Mapa kobiecego ciała - strefy erogenne kobiety

Po raz kolejny powtórzę: nie ma niezawodnej recepty na udany seks! Mogę ci jednak dać mapę, która wskazuje szczególnie wrażliwe miejsca na ciele kobiety. Ich dokładne zwiedzanie na pewno podgrzeje temperaturę w sypialni. Przeczytaj i przetestuj z partnerką.

Ciało kobiety i mężczyzny jest nie tylko odmiennie zbudowane, lecz również inaczej reaguje na bodźce. Kobiety są wrażliwsze i preferują delikatniejszy dotyk. Ich strefy erogenne, czyli miejsca, których pobudzanie wywołuje podniecenie seksualne, zajmują aż około 15 procent powierzchni ciała. Tymczasem u typowego faceta powierzchnia stref erogennych jest pięć razy mniejsza niż u kobiety.

Mężczyźni preferują mocniejsze bodźce. Wbrew pozorom obszary, które warto stymulować, nie ograniczają się jednak do tego co facet nosi w slipkach. W większości przypadków są zlokalizowane tak jak u płci przeciwnej. Gdzie zatem można je znaleźć? Wiele "punktów zapalnych" znajduje się w miejscach, które w mniejszym stopniu niż reszta ciała wystawione są na kontakt ze światem zewnętrznym. Są to np. pośladki, wewnętrzna część ud, pachy, a nawet przeguby dłoni. Inną typową lokalizacją stref erogennych są obszary, w których skóra przechodzi w błonę śluzową, a więc np. usta. Szczególnie wrażliwe są także silnie unerwione punkty, takie jak sutki czy język. Jeżeli brzmi to mało precyzyjnie, to poniższa mapa ciała kobiety krok po kroku przeprowadzi ciebie tak, żebyś bezbłędnie pokonał drogę na sam szczyt kobiecej rozkoszy.

Encyklopedycznie:

Sterefy erotyczne lub inaczej erogenne są to miejsca na ciele kobiety szczególnie wrażliwe na dotyk. Pobudzenie ich wywołuje stan podniecenia seksualnego. U kobiety najwrażliwsze są: usta, kark, szyja, uszy, piersi, brzuch, wewnętrzna strona ud, okolice narządów płciowych. Ciało mężczyzny jest z reguły znacznie mniej unerwione. Najbardziej wrażliwe są: genitalia, usta, kark, kręgosłup, dłonie. Strefy erogenne kobiety zajmują aż 15% powierzchni ciała, u mężczyzn zaledwie 3%. Dane te dotyczą statystycznej większości.

Najbardziej wrażliwe części ciała kobiety, pod względem odczuwania bodźców:

Pokrewne artykuły

  • Narządy płciowe żeńskie

    Narządy płciowe żeńskie dzieli się na zewnętrzne i wewnętrzne. Wewnętzne narządy płciowe pozostawmy dla studentów medycyny, natomiast bardziej szczegółowo opiszę zewnętrzne narządy płciowe kobiety...

  • Własna erotyczna mapa ciała kobiety i mężczyzny

    Nasza skóra jak antena odbiera sygnały erotyczne. Czasem jedno przypadkowe, dotknięcie wywołuje dreszcz pożšdania...