Tworzymy FAQ

Tematy dotyczące części technicznej forum, sugestie, propozycje, opinie, moderowanie wpisów, dodawanie nowych działów itp.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Tworzymy FAQ

Postautor: Maverick » 21 mar 2006, 09:51

W zwiazku z zapowidzia, czas zabrac sie do roboty.

Moze napierw, zbierzmy powtarzajace sie pytania, a pozniej albo razem, albo ktos kto bedzie chcial bedziemy na nie odpowiadac.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2006, 21:22 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 21 mar 2006, 10:55

Co to jest petting?

Petting ma często miejsce w rozwoju seksualnym człowieka pomiędzy fazą masturbacji a rozpoczęciem normalnego życia płciowego.
Zasadniczo petting polega na zaawansowanych pieszczotach erotycznych, czyli pieszczeniu narządów płciowych lub innych stref erogennych partnera w taki sposób, że może dojść do osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

Co jest necking?

Necking jest odmianą pettingu z tą różnicą, że są to pieszczoty nie dotyczące narządów płciowych człowieka. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że od pasa w górę.


Objawy mogące wskazywać na ciąże.

Objawy subiektywne (odczuwane przez kobiety):

1. Zatrzymanie krwawienia miesiączkowego, symptomatyczne zwłaszcza u kobiet z regularnymi dotąd cyklami.

2. Nudności, wymioty, ślinotok, zgaga. Występują głównie rano, choć czasami mogą dokuczać przez cały dzień. Nudności i wymioty występują od 6-8 tygodnia i zazwyczaj trwają do 12-14 tygodnia ciąży. Jak radzić sobie z nimi czytaj tu.

3. Zawroty głowy, omdlenia.

4. Zmiany łaknienia - brak lub nadmierne łaknienie, tzw. zachcianki.

5. Częstsze oddawanie moczu.

6. Zaparcia.

7. Zmiany samopoczucia, przede wszystkim jest to zmęczenie, drażliwość, nadpobudliwość.

8. Bolesność gruczołów piersiowych występująca od 6 tygodnia ciąży.

Objawy obiektywne:

1. Podwyższenie podstawowej temperatury ciała powyżej 37 °C, utrzymujące się przez min. 2-3 tygodnie po owulacji.

2. Zmiany w gruczołach piersiowych: powiększenie, obrzmienie, wzrost napięcia, poszerzenie naczyń żylnych widocznych pod skorą, przebarwienie brodawek i obwódek piersiowych.

3. Pojawienie się nowych rozstępów skórnych, najwyraźniej na brzuchu, na bocznych powierzchniach pośladków i zewnętrznych powierzchniach ud.

4. Szereg zmian w narządach płciowych, które stwierdza lekarz w trakcie badania ginekologicznego.

Objawy pewne:

1. Ultrasonografia (USG). Pozwala najwcześniej (już w 5. tygodniu) uzyskać pełne potwierdzenie ciąży.

2. Wysłuchanie tętna płodu. (KTG - kardiotokografia)

3. Wysłuchanie, wyczuwanie i oglądanie ruchów płodu. Przy pierwszej ciąży ruchy wyczuwa się od ok. 20 tygodnia, przy następnych nieco wcześniej, od ok. 18 tygodnia ciąży.


Ceny testów ciążowych.

Nie sposób podać wszystkich cen i producentów
Ceny są bardzo zróżnicowane ale można przyjąć średnia jako 10 zł.
Przykładowe produkty i ceny są TU

[ Dodano: 2006-03-21, 11:33 ]
Masturbacja.

Obecnie wiadomo, że masturbacja nie wywołuje żadnych chorób, choć nie jest idealną formą zaspokojenia seksualnego. Masturbacja jest zjawiskiem fizjologicznym. Badania prowadzone w różnych częściach świata udowodniły, że zjawisko to jest powszechne. Masturbuje się regularnie przeważająca większość chłopców, oraz ponad połowa dziewcząt. W starszym wieku procent masturbujących się ludzi spada.
Masturbacja (inaczej: onanizm (tylko u mężczyzn), samogwałt, ipsacja) to zachowanie seksualne polegające na zadawaniu sobie pieszczot erotycznych (kończących się najczęściej orgazmem). Zjawisko masturbacji odnosi się zasadniczo do ludzi, aczkolwiek występuje także u części zwierząt. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym udziale.
Aktu masturbacji dokonują w sposób mimowolny (w śnie, lub na granicy snu) bardzo małe dzieci (w wieku ok. 3-5 lat). Następnie następuje przerwa, aż do okresu pokwitania młodzieży, który jest głównym okresem uprawiania masturbacji przez człowieka, a który kończy się zazwyczaj wraz z rozpoczęciem regularnego życia płciowego z partnerem. Jednak masturbacja, z różnych powodów, towarzyszy również ludziom dorosłym.

Orgazm

Orgazm, szczytowanie - moment najsilniejszego podniecenia płciowego i towarzyszącego mu równie silnego uczucia rozkoszy, będący finałem stosunku płciowego, aktu masturbacji lub innej formy zachowania seksualnego. Orgazmowi towarzyszy szereg charakterystycznych dla tego momentu reakcji fizycznych organizmu jak skurcze pochwy i dna macicy u kobiety, czy wytrysk nasienia u mężczyzny. Bezpośrednim efektem orgazmu jest zaspokojenie seksualne objawiające się odprężeniem ciała, ustąpieniem przekrwienia organów płciowych i psychicznym uczuciem błogostanu oraz spełniania emocjonalnego.


Nie za mały penis?

Budowa ciała jest kwestią indywidualną i dlatego nie ma zupełnie sensu porównywać między mężczyznami swojego narządu. Penisy dorosłych mężczyzn różnią się rozmiarami, ale żadnym stopniu ich wielkość nie wpływa na satysfakcję ze współżycia seksualnego – narządy płciowe kobiety są bardzo elastyczne i dopasowują się do rozmiaru członka partnera. Poza tym najbardziej wrażliwe na bodźce są pierwsze trzy centymetry pochwy. Warto też wiedzieć, że różnice w wielkości członków są większe, gdy porównujemy penisy „w zwisie”. Natomiast mają one podobne rozmiary, gdy są porównywane w stanie wzwodu.
Wiele osób jest przekonanych, że jakość życia seksualnego zależy od wielkości narządów płciowych i w ogóle od wyglądu ciała. Tymczasem jakość seksu zależy od tego, co mamy w głowach. Nasz mózg jest najbardziej seksualnym organem naszego ciała. Można nie wyglądać jak super model, ale za to oferować wiele radości, bliskości i przyjemności. Narządy płciowe to „narzędzia” – scenariusz, potrzeby i pomysły rodzą się w głowie.
Średnia wielkość wynosi ok. 14-tu cm. Różnice w wielkości występują również pomiędzy nacjami.

[ Dodano: 2006-03-21, 11:59 ]
Mięśnie pochwy a stymulacja seksualna (mięśnie Kegla)

Kurczliwość pochwy ma wielkie znaczenie dla seksualnych odczuć partnerów. Powiększa wrażliwość zmysłową kobiety, zaś w przypadku mężczyzny dostarcza przyjemnych doznań oraz zwiększa erekcje członka. Część kobiet ma silną kurczliwość, inne muszą ją dopiero rozwijać, bowiem była słaba lub obniżyła się np. na skutek porodów. Ćwiczenie mięśni pochwy (mięśnia Kegla inaczej określanego jako mięsień łonowo-guziczny) polega na obkurczaniu mięśni brzucha i miednicy.

TRENING:

Pierwszy tydzień:
kurczymy pochwę 3 razy dziennie po 10 razy.

Drugi tydzień:
dodajemy dodatkowe skurcze, 3 razy dziennie po 25 razy.

Trzeci tydzień:
przy każdorazowym oddawaniu moczu przerywać jego strumień i puszczać. Etap ten trwa 4-6 tygodni. Kurczenie mięśnia nie powinno przekraczać 3 sekund, najlepiej aby było przedzielone także 3 sekundowymi przerwami. Następnie kobieta trenuje obkurczanie w trakcie obecności członka w pochwie, przy braku wykonywania ruchów.

Po uzyskaniu oczekiwanego efektu i jeżeli odpowiada to partnerowi, obkurczanie mięśnia może towarzyszyć stosunkowi.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 21 mar 2006, 12:47

Na forum nie ma zadnego specjalisty lekarza. Czujesz ze cos ci dolega? Nie zakladaj tematu tylko smigaj do lekaza bo tutaj nikt ci nie pomoze w takich sprawach.


Kochales sie bez zabezpieczenia, masz wyrzuty sumienia i schize ze jestes w ciazy? Zrob test, a nie pytaj sie ludzi na forum czy przypadkiem nie jestes w ciazy!!! Jesli masz watpliwosci co do testu to kupo nastepny i go powtorz!!! Nie pytaj sie czy test czasem jest zepsuty!!! Nikt nie jest jasnowidzem. A nastepnym razem pomysl o zabezpieczeniu przed ciaza.


I tutaj mozna tez wrzucic cos o zabezpieczeniach przed ciaza.


Czwarte - nie wymawiaj 'kocham' nadaremno ;DD <hahaha>


Zanim zalozysz swoj temat zrob pare rzeczy:
- przemysl na powaznie czy ma on sens [jesli tego wymaga sytuacja to zastanawiaj sie nawet caly dzien - lepsze to niz bluzgi uzytkownikow :P]
- uzyj opcji 'szukaj' na wypadek zalozenia podobnego tematu w przeszlosci

<aniolek>
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 mar 2006, 16:31

No to ja antykoncepcja :) :

Liczba ciąż na 100 kobiet stosujących określoną metodę w ciągu roku :

Bez antykoncepcji 60-80
Stosunek przerywany 25
Metoda termiczna i objawowo - termiczna 0.8 - 3
Metoda kalendarzykowa 14 - 50
Prezerwatywa 3
Wkładki wewnątrzmaciczne 0,3 - 2
Kremy, globulki - 4 - 36
Tabletki antykoncepcyjne 0,05 -0,5

Tabletki antykoncepcyjne
Stosowanie tabletki po raz pierwszy :
Aby skuteczność antykoncepcyjna była zachowana od pierwszej tabletki należy tabletkę wziąć w pierwszym dniu miesiączki. Po zakończeniu opakowania następuje 7 dni przerwy, wiec gdy ostatnia tabletkę z opakowania jemy we wtorek to zaczynamy następne opakowane za tydzień w środę. Miesiączka w czasie 7 dniowej przerwy następuje w 2-4 dniu. Niezależnie czy miesiączka się juz skoczyła, czy jeszcze nie, należy przyjąć nowe opakowanie po 7 dniach.
Jeżeli zapomniałaś tabletki, to z chwila uświadomienia sobie tego faktu od razu połknij ta zapomniana - nawet jeśli miałoby to oznaczać połkniecie dwóch tabletek na raz. Jeśli spóźnienie nie jest dłuższe niż 12 godzin możesz spać spokojnie, jeśli zaś spóźnienie było dłuższe niż 12 godzin należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.
Wymioty i biegunka - jeśli zdarzyło Ci się wymiotować do 3-4 godzin po połknięciu tabletki(a właśnie owe 3- 4 godzina tabletka się wchłania) musisz zażyć nowa. Biegunka nie wpływa na wchłanianie, chyba ze jest bardzo, bardzo ostra i trwa bardzo długo.
Interakcje z innymi lekami - Niektóre leki np. przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze oraz antybiotyki mogą obniżać skuteczność tabletek. Przed przyjmowaniem owych leków zapytaj lekarza czy przepisane przez niego leki nie będą "przeszkadzały" tabletkom.
Może wystąpić krwawienie w czasie 1 - 3 pierwszych cykli. Nie należy się tym niepokoić, gdyż sa one normalne. Organizm musi przestawić się na niska dawkę hormonów.
Jeśli krwawienie w czasie przerwy nie wystąpi, to zrób test. Mimo, ze ciąża jest bardzo mało prawdopodobna należy ja wykluczyć.
Jeśli chcesz przerwać branie tabletek, to zaleca się dokończenie aktualnego opakowania. Organizm musi znów wrócić do stanu przed braniem tabletek, dlatego okres przez jakiś czas może się nie pojawić.
W przypadku planowanej operacji należy zaprzestać branie tabletek na ok. 6 tygodni wcześniej.

Ale sie napisalam :D. Wszystko sama pisalam. Pozniej dalam do Wroda,zeby poprawic moje polskie znaki (a raczej ich brak :D ).

Jak cos moge jeszcze cos napisac. Moze o innych srodkach, albo cos innego :).
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 21 mar 2006, 17:02

proponuje jeszcze wrzucic cos na temat "czy moglo dojsc do zaplodnienia przez bielizne/bokserki itp?" wiecie cos w ten desen, sorki ale tertaz nie rozpisze sie na ten temat bo nie pisze od siebie z kompa ;)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 21 mar 2006, 19:15

Elspeth pisze:proponuje jeszcze wrzucic cos na temat "czy moglo dojsc do zaplodnienia przez bielizne/bokserki itp?"

O to to! Ten temat sie tak powtarza, że aż dziw... To tylko powtórzenie sugestii Elspeth, ja sie nie chce na ten temat wypowiadac, bo juz mi brak sił... :)
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 21 mar 2006, 19:20

I dodać o zapłodnieniu podczas pettingu i inne podobne kwiatki...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 mar 2006, 21:02

Na stronie Agnieszki jest mały FAQ :] Moznaby linki do tych Q&A też podać
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 mar 2006, 22:23

Co jest necking?
Necking jest odmianą pettingu z tą różnicą, że są to pieszczoty nie dotyczące narządów płciowych człowieka. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że od pasa w górę.

Co to jest petting?
Petting ma często miejsce w rozwoju seksualnym człowieka pomiędzy fazą masturbacji, a rozpoczęciem normalnego życia płciowego.
Zasadniczo petting polega na zaawansowanych pieszczotach erotycznych, czyli pieszczeniu narządów płciowych lub innych stref erogennych partnera w taki sposób, że może dojść do osiągnięcia satysfakcji seksualnej (orgazmu).

Czy jestem w ciąży?
- uprawialiśmy w wannie/jeziorze petting i partner miał wytrysk w wodzie poza moim ciałem. Czy możliwe jest, że jestem w ciąży?
- czy możliwe jest zajście w ciąże przez bieliznę, w przypadku kiedy partner na mnie leżał w majtkach i miał wytrysk?
- dotykałem swojego członka, a później pieściłem tą ręką „myszkę” mojej ukochanej. Czy jest możliwość ze mogła w ten sposób zajść w ciążę?


We wszystkich tych przypadkach szansa na zajście w ciążę jest równie mała jak wygranie w totolotka. Nie ma wiec powodów do zmartwień. Trzeba się uspokoić i poczekać na następny okres, pamiętając równocześnie, że jego ewentualne opóźnienie może być wywołane nie ciążą, a zwykłym stresem spowodowanym zamartwianiem się czy jest się w ciąży. Im szybciej się tym przestaniesz przejmować tym szybciej pojawi się okres. Jeśli jednak nie możesz wytrzymać najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie testu ciążowego, który można kupić w każdej aptece.

Czy mój penis nie jest za mały?
Budowa ciała jest kwestią indywidualną i dlatego nie ma zupełnie sensu porównywać między mężczyznami swojego narządu. Penisy dorosłych mężczyzn różnią się rozmiarami, ale żadnym stopniu ich wielkość nie wpływa na satysfakcję ze współżycia seksualnego – narządy płciowe kobiety są bardzo elastyczne i dopasowują się do rozmiaru członka partnera. Poza tym najbardziej wrażliwe na bodźce są pierwsze trzy centymetry pochwy. Warto też wiedzieć, że różnice w wielkości członków są większe, gdy porównujemy penisy „w zwisie”. Natomiast mają one podobne rozmiary, gdy są porównywane w stanie wzwodu.
Wiele osób jest przekonanych, że jakość życia seksualnego zależy od wielkości narządów płciowych i w ogóle od wyglądu ciała. Tymczasem jakość seksu zależy od tego, co mamy w głowach. Nasz mózg jest najbardziej seksualnym organem naszego ciała. Można nie wyglądać jak super model, ale za to oferować wiele radości, bliskości i przyjemności. Narządy płciowe to „narzędzia” – scenariusz, potrzeby i pomysły rodzą się w głowie.
Średnia wielkość wynosi ok. 14-tu cm. Różnice w wielkości występują również pomiędzy nacjami.

Jakie mogą być objawy ciąży?
Objawy subiektywne (odczuwane przez kobiety):
1. Zatrzymanie krwawienia miesiączkowego, symptomatyczne zwłaszcza u kobiet z regularnymi dotąd cyklami.
2. Nudności, wymioty, ślinotok, zgaga. Występują głównie rano, choć czasami mogą dokuczać przez cały dzień. Nudności i wymioty występują od 6-8 tygodnia i zazwyczaj trwają do 12-14 tygodnia ciąży. Jak radzić sobie z nimi czytaj tu.
3. Zawroty głowy, omdlenia.
4. Zmiany łaknienia - brak lub nadmierne łaknienie, tzw. zachcianki.
5. Częstsze oddawanie moczu.
6. Zaparcia.
7. Zmiany samopoczucia, przede wszystkim jest to zmęczenie, drażliwość, nadpobudliwość.
8. Bolesność gruczołów piersiowych występująca od 6 tygodnia ciąży.

Objawy obiektywne:
1. Podwyższenie podstawowej temperatury ciała powyżej 37 °C, utrzymujące się przez min. 2-3 tygodnie po owulacji.
2. Zmiany w gruczołach piersiowych: powiększenie, obrzmienie, wzrost napięcia, poszerzenie naczyń żylnych widocznych pod skorą, przebarwienie brodawek i obwódek piersiowych.
3. Pojawienie się nowych rozstępów skórnych, najwyraźniej na brzuchu, na bocznych powierzchniach pośladków i zewnętrznych powierzchniach ud.
4. Szereg zmian w narządach płciowych, które stwierdza lekarz w trakcie badania ginekologicznego.

Objawy pewne:
1. Ultrasonografia (USG). Pozwala najwcześniej (już w 5. tygodniu) uzyskać pełne potwierdzenie ciąży.
2. Wysłuchanie tętna płodu. (KTG - kardiotokografia)
3. Wysłuchanie, wyczuwanie i oglądanie ruchów płodu. Przy pierwszej ciąży ruchy wyczuwa się od ok. 20 tygodnia, przy następnych nieco wcześniej, od ok. 18 tygodnia ciąży.

Jeśli nadal masz w tym temacie jakies watpliwosci to możesz o tym podyskutowac tylko i wylacznie tutaj: http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... jawy+ciazy

Jakie są najlepsze metody antykoncepcyjne?
Wybór odpowiedniej metody zależy od partnerów. Od tego na co mogą sobie pozwolić i czego od niej oczekują.
Obszerny poradnik antykoncepcji znajduje się pod adresem http://www.agnieszka.com.pl/milosc_bez_obaw.htm Są tam wypisane i opisane wszystkie metody antykoncepcyjne, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie :)

Masturbacja
Obecnie wiadomo, że masturbacja nie wywołuje żadnych chorób, choć nie jest idealną formą zaspokojenia seksualnego. Masturbacja jest zjawiskiem fizjologicznym. Badania prowadzone w różnych częściach świata udowodniły, że zjawisko to jest powszechne. Masturbuje się regularnie przeważająca większość chłopców, oraz ponad połowa dziewcząt. W starszym wieku procent masturbujących się ludzi spada.
Masturbacja (inaczej: onanizm (tylko u mężczyzn), samogwałt, ipsacja) to zachowanie seksualne polegające na zadawaniu sobie pieszczot erotycznych (kończących się najczęściej orgazmem). Zjawisko masturbacji odnosi się zasadniczo do ludzi, aczkolwiek występuje także u części zwierząt. Masturbacja odbywa się bez udziału partnera lub przy jego wyłącznie biernym udziale.
Aktu masturbacji dokonują w sposób mimowolny (w śnie, lub na granicy snu) bardzo małe dzieci (w wieku ok. 3-5 lat). Następnie następuje przerwa, aż do okresu pokwitania młodzieży, który jest głównym okresem uprawiania masturbacji przez człowieka, a który kończy się zazwyczaj wraz z rozpoczęciem regularnego życia płciowego z partnerem. Jednak masturbacja, z różnych powodów, towarzyszy również ludziom dorosłym.

Mięśnie pochwy, a stymulacja seksualna (mięśnie Kegla)
Kurczliwość pochwy ma wielkie znaczenie dla seksualnych odczuć partnerów. Powiększa wrażliwość zmysłową kobiety, zaś w przypadku mężczyzny dostarcza przyjemnych doznań oraz zwiększa erekcje członka. Część kobiet ma silną kurczliwość, inne muszą ją dopiero rozwijać, bowiem była słaba lub obniżyła się np. na skutek porodów. Ćwiczenie mięśni pochwy (mięśnia Kegla inaczej określanego jako mięsień łonowo-guziczny) polega na obkurczaniu mięśni brzucha i miednicy.

TRENING:
Pierwszy tydzień:
kurczymy pochwę 3 razy dziennie po 10 razy.
Drugi tydzień:
dodajemy dodatkowe skurcze, 3 razy dziennie po 25 razy.
Trzeci tydzień:
przy każdorazowym oddawaniu moczu przerywać jego strumień i puszczać. Etap ten trwa 4-6 tygodni. Kurczenie mięśnia nie powinno przekraczać 3 sekund, najlepiej aby było przedzielone także 3 sekundowymi przerwami. Następnie kobieta trenuje obkurczanie w trakcie obecności członka w pochwie, przy braku wykonywania ruchów.

Po uzyskaniu oczekiwanego efektu i jeżeli odpowiada to partnerowi, obkurczanie mięśnia może towarzyszyć stosunkowi.

Orgazm
szczytowanie - moment najsilniejszego podniecenia płciowego i towarzyszącego mu równie silnego uczucia rozkoszy, będący finałem stosunku płciowego, aktu masturbacji lub innej formy zachowania seksualnego. Orgazmowi towarzyszy szereg charakterystycznych dla tego momentu reakcji fizycznych organizmu jak skurcze pochwy i dna macicy u kobiety, czy wytrysk nasienia u mężczyzny. Bezpośrednim efektem orgazmu jest zaspokojenie seksualne objawiające się odprężeniem ciała, ustąpieniem przekrwienia organów płciowych i psychicznym uczuciem błogostanu oraz spełniania emocjonalnego.

Test ciążowy
- ile kosztuje?
Nie sposób podać wszystkich cen i producentów
Ceny są bardzo zróżnicowane ale można przyjąć średnia jako 12 zł.
Przykładowe produkty i ceny są tutaj: http://mediweb.pl/sklep/index.php/cPath/77_79
- gdzie go kupić?
W każdej aptece.
- jak go użyć i co oznacza dany wynik?
Przy teście jest dokładna instrukcja użycia.
Wynik negatywny oznacza brak ciąży, a pozytywny ciążę.


===================================

Troszke przeredagowalem, dodalem cos od siebie i w porzadku alfabetycznym ulozylem. Czekam na jeszcze :)

Yas -> nie wiem czy jest sens tworzyc caly nowy poradnik anty. Moze lepiej skoncentrowac sie na pytaniach w stylu: "zapolmnialam tabletke", "mialam biegunke" itd?
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 21 mar 2006, 22:27

Ja wrzucę swoje trzy grosze.

Bardzo rzadko wchodzi ktoś na forum, z zainteresowania. Jesli ktoś ma problem, bo dziewczyna nie ma juz od tygodnia okresu, wiadomo, że nie bedzie chodzil po zadnych "fuckach" tylko wali temat od razu z opisem dreczacego go dylematu. Co go to obchodzi, że dostanie warna? Wazne, zeby dowiedzieć się czy jest mozliwośc, ze dziewczyna jest w ciąży :) Kazdy wychodzi z zasady, ze jego problem jest jedyny i unikalny w zwiazku z czym oczekuje adekwatnej odpowiedzi
Jest jeszcze jedna sprawa FAQ są najczystszymi odpowiedziami na zadane pytania. Nie moze to sprawiać wrażenia, ze forum jest zamkniete na wypowiedzi w tym temacie. Zamiast dawać gotowe odpowiedzi powinniśmy dawać linki do tematow gdzie jest najlepsza odpowiedź na pytanie.
Aha, jeszcze - do kazdego dzialu nie powinno być wiecej niż 8 najczesciej pojawiajacych sie pytań. Bo nikomu nie bedzie sie chcialo tego czytać (udowodnione naukowo!)

Co do pytań oczywistych - stricte merytorycznych - chyba nie ma potrzeby wyjaśniania. Jest Google. A jeśli komuś sie nie chce szukać, można być pewnym ze i przez FAQ nie przebrnie.
FAQ co najwyżej powinien uwzględniać tematy najpopularniejsze tematy coś w rodzaju "co my o tym myślimy" + najbardziej "chodliwe":
anal;
mineta;
punkt G;
błona dziewicza;
pierwszy raz;
partner jest oziębły;
czy jest szansa na zapłodnienie (mimo wszystko);
boli ją jak wkładam paluszki;
po stosunku krwawi;
pierwszy raz u ginekologa;
dziewictwo,prawictwo;
czy mnie kocha;
jak zinterpretować jej/jego zachowanie;
czy ją jeszcze kocham czy to znudzenie?;
zdrada; dieta- figura;
jestem samotny/-a co robić;
zerwał/-a ze mną jak sobie poradzić, jak zerwać;
jestem niesmialy - jak poderwać dziewczynę;
związek starszy - młodsza;
depilacja- czy lubicie itp.;
jakie prezerwatywy;
Diane 35, Yasmin, Logest, Harmonet;
aborcja;
seks przedmałżeński;
kara śmierci
...i kilka innych ktore tezraz nie przychodza mi do głowy.

Podsumowując: wydaje mi sie ze szkoda czasu na pisanie czegoś takiego; czegoś co jest ogolnie dostepne w necie; My przecież nie odkrywamy nic nowego. Same linki do tematów wystarczą.
A wyszukiwaniem linków mogę sie zająć w wolnym czasie.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 21 mar 2006, 22:33

Maverick pisze:Moze lepiej skoncentrowac sie na pytaniach w stylu: "zapolmnialam tabletke", "mialam biegunke" itd?

Skoro tak, to moze tak :

Zapomnialam wziac tabletke antykoncepcyjna. Co mam robic ?

Jeżeli zapomniałaś tabletki, to z chwila uświadomienia sobie tego faktu od razu połknij ta zapomniana - nawet jeśli miałoby to oznaczać połkniecie dwóch tabletek na raz. Jeśli spóźnienie nie jest dłuższe niż 12 godzin możesz spać spokojnie, jeśli zaś spóźnienie było dłuższe niż 12 godzin należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.Dopadlo mnie jakies ostre zatrucie. Towarzyszyly temu wymioty i biegunka. Biore tabletki. Czy moglo to obnizyc dzialanie antykoncepcyjne ? Rzecz miala miejsce wczoraj. Tabletke bralam w poludnie, a zle poczulam sie pod wieczor.

Pigulka zdążyła sie już wchłonąć. Nie ma powodu do niepokoju.
Jeśli zdarzyłoby Ci się wymiotować do 3-4 godzin po połknięciu tabletki(a właśnie owe 3- 4 godzina tabletka się wchłania) musisz zażyć nowa. Biegunka nie wpływa na wchłanianie, chyba ze jest bardzo, bardzo ostra i trwa bardzo długo.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 mar 2006, 22:36

W sumie masz racje.
Myslalem o polaczeniu jednego z drugim, ale takie cos jak napisales jest mniej pracochlonne.

EDIT:

Mozna zrobic tak, ze w kazdym dziale bedzie topik z najczesciej poruszanymi pytaniami.
W samym topiku ktory bedzie zamkniety na samej gorze posta beda linki do najczesciej poruszanych tematow, a pod nimi kilka prostych i szybkich pytan "dla niecierpliwych". Dzieki temu nei zmarnujemy tego co juz zrobilismy :D
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 22 mar 2006, 08:44

Ja proponuje jeszcze tamat z natury psychicznej:
"Rzuciła mnie dziewczyna, co zrobić by do mnie wróciła / bym zapomniał?"
"Nie mam dziewczyny, jestem bardzo niesmiały, co mam zrobić?"

Jak chcecie moge napisać mały elaboracik na ten tamat ;)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 22 mar 2006, 09:05

Nie wiem czy to się da ująć w FAQ, takie osoby są z tym na świeżo i chcą się po prostu wyżalić i wygadać.
Ale spróbować możesz :)
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 22 mar 2006, 09:09

Ok. To zaczne od drugiego tematy, nt. niesmiałości.
Wieczorem powinien być gotowy.
Masz rację, wygadanie sie niesłychanie pomaga, no ale... :P
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 mar 2006, 11:22

Nie wiem czy nie lepiej, zamiast pisac poradnik zrobic tak jak proponowal Cubasa - dac linki do tematow. Wejdzie sobie wtedy taki do tematu odpowiedniego i sie wyzali.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 22 mar 2006, 11:45

Maverick pisze:zamiast pisac poradnik zrobic tak jak proponowal Cubasa - dac linki do tematow

Pewnie, że lepiej. Przecież to forum to cały jeden wielki FAQ. Tylko trza podać na tacy linki.
Wszystko zostało napisane. Po co dublować?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 mar 2006, 11:55

Maverick pisze:Nie wiem czy nie lepiej, zamiast pisac poradnik zrobic tak jak proponowal Cubasa

juz Was nie lubie <foch>
to ja pierrwsza to napisałamn w temacie o kondycvji forum <foch>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 mar 2006, 12:11

Mysiorek pisze:Pewnie, że lepiej. Przecież to forum to cały jeden wielki FAQ. Tylko trza podać na tacy linki.
Wszystko zostało napisane. Po co dublować?
Tez mi sie tak zdaje wiec nie pisze tu swoich wypoin, bo jakbym chciala to bym weszła na strone główna portalu i kliknęła bo tam jest wszystko tak naprawde. Ale po co mam robic kopiuj/wklej?Sadze ze z linkami by bylo wygodniej.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 22 mar 2006, 12:45

Dzindzer pisze:to ja pierrwsza

<diabel> <browar>
Se dodam jeszcze... i tak myślący inaczej będą pisać co im się zachce. Wtedy można robić pierwszą selekcję dla analfabetów społecznych. Bo chyba nie jesteśmy żłobkiem?
Jeśli ktoś chce się wypowiadać na tym forum to niech czyta ze zrozumieniem i używa mózgu. Niech ciągnie to forum w górę, nie w dół.
Wnioskuję o wytłuszczenie w regulaminie zdania o zorientowaniu się w tematach, które już były i pisaniu TAM, coby nie dublować.
Albo... żłobek w jakimś topiku, w którym pytaliby o linkę, gdyby nie znaleźli.
To mniej roboty niż FAQ a i 1 selekcja.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 mar 2006, 14:28

Mysiorek <browar> selsktorku jeden ty. Nysle, że w FAQ'u krótkie wyjasnienie i jakies linki do tematów w których było to poruszane. Przy zakładaniu takich samych jak de do których jest link w Faq porzadne i mocne ostrzezenia. bo przy takim ułatwieniu to nie ma co sie patyczkac z takimi ludziami i z miejsca do pionu ich przywoływac
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 22 mar 2006, 14:33

Ja od siebie dodam moze tyle ze fajnie by bylu gdyby przeglad tych ewentualnych "problemow" i linkow do odpowiednich tematow byl obowiazkowy zaraz po zarejestrowaniu sie. Tzn zeby noworejestrujaca sie osoba musiala przejrzec ten temat z "linkownia" zanim bedzie mogla w pelni korzystac z forum. Nie wiem czy to sie da technicznie zrobic ale bylo by swietnie gdyby sie udalo.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 22 mar 2006, 15:10

Mysiorek pisze:Tylko trza podać na tacy linki.

ja moge podawac jeszcze wiecej niz do tej pory. Obsluga wyszukiwarki jest niezwykle prosta ;).
Awatar użytkownika
szopen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 459
Rejestracja: 17 cze 2004, 00:48
Skąd: Z domku :-)
Płeć:

Postautor: szopen » 22 mar 2006, 18:12

Mysiorek pisze:Albo... żłobek w jakimś topiku, w którym pytaliby o linkę, gdyby nie znaleźli.
to je dobre, a jak ktos powtorzy po raz n-ty pytanie czy mogl/mogla zajsc w ciaze przy minecie to dac mu ostrego warna a topic od razu usuwac. Ewentualnie na priva mu napisac ze odpowiedz na jego pytanie jest w FAQ jak nie jest na tyle inteligentny zeby na to wpasc. No i mozna by to nazwac jakos bardziej "po ludzku" bo niektorym skrot FAQ może sie nie skojarzyc z tym z czym powinien :)
Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 22 mar 2006, 20:51

Czyli narazie nic nie mam pisać.
Jak co, to powiedzicie, to z chęcią coś napaskudzę.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 mar 2006, 21:03

Ja to widze tak, ze w kazdym dziale bedzie topik, jako ogloszenie, o nazwie "najczesciej poruszane tematy" czy cos w tym brzmieniu.
A w nim linki do tematow.
I tyle.

Poszukam tematow jak bede mial czas i checi :)
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 22 mar 2006, 21:47

Uff. Skończyłem <banan>

Oto wersja beta FAQ
www.gallery.rubikon.pl

I jak? 8)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 mar 2006, 21:49

cubasa pisze:I jak?
Zajebiste... :|
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 22 mar 2006, 21:50

Zboczony jesteś Cubas ale serdecznie dziękujemy :)
Narobiłeś się troszkę i na pewno MAV to wykorzysta.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 22 mar 2006, 21:52

moon pisze:Zajebiste...

No to super <przytul>

Troche bledow porobilem, wiec jesli ktos zauwazy....Ma ktoś pomysł co jeszcze dodać?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2006, 21:53 przez cubasa, łącznie zmieniany 1 raz.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/

Wróć do „Sprawy techniczne forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości