Koniec miłości, zerwanie związku

Zerwanie jest trudne, ale bywa, że nadchodzi koniec. Kiedy Twój związek przechodzi kryzys, musisz zdecydować co robić.

Zakończenie związku rzadko jest szybkie i bezbolesne. Im dłużej trwałeś w związku, tym trudniej Ci podjąć decyzję o rozstaniu. Może dlatego, że wiele z nas słowa pożegnania odbiera jako przyznanie się do porażki. Bo skoro dawniej było tak dobrze, coś musiało to zniszczyć - może to Twoja wina? Może Twojej partnerki? A może są to wasze wspólne zaniedbania? Masz świadomość, że wszystkie związki przechodzą złe chwile. Zastanawiasz się, czy fundament związku jest dość mocny i czy warto walczyć. No i najważniejsze - czy po tym rozstaniu będziesz zawsze tej decyzji żałował. Strach przed tym co nastąpi opóźnia zerwanie.

Zdajesz sobie sprawę, że Twój związek jest już "martwy" i powinniście się rozstać, ale obawiasz się samotności. Dręczy Cię myśl czy znajdziesz kogoś innego. Te i wiele innych pytań i obaw pojawia się w umyśle każdego, kto uważa, że jego związek wkrótce się rozpadnie.

Najprawdopodobniej macie za sobą serię sprzeczek, które nie wyjaśniły problemów tak łatwo i wyczerpująco, jak to bywało w przeszłości. Uświadamiacie sobie, że przestaliście omawiać sprawy istotne. Wasze rozmowy są ostrożne i kąśliwe. A i życie seksualne jest doskonałym miernikiem stanu rzeczy. Seks zmienia swój charakter - staje się bardziej agresywny, mniej czuły lub całkowicie z niego rezygnujecie. Nie ma jednego powodu, dla którego związki po pewnym czasie się rozpadają.

Orgazm - jej i jego

U mężczyzny pobudzenie zwykle zaczyna się w mózgu. Zostaje on "włączony" przez zjawisko erotyczne czy to w rzeczywistości, czy w sferze fantazji. Ta zmiana mentalna przesyła impulsy nerwowe wzdłuż rdzenia kręgowego do narządów płciowych. W odpowiedzi gąbczasta tkanka członka napełnia się krwią, powodując jego sztywnienie. Zmienia się z miękkiego, zwisającego organu do sterczącego jak pręt - członek jest we wzwodzie.

Tematy z forum:

Bywa, że partnerzy są po prostu niedopasowani - lubią się, kochają, ale nie odpowiadają sobie - rozsądek mówi im, że nie mogą być zawsze razem. Decyzja o rozstaniu prawie zawsze pogrąża któregoś z partnerów. Rzadko oboje, bez żalu, godzą się na rozpad związku. Emocjonalny skutek separacji to uraz bliski uczuciu żałoby po zmarłym. Ale zawsze możesz liczyć na pomoc przyjaciół i rodziny, którzy pomogą Ci przejść przez najgorsze, pierwsze dni. A może jest jeszcze szansa na uratowanie miłości? Szczera rozmowa jeśli nie pomoże, to chociaż pozwoli wam zrozumieć co wpłynęło na decyzję o rozstaniu.

Jakikolwiek będzie finał, najważniejsze jest, jak będzie przebiegał. Wiem, że sztuką jest rozstać się w przyjaznej atmosferze, bez nienawiści, złości i łez. Ale rozum musi wziąć górę nad uczuciem. Po co na koniec pozostawiać niemiłe wspomnienia? A na pocieszenie powiem, że rozstanie oznacza jedynie koniec tego związku i nie traktuj tego jako niepowodzenie. Kiedy już ból minie, przed Tobą życie stanie otworem, stwierdzisz jak wiele jeszcze nie widziałeś i nie zrobiłeś. Teraz może zacząć zdobywać świat od nowa.

A może gdzieś czeka Twoja prawdziwa MIŁOŚĆ?!

Odpowiedzi:

Wśród przyjaciół mam reputację "dobrego zawodnika" - i faktycznie nie narzekam na powodzenie u płci przeciwnej. Lubię dokonywać nowych podbojów. Teraz jeden z kumpli przekonuje mnie, że mało prawdopodobne jest, żebym kiedykolwiek stworzył prawdziwy związek z kobietą. Czy to prawda?

Wszystko zależy od ciebie. Zamiłowanie do zdobywania nowych kobiet wcale nie musi oznaczać, że nie będziesz zdolny do utworzenia monogamicznego związku, kiedy już dojdziesz do wniosku, że do tego dojrzałeś. Jednak nie ulega wątpliwości, że niektórzy mężczyźni do końca życia nie tracą ochoty do dokonywania nowych podbojów i nie potrafią nagiąć się do wymagań stałego związku, który staje się dla nich udręką.

Pokrewne artykuły