Dlaczego warto uprawiać seks

Miłosna rozkosz daje kobiecie więcej niż kosmetyki, witamina C i środki hormonalne. Kochaj się na zdrowie. Miłość wzmacnia organizm, łagodzi ból, opóźnia starzenie, poprawia nastrój. Nie wymaga recepty, nie jest gorzka, a jedynym działaniem ubocznym jest to, że uzależnione od witaminy S źle znosimy przerwy w kuracji.

Zakochani zajmują się sobą do czwartej nad ranem, o siódmej wyskakują z łóżka i spieszą do pracy. Nie mają czasu ani ochoty myśleć o jedzeniu, żyją powietrzem i miłością. Według tego, co głoszą lekarze, taki tryb życia może wykończyć każdego. A jednak zakochani stanowią najzdrowszą część ludności. Jak to możliwe? Naukowcy wiedzą od dawna, że zdrowie i samopoczucie zależą od hormonów. Najnowsze badania wykazały, że seks spełnia w ludzkim organizmie funkcję katalizatora, który pomaga ustrojowi osiągnąć najdoskonalszy stan chemiczny.

Badania kobiet nie zażywających pigułek antykoncepcyjnych i oddających się przynajmniej raz w tygodniu rozkoszy seksu wykazały, że ich cykle miesiączkowe były regularne. Poza tym nie miały kłopotów z płodnością, a okres przekwitania przebiegał u nich łagodnie w przeciwieństwie do pań, które rzadko spędzały noce we dwoje. Dobrze wiemy, że orgazm wysyła do mózgu gigantyczną falę energii. Dlatego wszystkie dobrodziejstwa seksu przypisywano właśnie orgazmowi. Ale stwierdzono, że w tym wypadku nauka się myli. Grupa porównawcza kobiet przeżywających szczytowanie wywołane masturbacją miesiączkowała równie nieregularnie, co grupa kobiet nieaktywnych seksualnie.

Antidotum nie był więc sam orgazm. Okazało się, że kiedy kobieta wdycha zapach mężczyzny, feromony docierają do mózgu i ożywiają produkcję estrogenów, żeńskich hormonów płciowych, które stabilizują procesy systemu rozmnażania. Wniosek brzmi więc nieco żartobliwie: Każda kobieta powinna jak najczęściej wdychać zapach mężczyzny.

Mężczyźni są często bardziej łasi na pochlebstwa niż kobiety, więc mów mu komplementy. Powiedz jak bardzo go kochasz i pragniesz. Mów szczerze i bezpośrednio. Większość woli ten rodzaj rozmowy, ponieważ mogą stwierdzić, że potrzeby partnerki są tak samo naturalne jak jego.

Od jesieni do wiosny, gdy ryzyko przeziębienia i grypy jest szczególnie wysokie, mało komu przychodzi do głowy, że to właśnie seks stanowi najskuteczniejszy środek leczniczy. Wspomaga wytwarzanie leukocytów, które przychodzą na odsiecz białym krwinkom, przeczesując organizm w poszukiwaniu bakterii i innych obcych ciał. Jednak nie tylko wirus grypy lęka się gier miłosnych. Również w przypadku bardziej skomplikowanych schorzeń, na przykład raka piersi, orgazm sprawdził się jako sprzymierzeniec zdrowia. Szczególnie przekonujące okazały się wyniki eksperymentu gdzie badano 24 kobiety cierpiące na raka piersi. W ciągu czterech lat wyzdrowiały tylko te pacjentki, które regularnie przeżywały orgazm. Zarówno pieszczoty ukochanego mężczyzny, jak i działanie wibratora zwiększały o 20 proc. produkcję limfocytów T3 i T4, eliminując intruzów w układzie immunologicznym.

Tematy z forum:

Seks nie tylko wzmacnia system odpornościowy, również łagodzi ból. Wśród lekarzy popularne jest powiedzenie, że ból to krzyk tkanki domagającej się przepływu energii. Bóle przedmenstruacyjne powstają w rezultacie nagromadzenia krwi w podbrzuszu pod wpływem podniesionego poziomu progesteronu, hormonu spulchniającego macicę. Skurcze macicy wywołane orgazmem włączają nagromadzoną krew do cyrkulacji i bóle mijają. Pierwsze dni miesiączki kobiety często spędzają w łóżku, zwinięte jak embrion, z cierpiącą miną na twarzy i ciepłym termoforem na brzuchu. Za bóle miesiączkowe odpowiadają prostaglandyny, hormonopodobne substancje powodujące między innymi skurcze macicy, wydalające nagromadzoną krew. Podczas orgazmu poziom prostaglandyn obniża się, a bóle przechodzą, przynajmniej na dłuższą chwilę.

Seks to także bliskość dwojga ludzi, którzy wzajemnie się pieszczą, głaszczą i masują. Podczas czułych gier miłosnych najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny dla zdrowia jest dotyk. Erotyczny masaż pobudza przewody, którymi w ciele płynie życiodajna energia. Dobry seks to łagodny i przyjemniejszy! wariant akupunktury. Głaskanie, znane zresztą jako najstarsza metoda leczenia, skutkuje w chorobach gośćcowych, zapaleniach, nerwobólach i astmie.

Seks odmładza, przepełnia energią kobiety i mężczyzn. Kolejny raz udowodniono starą prawdę. Kto tego nie zna? Płonące policzki, przejrzyste spojrzenie, lśniąca potem skóra. Zdobyliśmy szczyt, czujemy się jak zwycięzcy, pełni energii i wigoru. I znowu to zasługa estrogenu, który wygładza skórę, napręża ją, zapobiega żylakom, stawia czoło cellulitowi.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w czasie uprawiania namiętnego seksu organizm spala 4,2 kalorii na minutę, tyle, ile zużywamy w ciągu 4 minut gry w tenisa. - Tylko proszę nie przesadzać - również w seksie powinniśmy zachować umiar. Wystarczy popatrzeć, jak staro wyglądają sportowcy trenujący ponad siły. Seks nie tylko przysparza energii, lecz również ją zużywa. Kto regularnie trzy razy w tygodniu gimnastykuje się w łóżku, zużywa tyle energii, co maratończyk.

Czego ten seks nie potrafi?! Obojętne, czy chodzi o endorfiny, estrogeny czy leukocyty. Wygląda na to, że jest dobry na wszystko. - Ludzie, którzy uprawiają seks, są zdrowsi, bardziej energiczni, mniej bojaźliwi i mniej wrodzy wobec bliźnich.

Odpowiedzi:

Lubię prowokować i troszkę uwodzić ale nie chcę zyskać opinii flirciarza. Czy można tego jakoś uniknąć?

Zdobędziesz taką opinię jeśli przy każdej okazji będziesz uciekał się wyłącznie do flirtu. Natomiast kokietowanie od czasu do czasu kogoś kogo autentycznie lubisz, jest absolutnie dopuszczalne i nie wyrobi ci złej opinii. Unikaj flirtowania z przewrażliwionymi osobami, które mogą źle zrozumieć twoje intencje.

Pokrewne artykuły