Rytm seksualny

Zanim dojdzie do zbliżenia, powinniście poznać i dostosować się do rytmu partnera. Skoro ustaliliście, że oboje jesteście w nastroju do miłości, spróbujcie określić, czy partner chce być dziś aktywny czy bierny i uzależnijcie od tego swoje podejście do seksu.

Kiedy zaczynacie się kochać, oceń poziom podniecenia u twojej partnerki. Jeśli jest wysoce pobudzona i ma ochotę na zbliżenie, podczas gdy ty jesteś skłonny działać powoli, staraj się przedłużyć grę wstępną. Zachęć ją zmysłowymi, długimi pocałunkami i delikatnym masażem do seksu oralnego i pozwól sobie na bierne zachowanie, oddając prowadzenie partnerce.

Pozwól, partnerce na swobodne zachowanie i różne pieszczoty, gdy ty dochodzisz do podobnego poziomu podniecenia - jest to bardzo ważne. Pod żadnym pozorem nie odpychaj swojej kochanki, ani nie bądź na tyle bezpośredni, by powiedzieć "chwileczkę". Posunięcia tego rodzaju sprawią, że poczuje się nieatrakcyjna i stłumi swoją namiętność. Wykaż dużo zrozumienia.

Spróbuj popatrzeć na zachowanie partnerki inaczej. Nieważne jak ty sam jesteś roznamiętniony. Jeśli twoja kobieta jest jedynie skuszona myślą o seksie, musisz zrobić wszystko, żeby doprowadzić ją do stanu większego rozbudzenia, zanim nastąpi stosunek.

Zainteresuj się potrzebami partnerki, jej wrażliwymi miejscami - całuj ją w uszy, pieść zmysłowo, gdy jest jeszcze całkiem ubrana albo zachęć do rozebrania się pod pretekstem masażu, który zrelaksuje ją i pozwoli zapomnieć o problemach dnia. Następnie, gdy zacznie reagować, możesz pozwolić sobie na bardziej podniecające pieszczoty.

Bądź równie wrażliwy na sygnały symbolizujące pragnienie bycia przytulanym, jak i na brak chęci angażowania się w jakiekolwiek (poza najłagodniejszymi) intymne pieszczoty. Pamiętaj, że ten rodzaj seksualnego kontaktu jest równie ważny dla związku, jak miłosna swawola, ponieważ wyrasta z elementarnej ludzkiej potrzeby bycia chronionym i kochanym. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, nie rób nic na siłę, postaraj się ochłonąć, ponieważ za dzień lub dwa wasze role mogą się odwrócić.

Już w fazie pieszczot wstępnych rytm jest najważniejszy. Gwałtowne, i nieregularne bodźce mogą działać odpychająco, a nic nie jest bardziej ekscytujące niż delikatny, rytmiczny nacisk na skórę. Gdy pieścisz partnera(kę), zwróć uwagę na reakcję jego ciała.

Tematy z forum:

Rytmiczne pieszczoty

Zaczynaj powoli, szukając i badając, aż wyczujesz odpowiedź ciała partnera. Wtedy nieco wzmocnij bodźce i zmień ich rytm na szybszy, cały czas uważnie śledząc, które miejsca i jakie pieszczoty najbardziej jego pobudzają.

Dla niego:

W przypadku pieszczot genitalnych najważniejsze jest rozpoznanie i opanowanie rytmu, który sprawia twojemu partnerowi największą rozkosz. Występuje tu ogromne zróżnicowanie w zależności od osoby - na przykład niektórzy mężczyźni lubią stanowczy uchwyt dłoni i gwałtowne, nabierające niemalże szalonego tempa pieszczoty penisa w momencie zbliżania się do orgazmu. Inni lubią delikatność i chcą, by wszysto przebiegało powoli, a tempo wzrosło tuż przed wytryskiem.

Dla niej:

Tak samo jest w wypadku kobiet. Niektóre ulegają pobudzeniu dopiero pod wpływem długich i mocnych bodźców stymulujących łechtaczkę połączonych z dość intensywnym pobudzaniem palcami pochwy. Inne oczekują tylko lekkich "muśnięć" łechtaczki, a wszystkie pozostałe warianty są raczej bolesne i nie sprawiają przyjemności.

Zwróć uwagę, by pieszczoty genitalne miały równy rytm, bo tylko wtedy przynoszą prawdziwe zadowolenie. Pamiętaj, że opanowanie tego wymaga czasu. Jednym ze sposobów poznania potrzeb partnerki jest zachęcenie jej, do masturbacji w twojej obecności, co pozwala wnikliwie obserwować rytm dłoni i całego ciała.

W przypadku mężczyzny zwracaj szczególną uwagę na ułożenie jego ręki, nacisk, jaki stosuje i przede wszystkim na rytm ruchów. Staraj się zaobserwować ich tempo i czas trwania, czy stają się szybsze, gdy zbliża się orgazm. Obserwuj uważnie moment szczytowania, zapamiętaj wszystko, żeby można było odtworzyć te ruchy następnym razem, gdy przyjdzie twoja kolej.

Jeśli to ona się masturbuje, popatrz w jaki sposób stymuluje łechtaczkę, jak szybkie są ruchy jej palców do wewnątrz i na zewnątrz pochwy i tempo wszystkich innych pieszczot, jakim się oddaje.

Rytm w seksie oralnym

Kiedy kobieta siedzi na kolanach partnera twarzą do niego, łatwiej całować i ssać jej sutki, ocenić stopień rozkoszy oraz reakcję na pieszczoty.

Wiele z poprzednich doświadczeń można wykorzystać również w seksie oralnym. Pary, które mają wprawę w stymulacji oralnej starają się nadać swoim ruchom regularność i zestroić je z rytmem partnera przez cały czas trwania aktu.

Przy stymulacji oralnej kobiety jak i w początkowej fazie stymulacji oralnej mężczyzny ważne jest opanowanie ruchów języka. Stosuj tego samego rodzaju ruchy i skoncentruj się na obszarach najwrażliwszych. Często jest to żołądź penisa i łechtaczka.

Rytm i stosunek

Zanim dojdzie do zbliżenia, powinniście oboje być w pełni pobudzeni i gotowi na seksualną sesję, by wszystko przebiegało w doskonałej harmonii i przyniosło rozkosz.

Dobrze jest, gdy kobieta podczas zbliżenia oceni na podstawie tempa i intensywności ruchów, jak szybko nastąpi wytrysk. Jeśli zajdzie taka potrzeba, powinna zareagować szybko, żeby osłabić podniecenie partnera - zmienić pozycję na taką, która mniej go pobudza lub zachęcić, by stymulował ją dłonią, podczas gdy sama będzie unikać tego w jego przypadku. Jeśli okaże się, że musi zastosowć technikę "palca i kciuka", żeby powstrzymać go przed ejakulacją - oznacza to, że pozwoliła, by jego podniecenie osiągnęło apogeum. Chodzi o to, żeby raczej zmniejszyć tempo, niż spowodować zbyt szybkie zakończenie pieszczot.

Jeśli jesteś mężczyzną, podejmij wysiłek, żeby dostroić się do partnerki wyczuwając jej ruchy. Nie bądź gwałtowny, jeśli jej ruchy są powolne i delikatne. Odpręż się nieco i postaraj bardziej ją pobudzić, stosując inny rodzaj stymulacji, aż jej ruchy staną się bardziej namiętne.

Pamiętaj, że nawet jeśli potrafisz długo utrzymać erekcję, zawsze istnieje możliwość, że ją po chwili znuży stosunek o spokojnym rytmie i będzie wolała powrócić do fazy intymnego masażu.

I ostatnia sprawa. Oboje powinniście pamiętać, że co jednego dnia wyjątkowo podnieca, następnego może równie łatwo gasić pożądanie. Rytmy seksualne to nie programy komputerowe. Zawsze należy obserwować partnera, by zorientować się, co aktualnie odczuwa i zadowolić go.

Odpowiedzi:

Wypróbowaliśmy z moją dziewczyną wiele rodzajów pozycji miłosnych i odpowiadają nam niemal wszystkie z nich, ale zdaje się, że niektóre sprawiają jej o wiele więcej rozkoszy niż inne i przeżywa wtedy naprawdę intensywne orgazmy. Dlaczego tak się dzieje?

Nie ulega wątpliwości, że mężczyźnie najłatwiej włożyć członek równolegle do ścianek pochwy partnerki. Ponieważ kobieta może odbierać różnorakie wrażenia, warto zmienić kąt penetracji przez odpowiednie wprowadzenie penisa.

Prawdopodobnie Twoja dziewczyna ma wrażliwy punkt G i kiedy współżyjecie w takich pozycjach, w których członek dotyka przedniej ściany pochwy, wtedy Twoja dziewczyna osiąga najintensywniejsze orgazmy. Spróbuj stymulować u niej to miejsce ręką i doprowadź ją w ten sposób do orgazmu. Dzięki temu będzie mogła porównać swoje odczucia.

Zobacz proponowane pozycje erotyczne:
Astride

(okrakiem)

Crawl

(na pieska)

Cross

(na krzyż)

Fellatio

(seks oralny)

Pokrewne artykuły