Od jakiego momentu jest się zakochanym

Zastanawiasz się, kiedy to już nie jest zwyczajne podrywanie drugiej osoby, a zaczyna się zakochanie. Najpierw zadaj sobie pytanie czym jest miłość, co to jest stan zakochania, a potem sprawdź jak jest w Twoim przypadku. Może już jesteś zakochany, ale tego nie widzisz.

Miłość jest wtedy, kiedy nie możesz przestać myśleć o danej osobie, kiedy jest obecna w każdej Twojej myśli, nawet jeśli nie ma jej przy tobie pragniesz jej bliskości, jej obecności, chcesz być jak najwięcej z tą osobą. Dobrze się z nią czujesz, miło się wam rozmawia i wspaniale się czujecie razem. Miłość jest wtedy, kiedy się śmiejecie, kiedy jesteście razem, gdy jedno z was jest smutne czy w chwilowym dołku, druga osoba próbuje ją pocieszyć.

Po czym można poznać miłość, że dana osoba czuje coś do drugiej. Może mi się wydaje, ale po drobiazgach, po małych rzeczach których się wcześniej nie dostrzegało. Po chęci bezinteresownej pomocy, czułych słówkach, opiekuńczości, radości ze spotkania, smutku z rozstania nawet tego któtkotrwałego. Zobacz u siebie czy masz takie szczególiki, nie koniecznie musicie być w sobie szalenczo zakochani, wystarczy drobniutkie uczucie które pokazuje że zależy wam na sobie, poszukaj takich szczególikow teraz, gdy wiesz czego szukać.

Oczywiscie są też pary które żyją bez uczucia, bez miłości ponieważ albo się wypaliło miedzy nimi, albo nie zaiskrzyło jak trzeba i zgasło uczucie nie rozpalone należycie. Tak wiec są oni ze sobą z wielu powodów (przyzwyczajenie, sex, bo nie lubią samotności a innego nie chce im się szukać). Jest wiele takich par u których po prostu nie wyszło jak należy, chcą być razem (i są ze sobą) lecz nie ma miłości.

Tematy z forum:

Zanim więc powiesz, że nic między wami nie ma, że jeszcze się nie zakochaliście a chcesz by tak się stało, sprawdź czy rzeczywiście tak jest. Samo to że zależy ci na danej osobie już przecież świadczy o pewnym zalążku zakochania.

Mężczyźni doświadczają jej cztery razy częściej niż kobiety. Inne też są reakcje obu płci. Kobiety przystępują energicznie do działania, jeśli spodoba im się jakiś mężczyzna, mężczyźni zaś czekają na dalszy rozwój wydarzeń. Im większe wrażenie robi na nas druga osoba, tym bardziej zmienia się nasz język. O wiele więcej w nim krótkich zdań, często wykrzyknikowych, a także wtrętów typu och, uch i eee.

Zakochany mężczyzna rzadziej się śmieje w przeciwieństwie do zakochanej kobiety, która wprost promienieje szczęściem. Wiele znacząca jest również mowa ciała.

Mężczyźni częściej przeciągają się, żeby zlikwidować napięcie mięśni, kobiety poprawiają włosy, żywo gestykulują i częściej mrugają powiekami.

Pokrewne artykuły