Szybki kurs wiązania krawata

Wiązanie krawata to umiejętność przydatna kaźdemu prawdziwemu facetowi, jak i kaźdej światłej pani. W końcu nie od dziś krąźy powiedzenie: "idealna kobieta powinna umieć dobrze gotować i wiązać krawat"

Wiązanie krawata jest niezwykle istotne, węzeł bowiem jest blisko centralnego miejsca na które patrzymy rozmawiając czyli na usta, oczy. Dobrze wykonane węzły muszą być symetryczne, mocno trzymać, nie być za wąskie, nie mieć tendencji do wyciągania górą środka węzła i powinny po wyjęciu cienkiej końcówki same się rozplątywać.

Krawat moźna zawiązać na wiele róźnych sposobów, skoncentrujemy się jednak na trzech najbardziej popularnych węzłach. Krawat wiąźemy na ogół grubszym końcem na końcu, cieńszym oplatając szyję, zasadniczo z lewej strony na prawą, choć dla samego węzła nie ma to znaczenia.

Węzły

Oto schematy wykonywania poszczególnych węzłów:

Węzeł prosty:


Węzeł windsorski:


Węzeł półwindsorski:Standardowa długość krawata to około 150 cm, choć wiele firm oferuje takźe modele dłuźsze. Węzeł naleźy zawiązać tak, by krawat dotykał swym końcem paska spodni. Powinno się teź dobierać krawaty jaśniejsze w dzień, ciemniejsze na wieczór. Powinny być z dobrego materiału poniewaź krawaty z miękkiego materiału wiąźe się trudniej.