Seks analny - higiena

Aby uniknąć niechcianych niespodzianek podczas seksu analnego, kobieta może przed spodziewanym stosunkiem analnym oczyścić się. Wystarczającą metodą jest wypróżnienie i następująca po niej jedna, lub w zależności od rezultatów pierwszej, druga lewatywa. Nie mówię tu o dużej lewatywie, trwającej kilkanaście minut. Wystarczy mały wlew gruszką o objętości 200ml. Zazwyczaj po wypróżnieniu odbyt jest całkowicie pusty i nie ma potrzeby na dokładniejsze czyszczenie. Mały wlew ma też tą zaletę, że łatwo pozbyć się zalegającej wody i nie trzeba czekać minutami aż pozbędziemy się całkowicie płynu. Procedurę oczyszczania najlepiej wykonać samej, przed prysznicem poprzedzającym stosunek.

Zazwyczaj zaleca się abyś ty jako partner, podczas stosunku analnego miał prezerwatywę i to najlepiej przeznaczoną specjalnie do tego celu, grubszą i bardziej wytrzymałą. Jest to zasadą bezwzględną w przygodnych kontaktach, ze względu na wysokie ryzyko zakażeń tą drogą. Prezerwatywa ma jednak sporo wad. Nie można stosować środków poślizgowych na bazie olejów, będziesz miał dość ograniczone odczucia, kobieta również wyczuwa negatywną różnicę w jakości seksu. Najlepiej więc trzymać się zasady, żeby uprawiać seks analny tylko ze stałymi partnerami, bez prezerwatywy.

Kolejną zasadą jest to, że NIGDY nie odbywaj klasycznego stosunku po seksie analnym, bez dokładnego wymycia się. To samo dotyczy partnerki. Warto trzymać się zasady, że to, co było w drugiej dziurce, nie ma prawa znaleźć się w pochwie. Ta zasada dotyczy również języka, palców i członka! Przeniesienie flory bakteryjnej odbytu do pochwy może skutkować zakażeniami i skończyć się antybiotykami lub środkami antygrzybiczymi.

Warto przygotować się na to, że podczas stosunku analnego, należy mieć pod ręką sporo papierowych ręczników i chusteczki odświeżające. Z czasem, gdy nabierze się wprawy, stosunek analny będzie można odbyć prawie z taką samą łatwością jak ten pochwowy.