Jesteś w klasie maturalnej??

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 28 wrz 2006, 22:12

Juz widze tabuny licealistow pochlaniajace z zapartym tchem Wyspianskiego... :)
A Konopnicka to grafomanka!
Co do Gombrowicza - pelna zgoda, jest cudowny i wielbie go bez reszty. A o Sienkiewicz u pisal zaiste milo... Chyba czul sie nieco zawstydzony wlasnym czytaniem powiesci niemal dla kucharek...
Jesli zas chodzi o dobor lektur, to poezja stanowi w ogole oddzielna kategorie, zas mam wrazenie, ze to co wymienilas poza poezja to takie ciezkie jest - z pominieciem Lalki, rzecz jasna. I niekoniecznie dobrze sprawdziloby sie w roli lektury, ktora sie rozklada na czynniki pierwsze na lekcji. Nie jest tak, ze dobra ksiazka = dobra lektura szkolna. Uczyli nas o tym dlugo i namietnie na studiach i nawet zdolali mnie przekonac.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 22:38

katerina pisze:o wymienilas poza poezja to takie ciezkie jest
Taki jest pozytywizm :| Taka ta literatura. Nie branie sie przez to jak przez maselko. Ale to jest podstawa pozytywizmu. Nie przepadam genralnie ale... tez sie dobrze czytalo mi [Lalki tylko nie czytalam].
katerina pisze:uz widze tabuny licealistow pochlaniajace z zapartym tchem Wyspianskiego... :)
Ja pochlanialam. Jak robiloismy "wesele" to tylko moja reka strezela ciagle do gory az babka sie wkurzala :D Kocham "wesele" :D
Nie lubie za to takiego Żeromskiego np :/

[ Dodano: 2006-09-28, 22:40 ]
A najmilej mi sie wspomina teraz niekotre wiersze i poza "weselem" "chłopów" np chyba jedyne alktura nad ktora sie niemal poplakalam [smierc Boryny].
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 28 wrz 2006, 22:48

katerina pisze:jesli chodzi o literature polska?
odpowiedz Moon
moon pisze:Dostojewskiego
:] Przyznam, zabawne :]
katerina pisze:Maja rowniez pokazywac mozliwosci jezyka ojczystego, poszerzac zakres slownictwa, oswajac z literatura (z zalozeniem, ze uczen po skonczeniu szkoly nie zarzuci czytania...), ukazywac tradycje i pomagac ja zrozumiec, dawac tlo do rozumienia historii rowniez. No i nie zapominajmy o ewolucji gatunkow literackich.
<brawo> A Potop warto przeczytać chociażby dla składni Sienkiewicza, niepowtarzalna :]
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 28 wrz 2006, 22:49

Wiersze w pozytywizmie nie byly, moim zdaniem, rewelacyjne. Pozytywizm polski to w wiekszosci jednak proza. I (chociaz jej nie lubie w duzej mierze) tez jest potrzebna. Ale problem w tym, ze w szkole nalezy pokazac wszystko, a nie tylko fragment calosci. Czyli nalezy dobrac lektury jednoczesnie reprezentatywnie dla konkretnych zjawisk literackich, jednoczesnie uwazajac na mozliwosc ich technicznego wykorzystania. Zle jest wiec, gdy zabieraja sie za to ludzie, ktorzy nie maja stycznosci praktycznej z nauka polskiego.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 22:50

Jawka pisze:Przyznam, zabawne
Ta tyle z eja nie odpowidalam na pytanie tylko wymienilam roznych ludzi z orznych epok niekoniecznie Polaków. Takie straszne? <glaszcze>
Masz racje zczne chyba odpowidac w stylu "Jakich lubisz pisarzy polskich?" " Z grona pisarzy polskich lubie..." Bo inaczej bedziecie sie brechtac chu.uj wie z czego znow :D
Jawka pisze:A Potop warto przeczytać chociażby dla składni Sienkiewicza, niepowtarzalna :]
Pewnie ze warto al enie na lekcje :]

[ Dodano: 2006-09-28, 22:51 ]
katerina pisze:nie maja stycznosci praktycznej z nauka polskiego.
Pijesz do mnei czy Romka? ;P

[ Dodano: 2006-09-28, 22:52 ]
katerina pisze:Wiersze w pozytywizmie nie byly, moim zdaniem, rewelacyjne
Wolalam Staffa czy Przerwe-Tetmajera np. Pozytywizm pod tym wzgledem nie powlala fakt.
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 28 wrz 2006, 22:58

Do Romka z jednej strony <mlotek>
Do Ciebie z drugiej <browar>
To w ogole fajnie, ze ktos sie zastanawia nad lista lektur (ktos spoza MENu) :)
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 28 wrz 2006, 23:01

moon pisze:Ta tyle z eja nie odpowidalam na pytanie tylko wymienilam roznych ludzi z orznych epok niekoniecznie Polaków
Rzeczywiście nie odpowiadasz na pytanie. I rzeczywiście, tylko obcokrajoców tylupodajesz, że ho ho ho....
moon pisze:Cytat:
co zaproponowalabys jako lekture dla uczniow liceum - jesli chodzi o literature polska?
Kafke bym dala Gombrowicza zostawila wiecej Wyspiańskiego czy Reymonta. Wiecej poizeji. Staffa Lesmiana wiecej literatury wspolczesnej wiecej np Różewicza Iwaszkiewicza. Sama nie wiem.
Z pozytywizmu to bym np Zole obowiazkowo dala. Postawila przede wszystkim na Orzeszkowa Konopnicka Prusa Asnyka Kraszewskiego Dostojewskiego. A dawac wsord nich Sienikiewicza?

moon pisze:Pewnie ze warto al enie na lekcje
Warto, bo gdyby jeden z potencjalnych licealistów przestał mówić "fajnie" to byłby sukces.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 23:05

Jawka pisze:Warto, bo gdyby jeden z potencjalnych licealistów przestał mówić "fajnie" to byłby sukces.
Sukecec to by byl gdyby oni chociaz czytali te lektury... :/
Sory ja mialam takiego goscia w klasie ktory tylko czytał bryki. Ja jeszcze rozumiem ze Lalki czy Potopu bo to grube. Ale on nawet nowel :/ Pamietam ze wlansie przeczytal streszczenia kilku na lekce zadanych i wziela go prof. do odpowiedzi... Wsyztsko ale to doslownie wszystko mu sie pokielbasilo... :/ Ja osobiscie oniemialam jak mozna takie brednie mowic...
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 28 wrz 2006, 23:13

moon pisze:Sukecec to by byl gdyby oni chociaz czytali te lektury...
I dlatego nie można się rzucać od razu na głęboką wodę- dawać Wyspiańskiego, Dostojewskiego- bo co z tego, że taki licealista przeczyta streszczenie, jak i tak nic nie zrozumie (niekiedy zdarza się też, że sam nauczyciel nie radzi sobie z daną lekturą). Właśnie dlatego Potop jest świetną lekturą- dobrze się czyta, szybko, wciąga, język jest piękny, nie jest trudny. A może zachęcić do przeczytania czegoś innego....
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 23:16

Ale gdzie Wyspianski gleboka woda? Wesele ma censored wciagjacy klimat. tak jak "dziady" zwlaszcza II i IV czesc. J ato czytalam z zapalem i jednoczesnie wolno dawkujac sobie przyjemnosc i chcec pojac wszytsko powoli wyszkujac rzeczy wazne i doecniajac ozdobniki. To bylo cos - pryzmanije dla mnie :]
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 28 wrz 2006, 23:16

Racja, Szanowna Kolezanko :)
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 23:17

katerina pisze:Racja, Szanowna Kolezanko
Wiem wiem :D <aniolek>
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 28 wrz 2006, 23:19

moon pisze:Ale gdzie Wyspianski gleboka woda?
Wyspiański jest trudny, nie wiem czy czytałaś inne jego dramty.... ?? Bo na podstawie Wesela to można sobie jedynie trochę "pogaworzyć", analogicznie po przeczytaniu "Zbrodni i Kary", która jest w programie.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 23:21

Jawka pisze:nie wiem czy czytałaś inne jego dramty....
Kiedys kiedys jeszcze przed liceum w gimnazjum sama siegnelam po "Noc listopadowa" ale tez juz jej dobrze nie pamietam mowiac szczerze stad pisze tu glownie o "weselu". BNo i dlatego ze wlasnie "wesele" jest w programie a nei inne drmaty. I to akurat zadna gleboka woda nie jest.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 28 wrz 2006, 23:29

moon pisze:wiecej Wyspiańskiego
Sama piszesz, że więcej Wyspiańskiego :] Więc dlatego pytam o znajomość pozostałych dramatów...
Zresztą Wesele to utwór wizyjny- a one z założenie nie są tak przystępne dla czytelnieka jak nowelki.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 28 wrz 2006, 23:29

moon pisze:Wesele ma censored wciagjacy klimat.


ile razy przeczytałaś, zanim zrozumiałaś? <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 23:30

Jawka pisze:Sama piszesz, że więcej Wyspiańskiego
No wlasnie bo ciekawa podstawa w postaci "wesele" juz jest. Tak jak Tymowisz zeby zaczac nei od glebokiej wody tylko np od Sieniekiewicza.
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 28 wrz 2006, 23:33

No i niech Wesele bedzie. Poniewaz ono jest pod pewnymi katami dobrane - jest charakterystyczne, ale zrozumiale. Dziady tez sa zrozumiale, i Kordian - miedzy innymi dlatego, ze poprzedzila je lektura innych utworow. Jakos w trakcie edukacji swiadomosc wzrosla. Z drugiej strony, kazdy z tych utworow przyczynia sie do lepszego zrozumienia pozniej tworzonych - i w szkole omawianych - dziel. I dlatego - miedzy innymi, poza wszystkimi innymi powodami, ktore wymienilam wczesniej, jak rowniez tymi, ktorych nie wymienilam - dlatego Sienkiewicz powinien zostac! Koniec, kropka. Jutro pisze do Romana: Romek, zostaw Sienkiewicza!!!!!!!!!!!!!!
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 wrz 2006, 23:35

katerina pisze:Jutro pisze do Romana: Romek, zostaw Sienkiewicza!!!!!!!!!!!!!!
Ale on go nei wywala. On wywala Gombrowicza ;P
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 28 wrz 2006, 23:36

No to ja tak na wszelki wypadek przeciez. Jakby mu przyszlo do glowy, to zeby wiedzial, ze nie :)
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 28 wrz 2006, 23:38

moon pisze:No wlasnie bo ciekawa podstawa w postaci "wesele" juz jest.
Jak by na tej podstawie wybierano lektury to nie byłoby wesoło... :] Jak się coś poleca- warto to znać :]
moon pisze:Tak jak Tymowisz zeby zaczac nei od glebokiej wody tylko np od Sieniekiewicza.
Ja nie mówię o żadnym zaczyniu tylko o tym, że trzeba zachęcić jakoś licalistów do czytania... Lektury muszą być różnorodne- począwszy od trudnych, po lekkie i miłe.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 28 wrz 2006, 23:47

A według mnie powinien być i Sienkiewicz i Gombrowicz, i Wyspiański i Żeromski. Najróżniejsi autorzy, łacznie z grafomanką Konopnicką i przysmęcającym Żeromskim. Bo to dopiero daje podstawę do ferowania osądów takich, jak w tym topiku (o stylu, o wartości danej książki itd). Dopiero znajac coś można to oceniać.

A jakbym miała wymieniać własnych faworytów, to do oporu: Szczypiorski, Hłasko, Borowski, Miłosz na pamięć i Różewicz też, gdzie jest Lem i Kapuściński? I cała szkoła reportażu? Do tego Konwicki, Barańczak i Białoszewski. Zajdla od podszewki, poprawić Wnukiem-Lipińskim. Huelle coś dorzucić i Musiała, Kosińskiego dla własnego osądu, Masłowską też by można. Gretkowska to samo. Pilcha. Boy-Żeleński też by się przydał, gorszyciel przedpotopowy <aniolek>
A tak naprawdę jak ktos ma Potop przeczytać, to zrobi to i bez przymusu szkolnego. A jak ktoś ma umrzeć nie znając Sienkiewicza, to też żaden spis lektur mu w tym nie przeszkodzi.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 wrz 2006, 07:43

pani_minister, pewnie z epowinno byc wsyztsko. Jednak lektury sa okrojone. I ja np nie rozumiem wywalania Gombrowicza i zostawiania Sienkiewicza. Jak ktos musi odpasc to en drugi ;P
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 wrz 2006, 08:43

Dobra dobra dobra. Każdy co innego sugeruje, ale to normalne. Natomiast jedno wątpliwości NIE ULEGA. Gombrowicz jest jednym z napraaawdę nielicznych polskich pisarzy, którzy dotrzymali kroku a nawet prześcignęli literaturę zagraniczną. Jest kimś. Jest wielki, ale nie i basta, tylko po prostu. :D Dyskutujemy o meritum, a przecież chyba każdy myślący człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że omawianej decyzji merytoryczną nazwać się nie da, choćby się nie wiem jak "napowygimnastykowywać". Giertych musi coś robić, bo wisi na pasku Kaczorów, a wcześniejsze wybory mogą się okazać dla niego i dla całej Ligi, nie tylko katastrofą, ale wręcz w ogóle zagładą. Dlatego miota się jak szalony zapowiadając wychowanie patriotyczne, wywalenie Gombrowicza, a w tak zwanym międzyczasie amnestiując maturzystów. Pole manewru ma dość ograniczone z racji tego, że bardziej konserwatywna od Ligi na polskiej scenie jest w zasadzie już tylko ściana. Realizacja jest w tym wszystkim raczej sprawą najmniej ważną. W Giertychu jest mniej więcej tyle idei co w pośle Misztalu. Tylko ładniej umie to ukryć. To zimny, wyrachowany cynik, który prowadzi swoją grę i piecze własną pieczeń. Każdy orze jak może, a czasy przyszły takie, że Giertych orze Gombrowiczem. Biedny Wituś :(
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 29 wrz 2006, 19:02

O maj gad. Witoldo przezyl juz kiedys bycie wykreslonym, jakos zniesie i to.
Faktem jest, ze lektury kroja mocno, niezaleznie od tego, co wykreslaja, mozna sie dziwic, bo literatura jest wyjatkowo bogata dziedzina i roznorodna, i trudno jest wszystko teoretycznie mlodziezy przekazac. Niemniej jednak sam fakt wykreslania rozpoczal sie juz wczesniej, zanim wielki Romek doszedl do glosu - i nie byl podyktowany sympatiami politycznymi czy ideologicznymi. Po prostu, nie starcza czasu na wszystko - poza tym mlodziez i tak nie czyta, nie moga sobie z tym poradzic, to poskreslali. W koncu - po co wszystkim znajomosc Mickiewicza. Niech wiedza, ze Litwo i gryka i Zosia i ptactwo, a reszta to drobiazgi.
A wszystko tak naprawde rozbija sie o kase i tego nie rozumiem, bo wydaje mi sie, ze akurat edukacja spoleczenstwa powinna byc priorytetem, jesli chcemy myslec o jakimkolwiek rozwoju kraju. Zamiast jednak podejsc do zagadnienia perspektywicznie, tnie sie po tej biednej szkole, jak tylko mozna. Na skutek tego do szkol trafiaja z reguly ludzie, ktorzy maja w nosie wychowywanie dzieciakow, po prostu - nie udalo im sie dostac na inne specjalizacje na studiach (wniosek z obserwacji studentow mojego bylego wydzialu). Ci zas, ktorzy z zamilowania jednak poszli uczyc, trafiaja na mur: nie ma kasy na nic, na wszystkim oszczedzamy, nie ma wycieczek do teatru, nie ma kina, nie ma materialow... Od nauczycieli wymaga sie Powolania, wszak on w sluzbie spolecznej, a pieniadze daje sie gornikom, bo przeciez nauczyciel nie pojedzie rzucac butelkami z benzyna do stolicy. I potem wymaga sie od czlowieka po studiach, z pensja 900 na reke, bez mieszkania, samochodu i akich tam, zeby on dobrze uczyl zieci, byl zmotywowany i sie jeszcze doksztalcal. Cala reforme tego systemu powinni od zlikwidowania tych problemow zaczac, a nie od wprowadzania nowej matury, nowego cyklu nauki, wychwania patriotycznego i inszych inszosci!
Ale zeby nie bylo, ze zupelnie maja szkole w nosie, to Gombrowicza zabiora.
Przerazajace!!!
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 29 wrz 2006, 20:43

Heh, dokladnie tak jest. Minister zamiast zajac sie rozwiazywaniem problemow, ktore maja dla szkoly najwieksze znaczenie, robi tylko wiele szumu wokol siebie, a to stara sie tu przypodobac, a to tam. Raz obiecuje maturzystom matury [ktorych im nie daje, chyba ze cos sie zmienilo od czasu, kiedy jescze to sledzilam], raz wymysla mundurki, tu odbiera godzine wfu, wymysla niestworzone wychowanie patriotyczne [WTF, jak mozna na sile robic z ludzi patriotow??]. Przypomina mi sie az komentarz jakiejs katechetki, ktora z wielkim entuzjazem mowila po jego powolaniu na ministra "No i moze WRESZCIE religia bedzie wliczana do sredniej i bedzie przedmiotem obowiazkowym!", jakby to byl najwiskzy problem wspolczesnej szkoly. Szczegolnie, ze niektorzy zaslepieni polscy 'chrzescijanie' zuplenie zpaominaja, ze moze w szkolach ucza sie tez dzieci innych wyznan?
To, zeby ktos kto pojecia nie mial o edukacji, zajmowal stanowisko ministra, a na dodatek mieszal na liscie lektur, wyrzucajac to co politycznie jest niepoprawne... jakby wyjete z Orwella, zaiste. Jego tez powinny wywalic z kanonu lektur, bo nie daj Panie Boze do myslenia kogos skloni. Za to moze calosc "Utopii" Morusa bedzie w sam raz...
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 01 paź 2006, 15:05

Nie widzicie że te problemy tak naprawde rozdmuchują Giertycho- Kaczofobiczne media? Gdyby te same decyzje wprowadzał ktokolwiek inny np jakis lewak, to przeszły by bez większego echa. Ale że to Giertych to zanim już cokolwiek zrobi to już jest to skazane na krytyke.
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 01 paź 2006, 15:13

tanebo pisze:Nie widzicie że te problemy tak naprawde rozdmuchują Giertycho- Kaczofobiczne media? Gdyby te same decyzje wprowadzał ktokolwiek inny np jakis lewak, to przeszły by bez większego echa. Ale że to Giertych to zanim już cokolwiek zrobi to już jest to skazane na krytyke.

Odpowiem w Twoim stylu.

Masz klapki na oczach Tanebo. <hahaha2>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 01 paź 2006, 15:17

Nie mam żadnych klapek na oczach, nie jestem żadnym fanem Giertycha, ale trzeba mieć klapki na oczach żeby nie widzieć co media wyrabiają. Od roku trwa wyścig małp medialnych polegający na tym kto wiecej dopierdoli Kaczyńskim.
Awatar użytkownika
katerina
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 10 kwie 2005, 17:35
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: katerina » 01 paź 2006, 21:37

Moim zdaniem to po prostu krytyka. Kazdy ma prawo do wlasnej oceny. A Giertych sie nie zna na tym, za co sie wzial, wiec w tym konkretnym wypadku krytyka owa jest na miejscu. Niestety, nawet przy zalozeniu, ze obecny minister edukacji chcialby zrobic cos dobrego (nie wnikam juz, z czyjego punktu widzenia byloby to cos dobre), to nie zmieni to faktu, ze NIE MA KWALIFIKACJI. To jest fakt.
"Mój panie, na cóż tłumaczyć durniowi, że jest durniem. Przecież jego dureństwo na tym właśnie polega, że nie ma o nim pojęcia."

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 582 gości