Troska o rozmiary własnych narządów płciowych jest zakodowana biologicznie u mężczyzn stanowią one oznakę dominacji jak rogi u jelenia, podobnie jak u kobiet wyczulenie na punkcie piersi i figury. Poza tym rozmiary narządów płciowych są bez znaczenia.
"Typowy" członek, jeśli w ogóle można użyć takiego określenia, w stanie wzwodu ma długość około 15-17 centymetrów, a jego obwód wynosi około 9 centymetrów, ale rozmiary członków bywają bardzo zróżnicowane - większe są bardziej efektowne, chociaż niekoniecznie efektywne, pominąwszy bodźce wzrokowe. Mniejsze sprawdzają się równie dobrze w większości pozycji. Dlatego też przesadna troska o rozmiary świadczy o nieracjonalnym lęku oraz braku pewności siebie, na którym bogacą się sprzedawcy poradników oraz „cudownych mechanizmów” pompek, naciągaczy, pogrubiaczy itp., które mają powiększyć członka do zaskakujących rozmiarów. Nie można go powiększyć, tak jak nie można dodać sobie wzrostu (pomijam tu inwazyjne metody chirurgiczne).
Kobiety powinny pamiętać o tym, żeby wyrażać się o nim jedynie pochlebnie, co pozwoli uniknąć trwałych zahamowań, zaś mężczyźni nie powinni poświęcać jego rozmiarom szczególnej uwagi. Nieliczne przypadki, kiedy męskie narządy płciowe są rzeczywiście bardzo małe, łączą się z poważnymi zaburzeniami hormonalnymi, które poddają się leczeniu, ale na szczęście występują niezmiernie rzadko.
To samo odnosi się do rozmiarów pochwy. Żadna dorosła i w pełni rozwinięta fizycznie kobieta nie ma „za małą” - jeśli sprawia takie wrażenie, wiąże się to z nieumiejętnością rozluźnienia lub z grubą błoną dziewiczą. Normalna pochwa rozciąga się tak, aby móc pomieścić donoszone niemowlę. Ponadto kobiety o wąskiej pochwie dają mężczyźnie dodatkowe, intensywne doznania. Żadna pochwa nie jest też za duża, a jeśli wydaje się zbyt szeroka, zmieńcie pozycję na taką, w której uda kobiety będą się stykać.
Narządy płciowe żeńskie dzieli się na zewnętrzne i wewnętrzne. Wewnętzne narządy płciowe pozostawmy dla studentów medycyny, natomiast bardziej szczegółowo opiszę zewnętrzne narządy płciowe kobiety.
Anatomia narządów płciowych określa najwyżej, które pozycje są dla danej pary najstosowniejsze, ale nic ponadto. Poza rzadkimi wyjątkami wszystkie kobiety i mężczyźni są do siebie perfekcyjnie przystosowani. Długość członka w stanie zwiotczenia jest równie nieistotna, u niektórych mężczyzn trzon penisa przed erekcją jest prawie niewidoczny, ale łatwo osiąga normalne rozmiary. To samo odnosi się do ciężaru jąder - jest on zróżnicowany, podobnie jak wielkość nosa czy ust, chociaż nie ma to wpływu na ich funcjonowanie. Kurczenie się narządów płciowych jest zwykle wynikiem aktywności mięśni położonych tuż pod skórą. Na przykład zimna kąpiel sprawia, że najhojniej obdarzony mężczyzna nagle dostaje proporcje małego chłoptasia. Jedyny praktycznie wyjątek stanowi taka sytuacja, w której mężczyzna ma bardzo duży członek, a kobieta wyjątkowo wąską pochwę. Jeśli kobieta zajmuje wówczas pozycję na górze, musi uważać, żeby nie naruszyć jajnika (sprawia to podobny ból jak ściśnięcie jądra), a mężczyzna nie powinien zadawać zbyt silnych pchnięć bez upewnienia się, czy nie wyrządzi jej dyskomfortu lub ostatecznie bólu.
Jeżeli chodzi o rozmiary innych częścią ciała, na przykład piersi, ich działanie podniecające zależy od indywidualnych upodobań, ale każda figura daje inne możliwości seksualne - trzeba je tylko chcieć i potrafić poznać oraz umieć wykorzystać.
Nie lubię bardzo głębokiej penetracji podczas zbliżeń, ponieważ sprawia mi ból. Lekarz mówi, że wszystko jest ze mną w porządku pod względem fizycznym. Problem polega na tym, że mój mąż uwielbia myśleć o głębokim wchodzeniu we mnie i zaczął nawet mieć takie fantazje - czy możemy na to cokolwiek poradzić?
W ten sposób on będzie mógł oddawać się swoim fantazjom o wchodzeniu w ciebie głęboko, ale zachowa większą kontrolę niż wtedy, kiedy nie kontroluje się podczas szczytowania. Prawdopodobnie odkryjecie kilka pozycji w których bardzo głęboka penetracja za pomocą sztucznego penisa nie sprawia bólu. Możesz eksperymentować podczas masturbacji, a potem powiedzieć mu co najbardziej ci odpowiada. Być może po pewnym czasie głębokie stosunki w tych pozycjach nie będą bolesne.
Odczucia seksualne kobiety i mężczyzny są odmienne. Zrozumienie kobiecych upodobań i uprzedzeń może dokonać cudów w sztuce miłosnej. Co zatem sprawia kobiecie największą przyjemność...
Rak jądra jest jednym z nielicznych nowotworów, który atakuje młodych. 20-30-latków. Wykrycie choroby nie jest łatwe, bowiem rak nie boli, póki nie jest tak duży, że uciska nerw. Wyjściem jest regularne badanie jąder. Wstydliwy problem? Nie żartuj!...
Ten artykuł jest nie tylko dla tych którzy jeszcze nigdy nie przeżyli swojego "pierwszego razu" i nie wiedzą z własnego doświadczenia jak to jest, ale również dla tych którzy swój pierwszy stosunek mieli już dawno temu, i mimo to, wciąż borykają się z problemami. A więc generalnie seks nie boli i ta odpowiedź nasuwa się samoistnie, bo kto chciałby się...
Nieporadność? Bóle głowy? Łzy bez wyraźnej przyczyny? Nerwowość? Prawie połowa kobiet w wieku rozrodczym cierpi z powodu jednego lub wszystkich tych objawów, jak można im pomóc?...