Fascynujący smak miłości

Przez wieki uważano, że siedliskiem pożądania jest serce. Dzisiaj wiadomo, że najważniejszą rolę w narodzinach miłości odgrywa mózg i produkowane przez niego substancje chemiczne.

To hormon namiętności jest sprawcą emocjonalnego zamieszania. Kiedy uniesienie mija, jedni się rozstają, inni dalej chcą być ze sobą. Stan zakochania, przeradza się wtedy w prawdziwą miłość, która prócz erotycznego szaleństwa, ma do zaoferowania poczucie bezpieczeństwa, wzajemny szacunek i pomoc. W tym czasie w mózgu zaczyna wydzielać się endorfina, hormon szczęścia, który koi, łagodzi i uspokaja rozszalałe emocje.

Bo to się zwykle tak zaczyna

Czasem wystarczy po prostu niewinne spojrzenie, innym razem przypadkowe dotknięcie, by serce zaczęło bić mocniej, w głowie pojawił się dziwny zamęt, a nagły przypływ euforii oznajmił, że dzieje się z tobą coś bardzo przyjemnego. Pożądanie może zrodzić się nagle, zupełnie nieoczekiwanie, ale może też narastać powoli. Sam tak naprawdę nie wiesz dlaczego, ale marzysz aby znaleźć się w objęciach tej a nie innej osoby, coś ciebie do niej przyciąga i sprawia, że zaczynasz zachowywać się inaczej niż zwykle.

Tematy z forum

Dlaczego tak się dzieje? Bo pojawiające się emocje sprawiają, że wzrasta poziom adrenaliny we krwi. To za jej sprawą nasze źrenice lśnią i rozszerzają się, krew zaczyna krążyć coraz szybciej, a oddech nabiera dziwnego przyspieszenia. Organizm wydziela tak zwane feromony, czyli lotne substancje zapachowe, które wabią płeć przeciwną.

Etapy erotycznego uniesienia

Oczy-ciało Ona lub on dostrzega kogoś atrakcyjnego. Nerw wzrokowy wysyła impulsy nerwowe do mózgu.

Oczy - oczy Ich spojrzenia się spotykają. Nadnercza zaczynają wydzielać adrenalinę. Mięśnie twarzy naprężają się i pojawia się znaczący uśmiech.

Głos - głos Mózg przetwarza napływające informacje, których źródłem jest ton głosu, sposób gestykulacji. Rozmówcy dochodzą do wniosku, że mają ochotę na coś więcej.

Ręka – ręka Gdy dłonie jej i jego zetkną się, niby przypadkiem, wtedy to zwiększona dawka hormonów pobudza mózg, serce oraz płuca. Niektórzy odczuwają również ssanie w brzuchu – to także skutek pobudzenia organizmu przez adrenalinę, która wzmaga napięcie ścian żołądka.

Ramię - plecy Ona i on siedzą blisko siebie. Zmysł węchu odbiera feromony – seksualne substancje pobudzające wytwarzane przez gruczoły potowe, rozsiane na skórze. Rośnie napięcie.

Ręka – talia Ręce jej i jego dotykają się bardziej znacząco, kierując ku intymnym miejscom. Stężenie adrenaliny we krwi podnosi się, a mięśnie napinają. Receptory dotyku na ciele informują, czy jest on przyjemny czy natarczywy. Przysadka wydziela endorfiny. Dzięki temu mięśnie znów się rozluźniają.

Usta – usta Pora na oczekiwany pocałunek. Gdy pieszczoty stają się coraz bardziej namiętne, krew krąży szybciej, co zwiększa wrażliwość warg.

Ręka - ciało Nie przerywają pieszczot. Oboje szybciej oddychają. U niej krew napływa do okolic miednicy, nabrzmiewają ciałka gąbczaste znajdujące się w wargach sromowych. Pochwa wilgotnieje. U niego następuje zwiększenie objętości prącia.

Stosunek - orgazm I tak dochodzi do finału. Oboje są już w pełni gotowi. Szybciej oddychają (25 - 30 oddechów na minutę), a tętno przekracza 130 uderzeń na minutę. Akt seksualny tuż-tuż. W trakcie orgazmu narządy męskie i żeńskie rytmicznie kurczą się.

Pokrewne artykuły