Obrzezanie czyli usunięcie napletka

Usunięcie napletka jest bodaj najstarszym rytuałem seksualnym ludzkości. Stosuje się go nadal chociaż w bardzo ograniczonym stopniu, obecnie dlatego, że ten zabieg zmniejsza jakoby ryzyko zachorowania na nowotwór prącia (staranne mycie się, jest chyba równie skuteczne) albo dlatego, że opóźnia rzekomo orgazm, na co również brak stuprocentowych dowodów.

Napletek penisa

  • a - trzon penisa
  • b - napletek
  • c - część podnapletkowa
  • d - żołądź

Wielu meżczyzn jest przeciwnych obrzezaniu, chociaż dla niektórych może już być za późno (jest po fakcie). Niektórzy twierdzą, że wycięcie wierzchniego fałdu skórnego penisa jest dotkliwą krzywdą wyrządzoną naturze. Cały sęk w tym, że ktoś kto ma napletek, zachowuje pełnię możliwości. Prawdopodobnie jego posiadanie nie zmienia wiele podczas stosunku płciowego lub masturbacji, niemniej pewna różnica istnieje, a przy tym kto chciałby się pozbywać wrażliwej cząstki siebie? Zwykle we wszystkich tych sytuacjach i tak go odciągamy, ale jeśli go nie masz, omija cię wiele subtelnych doznań płynących z osłoniętej żołędzi.

Wśród kobiet, które znają z doświadczenia oba warianty zdania są podzielone, także co do tego, który wygląda bardziej podniecająco. Jedne kobiety uważają obrzezany członek za „schludniejszy” a nie odciągnięty napletek odstręcza je jako „kobiecy”, inne zaś podnieca jego obciąganie. Jeżeli jesteś nieobrzezany, a twoja partnerka woli ten drugi wariant, możesz zawsze odciągnąć skórkę. Jeżeli natomiast jesteś obrzezany, no to wielkiego wyboru nie masz. Funkcją napletka jest przypuszczalnie wydzielanie zapachu, a nie zwiększanie wrażliwości doznań. Silne odciągnięcie do tyłu skóry trzonu ręką podczas stosunku działa pobudzająco zarówno na obrzezanych, jak nie obrzezanych mężczyzn i stanowi jedyne w swoim rodzaju doznanie (nazywa się to stosunek florencki).

Tematy z forum:

Najrozmaitsze ekstrawaganckie pierścienie służą przeważnie odciągnięciu w dół skóry trzonu lub napletka oraz zwiększeniu ucisku, co niektórym mężczyznom dostarcza bogatszych doznań. Jeśli sądzisz, że twoja żołądź jest nadwrażliwa, staraj się ją trzymać cały czas na wierzchu. Przy odrobinie treningu na pewno ci się to uda. Krótko mówiąc, obrzezany mężczyzna nie jest ani w gorszej ani w lepszej sytuacji, ale każdy woli sam o tym decydować, dlatego też decyzja o ewentualnym obrzezaniu należy do każdego mężczyzny.

Rodzaje i wygląd napletka
Odpowiedzi:

Kocham mojego chłopaka, ale właśnie doszło między nami do pierwszego zbliżenia i nie było to nadzwyczajne. Za wcześnie miał wytrysk, ja czułam się niezręczna i spięta. Czy oznacza to, że jesteśmy seksualnie niedopasowani?

Niekoniecznie. Pierwszy raz często rozczarowuje. Jeśli powoli będziecie poznawać swoje preferencje seksualne, wszystko ulegnie poprawie. Twój chłopak mógł szczytować za wcześnie po prostu dlatego, że był to pierwszy raz i obawiał się, jak i ty. Jednak w miarę upływu czasu wszystko można przezwyciężyć.

Pokrewne artykuły