Jesteś nieśmiały i nie wiesz jak to przełamać

Zapewne czasami lub w pewnych sytuacjach odczuwasz zażenowanie, a może nieśmiałość jest twoim stałym problemem. Ale istnieje również duże prawdopodobieństwo, że osoba, z którą wstydzisz się rozmawiać, czuje podobnie jak ty, jest równie jak ty skrępowana.

Nie przypinaj sobie automatycznie plakietki "nieśmiały". Przyjmij, że jesteś osobą, która czuje się niezręcznie w niektórych sytuacjach, na przykład w dużej grupie ludzi czy w towarzystwie nieznanych, atrakcyjnych osób.

Nieklasyfikowanie siebie jako człowieka nieśmiałego jest pierwszym krokiem do pokonania nieśmiałości. Uwierz, że możesz się podobać. Osoby nieśmiałe z reguły nie potrafią sprawiać wrażenia osób, które warto poznać. Uwierz w siebie i tę wiarę, nawet o to się nie starając, zaszczepisz innym. Staraj się nie myśleć o tym, jak sam siebie oceniasz, i nie zastanawiać się nad tym, co inni o Tobie myślą. Całą uwagę skup natomiast na osobie, z którą rozmawiasz, lub sytuacji w której się znalazłeś.

Jeśli nie wiesz jak całować dziewczynę.

Nakazy i zakazy:

  • Nie składaj mokrych, upaćkanych pocałunków. Przed całowaniem zazwyczaj przełykamy nadmiar śliny, staraj się o tym nie zapominać.
  • Nie kontynuuj jednego pocałunku zbyt długo, któreś z was może się znudzić. Sygnalizuj zmiany przez ich różnicowanie.
  • Nie całuj zbyt mocno rozluźnionymi, rozmamłanymi wargami. Wrażenia są zawsze dużo lepsze jeśli nasze usta napotykają na jędrne wargi.
  • Utrzymuj usta w jak najlepszym stanie. Zaniedbane zęby i nieprzyjemny oddech są prawdziwym hamulcem i afrontem względem partnera.
  • Przestrzegaj zasady, żeby mocno przyprawione potrawy jeść razem z partnerem, o tym samym czasie. Woń czosnku może być nieprzyjemna.
  • Odwiedzaj regularnie dentystę, starannie i często myj zęby i używaj płynu antyseptycznego dla odświeżenia oddechu.
  • Dbaj o miękkość warg i chroń przed spękaniem przy pomocy balsamu lub kremu do warg.

Jeśli nie wiesz jak zaplanowac uprawianie miłości.

Najlepszym sposobem zwiększenia napięcia i przyjemności życia seksualnego jest przeznaczenie na nie odpowiednio długiego czasu, tak by można było kochać się tak długo, bez pośpiechu i tak zmysłowo, jak tylko sobie tego życzycie.

Planuj swoje życie seksualne tak, jak planujesz wszystko inne. To żadna przyjemność dla partnerki, a i Ty z pewnością nie odczuwasz pełnego zadowolenia, jeżeli seks wciska się w program dnia po nocnym filmie, kiedy oboje prawie padacie z nóg.

Jeśli masz problem z przedłużeniem czasu stosunku.

Mężczyźni często wyobrażają sobie, że i im samym, i ich partnerkom stosunek sprawiłby znacznie więcej przyjemności i jednocześnie ułatwiłby kobiecie osiągnięcie orgazmu, gdyby tylko mogli powstrzymać wytrysk i przedłużyć stosunek chociażby o kilka minut.

Wstępna gra miłosna powinna trwać co najmniej 20 minut, tak że nawet jeżeli sam stosunek jest krótki kochanie się trwa dłużej. W początkowej fazie stosunku staraj się wykonywać ruchy nie tak podniecające jak w górę i w dół, na przykład ruchy okrężne. Jeszcze łatwiejszym sposobem jest odczekanie po wytrysku 15-30 minut i jeżeli możesz ponownie osiągnąć wzwód, odbycie kolejnego stosunku.

Tym razem, ponieważ napięcie seksualne nie będzie już tak silne, stosunek zapewne będzie trwał dłużej. Jest to szczególnie skuteczna metoda dla młodych mężczyzn, bez doświadczenia seksualnego (wraz z wiekiem automatycznie nauczą się kontrolować swoje reakcje). Niektórzy rozpoczynający współżycie seksualne mężczyźni stwierdzają, że częstsza masturbacja również zmniejsza napięcie seksualne i pozwala im opóźnić wytrysk podczas stosunku.

Jeśli nie wiesz jak wyrazić własne pragnienia erotyczne partnerce.

Twoje własne marzenia i sny na jawie są doskonalą wskazówką, jakiej aktywności seksualnej naprawdę chciałbyś spróbować. Z dawnych doświadczeń seksualnych wiesz również, co zapewne sprawiłoby Ci szczególną przyjemność. Dobrze jest najpierw porozmawiać z partnerką o tym, czego chciałbyś, a dopiero później spróbować wprowadzić to w życie. W ten sposób partnerka może przyzwyczaić się do tej myśli, a być może nawet pokonać w sobie opór wobec niecodziennej propozycji. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy proponujesz jej coś wyjątkowo niekonwencjonalnego.

Jeżeli chciałbyś, by partnerka w jakiś szczególny sposób Cię pieściła lub koncentrowała bodźce na określonych okolicach Twojego ciała, jednym ze sposobów podsunięcia jej tej myśli jest pieszczenie jej samej w taki lub podobny sposób.

Takie przekazywanie informacji bez słów jest bardzo przydatne, jeżeli trudno jest Ci głośno wyrazić własne pragnienia seksualne. Najważniejsze jednak to niczego nie wymuszać, przynajmniej chwilowo zrezygnować z wszelkich innowacji, przed którymi partnerka się wzbrania.

Musisz ją zapewnić i przekonać, że chciałbyś urozmaicić Wasze współżycie, ponieważ lubisz kochać się właśnie z nią, że bardzo sobie cenisz Wasz związek i chciałbyś, by seks był dla Was zawsze niezwykle podniecający.

Jeśli czujesz się niezręcznie gdy Twoja partnerka próbuje zachęcić cię do uprawiania miłości.

Pewnie nie wielu mężczyzn jest zainteresowanych tym problemem. A jednak są tacy, którzy czują się zażenowani taką sytuacją.

Jeśli należysz do tej grupy, mogę tylko powiedzieć, że nie powinieneś się stresować, a tym bardziej źle myśleć o swojej partnerce. Dzisiaj kobieta nie czeka aż mężczyzna zaproponuje jej seks, tylko, jeśli ma ochotę, przejmuje inicjatywę. Jest to całkiem pozytywna postawa.

Zwłaszcza, jeśli są to pierwsze etapy w Waszym związku. Jest to seksualna gra, w której każde z Was wykonuje jakieś posunięcia, na które drugie odpowiednio reaguje. Najlepiej jest, gdy sytuacja rozwija się w tempie odpowiadającym Wam obojgu.

Jeśli Cię nie przekonałam, to znaczy, że jesteś konserwatywny i nic nie zmieni Twoich poglądów. Powinieneś zastanowić się nad Waszym partnerstwem.

Pokrewne artykuły