Perliste grudki prącia

Perliste grudki prącia (ang. pearly penile papules PPP) to małe guzki (grudki), które otaczają obręcz główki penisa. Są one zazwyczaj w kolorze cielistym lub nieco jaśniejsze i mają kształt kopuły. Często wyglądają na obwodzie główki penisa jak sznur pereł, stąd ich nazwa "perliste".

Oto przykład jak wyglądają perliste grudki prącia wokół obręczy główki penisa:

Perliste grudki prącia to defekt kosmetyczny, lekka anomalia a nie zmiana chorobowa! Nie mają żadnych szkodliwych skutków, nie przeszkadzają i nie są niewygodne np. podczas uprawiania seksu lub innych czynności. Jedyne co może przeszkadzać to negatywne nastawienie psychiczne, niepotrzebne przeżywanie i wyolbrzymianie problemu. Niektórzy faceci błędnie zakładają, że zarazili się brodawczakiem albo, że są to torbiele łojowe lub jeszcze inna choroba która przenosi się drogą płciową, gdy po raz pierwszy zauważają u siebie grudki.

Leczyć czy nie leczyć

Leczenie nie jest konieczne a nawet jest zbędne, nie ma jakiegokolwiek ryzyka związanego z posiadaniem tego typu zmian, te niegroźne guzki są zupełnie normalne. Według danych medycznych od kilku do kilkunastu procent mężczyzn jest posiadaczami grudek perlistych. Jeżeli więc zauważyłeś je równeiż u siebie, wiedz o tym, że nie tylko Ty możesz pochwalić się z ich posiadania.

Jeżeli jednak czujesz się źle z powodu ich obecności poniżej pasa, istnieją dwa sposoby aby je usunąć:

  • mrożenie CO2
  • chirurgiczne usuwanie laserem

Bardzo popularną metodą usuwania wykorzystywane przez lekarzy, jest dwutlenek węgla (CO2) Laserowe leczenie gazem, dermatolodzy używają go do skóry, zabiegów chirurgicznych, ponieważ woda bardzo dobrze absorbuje światło wysokiej częstotliwości. Zabieg jest odpłatny i kosztuje około 1500 zł.

Odpowiedzi

Kiedy mój chłopak i ja kochamy się, lubię jak wkłada dwa palce do pochwy doprowadzając mnie do orgazmu z równoczesnym stymulowaniem brodawek. Chce on poruszać palcami, przypomina to ruchy frykcyjne penisa, ale ja wolę, jak trzyma je zupełnie nieruchomo. Czy moje upodobania są dziwaczne?

Nie. Większość mężczyzn utożsamia wszystkie rodzaje penetracji ze stosunkiem i trudne, a czasem niemożliwe, jest przekonanie ich, że kobietom nie zależy czasem na penetracji, jeśli Twój chłopiec próbuje zadowolić Ciebie, czemu nie wyjaśnisz mu tej prawdy i nie namówisz, żeby robił dokładnie to, czego pragniesz? Niestety, podobne dylematy często powstają w związkach, w których kobieta nie chce zrobić dla mężczyzny tego, co mu najbardziej odpowiada, więc on w rewanżu (zazwyczaj nieświadomym) nie zadowala jej w maksymalny sposób. Moglibyście ze sobą o tym porozmawiać i nauczyć się dostosowywać do wzajemnych potrzeb.

Tematy z forum:

Pokrewne artykuły