Pierwszy stosunek

Od początku świata miliony kobiet traciły dziewictwo na łonie przyrody, ale dzisiaj, w dobie cywilizacji i antyseptyki, wymaga się bardziej higienicznych warunków. Wniosek z tego prosty, że zawsze lepiej w domu.

Wrażenia wzrokowe są wysoko cenionymi podnietami seksualnymi dla kochanków, dla początkującej natomiast partnerki mogą być krępujące, nieestetyczne czy wręcz odrażające. Nagie kobiece ciało jest piękne i harmonijne nawet w chwilach podniecenia seksualnego. Nagi mężczyzna podniecony seksualnie jest dla młodej kobiety często, a właściwie zawsze, zaskoczeniem.

Wchodzi tu w grę nie tylko przezwyciężenie wstydliwości na widok własnego obnażonego ciała, ale również niepokojący widok ciała partnera. W duszy każdej kobiety drzemie ukryty lęk przed pierwszym stosunkiem i bólem, jaki może on spowodować, spotęgowany nierzadko przez bardzo przesadzone relacje doświadczonych kobiet. Każdy boi się bólu, o czym najlepiej wiedzą mężczyźni, uciekający w panice spod drzwi gabinetu dentystycznego. Widok nagiego podnieconego mężczyzny kojarzy się kobiecie, która nie miała jeszcze stosunków płciowych, przede wszystkim z wyobrażeniem pierwszego stosunku i... bólu. Niebagatelną rolę w tej grze wyobraźni odgrywają rozmiary członka we wzwodzie, który wydaje się olbrzymi. Bezpieczniej jest zawsze okres pierwszych obnażeń oraz oswajanie z głaskaniem i dotykaniem narządów płciowych przeprowadzać w ciemności, aby niepotrzebnie nie szokować niedoświadczonej kobiety.

Pierwszy stosunek jest pewnego rodzaju przykrym zabiegiem, który umożliwia dalsze odkrywanie coraz nowych tajemnic miłości seksualnej.

Gdy kochankowie decydują się na rozpoczęcie współżycia, powinni możliwie ograniczyć pieszczoty wstępne, powodują one bowiem przekrwienie okolicy krocza i nie tylko zwiększają szansę krwawienia, ale wzmagają wrażliwość czuciową, co w przypadku wrażeń przykrych nie jest pożądane. Trudno liczyć, nawet u kobiety rozwiniętej seksualnie, na przeżycie orgazmu przy pierwszym stosunku, ponieważ z reguły uczucie bólu blokuje podniecenie seksualne, chociaż i w tej dziedzinie bywają wyjątki.

Pieszczoty przed pierwszym stosunkiem powinny być raczej pełne uczucia, tkliwe i serdeczne, a mniej podniecające erotycznie. Wybór pozycji przy stosunku ma znaczenie w zmniejszeniu do minimum bolesności pierwszego kontaktu seksualnego. W ułożeniu normalnym, na wznak, z wyprostowanymi, rozwartymi lekko nogami, pośladki zapadają się uginając materac i okolicą najbardziej eksponowaną przy stosunku staje się górna część wejścia do pochwy, w pobliżu cewki moczowej, tuż poniżej spojenia łonowego.

Wyprostowane nogi nie uwidaczniają w dostateczny sposób okolicy krocza i utrudniają znalezienie wejścia do pochwy. Błona dziewicza przy rozluźnionych mięśniach krocza nie napina się zwisając swobodnie i wymaga trwającego dłuższy czas nacisku członka, zanim rozciągnięta maksymalnie pęknie. Napinanie błony dziewiczej jest bolesne, a w pozycji normalnej przedłuża się znacznie czas odczuwania bólu, aż do momentu pęknięcia błony.

Ponadto przy pierwszym stosunku najczęściej kobieta odruchowo wykonuje gesty obronne, odpycha rękoma partnera, cofa pośladki albo ściska nogi, a wszystkie te zabiegi przedłużają bolesny moment. Na tę okazję są pewne propozycje, chociaż może niejedni zakrzykną: A gdzie tu romantyzm? Romantyzm, romantyzmem, a informacja informacją, ponadto przypuszczam, że wśród okrzyków protestu nie znajdzie się wiele głosów kobiecych.

Tematy z forum:

Przejdźmy więc do opisu dla tych, którzy zechcą z niego korzystać. Technika pierwszego stosunku, która bardzo znacznym stopniu skraca czas odczuwania bólu, a ponadto pozwala uniknąć przykrych, długo gojących się pęknięć górnej części krocza w okolicy łechtaczki. Przed pierwszym stosunkiem kobieta powinna podłożyć pod pośladki poduszkę zwiniętą w wałek lub wałek od tapczana, tak aby miednica była nieco uniesiona do góry. Nogi rozłożone na boki i ugięte w kolanach kobieta przyciąga możliwie blisko do klatki piersiowej. W tej pozycji górna część wejścia do pochwy, znajdująca się w pobliżu spojenia łonowego i łechtaczki, odchyla się do góry i w kierunku brzucha, a członek trafia na błonę dziewiczą w dolnej części przedsionka pochwy, w okolicy krocza (rysunek poniżej)

Układ błony dziewiczej w poszczególnych pozycjach

 • A - ułożenie tradycyje, pęknięcie błony w kierunku łechtaczki.
 • B - pozycja proponowana, pęknięcie błony w kierunku krocza.

Przyciągnięcie kolan do klatki piersiowej i szerokie ich rozwarcie powoduje maksymalne napięcie błony dziewiczej u wejścia do pochwy, co ułatwia szybkie jej pękanie. Dodatkowym momentem komplikującym przy pierwszym stosunku jest praca mięśni krocza.

Przy odruchach obronnych napinają się dwa zespoły mięśni: jeden to mięśnie udowe, usiłujące uda ścisnąć ku sobie, drugi to mięśnie krocza, między zwieraczem odbytu a dolnym brzegiem wejścia do pochwy. Mięśnie krocza, dość mocne i sprężyste, tworzą coś w rodzaju elastycznego wałka, który napinając się zwęża wejście do pochwy. Kurczące się silnie mięśnie uciskają członek od dołu, przesuwając go ku górze i zbliżając do spojenia łonowego. Przemieszczenie członka stwarza sytuację podobną jak w pozycji leżącej z wyprostowanymi nogami, czyli naraża najbardziej na uszkodzenie okolicę cewki moczowej i łechtaczki.

A - wygląd błony u kobiety nigdy nie współżyjącej (dziewicy)
B - wygląd błony u kobiety niebędącej dziewicą (uprawiającej seks)
C - wygląd błony u kobiety która rodziła dziecko (dzieci)

Wskazane jest więc w pozycji proponowanej przeze mnie świadome rozluźnienie mięśni krocza. Istnieje ponadto jeszcze jedna trudność. Normalnym odruchem na ból każdego człowieka jest cofanie się - ucieczka od źródła bólu. Przy pierwszym stosunku cofanie się kobiety w chwili odczucia bolesnego napięcia błony powoduje rozluźnienie jej i przedłużenie odczuwania bólu. Świadomie, wbrew reakcjom odruchowym, należy w chwili odczucia lekkiej bolesności wykonać ruch miednicą do przodu, co skraca do ułamków sekundy bolesny moment pękania błony.

Wskazania powyższe pozwalają przejść przez niezbyt przyjemny wstęp do współżycia seksualnego prawie bezboleśnie.

Wszystkie dotychczasowe uwagi związane z odbyciem pierwszego stosunku dotyczyły kobiety. Chciałabym dodać jeszcze kilka słów o pozycji mężczyzny.

Może ona być tradycyjnie leżąca, przy czym mężczyzna wspiera się lekko o podłoże kolanami, a rękoma przytrzymuje kobietę za ramiona, aby uniemożliwić jej cofnięcie się w chwili odczuwania bólu. Znacznie korzystniejszym układem jest moim zdaniem pozycja, w której mężczyzna klęczy między rozwartymi udami kobiety, trzymając ją dłońmi za biodra. Pozycja ta pozwala działać świadomie, a nie na ślepo.

Sprawa w zasadzie jest prosta i o czym tu mówić? Nie zapominajmy jednak, że istnieje na pewno duża grupa młodzieży, która chciałaby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, a nie bardzo ma skąd.

Dalsze rozważania o różnych kłopotach związanych z decyzją rozpoczęcia współżycia seksualnego pokazują wyraźnie, że źródło informacji w tej dziedzinie rzeczywiście bardzo jest potrzebne.

Komentarze dotyczące pierwszego razu:
wpisów: 59 na 1 stronach

1 • arachni@email.gr • 1 - Data: poniedziałek, 13 lipca 2020 23:42:30
1

1 • arachni@email.gr • 1 - Data: poniedziałek, 13 lipca 2020 23:42:24
1)

1 • arachni@email.gr • 1 - Data: poniedziałek, 13 lipca 2020 23:42:24
1

1 • arachni@email.gr • 1) - Data: poniedziałek, 13 lipca 2020 23:42:23
1

1 • arachni@email.gr • 45.145.64.147 - Data: Array, Array
1"'

1) • arachni@email.gr • 1 - Data: poniedziałek, 13 lipca 2020 23:42:22
1

patrycja • ppatrycja694@gmail.com - Data: niedziela, 23 lutego 2020 14:07:40
przydatne do przygotowania się na pierwszy raz może być rozszerzacz pochwy vagiwell

Alka • Wrocław - Data: sobota, 14 maja 2016 00:08:29
Możesz zajść w ciążę, w trakcie penetracji z penisa może wydzielać się śluz w którym znajdują się żywe plemniki. Stosunek przerywany jest kiepskim środkiem antykoncepcyjnym.

boję się - Data: wtorek, 26 kwietnia 2016 14:42:56
Proszę o pomoc:( Jeszcze nigdy nie miałam pełnego stosunku ze swoim chłoapkiem, ponieważ na to postanowiliśmy jeszcze trochę zaczekać, ale ostatnio wszedł we mnie kawałkiem, kiedy poczuł, że będzie miał za chwilkę wytrysk od razu się wycofał i doszło do tego na zewnątrz. Jednak u siebie miałam wydzielinę. Jaka jest szansa że ta wydzielina nie była moja tylko mojego partnera? Czy mogę zajść przez to w ciąże ?:(

blick - Data: środa, 10 lutego 2016 23:31:31
Artykuł niby profesjonalnie napisany, ale niestety sugeruje - choć nie wprost, że większość kobiet odczuwa ból "za pierwszym razem". Takie podejście niestety nie ma potwierdzenia w badaniach, według których aż 50% kobiet nie odczuwa żadnego bólu, a pozostałe 50% odczuwa lekki, prawie nie zauważalny ból. Tylko dla nielicznych kobiet, to udręka "za pierwszym razem". Na przyszłość autorka powinna pisząc temu podobne artykuły oprzeć zawarte tam tezy na solidnych przesłankach, a nie na własnym zdaniu. Pozdrawiam wszystkich czytelników i czytelniczki;-)

mika • eljahu@wp.pl - Data: niedziela, 11 października 2015 15:35:58
a ja rozumiem Ele. jestem 5 lat po ślubie i nadal jestem dziewica. jestem tak zahamowana, ze mój mąż nie jest w stanie nic zrobić. i po co ? chciałabym, żeby miał fantastyczną partnerkę.

mika • eljahu@wp.pl - Data: niedziela, 11 października 2015 15:35:45
a ja rozumiem Ele. jestem 5 lat po ślubie i nadal jestem dziewica. jestem tak zahamowana, ze mój mąż nie jest w stanie nic zrobić. i po co ? chciałabym, żeby miał fantastyczną partnerkę.

życiowa - Data: wtorek, 07 lipca 2015 19:39:56
Chyba każdy mężczyzna chciałby mieć żonę, którą sam się nią w łóżku zajmie. Warto więc na siebie czekać i nie dać się światu...

Luki • luko_1984@wp.pl • Bolesławiec - Data: poniedziałek, 01 czerwca 2015 00:48:16
Cześć Elżbieta jak chcesz mogę ci pomoc przeżyć twój pierwszy raz jak chcesz to napisz luko_1984@wp.pl

ANIA - Data: poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:46:39
Ja długo czekałam na swój pierwszy raz, zawsze był jakiś powód żeby nie dać chłopakowi, dopiero jak zaczęłam pracować to doświadczone koleżanki wyczuły że jestem dziewicą i nabijały się ze mnie, no i na wyjeżdzie się odważyłam, po alkoholu dałam się rozdziewiczyć jednemu z kolegów, teraz mam męża, dziecko i nie mam problemów żeby iść z facetem do łóżka.

Jan • Prochowice - Data: wtorek, 30 grudnia 2014 12:31:39
Ela co ty wygadujesz??! Nigdy nie jest zbyt późno na pierwszy raz, pozostaje kwestia zdecydowania, podejścia do sprawy no i oczywiście odpowiedniego partnera. Dla samej \"penetracji\" nie warto próbować! Musi być coś więcej, chęć i zaangażowanie w ten związek. To moja opinia.

Elżbieta • Legnica - Data: poniedziałek, 08 grudnia 2014 00:37:54
ja jeszcze nigdy nie uprawiałam seksu Mama zawsze mówiła że po ślubie ale nigdy żadnego ślubu nie było. Dziś mam 43 lata. - podpowiem że chatę mam wolną ponieważ cały dom jest mój ( mieszkam sama ) ale nie chciałabym w domu uprawiać seksu . Właściwie nie wiem nawet jak sie to robi . Moje całe życie to kariera. Teraz mam czas na sex ale nie wiem czy się odważę bo jeśli tak to będzie to 1 stosunek.

lola • nasilowskieryk@gmail.com • warszawa - Data: czwartek, 20 marca 2014 15:15:26
:) :D 8-) :-o :z( :-# :-? :(

Anastazja • PL - Data: czwartek, 16 stycznia 2014 11:41:56
Do Agnieszki: Budowa twoich narządów płciowych jest prawidłowa. Twój partner wyczuwa palcem kość łonową. Pierwszy raz i kilka kolejnych zbliżeń, często nie są zbyt komfortowe dla kobiety. Może następować odczuwanie lekkiego bólu wynikające z ciasnej szczeliny pochwy. Bardzo ważne jest wasze podejście do sprawy seksu. Stres przed niechcianą ciążą, obawa przed bólem oraz nieumiejętne i mało delikatne podejście partnera do zbliżenia seksualnego, mogą spowodować Twoje uprzedzenia w przyszłości. Postarajcie się o pełen komfort, dobrą atmosferę, luz, duża ilość czasu, brak pośpiechu, petting, masaż i inne czułości nie związane z samą penetracją. Rozmawiajcie i dzielcie się spostrzeżeniami w zakresie wzajemnego seksu. Nie podchodźcie do sprawy, że trzeba to zrobić \"bo wszyscy to robią\"

Agnieszka • warszawa - Data: czwartek, 16 stycznia 2014 11:41:01
witam, ostatnio pierwszy raz współzyłam z moim chłopakiem. Czulam że się przebił, bo przez chwilę poczułam ból(krwi nie było) musial mnie tzrmac ebym nie zgniotla go noagmi ale wszystko poszlo dobrze, chciałam sie przesunąć i wypadł ze mnie ale zaraz wszedł znowu i nie poczułam nic nieprzyjemnego. Jednak kiedy nastepnym razem (jakis tydzien pozniej) chcielsmy sprobowac nie mogl we mnie wejsc,bo caly czas czulam bol. Wlozyl tylko palca ale bylo mi nieprzyjemnie i powiedzial ze czuje kostke i wtedy przesuwa palec tak jakby w tyl. i powiedzial ze jak jest blisko tej kosci to zawsze mowie mu ze mnie boli. Moj partner uwaza ze moja psychika tak dziala bo z pierwszym razem tez byl problem gdyz mialam straszna blokade. Czy tą kosć tak sie czuje? czy ja jestem zle zbudowana?

Oleńka • Trzebinia - Data: środa, 11 grudnia 2013 12:51:04
Do przerażonej: Oczywiście, że nie jesteś w ciąży. W sposób jaki opisujesz nie mogło dojść do zapłodnienia! Natomiast twoja błona dziewicza nie ma z tym tematem nic wspólnego - plemniki i tak są mniejsze od otworu w błonie :D

Wiki • itsvikax@gmail.com • Warszawa - Data: sobota, 30 listopada 2013 11:57:23
Zastanawiam sie czy swój pierwszy raz powinnam przeżyć ze swoim przyjacielem , którego znam od dziecka . Rozmawialiśmy juz o tym i oboje tego chcemy ale obawiam sie , ze pózniej będzie niezręcznie i to zniszczy nasza przyjaźń :( czy powinnam to z nim zrobić ? Wiem , ze jest on osoba której ufam i nie wstydzę sie jej . Bardzo proszę o pomoc i jakaś podpowiedź bo boje sie tego ... Ale także mam jeszcze jeden problem ... Boje sie , ze coś do niego pouczuje i bede cierpieć :( co powinnam zrobić ?

przerażona - Data: niedziela, 27 października 2013 16:23:02
Proszę o pomoc. Jestem dziewicą. Niestety nie wiem czy mam jeszcze błonę dziewiczą, ponieważ jest możliwość, że mój chłopak mógł mi ją przebić palcem, ale z drugiej strony palcówka nie sprawia mi przyjemności tylko mnie boli za każdym razem gdy chłopak wsadzi głębiej palec, więc może mam jeszcze błonę? I wracając do tematu, przedwczoraj zabawialiśmy się z chłopakiem, nie doszło do stosunku ale jego sperma poleciała blisko, jakby to nazwać, blisko dziurki, wstałam, oddałam mocz po czym wytarłam spermę. Czy jest szansa, że mógł mnie zapłodnić? Nie wiem czy mam błonę i czy plemniki mogły tam dojść. Jestem około 12 dni po okresie. Proszę o pomoc, bardzo się boję i nie radzę sobie z nerwami.

masłowykubek - Data: niedziela, 20 października 2013 13:41:06
Wczoraj przeżyłam pierwszy raz z chłopakiem... Zabezpieczyliśmy się a byłam 2 dni po miesiączce. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? 8-/ K.

Olga • Warszawa - Data: poniedziałek, 07 października 2013 14:10:46
...oj Żaneta Żaneta! Na przyszlosc najpierw mysl a pozniej rob, nigdy odwrotnie. W tej chwili jestes juz po stosunku i dopiero zaczynasz sie martwic czy oby jestes w ciazy czy tez nie. O zabezpieczeniu trzeba bylo pomyslec przed pierwszym seksem! a nie po nim. Skoro ani ty ani on nie uzyliscie zadnej metody zapobiegania ciazy, a ty bylas po okresie (menstruacji) to jest prawdopodobienstwo ze zaszlas w ciaze - ii to nawet przy pierwszym razie. Jednak zeby nie miec domyslow i nieprzespanych nocy, kup w aptece test ciazowy za kwote okolo 20-25 zl i bedziesz wiedziala jak jest. Jezeli chodzi o metody i rodzaje antykoncepcji to prosze: http://www.agnieszka.com.pl/milosc_bez_obaw.htm

zancia19 • zana19@onet.pl • Stalowa Wola - Data: poniedziałek, 07 października 2013 14:00:23
dzisiaj przeżyłam swój pierwszy stosunek z mężczyzną młodszym od siebie o 2 lata. Czy jest możliwość zajścia w ciążę jeżeli nie robiłam tego nigdy wcześniej, on tak samo nie i nie mieliśmy zabezpieczenia? Dodam tylko że podczas stosunku nie miałam już okresu. Jakimi metodami mam się zabezpieczyć żeby nie zajść w ciążę w najbliższym czasie? Jeszcze dodam, że kiedy mi wkładał kilka razy to mnie bardzo bolało a podczas oddawania moczu zauważyłam troszkę krwi z błony dziewiczej. Czy to możliwe, że jestem już zapłodniona? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Żaneta, 19 lat

Monii99 - Data: wtorek, 17 września 2013 17:57:37
A mój pierwszy raz był na 50% udany a na 50% nie :-/

ssssss - Data: czwartek, 05 września 2013 00:11:59
Mylicie utrate dziwictwa z przerwaniem błony. Są takie, które mają błonę a nie sądziewicami. Sa takie, które nie mają błony a są dziewicami :)

nina - Data: środa, 04 września 2013 19:42:50
kto czeka do ślubu teraz co druga osoba się pierdoli ze tak napisze każdy lubi seks nawet ksiądz no nie oszukujmy się

Olka • Tarnów Jezierny - Data: czwartek, 22 sierpnia 2013 09:27:36
Marianno gratuluję Ci. Mój pierwszy raz był wiele lat temu, a wciąż go pamiętam jakby to było dziś. Mój 1 raz też był cudowny!

Marianna • dgjf@gmail.com - Data: środa, 21 sierpnia 2013 18:38:03
Mam 18 lat. To się stało dokładnie tydzień temu, podczas wspólnych wakacji. Chyba jedna z najpiękniejszych chwil w moim życiu. Nigdy tego nie zapomnę.

Piotrek - Data: wtorek, 16 kwietnia 2013 20:30:16
Także uważam, że warto czekać do ślubu. Jeśli młodzi od razu koncentruja sie na seksie ciezko bedzie im poznac serce i charakter 2 osoby. Poza tym slub bedzie nie tylko pusta formalnoscia ale wstepem do pieknego seksu do ktorego zaprasza sie Boga. Seks staje się dodatkowo doznaniem duchowym. Żaden napalony nastolatek tego nie doswiadczy jeśli nie zaczeka. Polecam wygooglowac stronę szansaspotkania...

Iguana • Warszawa - Data: wtorek, 16 kwietnia 2013 08:57:24
Miałam osiemnaście lat jak zaczęłam się Kochać z chłopakiem, jestem z nim do tej pory, bardzo się kochamy a seks to nasza przyjemność i satysfakcja, myślę że to juz ten jednyny na całe życie. czternastolatki i pietnastolatki to dzieci, więc nie wiem jak moga uprawiac seks z miłości, jak wcześniej nie doznały, dla mnie jest to chore, trzeba kogoś blisko poznać żeby stwierdzic że chce się z tym kimś iść do łóżka, inne kobiety to w ogóle nie chodzą z miłości tylko wpychają się komuś do łóżka i muszą mieć to co zapragną. Pewnie teraz zastanawiacie sie czemu czekałam do pełnoletności ?? odpowiem wam że czekałam na tego jedynego faceta a w ogóle nie chciałam uprawiac seksu w wcześniejszym wieku i zbyle kim jak to robią niektóre kobiety a zdatrza się że większość. 8-/

Aśka • Warszawa - Data: środa, 10 kwietnia 2013 15:31:19
Do siguar: Dlaczego w ogole o tym myslisz, lepiej bedzie jesli bedziesz myslal i staral sie aby Wam wspolnie bylo dobrze podczas seksu - skup sie na przyjemnosciach a nie na medycznej czesci i budowie jej pochwy i blony.

siguar • terra.metalic@gmail.com • Bielsko - Data: niedziela, 31 marca 2013 19:38:33
Bry chciałem tylko tak skromnie zapytać czy to wszystko tam u góry opisane działa tak samo w przypadku dziewicy ,u której do pochwy można włożyć cały palec 0.o nie znam się a pytam bo moją dziewczyne boli i się przez to boi a ja nw co zrobić i wgl.. chodzi mi oto czy np błona zamiast się przerwać nie naciąga sie lekko przez co ani jej nie rozdziewicze ani nie zaspokoje, a ból pozostanie

Aleksandra B. - Data: wtorek, 19 marca 2013 14:27:14
Co warto?? ...a jesli wam sie nie uda, albo okaze sie ze nie spasowaliscie sie seksualnie to bedzie warto BRAC ROZWOD. Ot i cala prawda dotyczaca poprzedniego wpisu.

annie - Data: czwartek, 07 marca 2013 20:24:23
Zaczekajcie do ślubu, bo warto...

Oliwia • Poznań Staczewo - Data: niedziela, 17 lutego 2013 19:57:33
Mój pierwszy raz był zdecydowanie udany a nawet perfekcyjny. Odpowiedni mężczyzna to 99% sukcesu. Ostatni 1% to uwarunkowania fizjonomiczne kobiety i jej narządów płciowych. Pierwszy raz to nie przestroga, ale zachęcenie do wspólnego życia między kobietą a mężczyzną. Ja polecam!

Majka • Wawa - Wola - Data: niedziela, 20 stycznia 2013 19:36:41
Mka co ty wygadujesz, az tak zle im zyczysz? Proponujesz czekac do slubu!! A jesli oni zamierzaja wziac slu b za 5 lat to co?? tez maja sie wstrzymywac z seksem - to niedorzeczne.

mka - Data: niedziela, 13 stycznia 2013 20:08:14
zaczekajcie do ślubu, bo warto

Mateusz - Data: czwartek, 10 stycznia 2013 11:49:16
Dan przeczytaj ten watek na forum: http://www.agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=11252 Masz tam 99 stron lektury o pierwsym razie, wszystko napisane przez innych uzytkownikow forum.

Dan • dan.cuso@o2.pl • Krak - Data: środa, 09 stycznia 2013 17:09:54
WITAJCIE MAM 16 LAT .JUTRO JA I MOJA DZIEWCZYNA POSTANOWILIŚMY UPRAWIAC PIERWSZY RAZ SEX MOŻECIE NAM DORADZIĆ JAKĄ POZYCJĄ SIĘ POSŁUŻYĆ PODCZAS PIERWSZEGO RAZU ?

Ola • Kolonia Niemcy - Data: poniedziałek, 07 stycznia 2013 11:56:19
Do Stokrotki: Z tym sikaniem tez tak mialam, widocznie penis podraznia na pecherz ktory jest przeciez bardzo blisko pochwy. Pozniej juz nie czuje sie mylacej checi do sikania tylko sama przyjemnosc z penetracji :P Natomiast pieczenia pochwy i okolic nigdy nie odczuwalam oprocz samego przerwania blony. Wiadomo ze to robi sie mala ranka wiec musi lekko piec.

stokrotka • azdebska@interia.pl • Gdansk - Data: niedziela, 06 stycznia 2013 11:39:10
Hej! Ja z kolei ciagle nie chcialam sie z nikim przespac, bo mam czesto zapalenia pochwy i wydaje mi sie, ze nigdy nie zostalo to do konca wyleczone ( mimo , ze ciagle sie lecze). W kazdym razie w koncu zdecydowalam sie i pieklo jak cholera, potem bylo troche krwi no i tez mialam to samo myslalam , ze zaraz sie zesikam, to normalne jest? poszlam nawet do toalety, ale potem niezaleznie od tego to okropne uczucie. To przechodzi potem, czy zawsze tak jest i trzeba sie przyzwyczaic?Czy pieczenie moze byc normalne czy to jednak objaw jakiejs infekcji czy cos?

Mariusz kochanek • Dziewictwo - Data: poniedziałek, 17 grudnia 2012 09:33:28
Wiele dziewczyn chce, żeby ich pierwszy raz był romantyczny, najlepiej spontaniczny i namiętny, oczywiście z ukochanym i najlepiej \"tym jedynym\", ale jeśli nie chcesz cierpieć, lepiej do sprawy podejść z chłodną kalkulacją. Bez długiej gry wstępnej (bo powoduje mocne ukrwienie) - za to z dużą ilością lubrykantu, najlepiej rozprowadzonego też trochę na zewnątrz, przy samym kroczu. Najlepsza pozycja to z poduszką pod tyłkiem, nogami ugiętymi w kolanach i mocno rozszerzonymi - wtedy błona dziewicza jest naciągnięta. Ból czasem bywa trochę silny, ale trwa tylko chwilę, w przeciwieństwie do pozycji, w których błona dziewicza jest \"luźna\" i potrzeba wielu ruchów partnera, żeby ją rozerwać.

zespolona • Poznań - Data: piątek, 07 grudnia 2012 16:35:22
Ja z moim narzeczonym zaczynaliśmy od pettingu i właśnie tak pozbawił mnie błony dziewiczej jakies pół roku temu,ale zupełnie nie myślałam w trakcie o bólu,bólem przejmowałam się może jeszcze jakieś 2 lata temu,teraz jesteśmy już po kilku pelnych stosunkach,i choć nie osiagam orgazmu jest to niesamowicie dobre przeżycie,jak patrzymy sobie w oczęta...ja mam 19 lat,mój narzeczony 24,oboje byliśmy dla siebie pierwsi,mój facet nawet wcześniej się z nikim nie całował.nie załuję,mam fantastycznego chłopaka,a od chwili,kiedy miał na palcach moją krew traktuje mnie doslownie jak boginię,ale wcześniej tez było bardzo dobrze:)życze,alby wszystkie kobiety miały tak dobry pierwszy raz:):) i mężczyźni także:)

Edward - Data: czwartek, 22 listopada 2012 09:58:40
Ja uważam że późna utrata dziewictwa świadczy o jakiegoś rodzaju blokadach psycho społecznych. To samo tyczy się męzczyzn i kobiet. Mam znajomą która jest ze swoim facetem od 2 lat i ciagle jest dziewicą. Wynika to u niej z powodu blokad psychicznych których nie potrafi rozwiązać nawet z pomocą psychologa. Jest naprawde piekną seksowną dziewczyną. I nie ma żadnych problemów przy zabawach seksopodobnych, ma blokade przed przyjmowaniem do wnetrza ciał obcych. Ze swoim partnerem od jakiegoś czasu poddają sie terapii, bo on siłą rzeczy jest prawiczkiem chociaż nie ma z tym zadnego problemu. Moim skromnym zdaniem powinni zmienić partnerów.

Angela • maritnetka17@wp.pl • Głuchołazy - Data: czwartek, 08 listopada 2012 23:21:25
Ja kiedy straciłam dziewictwo miałam 17 lat. Teraz mam 24. Powiem Wam, że nie koniecznie pierwszy raz musi boleć. Mnie nie bolał. Spodziewałam się wszystkiego, co piszą w Internecie czyli tak jak chyba u większości dziewczyn - bólu, mnóstwa krwi, braku przyjemności. Co do bólu i krwi nie byłam do końca przekonana, bo wiedziałam, że niektórzy nie mają (szczególnie krwawienia) to co do przyjemności (że jej nie może absolutnie być) byłam przekonana. I co się wydarzyło? - Było w 100% wspaniale i super.

Wielka-dama • Londyn - Data: sobota, 03 listopada 2012 21:06:04
Ból jest oznaką, że masz mocno zarośniętą lub sitkowatą błonę dziewiczą. Jeśli Twój chłopak jest mało doświadczony ( jego wejście musi być stanowcze) możesz odczuwać ból, jeśli po kilku próbach nie przebije błony, najlepiej skontaktować się z ginekologiem w celu jej chirurgicznego nadcięcia. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się obtarcia a co za tym idzie zakażenia i bakterie. Jest to bardzo nieprzyjemne.

Lilka_17 - Data: sobota, 03 listopada 2012 21:03:33
Ja tez mam problem bo chcemy z chłopakiem rozpocząć współżycie. Próbowaliśmy już kilka razy, ale kiedy wchodzi we mnie strasznie mnie boli i co najgorsze leci krew :( dodam ze kiedyś podczas pettingu też krew dała o sobie znać. Nie wiem co robić. co może być tego przyczyną ? Proszę o pomoc !

Zośka-19 • zonla12-04-83@wp.pl • Przaśnik - Data: poniedziałek, 22 października 2012 09:51:01
W sumie to jest tak, że rzadko te pierwsze razy się udają. Większość moich koleżanek narzekała :( ale pozniej z czasem będzie coraz lepiej :) Ja też się stresowałam, bo mój facet byl doświadczony. Mojej kuzynce to się udało dopiero za 4 razem, tylko ze to był ich wspólny pierwszy raz. Będzie dobrze, zobaczysz! Kiedyś będziesz się śmiała z tego stresu ;)

Justyna • Wa-wa - Data: poniedziałek, 22 października 2012 09:41:46
To ja tez sie moze otworze i opowiem jak bylo ze mna. A wiec ciezko bardzo bylo i cholernie bolalo, musielismy kilka razy probowac az faktycznie mi blona pekla. Ja nie wspominam tego pierwszego razu mile, wcale! - zero przyjemnosci, raczej bol. Przyjemnosc pojawila sie po niecalym roku wspolzycia. Oczywiscie mam na mysli moja przyjemnosc. Tyle ze kochalismy sie dosc rzadko, najwyzej 3 razy w miesiacu bo nie bylo okazji. Ja nie wierze w te bajeczki ze 1 raz ma byc wyjatkowy itp itd. Moze dla faceta tak, ale dla mnie byl wyjatkowy pod wzgledem bolu, ale mimo wszystko chcialam to zrobic, nie to ze na sile czy cos. Wiedzialam ze jak chce sie kochac to trzeba i juz. Tylko dziewczyny nie zrozumcie mnie zle bo ja nie chce straszyc, u was tak nie musi byc, przeciez kazdy jest inny :D

Ewka_17 - Data: poniedziałek, 22 października 2012 09:22:41
Cześć. Zdecydowaliśmy wspolnie z moim chłopakiem ze juz czas na nasz pierwszy stosunek. Mieliśmy dość spory problem który nie ustąpił do tej pory :( Problem polegał na tym ze mój chłopak nie mógł wsadzić mi do końca, przez co odczuwałam ogromny ból, a jego członek nie był do końca twardy i szybko sie zmniejszał. Myślelismy ze błona została przebita bo leciała krew, po pewnym czasie postanowilismy to powtorzyć, co było niemożliwe, bo cos blokowało wejscie i i odczuwałam pieczenie, więc spróbował zbadac palcem czy mozlliwe ze blona nie została do konca przebita. Okazało się ze jednak bylo konieczne przebicie jej drugi raz tylko ze niestety zostało to zrobione palcem poniewaz innej mozliwosci nie bylo, ale została przebita w 100%. Od tamtego momentu minął ponad miesiąc i sytuacja się powtorzyła tylko ból jest nieco mniejszy.

Doświadczona w te klocki - Data: niedziela, 21 października 2012 10:54:01
Dobór odpowiedniego mężczyzny, darzenie go uczuciem chęć współżycia bez lęku i żadnych zahamowań, współpraca z nim oraz wybór właściwych pozycji to podstawy by kobieta była w pełni zadowolona z 1 razu i późniejszych stosunków. Powinna być nastawiona do każdego zbliżenia pozytywnie, być wypoczęta, rozluźniona i wiedzieć co jej najbardziej odpowiada i co może dać partner. Teoria ale głównie praktyka daje pozytywne rezultaty.

Kicia - Data: niedziela, 21 października 2012 10:50:54
Jeszcze nie miałam pierwszego razu i nigdy tego nie robilam, moj chlopak wrecz przeciwnie. Wie ze jestem dziewica, najbardziej mi sie to podoba ze duzo o tym z nim rozmawiam. On chcialby wiedziec jak ja sobie to wyobrazam i mu to opowiedzialam. Jest bardzo czuly na codzien i kochany, wiec w ogole sie nie obawiam jak to bedzie. Podstawa to pelne zaufanie i rozmowa!

Praktykująca kobieta - Data: niedziela, 21 października 2012 10:46:50
A ja szczerze mówiąc wyobrażałam sobie to zupełnie inaczej. Mnóstwo krwi oraz ten okropny ból. Bolało może 2 sekundy i troszkę krwi poleciało już po powrocie do domu. Tylko podczas stosunku bardzo chciało mi się siku myślałam, że się zesikam w trakcie :D

Patrycja • Świebodzin - Data: niedziela, 21 października 2012 10:44:20
Ja mam malutki problem. Mam już 18 lat i wciąż jestem dziewicą. Chciałabym już z tym skończyć. W tym roku byłam na wakacjach w Chorwacji i z wielkim trudem hamowałam się przed zrobieniem tego z pewnym przystojnym mężczyzną. Niby miał gumę ale jakos tak... Najbardziej z tego wszystkiego obawiam się ciązy, tak to moze i bym z nim poszła. Moze ktoś podradzi mi czy jednak powinnam wtedy ulec? Co robić?

Ulka • Obecnie Dublin - Data: niedziela, 21 października 2012 10:36:49
Mój pierwszy raz był już dawno temu, jednak wspominamy go czasem razem z moim partnerem. Z perspektywy czasu to co moge radzic mlodym dziewczynom: nie spieszcie sie! Pierwszy seks musi byc w dogodnych warunkach i sprzyjajacym czasie i okolicznosciach. 8-/

Pokrewne artykuły

 • Twój pierwszy raz, pierwsza miłość

  Każdy przeżył swój "pierwszy raz" (jeśli nie, to wszystko przed wami). Naukowo określa się to zjawisko jako inicjacja seksualna. Ale jakże to nieciekawie brzmi...

 • Pozycje erotyczne - szczegółowe opisy

  Wypróbowując nową pozycję nie musisz ślepo stosować się do wszystkich wskazówek. Jeżeli coś jest krępujące, niewygodne lub trudne, wprowadź pewne zmiany, tak by pozycja Wam obojgu najbardziej odpowiadała...

 • Miłość bez obaw - poradnik antykoncepcji

  Zawarte w tym poradniku artykuły dotyczą problemu fizjologii zapłodnienia oraz metod zapobiegania ciąży...

 • Ból przy stosunku - czy seks może boleć?

  Ten artykuł jest nie tylko dla tych którzy jeszcze nigdy nie przeżyli swojego "pierwszego razu" i nie wiedzą z własnego doświadczenia jak to jest, ale również dla tych którzy swój pierwszy stosunek mieli już dawno temu, i mimo to, wciąż borykają się z problemami...

 • Ból podczas stosunku – przy seksie

  Odczuwanie bólu podczas zbliżeń seksualnych stanowi poważny problem, który może zakłócić harmonię związku. Ustalenie przyczyn pomoże rozwiązać trudną sytuację...