Mały problem z okresem

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Mały problem z okresem

Postautor: Maggot » 10 maja 2007, 22:51

Mam kilka pytań, po pierwsze, czy bardzo nieregularne okresy w wieku 17 lat, moga być niepokojące, skoro miesiączkuję od 5 albo 6 kl. podstawówki? (moje długości cyklów miesiączkowych: (od czerwca 2006: 25, 27, 22 23, 28, 23, 28, 29, 27, 24, 26, 27, 29) ?

Poza tym wczoraj w 25 dniu cyklu lekko krwawiłam, zauważyłam to koło południa, więc się zabezpieczyłam, jednak okazało się, że później nie krwawiłam wcale. Dziś też bardzo mało, prawie tyle co nic a raczej nazwałabym to brązową wydzieliną a nie krwią. Nie mam pojęcia co to jest, jutro wybieram się rano do ginekologa, jednak bardzo się boję, co może mi on powiedzieć? :| Jeszcze nigdy nie byłam u ginka. Boję się, że mogę być w ciąży lub mieć jakąś chorobę, nadżerkę, polipy lub coś w tym stylu. Jeśli tak, jak to się leczy? Drogie jest takie leczenie? I czy w trakcie tego można brać tabletki anty? Bo po dzisiejszym stresie, odwidziały nam się kondomy...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 maja 2007, 00:47

Maggot pisze:Mam kilka pytań, po pierwsze, czy bardzo nieregularne okresy w wieku 17 lat, moga być niepokojące, skoro miesiączkuję od 5 albo 6 kl. podstawówki?
Tak z tym, ze to co podalas to nie sa bardzo nieregularne okresy.
Maggot pisze:jednak bardzo się boję, co może mi on powiedzieć?
No wszystko.
Jakies plamienie masz czy cus i tyle. Na to si enie umiera ani do szpitala nie idzie :)
Matti
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:15
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Matti » 11 maja 2007, 00:54

Według mnie takie wahania to jeszcze nie są nieregularności. Jest od 22 do 29 dni, czyli 25,5 doby plus minus 3,5. Jeżeli jednak Cię to stresuje, spieszę z poradą - jedną z lepiej sprawdzonych metod "wyregulowania" cyklu jest właśnie... zażywanie doustnych leków antykoncepcyjnych przez 2-3 kolejne cykle. Później zwykle, nawet jak się je odstawi, to długość cyklu się reguluje.

Częste przyczyny nieregularnych cykli:
- młody wiek (poniżej 21 lat)
- nieprawidłowe odżywianie się (jeżeli dziewczyny się zagłodzicie w trosce o szczupłą sylwetkę, to cykl może w ogóle zaniknąć. Jeżeli jecie zbyt dużo mięsa, szczególnie drobiu, to też mogą być zaburzenia gospodarki hormonalnej, ponieważ w drobiu są stosunkowo duże ilości steroidów dodawanych do karmy w celu przyrostu masy mięsa)
- nadczynność tarczycy (wydłużone cykle)
- niedoczynność tarczycy (krwawienia między miesiączkami)

Pozdrawiam:-)
M.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 maja 2007, 01:01

Matti pisze:zażywanie doustnych leków antykoncepcyjnych przez 2-3 kolejne cykle. Później zwykle, nawet jak się je odstawi, to długość cyklu się reguluje.
Bzdura. Bardzo czesto to je moze roztroić jeszcze bardziej. Do wyregulowania stosuje sie leczenie hormonalne, ale nie tabletki anty.
Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Postautor: Maggot » 11 maja 2007, 07:58

No dziś w nocy dostałam normalnego okresu, ale nie mam pojęcia co to było wczoraj i przedwczoraj. U mnie przed zaczęciem się okresu mam właśnie taką brązowawą wydzielinę, no ale to jest niezauważalne, bo ona jest ze 2-3 godz.Cóż, nie wiem, po skończeniu okresu wybiorę się i tak do ginekologa po tabletki anty, bo kondomy za bardzo stresują. myślę, że do 3 dych tabletki mi przepisze jak go/ją poproszę?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 maja 2007, 12:09

yślę, że do 3 dych tabletki mi przepisze jak go/ją poproszę?
Na pewno. Ale wp[ierw musi Cie zbadac czy mozesz w ogóle anty brac.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 maja 2007, 16:16

Maggot pisze:czy bardzo nieregularne okresy w wieku 17 lat, moga być niepokojące

bardzeo nieregularne moga, ale pztraz na twoje cykle i Twój wiek to mysle, ze tak bardzo nieregularne to one jednak nie sa
jak masz tpliwości to idz do ginekologa, jak nie masz dobrego to popytaj w rodzinie czy wsród znajmoych czy ktos dobrego nie ma. Z taki sobie pogadas, oni tez sa od tłumaczenia i rozwiewania takich watpliwości
Maggot pisze:Jeszcze nigdy nie byłam u ginka

widac, ale nie ma co sie bac. Poczytaj moze tematy o wizycie u gina, byl gdzies taki o pierwszej wizycie.
Maggot pisze:Boję się, że mogę być w ciąży lub mieć jakąś chorobę, nadżerkę, polipy lub coś w tym stylu.

nie dopasowuj tej ciazy do kazdej anomalii. a czy chorobe masz czy nie to może stwierdzic lekarz na poidstawie badań. Teraz to sie nie stresuj.
Maggot pisze:Bo po dzisiejszym stresie, odwidziały nam się kondomy...

a co pekla gumpa czy co ??
wybierajactabletki bierz tez pod uwage ewentualne skutki uboczne, one nie musza wystapic, ale sa osoby u których wystepuja.
Maggot pisze:No dziś w nocy dostałam normalnego okresu, ale nie mam pojęcia co to było wczoraj i przedwczoraj

pewno okres niemrawy, miewam tak, ze na poczatku to cos pokapie i sie zatrzyma, jak alarm fałszywy. Nawet przy oakzji lekarzowi o tym mówiłam, ja tak po prostu czasami ma, moze tobie tez sie przytrafilo
Maggot pisze:myślę, że do 3 dych tabletki mi przepisze jak go/ją poproszę?

a czemu nie, nie kazda ma fundusze nieograniczone
moon pisze:Ale wp[ierw musi Cie zbadac czy mozesz w ogóle anty brac.

bez tego bym nic nie łyknela

[ Dodano: 2007-05-11, 16:19 ]
tu ten temat o pierwszej wizycie http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=5047
a tu masz 2 wizyte, od razu mozesz poczytac lub poczekac i przeczytac przed kolejna wizyta, chociaz wierze, że po pierwszej juz takiej sciagawki nie bedziesz potrzebowała http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewtopic.php?t=6856
Maggot
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 61
Rejestracja: 27 cze 2006, 19:54
Skąd: Bytom
Płeć:

Postautor: Maggot » 11 maja 2007, 22:12

a co pekla gumpa czy co

Nie, ale chłopakowi się wydawało, że coś z niej kapło jak wyrzucał (po 5 dniach, bo zapomniał o niej i leżała na szafie ;p) olaliśmy to, ale jak dostałam takie dziwne plamienie zamiast okresu, to się zaniepokoiłam.
tu ten temat o pierwszej wizycie

dzięki za linka ;)
Właśnie dziś mialam iść, ale akurat nie przyjmował w 1 przychodni, w 2 nie było w ogóle ginekologa a w 3 duuuuże kolejki[/quote]
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 12 maja 2007, 05:21

Maggot w stresie to czasami czlowiek rózne fakty łaczy ze soba, a to, ze na pewno z ta gumka nie tak cos bylo, a to ciaza pewno.
Postaraj sie ochlonac i pomyslec racjonalnie. Nerwy tu nic nie pomoga, jak jestes w ciaży to sie nie odciazysz od tego, ze sie bedziesz stresowala. Niedlugo idziesz do lekarza, denerwowac to sie bedziesz ewentualnie po

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości