Dotyk i zmysł dotyku

To zadziwiające, jak wiele możemy się dowiedzieć za pośrednictwem zmysłu dotyku. Spośród innych czterech zmysłów jest najtrudniejszy do zrozumienia i zdefiniowania. Co sprawia, że zmysł ten odgrywa najistotniejszą rolę w seksie?

Dotyk i pieszczota stała się dla większości dorosłych zapomnianym językiem porozumiewania się, a przecież jest podstawową i najprostszą formą dawania ukojenia, pocieszenia, sprawiania przyjemności. Bez ciepła, które przekazywane jest dotykaniem, głaskaniem, pieszczeniem, przytulaniem, niezależnie od tego jak udane jest nasze życie, z reguły odczuwamy niespełnienie wewnętrzne, brak osobistego zadowolenia. Akt seksualny sam w sobie nie może dać nam poczucia, że jesteśmy kochani, cenieni, bliscy, jeżeli zbliżenie seksualne jest jedyną formą fizycznego kontaktu z kimś, kogo kochamy.

Dotyk jest sztuką przekazywania swoich uczuć całemu ciału a w połączeniu z masażem stwarza możliwość nieustannego poznawania wciąż na nowo zdolności ciała do odczuwania przyjemności i rozkoszy. Pieszczoty, muskanie ciała, powodują u człowieka pobudzenie seksualne, co pozwala mu czerpać radość i zadowolenie ze stosunku.

U kobiet szczególnie wrażliwe są piersi, a zwłaszcza sutki, usta, szyja, płatki uszne a nawet wewnętrzne powierzchnie ud. Trzeba dodać, że nie ma dwóch kobiet reagujących identycznie na pieszczoty. Mężczyźni często nie biorą pod uwagę, jak ważny dla jego partnerki jest czuły i namiętny dotyk. Jakże fascynujące musi być wzajemne poznawanie ciał kochanków. O ile więcej satysfakcji i przyjemności da nam seks, gdy rozpoczniemy od tzw. gry wstępnej, czyli wzajemnych pieszczot, masaży erotycznych, gorących pocałunków.

Kobiety na ogół nie życzą sobie i unikają wybujałych kształtów. Aby zbliżyć swoje ciało do perfekcji, gotowe są poświęcić czas, zdrowie i fortunę. Potem z wdziękiem wabią mężczyzn, kołysząc biodrami. Pośladki również nie lubią siedzącego trybu życia. Sport i seks wpływają dobroczynnie na ich jędrność. To z kolei silniej przyciąga mężczyzn.

Tematy z forum:

Eksperymentowanie przy pomocy rąk, palców i języka w trakcie pieszczot może wydatnie przyczynić się do wydłużenia zmysłowych przyjemności poprzedzających stosunek.

Dla kobiety pocałunki składane na jej ciele, są zasadniczym elementem gry wstępnej, A pieszczenie językiem jej łydek, kolan i ud jest dręczącym preludium do stosunku - klasycznego lub oralnego. Mądry kochanek nie powinien się nigdy spieszyć.

Aby sprawić swojemu partnerowi przyjemność, kobieta powinna oddać się delikatnemu głaskaniu i uciskaniu członka oraz jąder swojego kochanka, muskać językiem małżowiny usznej i szyję. Wrażliwą okolicą ciała są również pośladki.

Myślę, że najlepiej byłoby zachęcić swoją partnerkę do określenia, które części jego ciała reagują najmocniej na twoje dotknięcia lub jakiego rodzaju pieszczoty najbardziej lubi (zrób to samo w odniesieniu do samego siebie).

Na koniec apeluję, abyście zadbali o to, by wasza partnerka czuła, iż kochacie i akceptujecie jej ciało, że pragniecie je dotykać i całować. A sprawi to przyjemność wam obojgu.

Odpowiedzi:

Gdy urodziło się nasze dziecko, moja żona zupełnie przestała się interesować seksem. Niechętnie poruszam tę sprawę, bo boję się ją zranić po tym, jak widziałem jej szwy. Co zrobić żebyśmy oboje mieli satysfakcję z seksu?

To normalne, że przez jakiś czas po porodzie kobieta nie jest zainteresowana współżyciem z powodu złego samopoczucia, zmęczenia i braku energii. Jeśli uczestniczyłeś w porodzie, możesz przesadnie obawiać się, że zrobisz jej krzywdę. Badanie lekarskie po upływie sześciu tygodni od porodu powinno cię uspokoić i przekonać, że nie będzie już przeszkód w podjęciu współżycia.

Jednak jeśli jesteście niepewni - nie spieszcie się - jest wiele sposobów na okazanie uczucia. Jeśli nie odpowiadają wam pieszczoty zakończone zbliżeniem, nie musicie zrezygnować z bliskości seksualnej i odmawiać sobie źródła przyjemności, dobrego samopoczucia, odprężenia i szacunku w okresie, w którym mają one dla was obojga znaczenie podstawowe.

Pokrewne artykuły