Seks analny - FAQ, odpowiedzi na częste pytania

Czy kobiety lubią seks analny?

Myślę, że tak. Oczywiście, jeśli trafią na odpowiedniego nauczyciela - partnera i nie mają mocnych oporów moralnych przed tego rodzajem zbliżeń.

Jakie stosować środki poślizgowe?

Generalnie zaleca się środki na bazie wody, specjalnie stworzone i sprzedawane do tego typu seksu. Są bardziej gęste i bardziej śliskie.

Czy lewatywa przed, jest konieczna?

Nie, jest zalecana, jednak przeważnie nie jest konieczna. Zdecydowanie jednak po takim stosunku twoja partnerka i ty powinieneś mieć możliwość umycia się.

Czy seks analny boli?

Nie, nie powinien boleć. Może pierwsze kilka razy będzie wiązało się z pewnym dyskomfortem, jednak nie z bólem.

Czy seks analny możliwy jest bez specjalnego przygotowania?

Tak, o ile to nie jest pierwszy, czy drugi raz.

Seks analny. Jakie to uczucie dla kobiety?

Pewnie dla każdej inne. Jednak dla wielu kobiet to bardzo intensywne, erotyczne doznanie.

Czy kobieta może osiągnąć orgazm wyłącznie dzięki seksowi analnemu?

Zdecydowanie tak, chociaż orgazm wyłącznie pod wpływem ruchów frykcyjnych członka w odbycie jest dość rzadki. Najczęściej kobieta dochodzi do orgazmu, gdy partner przed stosunkiem analnym poświęca sporo czasu na grę wstępną, i gdy do stosunku dochodzi, gdy partnerka leży na brzuchu. Odbytnica dzieli ściankę z pochwą i w odpowiedniej pozycji stymulacja pochwy poprzez jej ścianę jest całkiem intensywna, co w połączeniu ze stymulacją bardzo wrażliwego na pieszczoty odbytu daje wystarczająco dużo bodźców by zapaść się w rozkoszy.

Czy seks analny może być spontaniczny?

Tak, jak każda forma seksu.

Czy seks analny może spowodować dysfunkcję odbytu?

Nie, po stosunku analnym kobieta może odczuwać wprawdzie lekkie uczucie rozciągnięcia i osłabienia zwieracza, jednak tak naprawdę nie powoduje to problemów, uczucie rozciągnięcia szybko znika. Może się zdarzyć lekkie podrażnienie śluzówki a nawet drobne pęknięcia i otarcia. Nie powinno być po tym śladu po jednym, dwóch dniach. Z czasem, gdy partnerka przyzwyczai się do seksu analnego, nie powinno dochodzić do otarć.

Jaka jest najlepsza pozycja do seksu analnego?

Po prostu wygodna! Zależy to od doświadczenia, kondycji i preferencji partnerów. Warto spróbować kilku pozycji, by znaleźć dla siebie te najodpowiedniejsze.

Jak przekonać moją dziewczynę do seksu analnego?

Seks analny, seks w ogóle, to bardzo intymna i indywidualna rzecz. Najlepiej porozmawiać z nią szczerze o seksie analnym. Wiele dziewczyn nie ma nic przeciwko tej formie zbliżenia. Jeśli jednak nie jesteście ze sobą na tyle blisko by poważnie porozmawiać o seksie, by wyznać swoje potrzeby, fantazje, marzenia, to prawdopodobnie nie jesteście też gotowi na ten rodzaj seksu. Podejście do seksu w tym do seksu analnego wiąże się z wychowaniem. Dla niektórych kobiet i mężczyzn odbyt, seks analny, może być tabu. Nie warto wtedy nalegać, gdyż nakłaniając na siłę partnerkę do seksu analnego, nie można oczekiwać niczego innego jak wielkiego rozczarowania i kaca moralnego.