Feromony, magia zapachu

Dlaczego w obecności niektórych osób czujemy się dziwnie podekscytowani, a nasze serce łomocze jak szalone? Co jest przyczyną, że dziewczyna i chłopak, którzy poznali się przypadkiem np. na dyskotece, przez cały wieczór tańczą tylko we dwoje, a świat zewnętrzny przestaje się dla nich liczyć? Dlaczego pewne osoby wydają się nam niezwykłe, atrakcyjne i pociągające, mimo iż nie wyróżniają się niczym specjalnym w tłumie.

Pytanie to zajęło naukowcom kilkadziesiąt lat. A odpowiedź brzmi - FEROMONY! Ta obco brzmiąca i intrygująca nazwa wiele kryje. Są to bezwonne zapachy, które odbieramy przez specjalne receptory, znajdujące się w przegrodzie nosowej. Sam przyznasz, że nie brzmi to ciekawie, ale...

Mówiąc wprost - każdy z nas ma swoją indywidualną woń, która przyciąga lub odpycha płeć przeciwną. Tak więc natura sama podsuwa nam odpowiedź, która kobieta bądź mężczyzna jest dla nas przeznaczony. Można powiedzieć, że feromony prowokują nas do miłości, nastrajają romantycznie - i wprowadzają w stan podniecenia ! To dzięki nim pierwszy dotyk, pocałunek przysparza o dreszczyk emocji, drżenie ciała.

Tematy z forum:

Śmiało można określić je jako naturalny afrodyzjak naszego ciała. Jednak trudno wymagać, by feromony gwarantowały nam w stu procentach udany związek. One mogą pomóc - a o resztę musisz postarać się sam (lub sama).

Odpowiedzi:

Mój partner ciągle daje mi do zrozumienia, że mu wadzę i jest wiecznie nie zadowolony. Trwa to już rok, a ja mam dość.

W twoim pytaniu jest już odpowiedź: On jest niezadowolony - ty masz dość. Czas podjąć decyzję o rozstaniu bo po co to dalej ciągnąć. Odważ się i zrób 1 krok, albo czekaj aż on to zrobi. Wasz związek się nie rozwija i raczej nie ma szans na powodzenie, co zapewne sama zauważyłeś.

Czy dobrze jest poślubić osobę o odmiennych cechach charakteru?

Czasami ludzie o przeciwnych charakterach uzupełniają się nawzajem w dziedzinach, w których każda ze stron posiada braki. Jednak człowiek zmienia się wraz z upływem lat i kiedyś może to być przyczyną problemów. Na przykład, bardzo dynamiczny mężczyzna poślubia raczej pasywną dziewczynę i oboje zgadzają się z faktem, że on podejmuje wszystkie decyzje. Jednak dziesięć lat później i ona pragnie mieć wpływ na wspólne sprawy i jeśli mąż nie jest wystarczająco "elastyczny" żeby zaakceptować zmiany i u- szanować potrzebę wspólnego decydowania, małżeństwo może popaść w kłopoty.

Pokrewne artykuły