Twój pierwszy raz, pierwszy stosunek

Jak będzie wyglądał Twój "pierwszy raz" - obawiasz się bólu, które może towarzyszyć przy stosunku, przeżywasz rozterki. "czy to właśnie teraz, czy rzeczywiście tego chcę, czy pozostaniemy już na zawsze?" Do tego wszystkiego, często, dołącza wstyd przed nagością, czasem jakieś kompleksy związane z budową ciała i w ten sposób obaw przybywa. Czy na pewno się uda?

Uda się, jeśli oboje naprawdę tego pragniecie. Najczęściej to chłopak nalega na rozpoczęcie życia seksualnego, a dziewczyna potrzebuje jeszcze czasu, by dojrzeć emocjonalnie do tej decyzji. Pośpiech może być tu złym doradcą, a działanie pod presją najgorszym rozwiązaniem. Najważniejsze, byście obydwoje pragnęli tego zbliżenia. Jeśli rzeczywiście kochacie się, jeśli potrzebujecie tej jedynej w swoim rodzaju bliskości i czujecie, że to właśnie teraz i w tym związku chcecie rozpocząć życie seksualne, to spróbujcie przygotować się do tego pierwszego intymnego zbliżenia.

Od tego, jak przebiegnie "ten pierwszy raz", może wiele zależeć w przyszłości. Jeśli będzie to wspaniała i niezapomniana chwila, to i dalsze życie seksualne może nieść ze sobą wiele satysfakcji. Jeśli "ten pierwszy raz" odbędzie się z przypadkowym partnerem, w przypadkowej sytuacji, może pod wpływem alkoholu, to nie oczekuj, że przeżycia będą należały do tych wyjątkowych. Bardziej prawdopodobne, że będzie towarzyszyło im rozczarowanie, zamiast wzruszenia i romantycznych uniesień. W przyszłości może nawet pojawić się niechęć do kontaktów erotycznych, a o pierwszym zbliżeniu raczej będziecie chcieli zapomnieć, niż je wspominać.

Młodzi kochankowie, nie spiesząc się do stosunków, rozwijają i wzbogacają swój kunszt miłosny i kulturę pieszczot, pośpiech bowiem w miłości jest błędem niewybaczalnym.

Odpowiedzi:

Mam chłopaka starszego o pięć lat. Często pieści mnie czule i namiętnie. Ja zaś nie wiem, co mogę robić, gdzie go dotykać? Słyszałam, że istnieją czułe punkty na ciele kobiety i mężczyzny, ale nie wiem, gdzie się one znajdują.

Każdy ma swoje "czułe punkty", czyli tak zwane strefy erogenne. U kobiet dotyczą one zwykle większej powierzchni ciała niż u mężczyzn. Ale "mapa ciała" jest sprawą bardzo indywidualną. Poznajemy ją poprzez pieszczoty.

Wystarczy, że będziesz uważna na reakcje swego chłopaka. Jeśli jest dla ciebie kimś ważnym, na pewno sprawi ci przyjemność podarowany mu dotyk czy pocałunek. Możesz go też zapytać, która pieszczota sprawia mu przyjemność. Pamiętaj, że warunkiem udanego związku jest umiejętność rozmawiania, także o sprawach intymnych.

Pokrewne artykuły