Jak mam się zachowywać, gdy moja dziewczyna chce mnie dopasować do swoich wyobrażeń, oczekuje ode mnie takiego sposobu bycia, który mi nie odpowiada. Nie chcę, a czasami wprost nie mogę, zachowywać się tak, jak ona tego ode mnie oczekuje.
Czasem kobiety obawiają się, że partner krytycznie oceni ich wygląd fizyczny i są skrępowane rozbieraniem się po raz pierwszy. Strach ten często nie ma podstaw, ale i tak wzbudza niepokój przed chwilą zbliżenia.
Mężczyźni też mają obawy przed aktem miłosnym. Mogą martwić się swoją budową fizyczną, małym członkiem czy zdolnością do zadowalania i zaspokajania partnerki.
Jedną z podstawowych wartości dla każdego człowieka, obok miłości, jest wolność. Te dwie wartości łączą się ze sobą w ścisły sposób i w pewnym sensie nie istnieją samodzielnie. Można by powiedzieć, że wolność jest wpisana w miłość, natomiast miłość jest najgłębszym sensem ludzkiej wolności. Miłość bez wolności staje się zachłannym posiadaniem emocjonalnym drugiego człowieka, zaś wolność bez miłości staje się pustką egzystencjalną, z którą często nie wiadomo, co w życiu zrobić.
Gorąco zachęcam cię do odbycia szczerej, spokojnej rozmowy z dziewczyną za każdym razem, gdy próbuje ona "dopasować ciebie do swoich wyobrażeń". Najpierw warto głębiej przyjrzeć się temu, jak sytuacja ta wpływa na ciebie i zadać sobie głośno pytania: co jest moim celem, czego pragnę, czego brakuje mi w tej relacji?
Zwłaszcza, że jednym z podstawowych niebezpieczeństw w bardzo bliskich związkach emocjonalnych są powszechnie obserwowane próby ograniczania wolności - wzajemne lub jednostronne - w zamian za obdarowywanie akceptacją, życzliwością czy emocjonalnym ciepłem, i tak rozumiana miłość może być objęta hasłem "ponieważ kocham cię, powinieneś robić to, co ja chcę".
Jednak takie podejście niesie za sobą poważne zagrożenie typu: "jeśli będziesz mi się sprzeciwiać, zostaniesz odrzucona". Proszę zwrócić na to uwagę, gdyż w takich postawach splatają się dwie nieuporządkowane ludzkie potrzeby: potrzeba dominowania oraz zachłanna potrzeba uczucia. Im szybciej wyznaczysz granice swojej tożsamości w związku, tym większe masz szanse, że stanie się on bardziej satysfakcjonujący. Każdy człowiek ma prawo wyrażać sprzeciw czy też ból z powodu złego traktowania przez innych, i może to czynić nawet wobec osób, którym wiele zawdzięcza oraz które pragnie bardzo kochać.
Nieodwzajemniona miłość. Nikomu jej nie życzę. Trudno kochać, gdy nie jest się kochanym. O ile życie stało by się prostsze, gdyby każda miłość była odwzajemniona...
Związek to potrzeba dwojga ludzi bycia ze sobą i wzajemnej przynależności, przy zachowaniu własnego indywidualizmu i tożsamości. Potrzebę dwojga ludzi bycia ze sobą, można uznać za początek wszystkiego - zanim kogoś pokochasz pragniesz z nią spędzać...
Od czasu do czasu nawet w najbardziej dopasowanym związku seksualnym pojawiają się problemy. U mężczyzny może się to objawiać zbyt wczesnym wytryskiem lub okresową impotencją, podczas gdy kobieta może stracić zdolność do przeżywania orgazmu...
To, co sprawia przyjemność jednej kobiecie, nie musi koniecznie zadowalać drugiej. Pozwól więc prowadzić się swojej partnerce, poświęcaj wiele czasu pieszczotom wstępnym. Większość kobiet przepada za pocałunkami i przytulaniem, a przeważająca część, zanim zacznie...