Co podnieca mężczyzn

Mężczyźni przywiązują wielką wagę do wyglądu zewnętrznego kobiet. Czego szukają oni w kobiecie i co ich podnieca?

Kiedy mężczyzna pociąga kobietę, ta chcąc oddziaływać na niego za pomocą bodźców seksualnych przyjmie świadomie lub podświadomie, wzory zachowań które są niejako dostosowane do tego aby podniecać. Ale czy kobiety są świadome tego, co tak naprawdę jest w nich, co sprawia że nie można im się oprzeć?

Różnorodność poglądów

Istnieją pewne różnice pomiędzy płciami związane z bodźcami, które powodują atrakcyjność, chociaż niektóre z nich są wspólne. Ogólnie wygląd zewnętrzny jest bardzo ważnym aspektem zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Częściowo wynika to ze stereotypu głoszącego, że ludzie ładnie wyglądający są jednocześnie ciepli, towarzyscy, interesujący i mili. To właśnie atrakcyjny wygląd jest czynnikiem, który wzbudza naszą uwagę.

Okazuje się, że wygląd fizyczny jest jednak ważniejszy dla mężczyzn, którzy oceniają kobietę głównie na podstawie jej aparycji. Sprecyzowanie czynników które oddziałują seksualnie na mężczyznę, nie jest proste gdyż zależy od wieku, kultury w której on się wychował, a także od nastroju i osobowości.

Znaczenie pończoch

Pończochy u kobiet zawsze budziły zainteresowanie mężczyzn. Przede wszystkim zakrywają one większą część nogi za wyjątkiem, dość intrygującym, części nogi w pobliżu ”miejsc zakazanych”. Za szczególnie erotyczne uważane są przez niektórych mężczyzn pończochy koronkowe, które niejako na zmianę zakrywają i odsłaniają.

Nogi

Długie nogi są same w sobie bardzo atrakcyjne dla mężczyzn. Przemiana dziewczęcych nóżek w kształtne kobiece nogi oznacza, że dziewczyna osiągnęła fizyczną, a zatem seksualną dojrzałość. Noszenie butów na wysokim obcasie czy też ciasno przylegających spodni podkreśla długość i kształt nóg jak również podkreśla ich powab.

Od kiedy kobiety zaczęły nosić spodnie, siedzenie z rozstawionymi nogami jest przyjmowane raczej jako wyzwanie niż jako podnieta. Natomiast nogi mocno przyciśnięte lub założone, z mocno ściśniętymi udami mogą oznaczać, że seks dla tej kobiety ma duże znaczenie.

Kobieta starająca się ukryć swoje genitalia w oczywisty sposób ściąga na nie uwagę, podobnie jak ta, która stara się je wyeksponować. Wobec tego spódnica która najpierw wędruje w górę, a następnie jest opuszczana pobudza emocje, wzmacniając w ten sposób zmysłowość sytuacji. Jeżeli natomiast spódnica zostaje po prostu zdjęta wywołuje to tylko chwilowy efekt. Każda próba poprawienia ułożenia spódnicy wskazuje na to, iż kobieta docenia jej potencjalne znaczenie. Może to także podkreślać jej słabość co sprawia, że staje się ona dodatkowo bardziej pociągająca.

Dla wielu mężczyzn odkryte ramiona są bardzo pociągające. Wyjaśnia to zapewne popularność sukienek bez ramiączek, tak często spotykanych jako strój wieczorowy. Ich rolą jest podrażnienie, poprzez bodziec erotyczny mężczyzn.

Męskie ciała są zwykle kanciaste i szerokie w barkach, tak że pierś tworzy niejako trójkąt. Natomiast ciała kobiet ceni się za ich krągłość, mając na myśli piersi, pośladki, ramiona, a nawet kolana.

Pośladki

Kobiece pośladki wytwarzają również bardzo silny bodziec erotyczny działający na mężczyznę. Będąc bardziej wyraziste u kobiet aniżeli u mężczyzn, pośladki są odpowiednikiem pewnych części ciała u innych gatunków, które powiększają się w stanie pobudzenia seksualnego. Z tym wyjątkiem, że u człowieka powiększenie to jest trwałe.

W momencie, gdy ludzie zaczęli chodzić w pozycji pionowej genitalia zaczęły być widoczne od przodu, a nie jak to było wcześniej od tyłu (kiedy poruszali się na czworakach). Pośladki ciągle przekazywały silny, trochę może prymitywny, bodziec erotyczny. Atrakcyjność pośladków ma swoje odbicie w innych częściach ciała kobiecego, na przykład w zgiętych i przyciśniętych kolanach czy też piersiach.

Piersi i ramiona

Kobiece piersi są chyba najbardziej oczywistym bodźcem erotycznym dla mężczyzny. Mogą się one kojarzyć z ciepłem i bezpieczeństwem odczuwanym przy karmieniu piersią przez matkę. Chociaż fascynacja ta może też wynikać z bardziej bezpośrednich wrażeń. Przede wszystkim piersi są najwyraźniejszą oznaką kobiecości. Są też one bardzo czułymi i zmysłowymi miejscami ciała. Sutki podnoszą się i sztywnieją, gdy kobieta jest podniecona.

Jeżeli mężczyzna woli odgrywać dominującą, ojcowską rolę w związku, jest bardziej prawdopodobne, że będzie na niego bardziej wpływał widok małych piersi. Jeżeli zaś woli on starsze bardziej dojrzałe kobiety, większe wrażenie będą w nim wywoływały duże piersi. Ramiona kobiety podobnie jak jej piersi, niosą sobą skojarzenie z okrągłym kształtem kobiecych pośladków.

Talia

Charakterystyczna dla kobiety wąska talia jednocześnie uwypukla jej piersi. Dodatkowo kobiety zwykły podkreślać tę różnicę - zdarzało się nawet, że usuwały w tym celu dolne żebra. Dawniej stosowano różnego rodzaju gorsety, które ściskały talię a podkreślały piersi. Piersi były nawet czasami odkryte ponad ciasnym obciągającym gorsetem. W naszych czasach podobny „efekt klepsydry” dają mocno zapięte pasy.

Usta

Psychologowie sugerują, że wielu mężczyzn podświadomie kojarzy mięsiste usta z wargami sromowymi. Jest to czynnik który być może wiąże się z faktem pojawienia się i popularności szminki. Wydatne usta pomalowane dodatkowo na czerwono imitują nabrzmiewanie warg sromowych w zaawansowanych stadiach pobudzenia seksualnego, gdy wypełniają się one krwią.

Tematy z forum:

Kształt ciała

Bardziej prawdopodobne jest, że mężczyzna będzie pobudzony przez szczupłą sylwetkę młodej dziewczyny, aniżeli przez bardziej zaokrąglone kształty, kojarzące się z macierzyństwem. Wyjątek stanowią pewne kultury w których macierzyństwo uważa się za erotyczne.

Szczupła sylwetka kojarzy się mężczyźnie z kobietą którą podziwiał, podpatrywał, dotykał, całował i w której był zakochany. Mimo, że być może właśnie z tą pełniejszą, bardziej zaokrągloną kobietą spędził lata uprawiając miłość.

Oczy

Oczy są również potężnym dodatkiem do atrakcyjności seksualnej zarówno u kobiety jak i mężczyzny. Pod wpływem silnych, przyjemnych emocji nasze źrenice rozszerzają się maksymalnie, tak że malutka plamka w środku oka staje się wielkim czarnym dyskiem. W podświadomy sposób przekazuje to silny sygnał osobie z którą się przebywa.

Oczy mogą być atrakcyjne nie tylko same w sobie. Sposób w jaki patrzymy i nimi poruszamy także ma swoje znaczenie. Przy pierwszym spotkaniu utrzymanie spojrzenia o kilka sekund dłużej niż zwykle się to robi wywiera duży wpływ na drugą osobę. Przesadnie skromne spuszczenie oczu również budzi zainteresowanie - wiadomym zaś jest, że ludzie nastawiają się dobrze wobec ludzi na których sami wywarli dobre wrażenie.

Wpływ sytuacji zewnętrznej

U niektórych mężczyzn niebezpieczeństwo wzmaga podniecenie. Marzy im się tak zwany „grzeszny seks” uprawiany w miejscu publicznym. Strach przed odkryciem zwiększa ich pożądanie. Dla innych wyzwanie poznania kobiety staje się ekscytujące. Wielu pociąga tajemniczość, interesują się więc kobietami trudnymi. Oczekiwanie oraz rytuał zalecania się mają także znaczny wkład w pobudzaniu emocji.

Pokrewne artykuły