Pocałunki, jak dobrze całować

Pocałunek to jeden z najbardziej intymnych elementów zmysłowej gry wstępnej i seksualnego zbliżenia, bowiem - obok zdolności rozpalania podniecenia - ujawnia szczerość, głębokość i odcień wzajemnych uczuć. Znaczenie pocałunku zmienia się w zależności od kręgu kulturowego; w seksualnych zwyczajach niektórych zakątków świata odgrywa on rolę bardzo skromną, o ile w ogóle zauważalną.

Dla nas jednak pocałunki pozostają często najbardziej osobistym aspektem zmysłowej miłości, potwierdzającym emocjonalną bliskość kochanków. Od najmłodszych lat zwykliśmy kojarzyć je z ciepłym, pokrzepiającym kontaktem. Wielu dorosłym łatwiej odbyć pełne zbliżenie dla czysto fizycznej satysfakcji i rozładowania seksualnego napięcia, niż połączyć się namiętnym pocałunkiem z partnerem , którego nie darzymy uczuciem dostatecznie głębokim. Pocałunki, jako sposób podświadomego sprawdzania erotycznego dopasowania, a także wyraz pożądania i czułości - odgrywają ważną rolę w pierwszej, romantycznej fazie rozwoju związku. Później, gdy relacja zostaje utrwalona i zaczynamy traktować uczucia partnera jak dar należny nam niejako z natury, ekscytujące pieszczoty ust mocno zaniedbujemy. Nazbyt często seksualne relacje dwojga ludzi ograniczają się do pewnej rutyny, gdzie techniczna biegłość wzbudza podniecenie z myślą o nadchodzącym zbliżeniu i orgazmie, nie zważając na subtelniejsze wyrazy uczuć i czułości, właśnie takie jak pocałunki. Niech więc wzbogacą wasze codzienne, pozasypialniane kontakty, niech staną się integralną częścią gry wstępnej i miłosnych zbliżeń.

Pocałunki w pewnym sensie nie wymagają nauki, chociaż łatwo je pominąć w zaślepionym dążeniu do penetracji.

Całowanie ciała za pomocą warg i języka wzbogacają bardzo stosunek płciowy we wszystkich pozycjach twarzą w twarz. Całowanie piersi jest niezbędne, jeśli nie chcesz pozbawić kobiety całej gamy doznań, natomiast te genitalne, stwarzają osobną możliwość wyrażenia czułości.

Pocałunkami można obsypać każdą część ciała, składane ustami stwarzają wiele możliwości od lekkiego muśnięcia do pozostawiającego sińce pocałunku (tzw. malinki).

Tematy z forum:

  • Podczas miłosnego spotkania czułe muśnięcia warg przeobrażają się w namiętne pocałunki. Początkowo usta leciutko dotykają twarzy partnerki. Całowanie czoła ma w sobie szczególny ładunek głębokiego uczucia. Podobnie jak przelotne, krótkie pocałunki nosa i policzków.
  • Figlarne pocałunki bywają bardzo ekscytujące. Unieś jej twarz ku swojej i osypuj pocałunkami brodę i policzki partnerki, stopniowo schodząc ku wrażliwym na erotyczne pieszczoty okolicom szyi i gardła.
  • Drażniąc skórę czułym dotykiem ust, pozwól narastać przeczuciu nadchodzącej rozkoszy, powoli dążąc ku jej wargom. Gdy wasze usta wreszcie się spotkają, zamknij oczy, do głębi smakując intymny czar chwili.
  • U progu pocałunku starajcie się rozluźnić wargi, tak by zyskały miękkość i elastycznie dopasowały się do siebie. Głęboki, namiętny pocałunek zostawcie na później. Im dłużej potrafisz opóźniać chwilę wsunięcia języka do ust partnerki, tym bardziej zmysłowy i ekscytujący będzie pocałunek, powoli nabrzmiewający rozkosznym napięciem aż po erotyczne zespolenie. Zacznij od delikatnych pocałunków zarysów warg, potem obwiedź je koniuszkiem języka, wprawiając partnerkę w upojenie.
  • Gra hormonów rozpali zmysły, gdy tylko koniuszek języka odnajdzie drogę w głąb ust - lecz nie wsuwaj go od razu zbyt głęboko! Spróbuj zatrzymać się na barierze zębów i zbadaj podwiniętym koniuszkiem języka wilgotne wnętrze warg. Odnajdujące się języki rozpoczynają wspólny taniec postępu i cofania, inicjujący seksualny rytm i dyktujący tempo temu, co ma dopiero nadejść. Akt pocałunku - subtelny i powściągliwy, a może namiętny i nieokiełzany - może wciągnąć was oboje tak mocno, iż wkrótce pojawi się wrażenie, jakbyście stapiali się w jedność. Pocałunek uaktywnia oraz zestraja ciała i myśli, prowadząc jednocześnie ku większemu podnieceniu.
  • Podczas zbliżenia niezwykle podniecająco działają głębokie pocałunki, naśladujące bezpośrednio rytm seksualnych ruchów. Gdy stapiacie się w uścisk, usta szukają ust z niecierpliwością nowego pragnienia, zaś rytmiczny taniec języków dostosowuje się do tempa ruchów bioder.

Odpowiedzi:

Moja dziewczyna zawsze lubi kochać się przy muzyce. Czasami zastanawiam się, czy bez tego potrafiłaby się podniecić. Czy jest to normalne?

Jest to zachowanie normalne i to zjawisko nie jest odosobnione, kobiety często podniecają się odpowiednią muzyką. Badania wykazują, że podczas gdy bodźce wzrokowe są potężnymi afrodyzjakami dla mężczyzn, to kobiety częściej bywają pod wpływem bodźców słuchowych.

Moja najlepsza przyjaciółka chce sobie rozjaśnić włosy ponieważ uważa, że faceci wolą blondynki. Czy to prawda?

Mężczyźni wolą raczej kobiety z tego samego środowiska i mniej więcej tak samo atrakcyjne jak oni, niezależnie od koloru włosów. W równym też stopniu co kobiety kierują się modą. Włosy blond były i są umiarkowanie modne, dzisiaj ważniejsza jest ładna i wysportowana sylwetka.

Pokrewne artykuły