Idealna para, jakie cechy cenimy u partnerów

Otóż na pierwszym miejscu jest odpowiedzialność i opiekuńczość. Pracowitości oczekują przede wszystkim gorzej wykształceni - to oni, widać, naprawdę rozumieją ile w życiu znaczy ta cecha Do poszukiwania uczucia przyznają się młodzi i wykształceni, życiowej zaradności oczekują osoby w wieku średnim i z takim wykształceniem. A inteligencja i poczucie humoru to domena dobrze wykształconych.

Jakich partnerek pragną mężczyźni, a jakich partnerów kobiety? Faceci najczęściej cenią wrażliwość, inteligencję i uczucie żywione do nich, dużo częściej przyznają się też, że liczy się dla nich atrakcyjność seksualna i uroda u partnerki.

Kobiety zaś pragną mężczyzny opiekuńczego, odpowiedzialnego, pracowitego i zaradnego życiowo.

Taki zestaw cech jest potwierdzeniem psychologii, która dowodzi, że faceci poszukują u kobiet oznak płodności, kobiety zaś szukają partnera, który może zapewnić pożywienie i opiekę ich potomstwu.

Tematy z forum:

Jeżeli zaś chodzi o temat wieku, czyli kto w związku powinien być starszy - kobieta czy mężczyzna? Okazuje się, że dla większości partnerów, wiek nie ma znaczenia. Ci, którzy uważają że ma znaczenie, prawie zawsze są zdania, że to mężczyzna powinien być starszy.

Co jest najważniejsze u partnera (dane w procentach)

Odpowiedzialność:

78% - kobiety
58% - mężczyźni

Opiekuńczość:

66% - kobiety
50% - mężczyźni

Pracowitość:

64% - kobiety
49% - mężczyźni

Uczucie:

52% - kobiety
59% - mężczyźni

Zaradność:

50% - kobiety
38% - mężczyźni

Wrażliwość:

41% - kobiety
51% - mężczyźni

Inteligencja:

38% - kobiety
46% - mężczyźni

Atrakcyjność:

21% - kobiety
30% - mężczyźni

Uroda:

18% - kobiety
28% - mężczyźni
Odpowiedzi:

Moja dziewczyna chce, żebyśmy od razu się pobrali, chociaż jest to równoznaczne z zamieszkaniem u jej rodziców, ja wolałbym poczekać jeszcze przynajmniej jeden rok, do czasu gdy będzie nas stać na własne mieszkanie. Czy nie mam racji?

Masz. Jesteś przypuszczalnie bardzo rozsądny. Powinniście pomieszkać "na swoim" szczególnie w pierwszym okresie małżeństwa, ponieważ niezależnie od tego, jak układają się wasze stosunki z rodzicami, mieszkanie z nimi może wywołać wiele napięć i problemów.

Chodzę z moją dziewczyną od ponad 6 miesięcy, miesiąc temu postanowiliśmy wspólnie zamieszkać. Problem w tym, że od tego czasu nasze życie seksualne jest nieudane - pora nigdy nie wydaje się odpowiednia, a ponieważ oboje pracujemy, wieczorem dosłownie padamy na łóżko wykończeni. Wciąż dobrze nam się układa, ale ja się martwię. Czy wspólne zamieszkanie ujawniło niedopasowanie?

Mieszkanie ze sobą pod wspólnym dachem niewątpliwie przynosi stresy i napięcia, ale nie ma powodu, dla którego mielibyście pozwolić, żeby was one przytłoczyły. Jest to klasyczny przykład niemożności odnalezienia rytmu w uprawianiu miłości. Kiedy mieszkaliście osobno, seks był czymś nowym i ekscytującym. Teraz widzicie się nawzajem cały czas - zarówno z dobrej jak i złej strony, a powszednie kłopoty sprawiają, że oboje odczuwacie brak zainteresowania seksem.

Rozwiązaniem byłoby zarezerwowanie nieco czasu na uprawianie miłości i praca nad wniesieniem na powrót w wasze życie nieco dawnej tajemniczości. Zrób niespodziankę swojej dziewczynie przełamując codzienną rutynę. Zaaranżuj niespodziewane wspólne wyjście do restauracji albo wyjazd na weekend i staraj się być jak najbardziej tajemniczy i seksowny. Na pewno zauważycie, że seks nie jest czymś, co można wcisnąć między przepierkę a oglądanie telewizji. Po pewnym czasie wasze codzienne życie ustabilizuje się i znajdziecie czas na miłość.

Pokrewne artykuły