Kiedy przychodzi kryzys w łóżku

Od czasu do czasu nawet w najbardziej dopasowanym związku seksualnym pojawiają się problemy. U mężczyzny może się to objawiać zbyt wczesnym wytryskiem lub okresową impotencją, podczas gdy kobieta może stracić zdolność do przeżywania orgazmu.

Kiedy w kochającym się związku pojawiają się problemy, jedynie dobra wola partnerów może przyczynić się do ich rozwiązania. Doświadczeni kochankowie, którzy byli ze sobą przez dłuższy okres czasu i którzy przeżyli czas pomysłowego i satysfakcjonującego seksu są w stanie rozwiązać pojawiające się trudności.

Przyczyny konfliktów

Przyczyną większości problemów seksualnych jest odmienna psychika partnerów. Natura ludzka jest bardzo skomplikowana, co zauważa się wyraźnie w związkach seksualnych. Seks może być fantastyczny jednego dnia, a już następnego cała jego magia może zniknąć, jeśli nie pojawia się ona także podczas następnych nocy, wtedy uczucie niepowodzenia pozostaje w naszej podświadomości. Tak rodzi się niepokój. Niepokój ten zaczyna narastać i zanim para się zorientuje pojawia się problem impotencji lub oziębłości, co może poważnie zaważyć na trwałości związku.

Niepokoje mężczyzny

Facet bywa w gorszej sytuacji niż jego partnerka, gdy pojawiają się problemy. Jeżeli kobieta nagle przestanie odczuwać orgazm to nie przeszkadza jej w uprawianiu miłości, ale jeżeli u faceta nie pojawia się erekcja lub spełnienie przychodzi za szybko - efekty są widoczne. Może on doprowadzić do szczytowania swoją partnerkę za pomocą rąk i ust, ale dla niego na pewno nie skończy się to orgazmem. Jeżeli nie zrozumie on swojego problemu, bardzo prawdopodobne jest, że będzie się martwił dalej, nawet gdy koncentruje się na potrzebach partnerki.

Wielu mężczyzn martwi się tym jak wypadną w łóżku. Są przekonani, że to właśnie oni mają być stroną seksualnie aktywną. Fakt, że problemy są widoczne pogarsza jeszcze sytuację i jeżeli spełnienie przychodzi za wcześnie, nie może on udać orgazmu tak, jak to może zrobić kobieta.

Współczesna para

Dobrego seksu trzeba się nauczyć i trzeba praktykować, najlepiej regularnie, z tym samym kochającym partnerem. Większość z nas wie, że udane współżycie rzadko zdarza się za pierwszym razem. Najbardziej satysfakcjonujący seks jest wynikiem poznania siebie nawzajem.

Zbyt wczesny wytrysk na początku nie musi być problemem, ale gdy trwa to dość długo może zaniepokoić partnera. Podobnie i orgazm kobiety może być udany w przypadkowych spotkaniach, ale dla kochającego partnera szybko stanie się jasne, że coś jest nie w porządku.

Jak rozwiązać wspólne problemy

Osobie przeżywającej chwilowe problemy pomóc może zrozumienie ze strony partnera. Podobnie jak w przypadku innych problemów rozwiązanie można znaleźć wspólnie. Jeżeli facet przeżywa trudności, kobieta musi użyć swego ciała, rąk czy ust, a co najważniejsze wyobraźni, żeby mu pomóc. W podobny sposób mężczyzna wykazując się cierpliwością i zrozumieniem pomóc może partnerce przejść przez trudny okres.

W większości przypadków, kochający partner jest najlepszym terapeutą. A ponieważ seks jest przyjemnością, rozwiązanie problemu może stać się niezapomnianym przeżyciem, które cementuje związek i jeszcze bardziej zbliża do siebie partnerów. Kochający partner przedkłada miłość i zrozumienie potrzeb drugiej osoby nad technikę seksualną.

Dla mężczyzny mającego problemy z orgazmem seks oralny jest doskonałym środkiem na zwiększenie stopnia jego pobudzenia. Pozycja 69 zwiększa przyjemność obojga partnerów.

Ona dla niego

Chociaż może istnieć wiele powodów, przez które mężczyzna może zacząć przeżywać problemy we współżyciu, to przejawiają się one zazwyczaj na dwa sposoby. Albo wytrysk przychodzi za wcześnie, albo osiąganie orgazmu trwa długo. Rozwiązań nie należy szukać wyłącznie w technice współżycia partnera, chociaż to może pomóc. Ważniejszą będzie jej chęć udzielenia mu pomocy, aby pokonać trudności - trzeba to potraktować jako wyzwanie dla obojga.

Przede wszystkim kobieta musi być przygotowana do rozmowy z mężczyzną. Być może partnera trzeba podbudować, mile połechtać ambicję, bądź trochę rozpieścić. Może on być czymś zmartwiony, zestresowany lub przeżywać trudności w pracy. Jakakolwiek jest przyczyna, potrzebuje on zachęty żeby o tym mówić. Doświadczona para potrafi to rozpoznać i włączy rozmowę do pieszczot wstępnych, co z kolei służyć będzie rozluźnieniu przed zbliżeniem fizycznym.

Rozluźnić napięcie

W większości przypadków, niepowodzenie mężczyzny jest spowodowane zbyt wielkimi oczekiwaniami. A więc bez względu na problem, kobieta musi pomóc mężczyźnie zredukować ową presję, a najlepiej wyeliminować ją w ogóle.

Najlepiej więc powiedzieć partnerowi, że to właśnie chciałoby się zrobić. Wytłumaczyć mu, żeby się w tej chwili tak bardzo nie przejmował dawaniem satysfakcji. Że wcale nie jest to takie niemęskie, jeżeli się odpręży i spróbuje być raczej biorcą przyjemności. Miłość powinna przełamywać tego typu bariery.

Tematy z forum:

Przedwczesny wytrysk

Większość mężczyzn przeżywa w jakimś momencie życia problemy ze zbyt wczesną ejakulacją. Zamiast traktować to jako problem, kobieta powinna wziąć na siebie odpowiedzialność za wyeliminowanie tego niedomagania. Może doprowadzić kochanka do orgazmu zanim jeszcze rzeczywiście zaczną się kochać, może użyć techniki ściskania lub formy stosunku kontrolowanego, zwanego techniką przerywania. Może również zastosować połączenie tych technik. Na cokolwiek padnie wybór pamiętać trzeba o tym, aby dawało to radość i przyjemność, a nie przymuszenie.

Jak spowodować wczesny orgazm

Poproś swego partnera aby położył się na plecach, a następnie doprowadź go przy pomocy swoich dłoni do wczesnego orgazmu. Nie używaj ust, gdyż mogłoby to być dla niego zbyt podniecające. Celem wczesnego orgazmu jest paradoksalnie, aby był on niepozorny.

Używając obu rąk pocieraj wolno jego penis. Gdy zbliża się orgazm, oprzyj się pokusie mocniejszego lub szybszego pocierania, po prostu utrzymaj ten sam rytm aż do spełnienia. Następnie doprowadź go przy pomocy swoich ust do ponownego podniecenia, tak aby był gotowy do odbycia stosunku. Kolejny orgazm powinien przychodzić znacznie wolniej.

Zabawa w ściskanie

Bardziej doświadczona para będzie zapewne znała technikę ściskania, która niestety kojarzy się z problemami i niepowodzeniami we współżyciu. Ale dla mężczyzny, który miewa za wczesny wytrysk, może ona być skuteczna, a co ważniejsze, może być też przyjemna.

Usiądź w wygodnej pozycji i zacznij go masturbować, na początku powoli, i doprowadź go do granic orgazmu. Uzgodnijcie wcześniej sygnał zbliżania się orgazmu lub co będzie prostsze namów go, aby ci o tym powiedział. Wstrzymaj pobudzanie i ściśnij mocno czubek penisa, wykorzystując do tego kciuk z jednej strony zarysowanej krawędzi penisa i dwa palce po przeciwnej stronie. Ściśnij mocno na jakieś 15-20 sekund, po czym erekcja członka powinna ustąpić.

Teraz używając ust doprowadź go ponownie do granic orgazmu, powinno to potrwać trochę dłużej. Znowu tuż przed wytryskiem, wyjmij penis z ust i mocno ściśnij. Jeżeli partner zdołał przedłużyć czas dochodzenia do orgazmu zastosuj teraz jedną z pozycji „na jeźdźca” i pozwól mu szczytować.

Technika przerywania

Sposobem na kontrolowanie czasu męskiego orgazmu, podczas rzeczywistego stosunku, jest przyjęcie przez kobietę pozycji, w której to ona wszystko kontroluje. Z tego powodu pozycja „na jeźdźca”, w której ruchy mężczyzny są ograniczone do minimum, jest najlepsza.

Oczywiście optymalne będzie przyjęcie pozycji, w której widzi się jego twarz, gdyż umożliwia to śledzenie jego reakcji. Każ mu się położyć na plecach, a następnie wejdź na niego opierając się na rozstawionych rękach i wprowadź penisa do pochwy, ale tylko trochę. Teraz bądź nieruchoma. Rozmawiaj z nim i staraj się odciągnąć jego myśli od tego co robisz, a co dla niego jest zapewne zbyt podniecające - niech spróbuje skoncentrować się na czymś innym. Opanuj wszelką pokusę aby poruszać dolnymi częściami ciała. Teraz weź go trochę głębiej i zacznij poruszać powoli pośladkami. Przy oznakach zbliżającego się orgazmu zatrzymaj się. jeżeli jest on tuż przed szczytowaniem, szybko się z niego wycofaj. Kiedy podniecenie się zmniejszy możesz dalej kontynuować ćwiczenie.

Brak orgazmu

Dla mężczyzny, który zaczyna mieć problem z osiągnięciem orgazmu, podstawową rzeczą jest nie podejmowanie stosunku tradycyjnego. Dla kobiety, chcącej pomóc, sytuacja ta jest trochę trudniejsza, aniżeli w przypadku zbyt wczesnego orgazmu, ale może zostać to obrócone we wspólną zabawę.

Początkowo będziesz musiała zwrócić więcej uwagi na jego podniecenie - całuj go, więcej głaskaj i przytulaj. Twój partner niemal na pewno będzie spięty, więc staraj się go rozluźnić.

Gdy idziecie razem do łóżka zastosuj jakąś ciekawszą grę wstępną, ale nie dotykaj na tym etapie jego penisa i okolic genitaliów.

Zachęć go do tego, żeby obserwował jak się masturbujesz aby go podniecić, jeżeli będzie chciał doprowadzić ciebie do orgazmu w podobny sposób pozwól mu na to. Ucz go tego co lubisz najbardziej. Zachęć go, żeby sam zaczął się onanizować i obserwuj co daje mu największą przyjemność. Następnie spróbuj sama odtworzyć wrażenia, które on sam u siebie wywoływał. Jeżeli ma na to ochotę, pozwól mu skoncentrować się na dawaniu przyjemności tobie, co powinno odciągnąć go od myśli o sobie.

Kochająca się para stosuje seks oralny jako część gry miłosnej i wie, że jest to efektywny sposób na doprowadzenie faceta do orgazmu, szczególnie jeżeli ma on kłopoty z jego osiągnięciem podczas stosunku tradycyjnego. Zachęć go do tego, aby się skoncentrował na wrażeniach wywoływanych przez twoje usta, język i ręce, gdy używasz ich do stymulowania jego członka, powoli doprowadzając go do szczytowania.

Dla niej

Nagle po bogatym i urozmaiconym życiu seksualnym ze swoim partnerem, kobieta może zacząć doświadczać trudności w osiągnięciu orgazmu. Może istnieć wiele przyczyn tego problemu, ale większość może rozwiązać kochający partner. Przyczynę takiego problemu jest znacznie trudniej znaleźć, aniżeli w przypadku mężczyzny, ponieważ chociaż potencjał seksualny kobiety może być znacznie wyższy niż u mężczyzny, jest ona także podatna na większy zakres ewentualnych problemów w tej dziedzinie. Chociaż przyczyna bywa nieraz prosta - rodzaj środka antykoncepcyjnego, jakiego ona używa, niedawne urodzenie dziecka czy napięcie przedmiesiączkowe. Ale jakikolwiek jest powód, potrzebuje ona pomocy i uwagi ze strony swego partnera, aby wrócić do pierwotnej sprawności seksualnej.

Kiedy seks staje się problemem, bliski kontakt fizyczny jest bardzo ważny i musi być dalej utrzymywany. Masaż zmysłowy jest jednym ze sposobów na to, by być blisko swego partnera.

Uwodź ją

Nawet najlepszy związek miłosny może stać się seksualnie jednostajny z upływem czasu, jest to więc okazja dla mężczyzny, aby odwrócić wskazówki zegara i traktować swoją partnerkę jak we wczesnym okresie znajomości.

Dla wielu kobiet w kochaniu liczy się bardziej podejście psychiczne - uczuciowe aniżeli sam seks. Jeżeli tak właśnie jest to ponowne uwodzenie zda egzamin. Wypróbowane i sprawdzone sposoby uwodzenia nie zawiodą, jeżeli będą użyte w trochę nowym kontekście. A więc weź swoją partnerkę na obiad, namów ją, aby ubrała się w rzeczy, w których czuje się dobrze, być może kup też mały prezent. Skoncentruj się na tym, aby ten wieczór, łącznie ze zbliżeniem miłosnym, pozostał w jej pamięci.

Stosuj grę wstępną

Zatrzymaj się na grze wstępnej tak długo jak tylko możesz, ale staraj się to robić z wyobraźnią. Używaj rąk, ust, wypróbuj wibrator, wykorzystaj wszystko co ona lubi. Całuj i pieść ją, mów do niej i skoncentruj się na tym, aby czuła się seksownie.

Niech rozbieranie jej rozbudza wasze zmysły, wykąp kochankę lub weź z nią prysznic, a następnie zastosuj erotyczny masaż. Kiedy się z nią kochasz wybierz pozycję, którą lubi, ale staraj się prowadzić grę miłosną wolno i w sposób jak najbardziej zmysłowy - nie przyspieszaj niczego. Cała gama pieszczot zastosowanych w odpowiednim momencie, sprawi, że kochanie się pozostanie w jej pamięci.

Wybierz pozycję

Większość pozycji ma w sobie coś szczególnego, ale pozycja boczna, gdy kobieta unosi swoje uda, a mężczyzna wchodzi w niej z boku jest jedną z najlepszych pozycji dla stosunku odprężającego. Pieść swoją partnerkę przy pomocy rąk i członka, nie zapominając o łechtaczce. Powiedz, że chcesz jej sprawić przyjemność.

Jeżeli trzeba zwiększyć tempo, możesz spróbować zmienić nastrój i pozwolić, aby to ona je podyktowała. Połóż się na plecach, niech ona usiądzie na tobie, ale odwrócona tyłem i stara się wykorzystać twoje ciało do sprawienia sobie przyjemności. Zachęć ją do fantazji i użycia własnych rąk, aby doprowadzić się do orgazmu.

Zastosuj pieszczoty po seksie

Ważne dla prawidłowego rozwoju pożycia seksualnego jest zastosowanie pomysłowej gry końcowej. Po stosunku całuj i pieść ją. Mów jak bardzo ją kochasz i jak jej potrzebujesz. Całuj jej piersi, a jeśli znowu stanie się pobudzona zacznij wszystko od początku. Jeśli nie możesz osiągnąć erekcji po tak krótkim czasie, doprowadź ją do orgazmu za pomocą ust. Staraj się pokazać, że to właśnie na jej przyjemności ci zależy i na dostarczeniu jej opierasz swoją własną satysfakcję.

Pokrewne artykuły