Podstawowe sekrety szczęśliwego małżeństwa

Chciałbyś czuć się zawsze kochany i mieć zaufanie do swojej partnerki? Poznaj kilka sekretów udanego związku. Czy istnieją idealne małżeństwa? Prawda jest taka, że ideałów na świecie nie ma, a o małżeństwo trzeba jak o ogród dbać każdego dnia.

Lubimy swoje zalety, kochamy swoje wady

Twoja żona wydawała ci się kiedyś chodzącym ideałem, ty dla niej też. Z czasem zaczęliście dostrzegać swoje wady. Nauczcie się akceptować większość z nich. Jeśli widzisz w partnerce głównie wady, usiądź z nią wieczorem i niech każde poda powiedzmy dziesięć zalet drugiego. Zobaczysz, jak wielką moc mają wypowiadane dobre słowa.

Seks jest bardzo ważny

Najmocniejszym klejem, który spaja związek, jest udany seks. Dbajcie o to, by w łóżku było wam cudownie. Jak to zrobić? Nie potrzeba tu żadnych wyrafinowanych technik, a także dziwnych pozycji, wystarczy tylko lubić siebie oraz podobać się sobie. Dobry seks daje satysfakcję dla serca, umysłu i ciała, daje poczucie bliskości, budzi dobre wspomnienia.

Opiekujemy się sobą nawzajem

W dobrym związku partnerzy w sytuacjach trudnych traktują siebie wzajemnie trochę jak dziecko, które trzeba uważnie wysłuchać, przytulić i pocieszyć. Ważne jest, by robiły to obydwie strony. Jeśli twoja partnerka o tym nie pamięta, mów jej wyraźnie, że bardzo tego chcesz i oczekujesz.

Wszędzie we dwoje? - ależ nie!

Jeśli wszystko będziecie robili wspólnie, jak możecie być dla siebie wciąż atrakcyjni? Czasem trzeba od siebie odpocząć. Dobrze, jeśli każde z was będzie miało swoje sprawy i zainteresowania, swoich przyjaciół oraz znajomych. Dzięki temu wasze rozmowy będą ciekawsze. Wzajemne zaufanie to fundament udanego związku.

Wydawać by się mogło, że moja siostra i jej maż tworzyli idealną parę. Nikt z rodziny nigdy nie słyszał, żeby się któcili. Tymczasem w zeszłym tygodniu siostra przyszła do domu do mamy i oświadczyła, ze dłużej nie zniesie swojego małżeństwa, ale nie chce powiedzieć, dlaczego. Jak mógł się rozlecieć taki doskonały związek?

Nigdy nie popełniaj błędu myśląc, że małżeństwo jest szczęśliwe, ponieważ partnerzy się nie kłócą. Niektóre pary nigdy się nie kłócą, ponieważ jedna osoba obawia się reakcji drugiej albo któreś z nich odda wszystko za spokojne życie. Jest prawie pewne, że siostra będzie bardziej otwarta, kiedy już przemyśli to, co się stało.

Pokrewne artykuły