Mapa kobiecego ciała, strefy erogenne kobiety

Po raz kolejny powtórzę: nie ma niezawodnej recepty na udany seks! Mogę ci jednak dać mapę, która wskazuje szczególnie wrażliwe miejsca na ciele kobiety. Ich dokładne zwiedzanie na pewno podgrzeje temperaturę w sypialni. Przeczytaj i przetestuj z partnerką.

Ciało kobiety i mężczyzny jest nie tylko odmiennie zbudowane, lecz również inaczej reaguje na bodźce. Kobiety są wrażliwsze i preferują delikatniejszy dotyk. Ich strefy erogenne, czyli miejsca, których pobudzanie wywołuje podniecenie seksualne, zajmują aż około 15 procent powierzchni ciała. Tymczasem u typowego faceta powierzchnia stref erogennych jest pięć razy mniejsza niż u kobiety.

Mężczyźni preferują mocniejsze bodźce. Wbrew pozorom obszary, które warto stymulować, nie ograniczają się jednak do tego co facet nosi w slipkach. W większości przypadków są zlokalizowane tak jak u płci przeciwnej. Gdzie zatem można je znaleźć? Wiele "punktów zapalnych" znajduje się w miejscach, które w mniejszym stopniu niż reszta ciała wystawione są na kontakt ze światem zewnętrznym. Są to np. pośladki, wewnętrzna część ud, pachy, a nawet przeguby dłoni. Inną typową lokalizacją stref erogennych są obszary, w których skóra przechodzi w błonę śluzową, a więc np. usta.

Szczególnie wrażliwe są także silnie unerwione punkty, takie jak sutki czy język. Jeżeli brzmi to mało precyzyjnie, to poniższa mapa ciała kobiety krok po kroku przeprowadzi ciebie tak, żebyś bezbłędnie pokonał drogę na sam szczyt kobiecej rozkoszy.

Encyklopedycznie:

Sterefy erotyczne lub inaczej erogenne są to miejsca na ciele kobiety szczególnie wrażliwe na dotyk. Pobudzenie ich wywołuje stan podniecenia seksualnego. U kobiety najwrażliwsze są: usta, kark, szyja, uszy, piersi, brzuch, wewnętrzna strona ud, okolice narządów płciowych. Ciało mężczyzny jest z reguły znacznie mniej unerwione. Najbardziej wrażliwe są: genitalia, usta, kark, kręgosłup, dłonie. Strefy erogenne kobiety zajmują aż 15% powierzchni ciała, u mężczyzn zaledwie 3%. Dane te dotyczą statystycznej większości.

Tematy z forum:

Najwrażliwsze części ciała

Najbardziej wrażliwe części ciała kobiety, pod względem odczuwania bodźców:

31% - łechtaczka
22% - pośladki
18% - piersi
15% - nogi
14% - włosy
Odpowiedzi:

Mój chłopak mówi, że bardzo pobudzałoby go, gdybym masowała jego punkt G, ale sam pomysł wkładania palca do jego odbytu nie wydaje mi się zachęcający.

Być może obawiasz się, że wkładanie palca do odbytu partnera jest niehigieniczne, ale nie powinnaś się tym niepokoić, ponieważ w dolnej części odbytnicy raczej nie będzie znajdowała się zawartość jelita. Jednak jeśli problem higieny nadal Cię martwi, zawsze możesz kupić w drogerii gumowe rękawiczki jednorazowego użytku. Pamiętaj, że na cokolwiek się zdecydujesz, musisz pomyśleć o odpowiednim nawilżeniu.

Wiem, że zabrzmi to zabawnie, ale kiedy widzę atrakcyjną kobietę, nie mogę powstrzymać się aby z nią nie poflirtować - robię to w zasadzie odruchowo. Problem polega na tym, że ona z reguły błędnie sobie wszystko tłumaczy, myśli że to jest poważne i chce zaangażować się w znajomość ze mną. Moje małżeństwo jest szczęśliwe i nie pragnę przysłowiowych skoków w bok, tylko przyjemnej ekscytacji z zabawy jaką jest flirt. Jak powinienem się zachować?

Istnieją miejsca i sytuacje, kiedy flirtowanie jest zupełnie naturalne, na przykład na spotkaniu towarzyskim nawet w obecności twojej żony, gdy oczywiste jest, że robisz to dla zabawy. Jeśli niepokoisz się, że ktoś może cię źle zrozumieć, nie flirtuj, kiedy w pobliżu nie ma zbyt wielu osób czy z osobą, która może uznać to za poważną propozycję. Alternatywne rozwiązanie to otwarte przeprowadzenie flirtu, gdzie jasne jest że jest on tylko grą. W ten sposób będziesz pewny, że nikogo nie zranisz.

Pokrewne artykuły