tabletka 'po' - skutki uboczne

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

majka111
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2010, 18:15
Skąd: earth
Płeć:

tabletka 'po' - skutki uboczne

Postautor: majka111 » 03 maja 2010, 18:22

hej, mam takie pytanie: czy wzięcie tabletki 'po' może mieć długotrwałe skutki uboczne? tzn, czy skutki uboczne mozna odczuwac miesiac po jej zazyciu? wzielam tabletke pare tygodni temu, dostalam potem okres, teraz czekam na kolejna miesiacze ale sie spoznia nieznacznie. zastanawiam sie czy to moze byc spowodowane owa tabletka....?

z gory dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 maja 2010, 18:39

Tak - skad wy młodzi bierzecie te tabletki po ? lekarz nic nie powiedział ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 03 maja 2010, 21:14

Tak, może :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 maja 2010, 02:45

Może tak być, ale to wszystko zależy od organizmu. Ja brałam Postinor raz, bardzo dawno temu, i wtedy nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Teraz niestety też musiałam sięgnąć po tabletkę po, tym razem Escapelle, i na razie też nic nie zauważyłam. Oby nie wystąpiły po miesiącu, bo znając życie dawno już zapomnę, że ją przyjęłam i będę się doszukiwać innych powodów.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
*marzyciel*
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 10 lis 2006, 14:21
Skąd: ze snu
Płeć:

Postautor: *marzyciel* » 06 maja 2010, 12:16

jeszcze moze być taka opcja, że to krwawienie to nie był wlaściwy okres tylko krwawienie wywołane tabletką po i stąd opóźnienie okresu. każdy organizm inaczej reaguje
Przyjaciel to ten kto przychodzi, gdy inni wychodzą
paweldexter
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2011, 15:14
Skąd: miasto
Płeć:

Postautor: paweldexter » 05 sie 2011, 15:26

wierzyc mi sie nie chce jak mlodzi ludzie siegaja po takie tabletki... niczym jak po prezerwatywy... maja gdzies wlasne zdrowie itp.. zaden ginekolog nie powinien przepisywac tego gow** bez konkretnego wywiadu, a tym bardziej bez pewnosci czy u danej kobiety nie wystepuje uczulenie na skladniki, wiem co mowie, poniewaz w tej "branzy" (ginekologia) mam rodzine... a najbardziej wspolczuje dziewczynom, ktorych faceci namawiaja na taki krok..
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 15:27 przez paweldexter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 05 sie 2011, 16:20

paweldexter pisze:wierzyc mi sie nie chce jak mlodzi ludzie siegaja po takie tabletki...

Wiesz, ktoś starszy, kto planuje rodzinę nie potrzebuje po to sięgać. Młodych rozumiem.

paweldexter pisze:niczym jak po prezerwatywy... maja gdzies wlasne zdrowie itp..

To prezerwatywy wpływają negatywnie na zdrowie? :|


Hormony brane długo i regularnie odbiją się na zdrowiu, ale taka jednorazówka? Oprócz chwilowego krwawienia i jednorazowego opóźnienia miesiączki nie odnotowałam innych objawów czy jakichkolwiek zmian w moich cyklach.

Choć fakt faktem - lekarze nie robią wywiadów przy przepisywaniu tych tabletek. A przepisać je może chyba jakikolwiek lekarz :/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7679
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 06 sie 2011, 15:54

Bo kazdy lekarz moze przepisac kazde tabletki. Tak zdaje sie jest. Choc i tak zostaje slad kto co przepisal tak wiec od rodzinnego morfiny nie wyciagniecie ;)
Jednorazowy strzal z takich tabletek jeszcze jakos rozejdzie sie po kosciach. Gorzej jak potrzeba do ich stosowania zachodzi 2 lub wiecej razy w roku i tak co rok.
Ale i tak uwazam ze lekarz nie jest od tego by decydowac za pacjenta jak ma zyc. Lekarz moze powiedziec mu jak zyc zdrowo, ale nie powinien go do tego zmuszac. Niech przedstawi negatywne konsekwencje, a nie zabrania. Jak dorosly czlowiek chce sie truc to jego wlasna decyzja.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 sie 2011, 23:27

Maverick pisze:Bo kazdy lekarz moze przepisac kazde tabletki. Tak zdaje sie jest.

A no jest :). Lekarze są świetni w tym. Pediatra przepisał tabletki antykoncepcyjne a dane pacjenta - mężczyzny :D.
Awatar użytkownika
blue_star
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2011, 12:37
Skąd: Szczytno
Płeć:

Postautor: blue_star » 18 sie 2011, 12:55

To jest po prostu chore... :/ Nie rozumiem czasem uprawnień lekarza.. Dlatego z reguły im nie ufam.. :/
Japanese
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2012, 22:42
Skąd: Tczew
Płeć:

Postautor: Japanese » 01 sie 2012, 22:45

Miałam bardzo podobną sytuację. Ale oczywiście nie ma się czego obawiać, ponieważ żadnych długotrwałych skutków ubocznych taka tabletka nie powoduje :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 02 sie 2012, 08:38

ale po co ów wywiad - pacjentka chce, ma prawo chciec nie lekarzowi decydować czy ma sie zatem wysrac teraz czy potem czy w ogole ?
ma informowac jedynie o ewentualnych skutkach - co jest tez napisane na ulotce , a społeczenstwo czytate [:D] Palenie szkodzi , picie szkodzi , ale zakazu nie ma i nie bedzie , bo to ograniczenie swobód ! nikt czyjaś dupą żadzic nie powinien .
a cnotkom dewotką i obronczynią zycia poczetego mówimy dziekuję !

[ Dodano: 2012-08-02, 08:40 ]
paweldexter pisze: a najbardziej wspolczuje dziewczynom, ktorych faceci namawiaja na taki krok..

a ja współczuje facetom ktorzy trafiaja na takie dziewczyny - ktore uprawiaja sex , a nie są zabezpieczone . <diabel>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 02 sie 2012, 10:06

Andrew pisze:a ja współczuje facetom ktorzy trafiaja na takie dziewczyny - ktore uprawiaja sex , a nie są zabezpieczone

Ja współczuję dziewczynom, które dają sobie wmówić, że antykoncepcja to tylko ich problem, a facet zabezpieczać się nie musi 8)
Ostatnio zmieniony 02 sie 2012, 10:06 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7679
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 02 sie 2012, 10:55

Glupi sa, bo jak dziewcze zechce to ich w tatusiowanie wrobi.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 02 sie 2012, 17:05

pani_minister pisze:
Andrew pisze:a ja współczuje facetom ktorzy trafiaja na takie dziewczyny - ktore uprawiaja sex , a nie są zabezpieczone

Ja współczuję dziewczynom, które dają sobie wmówić, że antykoncepcja to tylko ich problem, a facet zabezpieczać się nie musi 8)


Ty chyba nie zrozumiałas zdania ktore napisałem . [:D] ale cóż zdaza sie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 02 sie 2012, 17:52

...a Ty odpowiedzi, też się zdarza [:D]
Georgefer
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2017, 14:44
Skąd: Poland
Płeć:

tabletka po skutki uboczne

Postautor: Georgefer » 13 sty 2017, 12:02

Witam.Zakładam nowy temat bo przypuszczam że takiego jeszcze tu nie ma... mianowicie mam problem.. Biorę tabletki antykoncepcyjne, moja godzina to 18. Dzisiaj również wziełam tabletkę ,alę tabletka wpadła mi nie w t± dziurkę w gardle i stanęła mi w gardle. Probowałam juz chyba wszystkiego by j± jakos "przepchać", odksztusić i NIC nie wiem co mam zrobić... a już ta godzina...
[url=http://seofabryka.com/]pozycjonowanie[/url]
Wilanka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2016, 11:36
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: tabletka 'po' - skutki uboczne

Postautor: Wilanka » 14 mar 2017, 14:23

Hmm no dość nietypowe pytanie :) A próbowałaś popić większa ilością wody? Tabletka się i tak rozpuści nawet jeśli stanęła Ci w gardle ;) Hormony z tabletki rozchodzą sie po całym organizmie w krwi więc nie powinnaś mieć powodów do obaw. Dobrze, ze ja nie mam takich problemów przy levosercie bo nic nie muszę łykać :D
Awatar użytkownika
Alexa
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2016, 15:52
Skąd: Białystok

Re: tabletka 'po' - skutki uboczne

Postautor: Alexa » 14 mar 2017, 14:46

No i jest problem, wszystkie dziewczyny zapraszam na manify i protesty... było nie głosować tylko na 500+...

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości