmniejszenie dolegliwości związanych z krwawieniami miesiączkowymi
 • Zmniejszenie ryzyka występowania raka macicy i raka jajnika oraz zmian w piersiach (torbieli).
 • Plastry antykoncepcyjne, w porównaniu z pigułkami, są łatwiejsze w stosowaniu

Skuteczność

Skuteczność tej metody jest bardzo wysoka. Wskaźnik Pearla jest mniejszy niż 1,0. Czyli, że na 100 kobiet stosujących tę metodę przez pełnych dziesięć lat, możliwe jest dojście tylko do kilku niepożądanych ciąż. Jest bardzo ważne, że praktyczne ryzyko dojścia do niepożądanej ciąży podczas stosowania plastrów jest bardzo małe. Wynika to z łatwiejszego sposobu stosowania plastrów antykoncepcyjnych.

Plaster antykoncepcyjny Lisvy

Plastry Lisvy to złożony hormonalny środek antykoncepcyjny w postaci tzw. systemu transdermalnego - plaster, o powierzchni 11 cm2 zawiera 2,1 mg gestodenu i 550 µg etynyloestradiolu, które stopniowo uwalnia do organizmu kobiety przez okres 7 dni...

dalej

Uwaga!

Sprzedaż leków wydawanych na receptę lekarską (plastry antykoncepcyjne Evra do takich należą) przez osoby prywatne oraz firmy nie posiadające odpowiedniego zezwolenia jest ZABRONIONE I NIELEGALNE. Poniższy formularz służy do wymiany opinii, doświadczeń i uwag dotyczących plastrów antykoncepcyjnych, a nie do zamieszczania ofert kupna lub sprzedaży.

Komentarze dotyczące plastrów antykoncepcyjnych:
wpisów: 258 na 2 stronach
<<< poprzednia -   1  2   - następna >>>

Marlena • Marlena22-1992@wp.pl • Ostróda - Data: piątek, 26 sierpnia 2016 10:01:00
Mam pytanie czy w 5dniu miesiaczkowania mogę przykleić plaster ponieważ kompletnie zapomniałam o przyklejeniu a to pierwszy raz bd używać

Marlena • Marlena22-1992@wp.pl • Ostróda - Data: piątek, 26 sierpnia 2016 10:00:40
Mam pytanie czy w 5dniu miesiaczkowania mogę przykleić plaster ponieważ kompletnie zapomniałam o przyklejeniu a to pierwszy raz bd używać

Marlena • Marlena22-1992@wp.pl • Ostróda - Data: piątek, 26 sierpnia 2016 10:00:09
Mam pytanie czy w 5dniu miesiaczkowania mogę przykleić plaster ponieważ kompletnie zapomniałam o przyklejeniu a to pierwszy raz bd używać

kaaa • kamila_bafia@wp.pl • Wałbrzych - Data: środa, 27 lipca 2016 10:26:10
Witam! mam pytanie: ostatnio odkleily mi się 2 plastry ale w ciągu godziny wymieniłam je na nowe. wczoraj - we wtorek-przykleiłam nowy plaster, dziś -środa- wypada mój dzien zmiany plastra. I chciałabym wiedziec czy musze go zmienić dziś, czy mogę np w sobotę, i tamten trzymać do środy? dzien zmainy plastra na stale to środa, ale nie chcę dzien w dzien zmieniać plastra, skoro jest calkiem nowy a plastry uwalniają hormony 7 dni, a po dłuższym czasie noszenia brudzą się brzegi i wygląda nieestetycznie, ewentualnie znów moze się odlepić. Dniem zmiany na stałe zostałaby środa, ale teraz miałabym plasterek 5 i 4 dni zamiast 2 i 7. Dziś przyklejałabym 3 ostatni plasterek, w środe za tydzien sciągała i robiła tydzien przerwy

Krwawniczka - Data: poniedziałek, 18 lipca 2016 17:10:10
Cześć wszystkim! :) Rozpoczęłam stosowanie plastrów równo 8 dni temu, w dniu pierwszej miesiączki. Trzeciego dnia gdy już kończył mi się okres, współżyłam z moim facetem, co doprowadziło do wznowienia dość silnego krwawienia (co jest w pełni normalne) Martwi mnie jednak fakt, że miesiączka trwa już 8 dni oraz nie zapowiada się by miała się szybko skończyć. Wczoraj oczywiście zmieniłam plaster lecz krwawienie wciąż występuje. Ryzyko wszelkich zapaleń jest bliskie zeru gdyż dodatkowo stosowaliśmy prezerwatywe. Czy takie przedłużone krwawienie przy I opakowaniu jest normalne? I ile ono może trwać? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. <3

Instruktorka • PL - Data: czwartek, 07 lipca 2016 08:58:29
Do czarna: W czasie 7-dniowej przerwy na krwawienie miesiaczkowe jest sie nadal zabezpieczonym przed zajsciem w niechciana ciaze. Dodatkowe zabezpieczenie w tym czasie nie jest konieczne. Ta sama zasada dotyczy krążka nuvaring i pigulek anty.

czrna • lidkawawa@wp.pl - Data: wtorek, 05 lipca 2016 11:21:54
Urzywam plastrow zaczelam 7 dniowy cykl przerwy powinnam dostac okres ale uprawialam sex i nie zabespieczylam sie.Czy plsdterek dziala?

Aga • L.p - Data: środa, 01 czerwca 2016 18:03:46
Witam, mam takie pytanie dopiero zaczęłam swoją przygodę z plastrami Evra a mianowicie 1 plaster przykleilam do 8h od rozpoczęcia miesiączki czyli 6.05 (piatek) później zmieniłam. Następny piątek 13.05 a 16 .05 dostałam znowu okres 20 .05 nakleilam ostatni plaster 27.05 zdjelam 3 plaster i do tej pory mam dni bez plastra . okres się nie pojawił czy to normalne podczas rozpoczęcia platrow? Dodam że nowe opakowanie Nowy plaster przykleja 03.06. Dziękuję za odpowiedz

Aga • L.p - Data: środa, 01 czerwca 2016 18:03:15
Witam, mam takie pytanie dopiero zaczęłam swoją przygodę z plastrami Evra a mianowicie 1 plaster przykleilam do 8h od rozpoczęcia miesiączki czyli 6.05 (piatek) później zmieniłam. Następny piątek 13.05 a 16 .05 dostałam znowu okres 20 .05 nakleilam ostatni plaster 27.05 zdjelam 3 plaster i do tej pory mam dni bez plastra . okres się nie pojawił czy to normalne podczas rozpoczęcia platrow? Dodam że nowe opakowanie Nowy plaster przykleja 03.06. Dziękuję za odpowiedz

Magda - Data: wtorek, 17 maja 2016 20:53:56
Dziewczyny mam problem. Z natłoku spraw pomyliłam się w liczeniu i zamiast w czwartym tyg go nie naklejać, zrobiłam to. Czy wiecie, co powinnam teraz zrobić? Zdjąć go i odczekać ileś czasu, jak tak to ile? Czy zostawić do końca tyg i zrobić normalnie tydzień przerwy? Proszę o pomoc

J. - Data: wtorek, 17 maja 2016 16:06:50
Plaster odkleił się dwa razy w ciągu pierwszego tygodnia, więc przez kąpiele muszę zużyć tyle plastrów, ile powinno mi starczyć na miesiąc. Ktoś wie, jak temu zaradzić?

martel - Data: wtorek, 17 maja 2016 09:55:09
Cześć dziewczyny, pomóżcie ! Od 7 miesięcy stosuje plastry i systematycznie przyklejałam je w poniedziałek wieczorem, niestety wczoraj zapomniałam. Powinnam przykleić pierwszy plaster a przykleiłam go we wtorek rano. Czy wpłynie to negatywnie na antykoncepcje w tym miesiącu ?

Instruktorka • PL - Data: piątek, 13 maja 2016 09:28:00
do Matablue: Najlepiej zacząć antykoncepcję hormonalną w 1 dniu cyklu czyli 1 dniu miesiączki. Można też rozpocząć w dowolnym czasie cyklu miesięcznego(tak jak zaproponował ci lekarz) , ale wtedy należy przez pierwszy tydzień nie uprawiać seksu lub zabezpieczyć się dodatkowo np. prezerwatywą. W sytuacji gdy przyklei się plaster w środku cyklu, krwawienie nastąpi nie po 28 dniach (lub podobnie) ale dopiero po zużyciu wszystkich 3 plastrów + około 3 dni na wywołanie krwawienia po odklejeniu ostatniego plastra. Tak więc twój najbliższy okres nie będzie po około 28 dniach od poprzedniego.

Matablue • UK - Data: piątek, 06 maja 2016 07:11:40
witam, dziewczyny potadzcie. Zalozylan pierwszy plaster kilka dni, po okresie tak mi powiedzial lekarz ze moge zalozyc. Powinnam dostac okres 30 kwietnia, ale wtedy mialam zalozony 3 plaster, wczoraj go odkleilam. Po jakim czasie powinien pokawic sie okres? Pod brzuchem boli mnie juz tak na okres od 28 kwietnia... Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

elva • angelika8881@onet.eu • Corby - Data: sobota, 30 kwietnia 2016 19:18:45
Jestem w Anglii i lekarz powiedział mi, że mam nakleić plaster od razu po wizycie. Okres mi się skończył 2 kwietnia, a plaster przykleiłam 14 kwietnia. Teraz mam problem bo pojawiło się krwawienie, a nie wspomnę o sporych bólach jakie się pojawiają na podbrzuszu. Jakieś rady?

sisi - Data: wtorek, 15 marca 2016 23:30:47
sluchajcie, przechodzilam w tym miesiacu z plastrow evra na lisvy. moj ginekolog powiedzial mi, ze nalezy zrobic tygodniowa przerwe i zaczac brac nowe plastry, a ich dzialanie jest takie samo jak poprzednich wiec zadna dodatkowa metoda antykoncepcyjna nie bedzie potrzebna. Moim dniem naklejenia plastra jest niedziela. Ja naklelilam go z nieuwagi DOKLADNIE 11 MINUT PO POLNOCY. Czy to ma jakieś wielkie znaczenie?

Mady - Data: piątek, 11 marca 2016 21:10:48
W 3 tyg zamiast odkleić plaster w sobotę rano to odkleiłam go w czwartek wieczorem czyli prawie 2dni wczesniej. Co teraz? Naklejać nowy po dobie odstawienia czy juz czekać na okres?

Ania05 - Data: czwartek, 03 marca 2016 23:45:11
Naklejając nowy plaster totalnie zapomniałam o starym. Po ok. 1 do 1,5 godZiny zorientowałam sie ze mam dwa plastry i stary od razu zerwalam... Nic szczególnego nie ma w ulotce... Czy przytrafiło sie to którejś w was ? Możecie cos poradzić ?

karola - Data: wtorek, 23 lutego 2016 15:57:44
Na tej stronie znalazłam informację, ze antykoncepcja hormonalna oprócz hamowania owulacji może też zapobiegać zagnieżdżeniu zarodka. http://www.obroncyzycia.pl/srodki-antykoncepcyjne.html

Ciekawa - Data: poniedziałek, 22 lutego 2016 08:57:28
Mam problem. Pierwszy raz stosuje metodę antykoncepcyjna i trochę sie zamieszalam, pogubiłam.. Zrozumiałam, ze mam nakleić plaster 1 dzien po miesiączce. Nakleilam plaster w 5,6dniu cyklu, dokładnie okres mi sie zaczął 4 lutego. Nakleilam plaster 9 lutego pierwszy, kiedy zacznie działać?

Ala • Wa-Wa - Data: poniedziałek, 15 lutego 2016 15:44:08
Karmelcia: nic się złego nie stanie jeśli 1 czy 2 dni przed czasem odkleisz ostatni plaster i dostaniesz troszkę szybciej miesiączkę. Teraz dolicz sobie +7 dni od czasu odklejenia ostatniego plasterka i załóż nowy z nowego opakowania (na kolejny cykl)

Karmelcia • Sylwiapetka90@gmail.com - Data: czwartek, 11 lutego 2016 07:45:10
Hej. Jestem nowa posiadaczką plastrów. Niestety popełniłem błąd. Nakleilam plaster bo myślałam że to już miesiączka a to dopiero lekkie plamienie przedmiesiaczkowe. Powiedzcie mi czy to coś zmienia? Co powinnam teraz zrobić? ??

karola - Data: środa, 03 lutego 2016 15:40:30
Dla mnie najważniejsze przy wyborze metody planowania rodziny jest jej sposób działania. Zawsze pytam o to ginekologa, zresztą zgodnie z KEL lekarz ma obowiązek przedstawić pacjentce działanie wybranej przez nią metody. takie, które potencjalnie utrudniają implantację zarodka są dla mnie niedopuszczalne.

Anna_wawa • Wa-wa - Data: poniedziałek, 18 stycznia 2016 12:44:37
Katrin: To może zrób teraz sobie miesięczną przerwę od plasterków antykoncepcyjnych? A nowy plaster naklej dopiero kiedy dostaniesz okres za jakieś 3-4 tygodnie. Tylko w tym czasie nie uprawiaj seksu.

katrin • wodnicka.karina@gmail.com • Zielona Góra - Data: czwartek, 14 stycznia 2016 01:34:52
Hej. :) Pisze z dosyć ważnym dla mnie problemem.. W sobotę 2 stycznia miałam założyć 3 plaster, ale niestety byłam tak roztrzepana, że zupełnie o nim zapomniałam i dopiero we wtorek go nakleiłam. Dodam, że 2 plaster dalej był naklejony i odklejony dopiero we wtorek gdy naklejalam ten 3. Problem jest taki, że z tego wszystkiego ten 3 odkleiłam w sobote, tak jak normalnie zmieniam plaster, ale okresu dalej nie dostalam i nie wiem kiedy teraz znowu mam przykleić plaster skoro tego 3 przykleilam dopiero we wtorek, a podobno jeżeli opozni sie o 48h lub wiecej zmiane plastra to rozpoczyna sie nowy cykl.. Zawsze odklejałam plaster w sobote, okres dostawalam w srode, w sobote naklejalam znowu 1 plaster. co robić?? pomocy !! :(

Karola - Data: wtorek, 29 grudnia 2015 09:21:51
Dzięki;)

Arleta • Tarnów - Data: niedziela, 27 grudnia 2015 20:51:55
Karola: Jeśli przykleisz go w prawidłowym czasie, czyli w 1 dniu nowego cyklu, a więc w 1 dniu krwawienia miesiączkowego, to jego działanie zaczyna sie od początku tego cyklu.

Karola - Data: piątek, 25 grudnia 2015 12:40:38
Jeśli przykleję pierwszy plaster, to po jakim czasie już ona działa?

Anastazja • PL - Data: poniedziałek, 23 listopada 2015 08:37:52
Kinga - w 7 dniu cyklu to bez sensu, teraz musisz poczekać do następnej miesiączki i zacząć stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta. Uprawianie seksu w tym miesiącu bez dodatkowego zabezpieczenia jest wysoce ryzykowne.

kinga • kingunia1986@wp.pl • bialystok - Data: niedziela, 22 listopada 2015 20:27:31
witam,zaczelam stosowanie plastrow ale nie w pierwszym dniu miesiaczki ale dopiero 7 dnia... ile czasu nie bedzie dzialal??? czy moze powinnam poczekac dopiero na kolejny cykl???

Kropka • paulka6@poczta.onet.pl • Krakow - Data: środa, 17 czerwca 2015 16:22:01
Witam, mam taki problem: stosuje plastry Evra juz 4 lata, do tej pory wszystko było ok, natomiast w trakcie ostatniego cyklu przykleiłem nowy plaster normalnie, tak jak powinnam, za tydzień niestety zapomniałam przekleić plastra na nowy w rezultacie chodziłam z tym pierwszym 2 tygodnie. W trakcie trzeciego tygodnia cyklu w dzien zmiany plastra czyli we wtorek przykleiłem nowy, ale juz w poniedziałek wieczorem wystapiło plamienie (zdaje sobie sprawę ze pewnie plaster przestał działac) postąpilam w tym przypadku zgodnie z ulotka i zaczęłam nowy cykl, natomiast mimo przyklejenia juz 2 plastra w cyklu krwawienie nie ustępuje. Wiecie moze czy to normalne i jak długo ono moze trwać?

Marysiaaa - Data: sobota, 23 maja 2015 09:27:12
Witam. Dopiero zaczęłam stosować plastry. W sobotę 16 maja dostałam okres i od razu nakleiłam 1 plaster. Dzisiaj 23 maja odkleiłam 1 plaster i nakleiłam 2. Okres skończył mi się wczoraj. Czy już mogę współżyć bez zabezpieczenia dodatkowego?

anja • warszawa - Data: środa, 22 kwietnia 2015 21:42:37
Dziewczyny poradźcie!! Mam przed okresem gwałtownym krwawieniem delikatne plamienia krawe, bardzo małe, czy już mam wtedy nakleic plater antykoncepcyjny czy czekac na konkretne krawawienie?

Nel - Data: środa, 11 marca 2015 02:46:55
Witam Panie! Czytam i czytam wszystkie wypowiedzi m.in także te gdzie wypowiadają sie Panie o cenie plastrów Evra w PL!!! Jestem obecnie w UK i tutaj wszelka antykoncepcja jest za .........darmo również plastry evra. własnie z nimi zaczynam i w dodatku nie dostałam 3 a 9 plastry bez problemu...... troche niesprawiedliwość :I pozdrawiam

Monka - Data: środa, 25 lutego 2015 10:49:05
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie plastrów Evra. Chodzi o to, że przykleiłam pierwszy plaster z jednego opakowania, po czym wyjechałam na urlop i nie wiem jakim cudem zapomniałam wziąć ze sobą plasterków, dlatego wykupiłam nowe opakowanie. W sobotę rano przykleiłam drugi plasterek z nowo otwartego opakowania. Wczoraj (wtorek) pojawiło się krwawienie i ból brzucha, lekki, jak przy miesiączce. Czy to, że nakleiłam plasterek z innego opakowania ma jakieś znaczenie? Proszę o odpowiedź

Ania • Wrocław - Data: piątek, 06 lutego 2015 13:23:34
Magda przejdź na krążki NuvaRing i nie będziesz się martwiła o odklejanie i o widok plasterka na twoim ciele np w saunie czy na basenie.

magda • magdagx@gmail.com - Data: piątek, 06 lutego 2015 11:52:24
witam! ponownie zaczynam zabawę z EVRA - wyłącznie z powodu mega bolesnych miesiączek. nie zależy mi na antykoncepcji.moim problemem jest intensywny ruch: dużo basenu, orbitrek prawie codziennie , kije niestety koszmarnie się pocę nawet po najmiejszym wysiłku i muszę z powodów zdrowotnych 1xtydz korzystać z sauny - macie pomysł jak zabezpieczyć plastry przed odklejaniem ???

Ulka • Szczecin - Data: środa, 14 stycznia 2015 10:23:09
Aga: Rozpoczęcie stosowania każdej metody hormonalnej, czy to plastrów, czy pigułek albo krążków NuvaRing, zaczyna się w 1 dniu cyklu, czyli w 1 dniu miesiączki. Nie można zacząć ich stosować w połowie cyklu bo nie będą skuteczne, a także rozregulują twój miesiączkowy system hormonalny.

agaaa • aga.kazik@poczta.pl • Poznań - Data: wtorek, 13 stycznia 2015 21:13:09
hej , jestem przed wizytą u ginekologa i zasanawia mnie fak czy plastry można zacząć stosować tylko w 1 dniu cyklu czy też np 15 dni po krwawieniu

Gośka • Warszawa - Data: środa, 07 stycznia 2015 11:11:28
Ollcia: dokladnie po tygodniu przyklej pierwszy plaster z nowego opakowania czyli tak jak napisalas 8 stycznia. Bez znaczenia czy bedziesz miala skape krwawienie czy tylko uplawy, czy juz okres sie zakonczy do 8-01 czy tez nie. Przyklejasz nowy plaster i juz :P

Gośka • Warszawa - Data: środa, 07 stycznia 2015 11:05:54
Natka: Bardzo trudno bedzie okreslic, jak zachowal sie twoj cykl miesiaczkowy po tym jak go w ten sposob zabutrzylas. Prawie niemozliwe jest okreslenie kiedy mialas jajeczkowanie i czy w ogole ono wystapilo. Zle zrobilas ze nie nakleilas 3-go plastra, a jeszcze gorzej ze wspolzylas w tym czasie. Jest prawdopodobienstwo ze jestes w ciazy, ale nie jest to przesadzone bo tak jak napisalam wyzej, moglas w ogole nie jajeczkowac w tym cyklu. Kup w aptece albo w superfarmie test ciazowy za okolo 10 -15 zl i rozwiazesz swoje watpliwosci. Natomiast w przyszlosci stosuj plastry zgodnie z instrukcja dla pacjentki. Hormonalny rozstroj organizmu to nei jest nic dobrego.

Natka • ruda9@poczta.fm • Wrocław - Data: poniedziałek, 05 stycznia 2015 21:56:51
Witam totalnie się pomyliłam i nie nakleiłam 3 plastra, okres przyszedł tydzień wcześniej czyli po 2 plastrze. Po odklejeniu plastra współżyłam .W dniu naklejenia 1 plastra czyli po okresie miałam mdłości ale nie wiem czy to przez to że chorowałam troszkę czy przez rozstrojenie organizmu i poziomu hormonów. Kiedyś miałam problem z krwotokami i silne bóle podbrzusza ponad rok temu, które wystąpiły nagle, nie wiadomego pochodzenia, przypuszczali (*w szpitalu)właśnie nieunormowane hormony. Dziś czyli dzień po naklejeniu plastra 1 szego delikatne upławy i delikatne swędzeniue pochwy. I moje pytanie jest takie kiedy miałam dni płodne, a kiedy nie skoro tak pomieszałam i czy mogę być w ciąży?????

Ollcia - Data: środa, 31 grudnia 2014 01:22:39
Witam mam do was pytanie ponieważ dopiero zaczęłam stosować plastry i jutro zdejmuję swój ostatni ... kiedy mam przykleić kolejny po tygodniowej przerwie czy kiedy zacznie mi się kolejna miesiączka ? Tydzień wypadnie 8 , a wg kalendarzyka okres będę miała dopiero koło 14 ... prosze o informacje :)

Gosia • gosiaczek90@op.pl - Data: sobota, 27 grudnia 2014 11:40:24
Do Weniezzzisss: bez obaw, jeśli minimalnie odklejają Ci się boki plastra, to wystarczy troche docisnąć i nie wplywa to na zajście w ciąze. Ja zanim nakleje plaster przemywam te część ciała spirytusem salicylowym zeby troche wysuszyć skóre i by po prostu sie mocniej plaster trzymał przez tydzień. Pozdrawiam

Weniezzzisss • czekollada@amorki.pl - Data: sobota, 27 grudnia 2014 00:13:59
Hej mam pytanie .Dopiero zaczęłam stosować plastry i po 2 -3 dniach zaczynają mi się odklejać rogi plastra ,cały plaster sie trzyma tylko troszkę te rogi się odklejają ...czy to zmniejsza % zabezpieczenia czy mam się nie przejmować

Agata_Krakow • Krakow - Data: czwartek, 25 grudnia 2014 10:05:27
Do Anka90: To nieprawda, Przy zmianie plastra jestes caly czas chroniona przed niechcianym zaplodnieniem. Zachowaj jedynie czas od usuniecia starego plastra do naklejenia nowego nie wiekszy niz 3 godziny, a najlepiej nowy naklej od razu po zdjeciu starego.

anka_90 • agataduda95@gmail.com • łódź - Data: środa, 24 grudnia 2014 23:23:54
Witam mam nietypowe pytanie, ale dla mnie bardzo ważne. Od niedawna użwyam plastrów evera. Kolezanka powiedziala mi ze w dniu zmiany plastra partner nie moze zakonczyc stosunku we mnie. Czy to prawda?

ona1989 - Data: wtorek, 09 grudnia 2014 17:50:46
2 miesiące temu przerwałam stosowanie plastrów po 1 plastrze z opakowania. Od tej pory nie dostałam jeszcze okresu, czy tak bywa jak się nagle przerwie stosowanie?

Jolka • Lublin - Data: poniedziałek, 01 grudnia 2014 12:00:43
Ja używam plasterki od prawie roku i nie zauważyłam zarówno złych jak i dobrych skutków pod kątem zmiany cery. Dla mnie plastry Evra są dla cery neutralne :)

Oliwia0110 • kiiniia22@wp.pl - Data: piątek, 28 listopada 2014 18:51:58
Czy zauwazylyscie poprawe cery po stosowaniu plastrów ? 8-/

Lena • Katowice - Data: czwartek, 27 listopada 2014 22:25:15
Jezeli juz doszlo do zaplodnienia wczesniej, i zaplodniona komorka zaczela sie mnozyc tworzac tzw morule, to nie bedzie zadnych negatywnych konsekwencji dla plodu.

LENA • Wrocław - Data: piątek, 21 listopada 2014 20:57:30
Nie wiedziałam ze jestem w ciąży (6tydz) i przykleiłam plaster evra, jakie mogą być tego konsekwencje?

Jolka • Gdańsk - Data: czwartek, 06 listopada 2014 09:39:14
Elka: ja stosuję krążki Nuvaring od przeszło 2 lat i uważam je za najlepszy wynalazek hormonalny. Nad plastrami Evra maja taką przewagę, że się nie odklejaja :-) i nie widać ich - no chyba że partner bardzo się postara :-)

Elka • elka3052@wp.pl • kujawy - Data: środa, 05 listopada 2014 18:03:01
Stosuję plastry ok 7 lat nie mam zadnych skutków ubocznych jedynie waga !!az 5 kg w tym czasie poszła mi do góry ale i piersi powiększyły sie o 2 rozmiary, mojemu facetowi to odpowiada jak najbardziej nie jestem otyła tylko dobrałam kg tam gdzie faceci lubią najbardziej...Mam 175 wzrostu i wazę 68 kg.czasami odlkeił mi sie plaster ale po chwili przytrzymania przykleił si,e jak powinien, mimo to nigdy nie zaliczyłam wpadki.Kiedys zmieniłam je na tabletki na 2 miesiące na lato i szok zołądek nie wyrabiał byłam nerwowa i wyszły mi włosy do dzisiaj leczę skórę głowy po tabletkach.Polecam plastry! :)

Monika • monia_fer@onet.eu • Widawa - Data: poniedziałek, 03 listopada 2014 20:56:48
W przypadku częściowego lub całkowitego odklejenia się plastra, może nie przenikać do krwi wystarczająca ilość hormonów. Jeśli czas odklejenia był krótszy niż 24 godziny, należy przykleić go ponownie w tym samym miejscu lub zastosować nowy. Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana.

Jasnowłossa • Kraków - Data: czwartek, 25 września 2014 20:44:36
Olcia, powinnas przykleic plaster w 1 dniu miesiaczki, ale w tym przypadku jedna doba przesuniecia nie bedzie miala zadnego wplywu na antykoncepcje. Wymien plaster na nowy tzn. kolejny przyklej dokladnie po tygodniu (7 dniach)

olcia • olcia.ch@vp.pl • Kraków - Data: wtorek, 23 września 2014 23:11:10
dopiero zaczęłam brać plastry czy jak go przykleiłam w drugi dzień miesiączki to coś się stało? I ile powinnam odczekać?

olix - Data: niedziela, 14 września 2014 20:43:15
Jeśli przykleisz plaster w pierwszym dniu miesiączki, to działa on od razu

Jagoda - Data: piątek, 12 września 2014 08:30:02
Jestem nowa osoba uzywajaca plastrów i chciałabym zapytac po jakim czasie one zaczynaja działac?

Instruktorka • PL - Data: poniedziałek, 25 sierpnia 2014 10:30:11
do Ika88: W kazdym plasterku jest zasób hormonu do uwolnienia w przeciągu 7 dni z dodatkowym zapasem o 1 dzień (24 godz) Jeśli zamieniłaś plasterek na nowy dopiero po 9 dniach to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeżeli w tym czasie miałaś stosunki seksualne. Zrób test ciążowy dostępny w każdej aptece - rozwiejesz swoje wątpliwości.

ika88 • ulmonek82@wp.pl.pl • koszalin - Data: piątek, 22 sierpnia 2014 23:44:06
Cześć, mam pytanie, chodzi o drugi tydzien plastra ktory mialam przez 9 dni i w ostatnich dwoch dniach byly stosunki, pytanie : czy powinnam sie stresowac ???

Dede • chojeckaedyta@gmail.com - Data: środa, 13 sierpnia 2014 19:53:01
Dziewczyny czy wy tez macie wokół plastra klej? Da sie cos zrobić żeby to estetycznej wyglądało?

marta - Data: sobota, 12 lipca 2014 16:06:25
Nie. daje gwarancje do 24 godzin

ola - Data: piątek, 11 lipca 2014 23:47:51
Spoznilam sie z naklejeniem drugiego plastra ok.3godz . Czy musze sie dodatkowo zabezpieczac przez kolejne 7dni?

Kamilka • frycia468@wp.pl • Inowroclaw - Data: czwartek, 10 lipca 2014 21:50:51
witam:) mam pytanie,juz kiedys uzywalam plastrow evra i bylo wszystko dobrze,nic mi sie nie dzialo. Pozniej mialam mala przerwe,i teraz znow zalozylam plaster, ale caly cza mnie mdli,wymiotuje czy jest to mozliwe ze wczeniej bylo wszystko ok a teraz sie zle czuje?

oleńka76 • Wrocław - Data: sobota, 14 czerwca 2014 11:22:34
Witam, używam plastrów od kilku lat i teraz zdarzyło mi się zapomnieć nakleić pierwszy z nowej paczki :( Powinnam była to zrobić w środę wieczorem a zrobiłam w sobotę rano (dziś). Rozumiem, że muszę się zabezpieczać dodatkowo (przez tydzień czy dwa?). Poza tym, po skończeniu tego cyklu chciałabym zmienić plastry na tabletki ponieważ wyjeżdżam na urlop a plastry nie trzymają mi się w upale i w wodzie. Czy są jakieś pigułki szczególnie wskazane przy takiej zmianie i kiedy powinnam zacząć je stosować? Czy po tygodniu od odklejenia plastra czy od razu w ten sam dzień?

karo88 - Data: piątek, 13 czerwca 2014 14:33:40
Witam. W zeszły piątek (popołudniu) dostałam miesiączkę i przykleiłam mój pierwszy plaster Evra. Jak się okazało-źle-dlatego w sobotę rano przykleiłam go we właściwy sposób. Chciałam teraz zapytać w który dzień mam naklejać kolejne plastry?

Eleonora • Kamienna Góra - Data: wtorek, 10 czerwca 2014 09:59:27
Do Sonik: Oczywiscie, że będziesz całkowicie zabezpieczona przed niechcianą ciążą. Plastry różnią się od pigułek antykoncepcyjnych jedynie sposobem wchłaniania do organizmu czyli przez skórę a nie przez przewód pokarmowy. Poza tym działanie hormonów jest takie samo przy obu metodach.

sonik • sonia.stawicka@op.pl - Data: sobota, 07 czerwca 2014 14:55:01
Witam, mam dosc nietypowe pytanie. Zaczelam jakis czas temu uzywac plastrow poniewaz po tabletkach nie czulam sie dobrze. Glownie chodzi o to czy partner moze konczyc stosunek we mnie majac tylko plastry, robilismy tak z tabletkami i nie bylo zadnej wpadki, a to jest cos nowego i wolalbym dowiedziec sie jakie wy macie z tym doswiadczenia? Mozna konczyc w srodku? Oczywiscie wiem ze nie daje to 100% gwarancji , ale tak jest przy kazdej antykoncepcji. Pozdrawiam :)

p • t - Data: wtorek, 03 czerwca 2014 11:54:39
Witam ja tez zrobilam sobie dluzszy cykl 5tyg bez przerwy. jednak ze czuje sie jakos dziwnie. czy miala ktora z was taki problem? tzn czuje sie slaba i taka osowiala mam bole brzucha itp

p • t - Data: wtorek, 03 czerwca 2014 11:54:15
Witam ja tez zrobilam sobie dluzszy cykl 5tyg bez przerwy. jednak ze czuje sie jakos dziwnie. czy miala ktora z was taki problem? tzn czuje sie slaba i taka osowiala mam bole brzucha itp

Ania - Data: poniedziałek, 02 czerwca 2014 15:29:30
El - dokładnie tak jak myślisz, możesz wziać kolejny plaster od razu po zdjeciu poprzedniego i pominiesz wtedy miesiączkę. To tak samo jak z pigułkami albo krążkami NuvaRing

El • kwietniowa@onet.pl - Data: poniedziałek, 02 czerwca 2014 15:00:38
Mam pytanko. Dzisiaj zakładam nowy plaster i za 3 tygodnie kończy mi się paczka ( też w poniedziałek) a okres dostaje w czwartek . Ale gdy akurat będę ściągać ostatni plaster będę na wakacjach i czy coś sie stanie jak nie zrobie przerwy na okres , tylko wezmę kolejne opakowanie . Czy to jest tak jak z tabletkami ? :)

Instruktorka - Data: wtorek, 27 maja 2014 13:55:41
Aniu: Duracef zwalcza bakterie drog oddechowych, stosowany jest takze do zwalczania zapalen drog moczowych. Nie zaburza gospodarki hormonalnej w organizmie kobiety. Dlatego tez nie ma zadnego wplywu na dzialanie antykoncepcji hormonalnej, np. plasterkow Evra. Jesli stosujesz plastry zgodnie z zaleceniami to jestes w pelni zabezpieczona przed niechciana ciaza. Niemniej jednak, jesli czujesz sie niepewnie i chcesz miec spokojne mysli i zero stresu - to uzycie przez Twojego partnera prezerwatywy przez najblizsze, dni chyba nie sprawi problemu :P

ania752 • ania752@poczta.fm - Data: wtorek, 27 maja 2014 13:22:29
Czy jak stosowalam antybiotyk Duracef przez tydzien to czy po skonczonej kuracji tym antybiotykiem przy stosowaniu plastrow Evra musze przez kolejne 7 dni stosowac dodatkowe zabezpieczenie?

Judyta - Data: piątek, 16 maja 2014 11:19:17
Marto - weź plaster (jeśli masz) z innego opakowania i kontynuuj cykl. Będziesz w pełni zabezpieczona przed ciążą i długość cyklu utrzymasz taki sam. Jedyny minus jest taki, że będzie Ci później brakowało 1 plastra.

Judyta • Tarnów - Data: piątek, 16 maja 2014 11:09:37
Do Ani: możesz nakleić kolejny (drugi) plaster kilka godzin wcześniej, pamiętając, że trzeci plaster też powinnaś przykleić po 7 dniach i o tej samej porze dnia co ten drugi plasterek. Nie musisz się dodatkowo zabezpieczać. Gorzej by było gdybyś kolejny plaster chciała nakleić później niż 7 dni od pierwszego, ale w Twoim przypadku będziesz przez cały cykl, w pełni zabezpieczona przed niechcianą ciążą.

ania520 • ania752@poczta.fm - Data: piątek, 16 maja 2014 09:30:14
Witam Mam takie pytanko, pierwszy plaster nakleiłam w 1 dniu miesiączki ( niedziela) o godz. 10 rano i drugi powinnam nakleić w kolejną niedziele też o 10 rano ale idę w góry i raczej nie będę mieć takiej możliwości . Czy mogę drugi plaster nakleić kilka godzin wcześniej w niedzielę , czy muszę się dodatkowo zabezpieczać ?

marta • bydgoszcz - Data: wtorek, 13 maja 2014 21:11:48
hej, mam pytanie bo odkleil mi sie plaster i przykleilam nowy.. dzien zmiany plastra sie nie zmienia ale wtedy cykl 4tyg bedzie skrocony do 3 czy tylko po prostu wziac kolejny plaster z innego opakowania?

Dorota • Lipnica Wlk. - Data: piątek, 09 maja 2014 20:55:47
do Mon i Ciekawej: postepujcie z plastrami tak samo jak z krazkami, czyli jesli bezposrednio z cyklu na cykl przechodzicie na druga metode to nalezy zrobic 7 dniowa przerwa w czasie ktorej bedzie miesiaczkowanie. Samo dostarczanie do organizmu hormonow i ich wchlanianie jest inne przy plastrach i krazkach, natomiast dzialanie jest takie samo wiec i przerwa na okres powinna byc standardowa.

Monika Kika • Warszawa - Data: piątek, 09 maja 2014 20:41:58
Natalio, wszystkie srodki antykoncepcyjne hormonalne sa wylacznie na recepte lekarska. Plastry Evra takze.

Natalia • celinskanatalia@op.pl • Warszawa - Data: piątek, 09 maja 2014 14:07:10
czy plastry są na receptę?

Mon • mosiek1986@o2.pl • Jelenia Góra - Data: czwartek, 08 maja 2014 16:56:49
Ciekawa-mam taki sam problem i nie wiem czy mam odczekać te 7 dni po wyciągnięciu krążka, czy przykleić pierwszy plaster w dniu kiedy dostanę miesiączkę ? :/

ciekawa - Data: środa, 02 kwietnia 2014 19:40:34
Cześć dziewczyny, mam pytanie zmieniam metodę antykoncepcji z Nuvaringu na plastry Evra. Aktualnie mam 7-dniową przerwę, dziś dostałam miesiączki, zastanawiam się, w którym dniu należy nakleić plaster? Czy zachować 7 dniową przerwę i nakleić plaster w dniu, w którym zazwyczaj zakładałam Nuvaring, czy tak jak w ulotce plastrów - 1 dzień miesiączki. Oczywiście moja ginekolog tłumaczyła, ale no jak widać bezskutecznie.

agnieszka • k-n - Data: środa, 26 marca 2014 16:40:11
moja corka odkleila mi w polowie plaster zauwazylam to na drugi dzien lecz nie nakleilam nowego ...a w tym czasie od odklejenia do zauwazneia uprawialam sex i prawdopodobnie partner spuscil sie do srodka. istnieje mozliwosc zajscia w ciaze?>

agnieszka • k-n - Data: środa, 26 marca 2014 16:40:02
moja corka odkleila mi w polowie plaster zauwazylam to na drugi dzien lecz nie nakleilam nowego ...a w tym czasie od odklejenia do zauwazneia uprawialam sex i prawdopodobnie partner spuscil sie do srodka. istnieje mozliwosc zajscia w ciaze?>

Klaudia • Kmisice - Data: poniedziałek, 17 marca 2014 09:49:50
Cześć Oleczka, ja na Twoim miejscu nie robiłabym z tego paniki. Jajeczkowanie jest mniej więcej 12-14 dnia od rozpoczęcia cyklu czyli od początku miesiączki. Myślę, że nie jesteś w ciąży.

Oleczka • Wrocław - Data: niedziela, 16 marca 2014 16:14:53
Cześć, dziewczyny mam pytanie. W poniedziałek (10/III) przykleiłam swój pierwszy plaster. Co prawda w drugim dniu okresu, ale tak zalecił mi endokrynolog. Przy tym ostrzegł mnie, abym przez miesiąc stosowała dodatkową anty, ponieważ nie przykleiłam plastra w pierwszym dniu okresu. Wczoraj (15/III) pękła gumka. Myślicie, że powinnam iść po 72tab.? Proszę, podzielcie się opinią...

Ola • Kraków Płaszów - Data: czwartek, 13 lutego 2014 09:08:29
do J22: Plastry Evra wcaler nie są takie fajne, ja nie mam dobrych wspomnień o nich. teraz używam krążków NuvaRing i uważam że są najlepsze. Zdecydowanie praktyczniejsze niż plastry i pigułki. Jak jest w tą wagą to dokładnie nie wiem, ulotka mówi że nie zaleca się dla kobiet ważących powyżej 90 kilogramów. Dość logiczne jest to, że im większa waga ciała tym więcej potrzeba hormonalnego środka aktywnego. Tak mi się wydaje.

j22 • justysia004@poczta.onet.pl • zg - Data: środa, 12 lutego 2014 20:04:44
hej, mam takie pytanie, czy waga jest faktycznie, aż takim czynnikiem wykluczającym? uważam, że plastry to bardzo dobra metoda antykoncepcji, ale czy naprawdę nie dla mnie? dzięki.

dobra znajoma - Data: sobota, 01 lutego 2014 23:13:48
Justyna, odpowiedź masz w tekście: ,,Jeżeli spóźniłaś się z przyklejeniem pierwszego plastra z kolejnego opakowania i przerwa wynosiła więcej niż siedem dni, to w ciągu pierwszych siedmiu dni całego następnego cyklu konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia antykoncepcyjnego.\" Pozdrawiam i czytajcie zawsze uważnie te ulotki, trąbią o tym na prawo i lewo

Justyna - Data: niedziela, 26 stycznia 2014 21:12:00
Mam pytanie... skończyłam pierwsze opakowanie plastrów i wczoraj powinnam nakleić nowy plaster, ale tego nie zrobiłam i nie wiem, co dalej. Czy mogę zacząć nowy cykl w obojętnie danym dniu, przykleić nowy plaster z drugiego opakowania czy mam czekać do następnej miesiączki, by rozpocząć od nowa cykl?

Justyna - Data: niedziela, 26 stycznia 2014 21:11:37
Mam pytanie... skończyłam pierwsze opakowanie plastrów i wczoraj powinnam nakleić nowy plaster, ale tego nie zrobiłam i nie wiem, co dalej. Czy mogę zacząć nowy cykl w obojętnie danym dniu, przykleić nowy plaster z drugiego opakowania czy mam czekać do następnej miesiączki, by rozpocząć od nowa cykl?

Oleńka • Działoszyn k. Częstochowy - Data: wtorek, 21 stycznia 2014 09:45:20
Ja kiedyś miałam podobny problem jak Ty \"Zmartwiona\" i zrobiłam tak: drugi i trzeci plasterek wykorzystałam a następnie nakleiłam pierwszy plasterek z kolejnego opakowania ...i kolejne drugi i trzeci z tego opakowania. Bez żadnej przerwy miałam w sumie naklejone 5 plastrów przez 5 tygodni. Dopiero po tym czasie zrobiłam sobie przerwe z plasterkami i dostałąm okres. Mówiąc w skrócie, zamiast 4-tygodniowy cykl miesiączkowy, miałam 6-tygodniowy.

zmartwiona • wiola_u@o2.pl • ww - Data: wtorek, 21 stycznia 2014 07:48:30
nie wiem co robić? to moje drugie opakowanie , wczoraj założyłam 1 plaster i dziś się budzę a o w nocy przylepił się do koca na którym śpię, więc pośpiesznie dałam 2 plaster i teraz zostałam tylko z dwoma plastrami na cykl,,nie wiem jak temu teraz zaradzić;/

zuzg • zuzgie@gmail.com - Data: poniedziałek, 25 listopada 2013 12:26:02
Czy kosmetyk do włosów w formie płynu wcieranego w skórę głowy z dziurawcem w składzie : \"Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Aqua, Hypericum Perforatum Extract,(...) \" może obniżyć skuteczność plastrów Evra ? Zakładam że jakaś część może być wchłaniana do krwioobiegu przez skórę głowy...

Instruktorka • PL - Data: wtorek, 19 listopada 2013 11:05:22
Sylwunia: nie musisz sie dodatkowo zabezpieczac, zakladajac ze plasterek nakleilas w odpowiednim czasie i wymieniasz na kolejne tak jak sugeruje instrukcja. Biorac antykoncepcje hormonalna jest sie zabezpieczonym kompleksowo przed nieplanowana ciaza :-)

sylwunia • syja54862@interia.pl - Data: wtorek, 19 listopada 2013 09:36:58
mam pytanie właśnie zaczynam nosić plastry i nie wiem czy trzeba się jeszcze zabezpieczać na wszelki wypadek żeby nie zajść w ciąże. :-? :-? :-?

OLKA - Data: wtorek, 24 września 2013 15:02:36
Witam! Własnie zaczynam stosowac plastry evra, wiem, ze powinno pierwszy nakleic sie 1 dnia miesiaczki ale niestety nie mialam możliwości, i jest napisane na ulotce, że mozna zacząc po 1 dniu ale trzeba dodatkowo przez 7 dni się zabezpieczac. Ale moje pytanie to, czy jak najkeleje pierwszy plaster 2 dnia miesiączki mam zmienić go normanie za 7 dni, czy za 6 jako, że rozpaczęlam w 2 dniu miesiaczki ?

ja • W-wa - Data: piątek, 16 sierpnia 2013 18:43:18
Czy mogę przedłużyć cykl cykl i nakleić 4 plaster a potem zdjąć na tydzień to wynika z wakacji nad morzem chicałabym się kąpać ??

ups - Data: środa, 31 lipca 2013 11:58:30
wczoraj kochałam się z mężem a dzisiaj rano musiałam zdjąć ostatni plasterek, patrząc na to, ze plemniki zyją od 24 h do 48 h czy jest mozliwe, ze \"zaciążyliśmy\"?

ups - Data: środa, 31 lipca 2013 11:58:06
wczoraj kochałam się z mężem a dzisiaj rano musiałam zdjąć ostatni plasterek, patrząc na to, ze plemniki zyją od 24 h do 48 h czy jest mozliwe, ze \"zaciążyliśmy\"?

agusia441 • agusia44441@interia.pl • Lublin - Data: poniedziałek, 22 lipca 2013 16:20:26
Plastry Evra stosuję 1 tydzień ale niepokoi mnie to że ten klej się bardzo brudzi. Wokół plaster nie przylega tak jak powinien przez ten brudny klej około 0,5 cm jest odklejony. Boję się że nie jest skuteczny a tego kleju brudnego nie mogę niczym zmyć. Niech mi ktoś coś poradzi proszę. Jestem zdesperowana :-# :-? :(

renia - Data: wtorek, 16 lipca 2013 09:06:45
Chcę zacząć używać Plastry antykoncepcyjne Evra ale przegapiłam bo okresu dostałam wczoraj. Czy mogę nakleić plaster dziś ?

madzia - Data: czwartek, 11 lipca 2013 23:19:21
Czy gdy nakleje go po raz pierwszy tak jak jest napisane w 1 dzień okresu to bede go miała czy nie?

Aleksandra • Tarnów - Data: poniedziałek, 24 czerwca 2013 08:36:50
Moniu, to nienaturalna sutuacja zeby podczas prawidlowego przyklejania plasterkow w trakcie cyklu dostac krwawienie. Jesli nie ustapilo to proponuje przejsc sie po fachowa porade lekarska do ginekologa.

mońka • moni_1977@wp.pl - Data: piątek, 21 czerwca 2013 21:22:32
Mam pytanie, czy może któraś z Pań podczas noszenia 3 plastra dostała krwawienie, zmieniam w środy, a dzisiaj jest piątek???? nie wiem czy go zdjąć czy nie????? :-#

Anastazja • PL - Data: czwartek, 13 czerwca 2013 13:04:28
Do Beaty: Przesun caly cykl o 2 dni, nic z tego powodu sie nie stanie. Czyli jesli dzis odkleilas ostatni plasterek, to powinnas za 2-3 dni dostac okres. Natomiast pierwszy plaster z nowej paczki przyklej po 7 dniach od odklejenia trzeciego plastra z poprzedniej paczki (czyli tego ktory odkleilas dzisiaj) W ten sposob rozpoczniesz nowy cykl miesiaczkowy, na normalnej zasadzie.

Beata • zubelew@wp.pl • Łódź - Data: czwartek, 13 czerwca 2013 12:01:36
Używam plastrów już kilka lat. Zawsze bałam się, że zapomnę przykleić, a tymczasem zapomniałam odkleić 8-/ Powinnam ostatni, 3, plaster zdjąć w poniedziałek. Dziś środa i dopiero go zdjęłam. Nie wiem jak teraz dostanę miesiączkę. Tak to w pon odklejałam, w czwartek już przychodziła @. Więc teoretycznie jak dziś odkleiłam to @ powinna przyjść w sobotę. Ale co dalej ? Normalnie w poniedziałek kleić nowy ??

Maluutka17a • Maluutka17a@interia.pl • Reda - Data: wtorek, 28 maja 2013 00:18:02
do Studentka dziękuję Ci bardzo za rade:) pozdrawiam

Studentka • Warszawa - Data: poniedziałek, 27 maja 2013 08:49:41
Do Malutkiej: przyklej kolejny plaster, a pozniej drugi i trzeci, tak jakbys bez miesiaczki zaczela kolejny cykl. Postepuj teraz tak jakbys chciala pominac jedna miesiaczke (tą majową) A wiec naklejaj plastry zeby w sumie wyszlo 6 plasterkow i wtedy zrob sobie przerwe bez plastra na miesiaczkę. Temat \"pominiecie miesiączki\" jest opisany w ulotce dla pacjenta ktora dostajesz wraz z z plasterkami w opakowaniu.

Maluutka17 • Maluutka17a@interia.pl • Reda - Data: niedziela, 26 maja 2013 00:24:58
Witam mam problem i wielki dylemat co zrobić stosuje plastry od kwietnia i w kazdy czwartek zmieniałam plastry jak trzeba tylko w maju miałam problem z córeczka była w szpitalu i mi sie coś pomieszało nakleiłam ostatni plaster \"3\"- 16.05.2013 i powinnam była go zdiąć i zrobić przerwę a ja otworzyłam kolejną paczkę i nakleiłam zdjęłam plaster w czwartek 23.05.2013 i nie dostałam okresu nie wiem co robić czy przykleić następny czy czekać do czwartku 30.05.2013 co z okresem?pomóżcie mi proszę bo to dla mnie nowość nie używałam przedtem żadnych środków antykoncepcji i nie chcę na razie kolejnej ciąży :-?

marta - Data: wtorek, 21 maja 2013 12:09:12
Witam! Ja własnie kończe 2 opakowanie plastrów Evra. Czy jestem zadowolona? napewno jest to bardzo ułatwiony sposób antykoncepcji o którym musisz pamiętać raz na tydzień a nie codziennie jak z tabletkami i jest bardziej praktyczny,wygodny. Jeśli chodzi o skutki- pierwszy miesiąc okropne bóle głowy, do tego urosły mi piersi o 2 rozmiary z czego niezbyt jestem zadwolona ...ale teraz sie w sumie troche unormowało , tylko wydaje mi się że dalej rosną i wciąż troche bolą. także jak któraś nie jest zadwolona ze swojego rozmiaru biustu polecam :D ja na ten moment przetrzymam jeszcze i zobaczymy jak dalej będę sie czuć.

Aga - Data: piątek, 17 maja 2013 20:48:58
Binka obwódkę z kleju zmyjesz wacikiem z tonikiem do twarzy lub mleczkiem do demakijażu ale dopiero na drugi dzień gdy cały zbędny klej wydostanie się na zewnątrz

Aga - Data: piątek, 17 maja 2013 20:47:10
Kaska ja raz tak zrobiłam okres się przesunął bez problemu

Aga - Data: piątek, 17 maja 2013 20:46:13
Aniu ja naklejałam zawsze na podbrzusze bo miałam go pod kontrolą i nie był widoczny latem (tak jak na ramieniu), pierwszy np. z lewej strony, drugi z prawej, potem trzeci z lewej i tak na zmianę, lepiej zmieniać miejsce żeby skóra wróciła do siebie

Aga - Data: piątek, 17 maja 2013 20:44:33
Ja plasterki stosowałam ponad trzy lata (teraz chcę odstawić bo mam w planach dzidziusia) i była strasznie zadowolona, z dwa albo trzy razy z powodu zbyt długiej leniwej kąpieli w wannie się odkleił ale bez problemu przykleił się z powrotem i trzymał się jeszcze mocniej ;) zawsze dwa pierwsze dni miesiączki cierpiałam z powodu bólów brzucha ale od chwili stosowania plasterków było spokojnie, zawsze okres w tym samym dniu się zaczynał i po 4 dnia się kończył (punktualnie jak w zegarku ;) ) raz przykleiłam go dzień później bo mi się zapomniało nie wiem jakim cudem ale w ulotce pisało że dzień opóźnienia nic nie zmienia i to była prawda :) polecam każdej plasterki i nikt mi się jeszcze nie żalił że są kiepskie.

Ania - Data: wtorek, 14 maja 2013 16:14:09
witam :) Mam takie pytanie, używam plastrów evra od pół roku i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Jednak ostatnio zdarzyło mi się, że podczas kąpieli odkleił mi się plasterek który miałam naklejony na brzuchu, nakleiłam więc od razu nowy, nie w to samo miejsce, ale po drugiej stronie brzucha,..teraz przeczytałam, gdzieś na necie(na jakimś forum) że powinien on być naklejony w tym samym miejscu, czy ktoś wie coś na ten temat? Pozdrawiam

Kaska - Data: piątek, 26 kwietnia 2013 22:30:09
Dziewczyny próbowałyście nakleić plaster w 4 tygodniu? Jade na majówkę i bardzo nie chciałabym dostać okresu ;) I zastanawiam się czy w ogóle można tak robić i czy to opóźni okres? Z góry dzięki za odpowiedź :)

aga • agata30126@wp.pl • Piątek - Data: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 19:36:25
jestem zadowolona z plastrów no może troche się brudzą ale piersi urosły mi z b no duże c i poprawiła mi sie cera. polecam.Aga.

Stefanella • nad Odra - Data: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 09:57:41
Do Binki: Plaster ma prawidlowa skutecznosc jesli przylega do powierzchni skory minimum w 80 - 85% - tak powiedzial mi kiedys lekarz ginekolog. Wydaje mi sie ze ta czarna otoczka u Ciebie powstala od kleju ktory pozostal gdy plaster sie odrobine skurczyl podczas rochow reka. Tez tak czasem mam i nie ma na to rady. Pomysl o przyklejeniu kolejnego w innym mniej widocznym miejscu na ciele.

Binka • pawcio_cezar@op.pl - Data: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 09:52:53
Witam, wczoraj przykleil‚am na ramieniu swoj pierwszy plaster, zrobil‚am wszystko zgodnie z ulotkÄa i wskazaniami... Dzis› wokol‚ plastra jest nieestetyczna czarna obwodka od kleju i na brzegach pe™cherzyki powietrza. Co zrobic by plaster wygla…dal‚ estetycznie i czy mimo tych pecherzykow plaster ma taka sama skutecznosc, bo nie chce dodatkowo sie zabezpieczac. Dzie™kuje™ za odpowiedz.

Mariola • Dmowkie - Data: poniedziałek, 15 kwietnia 2013 08:15:19
Do Loli: Tak, jesli po okresie nie wznowilas antykoncepcji hormonalnej a wspolzylas bez zabezpieczenia z wytryskiem partnera \"wewnatrz\" pochwy, to mozliwe jest ze zaszlas w ciaze. Chociaz od 1 dnia okresu do wspolzycia minelo w twoim przypadku 9 dni + ok 2-3 dni mozliwosc przezycia plemnikow w twoich wewn. narzadach plciowych, daje to 11 - 12 dzien cyklu (najczesiej dni plodne sa w okolicach 12 - 15 dni od rozpoczenia miesiaczki). Nie rob domyslow tylko kup w aptece test ciazowy (za ok 20 zl) i rozwiejesz swoje watpliwosci. Albo po prostu idz do ginekologa na badanie, konsultacje i potwierdzenie badz wykluczenie ciazy. W takich okolicznosciach nie ma sensu tej wizyty przeciagac. Powodzenia!

lola - Data: niedziela, 14 kwietnia 2013 12:52:57
Czekam na odp?

lola • fuksiaki@wp.pl - Data: piątek, 12 kwietnia 2013 23:22:36
Proszę o pomoc !!!!!! 11.03 odstawiłam ostatni plaster 13.03 dostałam miesiączkę miałam sześć dni do 18.03.Więcej plastrów już nie używałam 22.03 współżyłam z mężem do końca.Miesiąc póżniej nie dostałam miesiączki.Czy możliwe jest żebym była w ciąży?

Anastazja • instruktorka@g.pl • PL - Data: poniedziałek, 01 kwietnia 2013 16:28:28
Do Zaklopotanej: Nie ma obawy, mialas bardzo krotki czas przetrzymania plastra bo tylko kilka godzin. W ulotce dla pacjenta Evra jest taki zapis: ------ \"W środku cyklu (Tydzień 2 lub 3): Jeżeli nastąpi pominięcie zmiany plastraw ciągu jednego do dwóch dni (do 48 godzin): Należy przykleić nowy plaster zaraz po uświadomieniu sobie pominięcia. Nowy plaster należy przykleić w normalnie przypadającym dniu zmiany plastra. Nie jest konieczna dodatkowa, zabezpieczająca metoda antykoncepcji.\" ------ Tak wiec nie ma obawy o to ze jestes niezabezpieczona, wymien plaster wieczorem i kochaj sie bezpiecznie ze swoim partnerem.

juz nie zaklopotana ;) - Data: środa, 27 marca 2013 15:43:21
Bardzo dziekuje za jakze mila odpowiedz Pani \'\'Rozwazna\'\' ;) Jak dobrze, ze sa jeszcze takie rozwazne osoby jak Pani \'\' plastry należy zmieniać co tydzień, zawsze w tym samym dniu tygodnia i O TEJ SAMEJ PORZE \'\' Stad wzielo sie moje pytanie, poniewaz pare komentarzy nizej byly rozne pytania na temat uplywu jakis 12h od \'stalej\' godz \'zmiany\' plastra i slowa pelne paniki wiec sie troszke zmieszalam. A ulotki nie nosze ze soba codziennie, nie wiem jak Pani ;) Wiec dlatego napisalam tutaj. Nie trzeba byc zaraz takim nie uprzejmym. ;)

do zaklopotanej - Data: środa, 27 marca 2013 12:39:31
czytaj lepiej uwaznie ulotke, masz dzien zmiany plastra, czy godzine.. dla takich jak ty antykoncepcja nie powinna byc dostepna bo ejstes nierozwazna

zaklopotana - Data: środa, 27 marca 2013 11:12:38
Witam, mam maly problem. Dzisiaj jest moj dzien zmiany plastra, zawsze robilam to rano przed wyjsciem do pracy, dzis niestety tak sie spieszylam, ze kompletnie o tym zapomnialam. Czy jezeli zmienie plaster wieczorem bedzie to miala wplyw na ochrone plastra? Czy jezeli doszloby do stosunku z partnerem jeszcze tego samego dnia (dzien zmiany czyli dzis) jest koniecznosc uzywania dodatkowego srodka antykoncepcji? Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam :)

Gosia • Dobrzenice - Data: poniedziałek, 25 marca 2013 08:37:49
Na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej czesto dziewczyny skarżą sie ze boli je glowa, co po pierwszym cyklu najczesciej mija. Jezeli u Ciebie te bole sa bardzo czeste i intensywne to moze po prostu Twoj organizm nie akceptuje takiej formy antykoncepcji. Mysle ze kontakt i porada u lekarza ginekologa byla by dobrym posunieciem. Pomysl o tym.

Patty • patrycjas2008@wp.pl • bjugvhj - Data: piątek, 22 marca 2013 19:51:44
Ludzie zaczelam stosowac plastry. I mam strasznme bole glowy. Przeczytalam ze ta sa dzialania niepozadane. Czy to znaczy ze plaster nie dziala?? Czy to jest normalne?? Ma ktos podobny problem??? :-#

mona • agusiap@wp.pl • kielce - Data: piątek, 22 marca 2013 18:14:38
stosuje plastry od 5 miesięcy i pomału zaczynam im ufać ,że działają chociaż wygładają okropnie i uboczne skutki tez bywają ale niestety zadne tabletki mi nie odpowiadają bo krwawie strasznie.mam zamiar chodzic na aqua aerobik czyli moczyc je kilka godzin w tygodniu i tu wpadam w panikę czy sie nie odkleją i czy beda działac, a może ktoś wie gdzie je przyklejać będąc w kostiumie kąpielowym.pozdrawiam i prosze podzielcie się jakimis spostrzeżeniami

kamka - Data: wtorek, 05 marca 2013 18:46:29
Witam Mam pytanie. Stosuje plastry od dwoch tygodni. Niestety oba plastry odklejaly mi sie na obrzeżach. Czy powinnam zmienic plaster jak najszybciej? Czy 1cm odklejenie plastra sprawia ze jestem mniej zabespieczona?

kamka - Data: wtorek, 05 marca 2013 18:44:02
Witam Mam pytanie. Stosuje plastry od dwoch tygodni. Niestety oba plastry odklejaly mi sie na obrzeżach. Czy powinnam zmienic plaster jak najszybciej? Czy 1cm odklejenie plastra sprawia ze jestem mniej zabespieczona?

RundiRiddim - Data: środa, 27 lutego 2013 16:13:51
To mi Malwinka powiedz , jeszcze jak mój dzien zmiany przypada na wtorek a okres się jeszcze nie skonczył to i tak przyklejam plaster bo tak zrobiłam?

Malwina • Krotoszyn - Data: wtorek, 26 lutego 2013 12:08:27
No widzisz RundiRiddim jak to czasem dobrze jest posłuchac starszych i bardziej doświadczonych :-P 21 lutego wpadalas w panike a 22 dostalas okres. Prawidlowo stosowana antykoncepcja hormonalna typu plastry evra, pigułki albo krążki Nuvaring są bardzo pewną metodą zapobiegania niechcianej ciąży. Ja nigdy się nie zawiodłam z ich stosowania.

RundiRiddim - Data: piątek, 22 lutego 2013 13:32:30
dostałam okres ale mój jest obfity jak zwykle...

RundiRiddim - Data: piątek, 22 lutego 2013 08:46:59
nie mam okresu...

RundiRiddim - Data: czwartek, 21 lutego 2013 10:39:41
do Malwina : strasznie Ci dziękuję , że napisałas bede spokojniejsza czyli przyjdzie pewnie dzis bądz jutro martwie się żeby ze zdrowiem było ok ale poczekam jeszcze...

Malwina • Krotoszyn - Data: czwartek, 21 lutego 2013 10:32:02
Do RundiRiddim: Dwa dni to troszke za szybko, ja zawsze dostaje trzeciego dnia i to po poludniu lub wieczorem. Czas dostania okresu mam bardzo regularny. Poczekaj jeszcze dzis i jutro i nie wpadaj w panike, ze juz jestes w ciazy, jestes inna, chora itp. Poza tym pierwszy cykl miesiaczkowy po rozpoczeciu antykoncepcji hormonalnej, jest zawsze troche zaburzony. Przykladem sa chocby te plamienia przez pierwszy miesiac u wiekszosci dziewczyn. Pozniej wszystko wraca do normy.

RundiRiddim • ania1@wp.pl - Data: czwartek, 21 lutego 2013 10:03:35
a ja mam problem - pierwsze opakowanie plastrów ( pierwszy raz antykoncepcja hormonalna) - trzeci plasterek odkleiłam we wtorek o 9 rano a dzis czwartek a ja nie mam okresu - wiem ze moze jeszcze przyjdzie ale juz sie trochę niepokoje!!! jedna dziewczyna tu się wypowiadała ze w ogóle nie dostała okresu i musiała leczyc sie hormonalnie zeby go przywrócic obawiam sie kiedy u Was dziewczyny okres przychodzi powinien byc w ciągu dwóch trezch dni mam rację???

Monika • Opole miasto - Data: czwartek, 14 lutego 2013 12:47:03
Aniu: oczywiscie ze ochrona antykoncepcyjna bedzie zachowana, gdyby tak nie bylo to przyklejanie kolejnego plastra nie mialo by sensu. W ulotce dla pacjenta jest to dokladnie opisane jak pominac miesiaczke przy uzyciu plastrow antykoncepcyjnych.

Ania • Warszawa - Data: środa, 13 lutego 2013 09:54:01
Właśnie jestem w momencie stosowania drugiego opakowania plastrów Evra. Chciałabym przesunąć termin krwawienia, o tydzień albo dwa. Wiem, że jest taka możliwość, zaczynając stosować kolejne opakowanie bez tygodnia przerwy, ale ważne jest dla mnie czy wtedy zostaje zachowana ochrona antykoncepcyjna? czy trzeba wtedy stoswać jakieś dodatkowe zabezpieczenie? czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? dziekuję za odpowiedź.

magda - Data: piątek, 08 lutego 2013 14:14:09
do grazyna :)dziekuje za pomoc pozdrawiam

Grażyna • Biała Podlaska - Data: piątek, 08 lutego 2013 14:00:23
Do Magdy: 6 dni to zbyt długo na kontynuację tego cyklu. Musisz więc poczekać do miesiączki, a następnie rozpocząć nowy cykl miesięczny z nowym opakowaniem plasterków Evra zaczynając od 1 plastra (później po tygodniu 2 i po dwóch tygdniach 3) teraz do czasu dostania okresu jeśli chcesz uprawiać seks to stosuj inne zabezpieczenie przed ciążą, np prezerwatywa.

magda • madziulek489@wp.pl - Data: piątek, 08 lutego 2013 13:28:19
Witam. Mam pytanie do was kobietki. Uzywam 7 lat plastrow i wyjechalam za granice, mam na sobie drugi plaster nalepiony i niestety poszlam do lekarza i mam wizyte za 6 dni a plaster powinnam trzeci nakleic już. Czy ktoras moze miala taka sytuacje bo odkleje drugi i musze 6 dni miec przerwe i nie wiem czy mam zaczynac cykl od nowa? POZDRAWIAM

Anastazja • PL - Data: czwartek, 07 lutego 2013 13:00:13
@ Do Aksa91: Ulotka informacyjna ktora mozesz pobrac powyzej (na tej stronie www) mowi tak: \"Jeżeli nastąpi pominięcie zmiany plastra w czasie dłuższym niż 2 dni (48 godzin lub dłużej): Istnieje ryzyko zajścia w ciążę\" Na pyanie czy Twoj drugi plaster byl nieprzyklejony 48godz czy krocej - odpowiedz siobie sama :D Jezeli to Twoj pierwszy cykl z plastrami to plamienia sa jak najbardziej mozliwe i taka sytuacja wystepuje u wielu kobiet rozpoczynajacych antykoncepcje hormonalna.

Aksa91 • lemcia_16@wp.pl - Data: czwartek, 07 lutego 2013 10:44:47
Witajcie dziewczyny. Mam do was pytanie czy ktoras miala takie objawy .jesli tak to jak sobie z nimi poradzila...? Wczoraj zdjelam plaster zapomnialam nakleic nastepny a odbylam pelny stosunek czy jest mozliwosc zajscia w ciaze? No i przez te dwa tygodnie(2plastry) caly czas mam conajmniej raz dziennie brudne oplawy czesto z krwia.... Co mozecie poradzic?

jedwabna - Data: poniedziałek, 04 lutego 2013 08:04:34
zapomniałąm dopisaż że plaster został odklejony 21 stycznia o godz.9:00

Jedwabna - Data: poniedziałek, 04 lutego 2013 07:59:52
Cd,, I teraz zaczyna sięę .... W poniedzialek (28styczeń) w godz. 22-24 doszło do stosunku z moim partnerem i byl to stosunek do końća. I tu moje pytanie czy w tym czasie byłam chroniona nadal czy zaistnialo duze ryzyko zajścia w ciążę? Nadmienie,że krwawienie skończyło się właśnie w poniedziałek(28stycznia). 2opakowanie rozpoczęłam od wtorku(29styczeń) i 1 plaster został przyklejony o godz.9.35. Niestety nie miałam mozliwości aby wcześniej przykleic plaster :( I kolejne pytanie.. czy teraz moim dniem zmiany plastra jest wtorek czy nadal poniedzialek?? Pozdrawiam serdecznie i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. :(

Jedwabna - Data: poniedziałek, 04 lutego 2013 07:59:05
Witam serdecznie, jestem w kropce... :/ a mianowicie sprawa wygląda tak: 1 opakowanie (1 plaster) został przyklejony z niedzieli na poniedziałek(30/31grudnia) o godzinie 3 (w nocy). 2 plaster przyklejony został kilka godzin szybciej.tzn w niedziele(6styczeń) o godz 23. Natomiast 3 plaster przykleiłam w poniedziałek(14styczeń) o godz.8.30. 3 plaster został odklejony w poniedziałek(21styczeń) . Godziny sa nieregularne ponieważ myslalam,że tak mozna gdyz z tego co wyczytałam w ulotce nie jest napisane ,że zmiana ma odbywac się o tej samej godzinie tylko tego samego dnia.

RunDirridim • ariel1@wp.pl • Kraina szczęśliwości - Data: niedziela, 03 lutego 2013 16:42:20
Ja również zdecydowałam się na plastry Evra - jeżeli chodzi o skutki uboczne to nie mam żadnych - piersi trochę urosły ale nie bardzo - nastrój mam czasami zły ale nie wiąze tego z działaniem plastrów - lecz z tym , ze nie ma przy mnie mojego zajebistego faceta ale to sytuacja przejściowa:(

Ola - Data: czwartek, 31 stycznia 2013 20:46:15
Do Liszki: Odpowiedz za kolejne 100punktow jest taka ze po skonczonym okresie zacznie Ci sie normalny cykl miesieczny gdzie mniej wiecej po 14 dniach od rozpoczecia miesiaczki bedziesz miala owulacje.

Wera • weruhaha@vp.pl • szczecin - Data: czwartek, 24 stycznia 2013 15:48:34
właśnie przykleiłam 2 plaster i powiem wam,ze ładnie sie odkleił, śladów nie zostawił, troszkę sie odkleił ale po przytrzymaniu nie odklejał się ponownie, no i troche sie pobrudził,ale przeciez to nie problem aż taki wielki,zeby od razu plastry zmieniać ;)

Liszka - Data: czwartek, 17 stycznia 2013 08:23:14
A ja mam pytanie...za 100pkt. Jeśli odkeljam dziś ostatni (3-ci) plaster, mam 7 dniowa przerwę i nie zaczynam nowego opakowania do kiedy mogę współżyc bez zabezpieczenia. Do jakiego momentu chronia plastry ?

Małgorzata - Data: środa, 09 stycznia 2013 13:31:04
Witam Panie. Ja też uważam, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej różnie wpływa na organizm. Ja stosowałam plastry evra od maja 2012 i ogólnie byłam zadowolona. Ale teraz z nich rezygnuję. Niech mój organizm odpocznie. Waga mi lekko wzrosła jakieś 2kg i piersi z B do C tak więc staniki do wymiany. I zmniejszone libido.Komfort w tej metodzie jest taki, że zmieniasz plaster raz na tydzień. Ale metoda bardzo skuteczna jeśli ktoś dobrze się czuje to polecam:)

pestka17 • Gliwice - Data: środa, 09 stycznia 2013 12:44:55
cześć! ;) używam evry od roku i nie zamieniłabym jej na pigułki. oprócz tego, że wokół plastra powstaje obwódka z kleju i łapią się do niej kłaczki z ubrań nie widzę żadnych wad tej metody ;) nie przytyłam, czuję się dobrze, libido nie spadło, żołądek nie wariuje jak po tabletkach, nie bolą piersi, nie trzeba pamiętać o codziennym braniu tabletek ;) jeżeli ktoś boi się, że plaster się odklei to powiem, że spędziłam w wakacje tydzień na gorących źródłach, moczyłam się codziennie po ok 7h i plaster trzymał się dalej świetnie ;) tylko uwaga, trzeba je dobrze przechowywać i nie narażać na przetarcia! (więc nosimy w całym pudełku a nie pojedynczo jak prezerwatywy ;p) wiadomo, że każdy reaguje inaczej, mi odechciewało się żyć po tabletkach a evra okazała się wybawieniem ;) moja przyjaciółka po evrze chodziła po ścianach z bólu piersi a po tebletkach nic jej nie ma.. wszystko kwestia organizmu ;)

Nina • myszus205@wp.pl • Gdańsk - Data: piątek, 21 grudnia 2012 15:10:51
Witam, na mnie niestety nie działają plastry Evra, dlatego musiałam zrezygnować z kuracji. Mam w domu 5 opakowań, których nie będę używać. Termin ważności kończy się dopiero we wrześniu 2013 roku. Jeśli jest ktoś chętny mogę je odsprzedać oczywiście taniej. Informacja na e-mailu myszus205@wp.pl

gosia • marcineusz3@wp.pl - Data: sobota, 15 grudnia 2012 19:51:41
Witam używam plastrów bardzo długo i wszystko ok tylko pamiętajcie dziewczyny trzeba pamiętać o zmianie plastra zawsze tego samego dnia :-/ ważne jest że nie przechodzą przez układ pokarmowy tylko prosto do krwi,i dlatego nie mam problemów z żołądkiem.Polecam plastry Evra.

monika • monikka69@wp.pl • Chorzów - Data: piątek, 14 grudnia 2012 09:19:03
Witam plastry stosuje miesiac i nie jestem zadowolona oprocz tego ze plaster sie brudzi nie wyglada to estetycznie,piersi bola moja waga wzrosła,ogólnie nie polecam!

Marta - Data: wtorek, 11 grudnia 2012 19:26:58
Witam, mam pytanie przez pomyłkę odkleiłam plaster w sobotę po 2 tygodniach stosowania (coś mi się poprzestawiało, że to już trzeci plaster i powinna być przerwa) dzisiaj dostałam okres i nie wiem co mam robić zacząć nowe opakowanie z dniem dzisiejszym czy odczekać siedem dni do następnej soboty :-?

Kociarra - Data: piątek, 30 listopada 2012 16:38:58
Kilka słów o plasterkowym koszmarku: +zapobiega niechcianej ciąży (mam nadzieję) i nie trzeba o nim pamiętać -podrażnia skórę -wciąż wylatujący klej brudzi ciało i ubrania i nie sposób nad nim zapanować -skutki uboczne jak: nieziemskie bóle jajników, problemy z pęcherzem (bieganie do toalety co 15 minut plus uczucie ucisku), ogólne rozbicie jak przy grypie, mdłości, bóle głowy, skoki nastrojów jak na bungee -cena -sam proces przyklejania plastra potrafi doprowadzić do furii, kiedy zamiast plaster się przykleić, odlepia się razem z ochronnym papierkiem Nie polecam, nie polecam i jeszcze raz nie polecam.

Oliwia • Poronin - Data: czwartek, 29 listopada 2012 10:13:32
Natalko, ja bym jeszcze poczekala, co prawda skoro 3 dni pozniej przykleilas plaster to 3 dni pozniej powinnas dostac okres, moze cos Ci sie \"rozregulowalo\" Jezeli wciaz nie masz okresu, to kup dzis w aptece test ciazowy (cena ok 20 zl) - przynajmniej nie bedziesz juz w takim stresie.

natalka1077 • natalka1077@wp.pl - Data: czwartek, 29 listopada 2012 00:38:17
Witam, dziewczyny mam pytanie, w ubiegłym miesiacu nie wykupiłam w terminie plastrów, powinnam pierwszy plaster przykleic w piatek rano, lecz przykleilam dopiiero w poniedziałek wieczorem, juz od pieciu dni powinnam dostac okres, lecz nie dostaje, ani nie czuje ze go dostane, nie mam rzadnych obiawow, czy mozlwe,że prze te male podtkniecie z plastrami zaszlam w ciaze??? w piatek powinnam znowu nakleic plaster i nie wiem co robic??pomozcie:)

Marta • Łódź - Data: sobota, 24 listopada 2012 14:42:36
Kupiłam plastry Evra, nawet zajrzałam do opakowania (byłam ciekawa co piszą w ulotce) i okazało się, że nie mogę ich brać ze względu na poważne migreny :( Ehh..Jeżeli ktoś chce to mogę odsprzedać te plastry razem z receptami na następne opakowania (bez wpisanej daty)... Szkoda mi wydanych pieniędzy :( Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę na gg: 28444500

Monia • Łódź - Data: czwartek, 22 listopada 2012 09:48:35
Aniu, jeśli decydujesz się na zakup plastrów, pigułek czy krążków antykoncepcyjnych w innym miejscu niż apteka to licz się z oszustwem lub złym przeterminowanym albo wycofanym ze sprzedaży towarem. Przecież sprzedaż i zakup poza apteką jest zabroniony!

ania - Data: wtorek, 20 listopada 2012 22:30:35
UWAGA!!!!!!!!! uważajcie dziewczyny na gościa który \"sprzedaje\" tanio plastry!!! za 31 zł, robi nawet jakies promocje jak sie kupi wiecej, a tak naprawde to jeden wielki oszust!!!!! Niestety dałam się nabrać... :( Nie moglam sie dostac do lekarza a kończyly mi sie plasty wiec stwierdziłam ze co mi tam... Nie dajcie sie zwiesc!!!!

goga40 - Data: wtorek, 13 listopada 2012 19:40:41
Mam do odsprzedania dwa, oryginalnie zapakowane, opakowania evry. Jest również paragon z ich zakupu. Kupiłam kilka dni przed tym, jak dowiedziałam się o potrzebie pilnej operacji. Nie mogę ich już stosować. Zainteresowane panie proszę o kontakt mailowy: margo43@op.pl

zaga - Data: środa, 07 listopada 2012 11:03:46
KOMPLETNA BZDURA JAKAS Z TYMI INFORMACJAMI O ZAPOMNIENIU PLASTRA !!! oto tekst z ulotki i tego sie trzeba trzymac a niejakiejs luznej interpretacji w środku cyklu (tydzień drugi lub trzeci): Jeżeli kobieta zapomniała zmienić swój plaster w ciągu jednego do dwóch dni (do 48 godzin), powinna przykleić nowy plaster jak tylko sobie o tym przypomni. Nowy plaster należy przykleić w normalnie przypadającym u danej kobiety „Dniu Zmiany Plastra”. Nie jest konieczna dodatkowa zabezpieczająca metoda antykoncepcji.

Kasia - Data: wtorek, 06 listopada 2012 23:04:13
Witam. Jak do tej pory użyłam 3 opakowań plastrów Evra. 5.11 powinnam odkleić 3 plaster 3-ciego (ostatniego) opakowania. Jednakże 4.11 uprawiałam seks bez zabezpieczenia. Czy jest możliwość zajścia w ciąże?? Pytam ponieważ chwilowo nie zamierzam dalej się zabezpieczać hormonalnie, a więc nie będzie kolejnego plastra za tydzień. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

kasia - Data: sobota, 03 listopada 2012 09:54:25
Witam ma takie pytanie: po trzecim tygodniu tzn początek czwartego odklejam plaster czyli od 22-28 dnia cyklu powinnam być bez plastra i czekać na miesiączkę, dostałam ją 24dnia cyklu i tu też rozpoczęłam kolejny cykl,czy przez to że przykleiłam wcześniej i rozpoczęłam nowy cykl jestem chroniona czy to że zrobiłam to szybciej oznacza że nie jestem chroniona?bo dostałam lekkiego plamienia i martwie się ze to że szybciej przykleiłam było błędem i chroniona nie byłam a spałam z chłopakiem w tym czasie

Anastazja • PL - Data: niedziela, 21 października 2012 10:07:21
Kachula: no prosze Cię - nie dramatyzuj, zarówno Ty jak i Twój partner chyba wytrzymacie ze sobą przez 2 tygodnie zachowując wstrzemięźliwość płciową, a jeśli nie wytrzymacie to stosujcie prezerwatywy. Nie zaczynaj cyklu w połowie miesiąca bo rozregulujesz sobie system hormonalny. Lepiej poczekaj do kolejnej miesiączki.

kachula - Data: piątek, 12 października 2012 09:53:20
Witam dziewczya. mam pytanie 30 wrzesnia odkleilam plasterek i w czwartek (4.10) dostalam normalnie okresy. nastepny plaster z nowego opakowania powinnam przykleic w niedziele niestety w piatek musialam nagle wyjechac sluzbowo za granice i nie wzielam plastrow ze soba z pospiechu ,nie mam tez recepyt przy sobie:( d polski wracam dopiero 21/22, obecnie jestem bez plastra. Moje pytanie do was brzmi czy powinnam przykleic plaster odrazu jak przyjade czyli 21/22 czy juz czekac do nowej miesiaczki? bede 2 tygodnie bez plastra:( nie wiem co mam robic.Prosze o szybka odpowiedz. Pozdrawiam was wszystkie

Anastazja • PL - Data: środa, 10 października 2012 12:34:06
Do Najli: Przy prawidłowo stosowanej antykoncepcji hormonalnej bezpiecznie możesz uprawiać seks (bez obawy o ciążę) od pierwszego dnia - czyli od pierwszego dnia okresu kiedy rozpoczynasz pigułki, plasterek czy krążek NuvaRing. No i oczywiście jesteś \'bezpieczna\' aż do kolejnej miesiączki. Mówiąc krótko - Jest się zabezpieczonym cały czas. Jeśli chodzi o wybór metody to proponuję Ci krążek antykoncepcyjny NuvaRing (w tym serwisie jest o nim artykuł wraz z opiniami) Wkładasz raz na 3 tygodnie i zapominasz o sprawie.

Anastazja • PL - Data: środa, 10 października 2012 12:05:48
Do Kici: dwa dni opóżnienia okresu to nie powód do zmartwienia, chociaż podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej miesiączki są raczej regularne to zwłoka o 2 dni nie jest powodem do niepokoju. Moim zdaniem zgaga nie ma nic wspólnego z plasterkami. Poczekaj i zobacz jak twój organizm będzie zachowywal sie podczas kolejnego cyklu miesięcznego. Pójście do ginekologa z problemem zgagi okresem o 2 dni pozniejszym jest niedorzeczne.

najla - Data: środa, 10 października 2012 10:30:47
Czesc Kobiety. ;) Jako po 4 letnim stosowaniu tabletek, mialam teraz polroczna przerwe poszukuje nowej formy antykoncepcji. Mam pytanie Po ilu dnia/tygodniach stosowania plastrow moge bez strachu uprawiac seks? :) Od kiedy jest on bezpieczny i nie ma potrzeby uzywania np prezerwatywy plus.

kicia • beata2013@amorki.pl • sthlm - Data: wtorek, 09 października 2012 16:52:10
mam pytanie... minelo dwa dni odkad przykleilam drugi plaster i zaszla zmiana. o dwa dni przedluzyla mi sie miesiaczka i coraz czesciej mam zgage...nie wiem czy to normalny objaw czy najlepiej skontaktowac sie z ginekologiem... pozdrawiam :-?

An - Data: czwartek, 27 września 2012 06:00:39
witam, mam pytanie, właśnie mam zamiar zmienic tabletki na plasterki i teraz tak.... na ulotce jest napisane żeby nakleic pierwszy plaster pierwszego dnia miesiączki, ginekolog powiedziała mi żebym nakleiła plaster po skończeniu całego opakowania tabsów, w dzień w którym miałabym zaczac nowe opakowanie - ale to wypada w drugi dzień miesiączki... i teraz nie wiem w końcu czy nakleic tego pierwszego dnia czy drugiego.... ? :-? 8-/

justyna • capsaize@buziaczek.pl - Data: czwartek, 13 września 2012 16:39:47
Witam a ja jestem w trakcie pierwszego opakowania 3 plaster i po prostu mam taki dziec do d..... ze chetnie bym z lozka nie wstawala, przybita i wogole i tak mysle ze to pewnie skutki uboczne ktore mam nadzieje ze miną......czy ktoras z Pan miala podobne objawy?

Danka - Data: czwartek, 13 września 2012 09:22:40
Z tym powiększeniem piersi przez stosowanie hormonalnej antykoncepcji to trochę fikcja. Ja kiedyś brałam Yasminelle i nic nie urosły, teraz używam plasterków i też nic.

Słonko • Agnieszka3321@interia.pl - Data: środa, 12 września 2012 18:28:43
witajcie :) Ja stosuje plastry ponad pół roku i jestem z nich bardzo zadowolona (pomijając ciągły wzrost ceny;/;/) Mam pytanie z innej beczki pani Ginekolog doradziła mi te plastry również pod kątem wzrostu piersi i chciałam zapytać Czy u was wystąpiły takie skutki uboczne ??? bo u mnie tak średnio;/

Anastazja od Evra • PL - Data: środa, 05 września 2012 09:31:07
Do Poczatkujacej Evra: Wymiane plastra zastosowalas bardzo dobrze i zgodnie z zaleceniami producenta. Odkleilas trzeci plaster po ok 3 dniach dostalas okres a po 7 dniach od odklejenia ostatniego plastra przykleilas pierwszy z kolejnego opakowania. Dokladnie tak nalezy robic. Nie ma mozliwosci zebys byla w ciazy - nic takiego sobie nie wbijaj do glowy! Moze po przebytym okresie zrobilo ci sie slabo, moze nie zjadlas rano sniadania, moze bylas poddenerwowana rozpoczetym rokiem szkolnym ...i jeszcze 1000 innych powodow moze byc przyczyna ze zrobilo Ci sie niedobrze i slabo. Jezeli plastry Evra bedziesz stosowala trzymajac sie terminow ich zmian to badz pewna ze nie zajdziesz w niechciana ciaze. Evra to bardzo pewna metowa (pod warunkim poprawnego stosowania) - z reszta jak w kazdej metodzie antykoncepcji :P

Anastazja • PL - Data: środa, 05 września 2012 09:21:13
Do zaskoczonej: Jesli jeszcze tego nie zrobilas idz do ginekologa na wizyte i porade. Problem nie jest normalny, byc moze Twoj organizm zle znosi antykoncepcje hormonalna, albo mozesz miec inna dolegliwosc \"spraw kobiecych\"

Anastazja • PL - Data: środa, 05 września 2012 09:18:47
Do Marcy: Nadżerka nie jest niebezpieczna i jest latwo uleczalna. Ciesze sie ze to nic powazniejszego. Plastry Evra nie maja z nia nic wspolnego i na pewno nadzerka nie powstala przez ich stosowanie. Pozdrowienia dla Ciebie.

PoczątkującaEvra - Data: poniedziałek, 03 września 2012 19:34:18
To znowu ja:) Dzisiaj w pewnym momencie bardzo bolał mnie brzuch, nazwałabym to raczej jakimś skrętem i gdyby temu nie towarzyszyła jeszcze jedna dolegliwość to pomyślałabym, że to zwykłe zatrucie. Mianowicie zrobiło mi się strasznie nie dobrze i chciało mi się wymiotować, zrobiłam się blada jak ściana, usta blade.. Trochę się przeraziłam, czy taki stan może być oznaką ciąży? :D :)

PoczątkującaEvra - Data: poniedziałek, 03 września 2012 14:37:47
Ostatni plaster nakleiłam 19.08.2012 miesiączka nastąpiła 25.08. i trwała do 31.08. Pierwszy plaster z nowego opakowania nakleiłam 02.09 czy prawidłowo? ponieważ wyczytałam gdzieś, że plastry zmienia sie tylko i wyłącznie w tzw. dniu \"zmiany plastra\"

EVRA2 - Data: poniedziałek, 03 września 2012 14:31:18
Jeśli uprawialam pełny seks 23.08.2012 (przyklejony wówczas trzeci plaster z pierwszego opakowania) z partnerem i po upływie 24 h od stosunku odkleiłam plaster Evra na plisko 20h, czy jest możliwośc zajścia w ciążę?:)

Zaskoczona - Data: piątek, 31 sierpnia 2012 11:03:47
Witam mam problem 5 sierpnia odkleilam 3 plaster z pierwszego opakowania powinnam dostac okresu lecz ten przyszedl dopiero 19 sierpnia i od tamtej pory do dzi mam nadal krwawienie, poczatkowe 4 dni byly mniej obfite w krwawienia i to byla bardziej brazowa wydzielina pomieszan z mala iloscia krwi. obecnie od 24 sierpnia mam normalne krwawienie ale z duza iloscia duzych skrzepow. skrzeby ktore ze mnie wyplywaja sa wieksze od paznokci kciokow. czy ktos moze mi cos doradzic? co sie ze mna dzieje i czy to normalne tyle krwawic i jeszcze te skrzepy..Pomocy:(

marca - Data: piątek, 31 sierpnia 2012 10:36:30
Anastazja Byłam wczoraj u lekarza, i plamienie nie jest przyczyna plastrów oraz Pani doktor powiedziała ze po tym opakowaniu muszę zrobić przerwę, a plamienie występuje przez nadżerkę, która jest niegroźna i dostałam globulki. Pozdrawiam

Anastazja • Polska - Data: środa, 29 sierpnia 2012 14:51:47
Moncia : wyczyść miejsce od oliwki, wysusz, odtłuść i naklej ponownie ten sam plasterek, dla pewności brzegi możesz zabezpieczyć przyklejając na plaster EVRA zwykły plasterek opatrunkowy. Jeżeli mimo wszystko się bedziesz stresowala to używajcie z partnerem gumki do konca tego cyklu.

Anastazja • Polska - Data: środa, 29 sierpnia 2012 14:48:46
Trudno doradzić, gdyby to był Twój pierwszy cykl z antykoncepcją hormonalną to plamienia są rzeczą normalną.Ty jesteś w 3 cyklu z plasterkami i dopiero teraz zaczęłaś krwawić i to przy 2 plastrze evra. Myślę, że warto zasięgnąć porady lekarza niż pytać o to w internetowych forach. Jeżeli to nie było chwilowe krwawienie, np wywołane przemęczeniem albo stresem, to proponuje umówienie się na konsultację z ginekologiem.

marca - Data: środa, 29 sierpnia 2012 10:40:14
Witam Biore juz trzecie opakowanie plastrow bez przerwy, tzn jestem w takcie trzeciego a dokladnie mam naklejony drugi plaster i zaczelam krwawic. Czy jest to normalne ze moglo wystapic plamienie? co mam zrobic w takiej sytuacji? poniedzialek jest moim dniem zmiany plastra wiec mam poczekac i brac do konca opakowania czy odkleic go ? bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

marianecka • marianna120789@wp.pl - Data: wtorek, 28 sierpnia 2012 16:08:31
przykleiłam pierwszy plaster w dniu okresu. dzisiaj mija pierwszy dzień 3 plastra a ja dalej krwawię i to obficie, do tego boli mnie brzuch, i zaczyna mi być słabo... czy któraś z Pań też tak miała?

moncia - Data: piątek, 24 sierpnia 2012 15:25:00
nie wiem co robić, plastrów używam kolejny miesiąc, wczoraj przykleiłam 2, a dziś po masażu pod wpływem oliwki odkleił mi się do wpołowy, czy dokleić go mocniej normalnym plastrem, czy zmienić na nowy?

Anastazja - Data: piątek, 24 sierpnia 2012 10:27:38
Amelio - oczywiście, że możesz wymyć to miejsce, powinnaś po umyciu dobrze wysuszyć żeby nowy plasterek dobrze przylegał i się nie odklejał. Maksymalnie do 3 godz. możesz być bez plasterka wogule i nie wpłynie to na działanie antykoncepcyjne. Jeśli Ci nie odpowiada to nowy plasterek możesz przykleić w innym miejscu niż poprzedni - to też nic nie szkodzi. Regułą jest to żeby nie była ograniczona wchłanialność substancji hormonalnych z plasterka - innych przeciwwskazań nie ma 8-)

Amelia009 • frania1@amorki.pl - Data: piątek, 24 sierpnia 2012 09:14:32
Mam pytanie dotyczące zmiany plastra. Dzisiaj jest mój dzień zmiany plastra. Zastanawiam się czy po odklejeniu plastra, mogę normalnie wymyc miejsce po nim, czy mam go zerwac i odrazu nakleic nastepny?

Anastazja - Data: czwartek, 23 sierpnia 2012 15:18:59
Moniko ulotka informacyjna mówi o tym, że nie zaleca się u osób dużo palących, szczególnie po 35 roku życia, stosowania plastrów Evra ze względu na możliwość zakrzepicy żylnej. Natomiast producent nic nie wspomina o obniżonej skuteczności z powodu palenia papierosów. Poza tym skoro palisz niewiele to myślę, że nie ma sie czym przejmować.

Grażyna_W. • Wa-wa - Data: czwartek, 23 sierpnia 2012 15:15:43
Do Gelluś: rób dokładnie tak jak napisałaś. Po odklejeniu 3 plastra robisz 7 dni przerwy, gdzie po ok 2-3 dniach dostajesz ubogi w krwawienie okres. 8 dnia od odklejenia poprzedniego (3-go) plasterka naklejasz na skórę pierwszy plaster z kolejnego opakowania ...itd.

Anastazja - Data: czwartek, 23 sierpnia 2012 15:10:24
Do Poczatkującej: Oczywiście, że nie jestes w ciąży, przecież właśnie dlatego przyklejasz sobie te plastry które \"sterują\" twoją płodnością. Stosuj Evra tak jak nakazuje ulotka informacyjna i uprawiaj seks ze swoim partnerem kiedy chcesz i ile chcesz :D

monika • monikarejak320@wp.pl • gorzów - Data: środa, 22 sierpnia 2012 18:30:33
mam pytanie czy jak zazywam plastry evra czy moge palic papierosy nie pale ich duzo ale zdaza mi sie palic

POCZĄTKUJĄCAEVRA • gietka.mariolka@wp.pl • Mrozy - Data: wtorek, 21 sierpnia 2012 19:46:31
Witam. 05.08.2012 r zaczęłam antykoncepcje z Evrą, W niedzielę (19.08.2012) przykleiłam ostatni plaster Evra, w poniedziałek 20.08.2012 doszło do pełnego stosunku z partnerem (zakonczył we mnie) czy mogę być w ciąży? proszę o szybką odpowiedź

Gelluś - Data: poniedziałek, 20 sierpnia 2012 14:31:41
Mam takie pytanie jak się stosuję plastry evra? W pierwszym dniu miesiączki przez 7 dni a 8 dnia zmiana i tak do 3 plastra i 7 dni przerwy i 8 dnia nowe opakowanie?

Aga • PL - Data: poniedziałek, 20 sierpnia 2012 08:51:48
Do Basi, potwierdzam to co napisal Amadeo. Zasada z palsterkami Evra jest identyczna jak z pigułkami. Różni się jedynie sposobem wchłaniania przez organizm (przez skóre a nie przez przewod pokarmowy)

Amadeo - Data: niedziela, 19 sierpnia 2012 14:45:32
Oczywiście przerwę można, a nawet trzeba zrobić, żeby organizm nie przywyczaił się do substancji w leku. Żeby przerwa miała jakiś sens, powinna trwać przynajmniej ok. pół roku.

Basia • basik_8@o2.pl • zielona - Data: piątek, 17 sierpnia 2012 23:46:21
witam prosze napisac czy zaczynajac uzywac te plastry mozna zrobic przerwe w uzywaniu i potem powrocic czy musze regularnie je stosowac bo nie znalazlam takiego pytania prosze o odpowiedz czy beda jakies powiklania

Ewa - Data: wtorek, 14 sierpnia 2012 11:58:41
po tych 3 tyg po ściągnięciu plastra , w tym czasie jest szansa zajścia w ciążę ?

Aga • PL - Data: poniedziałek, 13 sierpnia 2012 10:35:13
Do Zofii: nie zakańczaj cyklu po 3 tygodniach. Przyklej tn plaster na ile się da, możesz mu dokleić rogi ze zwykłego plastra opatrunkowego i przeczekaj ten tydzień. Gdy będziesz uprawiała seks zabezpieczcie się dodatkowo np prezerwatywą. Później zacznij w sposób normalny kolejny cykl.

Zofia 26 • smiaw25011227@inMail.pl • Opolskie - Data: niedziela, 12 sierpnia 2012 18:29:11
Witam.zmieniałam plaster w piątek a dzisiaj jest niedziela i mi się odkleił ale w przyszły piątek mam go zdjąć i oczekiwać na miesiączkę.zatem mam pytanie czy mogę już nie przyklejać plastra i zacząć od nowa z przyklejaniem plastra??????? :-?

Aga • PL - Data: niedziela, 12 sierpnia 2012 11:37:39
Do kateb23: Pewnie do dzis juz dostalas okres wiec wszystko jest OK. Mimo ze antykoncepcja hormonalna bardzo precyzuje czas miesiaczkowania to czasem z powodow naturalnych organizmu moze dojsc do niewielkiego spoznienia lub przyspieszenia miesiaczki. Jest to normalne i nie ma co panikowac. Jesli chodzi o wage ciala i ew. stosowanie plastrow Evra przy otylosci, to producent gwarantuje poprawne dzialanie i wchlanialnosc hormonow przez skore do 90 kg masy ciala kobiety. Powyzej tej wago moga wystapic nieprawidlowosci w dostarczanej ilosci srodkow hormonalnych z plasterka.

Aga • PL - Data: niedziela, 12 sierpnia 2012 11:29:44
Do Karoliny: Potraktuj to jako przedluzenie o te 3 dni cyklu miesiecznego. Czyli teraz odczekaj tydzien (tak jak zwykle) i po tym czasie przyklej nowy plaster ktorym rozpoczniesz nowy cykl miesieczny. Nie wiem czy ten ktory mialas przyklejony przez 3 dni moze sie nadawac do stosowania od poczatku - tego nie jestem pewna. Pozdrawiam - Aga

karolina • karolcius86@buziaczek.pl - Data: sobota, 11 sierpnia 2012 11:18:43
Witam! Mam problem...przykleiłam plaster we wtorek ale w piątek zorientowałam się że to powinien już być tydzień bez plastra i natychmiast go odkleiłam. Kiedy teraz powinnam przykleić plaster czy odczekać tydzień i przykleić go w piątek czy normalnie we wtorek jak zawsze to robiłam...prosze o odp

kateb23 - Data: środa, 08 sierpnia 2012 08:28:32
Witajcie mam problem ostatni okres mialam 15 lipca i przykleilam wtedy pierwszy plaster Evra w niedziele 5sierpnia zdjelam plasterek mamy srode nie mam do tej pory okresy a na dodatek wczoraj partner skonczyl we mnie :( nie wiem czy jest ryzyko zajscia w ciaze?czy plastry nadal mnie chronia?dodam tylko ze jestem osoba dosc grubsza i boje sie ze hormony mogly zle wnikac przez moj tluszcz. blagam o szybka podpowiedz.

nanana - Data: wtorek, 07 sierpnia 2012 18:55:12
W ulotce piszą, że działania niepożądane występują rzadko tymczasem już drugi raz zaczynam je brać i mam wszystkie! * obrzmienie i bolesność piersi * nudności, wymioty, wzdęcia * przyrost masy ciała w wyniku zatrzymania płynów w organizmie lub nadmiernego apetytu * zmniejszenie libido * suchość pochwy * obniżenie nastroju * bóle głowy czy któraś też się tak fatalnie czuła?? ile to trwało??

aga - Data: czwartek, 02 sierpnia 2012 18:51:33
witajcie, mam pytanie:od roku stosowalam Evre,3 dni temu postanowilismy z mezem odkleic plaster i starac sie o dzidzie ale im wiecej czytam te fora tym bardziej sie boje.kibitki pisza ze jak sie zajdzie od azu po odklejeniu to z dzidzia moze byc cos nie tak.czy to prawda?i drugie pytanie czy jest mozliwe ze od razu zajde?(odkleilam pierwszy plaster z opakowania).pozdrawiam

Agnieszka • z domu :-) - Data: poniedziałek, 30 lipca 2012 08:40:18
Dominiko: popraw plasterek i czekaj spokojnie do jutra. Nawet możesz dokleić sobie kawałek zwykłego plasterka na obrzeżach Evra żeby lepiej przylegał i nie zgubił się całkowicie. Substancje hormonalne z zawartości plasterka będą wnikały w twoje ciało - wieć don\'t worry :P Ja osobiście używam krążków Nuvaring i polecam je bardziej niż plastry antykoncepcyjne Evra.

liy - Data: poniedziałek, 30 lipca 2012 08:37:09
mam pytanie:) jak mialam miesieczna przerwe do plastrów. czy jest jakas szansa zebym ne dostala okresu? mialam dostac w czwartek a ze nie dostalam to w pt przykleilam juz plaster do tej pory nie dostalam okresu a to zebym byla w ciazy jest nie mozliwe.

Dominika • donia121@wp.pl - Data: piątek, 27 lipca 2012 16:18:31
Witam! Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże - w sobotę nakleiłam 1 plaster, jutro jest mój dzień zmiany plastra, lecz przed chwilą brałam prysznic i zauważyłam, że mój plaster odkleił się częściowo. dokleiłam go z powrtorem, lecz nadal kiepsko się trzyma. Jest naklejony na podbrzuszu. Co powinnam zrobić? Nakleić teraz nowy plaster i zmienić dzień zmiany plastra, czy czekać z tym kiepsko przyklejonym do jutra?

Alicja • Warszawa - Data: sobota, 21 lipca 2012 20:03:54
Ja używam plastrów od ok 2 msc i od ok 3 tygodni mam straszne brązowo - czerwone plamienie.. a do tego teraz mam tak, że przez jeden dzień boli mnie podbrzusze i mam tak jakby okres a wieczorem on znika i tak od kilku dni.. Czy może ktoś tak już miał?? Nie chciałabym rezygnować z plastrów.. bo nie mogę brać tabletek :(

karolinaq - Data: sobota, 07 lipca 2012 17:39:19
witam , mam pytanie skoro nakleję pierwszy plaster w pierwszy dzien miesiaczki to wychodzi ze za pierwszym razem po dwoch tygodniach dostane miesiaczke bo licze ze okres bedzie mi trwal ok tygodnia tak jak dziala jeden plaster ? czy mam po trzych plastrach nakleic jeszcze jeden czy zrobicz przerwe ?

Maryśka - Data: niedziela, 24 czerwca 2012 13:03:29
Kitty: w 2 dniu cyklu (krwawienia) to minimalna różnica. Pomimo tego, że plaster antykoncepcyjny Evra powinnaś przykleić w 1 dniu cyklu, niewiele może to zmienić w Twoim organizmie. Wiadomo, że w tym czasie jajeczko nie zostało uwolnione z jajnika, wiec nawet jesli Twój partner \"skonczyl w środku\" nie mogło dojść do zapłodnienia. Plemniki żyją w drogach rodnych kobiety max 3 doby. NIE jesteś w ciąży - to pewne!

Maryśka • zewsząd :-) - Data: niedziela, 24 czerwca 2012 12:56:52
do Martyny: o żadnych skutkach ubocznych nie ma mowy, po 2 godz organizm nie ma możliwości wchłonąć nadmierną ilość hormonów do organizmu przez skórę. Byław w pełni zabezpieczona przed niechcianą ciążą a do tego Evra to preparat nowoczesny i trudny do \"przedawkowania\"

kitty - Data: wtorek, 19 czerwca 2012 13:19:32
Witam. Przez dwa lata stosowalam tabletki antykoncepcyjne, postanowilam je zamienic na plastry. Bylam u ginekologa w drugim dniu krwawienia i nakleilam zgodnie z zaleceniem lekarki jeszcze tego samego dnia. Kochalam sie tej nocy z ukochanym i skonczyl we mnie. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze moglam zajsc w ciaze? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam, Kasia

martyna - Data: piątek, 15 czerwca 2012 10:08:21
Mam pytanko- ostatnio przez przypadek w dniu zmiany plastra przykleilam nowy plaster, jednak zapomnialam odkleic stary, zorientowalam sie dopiero po ok. 2 godz. Czy moge spodziewać się jakichs skutków ubocznych?

Ewelina • T. Góry - Data: poniedziałek, 11 czerwca 2012 07:49:21
Dlaczego miałabys sie martwic, jeśli nie dziś to jutro dostaniesz miesiączkę, plastry Evra to bardzo dobra i nowoczesna antykoncepcja hormonalna. Odklejone lekko rożki na nic nie wpływają, jeśli część środkowa plastrów przylegała do ciała podczas ich stosowania to możesz być pewna, że wszystko jest OK, na obrzeżach i tak jest tylko klej a nie środek hormonalny.

Taktotak • bandamek@op.pl - Data: niedziela, 10 czerwca 2012 10:50:55
Dopiero zaczęłam stosować plastry evra, 1 tydzień miałam przyklejony na prawym pośladku- nie odklejał się, 2 tydzień na podbrzuszu i odklejały się rożki, ale nie przejmowałam się tym tylko je doklejałam, 3 tydzień na lewym pośladku też się nie odklejał. Dziś mija 4 dzień bez plastra i jeszcze nie dostałam okresu,czy powinnam się martwić ciążą ? przez to ze plastry były nie doklajone podczas jednego tyg a nie stosowałam innej antykoncepcji ?

dorotas - Data: poniedziałek, 04 czerwca 2012 11:39:20
Ja na plastrach zaszłam w ciążę, nic dodać nic ująć

Maxiara • Wieluń - Data: sobota, 26 maja 2012 10:54:17
Może marszczy CI się skóra na brzuchu albo przykleiłaś na granicy bielizny - majtek albo jeansów. To może być powodem lekko odklejających się rogów plasterka Evra. Działanie plastra i tak jest w 100% pewne, nie przejmuj się tym, że jest troszkę na rogu odklejony. Udanego stosowania Evra dla Ciebie 8-)

Anulka • anulka452@buziaczek.pl - Data: czwartek, 24 maja 2012 18:30:03
Hej kobietki :) zaczełamm stosowac plaserki evra przykleiłam pierwszy i zauwazyłam ze odkleja sie troszke na rogach... mam go na brzuchu i nie wiem czy to daltego czy dobre miejsce sobie wybrałam?? bedzie nadal skuteczny jesli te rogi troche sie odklejaja?

patrysia3563373 - Data: poniedziałek, 14 maja 2012 18:46:42
Dopiero zaczelam uzywac plastrow Evra, uwazam ze sa one lepsze niz tabletki tylko naprawde trzeba uwazac bo podczas upalow plaster moze sie odkleic jak bylo w moim przypadku ale odrazu zmienilam na nowy i po problemie :) Mam jednak pytanie, wykupilam karnet na basen i nie za bardzo wiem czy podczas plywania w basenie nie odklei sie? :) Licze na to, ze ktos juz wyprobowal tych plastow bedac troche w wodzie i mi pomoze :)

Anka • PL - Data: piątek, 20 kwietnia 2012 11:04:58
Kasiu: miejsce jest bez znaczenia, przyklej go tam gdzie Ci wygodnie i najlepiej w miejscach zalecanych (jak w przykładach na zdjęciu) Wchłanialność hormonów z plasterka jest taka sama na całym ciele, no może poza piętami :P

kasia • kasiaantczyk@tlen.pl • holandia - Data: czwartek, 19 kwietnia 2012 19:24:12
czy gdy zmieniam plaster to muszę drugi przykleić w tym samym miejscu czy mogę zmienić miejsce?

olka - Data: poniedziałek, 09 kwietnia 2012 15:44:23
Witam, stosuję plastry 3lata i jestem z nich bardzo zadowolona, nie odklejaja sie i jak dotąd działają skutecznie. Ale mam pytanie na które bardzo bym chciała znać odpowiedz bo nie wiem co zrobić. Chciałabym zajść w ciążę i muszę odstawić plastry ale nie wiem kiedy ponieważ słyszałam że jeśli się odstawi to w ciągu 3 miesięcy najlepiej zajść w ciąże wtedy jest duze prawdopodbieństwo możliwości zajścia w ciąże, ale boję się czy po tak krotkim czase odstawienia czy będzie wszystko dobrze z dzieckiem. i nie wiem czy starać sie w ciagu tych 3m-cy czy odczekać i brać witaminy ? słyszałam tez ze po tych 3 m-cach ciężko zajśc w ciąże potem. nie wiem co zrobić liczę na wasze opinie i pomoc.

Jola • tulipanek123@op.pl • Sieradz - Data: poniedziałek, 09 kwietnia 2012 11:46:28
plastry Evra kosztują obecnie około 30 zł za opakowanie na miesiąc. Ja używam i jestem zadowolona.

Ciekawska • lubuskie - Data: sobota, 31 marca 2012 19:43:12
Hej kobietki, kilka tygodni temu zaczęłam przygodę z plastrami antykoncepcyjnymi \"Evra\". Kazdy z plasterków przyklejałam o stałej porze (czwartek, godz. 20) Za kilka dni kończę pierwszy cykl (pierwsze opakowanie) i w związku z tym mam pytanie: czy nowy cykl z plastrami \"Evra\" również powinnam zacząć w czwartek o godz. 20? Naturalnie wiem, że zmiana przypada w czwartek, ale czy powinnam \"trzymać się\" raz ustalonej godziny (godz. 20), czy może - po tygodniu bez plastra - powinnam przykleić plasterek jak najszybciej - w czwartek, ale już w godzinach porannych? Z góry dziękuję za poradę, Serdeczne pozdrowienia

Anka • Dolny Śląsk - Data: poniedziałek, 12 marca 2012 20:03:10
Czesc Mika, troche ryzykowna sprawa. Istnieje mozliwosc zajscia w ciaze. 3 doby to spore spoznienie, poza tym drugi plaster przykleja sie mniej wiecej w polowie cyklu czyli wtedy kiedy jest duza bliskosc terminu jajeczkowania. Nie znaczy to oczywisciwe ze jestes w ciazy. Nie panikuj, kup test w aptece za okolo 10 - 15 zl, i upewnij sie ze wszystko jest OK. Powodzenia.

mika2411 • maja822@wp.pl • tuczno - Data: poniedziałek, 12 marca 2012 11:01:08
Witam... Spoznilam sie o 36 godzin z wymiana pierwszego plastra na 2 ....w dniu naklejenia go wspolzylam bez zabezpieczenia...czy jest mozliwosc zajscia w ciaze?Czytajac tutaj stosowanie ich ..powinnam sie zabezpieczyc...kurczaki ;// czy Ktoras z Was miala taki przypadek?pozdrawiam

Justyna - Data: sobota, 10 marca 2012 17:01:57
ja uzywałam 2 lata plastrów evra wczesniej przez rok pigułki jasmine a teraz nie mam owulacji i musze byc leczona hormonalnie !!!

Anka - Data: wtorek, 27 grudnia 2011 10:36:55
Plastry są bardzo dobre, ja je używam, ale niestety są widoczne. Wczesniej brałam tabletki, ale tylko ok 7 miesiecy i po czasie zaczelam zapominac o nich, wiec przeszlam na łatwiejszy sposob czyli plasterki raz na 3 tygodnie :D

Maria • Białka P. - Data: wtorek, 27 grudnia 2011 10:33:34
Plastry, tabletki jak i wiele innych metod sa o wiele wygodniejsze od prezerwatywy. Ja sama uzywam plastrow. Plastry mozna nakleic na rozne czesci ciala. Najlepsze to zawnetrzna strona ramienia, posladki, podbrzusze oraz gorna czesc tlowia. Ich zaleta jest takze fakt iz nie trzeba o nich pamietac codziennie tylko raz na tydzien wystarczy go zmienic. Plastry maja takze rozne skutki uboczne ale to wszystko zalezy od organizmu kobiety. Ja osobiscie je polecam :)

olllla • warszawa lub okolica - Data: środa, 23 listopada 2011 15:37:42
do mała - tak pójście do lekarza po receptę jest problemem, w przypadku pracy poza miejscem zamieszkania, i małą możliwością wzięcia urlopu. Druga sprawa to czas oczekiwania w przychodni państwowej, nawet 2 miesiące - jak zapomnisz się w porę zapisać w porę to niestety trzeba sobie inaczej radzić. Ja przeoczyłam ten termin i również szukam osoby która może mi odsprzedać ( najlepiej 2 opakowania - wizyta dopiero w styczniu-( ). Odbiór w Warszawie. GG 39402986 Prawdopodobnie piszą tu komentarze młode dziewczynki, które do lekarza raczej nie chodzą.

mała • :) - Data: poniedziałek, 21 listopada 2011 17:42:37
co wy piszecie że odkupicie plastry , problemem jest pójście do ginekologa i poproszenie o recepte . Przzecież najpierw trzeba się zbadać dowiedzieć czy wszystko ok .

Pokrewne artykuły

 • Pigułki antykoncepcyjne

  Doustne pigułki antykoncepcyjne są jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży oraz jedną z najpopularniejszych metod planowania rodziny stosowanych przez kobiety...

 • Seks bez obaw - poradnik antykoncepcji

  Zawarte w tym poradniku artykuły dotyczą problemu fizjologii zapłodnienia oraz metod zapobiegania ciąży...