Dlaczego tak bardzo się różnimy

Dlaczego wy i my tak bardzo się w tej sferze różnimy? Rzeczywiście trochę się różnimy. My pragniemy uczuć, wsparcia emocjonalnego, czułości. Wy od razu ręka pod spódnicę. I chociaż później potraficie być rycerscy, męscy i wspaniali, przedtem "tylko jedno wam w głowie".

Może rzecz w tym, że mówiąc uczenie dojrzałość fizyczna u mężczyzn wyprzedza dojrzałość psychiczną/emocjonalną? To właśnie dlatego niektóre dziewczyny wybierają starszych partnerów.

Dlaczego chłopcom się wydaje, że dziewczyny nie chcą seksu?

Na pierwszą część tego pytania nie potrafię odpowiedzieć, tzn. nie wiem, dlaczego im się tak wydaje. Ale zapewniam, że pragniemy seksu równie mocno, tylko mamy o wiele większe wymagania (powiedzmy: inne). Wystarczy że chłopak spojrzy na moje piersi, nogi, dotknie mnie, przytuli się i już jest gotów do stosunku. Tymczasem ja podniecam się powoli, i przeważnie w ogóle nie wiem, że to, co się ze mną dzieje, jest właśnie podnieceniem. Muszę poczuć się bezpieczna, kochana, atrakcyjna, adorowana. Żadne sposoby "na skróty" nie pomogą.

Tematy z forum:

Dlaczego ona nie chce tego, co ja?

Przyjemność nie zawsze sprawia nam to samo, co chłopcom. Wystarczy spojrzeć na strony internetowe z erotyką. Jakoś dużo tam rozebranych dziewczyn, a mało rozebranych chłopców. Mężczyźni są wzrokowcami, podnieca ich sam widok kobiecego ciała. Nas podnieca wprawdzie widok ukochanego mężczyzny, ale potrzebujemy jeszcze tylu innych rzeczy. Jak ją zdobyć Nie stosuj żadnych "sprawdzonych metod", które krążą w męskim świecie i są pomnikiem wystawionym niezrozumieniu kobiecej psycho. Bądź naturalny, szczery, uczciwy. A to co teraz napiszę naprawdę warto zapamiętać: Nie ma takiej okazji, przy której kwiaty by Ci nie pomogły. Kwiaty zawsze przychylnie nastrajają Twoją wybrankę, nawet jeśli ona w danej chwili nie chce tego okazać.

Odpowiedzi:

Mój chłopak całuje mnie i pieści tylko gdy uprawiamy miłość i nigdy nie okazuje swoich uczuć przy innych okazjach co bardzo mnie martwi i denerwuje. Czy może się zmienić?

Wiele wzorów zachowań ustala się bardzo wcześnie w związku i bardzo trudno jest je zmienić. Być może twój chłopak nie jest typem okazującym uczucia i nie rozumie, że ty możesz pragnąć tych zachowań poza seksem. Musisz o tym z nim porozmawiać, a nie ukrywać i zostawiać to na później. Jeżeli on nie potrafi się zmienić, to być może powinnaś być ostrożna podejmując decyzję o małżeństwie. Jeżeli masz mu to za złe teraz, to najprawdopodobniej będzie się to objawiało jeszcze silniej w następnych latach.

Całkiem niedawno zupełnie straciłam ochotę na seks. Mam jednak bardzo kochającego partnera i moje życie ma inne, szczęśliwe aspekty. Nie zmieniałam środków antykoncepcyjnych, nie jestem w ciąży i jestem zadowolona z pracy. Niepokoi mnie to jednak, ponieważ uczucia względem mojego chłopaka nie zmieniły się. Co mogę zrobić?

Chociaż problem może mieć prostą przyczynę, twoim kolejnym krokiem powinna być wizyta u lekarza. Kobiety i mężczyźni czasem tracą ochotę na seks bez żadnej oczywistej przyczyny. Być może potrzebujesz porady lekarza. Porozmawiaj ze swoim facetem i namów go, aby ci towarzyszył. Lekarz może Wam z kolei poradzić wizytę u specjalisty z tej dziedziny, który pomoże warn rozwiązać problem.

Pokrewne artykuły