Jak się dobrze i modnie uczesać

Chodzenie do fryzjera ma sens tylko wtedy, kiedy czeka tam na ciebie piękna i ponętna fryzjerka. Ale warto tam również zajrzeć, żeby na przykład dopasować fryzurę do kształtu twarzy. Oto poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby wyglądać pięknie, modnie i świeżo.

Twarz kwadratowa

Więcej włosów powinieneś zostawić z tytu i na czubku głowy. Boki wycieniowane, uszy odsłonięte. Takie zestawienie sprawi, że twarz wyda się bardziej pociągła.

Twarz prostokątna

Optycznie skracasz swoją facjatę wydłużając grzywkę i spłaszczając górę fryzury. Zalecane są średnioobfite baczki, a karczek wycieniowany.

Twarz okrągła

Wprowadzasz wielowarstwowe ułożenie fryzury. U góry szeroko, boki i szyja wycieniowane, przedziałek koniecznie z boku (optycznie zwęża czoło), i ścisła dieta, żeby twarz była mniej nalana.

Twarz gruszkowata

Cieniowane boki, długa grzywka odsłaniająca czoło i odsłonięta szyja. Dzięki tym sztuczkom twoja twarz wyglądać będzie okrąglej, a przede wszystkim przyjemniej.

Twarz sześciokątna

Optycznie musisz poszerzyć podbródek i czoło, zostawiając grubszą warstwę włosów z tylu i utrzymując długą grzywkę przy przedziałku z boku. Boki obowiązkowo wycieniowane.

Twarz trójkątna

Z tylu - plereza (czyli dłuższe włosy opadające na kark), z góry płasko, z przodu grzywka, ale z asymetrycznym przedziałkiem. Boki należy ciąć średnio.

Twarz podłużna

Efekt skrócenia twarzy uzyskasz, modelując fryzurę w następujący sposób, góra płaska, grzywka nieco opuszczona, boki obfite, czoło schowane, no i koniecznie głowa do góry.

Dobra rada dla każdego

Jeśli nie masz czasu, aby gapić się w lustro i sprawdzać, jakim typem twarzy obdarzyła cię natura, ogól się na „amerykana”. Będziesz wyglądał modnie, schludnie i bardzo sexy.

Pokrewne artykuły