Seks oralny

Seks oralny jest jedną z najintymniejszych technik miłosnych. Do niedawna uważano seks oralny za perwersję. W najlepszym wypadku był dla większości nieprzyzwoitą subtelnością, domeną "zawodowców" i prostytutek, najczęściej uważany za obrzydliwie niemoralny.

Obecnie popularne jest mniemanie, że seks oralny wpływa na intymność, zaufanie, otwartość i czułość - odczucia całkiem różne od stosunku. Wywołuje on podniecenie i zadowolenie u obojga partnerów.

Istnieją dwie nazwy dla seksu oralnego. Ssanie, lizanie i całowanie w miejscach erogennych kobiety nazwano cunnilingus. Podobny kontakt ust z członkiem to fellatio. Słowo cunnilinctio pochodzi od łacińskiego "cun-nus" - żeńskie organy płciowe, i "lingere" - lizać. Fellatio pochodzi od "fellare", co znaczy ssać.

Fellatio i cunnilingus uprawiane równocześnie przez dwoje ludzi są znane jako "soixante neuf", francuskie "69". Cyfry są symbolem dwojga partnerów leżących obok siebie z twarzą przy nogach drugiej osoby.

Dlaczego seks oralny?

Seks oralny może być pełnym przeżyciem seksualnym samym w sobie, przy czym jedno lub oboje partnerzy osiągają orgazm. Częściej "używa się" go w ramach pieszczot wstępnych przed stosunkiem genitalnym.

Cunniling - dla niej

W pozycji tej mężczyzna ustami i językiem stymuluje wargi sromowe oraz łechtaczkę partnerki. Stosunek w tej formie jest także bardzo podniecającym przeżyciem dla faceta, gdyż daje łatwy dostęp do łechtaczki...

Fellatio - dla niego

Tutaj kobieta ssie, liże, całuje i stymuluje ręką penisa swojego partnera. Kobieta pieszcząc partnera ustami, musi pamiętać, że najintensywniej odczuje on pieszczoty, gdy partnerka zajmie się stymulacją jego główki...

Rady dla obu płci

Oto, co należy, a czego nie należy robić w czasie seksu oralnego:

  • Nigdy nie gryźcie organów płciowych, nawet w zabawie. Gorączka chwili może was ponieść i zranicie partnera.
  • Zawsze bądźcie pedantycznie czyści. Codziennie myjcie swoje narządy płciowe.
  • Z góry ustalcie "reguły gry" - szczególnie w kwestii połykania nasienia przez kobietę.
  • Bądźcie ostrożni. Nagłe ruchy członkiem głęboko w usta kobiety są nie tylko bezmyślne, ale mogą być też niebezpieczne.

Dla wielu kobiet cunnilingus jest bardziej podniecające niż stosunek. Usta sprawniej nawilżają od pochwy, a przeciętny mężczyzna ma większą kontrolę nad nimi niż nad narządami płciowymi. Język, wykonujący błyskawiczne ruchy, jest delikatniejszy od skóry palców, więc stymulacja oralna doprowadza do orgazmu nawet te kobiety, które mają z tym zwykle trudności.

Tematy z forum:

Dla mężczyzny fellatio jest wyjątkowo podniecające, ponieważ bardzo się różni od stosunku "konwencjonalnego". Wargi wyłożone taką samą tkanką co pochwa, dają te same odczucia. Osiąga się też wtedy wysoki stopień intymności, pozwalający mężczyźnie czuć się adorowanym i być pasywnym, czego od czasu do czasu może pragnąć. Jest to również wyjątkowo skuteczny sposób na ponowne pobudzenie mężczyzny do ponownego kochania się.

Dla wielu ludzi sama myśl o seksie oralnym nadal jest niesmaczna. Oceniają ją jako "brudne" dotykanie wargami i językiem organów używanych do wydalania, albo po prostu są nieśmiali. Szczególnie kobiety odnoszą się z rezerwą do tak dokładnego "badania", mając przekonanie, że ich obszary sromowe są mało atrakcyjne.

Seks oralny nie jest odbierany jednoznacznie również przez mężczyzn. Niektórzy z nich sądzą, że jest niehigieniczny a nawet nienormalny. Mogą też czuć obawę przed powierzeniem swojej "męskości" zębom partnerki albo też idealizując kobiety nie chcą ich w swoim mniemaniu poniżać.

Seks oralny kwestią wyboru

Inną przyczyną jest przekonanie mężczyzn, że pragnienie seksu oralnego wyraża tendencje homoseksualne, których się obawiają i wstydzą. Tymczasem dla zdrowych par nie ma w tym nic nienormalnego, perwersyjnego czy niehigienicznego. Jest po prostu dodatkową formą aktywności seksualnej.

Większość ludzi w czasie kochania całuje ciało partnera - ramiona, piersi, plecy, brzuch. Seks oralny jest tego naturalnym następstwem - pocałunkiem pieszczącym najbardziej intymne części ciała kochanka.

Podczas gdy otwartość i uczciwość wzajemna, jeśli chodzi o pragnienia, jest w związku rzeczą pozytywną, to jednak nikt nie może być zmuszany do tego, czego nie lubi. Jeżeli ty chcesz seksu oralnego, a twój partner nie, spróbuj zrozumieć jego rezerwę i wyjaśnij sprawę z cierpliwością i wyrozumiałością.

Nikogo nie powinno się przymuszać emocjonalnym szantażem do spełnienia żądań lub nalegań bezmyślnego kochanka. Seks oralny z poczucia obowiązku byłby bardziej obraźliwą harówką niż zmysłowym doświadczeniem, jakim być może i powinien.

Pozytywne strony seksu oralnego

Poza sprawianiem przyjemności obydwu partnerom w pewnych okolicznościach może to być najpraktyczniejszy sposób kochania się, na przykład kiedy niewskazana jest penetracja pochwy, brak środków antykoncepcyjnych czy po porodzie. Może być pomocny, gdy mężczyzna ma kłopoty z erekcją (brak wzwodu lub przedwczesny wytrysk), a chce doprowadzić partnerkę do orgazmu.

Seks oralny pomaga w rozwiązywaniu problemów seksualnych u obu płci. Kobiety uważające się za oziębłe, doznają dzięki niemu wielokrotnych orgazmów. Impotenci są w stanie zadowolić partnerki, a fellatio pomaga im czasem we własnych problemach seksualnych.

Seks oralny dostarcza nowych bodźców i atrakcji życiu seksualnemu, które nieco już znudziło się partnerom, a także zbliża kochanków.

Odpowiedzi:

Mój chłopak lubi seks oralny. Wiem, że mnie także sprawiałoby to przyjemność, gdyby nie obawy, że zapach mojej pochwy będzie dla niego nieprzyjemny, jednak on zapewnia mnie, że woń ta go podnieca i pragnie tylko, żebym się odprężyła i przestała tym martwić. Czy możliwe, że mówi prawdę?

Oczywiście. Celem naturalnych wydzielin pochwy, pojawiających się szczególnie w momencie pobudzenia seksualnego, jest zwiększenie poziomu podniecenia partnera - wydzieliny te zawierają ukryte substancje przyciągające, zwane feromonami. Tak więc odpręż się i rozkoszuj swoimi odczuciami. O ile tylko będziesz regularnie się myła (przynajmniej raz dziennie, a częściej podczas upału) i regularnie zmieniała bieliznę, nie będzie powodu do niepokoju o wystąpienie nieprzyjemnych woni.

Pokrewne artykuły